Gedep. Staten van Zeeland beantwoorden vragen over de lucht- en waterverontreiniging Diploma-uitreiking lagere technische school te Terneuzen Krachtmeting in bakkersbedrijf? Landbouwhuishoudschool te Terneuzen S from America's Best Tobaccos Middelburg contra Nederlandse bakkerijstichting Frisse, slanke meisjes blijven fris en slank met koele karnemelk.de frisse slankdrank Vrijdag 1 juli 1366 DE VRITE ZEEUW De volgende vragen werden gesteld door de heer C, F. van der Peijl te Kloetinge, lid van de provinciale staten van Zee land, aan het college van G. S. inzake de lucht- en waterver ontreiniging in de omgeving van Sluiskil, veroorzaakt door één der aldaar gevestigde industrie- en. 1. Hebben gedeputeerde staten kennis genomen van persbe richten waaruit blijkt dat in de omgeving van Sluiskil een ernstige verontreiniging van lucht en water is opgetreden, veroorzaakt door één der al daar gevestigde industrieën, welke slachtoffers zou heb ben veroorzaakt onder de veestapel en visstand, terwijl tevens voor de gezondheid schadelijke gevolgen voor de bewoners van die streek kun nen ontstaan? 2. Is het gedeputeerde staten bekend dat er in Zeeland een toenemende ongerustheid ont staat met betrekking tot de gevaren van water- en lucht verontreiniging, mede in ver band met de voortgaande in dustrialisatie langs de Wes- terschelde, gelet o.a. op het feit dat al enige malen hier tegen door diverse in de pro vincie gevestigde organisa ties en instanties met klem van argumenten is gewaar schuwd? 3. Indien deze vragen bevesti gend worden beantwoord, willen G. S. dan mededelen of zij zich hebben bezonnen op het nemen van maatrege len, gericht op het voorko men van deze water- en luchtverontreiniging en is met name bij het opstellen van de contracten met de nieuw te vestigen industrie- en in het Westerscheldebek- ken aan dit benauwende vraagstuk aandacht geschon ken, temeer waar op grond van de in dit opzicht ver ouderde Hinderwet vrijwel niet tegen het euvel kan wor den opgetreden? 4. Indien ook het gestelde in vraag 3 bevestigend kan wor den beantwoord, kunnen ge deputeerde staten dan mede delingen doen met betrek king tot de eisen die aan ge vestigde of nog te vestigen bedrijven in de kanaalzone of in de Sloehaven zijn of zullen worden gesteld? 5. Indien in afwachting van de totstandkoming van de in voorbereiding zijnde wette lijke maatregelen inzake de water- en luchtverontreini ging thans nog niet kan wor den opgetreden, is het dan mogelijk dat, vooruitlopende op deze wettelijke voorschrif ten, bij provinciale verorde ning op korte termijn voor lopige voorzieningen worden getroffen? ANTWOORD VAN GEDEPUTEERDE STATEN 1. Van de bedoelde persberich ten hebben wij kennis geno men. 2. Ofschoon wij deze vraag be vestigend beantwoorden, be staat naar ons gevoelen voor toenemende ongerustheid geen reden. 3/4. Wij willen er de aandacht Efnd augustus af begin sep tember wil de Gorinchemse be drijfseconoom J. den Bleker het laten aankomen op een kracht meting tussen hem en de Neder landse bakkerijstichting. In een landelijke vergadering In Rotterdam zal dan moeten blij ken hoeveel van de bijna acht duizend Nederlandse bakkers het met hem eens zijn dat de broodprijs met tien procent om hoog moet en hoeveel van hen achter de stichting staan, die de minister om een verhoging met anderhalve cent per brood van 800 gram heeft gevraagd. De heer Den Bleker verwacht dat de zege aan hem zal zijn en dat er in Rotterdam een nieuwe organisa tie zal worden opgericht. GEEN STEUN IN ZEELAND Jljj handelt in opdracht van de Middelburgse bakkerycommissie Deze commissie die zich tegen het beleid van de bakkerijstich ting verzet, heeft niet de steun van de bestaande bakkerijorga nisaties in Zeeland. Toch zitten er volgens de heer Den Bleker ook enkele bestuursleden van die organisaties in. Twee weken geleden heeft de Middelburgse commissie de bak kerijstichting gevraagd vóór 1 juli in de vakpers te publiceren met welk bedrag zij de broodprijs verhoogd wilde zien. Nu dat niet is gebeurd, wil de heer Den Bleker via de door hem te beleg gen vergadering een uitspraak van de bakkers uitlokken. Dat die vergadering pas in augustus ol .wurdt gehouden en niet in juli, zoals het plan was, ligt aan de vakanties en aan het feit dat de balansen van bak kersbedrijven, die de Middel burgse commissie volgens af spraak vóór 1 juli aan de stich ting zou overleggen, daar nog niet zijn. ANONIEM Volgens de heer Den Bleker gaat het om tweehonderd balan sen en niet, zoals eerder gepu bliceerd is, om vijfhonderd. De vertraging is veroorzaakt door het feit dat veel bakkers er be zwaar tegen hadden dat hun be drijfsgegevens met hun naam in handen van de stichting zouden komen. Daarom is besloten een accountant een rapport te laten opstellen, waarin de gegevens van de 200 bedrijven onder num mer voorkomen, zodat anonimi teit gewaarborgd blijft. Dat rap port kan er uiterlijk eind augus tus of september zijn. Ook de vakanties in het bakkersbedrijf, waardoor andere bakkers het extra druk hebben, zijn een oor zaak van de vertraging bij het verzamelen der gegevens. De bakkerijstichting is per aange tekende brief van een en ander op de hoogte gesteld. Dodelijk verkeersongeval Woensdagavond om kwart voor negen is de 27-jarige bromfietser A. B. D. uit Haarlem-noord op de hoek van de Kleverparkweg en Veiserstraat in aanraking geko men met een auto. Hij liep een schedelbasisfractuur op en is naar het ziekenhuis overgebracht waar hii ia overleden. op vestigen, dat de publiek rechtelijke basis voor het treffen van maatregelen tot het voorkomen van water en luchtverontreiniging in de eerste plaats is gelegen in de Hinderwet. Behoudens enige uitzonderin gen is de provincie bij de toepassing van de Hinderwet niet betrokken. De toepassing van deze wet is een zaak van de gemeente en van het rijk. Niet kan worden onderschre ven dat op grond van de Hin derwet „vrijwel niet tegen het genoemde euvel kan wor den opgetreden". Dit kan wel degelijk, zij het dat de Hin derwet niet in alle opzichten voldoende mogelijkheden biedt. Waar mogelijk zullen wij in samenwerking met het be trokken gemeentebestuur en de deskundige rijksinstanties al datgene doen wat in ons vermogen ligt, teneinde een schadelijke dan wel hinder lijke lucht- en/of waterver ontreiniging te voorkomen. Ten aanzien van het tegen gaan van de lucht- en water en bodemverontreiniging dient onderscheid te worden gemaakt tussen reeds be staande en nieuwe bedrijven. Wat betreft de bestaande be drijven kunnen wij medede len, dat tijdens het bezoek van de beide staatssecreta rissen van sociale zaken en volksgezondheid op 14 juni aan de kanaalzone van Zeeuws-Vlaanderen tijdens 't overleg met 't bedrijfsleven in principe is besloten tot in stelling van een commissie van overleg. In de met betrekking tot de uit te geven terreinen voor nieuwe bedrijven te sluiten civiele contracten zullen wij, indien althans de provincie daarbij is betrokken, onze in vloed aanwenden, opdat daar in voorschriften zullen wor den opgenomen met betrek king tot de beperking van de verontreiniging. Reeds bij de eerste onder handelingen met nieuwe ves tigingen in het haven- en in dustriegebied Vlissingen-Oost is contact tot stand gebracht met de hoofdinspectie voor de milieu-hygiëne en de ar beidsinspectie. Deze contac ten zijn bevredigend en zijn er waarborg voor, dat de noodzakelijke voorwaarden worden gesteld en nageko men. In geval van lozing van af valwater in de Westerschel- de worden op advies van het rijksinstituut voor zuivering van afvalwater de nodige be palingen verbonden aan de publiekrechtelijke vergun ning tot lozing. Het is niet mogelijk in het algemeen de eisen te formu leren, welke ter voorkoming gesteld moeten worden. Deze eisen moeten voortdurend worden aangepast aan de zich wijzigende omstandigheden, worden mede bepaald door de aard van het bedrijf en dienen gericht te zijn op be perking van de mogelijker wijs door dit bedrijf te ver oorzaken verontreiniging. 5. De vraag of en in hoeverre van provinciewege bij ver ordening bepaalde regelin gen kunnen en dienen te worden getroffen, wordt na der bestudeerd. Twee jongens verongelukt Nabij Kraggenburg in de N.-Oostpolder is woensdagavond om half elf een auto tegen een boom gebost. De twee inzitten den Jakób Aalbers 17 jaar en Geerlig Esseling 19 jaar beiden uit Zwollerkerspel, werdén daar bij gedood. Hoe het ongeval ont slaan is, is niet bekend. De twee jongens hadden 'n zangconcours in Kraggenburg bijgewoond. Vrouw aangereden en gedood De 64-jarige mevr. G. B.-O. uit Waterhuizen is woensdagmiddag op de secundaire weg bij het Win- schoterdiep in Groningen door 'n auto aangereden en op slag ge dood. Zij stak plotseling over om een bus te halen. Bromfietser omgekomen Even buiten de bebouwde kom van Groenlo is woensdagmiddag de 64-jarige zuivelarbeider A. H. A. uit Winterswijk zwaar gewond, toen hij zonder voorrang te ver lenen op rijn bromfiets de rijks weg van Winterswijk naar Zutfen overstak en door een auto werd gegrepen. Later in de middag is het slachtoffer in het ziekenhuis van Winterswijk aan zijn verwon dingen overleden. Uitreiking der getuigschriften In het gebouw „De Schakel" vond gistermiddag de uitreiking plaats van de getuigschriften van de landbouwhuishoudschool „De Leeuwtjes" door de direc trice mej. M. G. M. van Malde- gem. Zij noemde dit ean feeste lijk moment en releveerde enkele activiteiten der school van het afgelopen cursusjaar, o.m. de sportdagen, waar de leerlingen van „De Leeuwtjes" een goed figuur sloegen, excursies en diverse festiviteiten. Bij deze gebeurtenis waren wederom een groot aantal moe ders aanwezig alsook mej. A. v. d Leeden, de consulente van de Z.L.M., burgemeester J. van Wijk van Zaamslag in rijn kwa liteit van voorzitter van het huis- houdonderwijs van de Z.L.M. en de commissie van toezicht. DIPLOMA'S PRIMAIRE OPLEIDING Dini de Box, Terneuzen; Addy van Gadzand, Sas van Gent; Bora van Doorn, Terneuzen; Ma rianne Goossen, Hoek, Saar de Grote, Hoek; Jannie Hame link, Terneuzen; Lien Herrebout, Hoek; Mieke Jansen, Terneuzen; Fientje Kiel, Terneuzen; Jeanet- te Klaassen, Terneuzen; Suzie de Pooter, Terneuzen; Ina de Regt, Zaamslag; Elly de Ritter, Hoek"; Anita de Ruyter, Terneuzen, Gerda Slot, Terneuzen; Honny Slot. Terneuzen; Beppie Strij- öonk, Sluiskil; IHeleen Stuy. Ter neuzen; Ria Sneep, Zaamslag; Miranda v. d. Veeke, Terneuzen; Els de Bruyne, Zaamslag; Els den Hamer,Hoek; Tanny de Bokx, Driewegen Marleen v. Eyk. Ter- neüzen; Wilrna v Hecke, Terneu zen; Jannie de Jonge, Driewe gen; Sarie Maljaars, Hoek; Nel lie de Meester, Othene; Rita v. d. Moortel, Terneuzen; Heieen Ru ben, Terneuzen; Henny Ruyse- naars, Terneuzen; Tanneke Scheele, Reuzenhoek; Wilma Schoonenberg. Terhole; Frida v. Schildt, Terneuzen; Josien Vin- ke, Hengstdijk; Anita de Visser, Terneuzen; Caria Wolfert, Osse- nisse; Adri Zegers. Reuzenhoek; Dineke Zegers, Hoek. Assistentenklas Riet Bakker, Zaamslag; Mar lies Calle, Terneuzen; Anke Dek ker, Terneuzen; Mattie Dekker, Terneuzen; Lucie van Doeselaar, TerneuzenMarina Duinkerke, Sluiskil; Ella de Feijter, Hoek; Gerda de Feijter, Hoek; Mart. Ha melink, Zaamslag; Ankie v. d. Hoofd, Hoek; Adri de Kraker, Hoek; Joke v. d. Molen, Terneu zen; Carla van Pienbroek, Ter neuzen; Dikkie Smit, Terneuzen; Jacoliene van Straten, Terneu zen; Corrie Verduin, Terneuzen; Corrie Vermeulen, Terneuzen; Beppie de Visser, Sluiskil; Anne- marie Wolfert, Sluiskil. Vormingsklas Hanny de Blaeij, Axel; Marijke de Bruijne. Terneuzen; Marjanne Kruijsse, Terneuzen; Miep Lij- baart. Biervliet; Ankie Schhtz, Axel;' Marijke van Vugt, Hoek; Paulien de Zeeuw, Boschkapelle; Suzan Tollenaar, Hoek. Bevorderd naar 2e klas primaire opleiding: Anneke Dieleman, Anneke Haak, Bep Hamelink, Karin van Hoeve, Joke Jansen. Ans de Jong, Corrie de Jonge, Corrie Klaas sen. Sarie Klaassen, Janny de Koeijer, Maatje Neels, Ans de Putter, Janske de Putter, Mien v. d. Ree, Paula de Ritter, Nelle- ke Wissel, Dientje Pannekoek. Joke Baaima, Lenie de Clerck, Diny Donze, Rina den Engels man. Truus van Es, Corrie de Kubber. Riet Meijer, Janny Mi- ehels, Ina de Ruijter, Elly Ver duin, Coby de Waele. Janneke Wolfert. Hannie Beeldens, Nellie y. d. Berge, Anneke de Blaeij, Joke Breur. Anneke Dieleman, Saartje Dieleman, Addie v. d. Ende, An gelina Everaert, Feya Rottier. Joke Scheele, Marian van Stra ten, Lies van Sweden, Anneke Verplanke, Ria ide Weerdt. Ruiten van ambtswoning burgemeester ingegooid Omdat hij van mening was dat niet de Amsterdamse hoofdcom missaris maar burgemeester Van Hall ontslagen had moeten wor den, heeft de 51-jarige auteur W. H. M. v. D. uit Den Haag in de nacht van woensdag op donderdag vier ruiten ingegooid van de ambtswoning van de burgemeester aan de Herengracht 502. De politie van het bureau Singel heeft wegens vernieling proces verbaal tegen hem opgemaakt. Volgens de politie had de man wel „een klein borreltje" op, maar was hij niet dronken. De onderhoudskosten van het Britse Rijnleger De Westduitse en Britse minis- us nruSmBa 'uatouBUij uba sjaj Callaghan, zijn donderdag in Lon den besprekingen begonnen over de vergoeding van de onderhouds kosten. die op het ogenblik jaar lijks 900 miljoen gulden bedragen, waarvan West-Duitsland ongeveer tweederde voor zijn rekening neemt. De kans dat Bonn het ge hele bedrag zal betalen, wordt klein geacht. De te vormen com missie zal tegen 15 september ver slag moeten uitbrengen aan de twee regeringen. Voor maar iets meer dan vier dubbeltjes per echte liter' (en nog thuisbezorgd ook). Donderdagmiddag vond in de lagere technische school te Ter neuzen de uitreiking plaats der getuigschriften, waarbij zoals ge woonlijk behalve het onderwij zend personeel ook vele ouders aanwezig waren. De voorzitter, de heer J. F. de Klerk, sprak in zijn begroetings woord over de grote verande ringen die zich in verhand met de komst van de automatisering in de bedrijven aan het voltrek ken zijn. Hoewel in ons land nog niet zo ver doorgevoerd, zijn er toch al fabrieken die volledig geautomatiseerd zijn. De heer De Klerk noemde in dit verband een Shell-tanker die door één man wordt bestuurd. Men dient dan ook het getuigschrift van de l.t.s. als basisonderwijs te zien en de technische opleiding te vervolgen, want de automati sering kan voor de ongeschool den moeilijkheden opleveren. Ook de directeur, de heer A. F. H. Spijker, sprak over de technische vooruitgang die aan de werknemer steeds zwaardere eisen stelt wat betreft de vak bekwaamheid. De automatise ring kan leiden tot een tijdelij ke structurele werkloosheid. In Amerika kwamen er door auto matisering 40.000 arbeidsplaat sen per week vrij. Het werk loosheidscijfer bedroeg er 4 a 6 miljoen, maar de vraag naar ge specialiseerd personeel was even groot. Sommige ouders kunnen nog moeilijk wennen aan de gedach te dat hun zoon na de l.t.s. een verdere opleiding moet volgen en klampen zich vaak vast aan oude zekerheden. De heer Spij ker bepleitte echter ook de nood zaak van voortgezet technisch onderwijs. De l.t.s. bereidt voor, maar leidt niet op. De heer Elsacker van het leer lingenstelsel sprak in dezelfde geest: het getuigschrift geeft de kans een goede vakman te wor den. De gedegen vakman houdt later ook de tijd over voor al gemeen welzijn. DE GESLAAGDEN Leerlingen, die hun getuig schrift behaalden; Afdeling Broodbanketbakken: J. W. Cevaal, J. J. Pieters, P. C. de Roo, J. Willeboordse allen Terneuzen; G. de Feijter, Sluis kil; J. Kaijser en F. A. Zohlandt, beiden Axel; R. C. Vermeere, Hoofdplaat. Afdeling Schilderen: I. J. de Roo en A. A. de Zeeuw, beiden Terneuzen; J. L. de Feij ter, Sluiskil; I. de Groote en T. F. Steijaert, beiden Axel; R. A. Joos, Hontenisse; B. J. van Vo ren, Hoofdplaat en R. van Waes, Westdorpe. Afdeling Metselen; A. C. Deseijn, C. J. Verhelst, J. P. van Aalst, J. P. Andries- sen, J. P. Maas en M. Ruben, allen Terneuzen; J. Zaal en J. G. de Witte, heiden Sluiskil; F. E. van Limmen en H. Schieman, beiden Philippine; G. Mahu, Kuitaart; E. C. Allonsius, West dorpe; J. C. van Cadsand en D. Hamelink, beiden Zaamslag; E. P. Hamelinck, Lamswaarde; E. C. la Heijne, Zuiddorpe; C. W. van Tatenhove, Hoek en P. C. Witte, Axel. Afdeling Timmeren: C. J. Aerens, J. Clemminck, L. R. Dees, A. C. van Dixhoorn, M. C. de Jonge, J. J. Kroes, D. J. Nieuwelink, P. F. Oppeneer, A. A. van Wijck, H. Zegers en L. P. Loof, allen Terneuzen; E. L. van den Abeele, Westdorpe; J. Bassie en J. F. de Bree, beiden Hoek; P. L. v. d. Bossche en H. G. van Steenberge, beiden Phi lippine; S. C. den Deurwaarder en P. M. de Jonge, beiden Zaam slag; R. F. Dhont, R. Francke, E. J, Kersbulck, E, J, Kox en M. M. Vonck, allen Sas van Gent; W. J. Jansen en D. W. de Kra mer, beiden Biervliet; C. Klaas sen, Othene; J. L. Obrie en A. J. Valckx, beiden Sluiskil en J. J. Oppeneer, Axel. Afdeling Metaalbewerken. J. J. Allaart, M. Dieleman, R. Hallegraaf, J. Jonkman, M. J. de Leijser, A. A. Verstraten, M. C. Zegers, A. L. Hoekwater, A. P. de Jonge, J. Loof, A. F. Stock man en M. A. de Vries, allen Terneuzen; J. Oppeneer, A. T. Provo en A. J. Walker, allen Axel; L. F. Kaijser, A. J. Me- chielsen en A. J. Herrebout, al len Zaamslag; F. J. Steijaert, A. P. Sijnesael en P. P. Tanghe, al len Hoofdplaat; G. A. Hermans, Stoppeldijk; W. B. Roegiest en M. Verstrate, beiden Sas van Gent; Th. de Decker, Hoek en J. C. Verstraeten, Philippine. Afdeling Elektrotechniek: R. Baard, P. C. Cijsouw, B. Hamelink, M. J. Janse, L. P. Martens en M. M. van Rijsber- gen, allen Terneuzen; L. J. de Blaeij en A. J. Dieleman, bei den Hoek; J. G. van den Bos en J. E. Sijs, beiden Axel; R. D. Verstraete en J. F. de Vos, bei den Sas van Gent. Afdeling Autoherstellen: A. J. van Haperen, Terneu zen; K. L. Coenen en W. M. Ver bist, beiden Nieuw-Namen; B. Geijsels, Westdorpe; S. W. v. d. Kieft, San van Gent; R. J. Smits, Clinge; J. B. Spinnewijn, Hoofd plaat, C. W. de Visser en W. T. van Vugt, allen Hoek. 400 LEERLINGEN De directeur verstrekte de vol gende gegevens betreffende het cursusjaar 1965'66. Op 1 augustus 1965 is de cur sus begonnen met 414 leerlin gen. Thans aan het einde van de cursus zijn er 400 leerlingen. Boevenles De studenten in de criminologie aan de universiteit van Oxford, gaan eens per week lezingen vol gen in de gevangenis van Oxford, die worden gegeven door gevan genen het prachtig vinden om ook eens voor de klas te staan. De animo is zo groot dat er een wachtlijst gemaakt is. DE AMERIKANEN VERLATEN FRANKRIJK De evacuatie van de Ameri kaanse militaire bases in Frank rijk is donderdag begonnen met het vertrek van een C-130 her cules-transportvliegtuig van de Amerikaanse luchtmacht. Het vliegtuig vertrok van de lucht machtbasis Evreux naar Milden- hall iri Engeland. Het vliegtuig was geladen met kantoormeubelen. Het is het eer ste dat Frankrijk verlaat na de Franse eis dat de V. S. en Canada hun basis per 1 april 1967 in dat land moeten hebben opgeheven. Evreux ligt 8 km ten westen van Parijs. Verwacht wordt dat de verplaatsing van de basis naar Mildenhall tegen 1 september zal zijn voltooid. De Franse generaal Jean Cré- nin heeft donderdagochtend op Fontainebleau afscheid genomen van de geallieerde strijdkrachten in midden-Europa, waarvan hij bevelhebber is geweest. Dit vormde de eerste concrete daad van Frankrijk bij het terugtrek ken uit de NAVO-integratie Bosbrand iri Z.-Frankrijk Bij een bosbrand bij Martigues in Zuid-Frankrijk zijn dinsdag 20 zomerhuisjes in de as gelegd. Het vuur werd door 250 brandweerlie den, bestreden. Tegen het val len van de avond had men het vuur onder controle. In Martigues, dat enkele kilo meters van Marseille ligt, ontstond een begin van paniek toen zware rookwolken het plaatsje binnen drongen. Men wist echter te ver hinderen dat het vuur de bebouw de kom bereikte. A. Bevordering. In de lagere klassen zijn er 20 leerlingen, waarvan er 250 bevorderd zijn naar een vol gend leerjaar. Er slaagden 91 van de voor een getuigschrift in aanmerking komende leerlingen (vorig jaar was dit 90 De eerste prijs is dit jaar voor M. van Rijsbergen te Terneu zen met een gemiddeld cijfer van 8,25. Et zijn 2 tweede prijzen n.l. voor M. de Jonge en J. Oppe neer met gemiddeld 8,18. De derde prijs is voor H. Zegers met een gemiddelde van 8,12. Deze leerlingen krijgen een boekenbon van resp. 10, 8,en 6, De prijzen van de vereniging „De Nederlandse Baksteenindus trie", beschikbaar gesteld voor de beste leerlingen uit de met- selklasse, zijn dit jaar voor: 1. J. P. Maas te Zaamslag (le prijs) 2. J. P. Andriessen te Terneuzen (2e prijs) 3. E. C. Allonsius te Westdorpe (3e prijs) 4. J. G. de Witte te Sluiskil (4e prijs) FABRIEKSBRAND MET MILJOENENSCHADE IN ROOSENDAAL Donderdagavond omstreeks kwart voor zes is een felle brand uitgebroken in de wafelfabrieken Biscuro te Roosendaal. In tien minuten stond de gehe le fa- riekshal over de volle lengte in brand, waarbij het vuur aange wakkerd werd door veel vet en olie en verpakkingsmaterialen. Het vuur sloeg korte tijd later over op de aangrenzende fabrie ken van de firma Baartmans, eveneens een koek- en wafelfa- briek. Beide fabrieken werden ia ongeveer een half uur tijd vrij» wel volkomen in de as gelegd. De schade beloopt in de miljoe nen. De bedrijfsbrandweer van de N.V. Philips, waarvan een veem naast de Biscuro is gele gen, kwam met groot materieel in aktie om dit veem te behou den. De brandweer van Roosendaal heeft met alle materieel het vuur aangepakt en kon voorko men dat het zich nog verder uit breidde buiten de twee fabrie ken. De brand is uitgebroken midden in de fabriek van Biscu ro, maar de oorzaak is niet be kend. In tien minuten was van de fabriek niets meer over. Van de firma Baartmans staan alleen nog een kantoor en een opslag plaats overeind. De frontbreedte van de beide fabrieken bedraagt 75 meter en de diepte is onge veer 100 meter. Duitse mijnwerkers omgekomen Zeven mijnwerkers zijn in de nacht van woensdag op donderdag gedood door een mijngasontplof- fing in een mijn tussen Gelsenkir- chen en Wanneikel in het Ruhr- bekken. Na de ontploffing ontstond geen brand. Bij deze ontploffing werden ver der 35 mensen gewond; 23 moes ten in een ziekenhuis worden on dergebracht. Het ongeluk deed zich voor op de achtste verdieping, ongeveer 820 meter diep, van de mijn „Unser Frits".

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 3