PROVINCIAAL NIEUWS limonades Filiaalhoudster neergeslagen en beroofd POLITIERECHTER TE MIDDELB0R8 Marktberichten .Mensenpakhuis' in Utrecht moet sluiten DE VRITE ZEEUW Terneuzen Aardenburg Breskens Bruinisse Cadzand Goes Haamstede Hulst Oostburg Sas van Gent Sluis Slecht weer bij internationaal hengelconcours te Terneuzen Kikker óp met Altijd even goed! Vagina 2 Maand ag/dinsdag 18/19 juli 1966' Aanrijding Hedenmorgen te kwart voor twaalf had op de kruising Konin- ginnelaan-Oranjestraat een aan rijding plaats tussen twee auto's. De heer J. H. uit Zaamslag reed over de Oranjestraat in de rich ting van de Frans Halslaan, ter wijl de heer J. J. L. uit 's-Her- togenbosch door de Koninginne- laan in de richting van de Koe dijk reed Op genoemde kruising kwamen beide wagens met el kaar in botsing met het gevolg dat de auto van de heer H. aan de achterzijde een zodanige duw van de auto van de heer L. kreeg dat hij tweemaal over de kop sloeg en vrijwel totaal werd ver nield. De auto van de heer L. werd aan de voorzijde zwaar bescha digd. Dokter Hoving verleende eer ste hulp aan beide bestuurders, die lichte verwondingen hadden opgelopen. Studieweek archaeologische werkgemeenschap In Aardenburg is zaterdag in hotel „Rodanborgh" 'n archaeo logische studieweek geopend. De deelnemers werden verwelkomd en toegesproken door de heer M. van Hoogstraten, waarna de heer P. Schittekat een inleiding hield over de opgravingen van de duinenabdij te Koksyde. Zondag werd een excursie ge maakt naar Koksyde, terwijl ir. J A. Trimpe Burger 's avonds een causerie hield over archeolo gisch Walcheren. Voor vandaag (maandag) staat een excursie naar Hulst op het programma, waar de heer P. J. Brand de deelnemers zal rondleiden. In de loop van deze week vol gen verder een wandeling door het Zwin. een excursie naar Wal cheren. terwijl de heren drs. W. A. van Es en drs. J. A. Brongers van 't R.O.B. lezingen zullen ver zorgen. Zaterdag 23 juli wordt de studieweek gesloten. Uitstapje ouden van dagen De bond van bejaarden afdeling Breskens organiseerde de jaar lijkse bustocht, waarvoor grote belangstelling bestond. Men ging met de boot naar Vlissingen en verder langs de nieuwe weg via de Sloehaven door de zak van Zuid-Beveland. Zo ging het op Kruiningen aan waar een kopje koffie werd ge- dronken. Vandaar reed men over Perkpolder naar Hulst waar de meegebrachte broodjes werden verorberd. Daar was ook gele- genheid de stad in te gaan. Om zeven uur moesten allen i weer op het appél zijn by de j bussen en ging de terugtocht via Axel. Om acht uur kwamen al- len voldaan van de mooie reis in Breskens terug. Internationale zwemwedstri j den te Breskens In het Koningin Wilhelmina- zwembad te Breskens had zater dag een internationale zwemont- moeting plaats. Aan deze wed strijden werd deelgenomen door de zwemverenigingen „Schelde" uit Terneuzen, „Bruinvis" uit Sas van Gent, „Scheldestroom" uit Breskens en een club uit Sint Niklaas. De ontmoeting is een Belgi sche aangelegenheid geworden. De Belgen wisten 17 van de 24 nummers op hun naam te krij gen. De herenploeg uit Terneu zen heeft het record op de 4 x 100 meter wisselslag verbeterd, maar de Belgische ploeg wist deze wedstrijd toch nog te win nen. Door het slechte weer was er niet veel belangstelling. De Breskense favorite Carita Salomé wist met glans te zege vieren op de 100 m vry'e slag dames. Dat de Belgen een groot aan tal nummers voor hun rekening namen, is niet zo vreemd daar zq het gehele jaar kunnen trai nen in een overdekt bad. De uitslagen waren: 50 m vrije slag meisjes onder 10 jaar: 1. H. Schelfaut, St. Ni klaas 54.6; 2. E. de Pooter, (Schelde) 59.5; 3. H. de Winde (Scheldestroom) 1.00.4. 100 m vrije slag heren: 1. K. Weijland (Schelde) 1.07.5; 2. J. Leeman (Schelde) 1.11.4; 3. R. v. d. Vijver (Scheldestroom) 1.14.4. 50 m vlinderslag meisjes on der 12 jaar: 1. L. Verschelden (Bruinvis) 46.8; 2. B. Praet (St. Niklaas) 48.7. 50 m vlinderslag jongens on der 12 jaar: 1. L. van Landegem (St. Niklaas) 48.7; 2. J. van der Hooft (Schelde) 50.4. 100 m schoolslag meisjes on der 14 jaar: 1. B. de Volder (St. Niklaas) 1.38.9; 2. E. de Waal (Schelde) 1.43.1. 100 m. vrije slag jongens on der 14 jaar: 1. I. v. d. Broecke (Scheldestroom) 1.24.4; 2. G. Reedijk (Schelde) 1.28.6. 50 m schoolslag meisjes onder 10 jaar: 1. H. de Winde (Schel destroom) 59.5; 2. H. Schelfaut (St. Niklaas) 1.03.6; 3. C. v. d. Linde (Schelde) 1.08.7. 50 m vlinderslag meisjes on der 16 jaar: 1. M. Cordeel (St. Ni klaas) 36.9; 2. P. Donze (Schel destroom) 43.9; 3. E, Doorns (Schelde) 44.6. 5 x 50 m vrije slag estafette dames; 1. St. Niklaas 3 "7 8- 2 Scheldestroom 3.10.3; 3. Schelde 3.18; 4. Scheldestroom II 3.33.2. 5 x 50 m vrije slag heren: 1. St. Niklaas II 2.41.5; 2. Schelde stroom 2.43.1. 4 x 100 m wisselslag estafette dames: 1. St. Niklaas 6.17.5; 2. Scheldestroom 6.53.4. 4 x 100 m wisselslag estafette heren: 1. St. Niklaas 5.30.3; 2. Schelde- 5.36.5 (nieuw Zeeuws rekord); 3. Scheldestroom 6.27.7. Nog geen jachthaven De gemeenteraad van Bruinisse besloot in de vrijdagavond ge houden vergadering met alge mene stemmen niet in te gaan op het aanbod van enkele Rotter damse zakenlieden om een ge deelte van de werkhaven van rykswaterstaat te Bruinisse, die voor een groot deel huiten ge bruik is, in te richten als jacht haven. De raad achtte de voor waarden niet acceptabel. Ge noemde zakenlieden wilden na melijk niet alleen een tiental lig plaatsen voor hun eigen jachten tot in lengte van dagen gereser veerd zien, maar daarnaast ook nog alle inkomsten, die uit de verhuur aan derden van 21 an dere ligplaatsen zouden voort vloeien. De gemeente kan zelf dit pro ject niet te hand nemen, omdat ze geen vergunning krijgt daar voor geld te lenen. Vormingscursussen in „Hedenesse" Zoals wy destijds reeds heb ben gemeld, werd in het najaar van 1965 in het vormingscen trum „Hedenesse" een aanvang gemaakt met driedaagse cursus sen voor hoofdverpleegsters en zesdaagse cursussen voor ver pleegsters in opleiding. In totaal namen hieraan deel resp. 41 en 112 cursisten, afkomstig uit di verse ziekenhuizen. Hieronder waren behalve de Zeeuwse ook twee Brabantse ziekenhuizen. In de komende winter zullen nog meerdere cursussen worden georganiseerd, o.a. voor sinds kort gediplomeerde verpleeg sters; hoofden van afdelingen en vóór hoofden van de huishou ding. Het aantal deelnemende ziekenhuizen is met twee uitge breid. Er is een adviescommissie ge vormd, bestaande uit dr. J. van Daal, geneesheer-direkteur van „Bergzicht" te Goes; zr. Jeannet- te, adjunkt-directrice van het ziekenhuis te Sluiskil en zr. M. Willemsen van het gasthuis te Middelburg. Deze commissie onderhoudt contacten met de verschillende ziekenhuizen en met mej. H. ten Have, aan wie de organisatie van het vormingswerk is opge dragen. Jongetje overreden Zaterdagmorgen tegen half negen is op rijksweg 58 onder Kapelle een negenjarig jongetje door een auto aangereden en om het leven gekomen. Het slacht offer Wirn Kloosterman, stak met zijn fiets de weg over en werd door een in de richting Bergen op Zoom rijdende auto gegrepen. De rykspolitie van Kapelle (tel. 01102-6001 heeft getuigen van het ongeluk gevraagd zich met haar in verbinding te stel len. Rumoer rond clandestien kampeerterrein Er zijn moeilijkheden gerezen rond een kampeerterrein in Haamstede, dat als zodanig is in gericht in strijd met de gemeen telijke kampeerverordening. De 275 bewoners van tenten en caravans die daar zyn neerge streken, kregen van de eigenaar de aanzegging het terrein te ver laten, maar tot nu toe hebben zij dat geweigerd. Op de cam,ping „Duinzand" van de heer L, J. Blom vonden vrydag verschillende kampeer ders een stencil in hun tent, waarin de gemeente Wester- schouwen hen erop attendeerde, dat zij zioh op een terrein bevon den dat niet officieel is goedge keurd als kampeerterrein. Er sitond verder op, dat de eigenaar van de camping schrifteiyk was bevolen, dit terrein vóór maan dag 18 juli des middags om twaalf uur te doen ontruimen. De gemeente gaf de kampeer ders in overweging het terrein te verlaten en naar een andere verblijfplaats uit te zien. De heer Blom werd schriftelijk medege deeld dat. indien hij deze mensen niet zou verwyderen, een proces verbaal tegen hem zou worden opgemaakt wegens overtreding van de kampeerverordening. Het betreft een stuk boom gaard. dat door de heer Blom werd aangekocht om er 'n kam peerterrein van te maken. Daar het uitbreidingsplan hierin niet voorziet, is het verboden op dit terrein tenten of caravans te plaatsen. Enkele maanden gele den echter werden de eerste caravans er reeds neergezet. Later verschenen ook wat tenten op het terrein, maar toen vrijdag en zaterdag de grote stroom toe risten naar de westhoek van Schouwen trok, werd de boom gaard oversroomd met tenten en caravans, maar toen greep de gemeente in. In totaal stonden op dit terrein zestig grote tenten en een aan tal caravans die onderdak boden aan 9.75 nersorien nn een enkele uitzondering na bijna allen af komstig uit Nederland. De heer Blom heeft zondag avond de betrokkenen gevraagd het terrein te verlaten, maar «al len hebben geweigerd aan zijn verzoek gehoor te geven. De eigenaar van het kampeerterrein is van mening aan het bevel van de gemeente gevolg te hebben gegeven. Vanmorgen werd bekendge maakt dat de 275 bewoners van tenten en caravans op de cam ping „Duinzand" in Haamstede mogen blijven. In een spoedeisende vergade ring hebben B. en W. na overleg met een deputatie van de gedu peerde kampeerders een soort „afloopsysteem" in het leven ge roepen. Dit houdt in dat op het terrein geen nieuwe kampeer ders zullen worden toegelaten, maar dat degenen die er al zaten, het terrein niet hoeven te ont- Directeur Van Campen van de C.H.V. ridder Oranje-Nassau Vrydag heeft de heer E. G. van Campen in hotel „De Ko ning van Engeland" afscheid ge nomen als directeur van het Hulsferse bijkantoor van de C.H.V.. Ter gelegenheid van dit afscheid werd de heer Van Cam pen benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. De ver sierselen welke by deze ridder orde behoren, werden hem op gespeld door de loco-burgemees ter de heer P. J. Brand. Daar de scheidende directeur tot de stichters van de C.H.V. van de N.C.B. in Zeeuws-Vlaan- deren behoort, was het te be grijpen dat er voor dit afscheid grote belangstelling bestond. Ook de receptie die na afloop volgde, was zeer druk bezocht. Achtereenvolgens werd het woord gevoerd door de heer G. W. Moonen te Nijmegen, voor zitter van de C.H.V.; door de voorzitter van de kring Hulst van de N.C.B., de heer P. V. M. Vercauteren te Clinge; door de algemeen directeur van de C.H. V., de heer ir. H. Mathot en na mens het personeel door de heer F. Verpalen. De heer Van Campen, die alle sprekers hartelijk bedankte, kreeg tal van fraaie geschenken aangeboden, waaronder een en veloppe met inhoud voor aan koop van een televisietoestel; een plaqeutte en pentekeningen van de C.H.V.-gebouwen te Veghel; een Ehgelse klok, enz. Bijna 38 jaar is de heer Van Campen directeur geweest van het bijkantoor van de C.H^y,, te Hulst. Vele jaren was hij ook secretaris van de kring Hulst van de N.C.B. Eind van deze week verlaat hij de C.H.V. en gaat hij met pensioen. Excursie De heemkundige kring West Zeeuws-Vlaanderen gaat zater dag a.s. een excursie maken naar Brugge. De leden zullen daar worden rondgeleid door de heer mr. R. de Vuydt uit Brugge en o.m. een bezoek brengen aan de oude windmolens aan de Kruis- vest, aan het geboortehuis van Guido Gezelle en aan het huis van het handboogschuttersgilde „Sint Sebastiaan". Kapelaan legt tijdelijk functie neer Tydens de zondagochtend ge houden roomskatholieke kerk diensten te Sas van Gent heeft parochiepastoor C. C. J. M. van Aken meegedeeld, dat een zijner kapelaans de heer J. A. M. Meijeren, aan de bisschop van Breda toestemming heeft ge vraagd tydelijk uit zijn funktie te Sas van Gent te mogen tre den. Op diens verzoek werd aan de kapelaan eervol ontslag ver leend. Hy zal in overleg met de bisschop zoeken naar een tyde- lijke funktie in het maatschap- peiyk leven. Dit impliceert dat de kapelaan, die in zijn parochie zeer gezien is, niet is uitgetre den maar volledig blijft behoren tot de geesteiyke gemeenschap van het bisdom Breda. Expositie Van Vosselen In de raadhuiskelder te Sluis werd een expositie geopend van schilderwerken van de Belgische kunstschilder Omer van Vosse len uit BeverenWaas. De heer Van Vosselen is in Sluis geen on bekende meer, want reeds enige jaren achtereen stelt hy in de kelder van het stadhuis zyn schilderyen ten toon. Hoofdzake lijk portretten, minitieus geschil derde en technisch knap van op zet. Daarnaast stillevens en brandschilderwerk. Zyn werk werd voor de talryke aanwezigen ingeleid door de letterkundige Leo Metz, docent in de Neder landse taal. Hy wees er op, dat hier geen sprake is van het ver wekken van een schokeffect, zo als men zo vaak in de moderne schilderkunst tegenkomt. Een voud is hier het grote kenmerk. Het menselijk gelaat is boeiend genoeg om te vragen naar een treffende gelykenis. Hierna wenste burgemeester P. F. van Hootegem de heer Van Vosselen veel succes toe gedurende de ten toonstelling in Sluis. De exposi tie is gratis voor het pub'iek toe- gankelyk tot en met 16 augustus uitgezonderd de vrijdag. 50.000 verduisterd Dinsdag wordt voor de offi cier van justitie bij de rechtbank in Den Haag geleid de 50-jarige J. r1- B., die donderdagavond is aangehouden. Hij heeft bekend zijn werkgever, een boekhandel in de Haagse binnenstad, sinds januari 1965 voor 50.000 te hebben benadeeld. De B. beheer de in de boekhandel de afdeling tijdschriften, waaronder vaktijd schriften die contant bij de uitge vers moesten worden betaald. Door manipulaties met de aan- en verkoop van deze tijdschriften maakte De B. zichzelf 50.000 ryker en zyn werkgever 50.000 armer. Viskotter vervoerde smokkelwaar De douane in Harlingen heeft bij Kornwerderzand een viskot ter aangehouden, die onderweg was van Duitsland naar Volen- dam. Aan boord bevonden zioh twee broers, de 27-jarige P. Z. en de 18-jarige J. Z. Onder de lading die zij vervoerden vond de douane een voorraad sigaretten en sterke drank ter waarde van ongeveer 10.000 gulden. Het schip is opgebracht naar Harlin gen en daar a'&n de ketting ge legd met verzegelde lading. Tegen de beide broers is proces verbaal opgemaakt. De smokkel waar werd in beslag genomen. Naar de herkomst ervan wordt een onderzoek ingesteld. Bontdiefstal in Londen Eên partij bontmantels ter waarde van ruim een half mil joen gulden is tydens het afgelo pen weekeinde uit een bonthan del in het Londense Mayfair ge stolen. Om bij hun zachte buit te komen hakten de daders in het belendende perceel een gat in de muur. Vorig jaar november werd uit een bonthandel in dezelfde buurt een party bont ter waarde van acht ton ontvreemd. De daders zyn nooit opgespoord. Een filiaalhoudster van een dro gisterij in Hoogvliet bij Rotterdam is vanmorgen in de kelder van haar woning neergeslagen en be roofd van een tas met 1600,— De vrouw, de 37-jarige mej. T. Oosterhuis, liep een scheurwond aan het achterhoofd op. Als iedere morgen ging mej. Oosterhuis omstreeks half negen naar de achterzijde van haar wo ning om haar fiets uit de. kelder te halen. Terwijl zij in de kelder het slot van haar fiets stond open te maken hoorde zij iemand de trap afkomen. Toen zij opkeek zag ze een jonge man met een nylonkous over het hoofd. Voor de filiaalhoudster iets kon zeggen kreeg ze met een stuk hout een klap op haar hoofd. De vrouw viel op de grond en moest haar tas loslaten. De onbekende greep de tas, waarin het winkelgeld zat, rende de trap op en maakte zich uit de voeten. De politie heeft de dader nog niet kunnen achter halen. Volgens de getuigenis van mej. Oosterhuis was haar aanval ler 20 5 25 jaar oud, had kortge knipt haar en was gekleed in een lichte regenjas. Beursoverzicht E.M.S. AANGEBODEN IN STILLE MARKT He geschil tussen de exploita- iemaatsehappij Scheveningen en de Westlandsche hypoheekbank, waarbij het hoofdzakelijk gaat om het incasseren der huren van de Scheveningse panden van de E.M.S. (de pier en hotel Palace), plus de gelden die voortvloeien van de lichtreclames van grote Nederlandse concerns, is van middag ter beurze het gesprek van de dag geweest. De W.HB. eist dat de gelden der huren als mede de opbrengsten van de lichtreclames aan deze bank moeten worden overgemaakt. Hierdoor zou de E.M.S. vogens de beurs krap in de liquide mid delen komen te zitten, hetgeen van invloed kan zyn op de aan delen. Deze werden vrijdagavond niet-officiëel verhandeld van 165 tot 150. Vanmorgen werd de handel in deze stukken op ver zoek van het beursbestuur niet voortgezet. Vanmiddag werd de hoek in E.M.S. niet openge maakt maar er werd volstaan met één notering, zoals in dit fonds gebruikelijk is. Een taxa- tiekoers was moeilijk te verkrij gen, maar vast stond dat de koers beneden die van vrijdag (367) zou liggen. De beurs wacht met spanning de resultaten af van de besprekingen tussen de E.M.S. en de W.H.B. De stemming voor de interna tionale waarden was nauwelijks prijshoudend. Dit gold speciaal Unilever waarvan de koers als gevolg van Amerikaans aanbod inzake tot ca. 85. De slotkoers van vrydag van Unilever was 87,80. Philips opende veertig cent lager op 102,40. maar zakte later verder in tot 101,70. Kon. Olie daalde van 136,40 tot 336 waardoor dit fonds zeventig cent prijsgaf vergeleken met de voorgaande slotkoers. AKU gaf byna drie punten prijs tot 331 Is. Hoogovens werd 'n puntje lager geadviseerd op 330. KLM deed weer van zich spreken. Dit aan deel werd in de morgenuren op 535 verhandeld tegen 517 als of ficiële koers van vrijdag. Van middag werden de stukken op 535 geadviseerd hetgeen een nieuw hoogterecord voor dit aan deel betekende. Dat er aan het negende inter nationale zeehengelconcours, j.l. zaterdag door „Ontspanning na Inspanning" georganiseerd, „maar" 450 sporthengelaars deelnamen, moet ongetwijfeld worden toegeschreven aan het slechte weer. Een ruwe Schelde en van tijd tot tijd een venijnige regen maakten het anders zo kleurige sportfeest er niet ple zierig door. Toch kon van een goede en uitstekend georgani seerde wedstrijd worden gespro ken, zoals de afgevaardigde van de Westerscheldefederatie op merkte tydens de ontvangst door het gemeentebestuur op het stadhuis. De loco-burgemeester, de heer M. de Vos, prees daar 't voortvarende „O,N.I."-bestuur dat nu reeds voor de 9e maal dit evenement organiseert. De voor zitter, de heer C. J. v. d. Broek, was het gemeentebestuur en al len die aan het welslagen hadden meegewerkt, dankbaar. Hij be loofde nu reeds verrassingen voor de tweede lustrumviering in 1967. Daarna vond in het clublokaal „La Belle Vue" de prijsuitreiking plaats. De eerste vijf winnaars ontvingen een fiets. Ook de no dige bekers waren vanzelfspre kend weer beschikbaar. De ove rige prijzen waren eveneens de moeite waard. Heeft 't weer dan dit jaar niet meegewerkt, „O.N.I." en de deelnemers kun nen op een geslaagd hengelfeest terugzien. De uitslag was als volgt; 1. M. de Buck. Heyst (plus be ker) 847 p.; 2. J. van Tatenhove, Terneuzen beker) 485 p.; 3. M. Gevaert, Zeebrugge bekert 411 p.; 4. M. Schoof, Sluis kil beker) 392 p.; 5. P. de Witte, Goes 379 p.; 6. Mevr. de Buck, Heyst beker) 379 p.; Er is zaterdag weer met animo gehengeld, maar het gure weer had zijn stempel gedrukt op de belangstelling. Dat de wedstrijd van O.N.I. desondanks een suc ces werd, mag worden toege schreven aan de perfecte orga- nistie en de fraaie prijzen. 7. C. de Smidt, IJzendijke 359 p.; 8. J. Huibrecht (Molenvissers) 331 p.; 9. Mevr. Jansen, Sas van Gent bekert 308 p.; 10. H. Crusio, Bergen op Zoom 266 p.; 11. C. Pladdet Hoek 258 p.; 12. H. van Tatenhove, Vlissingen 251 p.; 13. H. Beeldens. Terneu zen 241 p.; 14. A. Gijsouw, West- kapelle 238 p.; 15. A. de Nooyér, Vlissingen 215 p.; 36. Johan Molegraaf. Terneuzen 213 p.; 17. R. Vërnaevel, Hoofdplaat 202 p.; 18. A. Riddenhof, Terneuzen 197 p.; 19. K. Federman, O.N-I. beker) 193 p.; 20. J. de Back, O.N.I 192 p. (Adv.) Doorrijden kost geld De douanebeambten hadden een zekere R. de K. te Clinge nabij de grens verzocht even te wachten voor nadere controle. De man was er evenwel van door gegaan. Hij had schijnbaar niet begrepen wat de bedoeling was. Mr. P. van Empel, de poli tierechter, herinnerde de K. er aan dat er al eens een hoeveel heid boter in zijn wagen was aangetroffen. Overeenkomstig de eis werd de Clingenaar veroor deeld tot 100 boete. Ook J. G. te Hulst was door gereden, zy het onder geheel an dere omstandigheden. Hy ramde in maart j.l. met zijn bromfiets een personenauto. Ter zitting betuigde G. zyn spyt. Hij was volledig verzekerd en het was dus niet nodig geweest dat hij wegreed zonder zich iets van het geval aan te trekken. Maar. het feit dat de politie hem „ken de", had hem in een paniek stemming gebracht. De officier mr. Lebret eiste ƒ35 of 7 dagen, waarbij de noli- tierechter zich aansloot. Geslipt A. van H. te Axel was met zijn auto geslipt en tegen een gevel opgereden. Aan de muur werd geringe schade toege bracht, maar de auto was er minder goed afgekomen. De slippartij met nasleep kostte de Axelaar nog eens 50 boete, con form de eis. VEEMARKT ROTTERDAM Op veemarkt van maandag werden in totaal 1495 stuks vee aangevoerd, zynde 1084 slacht runderen en 411 varkens. De prijzen waren als volgt: Slachtrunderen (lev. gew.) ƒ3,30 ƒ4,65; varkens (lev. gew.) ƒ1,80ƒ2,10. stieren (lev. gew.) 3,90—4,50; worstkoeien 3,15 3,35 slachtzeugen 1,70 ƒ1,75; zware varkens ƒ1,65 1,70. Alles per kg. Overzicht: slachtrunderen: aanvoer als vorige week, stroeve handel met iets lagere pry zen; varkens: aan voer minder, handel kalm met trage afloop en pryshoudende pryzen. GRAANBEURS ROTTERDAM Heden werden op de Rotter damse graanbeurs de volgende pryzen genoteerd af boerdery: Groene erwten tot ƒ40. Schokkers tot 43,50 Capucijners tot 50, Bruine bonen tot 85, Fiets weggenomen Een opvarende van een bin nenschip, H. M. te Arnhem, was in Hansweert „uit" geweest. Zijn schip was inmiddels naar Sluis kil doorgevaren, 's Avonds laat arriveerde hij in Perkpolder, maar een bus was er niet meer. Daarom nam hij een fiets mee die hij onderweg zag staan. Hij bereikte Sluiskil niet, want reeds na enkele kilometers had men hem te pakken. Met een eis en uitspraak van 80 boete bracht hy het er genadig af. Burenruzie In Zaamslag had een onbe tekenende burenruzie tot een vreemdsoortige vorm van wraak geleid. Zekere R. vernielde in de tuin van zijn buren een paar jonge boompjes. Hoewel de schade niet groot was, achtte de politierechter zulk een agres sief optreden niet toelaatbaar. De officier eiste 50 of 10 dagen waarmee de politierechter zich verenigde. Het college van b. en w. van Utrecht heeft beslist dat het pand Oudegracht 234, het vorig jaar reeds als „mensenpakhuis" bekend geworden pension voor buitenland se arbeiders, uiterlijk 15 augustus moet worden gesloten. Op het ogenblik wonen naar schatting 100 buitenlandse arbei ders, meest Marokkanen, in het verbouwde pension, dat vorig jaar door de gemeente al een keer werd gesloten wegens de brandgevaar lijke toestand. Toen verbleven er ongeveer tachtig buitenlandse ar beiders. Het klandestiene pension brengt een slordige 2000 per week op. Mede op aandrang van de eige naresse, de hotelhoudster mevr. RuitenbeekBonouvrie uit Apel doorn, werd het pension eind vorig jaar gesloten op grond van enkele bepalingen in de gemeentelijke logeerverordening. De vrouw is het pension na een verbouwing zelf gaan exploiteren. De eigenaresse weigert inlichtin gen aan buitenstaanders te ver strekken over de aard van de ver bouwingen, de woonsfeer en het aantal pensiongasten. Volgens de vroegere huisbewaarder verblijven er ongeveer 100 buitenlanders, die met zijn vijven slapen in éénper soonskamers. De bedden staan in het hele huis naast elkaar. De wan den van de kamers zouden van board zijn gemaakt. VONNIS IN IRAK Abdel Kader Ismail al Boestani, lid van het centrale comité van de communistische partij van Irak, is tot zes jaar dwangarbeid en twee jaar ondertoezichtstel ling veroordeeld. Hij werd be schuldigd van onwettige activi teit na de omverwerping van het bewind van Kassem in februari 1963. Hij was toen hoofdredac teur van een communistische blad. 17-jarig meisje mocht het huis .niet uit Een 17-jarig meisje in Salerno, Anna Vapore, is door haar broer en diens vrouw drie jaar lang in huis opgesloten gehouden, zo zei de politie zondag. Het meisje werd half gekleed op een ruwe matras gevonden nadat een buur had horen schreeuwen. Anna verklaarde tegenover de politie dat haar broer haar verboden had het huis te verlaten, nadat zijn vrouw drie jaar geleden een kind had gekregen. Anna ligt nu in het ziekenhuis wegens onder voeding. Haar broer, de 37-jarige trein machinist Nicola Vapore, en diens 23-jarige vrouw Liliane zijn in staat van beschuldiging gesteld wegens onwettige vrij heidsberoving en verwaarlozing. Inbrekers aangehouden De Haagse politie heeft vier man aangehouden in verband met een serie van 41 inbraken die de laatste drie maanden in Den Haag en omgeving zijn gepleegd. Vrijdag werden gepakt de 33- jarige koopman J. W. v. d. B, en de 24-jarige los-werkman H. W. de V. wegens inbraak en de 23- jarige C. H. v. d. B. (zonder be roep) wegens heling. Zaterdag werd in dezelfde zaak nog aan gehouden de 25-jarige kantoor bediende M. H. J. v. d. V.. De aanhoudingen geschiedden naar aanleiding van een viertal inbra ken de afgelopen week in de vogelwijk. Gestolen schilderij van 40.000 gulden ongeschonden teruggvonden Het schilderij van Adriaan Brouwers dat zaterdagmiddag uit 't Haagse museum Bredius werd gestolen, is ongeschonden terug gevonden. Zondagavond om on geveer half twaalf kreeg de de- daktie van een Haagse krant een tip, die aanwijzingen bevatte, waar het kunstwerk zou zijn te vinden. De politie werd ingelicht en die trof het schilderij inder daad aan onder een viskarretje op een toegangsweg naar het kampeerterrein Ockenburg. Het schilderij verkeerde in goede staat. Over de identiteit van de dader(s) heeft de politie niets definitief kunnen vaststel len. -j, Aanrijding met dodelijke afloop Een verkeersongeluk in Ho- moet (gem. Valburg, Gelderland) he- zondagavond het leven ge kost aan mevr. T. uit Wester voort. Zij zat achterop de brom fiets bij haar man en werd aan gereden door een personenauto, die met grote snelheid door eèn binnenbocht reed. Mevr. T. over leed op weg naar het ziekenhuis. Haar man liep ernstige verwon dingen op.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 2