PROVINCIAAL NIEUWS Acht verpleegsters in hun woning vermoord in Chicago Holland-Amerikalijn neemt deel aan Atlantic Container Line De egschaal 90 PROCENT DER INDONESISCHE BEVOLKING LEEFT ONDER HET BESTAANSMINIMUM NIEUWE EN SNELLE BOUWWIJZE VAN BETONSKELETTEN Terneuzen Breskens Retranchement Sluis Eigendoms overdracht van woningwet woningen Pleidooi voor grootscheeps onderzoek naar jeugdgedrag Weer een proces Misdaad van de eeuw' Arrestaties Weer relletjes in Chicago Pagina 2 DE vTRITE ZEEUW Vrijdag 15 juli 1908 Versloot's gemoderniseerde zaak heropend Vrijdagmiddag had een groot aantal genodigden, waaronder bestuursleden van het Handels centrum Terneuzen en „Noord straat en Omgeving" gehoor ge geven aan de uitnodiging van de heer Versloot om het vernieuwde interieur van zijn zaak in huis houdelijke artikelen, speelgoede ren enz. te komen bekijken. Evenals de gasten van gisteren zal ook het publiek dat deze ge moderniseerde en in belangrijke mate uitgebreide zaak gaat be kijken, bewondering hebben vOv.r hetgeen de heer Versloot zowel qua interieur als verschei denheid van artikelen te bieden heeft. Het geheel is groots van opzet. Een nieuw gedeelte van het pand heeft een lengte van 24 mfeter en het is verrassend op welke smaakvolle wijze alles is geëta leerd. De afdeling serviezen is belangrijk uitgebreid, in die zin dat er nu veel meer gelegenheid is de bezoekers alles te tonen. Het Sola-zilver en kristal werk glanst in het licht van vele lampen de bezoeke tegen. De Noordstraat de oudste en nog altijd de belangrijkste win. keistraat en het visite kaartje van Terneuzen heeft er een moderne en uitstekend gesor teerde zaak bij gekregen, waar men, de drie ruime etalages passerend, al van buitenaf een indruk krijgt van de hoeveelheid en de kwaliteit. Middenstandsopleiding aangepast aan moderne tijd Het middenstandsdiploma is sedert 1937 door meer dan een kwart miljoen personen behaald. De opleidingstijd voor het exa men variëerde de laatste jaren tussen één en twee jaar, afhan kelijk van de vooropleidine. Ge durende deze tijd werden de vak ken boekhouden, rekenen, Ne- eJerlandsche taal en correspon dentie, bedrijfseconomie, organi satie van de handel en het han delsverkeer en rechts- en wets- kennis onderwezen. Opmerkelijk was, dat de over heid zich tot 1962 afzijdig heeft gehouden van deze tak van on derwijs. Alleen bij de examens hield een rij-ksgecommitteerde toezicht. In genoemd jaar kwam de interimregeling subsidiëring middenstandsonderwijs. waarbij aan tweejarige middenstands avondscholen onder bepaalde voorwaarden subsidie kan wor den verleend. Deze middenstandsavondscho len gaan uit van een schoolbe stuur. Gedurende twee jaar wordt er mondeling midden standsonderwijs gegeven per week twee avonden van 2 Va uur. Uiteraard dienen de leraren be voegd te zijn. In verband met het nieuwe exiamenprogramina is 'n tweejarige opleiding voor de genen, die uitsluitend de lagere school bezocht hebben, noodza kelijk om met redelijke kans op succes aan het examen deel te nemen. Toelating tot de tweede klas is mogelijk. De stichting Instituut voor Middenstandsonderwijs te 's-Gra- venhage die sedert 1937 deze op leiding stimuleerde en landelijk organiseerde, heeft voor Terneu zen rijkssubsidie aangevraagd en verkregen. Het schoolgeld bedraagt 80,— per jaar. Voor nadere ge gevens verwijzen wij naar de in dit blad opgenomen bekendma king. Zwemsucessen voor junioren Bij de te Middelburg gehouden junioren-zwemkampioenschap- pen hebben twee Terneuzense jongeren een mooi succes ge boekt. Jaak v. d. Hooft werd eerste op de vlinderslag in 53 sec., terwjjl Tonnie Veerman zo wel op de rugslag als op de vrije slag Zeeuws kampioen werd in resp. 46.8 en 39.2 sec. Ratiobouw De eerste van de veertig te bouwen ratiowoningen in het uitbreidingsplan-West zijn onder dak gegaan. Men hoopt de eerste woningen in oktober te kunnen bewonen. De showboot vaart uit Maandag a.s. zal de Breskense showboot voor de eerste keer uitvaren. Voor dit toeristisch evenement bestaat grote be langstelling. Tijdens de tocht zal er gelegenheid zijn om te dansen. De muziek zal verzorgd worden door de Breskense muziekvere niging „Uit het Volk, voor het Volk". Geen reis voor de bejaarden Al twintig jaar achtereen heb ben de bejaarden uit onze ge meente jaarlijks een uitstapje gemaakt, ook al kostte het wel eens moeite daarvoor de beno digde gelden bijeen te brengen. In moeilijke gevallen bracht het gemeentebestuur dan vaak uit komst. Helaas is het organiserende comité er dit jaar niet in ge slaagd voor de uitgestippelde reis naar Dinant een voldoend aantal deelnemers te vinden, zo dat besloten moest worden de reis geen doorgang te doen vin den. Carillonconcerten Woensdagmiddag en -avond as. zal prof. Ephrem Delmotte uit Oostende, stadsbeiaardier te Ronsse, de volgende carilloncon certen ten gehore brengen: Middagconcert 4 uur: 1. Le ciel luisait d' étoiles (uit Tosca van Puccini)2. Dromerij (Schu mann); 3. Humoreske (Dvorak); 4. Pontificale mars Gounod)5. Intimité Chopin)6. Dichter en Boer (F opé)7. Andalousie uittreksel van Lopez)8. Volks liederen; 9. La Bohème (selectie van Puccini). Avondconcert 8 uur: 1. Ber ceuse de „Jocelyn" (Godard); 2- Selectie uit de werken van Mo zart; 3. Passe-pied (Gretryj; 4. Ave Maria (Schubert); 5. Cava- tine (Raff); 6. Trumpet volun tary (Purcell)7. Frasquita (selectie Léhar)8. Volksliede ren; 9. Selectie uit de werken van Thomas. Bus tegen boom Donderdagmiddag is een bus van de G.A.D.O. van de lijn Gie tenAssen bij de Eexterhalte, vermoedelijk door het gladde wegdek, gedipt en frontaal tegen een boom gebotst. Van de passa giers zijn er negen naar een zie kenhuis in Groningen vervoerd ter observatie. Daaronder is ook de chauffeur. De bus was van voren totaal ingedeukt. Bij de regeling van de verkoop aan de bewoners van woninwet- woningen wordt inderdaad de so ciale positie van de adspirant- koper in de overwegingen betrok ken. Hiermee wordt, aldus minis ter Bogaers in antwoord op schrif telijke vragen van het Tweede- Kamerlid Oele, bereikt dat iemand wiens inkomen de algemene loon- Tweede kamerleden voor de K.V.P., de heren Kleisterlee en Mommersteeg, hebben de wen selijkheid bepleit om op lande lijk niveau beraadslagingen te laten plaatsvinden tussen de rijksoverheid en de landelijke organisaties en instellingen om een gezamenlijk onderzoek in te stellen naar de diepere oorzaken van de gebeurtenissen in Am sterdam, maar ook in andere ste den, waarbij zoveel jongeren zijn betrokken. Beide kamerleden doen deze suggesties in schriftelijke vragen aan de minister-president, en de ministers van onderwijs en we tenschappen en van cultuur, re creatie en maatschappelijk werk. Zij willen onder meer onder zocht zien hoe jonge mensen meer betrokken kunnen worden bij het dragen van verantwoor delijkheden in onze nationale sa menleving; voorts welke ont moetingspunten kunnen worden geschapen tussen jongeren en volwassenen, opdat over en weer informatie kan worden gegeven en wensen en verlangens kunnen worden geuit, welke materiële voorzieningen met betrekking grens te boven gaat maar die ove- tot de vrijetijdsbesteding en vor- rigens geacht kan worden voor een Ming van de opgroeiende jeugd woningwetwoning in aanmerking te komen, niet hoeft te worden te leurgesteld. En tevens wordt met het hanteren van de sociale posi tie van de adspirant koper voor komen, dat mensen die klaarblij kelijk binnen korte tijd zullen gaan behoren tot de categorie die niet voor een woningwetwoning in aan merking komen, van de gunstige overdrachtregeling gebruik maken. door de rijksoverheid dienen te worden gestimuleerd. Tenslotte vragen zij of de rijksoverheid gelet op de spe ciale omstandigheden van dit moment niet naar middelen moet zoeken, in het bijzonder in het onderwijs, om de jonge men sen te informeren uiteraard op aan de jeugd aangepaste wijze omtrent het politieke en staatsrechtelijke gebeuren in ons land. Bij ongeluk ouders gedood en twee kinderen zwaar gewond Op de Harskamperweg in Koot wijkerbroek, gemeente Barne- veld, is gistermiddag de heer J. Westerman met zijn echtgenote mevrouw A. Westermanvan El- ten om het leven gekomen toen zijn auto frontaal in botsing kwam met een militaire vracht auto en vervolgens een boom raakte bij welke botsingen de wagen totaal werd vernield. Twee kinderen van het echt paar, één en drie jaar oud, kre gen ernstige schedelletsel. Zij zijn opgenomen in een zieken huis te Arnhem en een kliniek te Nijmegen. Het ongeluk ontstond doordat de heer Westerman werd afge leid door een naast de rijweg plaatsvindende militaire oefe ning. Hij raakte daardoor van de rechterweghelft met het genoem de fatale gevolg. Te Chicago zijn donderdag acht leerlingverpleegsters ver moord in hun woning aangetrof fen. De politie vermoedt dat zij het slachtoffer zijn geworden van een sex-misdadiger. Een verpleegster die de mis daad ontdekte, zei tegen de po litie woensdagavond een 25-ja- rige man bij het huis te hebben gezien, die om geld vroeg om naar New Orleans te reizen. Zeven verpleegsters werden op de tweede verdieping in hun slaapkamers aangetroffen. De achtste lag op de eerste verdie ping, eveneens in haar slaapka mer. De lijken waren geheel nr.akt. Hun handen waren met nylonkousen op de rug gebon den, aldus de politie. Een negende verpleegster die ook in het huis woonde, is aan De Indonesische re«reri*,° heeft de sa'*rics°n van de ambtena ren verdrievoudigd, waardoor een nieuwe inflatiespiraal is ontstaan. Zodra bekend wordt dat lonen worden verhoogd, schieten de prijzen omhoog. De Holland-Amerikalijn heeft samen met de Zweedse rede rijen Wallenius, Transatlantic en Swedisch-American Line vier schepen van een totaal nieuw type besteld, die naast een ba sis-lading van 1400 auto's en 300 grote containers kunnen va ren. De vier maatschappijen hebben opgericht de Atlantic Container Line. De vloot zal be staan uit vier schepen van 14.000 ton dwt., die zijn inge richt voor rollon-roll-of vervoer en voor het laden en lossen van en voor het vervoer van con tainers. In september 1967 zul len deze vier schepen in de vaart worden gebracht tussen Gotenburg-Bremerhaven (alleen voor auto's)-Rotterdam-Antwer pen naar New York of/en Bal- timore. De schepen zullen als volrrt worden beladen: de auto's en trailers rijden het schip op via een „remp" door een opening boven de schroef. De grote con tainers worden met walkranen door de luikhoofden geladen, de kleine containers en stukgoed op pallets worden met vork trucks door de drie zijdeuren geladen. KORTE LIGTIJDEN De samenwerkende rederijen verwachten door deze gecombi neerde laad-mogelijkheid een besparing op de ligtijden van 75 pet, zo heeft de heer P. C. C. van Houten, directeur van de Holland-Amerikalijn meege deeld. De korte ligtijden beteke nen ook dat de schepen een ho ge omloopsnelheid krijgen. Daarnaast wordt een belang- langrijke besparing op de laad- en loskosten bereikt. Doordat slechts weinig mankracht voor het laden en lossen nodig is, zal het tekort aan havenarbeiders verminderen. De heer Van Houten ver wacht niet, dat in de naaste toe komst een lager vrachtenniveau voor dit vervoer economisch verantwoord is. Men moet niet over het hoofd zien, dat naast grote investeringen in contai nerschepen veel containers moe ten worden aangeschaft en dat dat ook belangrijke bedragen in nieuwe haventerreinen moeten worden gestoken. Het voordeel voor verladers zal bestaan uit: goedkopere verpakking, minde re schade (en wellicht dus lage re assurantiekosten), één docu ment voor het vervoer, b.v. van Frankfurt naar Chicago, één bedrag voor de totale kosten van huis-tot-huis-vervoer. 25 MILJOEN De H.A.L. zal voor deze con- tainersamenwerking het schip „Atlantic Star" in de vaart bren gen, dat bij de werf France Gi- ronde in Duinkerken wordt ge bouwd. Dit schip kost 25 a 26 miljoen gulden, dat is ongeveer 50 pet meer dan een conventio neel vrachtschip met eenzelfde capaciteit. De „Atlantic Star" krijgt een lengte van 197 meter en zal een snelheid van 21 kno pen moeten maken. Verder wordt het schip uitgerust met een bulbsteven en een boegpro peller. Er komt accomodatie voor 43 bemanningsleden en 2 passagiers. ANTWERPEN Men krijgt daar de beschik king over 450 meter kade en een terrein van 26 hectare. Sa men met de Moore McCormack Lines heeft Atlantic Container Line met het oog op dit project de Container Terminals Inc. op gericht. In Antwerpen zullen de schepen gebruik kunnen maken van de terminal van de rederij Wallenius. Hoewel de bespre kingen over speciale faciliteiten in de haven van Baltimore zich nog in een beginstadium bevin den, mag worden verwacht, dat de vier schepen ook in deze ha ven kunnen worden behandeld. De minister van buitenlandse zaken, Malik, keurde de publi citeit die aan de salarisverho ging is gegeven, af omdat deze volgens hem de moeite die de regering zich geeft om de eco nomie te stabiliseren, doorkruist. Zelfs met de verkregen opslag verdienen de lagere ambtenaren slechts 200 roepia per maand, wat gelijk staat met iets meer dan vier Amerikaanse dollar. Zij krijgen daarbij toewijzingen voor rijst, zeep, olie en tran sport. Hogere ambtenaren ont vangen een basissalaris van on geveer duizend roepia per maand, ongeveer 22 dollar. Vol gens Antara zijn de salarissen nu 15 maal hoger dan vorig jaar december. Negentig procent van de bevolking leeft onder het bestaansminimum. In Djakarta is gisteren het proces begonnen tegen de voor malige majoor van de lucht macht Gato Soekrisno (43). Hij was een van de leiders van de communistische coup van okto ber vorig jaar. Er worden 15 getuigen gehoord. De zes andere leiders die tot dusver zijn berecht, zijn ter dood veroordeeld. De vonissen zijn nog niet voltrokken, han gende de beslissing van Soekar- no op de verzoeken om gratie. de moordenaar ontsnapt door zich zes uur lang verborgen te houden. Het meisje dat aan de moor denaar is ontsnapt, heeft een sig nalement kunnen opgeven. De moordenaar was gewapend met een revolver en een mes. Nadat hij de woning had verlaten, snelde het meisje gillend de straat op en hield een politie-, wagen aan, vertelde wat er ge beurd was en viel in zwijm. De woning, staat in een zuidelijke wijk van Chicago. De leerling verpleegsters werkten allen in een dichtbij gelegen ziekenhuis. Een politieman heeft gezegd, dat nadat de moordenaar het verpleeg stershuis was binnengekomen, hij geld van de verpleegsters had ge- eist. Hij dreef de meisjes enkele trappen op naar een slaapkamer. Vandaar nam hy ze een voor een mee naar een andere slaapkamer waar hij ze vermoordde. Volgens de politie zijn niet aile slachtoffers door wurging om het leven gebracht. Enkelen zijn dood geschoten en sommigen doodge stoken. Zeven van de slachtoffers zijn blanken, de achtste is een negerin. De verpleegster die aan de han den van de moordenaar ontsnapte, is een Philippijns meisje, Amarao Corzone genaamd. Zij wist aan de aandacht van de dader te ontsnap pen door onder een bed te kruipen. Chicagose politiemannen hebben gezegd zelden zo?n bloedbad ge zien te hebben. Er was bloed in de slaapkamers, de badkamer en in gangen van het verpleegstershuis. Twee verdachten zouden zijn ge arresteerd op de grens tussen Illi nois en Indiana. Nader is gemeld, dat de 'politic in Chicago enkele uren na de moord een lange blonde man heeft gearresteerd, die op het punt stónd met een vliegtuig naar New? Or leans te gaan. Een lokettist merkte op dat de man een met bloed be smeurd overhemd aan had en waar schuwde de politie. Toen de politie arriveerde, was de man verdwe nen, maar hij werd in een hotel in de buurt achterhaald. De man beantwoordde overigens niet aan het door de ontsnapte ver pleegster gegeven signalement. Hij heeft gezegd, dat de bloedvlekken op zijn overhemd zijn veroorzaakt door een verwonding tijdens het scheren. Hij was in paniek geraakt toen de lokettist hem vele vragen stelde en de politie scheen op te bellen. Na een ondervraging die ver scheidene uren duurde, liet de po litie de man vrij. Van een aantal andere personen werd er één vastgehouden. De man werd in Kankakwee (Illinois), 65 kilometer van Chicago, aangehou den. Zijn foto is naar Chicago ge zonden om aan de Philippijnse ver pleegster te worden getoond. Bij ongeregeldheden in een negerwijk van Chicago hebben ongeveer driehonderd negers de politie aangevallen. De moeilijk heden begonnen.-evenals de voorgaande dag, toen de politie een brandkraan asloot die de buurt had opengezet om ver koeling te zoeken. De oproerige menigte, voor namelijk jongelui, wierp bran dende voorwerpen in een aantal gebouwen en bekogelde brand weerlieden met stenen. Twee negers liepen lichte schotwon den op en twaalf politiemannen werden door stenen gewond. De politie arresteerde acht perso nen. In acht weken tijd is op het ter rein van de Albatros Superfosfaat- fabrieken N V. in Pernis (Rotter dam) een betonskelet voor een kantoorgebouw met vier etages van 73 bij 12,4 meter op de fundamenten geplaatst. Bij deze bouw is voor het eerst in ons land DOOR MARTIN MONS 35) „Mevrouw Calant", zei de agent voor de deur. Erg nerveus en een beetje wereldvreemd, dacht Bezemer, terwijl hij haar een stoel toe schoof. „Ik heb er de hele tijd over gepiekerd of ik ook iets weet dat u op weg kan helpen, inspecteur. Ik heb mijnheer Raven jaren ge kend, we waren heel goede vrienden. En ik zou niet graag willen dat zijn moordenaar vrijuit ging. Vraagt u maar en ik zal mijn best doen u zo dui delijk en uitvoerig mogelijk te antwoorden." Ze sprak rad en iets te luid. Dat is haar normale manier van spreken niet, dacht Bezemer. Ze is eerder de vrouw om lang zaam en wat onzeker te praten. Ze dwingt zichzelf tot aktie. En vriendelijk zei hij: „Vindt u goed dat we dan maar bij het begin beginnen? U heeft mijn heer Raven jarenlang gekend. zegt u. Kende u hem ook al in Indië? Weet u iets van zijn werk daar?" Ze werd eerst rood en vervol gens heel bleek terwijl zij hem verschrikt aankeek. „Ziet u dan verband tussen zijn werk en deze moord?" „Dat weet ik werkelijk nog niet. Het is natuurlijk mogelijk. Maar er zijn zoveel mogelijk heden." „Maar het is al zo lang geleden. En bovendien, al die jappen- spionnen die hij te pakken kreeg, die wisten toch dat dat de risico van het vak was. Ik kan me moeilijk vo:rstellen dat die men sen al die jaren met moordplan nen hebben rondgelopen." Misschien waren er onder de mensen die door hem werden ontmaskerd, ook wel van andere landaard." Ze maakte een klein gebaar. Ik wou dat ik er meer van wist. Maar hij was Amerikaan en had een toppositie bij een grote Amerikaanse maatschappij. Dat maakte de zaak natuurlijk moei lijk. Raven zei tegen mijn man dat hij hem toch wel krijgen zou. Ja, Johnsons moeder was een Hollandse." „Weet u ook wat er van de man geworden is?" „Het staat me voor dat hij, toen de Jappen binnenvielen, naar Australië is gegaan. In elk geval is hij daar gestorven, dat heeft Raven me verteld." „Juist. En verder zou u nie mand weten die zo'n wrok tegen Raven koesterde dat hij hem zou vermoord hebben als hij maar even de kans kreeg?" „Neen, niemand. Trouwens, ik betwijfel zelfs of die Johnson zo'n man was." „Wat bedoelt u daarmee?" „Nu, de soort man die jaren een wrok blijft koesteren. Hij was erg zakelijk, weet u. Ik zeg niet dat hij niet in staat zou zijn tot een moord, maar dan nooit om iets zo weinig.ja, hoe moet ik dat nu zeggen, zo weinig pro fitabels als wraak. Een moord om geld, om een aandelenpakket, op een concurrent, maar geen moord uit wraak." „Waarom gaat u daar zo op door? De man is toch immers dood, zegt u?" „Ja, hij is dood. Ik veronder stel dat ik zo over hem door zaag, om het voor mezelf klaar te maken dat dergelijke mensen, en dat waren toch de mensen met wie Raven te doen had voor zover het geen Jappen waren, behoorden tot de soort die te koop is voor de meest biedende Er gingen indertijd, dat was kort voor de inval, geruchten over En niets deden dat geen ma- iemand. Een zekere Johnson, terieel voordeel opbracht. Zodat, in geval er nog anderen mochten zijn van dezelfde soort, zij al evenmin als verdachte in aan merking zouden komen. Ziet u, inspecteur, Raven had niets dan zijn pensioen, er was dus nie mand die profijt had bij zijn dood." „Dat klinkt erg logisch. Dan komen We hu aan de afgelopen nacht. Heeft u in die nacht ook iets gemerkt dat afweek van het normale? Het een of andere ge luid? Vreemde voetstappen? Het slaan van een deur?" „Neen, tegen enen ben ik wak ker geworden omdat Lie aan sloeg. Lie is de pekinees van juf frouw Melanie. Maar dat doet hij wel meer, ik veronderstel dat hij dokter Radersma hoorde thuiskomen. Hij blafte maar even." „Waar slaapt hij?" „Meestal halverwege de trap. In die nis waar de grote Themis staat. Juffrouw Melanie neemt hem liever mee naar haar ka mer, zij zegt dat de gasten dan ook minder last hebben van zijn geblaf. Maar als juffrouw Leoca- die het merkt, maakt ze zich boos. En dan kan ze uren over zoiets doorzeuren. Dat vindt haar zuster vreselijk, daarom neemt ze het hondje alleen maar mee als ze er zeker van kan zijn dat juffrouw Leocadie het niet merkt. Neen, geen dank, inspec teur, ik ben bang dat ik bitter weinig heb kunnen doen om u op weg te helpen." Ze gleed de deur uit, de ten gere nek gebogen alsof de last van de dikke haarwrong haar te zwaar was. (Wordt vervolgd.) een in Engeland ontwikkelde me thode toegepast. Het skelet bestaat uit slechts twee typen betonnen elementen die uit de fabriek op de bouwplaats worden aangevoerd: z.g. H-elemen- ten, die het dragende kolommen en balkenstelsel vormen, en vloer elementen die geschikt zijn voor een overspanning van meer dan 12 meter. Deze methode heeft op andere prefab-systemen vóór dat de kruis verbindingen niet ter plaatse be hoeven te worden uitgevoerd. Prijsniveau Uit montage-oogpunt hebben de H-elementen het voordeel, dat zij op „twee benen" staan, die door middel van centeerpennen in de stalen verbindingsschoenen snei en feilloos op elkaar geplaatst kunnen worden. In pure kosten uitgedrukt ligt het prijsniveau van dit systeem iets hoger dan bij de traditionele bouwwiizen. Speciaal in dit geval werd dit ruimschoots gecompen seerd door de korte bouwtijd en grote indelingsvrijheid, mogelijk gemaakt door de kolomloze vrije overspanningen. Er werd van de fundering af 820 kubieke meter ge prefabriceerde beton verwerkt en 480 kubieke meter ter plaatse ge storte beton. Kantoorgebouwen Deze bouwwijze van skeletten van gebouwen is ontwikkeld door, het in Londen gevestigde bureau! van raadgevende ingenieurs Jan Bobrowski en is in ons land ge ïntroduceerd door het Rotterdani- se ingenieurs- en architectenbureau Postma. De bouw werd uitgevoerd door de bouwkombinatie Vonde-, lingenplaat. Kemper Beton N.V. fii' Rotterdam is de leverancier vap de geprefabriceerde elementen. Deze bouwwijze kan worden toegepast bij kantoorgebouwen, hotels, winkels, parkeergarages enz.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 2