Halve finale: Engeland-Portugal en West-Duitsland-Rusland Rob wil je een stil kaas nithet vuistje HET WERELDKAMPIOENSCHAP VOETBAL WATERPOLO EISEBIO DE BESTE VOETBALLER TER WERELD Wielrennen Saiysüspsrt Advertentie» VULPENNEN DE \/RITE ZEEUW Pagina 3 Schelde winnaar eigen toernooi CHAUFFEUR MIERAS en ZONEN N.V. Maandag 25/dinsdag 26 juli 1966 (Adv.) De Zuidamerikaanse landen en de verrassende stormloop van Nood-Korea werden zaterdaa tot staan gebracht. Met Engeland be reikten West-Duitsland, Portu gal en Rusland de halve finales. Het ging er heet toe zaterdag middag in Londen, Sheffield, Li verpool en Sunderland. Vooral Argentinië en Uruguay vielen in hun ontmoetingen met Enge land en Duitsland meerdere ke ren uit hun rol, zodat de onpar tijdige arbiters Kreitlein (Did) en Finngy (Engeland) drie spe lers van .het veld verwezen. Tegen Noord-Korea kende de Is raëlische scheidsrechter twee strafschoppen toe, die beide door Eusebio weden brenut. De Duit se ploeg zag nogal wat spelers geblesseerd raken en zal moeite hebben bij de halve finales een ingespeeld team op te stellen. Rond 90.000 toeschouwers za gen Engelands 10 zege over 'n gedecimeerde ploeg van Argen tinië door een treffer van de voor het eerst optredende Hurst, die de plaats van de geblesseerde Jimmy Greaevs had ingenomen. Een sensatie scheen zich in Li verpool af te tekenen, toen Nrel - Korea met 30 tegen Portugal voor kwam te staan, maar Euse bio gaf zijn ploeg met vier doel punten een waardevolle voor sprong die Augusto tot 53 uit bouwde. Het Portugese elftal moest een >-oge prijs betalen voor de zege. Behalve Eusebio werden ook Torres en Simoes gebles seerd. Over de ernst van de ver wondingen wilde cheftrainer Otto Gloria nog niets zeggen. Hij hoopt alleen dat hij zijn drie ster-voetballers morgen in de halve finales tegen Engeland kan opstellen. RUSLAND—HONGARIJE 2—1 Hongarije dat door zijn voor treffelijke spel tegen de Brazi lianen hoog in de runing kwam voor de wereldtitel voetbal, is in de kwartfinale te Sunderland stukgelopen op de granieten ver dediging van Rusland. Het geluke de Hongaren in de tweede helft, toen de ene vloed golf na de andere in de richting van doelman Yashin rolde, wel enkele malen het blok een wei nig te verplaatsen, maar de hoop dat het in brokstukken ineen zou vallen was ijdel. Meer dan één tegenpunt, gescoord door Bene, stonden de Russen hun tot wanhoop gebrachte tegenstan ders niet toe. Als zuivere krachtmeting is deze wedstrijd een teleurstelling geworden. Toen reeds na vijf minuten de Russen van vreugde aan elkaar geklit naar hun eigen helft terugkeerden, was het dui delijk, dat het een strijd zou worden tussen de opgevoerde Russische verdediging en de fel attaquerende Hongaren. De 28-jarige doelman Jozep Gelei bezorgde de Hongaren de eerste teleurstelling, die de ploeg niet meer te boven is gekomen. Toen in de 5de minuut Eduard Malafeev van de vleugel een laag schot op het doel loste, kon Gelei de bal niet vast in de han den krijgen. Hongaren en Rus sen snelden toe. Ingor Schislen- ko was de rapste en tot grote vreugde van de met rode vlag gen toegeruste Russische suppor- ers op de tribunes schoot hij de bal in het verlaten doel. Uit een tegen Rakosi gegeven vrije schop bracht Schislenko later de bal hoog voor het doel. De kopbal van Malafeev stuitte af op de lat. Htlïwaa een kwestie van centimeters, want wederom bleef Gelei in gebreke. De enige „sen satie" was verder nog in de eer ste helft een. lekke bal. Als een verschrompeld stuk leer kwam de bal terug van het dak van de tribune, waarop een van de Russische spelers hem bij het opruimingswerk, dat zo typerend was voor hun speelwijze, had geschoten. De Hongaren hoopten op betere tijden in de tweede helft. Was het een wonder dat zij van lam heid waren geslagen, toen de Russen in de eerste minuut reeds de score opvoerden tot 20? Via de kruin van Mezoely kwam de bal uit een vrije schop van Kus- sinov voor de voeten van de in gelopen Porkujan, die met zijn tegenstanders geen pardon ken de. Daarmee had Rusland de wedstrijd in handen, 't Trok zich terug in de verdediging, liet de Hongaren komen. In de 13de mi nuut gaf Meszoely aan Bene een kans waaruit deze de achter stand tot 21 kon reduceren met een schot, dat zelfs Yashin te machtig was. PORTUGAL—NOORD-KOREA 5—3 „Ik heb er hartkloppingen van gekregen", glimlachte de altijd vriendelijke trainer Otto Gloria na de 53 zege van het Portu gese elftal over Noord-Korea. „Drie doelpunten inhalen en dan nog twee eraan toevoegen om de zege veilig te stellen, dat gebeurt niet elke dag. De Noordkorea- nen speelden fantastisch. Ze waren snel en intelligent. Ik ben blij dat we ze nog juist hebben kunnen opvangen". Met vier doelpunten achter el kaar behoedde de 24-jarige don ker gekleurde aanvalsleider Euse bio, die nu in alle kampen wordt erkend als de beste speler van het wereldkampioenschap, de Portugese ploeg voor een bla mage. De outsider Noord-Korea leidde na 22 minuten reeds met 30 tegen Portugal dat met 74 het hoogste genoteerd stond bij de bookmakers. De 30.000 toeschouwers steun den als één man de onvermoeid strijdende Aziaten, die door Yang Seung Kook (na 45 seconden), Li Dong Woon (21e min.) en Yang Seung Kook (22e min.) een voor sprong opbouwden en op weg schenen naar een geweldige sen satie. Maar langzamerhand bleek dat het Portugese elftal over meer klasse beschikte. Eusebio maakte van de 03 tussen de 27ste en 60ste minuut 43 (waaronder twee strafschoppen) en in de 78ste minuut zorgde Augusto voor het 53 eindresul taat. Eusebio betekende voor Por tugal meer dan de tien andere spelers samen. Met onnavolgbare dribbels maakte hij gaten in de verdediging van de energieke Noor-Koreanen. Het eerste te gendoelpunt maakte hij op eigen kracht. Bij het tweede was hij degene die het vonnis mocht vol trekken, toen Oh Yoon Kuyng de lange Torres in het straf schopgebied ten val had ge bracht. In de tweede helft kon den de Noordkorenanen het tem po niet meer volgen. Na elf mi nuten maakte Eusebio uit een voorzet van Simoes de gelijk maker. Drie minuten later kreeg Portugal opnieuw een strafschop toegewezen, toen Eusebio in het strafschopgebied door Lim Zoong Sun ten val werd gebracht. Euse- bieo voltrok ook ditmaal het vonnis. Van dat moment dikteer den de Portugezen de strijd en twaalf minuten vóór tijd scoorde Hier Eusebio in duel met de Koreaanse doelman Ri Myung en verdediger Shin Kyoo. o Augusto uit een hoekschop van Eusebio het vijfde doelpunt. WEST-DUITSLAND— URUGUAY 4—0 Uruquay dat zich door de ver- tragingstaktiek tegen Engeland en Mexico het ongenoegen van het Engelse publiek op de hals had gehaald, werd zaerdag door West-Duitsland voor 40.000 toe schouwers in Sheffield de weg naar de halve finales afgesneden. De Westduitsers wonnen met 40 (rust 10), maar de zege werd pas zeker gesteld, toen de Zuidamerikanen nog slechts 9 man op het veld hadden. Vijf minuten na de rust werd aan voerder Troche, die handtaste lijkheden beging tegen Emme rich, van het veld gestuurd. Vijf minuten later volgde zijn land genoot Silva de gang naar de kleedkamers na een grove over treding tegen Haller. De zege kostte de Duitsers meer moeite dan de einduitslag doet vermoeden. De Zuidameri kanen openden met een over donderend offensief en reeds na vijf minuten hadden zij met 2—0 kunnen voorstaan, maar Til- kowski kon nog juist een schot van Castoni afweren. Twee mi nuten later redde Schnellinger met een kopbal voor de reeds ge slagen Tilkowski op de doellijn. Toen viel het gelukkige ope ningsdoelpunt voor Duitsland. Held had van twintig meter een scherp schot gelost en Haller liep daarna de bal in het net. De Zuidamerikanen probeer den alles om direct na de her vatting de gelijkmaker te scoren, maar toen Troche en Silva door scheidsrechter Finney van het veld werden verwezen, was de wedstrijd beslist. Duitsland kreeg kansen te over, maar pas het tweede doelpunt dat Becken- bauer in de 72ste minuut scoor de, bevrijdde de Duitse ploeg van alle zorgen. Seeler (77ste minuut) met een zestienmeter schot en Haller (84ste minuut) brachten het eindresultaat op 4—0. VANDAAG DUITSLAND—RUSLAND De paringen voor de halve finale zien er als volgt uit: DuitslandRusland (25 juli 18.30 uur) in Liverpool. PortugalEngeland (26 juli 18.30 uur) in Londen. ARGENTINIË EN URUGUAY OVERWEGEN UITTREDING FIFA In de voetbalbonden van Ar gentinië en Uruguay zijn stem men opgegaan om naar aanlei ding van de gebeurtenissen van zaterdag in Londen en Sheffield uit de internationale voetbal bond (FIFA) te treden. Ver tegenwoordigers van beide voet balbonden hebben reeds kon- takt opgenomen om deze moge lijkheid zo snel mogelijk te kun nen bespreken. Een besluit tot uittreding zal echter eerst na lang beraad worden genomen. PETER POST WON IN BELGIE Bij een wegwedstrijd in Geel met 92 deelnemers ging Peter Post zaterdag zegevierend over de eindstreep. De uitslag was: 1. Peter Post (N.) de 195 km in 4.25.00: 2. R. Blockx (B.) op 1 lengte; 3. R. van Meenen (B.); 4. Luyten (B.)5. Boelke (Did) en 6. Arie den Har- tog (Ned.), Zaterdagmiddag organiseerde de zwemclub „De Schelde" weer haar iaarlijkse polotoernooi in het Scheldebad. Het weer werkte dit maal goed mee, maar jammer voor de organisatoren was dat het niet gelukt was buitenlandse deelne mers te krijgen. Ook de uitgeno digde Brabantse en Zuid-Hollandse teams hadden stuk voor stuk afge schreven i.v.m. hun vakanties. Nu waren dan aanwezig: Bruinvis (Sas van Gent); Z.V.S. (Breskens); S.Z.V. (Souburg); Ganze (Goes) en na tuurlijk Schelde. Behalve de gast heren ,die op volle sterkte aantra den, hadden alle andere ploegen een of meerdere invallers. De vijf teams speelden in een halve competitie; iedere ploeg kwam dus 4 x in het water. Het toernooi begon met Ganze Schelde, die op regelmatige wijze door Schelde werd gewonnen met 05. Bij het wisselen was de stand reeds 02 door doelpunten van Brok. Na de rust voegden Weijland, Leeman en Brok hier nog 3 doel punten aa ntoe. De tweede wedstrijd was S.Z.V. Z.V.S.die lange tijd gelijk op ging. Met 00 brak de rust aan. Na het wisselen gaf de routine van S.Z.V. de doorslag en met 2 doel punten bezorgde Sampon zijn ploeg de overwinning. Hierna kregen we Schelde Bruinvis. Dit ging ook vrij lang ge - iijk op, met wel iets meer kansen voor de Schelde. Het duurde ech ter vrij lang voor Brok er 10 van maakte. Na rust maakte Vermast eerst gelijk (11), maar de zwaar- gehinderde Brok gaf Schelde met een prachtige drukbal weer de lei ding (21). Tegen het einde was het weer Brok, die de wedstrijd voor Schelde besliste (31). De volgende wedstrijd was Gan zeS.Z.V. A. van Oost gaf met een ver schot Ganze onmiddellijk de leiding, maar Sampon had aan de andere kant 3 x succes, zodat S.Z.V. de rust ingang met een 1— 3 voorsprong. De Kam en Sampon doelpuntten nogmaals voor S.Z.V., terwijl Van Oost met een ver schot de Souburgse keeper verraste, zo dat de eindstand 25 was. Bij BruinvisZ.V.S. zagen de Bressiaanders kans tot de rust de stand dubbel blank te houden, maar Bruinvis toonde zich hierna toch de sterkste door doelpunten van Stellenaar (2 x) en Vermast. Uitslag dus 30. De gastheren kwamen nu weer in het water tegen S.Z.V. Schelde was wel veel sterker, maar de ge routineerde S.Z.V.-achterhoede liet zich niet verschalken. Zelfs nam S.Z.V. door een dekkingsfout de leiding. Verre schoten van Schelde leverden voorlopig niets op. Na de rust hetzelfde beeld; een sterk aan vallend Schelde zag geen kans om door te breken. In deze periode was keeper Bostelaar van S.Z.V. de grote man, want niet minder dan 3 x stopte hij zeker schijnende doelpunten na schoten van Brok, Weijland en Peij. Heel de Schelde- aanhang haalde verlicht adem, toen vlak voor tijd F. Wisse hem toch wist te passeren (11). GanzeBruinvis was geen hoog staande wedstrijd. Na kansen aan beide zijden brak de rust met 11 aan. Stellenaar doelpuntte nog 2 x voor Bruinvis en aangezien A. van Oost er maar 1 doelpunt tegenover stelde, was de zege dus voor de Sassenaars. Schelde behaalde nu weer de volle winst tegen Scheldestroom. Voor rust gaven De Pooter, Brok en weer De Pooter hun team een 30 voorsprong. Na rust voegden Weijland en Leeman hier elk 2 doelpunten aan toe, zodat de eind stand 70 werd. Hierna werd gespeeld S.Z.V. Bruinvis. Lange tijd ging de strijd gelijk op en de rust brak met een 00 stand aan. Ook hierna ging het lang gelijk op, maar uiteindelijk was het Stellenaar, die de S.Z.V. - keeper passeerde en zodoende Bruinvis de overwinning en daar mee de 2e plaats bezorgde. De laatste wedstrijd Ganze Z.V.S. had de 4e plaats tot inzet, want beide ploegen hadden 3 ne derlagen geleden. Scheldestroom toonde zich de sterkste door met 21 te winnen. De eindstand werd dus: 1. Schelde 7 pnt uit 4; 16— 2 2. Bruinvis 6 pnt uit 4; 35 3. S.Z.V. 5 pnt uit 4; 8— 4 4. Z.V.S. 2 pnt uit 4; 2—13 5. Ganze 0 pnt uit 4; 515 Einci vorige week heeft op rijks weg 2 bij Utrecht een vracht wagen een busje geramd. Het busje kwam achteruit terug de weg oprijden nadat de bestuur der op een afrit tot de ontdek king kwam dat hij verkeerd was afgeslagen. Twee inzitten den van het busje werden niet ernstig gewond. VLUCHTEN UIT BEAUMETZ „Strijd in Vrede" - Groede Snelheid eerste duif 1059 m; laatste prijsw. duif 866 meter. 1. J. van Driel; 2. R. Zeegers; 3. 6. 7 en 9. L. v. d. Wegé; 4. G. Dusarduijn: 5. H. Simpelaar; 8. J. Merk; 10. Joz, v. d. Wege. Oude duiven Snelheid eerste duif 1033 m; laatste prijsw. duif 941 meter. 1, 2, 5 en 10. G. Dusarduiin; 3. J Elfrink; 4 en S. Joh. v. d. Wege; 6. J. de Roeck; 7. O. de Zutter; 9. J. Merk. „Nog Sneller" - Breskens Snelheid eerste duif 1350 m; laatste prijsw. duif 1193 meter. 1. C. Geernaert. IJzendijke; 2. en 9. J. Zeegers; 3. J. Oosterling; 4. J. van Gijs; 5. J. v. d. Velde; 6. L. v. d. Wege; 7. J. Faas; S. E. Ghijsel, Aardenburg; 10 J. Visser, Sluis. Jonge duiven Snelheid eerste duif 1414 m; laatste prijsw. duif 1245 meier. 1. A. Deuninck, Cadzand; 2. J. van Gijs; 3 en 7. J Zeegers; 4. P. Verploeg; 5, I. de Jonge; 6. I. Ri- teco en Zn; 8. O, de Vriend, Aar denburg; 9 M. de Smet, Eede; 10. A. de Putter, Cadzand. VLUCHTEN UIT ALBERT „Nog Sneller" - Breskens Snelheid eerste duif 1094 m; laatste prijsw. duif 955 meter. Oude duiven 1. M. Faas; 2 en 7. J. Oosten- brugge; 3. I. Riteco en Zn; 4 en 10. W. Bruinooge; 5. J. Zeegers; 6. H. de Krijger; 8. J. Buize; 9. I. de Jonge. Jonge duiven Snelheid eerste duif 1083 m; laatste prijsw. duif 886 meter. 1. J. de Meester; 2. J Pijcke; 3 en 9. J. van Gijs; 4. J. Buize; 5. A. Versprille: 6. J. Wisse; 7. W. Verstraete; 8. Cornelis Quaars; 10. H. Schelstraete. VLUCHT UIT RUFFEC „Nog Sneller" - Breskens Snelheid eerste duif 1012 m; laatste prijsw. duif 890 meter. 1. A. Vermeulen; 2 en 3. J. Klaaysen4. J. v. d. Broeeke. VLUCHT UIT MONS „Nog Sneller" - Breskens Snelheid eerste iduif 1200 m; laatste prijsw. duif 1096 meter. 1, 3 en 9 J. Blaakman; 2. Fr. Scheele; 4, 5 en 7. J. Versprille; 6. A. W. Verduijn; 8. W. Boek hout; 10. J. Woittiez. VLUCHTEN UIT BORDEAUX „Voorwaarts" - Axel Oude duiven Tijd 1309 uur. 1. H. de Feijter, Axel; 2 en 3. A. J. Smallegange, Terneuzen. Jonge duiven Snelheid eerste duif 1792,2 m; laatste prijsw. duif 1186,4 meter. 1, 3 en 6 H. de Feijter, Axel; 2 en 8 C. van Doorin, Zaamslag; 4. W. de Putter. Axel; 5. C. M. Cornelissen, Zaamslag; 7. C. A. van Boven, Axel; 9. J. Willem- sen, Zaamslag; 10. H. Dubois, Axel. (Zie verder pag. 6). Einde prijsregeling vroege aardappelen Maandag 25 juli eindigde de periode waarop voor vroege aardappelen op de veilingen een minimumprijsregeling geldt. Dit produkt mag dan weer voor elke prijs woren ver kocht. Ook is er dan geen hef fing voor 't produktschap groen ten en fruit meer over verschul digd bij aanvoer en koop van vroege aardappelen via de vei lingen. De aanvoer van vroege aardappelen is door het slechte weer de afgelopen week belang rijk teruggelopen. Als gevolg hiervan zijn de prijzen flink ge stegen. In de belangrijkste aan- voergebieden werden prijzen be taald van 35 tot 40 cent per kg voor de goede kwaliteiten. Dat is ongeveer 1 cent per kg meer dan een week geleden werd be taald. Verwacht wordt dat bij beter weer de aanvoeren snel groter zullen worden. Jongen in het Flevomeer verdronken Zondagmiddag omstreeks vier uur is de 18-jarige P. G. L. van de Hengel uit Achterveld in het Flevomeer bij Nij kerk verdron ken. Met vier vrienden uit Ach terveld zou hij de watersport beoefenen. Twee van de jongens zouden per boot uit de haven naar de nieuwe dijk roeien en drie zouden deze afstand zwem mend afleggen. Na enige tijd raakten de zwemmers uitgeput en twee van hen die het dichtst in de buurt van de boot zwom men- iconden zich er nog maar net op tijd aan vastklampen. Zij hoorden achter zich schreeuwen en zagen hun vriend in de diep te verdwijnen. Omstreeks half acht werd het stoffelijk over schot door de politie te water uit Lelystad opgehaald. Amsterdamse taxitarieven met 25 procent verhoogd De tarieven van de Amster damse taxi's zullen met ingang van 1 augustus worden bere kend inclusief fooi. Bovendien worden de tarieven op dezelfde datum met 25 procent verhoogd. Dit betekent, dat de taxichauf feurs tot het ogenblik dat de I taxameters zijn gewijzigd bij de 'aangegeven ritprijs 45 procent zullen tellen, nl. de 20 procent fooi en de 25 procent verhoging. De verhoging gaat uit van de Amsterdamse taxicentrale en is door b. en w. goedgekeurd. Van ochtend is een officiële mede deling over de verhoging bij alle taxi-ondernemers opgehangen. Overstromingen in Zuid-Korea In de hoofdstad van Zuid-Ko rea, Seoel, zjjn de afgelopen tien dagen 31 mensen om het leven gekomen en 45.000 dakloos ge worden door grondverschuivin gen. Deze werden veroorzaakt door stortregens. Nederlands echtpaar in Duitsland verongelukt Zaterdagmiddag is nabij Mün- chen op de autobaan Salzburg München de 57-jarige brigadier van politie uit Deventer J. W. J. van Gend met zijn auto in bot sing gekomen met een vracht auto. De heer Van Gend over leed ter plaatse. Zijn 55-jarige echtgenote werd naar een kli niek in de omgeving gebracht, waar zij spoedig daarna aan haar verwondingen bezweek. Volgens de Duitse politie had de Deventenaar geen schuld aan de aanrijding. Dodelijk ongeluk bleef onopgemerkt Te Jelsum bij Leeuwarden is de afgelopen nacht de 19-jarige J. H. A. J. Boersma uit Leeuwar den met zijn auto geslipt en te gen een boom gebotst. De auto werd totaal vernield. De jonge man werd gedood. Een landar beider die op weg was naar zijn werk vond het slachtoffer van morgen om vijf uur. Niemand had iets van 't ongeluk bemerkt. Kapitale boerderij afgebrand Zondagavond is de kapitale boerderij van de heer H. Steen tjes in Duiven' met de bijbeho rende schuren afgebrand. De in boedel en de hooivoorraad gin gen verloren, men slaagde er slechts in enige landbouwwerk tuigen te redden. De schade be draagt naar schatting enige hon derdduizenden guldens. De brand was ontstaan tijdens afwezigheid van de bewoners, Kortsluiting was vermoedelijk de oorzaak. VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden in totaal aangevoerd 1517 dieren, zijnde 1104 slachtrunderen en 413 varkens. De noteringen waren als volgt: Slachtrunderen: extra kwaliteit ƒ4,35—ƒ4,65, le kwal. ƒ3,90— ƒ4,20, 2e kwal. 3,50—3,75, 3e kwal. 3,253,40; Varkens: extra kwal. ƒ2,26f2,28, le kwal. ƒ2,22—ƒ2,26, 2e kwal. ƒ2,18— ƒ2,22, 3e kwal. ƒ2,05—ƒ2,15; Stieren 4—4,50; Worstkoeien ƒ3,10ƒ3,30; Slachtzeugen ƒ1,75 1,85; Zware varkens 1,75 1,85. Alles per kg. Overzicht: Slachtrunderen: aan voer als vorige week, handel lui, prijzen stabiel, behalve 2e en 3e kwaliteit afbrokkelend; Varkens; aanvoer als vorige week zeer vlotte handel en hoger in prijs. GRAANBEURS ROTTERDAM Heden werden op de Rotterdamse graanbeurs de volgende prijzen genoteerd af boerderij: Groene erw ten tot 40; Schokkers tot 43,50; Capucijners tot 50; Bruine bonen tot 85. GEVRAAGD: voor DAF-vrachtauto. Goed loon. Julianastraat 93 Axel WONINGRUIL Den HaagTerneuzen. Aangeboden in Den Haag: 2-kamerwoning (nieuwb.) lste etage, vrij uitzicht, tegen woning in Terneu zen. Brieven onder no. 906, bureau van dit blad. Boekhandel VAN DE SANDE Te koop Aanhangwagen voor luxe-auto, laadver mogen 500 kg. Te bevra gen: Chrysantstraat 2, Ter neuzen. Te koop: Heinkel scooter, in goede staat. Inlichtin gen: Terneuzensestr. A 48, Zaamslag, Tel. 01153437. Te koop: goed onderhou den ruime woning. Komt spoedig vrij. Adres: Tho- lensstraat 17, Terneuzen.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 5