PROVINCIAAL NIEUWS De weegschaal Voor de zondag Weekenddiensten KERKDIENSTEN Pagina 2 Terneuzen Goes Hulst Oostburg Sluiskil Sluis Schoondijke OPREIS DE \fRITE Zfcfiuw Zaterdag 2 juli 1966 De actie van Nieuw-Terneuzen Hedenavond start de actie van Nieuw-Terneuzen met het op treden van de „Dynamics" en Anneke Grönloh in de tent aan de Mauritsstraat. In deze tent zullen in de ko mende feest- en reclameweek tal van bekende artisten voor het voetlicht verschijnen. De tent die een gunstige plaats heeft gekregen op het ruime ter rein tegenover de lunchroom Maurits, kan ongeveer 500 men sen bergen. Als het mooie weer van de afgelopen dagen zich weet te handhaven, belooft het daar tot volgende week zaterdag een ge zellige drukte te worden. Inbraak met diefstal Vrijdagmorgen om 7 uur con stateerde het personeel van „De Zon" aan de Axelsestraat dat inbrekers aan het werk waren geweest. Aan de zijde van de Van Cantfortstraat had een steen hoop de gelegenheid geboden op het dak te klimmen. Door de dakkapel zijn de in brekers naarbinnen gegaan waar uit de kassa 400 werd ontvreemd. De politie stelt een onderzoek TE VEEL IS TE WEINIG „Er is te veel krijgsvolk." Richteren 7 2 Uit verschillende stammen van Israël ziin de krijgslieden toege stroomd en 't zijn er duizenden. Gideon heeft hen met vreugde zien komen. Ik hoop dat het zo genoeg is, zal hij gedacht heb ben, maar hoe meer, hoe liever. God zegt: „er is te veel krijgs volk." Dat „te veel" zou voor het besef van Gideon en ziin mannen het wonder uitschakelen, waar door God de bevrijding wil schenken. Terwijl ik dit neer schrijf (14 september 1957) is 't drama van Hongarije weer in behandeling bij „de Verenigde Naties". Alle protest loopt dood tegen het cynisme van Rusland. Ik weet niet hoe de wereld er uit zal zien, als u deze regels onder de ogen krijgt. Maar ik vraag mij af. zou de Here God nu ook niet zeggen„zo kan Ik u niet hel pen? Er is te veel krijgsvolk." Hier wordt reeds het motief ge hoord, dat het allesbeheersende is in het evangelie: „Mijn genade is u genoeg, want Mijn kracht wordt in zwakheid volbracht." Te veel ook in ons kerkelijk leven te veel commissies, or ganisaties enz. is dikwijls te wei nig, nl. te weinig geloof. in aan de hand van enkele spo ren die werden aangetroffen. Braridweerexamen Ter afsluiting van een 20 we ken durende cursus perslucht drager werd in het kantoor van openbare werken een examen afgenomen. Het bestond uit het opzoeken van een brandhaard en het opsporen van een ver miste persoon. De examencommissie bestond uit de heren: H. Bogaert, com mandant brandweer te Sluis, A. J. Vasseur, commandant brand weer Dow-Chemical, F. J. de Leeuw en G. v. d. Berg van de brandweerinspectie te Breda. Alle kandidaten die aan het examen deelnamen zijn ge slaagd. Het waren van de brandweer Terneuzen: J. Bruggeman, R. J. de Fouw, J. de Groot, R. G. Ha melink en N. J. Paulusse. Brandweer Sluiskil: H. C. R. Eekhoudt, J. J. Kentin en J. J. A. Verlinde. Philips Terneuzen: J. de Jong, H. Simpelaar en J. Neufeglise, Terneuzense Scheepsbouwmij J. Visser, C. Weststrate en A. Zegers. Jeugdvakantieweek 1966 Evenals voorgaande jaren zal TERNEUZEN: Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargeno men door dokter K. J. Hoving, Oranjestraat 25. tel. 2445. Apotheek geopend: A. J. Klaassen, Noordstraat 54, tel. 2090. Weekeinddienst Groene en Wat-Gele Kruis: zr. A. C. Leen- houts van Steenbergenlaan 68, tel. 3360 (b.g.g. 008). SLUISKIL, HOEK EN PHILIPPINE: Weekenddienst Groene en Wit- Gele Kruis: zr. Bouwens, tel. 01154-274 (b.g.g. 008). AXEL: Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargeno men door dokter K. Boor, Noord- str. 8, tel. 666. DIERENARTS: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 -uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waargenomen door dierenarts J. Jansen Stationsstraat 10 te Axel, tel. 01155-448. OOST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK ZONDAG 3 JULI 1966 Axel: 8.45 uur en 10.30 uur Ds. P J. Pennings. Hoek: 10 uur Ds. W. J. van Meeu wen (bed. H. Doop); 14.30 uur Ds. W. J. van Meeuwen. Hontenisse: 10.30 uur Ds. J. A. H Brok, van Hulst. Hulst: 9 uur Ds. J. A Brok. Sluiskil: 9 uur en 10.30 uur Ds. Ruis. Terneuzen: (Grote kerk) 10 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt (bed. Heilige Doop); (Goede Herderkerk) 10 uur Ds. J. Scholten (bed. Heilige Doop), 19 uur Ds. W. J. van Meeuwen, van Hoek. Zaamslag: 10 uur en 14.30 uur Ds. M. Knijff, van Gent. GEREF. KERK Axel: 10 u. en 15 u. Ds. J. Th. Heemskerk. Hoek: 10 uur Ds. W. H. Gispen; 14.30 uur Ds. L. Berger, Sas van Gent: 19 uur Ds. W. H. Gispen. Terneuzen: 10 uur Ds. L. Berger, meer. 16.30 uur Ds. W. H. Gispen. Zaamslag: 10 uur en 15 uur Ds. Hanemaaijer, van Haarlemmer meer. GF.REF. KERK (Vrijgemaakt) Axel: 10 uur en 15 uur Ds. A. Kui per. Hoek: 10 en 14.30 uur Ds. H. M. Ohmann. Terneuzen: 10 en 15 uur Ds. K. D van Dijk. Zoute/Spui: 10.30 uur en 14.30 u. Ds. C. v. d. Jagt. GEREF. GEMEENTE Axel: 10 en 15 u. eerw. heer M. W. Schreuöer, van Amersfoort. Hoek: 9.30 en 14 uur Leesdienst. Terneuzen (Vlooswijkstraat):' 9.30, 14 en 18 uur Ds. J. Pannekoek. GEREF. GEMEENTE (Syn.) Terneuzen: 10 en 15 u. lees dienst. Terneuzen: 10 en 15 uur lees dienst. CHR. GEREF KERK Zaamslag: 10 en 14.30 uur Ds. P. Sneep. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30, 14 en 18 uur Ds. De Reuver. NED. PROTESTANTENBOND (gebouw K.M.C., Leeuwenlaan 31) Terneuzi*i: 10.30 uur Ds. C. lae- compte. van Gent. VOLLE EVANGELIE GEMEENTE „FILADELFIA" Terneuzen (Vlooswijkstraat 61): Samenkomst 10 uur; Bidstond 20.30 uur. LEGER DES HEILS Terneuzen: 10 uur Heiligingssamen komst; 19.30 uur Evangelisatie samenkomst, o.l.v. It. G. v. d. Wel en It H. Veenvliet. ROOMS KATHOLIEKE KERK Axel: 7.30, 9, 10.30 en 17.30 uur H.H. Missen. Clinge: 7, 8.30 en 10 uur H.H. Mis sen. Hulst: 6.30, 7.45, 9 en 10 uur H.H. Missen. Philippine: 7.30 en 10 uur H.H. Missen. Sas van Gent: 7, 9, 11 en 17 uur H.H. Missen. Sluiskil: 6.45. 8.30, 10.30 en 17 uur H H. Missen. Terneuzen: H. Willibrorduskerk: H.H. Missen op zondag: 7, 9.30 en 11 uur; in de week: 7.30 uur; od zaterdag: 7.30 en 9 uur. Triniteitskerk: H H. Missen op zondag: 8, 11 en 17 uur; in de week: 7.30 en 19 15 uur; op za terdag 7.30 en 9 uur. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV KERK ZONDAG 3 JULI 1966 Aardenburg: 11 uur Ds. Brinkman. Biervliet: 9.30 uur Ds Kelling (bed. H. Doop). Breskens: 9.30 uur Ds. L. Spaans. Cadzand: 9.30 uur mei. Da. H. B. de Neeling, van Zuidzande. Groede: 9 u. Ds H. W. Doornink. Hoofdplaat: 9 30 uur Ds. H. J. Be geer (bed. H. Avondmaal). Nieuwvliet: 10.30 uur Ds. H. W. Doornink. Oostburg: 9.30 uur Ds T. A. C. van Drunen. Recreatiecentrum Braakman: 10 45 uur Ds. Kelling. van Biervliet. Retranchement: 19 uur Ds. Balk, van Sluis. Schoondiike: 9.30 uur Ds. P. A. L. Brinkman. St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds Balk. St. Kruis: 11 uur Ds. T. A. C. van Drunen. Sluis: 9.30 uur Ds. Balk. Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. A Dekker. IJzendijke: 11 uur Ds. H. J. Be geer. Zuidzande: 9.30 uur Ds. W. Luu- ring, van, Cadzand (bed. Heilig Avondmaal). ook dit jaar een jeugdvakantie week worden georganiseerd in samenwerking tussen het jeugd- vacantiecomité, het gemeente bestuur, de Terneuzense jeugd raad, het H.C.T., vertegenwoor digers van het onderwijs en „Pro Juventute". Dit jaar zal deze week wor den gehouden van 8 t/m 12 augustus. Er is een gevarieerd program ma samengesteld. Het inschrijf geld bedraagt f 1,25. Daarvoor kunnen de jongens en meisjes deelnemen aan alle programma onderdelen. Maandag 8 aug., 3,30: Oriën- tatierit. Dinsdag 9 Aug. 8.30: Zwemwedstrijden voor jongens en meisjes ih 't „Scheldebad"; 13.30: Hindernislopen, sportpark. Woensdag 10 aug, 8.30: Wie lerwedstrijden; 13.30: Atletiek wedstrijden. Donderdag 11 aug.: Rondvaart op het kanaal, 's mor gens voor kinderen van 10 t/m 11 jaar; 's middags voor kinde ren van 11 t/m 14 jaar. Vrijdag 12 aug.: Ringsteken per rijwiel. Na afloop van het ringsteken volgt de prijsuitreiking op het hoofdveld van het Zuidersport park. Cursus Meet- en Regeltechnisch U. T. S. Dertien cursisten hebben deel genomen aan de eerste avond cursus meet- en regeltechniek, welke werd gegeven aan de U. T. S. te Terneuzen. Zij zijn allen geslaagd. Het zijn de heren: M. Dekker, M. Doesburg, J. Vermaar en G. Verhelst, allen te Axel; C. Buiting, A. Engels, W. Hazen, R. Kieboom, J. Re- mery en G. Schoenmakers, al len te Sas van Gent; W. Hom mel en F. Laureys te Westdorpe en B. de Reu te Hoek. De U.T.S. alhier behoort tot de vier onderwijsinstellingen in Nederland waar een dergelijke cursus wordt gegeven. De diploma's welke werden uitgereikt door ir. V. J. J. Gena, zullen van grote waarde blij ken, aldus de vice-voorzitter van het schoolbestuur. Naar we vernamen hebben zich voor de volgende cursus reeds een bevredigend aantal deelnemers gemeld. Het is een tweejarige opleiding waarbij les wordt gegeven in: natuurkunde, electronica, meettechniek, regel- instrumenten, regeltheorie en praktikum. Het schooljaar loopt van me dio augustus tot eind juni met maximaal acht lessen van 50 minuten per week. Concert van de Harmonie Terneuzen De Terneuzense harmonie heeft gisteravond onder leiding van de heer P. Eekman een concert gege ven in de Pijnboomstraat. Tevoren had de drumband van de harmonie een muzikale wande ling gemaakt door de bomenbuurt, waarvoor uiteraard veel belang stelling bestond, vooral van de zijde van de Terneuzense jeugd. Het concert van de harmonie was, naar wij van deskundige zijde vernamen, een goed concert, dat jammer genoeg slechts matige be langstelling trok. Bovendien was de jeugd nu en dan wel wat luid ruchtig. Het is te hopen dat de harmonie >met deze buurtconcerten zaï doorgaan. Terneuzen wordt langzamerhand zo groot dat men er goed aan doet de mensen in hun eigen omgeving op te zoeken. Zou men er, nu de muziektent op de Markt is verdwenen, lang zamerhand niet aan gaan denken, een vaste concertplaats in het nieuwe Terneuzen te creëren? Onderwijsbenoeming Tot tijdelijk onderwijzeres aan de nieuwe openbare school aan de Tamarindestraat te Terneu zen is benoemd mej. N. de Fouw, alhier. Maatschappelijk werkster Donderdag slaagde aan de Sicsa te Amsterdam voor maat schappelijk werkster mej. N. Ter louw te Terneuzen. Geslaagd Voor adjunct-commies bij 's rijks belastingen slaagden de heren J. A. Oostdijk, werkzaam op de inspectie I. en A., en J. Maat, werkzaam op het ontvangkan toor te Terneuzen. Axel Universitair-examen Aan de Vrije Universtiteit te Amsterdam slaagde voor het doctoraalexamen geneeskunde 2e gedeelte de heer K. M. Kui per, alhier. Eindexamen Tuinbouwschool te Goes Na gehouden eindexamen aan de middelbare tuinbouwschool te Goes werd het diploma uit gereikt aan de volgende leer lingen: P. Caljou, Gapinge; J. W. Daanse, Wemeldinge; J. M. van Kempene, Dirksland (Z.H.); J. 't Gilde, Hoek; Chr. Kwast, Vlissingen; I. D. v. d. Maas, Poortvliet; A. C. J. Mesu, Nw. en St. Joosland; J. A. v. Nieu- wenhuijzen, Poortvliet; C. F. v. Oosten, Goes; J. Pladdet, Zaam slag; J. Rijstenbil, Zierikzee en J. A. Schipper, Biezelinge. M.O. handelswetenschappen Te Amsterdam slaagde voor 't examen handelswetenschappen M.O. de heer J. M. E. A. Mes- sagie te Hulst. Excursie De vogelbeschermingswacht ,,'t Duimpje" maakte 'n excursie naar het Belgische gedeelte van het natuurreservaat „Het Zwin" waar de deelnemers werden rondgeleid door de heer H. Koopman uit Knokke die hen op talrijke ornithologische bijzon derheden kon wijzen. Burge meester J. L. van Leeuwen, die voorzitter van de wacht is, bracht dank voor de deskundige rond geleiding. De belangstelling was minder groot dan die bij de voorafgaan de excursies. Jongetje nf pak slaag van vader overleden De 19-jarige R. C. J. L. uit Sluiskil zal maandag a.s. voor de officier van justitie in Middel burg worden geleid. Zoals ge meld is zijn 2'/2-jarig zoontje don derdagavond overleden aan de verwondingen, die hem vijf uur eerder door de vader zouden zijn toegebracht. Vrijdag .heeft men op het stof felijk overschot sectie verricht. Het onderzoek wees uit, dat de dood het gevolg kon zijn van uit wendig geweld. De deskundigen waren van oordeel dat het kind op het hoofd was geslagen. Nadat de uitslag van de sectie bekend was, heeft de politie in Terneu zen, die de vader in verzekerde bewaring had gesteld, hem op nieuw aan een verhoor onder worpen. De 19-jarige verklaarde dat hij het ventje de keel had dichtgeknepen en tegelijkertijd DOOR MARTIN MONS 26) Een schril bellen uit een van de kamers legde hem het zwij gen op. Er ging een deur open en op de drempel vertoonde zich een verfomfaaide mijnheer Over- staight, gehuld in een kamer jas over een verkreukelde pya- ma. „Neemt u me niet kwalijk, juffrouw Terhorst," begon hij verwijtend, „maar ik heb de hele morgen nog geen. Maar dan scheen het tot hem door te dringen dat er iets bijzonders gaande was, hij brak abrupt zijn klaagzang af en vroeg: „Is er iets gaande dat u hier allemaal zo staat? Toch geen brand, hoop ik?" Hij snoof en verviel dan weer in zijn klaaglijke toon: „Ik ruik helemaal niets. Is het ge wenst dat we dadelijk naar bui ten gaan? Dan zal ik gauw mijn papieren bjj elkaar zoeken en een jas aanschieten. Eigenlijk zou het beter zijn als ik ook nog een broek. als daar tenminste tijd voer is." „Maakt u zich maar niet on gerust, mijnheer Overstraight, er is geen sprake van brand. Het is kolonel Raven, hij is. vannacht overleden" zei juffrouw Melanie. ..Kolonel Raven? Dus zijn hart was dan toch werkelijk zwak? En ik heb het nooit willen ge loven, ik heb hem altijd uitge lachen als hij erover sprak. Maar hij zag er ook zo gezond uit. Kon dokter Radersma niets meer doen? Ik wou dat ik maar anders tegen hem geweest was." Mijnheer Overstraight deed den ken aan een zielsbedroefde, over jarige baby. Dokter Radersma is zelf ziek," zei juffrouw Melanie. „Over werkt en een zware griep. Hij is daarvan flauwgevallen." „Och, wat erg. En ik die me daar stond te zeuren over een paar warme kruiken, alsof die gal van mij iets te betekenen heeft als er zulke dingen gebeu ren." „U krijgt uw kruiken zo, mijn heer Overstraight." „Neen, neen, juffrouw Ter horst, ik zou me werkelijk scha men. Ik ben zo goed als beter. Hoe is het eigenlijk met de dok ter? U zei dat hij was flauw gevallen, juffrouw Melanie. Voelt hij zich al weer wat beter? Ik zie dat u daar hete koffie voor hem heeft, dat is uitstekend. Heel veel mensen geven in zul ke omstandigheden cognac maar ik ben toch niet geheel zeker met het hoofdje tegen de muur had geslagen. Vervolgens had hij het jongetje in zijn bedje ge gooid, waarbij het nu met zijn hoofdje tegen één van de spijlen van het bedje was gekomen. Toen „deed het kind vreemd", aldus de vader. De vader had het ventje al eerder geslagen. Daarop wezen bij de sectie onderhuidse bloed uitstortingen op andere plaatsen dan het hoofdje. Deze bloeduit stortingen dateerden volgens het onderzoek van enige dagen ge leden. In het ziekenhuis in Sluiskil, waarheen men het jongetje had overgebracht, heeft men, zoals in ons vorig nummer gemeld, nog getracht het te redden door het zuurstof toe te dienen. Ledenvergadering Christelijke kleuterschool Deze week hield de christe lijke kleuterschool „Vrij en Blij" haar ledenvergadering. Een groot aantal ouders was naar „De Ark" gekomen om deze vergadering, tijdens welke tevens afscheid werd genomen van de hoofdleid ster van de school, bij te wonen. De heer H. de Bruijne, voorzit ter van de oudervereniging, sprak het openingswoord. Hier na werd het zakelijk gedeelte vlot afgewerkt. Onder het genot van een kop koffie werd af scheid genomen van mevrouw A. DekkerGeene, die ruim, zes jaar als hoofdleidster aan de school verbonden is geweest. De heer De Bruijne sprak zijn waar dering uit voor het vele, dat de scheidende hoofdleidster voor de school en de kleuters heeft ge daan. Hij overhandigde haar na mens het bestuur een geschenk in de vorm van een klokje. Oud voorzitter C. H. A. Vermeulen sprak mevrouw Dekker even eens in lovende bewoordingen toe. Hierna werd de nieuwe hoofdleidster, mej. J. Verhage, aan de ouders voorgesteld. De heer A. W. J. Petstra besloot het vergadergedeelte met gebed. In de school kregen de ouders de gelegenheid het werk van de kleuters te bezichtigen. Jaarvergadering V.V.V. In hotel „Het Hof van Brus- dat alcohol „Neen, hij is nog niet bij be wustzijn," zei Melanie Terhorst en haar zuster voegde er met een grafstem aan toe: „Het staat erg te bezien of hij nog wel bij komen zal. Ik heb altijd wel ge zegd dat de arme jongen in een slecht vel stak." „N-n-neen!" Mijnheer Over straight zocht steun tegen de deurpost. ,Dat meent u niet, juf frouw Terhorst! Dat kunt u niet menen! Een jongeman als dok ter Radersma, die gaat me daar toch niet pardoes uit als een nachtkaars. U moet een andere dokter bellen dadelijk. U mag geen tijd verliezen." Het was de man aan te zien dat hij eerlijk geschokt was. „Wat een trage die", mompelde hij, „wat een tragedie! zo'n jongeman „Mijnheer Addekink is al gaan opbellen", zei juffrouw Melanie die de rechter had zien verdwij nen. Mijnheer Kim kwam aanlopen met cognac. „Ondanks de be zwaren van mijnheer Over straight, waarvoor ik natuurlijk alle respect heb, geloof ik dat het toch geen kwaad zou doen dit is te proberen," zei hij vrien delijk. „Marie en ik hebben hem uitgekleed, ik geloof wel dat hij nu comfortabel ligt, maar Misschien gaat u nog even mee. Als u dan zijn hoofd ophoudt, zal ik zien of ik iets van dat goedje bij hem naar binnen krijg." „Neen, neen, juffrouw Mela nie, doet u dat in 's hemelsnaam niet," gilde Overstraight bijna. „U hebt geen flauw idee Ik heb daarmee dingen meege maakt in de States „Onzin." Het was aan juffrouw Melanie's toon te horen dat het gejammer van Overstraight haar begon te irriteren. „Papa ge bruikte altijd cognac in zulke, omstandigheden." sel" werd de jaarvergadering ge houden van de plaatselijke V.V. V. onder leiding van burge meester P. F. van Hootegem. De belangstelling van de zijde der leden was niet overweldigend. Langdurig werd van gedachten gewisseld over de evenementen die er deze zomer moeten wor den georganiseerd. Er werd be sloten dat o.m. het stadhuis en de molen zullen worden verlicht. Medegedeeld werd nog dat be gin september het bezoek wordt verwacht van een afdeling van de garde-gernadigrs, een leger afdeling die in Sluis niet onbe kend is. Schoolreis De leerlingen van de chr. school maakten onder leiding van het onderwijzend personeel een reis naar Brussel en omgeving waar o.m. een bezoek werd gebracht aan het Kongo-museum en het ato- mium. Op de terugweg van deze uit stekend geslaagde reis werd nog een bezoek aan een speeltuin ge bracht. Brandweerwedstrijden Aan de brandweerkorpsen die vandaag te Sluis zullen deelne men aan de hogedrukwedstrijden is nog toegevoegd het korps van Zwijndrecht. De Belgische ploe gen, die zullen deelnemen, ko men uit Brugge, Roeselaere en Veurne. T eri toonstellingen In de raadhuiskelder werd een schilderijententoonstelling ge opend van de Rotterdamse kunst schilder Beer Suringh. Deze ex positie zal voor het publiek te bezichtigen zijn tot 15 juli en wordt daarna gevolgd door een tentoonstelling van het werk van Omer van Vosselen. Maoneblussersrit Ter gelegenheid van de jaar lijkse kermis wordt zondag de tweede maoneblussersrit verre den. De opbrengst van deze oriëntatierally is bestemd voor het zeehospitium Zonneveld. De lengte bedraagt voor auto's 57'/2 km en de gemiddelde snelheid is vastgesteld op 30 km per uur. Het eerste voertuig start om 2 uur in dé Landbouwstraat. „Nu, u moet het zelf maar weten." Hij maakte een gebaar van de handen in onschuld was sen. „Gelooft u werkelijk dat het helpen zal?" fluisterde zij ter wijl ze Radersma's hoofd voor zichtig optilde. „Het moet helpen," antwoord de Kim verbeten. Voorzichtig druppelde hij de cognac in de mond van de bewusteloze man. „Hij wordt in elk geval war mer, maar ik heb het niet op zo'n lange flauwte. Wist ik maar beter wat je in zo'n geval doet. Ik heb me nog nooit zo'n nut teloze ezel gevoeld, zo'n zo'n fiedelaar, juffrouw Melanie." „U is helemaal niet nutteloos. En weest u liever maar blij met uw gave. Als ik zoiets had maar ik deug nu letterlijk ner gens voor." „Malligheid, juffrouw Mela nie Terhorst zou zonder u geen dag kunnen bestaan." „Terhorst? Een mooie naam zal Terhorst krijgen. En wat dat niet-lkunnen-bestaan-zonder-mij betreft, ik lag toch maar rustig te slapen terwijl die arme Raven werd vermoord, de stakker. Hoe die kerel naar binnen is geko men Of eigenlijk is dat ge makkelijk genoeg als hij een goed klimmer is. Raven sliep altijd met open raam, weer of geen weer. Maar ik geloof dat hij bijkomt. Mijnheer Kim, wilt u mijnheer Addekink vragen het de mensen zo voorzichtig moge lijk te zeggen? Dat Raven ver moord is bedoel ik. Hij heeft nu vast en zeker de politie al ge beld en als die komt, begrijpen ze natuurlijk wel dat er iets niet in orde is met dat plotselinge overlijden. U wilt het toch wel doen? Mooi, dat is dan in orde, dan kan ik nog even hier blijven bij Allert." BEZOEK ITALIAANSE MINISTER AAN WEST-DUITSLAND Berlijn. De Italiaanse minister president Aldo Moro die op het ogenblik een bezoek aan West- Duitsland brengt, hier gefotogra feerd terwijl hij het traditionele kijkje neemt bij de muur op de Potsdamer Platz. (Adv.) CAK60VIT tegen maag- en darmstoornissen. HÜG0L1W (reukloos) ter voorkoming van muggebeten. (Wordt vervolgd.) De beveiliging van banken Het Tweede-Kamerlid mevr. Brautigam (p. v. d. a.) heeft de minister van justitie schriftelijk gevraagd, of deze contact kan op nemen met het bankwezen over de veiligheid van bankpersoneel en cliënten van banken, nu de laatste tijd een aantal banken niet of onvoldoende beschermd blijkt te zijn door veiligheids- en alarm-installaties. SCHOOL- ZWEMWEDSTRIJDEN TE SAS VAN GENT De Sasse zwem- en poloclub „De Bruinvis" organiseerde voor de lagere scholen van .Sas, -yah Gent en Westdorpe zwemwed strijden. De weersomstandighe den waren gunstig. De uitslagen waren als volgt: 50 m vrije slag meisjes 11 J.: 1. Linda Verschelden, 47.2; 2. Renie Bolwijn, 53.0; 3. Marleen Vermast 54.0. 50 m vrije slag jongens 11 j.: 1. Freddy Rademakers, 50.1; 2. Frank van Dijk, 50.8; 3. Danny Maas, 51.0. 50 m vrije slag meisjes 12 j.: 1/2. Linde v. d. Akker, 50.8; 1/2. Marian van Vooren, 50.8; 3. An- ja de Vriend, 53.0. 50 m vrije slag jongens 12 j.: 1. Bennie Durinck, 43.0; 2. Rob bie Neyt, 44.8; 3. Eddy Vink, 46.8. 25 m schoolslag meisjes 8 j.: 1. Wilma Burm, 31.5; 2. Saskia Stern, 43.8. 25 m schoolslag jongens 8 j.: 1. Jan van Ballegooije, 37.1. 25 m schoolslag meisjes 9 j.: 1. Linda Persijn, 30.1; 2. Ria Burm, 31.2. 25 m schoolslag jongens 9 j.: 1. Arno Al, 29.5; 2. Paul Rottier, 36.5; 3. Peter van Dijk, 38.3. 50 m schoolslag meisjes 10 j.: 1. Renie Bolwijn, 55.5; 2. M. Thérèse Bockstael, 1.00.1; 3. Tilly de Krijger, 1.05.5. 50 m schoolslag jongens 10 j.: 1. Hans Cattoir, 1.04.1; 2. Henk Ramond, 1.06.0; 3. J. van Wa terschoot, 1.08.6. 50 m schoolslag meisjes 11 j.: 1. Linda Verschelden, 54.0; 2. Maria Vereecken, 54.2; 3. Greet Spuessens, 55.0. 50 m schoolslag jongens 11 j.: 1. Willy Elegeert, 57.7; 2. Ray mond Bruggeman, 581; 3. Rene Bode, 59.0. 50 m schoolslag meisjes 12 j.: 1. Linda v. d. Akker, 52.1; 2. Marian van Vooren, 52.6; 3. Ma rion Timmerman, 53.7. 50 m schoolslag jongens 12 j.: 1. Rudi Pollet, 54.5; 2. Jose Neve, 56.4; 3. Henri Vermast, 57.2. 4 x 50 m vrije slag estafette meisjes: 1. St. Michael I 3.37.0; 2. St. Michael II, 3.48.9; 3. Pr. Fred. Hendrik, 3.54.8. 4 x 50 m vrije slag estafette jongens: 1. St. Aloysius I 3.34.0; 2. Westdorpe, 3.39.9; 3. St. Aloy sius II 3.45.5. De wisselbekers werden ge wonnen bij de meisjes door de meisjesschool St. Michael en bij de jongens door de jongens school St. Aloysius. TURNEN. Om de aandacht van de be woners van Sas van Gent meer op de turnvereniging „T.fl.O.R." te vestigen heeft deze vereni ging vrijdagavond in het bol werk een gratis demonstratie gegeven. Er was hiervoor een redelijke belangstelling.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 2