Het prinselijk verblijf in Paramaribo De weegschaal limonades KANTONGERECHT TE TERNEIZEN Receptie in gouverneurswoning DE ACTIE „ETEN VOOR INDIA''1 25,5 ÜIUQEN Kikker óp met Altijd even goed! ZITTING VAN 5 JULI 1966 Pagina 2 DE vTRIJE ZEEUW Woensdag 6 juli 1960 Meer dan 1200 mensen heb ben maandagavond van een galareceptie in het gouverneurs huis gebruik gemaakt om prinses Beatrix en prins Claus te begroe ten. Het prinselijk paar wandelde, vergezeld door gouverneur De Vries, de feestelijk verlichte pal mentuin in, hier en daar een praatje makend met mensen, die de prinses van vorige reizen kent. Aan het einde van de avond speelde een militaire kapel de beidr- volksliederen. De besturen van de beide Joodse gemeenten in Paramari bo waren niet op de galareceptie aanwezig. Wel hebben een aan tal leden van de Joodse kerk het prinselijk paar de hand gedrukt. Tijdens het bezoek aan de in aanbouw zijnde markt te Para maribo heeft de politie een man aangehouden die een rode helm droeg met daarop een doodskop en een hakenkruis geschilderd. De helm is in beslag genomen. De man verklaarde, dat hij al leen maar de aandacht had wil len trekken. OPGETOGEN Bij het bezoek van prinses Beatrix en prins Claus aan de staten van Suriname heeft de voorzitter, de heer J. Lachmon, een rede gehouden. Hij zei o.m.: „Voor u prinses Beatrix is het overbodig te vermelden, dat Su riname als deel van het konink rijk altijd opgetogen is, wanneer een lid van het koninklijk huis ons met een bezoek vereert. Hij zei, dat het Surinaamse volk het huwelijk van de prinses met vreugde heeft gevierd. „Nu wij in de gelegenheid zijn gesteld prins Claus in persoon te mogen begroeten, zal de uitbundigheid des te groter zijn". „In de komende dagen zult gij ervaren hoe de bevolking van Suriname zich heeft uitgesloofd om het u naar de zin te maken en gij zult worden omringd met warmte en liefde, het Surinaam se volk eigen". Hij sprak de hoop uit dat het verblijf in Suriname nuttig en aangenaam mag zijn „en dat dit bezoek zal bijdragen tot ver meerdering van uw kennis en tot versteviging van de banden die de drie landen binden tot één koninkrijk onder de bezielende leiding van koningin Juliana". HET BEZOEK AAN COMMEWIJNE Dinsdag vierde Commewijne feest bij het bezoek van het prin selijk paar. Zingende en met oranje getooide kinderen, heup wiegende kotomisi's, dansende hindostaanse boeren en roman tische gamelamnuziek wisselden elkaar vrolijk in dit bonte aller lei af. Prinses en prins genoten van dit enthousiasme. Prins Claus amuseerde zich vooral toen op Nieuw-Amster- dam twee Indiaanse jongetjes een demonstratie gaven met pijl en boog schieten. Iedere keer OPENLUCHTMUSEUM „DE ZEVEN MARKEN" IN DE AS GELEGD Tijdens een onweersbui is maan dagnacht het geologisch museum van het openluchtmuseum „De seven Marken" in Schoonoord door de bliksem getroffen en ge heel door brand verwoest. Het ge bouw dat was opgetrokken in de vorm van een oude brouwerij, was ongeveer veertien dagen geleden door het museum officieel in ge bruik genomen. De schade is groot. Van de kostbare en onvervangbare verzameling stenen, fossielen, an tiek, meubilair en oude munten kon niets uit de vlammenzee wor den gered. De verzameling was eigendom van de amateur-geoloog S. Loman uit Eeserveen, die meer dan 35 jaar besteedde aan het bijeenbren gen van de collectie. Het openluchtmuseum was tegen brandschade verzekerd. Sabotage op spoorbaan bij Tilburg Maandagnacht zijn nabij Tilburg vier lasplaten van de spoorlijn losgedraaid. Politie en spoorweg recherche stellen een onderzoek ni Van de dader(s) ontbreekt elk spoor. Om ongeveer 4.20 uur meldde de machinist van een goederen trein, die onderweg was van Dordrecht naar Den Bosch, op het station in Tilburg dat hij kort tevoren een schok had ge voeld. Hetzelfde verhaal vertel de de machinist van een andere goederentrein, die kort daarna in Tilburg arriveerde. Men ging een kijkje nemen bij de vermoedeliike plaats. Het zoe ken in het nachtelijk duister kost te nogal enige tijd. waardoor een derde goederentrein ongeveer twee uur werd opgehouden Bij kilometerpaal IS.0005, even bui ten Tilburg vond men vier losge draaide lasplaten. De platen la gen onder de rails en de bouten waren in de ballast van de spoor baan (grind) verstopt. weer trof de pijl feilloos het doel wat een applaus en een „bravo, bravo" van het prinselijk paar uitlokte. Op verzoek van de prin ses die de demonstratie wilde filmen, schoten de knapen nog enkele malen zuiver in de roos. SCHOOL HAD STRAF Uitbundig mag de huldiging worden genoemd, die de kinde ren van het kindertehuis Lelien- thal brachten. Bij het verlaten van dit kindertehuis zag prinses Beatrix iets verder een groep kinderen staan, die uitbundig wuifde, doch waar zij nog niet bij op bezoek was geweest. Spontaan liep zij er naar toe en gaf enkele der kinderen een hand. „Waarom stonden deze kinderen zo apart?", was de vraag die later aan de districts commissaris werd gesteld. „Wel, was het onverwachte antwoord, deze school had straf en was van het bezoek uitgesloten omdat zij de weg niet had willen schoon maken BABBELTJE Nog een keer week de prinses van het programma af. Dat ge beurde tijdens de rondrit door een wijk met nieuwe arbeiders woningen op de suikeronder neming Marienburg. De prinses liet haar auto stoppen, stapte uit en liep alleen een der huisjes binnen. Prinses Beatrix steldé de bewoonster op haar gemak en maakte een babbeltje, terwijl het gezelschap buiten bleef. De vrouw des huizes haalde verlicht adem, toen de prinses weer in de auto stapte, evenals overigens de politie-autoriteiten, die niet op de hoogte van deze stop, te ver waren doorgereden en pas in snelle vaart terugkwamen, toen de prinses alweer in de auto zat en de bewoonster omringd werd door haar buren die graag het verhaal uit de eerste hand wil den horen. Dinsdagmiddag opende de prinses na terugkeer uit het Commewijne-district een plan ten- en bloemententoonstelling, 's Avonds begaf het gezelschap zich aan boord van 't K.N.S.M.- motorschip „Ceres" voor het be zoek aan west-Suriname. De Antilliaanse minister-pre sident ad interim, de heer C. D. Kroon, heeft de staten verzocht om, vooruitlopend op een wijzi ging van de begroting, een be drag van 60.000 Antilliaanse gul dens te mogen aanwenden voor de voorbereidingen van het be zoek en de ontvangst van prin ses Beatrix en prins Claus. 3 Verhoging inkomensgrens kleine spaarders De maximum inkomensgrens voor de aankoop van z.g. spaar- effekten is bij koninklijk besluit verhoogd van 12.000 tot 15.000. Aldus het ministerie van sociale zaken in een verklaring. Spaareffekten kunnen alleen worden uitgegeven aan degenen die in het jaar, voorafgaande aan het jaar van uitgifte, een belast baar inkomen hadden van ten hoogste 15.000. Op deze effek- ten zijn op grond van de wet van 27 juni 1963 enkele fiscale tege moetkomingen van toepassing. Het nieuwe maximum is nu gelijk aan dat voor de algemene premiespaarregeling: 't premie- spaarplan, aldus besluit de mede deling van het ministerie. Het waterboringsprojekt voor de stad Indore in India, dat wordt gefinancierd door de in Nederland gehouden aktie „Eten voor India", heeft een gunstig verloop, zo wordt in een com muniqué, door de aktie uitge geven, verklaard. Twee Nederlandse boormees ters die de installatie van een boormachine hebben gereali seerd, hebben nu reeds zeven putten kunnen maken, waardoor in waterleidingen die maanden lang droog stonden, nu weer per dag gedurende een uur water stroomt. De nieuwe boormachine, die op grote diepte werkt, kan in drie dagen hetzelfde resultaat opleveren waarvoor tot nu toe maanden arbeid nodig was. Het projekt heeft grote publieke be langstelling terwijl ook de re gering van India haar appreciatie toonde. Onder meer werd één der putten door de minister van landbouw in gebruik gesteld. DOELTREFFENDE CONTROLE Aan direkte levensmiddelen zoals rijst, havermout en melk poeder alsmede enkele miljoenen vitaminepreparaten werd door de aktie „Eten voor India" tot nu toe 11.000 ton verscheept tot een waarde van ruim 11 miljoen gulden. Gezien de grote toevoer, ook uit andere landen, is nu met de regering van India overleg gaande voor het realiseren van de tweede fase: zorgen dat de omstandigheden voor de volgen de oogst zo gunstig mogelijk zijn. Zo zou tot de levering van kunst mest kunnen worden besloten. Aan het overleg wordt ook deel genomen door de Unicef, de Unesco en de wereldraad van kerken. Het communiqué besluit met de verklaring dat een doeltref fende controle op de besteding der bijdragen aan India mogelijk is gebleken, zodat geen goederen en voedselleveranties in ver keerde handen zijn gekomen. Als opbrengst van de aktie wordt tot op dit moment een bedrag van 25V2 miljoen gulden genoemd. Boerderij uitgebrand Dinsdagochtend rond acht uur is de kapitale boerderij van de heer K. Eefting te Rohel (gem. Haskerland) door onbekende oorzaak door brand verwoest. Het woonhuis en de landbouw- schuur bleven behouden. De schade wordt geraamd op een ton. De eigenaar was ver zekerd. De Joden in de Sowjet-Unie De Amerikaanse voorzitter van de World Union for progressive Judaism, rabbi Jacob K. Shank- man, heef dinsdag bij de openng van de veertiende congres van de unie een beroep op de Sowjet- Unie gedaan om wat hij noemde een einde te maken aan de onder drukking van de drie miljoen Rus- ssiche Joden. De rabbi zei dat het „hypocritische idealisme van het Russische systeem zich het ergst manifesteert bij de behandeling van de Joden". Aan het congres nemen 500 af gevaardigden uit 20 landen deel. Anti-Amerikaanse demonstratie in Calcutta In Calcutta hebben ongeveer 500 studenten dinsdag uit protest tegen de Amerikaanse Vietnam- politiek de vlag bij het gebouw van de Amerikaanse voorlich tingsdienst neergehaald en een afbeelding van president John son verbrand. Het was de derde anti-Amerikaanse betoging in een week. De studenten verbra ken een politie-afzetting die na vorige betogingen was ingesteld. NIEUWE EUROPESE BRUG Luxemburg: Zeer binnenkort zal in de stad Luxemburg de nieu we Europese brug de „Groother togin Charlottebrug" in gebruik worden genomen. De brug is 85 meter hoog en 355 meter lang. Gekantelde tankauto legt verkeer lam Een tankauto met aanhang wagen, beide geladen met teer, is dinsdagmorgen om ongeveer kwart voor zeven geslipt en daar na gekanteld op de rijksweg 13 onder Delft. De combinatie kwam over de volle breedte van de beide rijba nen te liggen, zodat het verkeer tussen Den Haag en Rotterdam volledig werd gestremid en moest worden omgeleid door de bin nenstad van Delft. Even na negen uur was het obstakel weer verwijderd. Bij dit karwei bleken kriaanwagens niet voldoende te zijn. Twee bulldozers moesten worden ingeschakeld om de wa gen overeind te krijgen. De politie neemt aan dat het ongeval, waarbij overigens nie mand werd gewond, is ontstaan doordat het rechtervoorwiel van de tankauto in de berm kwam, waardoor de wagen onbestuur baar werd. Overval met „Citroen" in België Bij een overval op het postkan toor te Molenbeek in België heb ben drie met machinepistolen ge wapende bandienten dinsdag middag twee tot drie miljoen Bel gische francs buitgemaakt. De rovers maakten gebruik van 'een blauwe Citroen „DS" met nummerbord 31 J 70. Zoals bekend is bij roofoverval len van de laatste tijd in Neder land ook enkele malen gebruik gemaakt van auto's van dit merk. HET LAGERHUIS EN DE KWESTIE-VIETNAM Donderdag zal er in het Britse lagerhuis een debat worden ge houden over de kwestie-Vietnam. Al enkele dagen wordt op pre mier Wilson zware druk uitge oefend door de linkervleugel van de labourpartij om in het lager huis uitvoerig van gedachten te wisselen over deze kwestie. Het debat van morgen vormt een on derdeel van het algemene debat over de buitenlandse politiek van de Britse regereing. De labourpartij, die nu drie maanden aan het bewind is, is niet alleen verdeeld over de kwes tie-Vietnam. Men is het in de partij onderling ook niet eens over de regeringspolitiek voor de gebieden ten oosten van Suez, de mogelijkheid van Engelands toe treding tot de E.E.G. en de loon politiek. Verdwenen Tussen New York en Ham burg zijn uit een schip 8000 ca mera's ter waarde van 1,1 mil joen mark verdwenen. In de kisten waarin de toestellen ge zeten hebben, vond de douane slechts pakpapier en lege dozen. In Hamburg is een zakenman aangehouden. Men vermoedt dat er een internationale smokkel bende aan het werk is geweest. (Adv.) DOOR MARTIN MONS 28) „Daar kon je wel eens gelijk aan hebben. Nu 't bureau maar. Klaar? Ook niets? Alleen maar vegen? Laat Verhoef er even foto's van nemen, als hij klaar is in de slaapkamer tenminste. Een close-up van een van de laden is wel genoeg, Verhoef, voor zover het de buitenkant be treft. Al die vegen zijn toch een der. Nee, nee. daarmee ben je nog niet klaar." Hij trok een van de laden open. „Nu nog graag 'n foto van de binnenkant. De bin nenkant van iedere la, snap je." De beide mensen van dactylos copie waren nieuwsgierig dich terbij gekomen. „Nu, wat denken jullie er van?" „Tja, het zou wel eens kunnen dat die laden doorzocht waren. Maar dan toch heel voorzichtig," zei een van hen aarzelend. „Juist, heel voorzichtig. We waren het er toch over eens dat de moordenaar 'n precies baasje is? En nu gaan we ook eens in de ladenkast in de slaapkamer kijken en maken daar van de binnenkant van de laden ook eens een paar opnamen. En van de binnenkant van de kleerkast ook. Kijk, er zijn een paar pak ken half van de hanger geslipt. Curieus, niet? En dit jasje en deze broek horen niet bij el kaar. Dit hoort bij dit en dat bij dat, zie je wel? Vreemd, de kolo nel heeft op mij nooit de indruk gemaakt dat hij slordig was. Maar misschien heeft hij die beide pakken bij lamplicht opgehan gen. Ik geloof niet dat je bij kunstlicht het kleurverschil merkt... Die boekenkast ziet er keurig uit, maar deel drie van Con rads verzamelde werken hoort toch tussen twee en vier en niet tussen zes en zeven. Onze vriend mag dan al een precies baasje zijn. een zekere mate van nervositeit is toch niet uitgeslo ten. Maar wat voor den drom mel heeft hij toch gezocht? En fin. misschien kunnen ze ons be neden wijzer maken. Zo dokter, en hoe staat het met uw patiënt en collega?" „Hij begint langzamerhand weer een beetje mens te wor den maar veel is het nog niet. Moét een flinke schok gehad hebben. Ik wou dat ik maar wist, wat hij bedoelt met die weeg schaal waar hij zich zo druk over maakt. Misschien de weegschaal van die marmeren juffrouw op de trap? Dat lijkt me anders niets om over naar huis te schrij ven, de schaal niet en de juf frouw al evenmin." „Dat moet je maar liever niet tegen juffrouw Leocadie Ter horst zeggen. Betovergrootvader Gijsberts Themis is de trots van Huize Terhorst." ,7-o. is dat wat ze moet voor stellen? Dan heeft het er veel van of mijn patiënt in dé knoop zit met -de gerechtigheid." Hij boog zich over de dode Raven. „Zeg, weet je wat curieus is? Mijn collega heeft dezelfde wurg- plekken aan ziih hals als het slachtoffer hier." Hoofdinspecteur Bezemer maakte een verraste beweging. „Ben je daar zeker van?" vroeg hij gespannen. „Natuurlijk. Anders zou ik wel heilig oppassen daar bij jou mee aan .te komen!" „Raven maakt, zoals hij daar ligt, niet de indruk zich verweerd te hebben to-en de handen van z'n aanvaller zich om zijn keel slo ten Of vergis ik mij daarin?" „Neen, hij heeft waarschijnlijk ternauwernood geweten wat er gebeurde. Het zou me niets ver wonderen als bij de sectie bleek dat de grote halsslagader bij de eerste druk al kapotgeknepen is." „Zodat we de mogelijkheid van een gevecht tussen het slacht offer en jouw patiënt wel kun nen vergeten?" „Absoluut." „Wel, dat is dan dat. Hij kan zeker nog niet gehoord worden?" „Neen. Morgen misschien." „Jammer, maar niets aan te doen. Dan zullen we het gezel schap beneden maar eens aan de tand gaan voelen." Beneden kwam juffrouw Me- lanie hem tegemoet. „Als u het goed vindt, lijkt het mij het beste dat u in de biblio theek gaat zitten. Dan kunnen we een voor een bij u komen. Als we wachten in de muziek kamer en ieder die bij u is ge weest dian meteen doorgaat naar de zitkamer..:" Ze bloosde en ging onzeker verder: „U wilt ons toch ieder apart ondervragen, nietwaar?" „Zeker, zeker. U heeft de zaak prachtig geregeld. Als ieder die ik ondervraagd heb dadelijk doorgaat naar de zitkamer, is er ook geen kans op contact tussen de wel en nog niet ondervraag den. En dat is een vitaal punt, dat heeft u heel goed ingezien," antwoordde Bezemer. Ze heeft spéurdersverhalen ge lezen maar ze is nuchter genoeg om te begrijpen dat fantasie en werkelijkheid elkaar lang niet altijd dekken Daarom was ze een ogenblik bang onzin gepraat te hebben, dacht hij. Gelukkig iemand die met beide benen op de grond staat; zij zal niets ver klaren als ze van de waarheid van haar verklaring niet over tuigd is. E!en heel ander type dan haar zuster. Die schijnt me dol op melodrama, speciaal met zich zelf als heldin. Met haar moet je oppassen. Hoofdinspecteur Beze mer had leergeld betaald met dat soort getuigen. .(Wordt vervolgd.), „Het is bii het publiek onvol doende bekend, dat men als voet ganger buiten de bebouwde kom bii het ontbreken van een voetgan gers- of rijwielpad links van de verkeersweg moet lopen. Tk zou de pers willen verzoeken hier in de verslagen nog eens de aandacht op te vestigen". Deze woorden werden gisteren tijdens de zitting van het kanton gerecht gesproken door de officier van justitie, mr. Th. Lebret, bij de behandeling van de zaak tegen twee voetgangers, mej. S. M. M. L. te Hulst, en de heer A. G. R. te St. Jansteen, die terecht stonden omdat zij op 2 april aan de rech terkant van de riibaan van de Parallelweg te Hulst lienen te wan delen. De gevolgen waren ver schrikkelijk. F.en achteropkomende bromfietser die hen wilde ontw'i- ken, kwam op noodlottige wiize te vallen en overleed tengevolge van zijn verwondingen. „Ik wil hierover niet te veel op rakelen", zei de kantonrechter mr. C. J. M. van Hees. De eis van de officier bedroeg 25 of 5 dagen. Op de vraag van de kantonrech ter wat gedaagden hierop hadden in te brengen antwoordde de heer R.: „Ik vind het veel". De uitspraak luidde 20 of 4 da gen. „VOLGENDE ZAAK De politie bezigde „verschrikke lijke" woorden, die ik hier niet kan uitspreken en „één van hen had een geweldige rooie kop van het bier", zei de welbespraakte E. D. M. M. te Koewacht, die in een uit voerig verweer, dat het geduld van de rechtbank zeer op de proef stelde, zijn onschuld aan een fou tieve inhaalmanoeuvre en het door hem te harde rijden met een perso nenauto wilde aantonen. Het gebeurde op 21 mei op de Oostdam te Sas van Gent, waar M. op de linkerkant van een kruising een wagen inhaalde, die later bleek een surveillerende politieauto te zijn. M. reed door en op de Graaf .Tansdiik te Westdorpe noteerden de Dolitiemannen een snelheid van 60 km. Toen de kantonrechter deze pas sage uit het verbaal voorlas, zei M. met een bagatelliserend hand gebaar: „Wat daarin staat moet u geen aandacht aan besteden". M. wilde nog het laatste woord nadat de kantonrechter al had be sloten de zaak aan te houden om de verbalisanten te horen. Hij wil de alles nog eens dunnetjes over doen ,maar de kantonrechter vond het moöi en zei: „Volgende zaak". ZF.EBOOT RAMDE RF.MMINGSWERK Tegen de niet verschenen A. I'. W., kapitein van de sleepboot „Jadi 4", vonniste de kantonrech ter overeenkomstig de eis van de officier een boete van f 50 of 10 dasen. De „Jadi 4", die het m.s. „Enge lenberg" op 4 december od sleep touw had, naderde de Minister Lelybrug te Sluiskil, nadat deze voor het landverkeer was openge steld. Er was juist een spits door gelaten, maar de hulpbrugknecht had het sein tijdig on rood gezet. Door de kabels in het kanaal kon de „Engelenberg" het anker niet laten vallen en voer tegen de rem- mingswerken van de brug op. AANVARING Een andere onfortuinlijke schip- oer evenmin verschenen was B. de H„ die met zijn m.s. „Pax" op 11 november bij ebstroom de ootselijke buitenhaven van Terneu- zen in de richting van het Pas van Terneuzen uitvoer. De „Pax" kruiste hierbij de koers van het m.s. „Wie zal 't weten" en kwam, zoals in het ver baal stond, met grote snelheid aan stuurboordzijde gevaren. De sche pen kwamen met elkaar in aanva ring. Schipper De H. werd overeen komstig de eis veroordeeld tot 100 of 20 dagen. ,,'T ZAL WEL GOED WEZEN"! P. de P. te Zaamslag reed op 16 mei met een tractor over de rijks weg 60 te Hulst harder dan de toegestane 16 km. Het zouden er volgens de politie 30 zijn geweest. De P. wist niet waarom hij 'kt had gedaan en op de eis van 30 of 6 dagen reageerde hij met: ,,'t Zal wel goed wezen". j Dit vond de kantonrechter blijk baar ook en vonniste conform. F,EN KWALIJKE ZAAK „Een kwalijke zaak", noemde de kantonrechter het, dat G. J. van O te St. Jansteen op 28 augustus met een combine van welke de rich tingaanwijzers niet in orde waren, toen hij een inrit in wilde, de door gang niet had vrijgelaten voor een evenmin klein gevaarte op de weg, een Cadillac met caravan. Er volg de een botsing. 100 of 20 dagen eiste de offi cier tegen Van O. De uitspraak luidde 75 of 15 dagen. VREUGDESPRONG De pret die de heer W. G. te Sas van Gent op 19 februari in zich voelde opkomen, was zó alles overheersend dat hij deze wilde uiten in een vreugdesprong pn -zich uit het gevolg van prins carnaval waarin hij zich als lid van de raad van elf op de Oostdam bevond los maakte en op het kofferdek van een stapvoets passerende auto sprong. Er kwam een stevige deuk in het metaal. Gedaagde-: „Ik zette mijn beide handen op de koffer en sprong zó van de grond". Kantonrechter: „Ia, het was een jolige boel. Misschien was u ëëti beetje tè uitbundig?" In het verbaal werd het allemaal een beetje anders genoemd. T. "zou uit louter baldadigheid op het kof ferdek zijn gesprongen. Conform de eis werd G. tot 15 of 3 dagen veroordeeld. DE BRUG STOND OPEN De heer A. C. L. de V. te Ant werpen zag op 4 april te laat dat de brug over de westsluis voor het landverkeer was gesloten. Hij keer de zijn auto om over de eerste brug te passeren, maar nam hierbij de bocht te kort, zodat hij tegen het schrikhek reed. „U hebt te ruw gereden", voegde hem de officier toe, wiens eis 75 of 15 dagen bedroeg. De uitspraak luidde 50 of 10 dagen. VRIJSPRAAK C. A. O. te Axel reed op 21 maart als chauffeur van een Z.V T.M.-bus uit de parkeerkuil die ■door het slopen van de café's aan de Kanaalweg te Sluiskil is ont staan, de rijksweg op. Naderhand hoorde hij dat hij was bekeurd om dat hij hierbij een personenauto.óp de rijksweg zou hebben genood zaakt te stoppen. De chauffeur, zei hiervan niets te hebben gemerkt. Mr. Lebret gaf toe dat daar een ongunstig punt in de situatie was geschapen. Hij eiste 25 of Sri De kantonrechter achtte geen overtreding bewezen en sprak de heer O. vrij. EENRICHTINGVERKEER De automobilist R. B. te Viaar- dingen sloeg op 18 mei in de De Jongestraat rechtsaf naar de Hee rengracht. Hij wist niet dat het éénrichtingsverkeer daar van kracht was. Hij had nog getracht zijn fout te herstellen door achter uit terug te rijden. De> eis bedroeg 10 of 2 dagen. De' kantonrechter vonniste con form het schikkingsbedrag, n 1. f 7,50 of 1 dag. De Terneuzenaar A. L. K. sloeg op 11 april met zijn auto een. van de vele ziistraten van de Axelse- straat in, juist op het moment dat een bromfietser daar passeerde Deze werd door de auto geraakt. Behalve wat kwetsuren beliep de materiële schade 300. K. zei dat de ruiten van zijn wa gen beslagen waren. Overeenkomstig de eis luidde de uitspraak 40 of 8 dagen.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 2