De ronde van Frankrijk Eers temperament leidde tot incidenten Weinig resultaten verwacht van Wilsons „vredelievende missie" Zeventiende etappe voor Bitossi GELE TRUI VOOR FRANSMAR AIMAR DE R0RDE VAN DE TOEKOMST BEURSOVERZICHT Neder). Protestants centrum over het boek „Is pornografie schadelijk" VER0LME BOUWT MAMMOET-DOK OP ROZENBURG Burgerlijke stand Zaterdag 9 juli 1966 DE VRITE ZEEUW Pagina 5 Ramanes (Sp.) wint 6de etappe Horst Fischer terechtgesteld Faciliteiten Zondagdiensten Jan Janssen heeft tegen de ver wachtingen in zijn eerste plaats in het algemeen klassement niet kunnen behouden. De Neder landse oud-wereldkampioen raakte in de 17de etappe, die de 88 overgebleven renners van Briangon naar het Italiaanse Tu rijn voerde, zijn gele trui kwijt a?-. de Fransman Lucien Aimar, die donderdag maar 27 seconden op onze landgenoot achterstond. Het ontging Janssen dat zijn grote concurrent in de afdaling van de Col de Braida, op 40 km voor de finish, uit het grote pelo ton ontsnapte in gezelschap van de Belg Brands en de Spanjaard Perurena en de achtervolging in zette op een vijftal renners, die al eerder waren weggelopen. Aimar kon de koplopers, Bi- tosri en Fezzardi (beiden Italië), Wolfshohl (Did), Gomez del Mo ral (Sp.) en de Belg Van Sprin- gel niet inhalen, maar zijn voor sprong in Turijn, waar Bitossi als winnaar over de eindstreep ging, bedroeg 2min. 2 sec., waardoor hij ruimschoots leider werd in het algemeen klassement. Voer de ploeg van Pellenaars verliepen de zaken opnieuw niet naar wens. Jo de Roo stapte al vrij snel in de bezemwagen, waardoor de Televizier-equipe nu is teruggebracht tot zes ren ners. Henk Nijdam was met een tiende plaats de best geplaatste renner van de „Pel". Vandaag hebben de renners in Turi-n een rustdag. De uitslag was: 1. Bitossi (It.) 4.03.00 2. Gomez del Moral (Sp.) z.t. 3. Fezzardi (It.) z.t. 4. Wolfshohl (Did) z.t. 5. Van Springel (B.) 4.03.07 6. Brands (B.) 4.04.40 7. Perurena (Sp.) z.t. 8. Aimar (Fr.) z.t. 9. Planckaert (B.) 4.06.42 10. NIJDAM (Ned.) z.t. 11. Huysmans (B.) z.t. 12. KARSTENS (Ned.) z.t. 13. Seis (B.) z.t. 44. Reybroeck (B.) z.t. 35. Grain (Fr.) z.t. 16. Echevarria (Sp.) z.t. 17. Darrigade (Fr.) z.t. 18. Monteyne (B.) z.t. 19. WOUTERS (Ned.) z.t. 20. Vranken (B.) z.t. 22. v. d. VLEUTEN (Ned.) z.t. 32. JANSSEN (Ned.) z.t. 37. Anquetil (Fr.) z.t. 38. Poulidor (Fr.) z.t. 43. GELDERMANS (Ned.) z.t. 68. DEN HARTOG (Ned.) z.t. 69. HAAST (Ned.) z.t. 71. ZILVERBERG (Ned.) 4.13.49 De Nederlander Jo de Roo, de Brit Tom Simpson en de Italiaan De Rosso hebben in de 17de rit de strijd gestaakt. Bij het sluiten van de controle was de Belg Van Coningsloo nog niet binnen. ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Aimar (Fr.) 88.19.02 2. JANSSEN (Ned.) op 1.35 3. Mugnaini (It.) op 3.23 4. Momene (Sp.) op 4.17 5. Kunde (Did) op 4.50 6. Poulidor (Fr.) op 5.11 7. Van Springel (B.) op 6.11 8. Anquetil (Fr.) op 6.19 9. Gabica (Sp.) op 7.05 10. Pingeon (Fr.) op 9.03 11. Gomez, del Moral (Sp.) z.t. 12. Van den Bossche (B.) op 9.07 13. Jimenez (Sp.) op 9.37 14. Delisle (Fr.) op 10.51 Rudi Altig (Did) Galera (Sp.) Uriona (Sp.) Huysmans (B.) Monty (B.) Perurena (Sp.) HAAST KARSTENS DEN HARTOG •op 10.53 op 11.12 op 11.34 op 14.12 op 14.48 op 14.50 op 28.20 op 35.18 op 37.19 70. ZILVERBERG op 1.02.05 72. WOUTERS op 1.03.24 73. GELDERMANS op 1.06.21 76. NIJDAM op 1.13.19 78. v. d. VLEUTEN op 1.15.58 PUNTENKLASSEMENT 1. Planckaert (B.) 175 pnt. 2. KARSTENS (Ned.) 148 pnt. 3. Seis (B.) 144 pnt. 4. JANSSEN (Ned.) 128 pnt. 5. Reybroeck (B.) 110 pnt. ALGEMEEN PLOEGENKLASSEMENT 1. Langarica 2. Geminiani 3. Plaud 4. De Muer 5. Machain 11. Pellenaars 267.19.23 267.32.36 267.38.45 267.42.18 267.42.19 268.28.27 DE PAUS ONTVING GOLDBERG Paus Paulus heeft vrijdag de Amerikaanse afgevaardigde bij de Verenigde Naties, Goldberg, in audiëntie ontvangen. Op 29 december van het vorig jaar be sprak de paus de kwestie-Viet- nam met Goldberg, die toen een persoonlijke boodschap van pre sident Johnson aan de kerkvorst overhandigde. In tegenstelling tot de vorige keer oefent het Vaticaan nu echter openlijke kritiek op de jongste Amerikaanse stappen in Vietnam. De „Osservatore dell a Domenica" schreef dat de bom bardementen op Noord-Vietnam de Amerikaanse politiek schade berokkenen en niet uitsluitend in Azië. Goldberg zal de kwes- tie-Vietnam ook met de Italiaan se regering bespreken. Het was haast geen wonder dat er incidenten gebeurden tijdens hel bezoek van koningin Eliza beth en prins Philip aan noord- Ierland. Een man wierp een brok beton, een vrouw een fles naar de Rolls Royce met de ko ninklijke gasten. De politie was er vlug bij om de daders te ar resteren en om te zeggen dat het hier zeker niet ging om aansla gen met een politieke achter grond. Dat laatste lijkt wel zeer du bieus. De altijd al smeulende conflicten tussen protestantse en katholieke Ieren in Belfast en de omringende graafschappen zijn juist de laatste tijd weer feller opgelaaid: er vielen zelfs doden bij. Hoewel historisch te verkla ren is deze onderlinge religieuze haat tussen de protestantse meer derheid en de katholieke minder heid voor een westers land voor buitenstaanders haast niet meer in te denken. Daarbij komt dan dat ongeveer op de zelfde scheidslijn de nieuwe reden tot tweedracht komt: moet noord- Ierland deel van Groot-Brittan- nië en noord-Ierland blijven (het Verenigd Koninkrijk), of over gaan naar de republiek Ierland? En dat alles nog daargelaten, blijft een onmiddellijke aanlei ding tot katholieke ontevreden heid dat het voor niet-protestan- ten vrijwel alleen maar theo retisch mogelijk is vele openbare ambten te bekleden. Omgekeerd zijn er ook weer protestanten die niets meer van Londen moeten hebben omdat de regering daar hun anti-katholieke instelling niet steunt. Bij het temperament der Ieren wordt dan gauw en graag gevochten. Wanneer de vorstin 't sym bool van het koninkrijk en de Londense regering op bezoek komt, kan het haast niet uitblij ven dat die bij het algemeen ge vecht ook wordt geraakt of be dreigd. ITALIAAN DENTI VEROVERT DE GELE EN DE GROENE TRUI De Spanjaard Ramanes heeft de zesde etappe van de rónde van de Toekomst, een rit over 160 km van Briangon naar Turijn, gewonnen. De Italiaan Denti ver- ovèrde de gele trui. De uitslag was: 1. Ramanes (Sp.) 4.10.51 2. Denti (It.) z.t. 3. Urbanovitsj (Rusl.) z.t. 4. Ducase (Fr.) 4,11.33 5. Steevens (Ned.) z.t. 6. Bernard Guyot (Fr.) z.t. 7. Dochljavko (Rusl.) z.t. 8. Favaro (It.) z.t. 9. Bilic (Z.-Sl.) z.t. 10. Van Neste (B.) z.t. 11. Gomez (Sp.) z.t. 12. Biolley (Zwits.) z.t. 13. Claude Guyot (Fr.) z.t. 14. Canet (Sp.) z.t. 15. Vidament (Fr.) z.t. 16. Beugels (Ned.) z.t. 24. Wagtmans (Ned.) 4.14.16 26. Tesselaar (Ned.) z.t. 31. Dolman (Ned.) z.t. 54. Van der Horst (Ned.) 4.21.32 62. Groen (Ned.) 4.27.23 16. Geraeds (Ned.) 4.30.21 De Nederlanders Dolman en Tesselaar kregen beiden 30 straf- seconden wegens duwen. ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Denti (It.) 25.23.55 2. Beugels (Ned.) op 25 sec. 3. Steevens (Ned.) op 2.26 4. Hill (G.-B.) op 2.48 5. Dolman (Ned.) op 2.55 6. Van Neste (B.) op 3.37 7. Urbanovitsj (Rusl.) op 4.04 8. Gomez (Sp.) op 4.15 9. Van Espen (B.) op 4.19 10. Benfatto (It.) op 4.31 11. Tamanes (Sp.) op 4.32 12. Bernard Guyot (Fr.) op 5.16 28. Wagtmans (Ned.) op 16.06 49. Geraeds (Ned.) op 30.24 50. Tesselaar (Ned.) op 30.41 61. Van der Horst (N.) op 51.36 Groen (Ned.) op 1.28.44 PUNTENKLASSEMENT 1. Denti (It.) 56 pnt. 2. Steevens (Ned.) 55 pnt. 3. Urbanovitsj (Rusl.) 55 pnt. 4. Dolman (Ned.) 53 pnt. 5. Tamanes (Sp.) 42 pnt. 8. Beugels (Ned.) 36 pnt. ALGEMEEN PLOEGENKLASSEMENT 1. Italië 2. Nederland 3. Frankrijk 4. Spanje 5. Rusland 77.28.09 77.28.39 77.31.48 77.33.27 77.42.16 De Engelsman Harrison en de Zuidslaviër Kalan staakten de strijd. HARTVEROVEREND TAFEREELTJE Wenen: De hond en de eend zijn hier een schoon voorbeeld van vreedzame coëxistentie. Een h-rtveraverend tafereeltje tij dens het jaarlijkse zegenen van dieren voor de Weense Votiv- kerk. Metro-viaduct in Rotterdam nadert voltooiing De ruwbouw van het enkele kilometers lange metro-viaduct in Rotterdam-Zuid is bijna vol tooid. Dinsdag a.s. zal aan de Zuiderparkweg op de linker- Maasoever d'e laatste betonnen balk in het wegdek worden ge plaatst. In totaal zijn- nu in een tijde lijke balkenfabriek 370 leggers voor de spoorbaan gemaakt. INTERNATIONALS SCHERP IN REACTIE Het is 't Damrak gisteren niet gelukt de donderdag behaalde koerswinsten voor de internatio nale waarden te consolideren. Al deze fondsen ondergingen bij de opening reeds een gevoelige keersreactie, waarbij Kon. Olie niet alleen de gehele winst moest prijsgeven, maar daar zelfs nog beneden bleef. Na 144,50 daalde de koers tot 144 tegen een voor gaande slotprijs van 146,30. Phi lips daalde op 106 bijna ander halve gulden. Unilever noteerde ruim twee gulden lager op 93,70. AKU incasseerde op 340% een koersverlies van 2% punt. Hoog ovens werd iets lager geadvi seerd op 343. Later op de middag werd de stemming bepaald zwak door gering Amerikaans aanbod alsmede verdere winstnemingen in een dunne markt. Hierdoor zakte Philips verder in tot 105 en Unilever tot 92,50. Uit deze scherpe koersreactie blijkt dat de zeer vaste tendentie van don derdag voor de hoofdfondsen op een te wankele basis (hoofdza kelijk door dekkingsaankopen, alsmede het uitblijven van Ame rikaans aanbod) was gebaseerd. Vergeleken met de slotkoers van de vorige week moest AKU deze beursweek ca. 4 punten prijsgeven. Hoogovens speelde praktisch quitte. Philips steeg ruim vier, Unilever ruim zes en. Kon. Olie drie gulden. Ook KLM boekte een vrij grote koerswinst. Alles bij elkaar geen ongunstige week voor de hoofdfondsen on danks de scherpe koersreactie van gisteren. Ook de scheepvaartsector moest een stapje terugdoen. De aandelen Scheepvaart-Unie en die van Kon. Boot daalden ca. twee punten. KPM echter lag goed gedisponeerd in de markt met een koerswinst van twee punten tot 186%. De leidende cultures waren iets gemakkelij ker. evenals de staatsfondsen. Voor de inschrijving op de ƒ6 min 7% pet obligaties Peek en Cloppenburg tegen 99 procent bestond grote belangstelling. De beurs houdt er rekening mede dat op de inschrijvingen een be- Het is diplomatiek gezien wei een succes dat premier Wilson zijn sowjet-collega Kosygin be- reid heeft gevonden over Viet nam te praten. Tot dusver ont week de Rus dergelijke gesprek ken zeer konsekwent, ook met de Britten, ai was er het goede excuus voor beiden dat ze ais ge zamenlijke voorzitters van de commissie van Genève een logi sche aanleiding hadden om te spreken over het doel en de functie van die commissie. Het is niet duidelijk waarom Kosygin dit keer wel voor een gesprek is, maar er lijkt weinig hoop om er resultaten van te verwachten. Dat is voor Wilson ook niet de eerste opzet. Hem komt de Moskouse bespreking voornamelijk te stade voor bin nenlands gebruik zelfs voor gebruik binnen de partij. De linkervleugel van labour was heftig verontwaardigd dat Wilson geruime tijd geleden een warm begrip toonde voor de Vietnamese strijd. Toen hij na het uitbreiden der Amerikaanse langrijke reduktie zal worden toegepast. Deze obligaties spre ken de beurs goed aan, omdat het weer eens iets anders is dan een staatslening of een lening B.N.G. De aandelen Mulder-Vogem verhuisden van de incourante markt. Beursindices (1953 100) 6/7 7/7 8/7 Int. conc. 420.5 430.3 422.9 Industrie 278.1 280.6 280.4 Scheepv. 116.1 117.5 117.2 Bank en verz. 146.8 148.3 148.2 Handel 145.5 147.1 146.9 Algemeen 302.4 307.6 304.6 Moet beleid t.a.v. tewerkstelling buitenlandse arbeiders niet herzien worden Gealarmeerd door berichten over de te verwachten sluiting van ca 100 steenfabrieken in de komende jaren en pessimistische geluiden van de betonindustrie, alsmede een te verwachten af nemende expansie in de bouw nijverheid hebben de Tweede- Kamerleden Kikkert en Van d>er Peijl (beiden C.H.U.) zich afge vraagd of het beleid t.a.v. de te werkstelling van buitenlandse arbeidskrachten niet moet wor den herzien. Zij hebben zich schriftelijk ge wend tot de ministers v.an socia le zaken en volksgezondheid, van economisobe zaken en van volks huisvesting en ruimtelijke orde ning. Met de sluiting van de steen fabrieken zullen ca 6000 personen aan ander werk moeten worden geholpen, zo hebben de Kamer leden vernomen. Zij vragen zich af of de bewindslieden zich al hebben beraden op maatregelen om de gedupeerde werknemers te helpen en of zij ervan over tuigd zijn, dat de nodige sociale voorzieningen, inclusief wacht geld. zijn getroffen. Anti-Chinese maatregelen in Indonesië Nog steeds worden in Indone sië anti-Chinese maatregelen ge nomen, zo meldt Antara. In Zuid- Sumatra zijn Chinese boeken uit winkels gehaald en verbrand. In Medan hebben 150 Chinezen, die te kennen hebben gegeven naar China te willen, opdracht gekregen zich eenmaal per veer tien dagen bij de militaire over heid te melden. D'e colleges van het technolo gisch instituut in Bandoeng op Java mogen niet meer door Chi nezen worden bijgewoond. De militaire bevelhebber in Oost-Java heeft alle publikaties in de Chinese taal verboden. Centraal opnamebeleid bejaardentehuizen De stichting sociale raad voor Den Haag heeft het plan geop perd te komen tot een centraal opnamebeleid voor bejaardente huizen en de bevordering van het open bejaardenwerk. De sociale raad stelt voor, dat daartoe een centraal punt wordt gesticht, waartoe alle bejaarden zich kunnen wenden. De opna me zou kunnen worden gere geld naar de maatstaven van een algemeen aanvaard beleid, dat geldt voor alle Haagse ver- zorgings- en .verpleegtehuizen Ook kan de nieuwe instelling zo worden geoutilleerd, dat een oplossing, aangepast aan de be hoeften van de bejaarde, wordt gevonden: verhuizing, hulpver lening uit een dienstencentrum, voorzieningen van het open- bejaardenwerk, maaltijdenver strekking, huishoudelijke hulp, wijkverpleging. Van dit plan van de sociale raad in Den Haag wordt een doelmatiger verdeling van de beschikbare ruimte in de tehui zen verwacht, een doelmatiger gebruik van andere voorzienin gen en stimulering en uitbrei ding van het open-bejaarden- werk. Uit een enquête is gebleken, dat 28 pet. van de ondervraagde bejaarden in een verzorgingste huis wil worden opgenomen, waarvan meer dan de helft het liefst terstond. In Den Haag, dat 78.000 be jaarden telt en er in 1980 naar verwachting 90.000 zal hebben, woont ruim vier pet. van de be jaarden in de 120 bejaardente huizen, waarvan de 45 grotere tehuizen niet commercieel zijn. bombardementen tot dicht bij Haiphong en Hanoi zich daarvan ijlings distantieerde, kalmeerde dit de misnoegden slechts wei nig; integendeel, zij ergerden zich nu over Wilsons zigzaglijn. En de anderen vroegen zich eveneens af of het nu wel ver standig was de ene dag een „hoera" te laten horen en de andere keer een hooghartig „foei". Een vredelievende missie moet de ontevredenen thuis on der de indruk brengen van Wil sons onafhankelijk denken over Vietnam. Is er nog enig resultaat ook ten gunste van de Vletnamezen, dan is dat uiteraard meegeno men. De Vietnamezen zullen ech ter voorlopig meer kansen op' resultaten zien in gesprekken die zonder ophef en fanfares worden ondernomen en die niet zo dui delijk meer in het belang van de praters da van de besprokenen worden gehouden. De uitgave van het boek. „Is pornografie schadelijk" van de Deense schrijfster Anna Karin Svedberg door de N.V.S.H. heeft het bestuur van het nationaal protestants centrum voor de geestelijke volksgezondheid tot de volgende reactie bewogen: „Het bestuur van 't nationaal protestants centrum is met de N.V.S.H. van mening, dat het noodzakelijk is het verschijnsel van de pornografie aan de orde te stellen. De pornografie dringt steeds verder in ons volk door, terwijl de maatregelen van de overheid om dit tegen te gaan in toenemende mate falen. Het bestuur van het protes tants centrum is evenzeer van mening dat het binnen dit kader van betekenis of gewenst kan zijn fragmenten van pornografi sche of naar pornografie tende rende geschriften te publiceren. Als echter dit probleem aan de orde wordt gesteld, moet recht worden gedaan aan de wezen lijke betekenis van de sexualiteit voor het mens-zijn als man of vrouw en aan de achtergronden van de cultuur waarbinnen de mens leeft. Alleen zo kunnen op de juiste manier de remmingen worden benaderd, die 'n cultuur de beleving van de sexualiteit oplegt. Pas dan kan men de lezers leren een houding tegen over de pornografie te bepalen. ONJUISTE UITSPRAKEN Het bestuur van het N.P.C. constateert met teleurstelling dat aan deze fundamentele eisen in het door de N.V.S.H. uitgege ven boek op geen enkele wijze wordt voldaan. Het boek doet tekort aan de werkelijkheid van de mens door de sexualiteit als De voormalige SS-arts Horst Fischer, die wegens oorlogsmisda den bedreven in Auschwitz, door een Oostduitse rechtbank ter dood was veroordeeld, is terechtgesteld, zo meldt het Oostduitse pers bureau A.D.N. Het vonnis was op 25 maart gewezen. A.D.N. deelde niet mee op welke wijze Fischer is terechtgesteld. In Oost-Duitsland wordt de guillotine nog gebruikt. Fischer had het Oostduitse staatshoofd om clementie verzocht. De 53-jarige SS-arts was ervan beschuldigd 55.000 tot 75.000 ge vangenen naar de gaskamers te hebben gezonden toen hij plaats vervangend kamparts was van Monowitz, één van de kampen in het Auschwitz-complex. Voor de rechter had hij bekend de gevangenen met een enkele handbeweging naar de gaskamers te hebben gezonden. Na de dienst ging hij thuis met zijn kinderen spelen. Voor zijn arrestatie in juni van het vorige jaar werkte Fischer als huisarts bij Frankfort aan de Oder. Scheepsbouwer C. Verolme heeft gisteren meegedeeld dat hij op zijn werf in Rozenburg een nieuwbouw èn reparatiedok gaat bouwen, geschikt voor schepen van 400 a 500 duizend ton. Het dok zal dan geschikt zijn voor de grootste tankers die tot dusver zijn gepland. De heer Verolme acht het niet verantwoord een mammoetdok te bouwen op de Maasvlakte, het haventerrein dat over enkele ja ren gereed zal zijn voor de kust van Rozenburg. Over de plannen van Wilton- Feijenoord en de R.D.M. om daar gezamenlijk een reuzendok te bouwen zei de heer Verolme: „Ik ben niet tegen samenwerking, maar de heren hebben mij niet benaderd. Zij benaderen mij nooit". De heer Verolme is ook van plan een reuzendok te bouwen bij zijn werf in Ierland, dit in verband met plannen van Gulf Oil om olie in schepen van 300.000 ton aan te voeren op een eiland voor de kust van Ierland. Over de bouw van een nieu we scheepswerf in Tasmanië (Australië) zijn thans nog geen nieuwe ontwikkelingen gaande. Het Verolme-concern wacht op een beslissing van de Australi sche regering. Hij heeft voor de bouw van deze werf dezelfde faciliteiten gevraagd, die de an dere werven in dit land krijgen. Ook bij deze scheepswerf wil de heer Verolme de financiële touwtjes bij voorkeur in eigen hand houden. De ontwikkeling van de werf bij Djakarta in Indonesië begint hard op te schieten, aldus de heer Verolme. Als gevolg van de huidige omstandigheden in dat land is er echter vertraging opgetreden. Het overleg wordt voortgezet. EEN FRANSMAN IN DE RUIMTE? Het Britse blad „Daily Ex press" meent te weten, dat op het ogenblik plannen worden be studeerd om een Fransman in een Russisch ruimtevaartuig de ruimte in te zenden. Dit zou over zes maanden of een jaar kunnen gebeuren. De Fransman zou een Russi sche ruimtevaarder kunnen ver gezellen. Frankrijk zou als tegen prestatie de Sowj et-Unie op de hoogte moeten stellen van de resultaten van het Franse ruim teonderzoek en van zijn kennis op elektronisch gebied. De Franse minister voor weten schappelijk onderzoek, Peyrefit- te, heeft het bericht van de „Dai ly Express" tegengesproken. een eigenschap te beschrijven en niet als de manier van mens zijn, die alle levensuitingen be paalt. Wat de culturele achter gronden betreft: het doet vele onjuiste uitspraken over het christendom. Het bestuur van het N.P.C. constateert dan ook met teleur stelling dat dit boek de lezers niet zal helpen om inzicht te krijgen in deze op zichzelf ac tuele en moeilijke materie. Het boek brengt de lezers veeleer op dwaalsporen. Het N.P.C.bestuur- spreekt de hoop uit dat de dis cussie spoedig met beter mate riaal kan worden voortgezet. TERNEUZEN: Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargeno men door dokter J. J. J. v. d. Griek, Scheldekade 27, tel. 2020. Apotheek geopend: M. B. M. Hamann. Noordstraat 69 tel. 2060. Weekeinddienst Groene en Wit-Gele Kruis: zr. E. C. Voge laar, v. Steenbergenlaan 67, tel. 3360 (b.g.g. 008). SLUISKIL, HOEK EN PHILIPPINE: Weekeinddienst Groene en Wit-Gele Kruis: zr. Villerius, Rozenlaan 5 te Hoek, tel. 01154- 471 (b.g.g. 008). AXEL: Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargeno men door dokter C. A. Schilt- man. Nieuwstraat 36, tel. 777. DIERENARTS: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslae waargenomen door dierenarts J Janssen, Stationsstr. 10 te Axel tel. 01155-488. ZEEPOST Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: m.s. „Zaanland" 11-7 Australië: m.s. „Thermopylae" 10-7 m.s. „Blumenthal" 13-7 Brazilië: m.s. „Alhena" 13-7 Canada: s.s. „Rijndam" 13-7 Chili: m.s. „Palamedes" 12-7 Kenya, Oeganda en Tanganjika: m.s. „Jean Laborde" 10-7 Ned. Antillen: m.s. „Sinon" 12-7 Nieuw-Zeeland: m.s. „Patagonia" 11-7 Suriname: m.s. „Archimedes" 13-7 Verenigde Staten van Amerika: m.s. „Soestdijk" 13-7 Zuid-Afrika (Rep.) m.i.v. Zuid west-Afrika: m.s. „S.A. Vaal" 10-7 m.s. „Zonnekerk" 13-7 Inlichtingen betreffende de verzendingsdata van postpakkèt- ten geven de postkantoren. HOEK Huwelijks-aangiften: 15 juni. Theophile A. Swartelé, won. te Groede, 21 j. jm. en Lucia Roest, 17 j. jd.; Adriaan de Putter, 28 j. jm, won. te Zaamslag en Cor nelia Sol, 20 j. jd. 23 juni. Jo- han J. R. Machielsen, 21 j. jm, van Terneuzen en Elisabeth H. Zegers, 20 j. jd. 28 juni. Mari- nus Korstanje, 23 j. jm., van Terneuzen en Anna de Ritter, 21 21 j. jd. Huwelijks-voltr.: 17 juni. Le- vinus M. Michielsen, 21 j. jm. en Jozina Bakker, 20 j. jd. 30 juni. Theopliile A. Swartelé, 21 j. jm. en Lucia Roest, 17 j. jd. Geboren: 1 juni. Linda, Cor nelia Apolonia, d. van Petrus Vermue en Apolonia G. Knop jes. 15 juni. Adriana Antje, d. van David de Putter en Corne lia J. Scheele. 19 juni. Jacob Anthonie, z. van Pieter Roose en Santina W. de Putter.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 7