VROUW VOOR Koffers pakken! DUET die niet lastiger zjjn dan andere DE VKITE ZEEUW Pagina 9 'met gratis waardezegels van 15 en 25 ct. zitten grinniken om niets geen marionettentheater doe wat meer i REPPERS BESCHERMEN TUIN TEGEN HUISDIEREN meer aandacht ■V.'.V.V.V.W.' Zatéwlag 10 fun iseo ■paar plezi erigmet jVYLOIVS vraag vooral om de DUET-spaarkaart Kinderen Kinderen Het gaat thans om die heel nor male kinderen, die potten inkt op het nieuwe karpet omkeren en die dan trouwhartig verzekeren dat ze dit beslist niet r.iet opzet hebben gedaan. Kortom, om al die kinde ren, die hamvingers op het witte beha.g zetten, die het deurtje van de vogelkooi moeizaam openpeu teren, die het ochtendblad al vóór het ontbijt verknipt hebben, die met nieuwe schoenen in heel diepe plassen trappen, die in winkels om een sr jepje staan te bedelen. Gisteren nog heeft onze eigen Annetje haar goede haarlint in kleine reepjes verscheurd omdat ze bloemencorsootje wou gaan spelen en zich als bollenprinses of druivenkoningin wou vermommen. Maar ach, als je er maar één hebt zijn al die zogenaamde moeilijk heden niet zo bijzonder groot. Want wat is nu één haarlint? Wel wordt zon enig kind ge woonlijk wel schromelijk bedorven en lekker verwend. Daar wordt het dan natuurlijk wel minder enig van, maar om nu te zeggen dat het zoveel last veroorzaaktNee, werkelijk, dat doet het niet. Het lieve leven begint pas goed als er meer kinderen zijn en dan vooral op de leeftijd van „alles-wat-je- zegt-ben-je-zelf". Dan houden ze mekaar aan de gang, zodat er nooit een eind schijnt te komen: aan de maaltij den zitten ze bij voortduring wezenloos te grinniken om niks en steken ze elkander aan met dave rende clownerieën, het „welles" en „nietes" geroep is 's morgens en 's middags niet van de lucht en 's avonds liggen ze in de kinder kamer tot diep in de nacht de pro blemen van het afgelopen etmaal te bespreken. Wat kunnen we doen om de orde en de rust, die telkens ver te zoeken is, weer te herstellen? Moeten we links en rechts maar eens een paar flinke klappen uit delen? De tijd dat onze kinderen niet geslagen mochten worden begint al weer achter ons te lig gen! Wie nog denkt dat hij een kind nooit mag slaan loopt ook al weer achter. Volgens de allermodernste inzichten kan een enkele tik, mits niet in drift toegemeten, soms heel heilzaam werken. Dat betekent dus niet dat we onze kinderen ieder kwartier een compleet pak rammel moeten geven Ec 1 ander recept bestaat uit ge strengheid met een flinke scheut onverbiddelijkheid, waarmee wij de kinderen dwingen in een voort durende, door ons van te voren vastgestelde, absolute regelmaat. Het huis begint dan wel erg veel op een kazerne te lijken en geen weldenkend mens zal dit een ideale toestand vinden. Natuurlijk moeten voor tafel de handen worden gewassen, moeten vóór het naar bed gaan de tanden worden geborsteld en moet er ook op gezette tijden worden „ge drukt", maar de jeugd van onze f kinderen mogen we toch niet be derven door van het ouderlijk huis een marionettentheater, een be- gijnhoof of een bejaardenhuis te maken. In plaats van al die pedagogi sche verhandelingen, al of niet ge lardeerd met de inzichten van de moderne dieptepsychologie, kan er misschien meer worden ver wacht van een sprankje onbaat zuchtige liefde in onze harten. Wanneer we beseffen dat het krijgen van kinderen ook verplich tingen schept en wanneer we die verplichtingen van -harte aanvaar den, zullen wij niet altijd heel erg in de krant verdiept of ergens zo vréselijk druk mee bezig zijn, zodat we toevallig weer geen tijd voor de kindeien hebben. Dan zullen wij veel meer belang stelling hebben voor ons grut en wij zullen voorlezen van die lange man die als maar vlinders in dat ene net ving, wij zullen vertellen over Riket met die fantastische haardos, wij zullen met hen zingen van die graaf in Den Haag met dat nare pietluttige zoontje. Als het verlangd wordt zullen we zelfs met een blijmoedig hu meur en in een opgewekte, stem ming voorlezen uit die katterige kinderboekjes die ze tegenwoordig uitgeven en zullen we samen die ellendige beeldverhalen, waar de teksten als kauwgom uit de men sen hun mond bubbelt, uitspellen. En heus, die kinderboekjes blij ken dan niet zo vervelend als we eerst dachten en die stoutmoedige stripverhalen over monsters op Mars en hoe de raketbemanning zich daartegen te weer stelt, .zijn eigenlijk nog boeiend genoeg. Met meer liefde in onze harten zullen we ook veel meer tijd heb ben om te luisteren, want onze kin deren hebben o zoveel te vertellen en wij hebben daar tot nu toe meestal maar zo weinig belang stelling voor gehad. Het is goed om jong te zijn met de kinderen, met hen te lezen en te bouwen, te zingen en te dansen, te plakken en te kleuren. Het is goed voor hen enhet is goed voor ons. dr. ALFREDA BRIEDÉ. iwiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHii Honden en katten willen, vooral in uw tuin nog wel eens schade aanrich ten, al spelende of wanneer ze op avon tuur uit zijn. Planten en bloemen sneu velen daarbij, de grond wordt omge woeldin één woord, de aanwezig heid van deze ongenode gasten heeft nogal bezwaren. Daar kan men nu iets tegen doen. Men kan zijn tuinen en bloemperken, maar bijv. ook zijn dui- venhokken Beschermen tegen honden en watten door ze af te schermen met reppers. Reppers zijn op staafjes bevestigde schijven, die geprepareerd zijn met een stof, die een voor de lieve diertjes niet te verdragen geur verspreidt. De prijs is 2,50 per zes stuks. Ze worden op ongeveer 50 cm van elkander in de grond geplaatst vóór de te beschermen grondstrook. Het materiaal op de schijven is wa terafstotend en regen of sproeiwater vermindert dus de werking van deze praktische en ook bepaald niet onasthe- tische bescherming niet. 1 Voor huisvrouw en gezin A Ga nooit vermoeid op reis. U kunt beter eerst uitslapen, op uw gemak pakken en een dag later vertrekken. 9 Kies de dagtrajecten niet te lang. Belangrijk is in ieder geval regel matig (d.i. na elke twee uur) te rus ten. 9 Zorg voor een juiste zithouding, door d estand van de voorbank beter in te stellen. Zorg er voor dat u (als bestuurder steeds voldoende frisse lucht krijgt. Eet onderweg af en toe een kleinig heid en stel de hoofdmaaltijd uit tot het dagtraject er op zit. 9 Gebruik een goede zonnebril, want vermoeidheid openbaart zich vaak het eerst aan de ogen. 0 Wissel zo mogelijk van bestuurder na enige uren te hebben gereden.. Steek in één etui alle autopapieren met de groene kaart, reis- en kre dietbrief A.N.W.B., lidmaatschaps- bewijs wegenwacht en radiokaart en laat deze niet in de auto liggen! Let op de geldigheidsduur van uw paspoorten en steek ze bij u. 0 Voeg een onderdelenpakketje en wat extra gereedschap bij de ba gage, zodat u onderweg de luiste bougie, een passende ventilatorriem, zekeringen en lampjes e.d. ter be schikking hebt. Hebt u een magnetische zeephou- der in de badkamer? Wanneer het bijgeleverde metalen dopje, dat in zeep wordt gedrukt, wegraakt, kunt u een doodgewone kroonkurk in het stuk zeep duwen. Gaan uw benen schilferen door het zoute water? Wrijf er dan elke avond vette crème op. Ruwe ellebogen krijgt u weer zacht door een badje olijfolie die u au- bain-marie verwarmt. Nicotine-aanslag op de vingers kunt u verwijderen door citroensap of chloor. Het goedkope plastic zwembed is ook geschikt om er op te zonne baden. Er zijn strandmatjes in de handel die u onder het plastic luchtbed kunt schuiven. Op deze manier bestaat er niet zo vlug kans op een lekje. Bierglazen mag u nimmer met zeepsop afwassen. Gebruik hier voor warm sodawater. Daarna af spoelen met schoon water. U kunt de gebruiksduur van uw viltstift aanmerkelijk verlengen door een paar druppeltjes aceton op de stift te doen. Voor vandaag enkele opmerkingen over de problemen die zich voordoen bij al die kinderen, die niet lastiger en niet ongezeggelijker zijn dan alle anderen. Dat zijn dus de kinderen die zich 's morgens aan het wassen proberen te onttrekken, die bekers chocolademelk omgooien over het brandschone tafellaken, die als wilden door het huis lopen te hollen, die op gezette tijden zo lekker oost-Indisch doof kunnen zijn. Misdadige of achterlijke kinderen hebben wij hier niet op het oog. Ook houden wij ons nu niet bezig met kinderen die duidelijke karak terfouten of zenuwziekte hebben; die behoren te worden onderzocht en te worden behandeld door psycholoog of kinderpsychiater. Nu zijn er over pedagogie hele bibliotheken voorgeschreven. Dat is een tamelijk veeg teken, want wanneer de dingen in kannen en kruiken zijn, kan 't allemaal in één brochure worden opgetekend of als 't daar net niet in kan, dan toch wel één pocketboek. De mensen die de opvoedkunde zo ontzettend moeilijk hebben ge maakt en er van die hele dikke boeken over schreven, hadden óf zelf helemaal geen kinderen óf zij bleken zelf helemaal niet zulke goede opvoeders te zijn als het om hun eigen kinderen ging. Dat geeft ook al weer te denken. ER IS WAT OP GEVONDEN I Londen; Tijdens een modeshow in mode, n.l. beschilderen. Londen werd een idee getoond voor Op deze foto enige ideeën hiervoor, al het bloot dat tevoorschijn is ge- v.l.n.r. „Garden of Eden", „Highway komen bij de introduktie van de mini- code" en „Love scene". AVVV.W.,.S\W.,.Vi,.WAVW.V Als u handig bent maakt u er een paar zelf, dan wordt het zeker geen kostbare geschiedenis. De rok cn één van de jakjes kunt u ook nog dubbel maken, twee ver schillende kleuren stof tegen elkaar, dan zijn er nog meer mo gelijkheden om te variëren. Een doorknoopjurk met jasje bewijst ongeveer de zelfde dien sten. Als materiaal is dan katoen, linnen of badstof het meest ge schikt. Een kort jasje van stof of een warm, gebreid en dan liefst gevoerd jasje en een regenjas zijn zeker onmisbaar. Er zijn ook man telpakjes van waterafstotende stof, die zeker in de vakantie goed zul len voldoen. Elk jaar puzzelen we weer, welke kleren we mf1 zullen nemen als we met vakantie gaan. Het beste zou eigenlijk zijn als we dadelijk na de vakantie voor onszelf even noteerden wat vol gend jaar wél en wat niet mee moet. Dat weten we vlak na de vakantie namelijk altijd weer beter dan er vlak vóór. Elk jaar zijn er immers weer dingen, die anders hadden gekund! Elk jaar namen we japonnetjes mee, die we thuis graag dragen, maar die het met de vakantie niet „doen". En meestal nemen we ook weer te veel mee. Natuurlijk hangt het samenstel len van uw vakantiegarderobe nauw samen met de plaats waar u naar toe gaat. Een vakantie aan zee verlangt nu eenmaal andere kleren, dan een vakantie in de ber gen. WELKE JURK Gaat u van de éne plaats naar de anderi, kies dan niet-kreuken- de kleding. Bovendien is bij zo'n trekkende vakantie een uitgebrei de garderobe uit den boze. Ge makkelijk wasbare en snel drogen de rokken en bloesjes die we niet behoeven te strijken, verdienen dus zeker de voorkeur. Daar een zeer gekleed japonnetje tegen woordig vaak niets meer is dan 'n wolkje, is er geen bezwaar tegen dat ook mee te nemen. Stel dat u plotseling wordt uitgenodigd voor een etentje of schouwburgbezoek! Bent u van plan naar zee te gaan, draag dan alleen een lange broek en shorts, als uw figuur dat toelaat. In alle andere gevallen ziet u er veel charmanter uit met een aardige rok. Maar dan ook geen heel wijde rok, laat die ook voor de slanken! De tegenwoor dige aérende modellen geven ons net genoeg bewegingsvrijheid; zo'n gerende rok van een stevige katoen voldoet heel erg in de va kantie. Voor het strand is een badstof doorknoopmodel zeer geschikt, ook al omdat 't zo gemakkelijk is over uw badkleding. MAAK EEN „SET" Een „set" van bloesjes op een gerende rok is een kostelijk bezit. Een strapless jakje of een jakje met smalle schouderbandjes, een mouwloze bloes met diepe hals uitsnijding, een bloes met kort mouwtje en een overhemdbloes. EN MANLIEF Ook voor de heren moeten we zo efficiënt mogelijk te werk gaan als we de koffers gaan pakken. Gemakkelijke en sportieve kleding, die, zo weinig mogelijk ruimte in neemt. Een dikke trui, een pullover en een jack of blazer vormen met een lange en een korte broek pre cies de goede kleding voor alle weertypen. Enige gekleurde no- iron overhemden en zeker één wit overhemd, want de heren moeten ook iets hebben waar ze mee uit kunnen. Natuurlijk mogen we in geen geval een plastic of nylon regenjas vergeten. Gelukkig is ervoor de heren net als voor ons vrouwen gemakkelijk wasbare en snel drogende onder- kleding. Ook hiervan hoeven we dusniet zoveel mee te nemen. Maak het u niet al te moeilijk met dat koffers pakken, de zomer is toch al zo kort. VERMAGEREN DOOR Denk eraan, dat niet alleen uw huis, maar ook de mens vaak een „schoonmaak" nodig heeft om de paar extra ponden, die u er de afge lopen winter door de stevige Hol landse winterkost bijgekregen heeft, er weer af te krijgen. Eens per week een fruitdag (appelen en sinaasappe len) doet wonderen. (CONSU.) HOEDENMODE Keulen: Een dezer dagen vond in Keulen de presentatie plaats van de hoedenmode voor de herfst en win ter 1966/1967. Op de foto v.l.n.r. een sportieve hoed van rode velours met zwarte strepen, een elegante pet van doorgestikt flu weel en een rood-witte jockey-cap. POEDERTJE VERANDERT U W De Amerikaanse vrouw staat er voor bekend, dat zij haar garderobe graag vaak wisselt. Een Amerikaanse fabrikant heeft thans een stof ont wikkeld, die na enige tijd door een eenvoudige bewerking een andere kleur kan krijgen. Bij de stof wordt een pakje „wonderpoeder" verkocht. Als je dit wonderpoeder (hoofdzake lijk bestaande uit citroenzuur) oplost in heet water, dan verandert groene stof in geel, paars in rose en bruin in oranje. De stof is zowel in haar oorspron kelijke als in de tweede kleur was- baar en niet duurder dan andere stoffen van dezelfde kwaliteit. (CONSU.)

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 4