PROVINCIAAL NIEUWS De weegschaal Gemeenteraad van Terneuzen Nog steeds de lucht- en waterverontreiniging 2 Terneuzen Mieuwvliet Sas van Gent Iedereen, altijd, overal... SINAS-CASSIS-CERISE Sluiskil AGENDA Oosiburg Sluis DE \TUTE ZEEUW Vrijdag 1 juli 1965 Links mej. Abrahamse en rechts de nieuwe hoofdleidster. Afscheid hoofdleidster kleuterschool Donderdag 30 juni was het voor mej. A C. Abrahamse de laatste schooldag waarop zij als hoofd leidster werkzaam was op de chr. kleuterschool aan de Leeuwenlaan alhier. Bij de aanvang van he nieuwe schooljaar zal haar plaats worden ingenomen door mej. G. Verhoef te Hoek. Het scheidende hoofd is be noemd tot lerares methodiek-di- dactiek aan de chr. opleidings school voor kleuterleidsters te Middelburg. Nadat in de namiddag de kin deren afscheid hadden genomen van hun juffrouw en haar danig in de bloemetjes hadden gezet, kwa men ook vele ouders van mej. Abrahamse afscheid nemen. Na de zomervakantie zal mej. Abrahamse die 17 jaar bij het kleuteronderwijs in Terneuzen werkzaam was, haar nieuwe taak in de Zeeuwse hoofdstad aanvan gen. Ernstig ongeval Donderdagmiddag om 12 uur had op de hoek BlokkenHeeren gracht een ernstige aanrijding plaats tussen een personenauto, bestuurd door de heer G. V. te uit de tegenovergestelde verboden Sas van Gent. Eerstgenoemde reed in de rich ting Havenstraat. De fietser kwam de tegenovergestelde verboden rijrichting. S. liep een hoofdwonde op en kneuzingen en werd op ad vies van dokter Jiskoot naar het JuiianazJJekenhuis vervoerd. Juliana-ziekenhuis vervoerd, schade op. Speeltuin Oranjekwartier geopend Van 4 juli a.s. tot 27 augustus wordt de speeltuin in het Oranje kwartier weer voor de Terneu- zense jeugd opengesteld. De speeltuin zal in die periode dagelijks geopend ziin van 9 tot 12 uur en van half twee tot half zes (zondags gesloten). Het be stuur zorgt ervoor dat er steeds toezicht aanwezig is. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de bekendmaking in ons zaterdagnummer. Geslaagd Aan de rijksuniversiteit te Utrecht is geslaagd voor het pro pedeutisch examen theologie de heer A. de Reuver te Terneuzen. "Raadsvergadering De gemeenteraad van Nieuw- vliet kwam in openbare zitting h"- een. Goedkeuringen van B. en W. waren binnengekomen om riole ring aan te leggen in de Molenweg en verbetering van de vloer van het gymnastieklokaal. Het eerste werd onderhands aanbesteed bii de Nederlandse Heidemii voor een bedrag van 12.000. Voor een filmnroiector mag f 1500 worden uitgegeven. De raad voelde niet veel voor geleideliike intrekking van de woonruimtewet 1947, omdat het in bepaalde gevallen nodig kan ziin dat er woonruimte wordt ge vorderd. De exploitatierekening van de vleeskeuringsdienst West Zeeuws-Vlaanderen beeft een na delig saldo van f7813,18. In ver band hiermee moeten de tarieven voor huisslachting worden ver hoogd. Aangehouden werd aen verzoek van de provinciale com missie voor de volksgezondheid in Zeeland om de bestaande biidrage van f 0.40 per inwoner op drie vol gende jaren telkens met ƒ0,10 te verhogen. Men wil het standpunt van andere gemeentebesturen in de streek afwachten. Voor de bouw van een tweetal transformatorhuisjes werd grond verkocht aan de P.Z.E.M. in de van Ostadestraat en in het Tragelplan. Overgegaan werd tot voorlopige vaststelling van 't grond-exploitatieplan voor het industrieterrein Stampershoek. Voorbereid werd een herziening van het bestemmingsplan in de Veerhoekpolder, dit in verband met de gewijzigde situatie van het nieuw te houwen ziekenhuis. Tot gemeenteopzichter in tijdelijke dienst werd benoemd Nijmegen is geslaagd voor het exxamen semi-arts mej. C. M. V. Horck, alhier. De gemeentéi^aud vergaderde Deze week kwam de gemeen teraad van Sas van Gent in ver gadering bijeen. Een ingekomen stuk dat pas later aan de stukken was toege voegd, behelsde een verzoek van de woningbouwvereniging „Sas van Gent" om herstelwerkzaam heden aan het pand Ravelijn I be mogen uitvoeren, waarmee 'n bedrag van 5000 was gemoeid. De raad besloot conform het voorstel van B. en W. de beno digde gelden te nemen uit de re serve die hiervoor was gevormd. De raad ging verder akkoord met het rooien van een twaalftal bomen aan de Oostdam tussen 't nieuwe kanaal en de grens met de gemeente Westdorpe. De woningbouwvereniging had destijds grond in erfpacht gekregen tot een oppervlakte van 1189 m". Er was slechts 410 m2 bebouwd. Nu vroeg de wo ningbouwvereniging of de ge meente de resterende 799 m2 wilde terugnemen. De raad ging ook op dit punt met B. en W. akkoord en besloot tot het terug nemen van de vroeger verleende erfpachtsreehten. De duivenmaatsdhappij „De Vrede" zal op 7 augustus een duivenvlucht organiseren waar aan alle Zeeuwse duivenliefheb- bers kunnen deelnemen. Wan neer de plannen volgens opzet verlopen, zullen ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan ruim In tsrrssflesjes - gezinsfle.ssen en handige Hero Tins de^heer te Temeu-.^oog duiven deelnemen aan de vjucht naar Angerville in Frank rijk. Wanneer de voorziene dui ven niet deelnemen, zal de dui- venmij. een strop lopen. De ver eniging vroeg nu een subsidie of een garantie van 1.500. De raad ging akkoord met het voorstel van B. en W. omdat het een jubi leumviering betrof en besloot 'n bedrag van ƒ750 te garanderen. Aangehouden werd 't verzoek van de heer A. David te Sas van Gent om een vergunning tot het plaatsen van een benzinepomp aan de Noordstraat. Gezien de smalle straat en het waehtver- bod aan de ene kant werden door de heren De Meijer, De Groff en mevr. Neeteson-Bon- gers bezwaren naar voren ge bracht. Voorgesteld werd de pomp te plaatsen in de Groot Majoorstraat bij de garage van de heer David, zodat de ver keersmoeilijkheden werden op gelost. De voorzitter zal de zaak met de betrokkene bespreken. Op de vraag van de heer Van Assche uit de vorige vergadering antwoordde de voorzitter dat het niet fnogelijk was gebleken de weekmarkt meer naar de Kloos terlaan te verplaatsen. Het ver heugde hem echter te kunnen mededelen, dat G.S. de verwe zenlijking van het Keizer Karei- zen. Deze benoeming is noodza kelijk geworden in verband met de voorgenomen ratiobouw. Voor de voetbalvereniging Oostburg werd een bedrag van ƒ1500 beschikbaar gesteld voor de verbetering van het kleedlo kaal. Dit voorstel had de alge. mene instemming van de raads leden. Er werd hierbij nog wat gediscussieerd over enige detail kwesties. met name over de aard van de vloerbedekking, 'n kwes tie die de voorzitter beloofde op te nemen met technische men sen. Zware mishandeling Gistermiddag om 2 uur heeft de 19-jarige R. C. J. L., alhier, in een opwelling van drift, zijn zoontje van 2Vs jaar zó zwaar mishandeld, dat het kind direct in het St. Elisabeth ziekenhuis moest worden opgenomen. Ondanks een zuurstofbehande ling is slachtoffertje gisteravond om kwart over zeven overleden. Vandaag zal sectie op het kind worden verricht. Tentoonstelling „Hummelhof" Dinsdagavond hield de open bare kleuterschool „Hummelhof" te Sluiskil haar ouderavond. De ouders, die ondanks het slechte weer in groten getale naar de school waren gekomen, konden genieten van een tentoonstelling rond het thema „Negerdorp". De leerlingen hadden het project op leuke wijze uitgewerkt. De hoofd leidster, mej. L. van de Berge, kan terugzien op een geslaagde tentoonstelling. Operette R.K. Antoniusschool Leerlingen van de Antonius school te Sluiskil hebben de af gelopen dagen een viertal op voeringen gegeven van de kin deroperette „De wondere perel" door Yvonne Wagemans. Zang en toneel wisselden elkaar af in het verhaal, waarin vooral het spel van Bolleboos, Windewiekje en Pluimstaart de eekhoorn op viel. De costuums, grotendeels door de ouders gemaakt, waren schitterend. De eerste maal werd het stuk ten tonele gebracht tij dens de ouderavond, tevens af scheidsavond voor de zesde klas. Vervolgens kregen kinderen van de Antoniusschool, van de V.G. L.O.-school en van de openbare school het stuk te zien. Donder dag werd een uitvoering ver zorgd voor de bejaarden uit Ter neuzen en Sluiskil. plein hebben goedgekeurd. Wan neer in de toekomst de markt hier zou worden gehouden, wias het probleem met de kramen voor de school voorgoed van de baan. Bij de rondvraag stelde de heer L. de Meyer voor naar aan leiding van een excursie naar België waar de raad het alarm systeem in werking had gezien om politie, ambulances, brand weer en ziekenhuis te waarschu wen, om de minister van binnen landse zaken voor te stellen ook in Nederland een dergelijk in stallatiesysteem op te zetten. Voorzitter R. A. J. den Boer vond het beter de vtereniging van Nederlandse gemeenten een der gelijke brief namens de raad te zenden: die heeft betere toeging tot ministeries en alle mogelijke kon zich daarmee verenigen. De heer J. de Rijk vroeg of het niet mogelijk was de rommel bij het huidige woonwagenkamp op te ruimen. De voorzitter zou hier iets aan doen. Hij deelde tevens mee dat men goedkeuring had gekregen voor de vestiging van het nieuwe kamp aan de oostzijde van het kanaal. Tenniswedstrijden De tennisclub „Drive" uit Sas van Gent en de tennisclub van de personeelsvereniging „Ö.N.A." van de glasfabriek en Zuid Chemie zijn gestart met een wedstrijdpro gram, dat tot zaterdag zal duren. Alle wedstrijden worden gespeeld op de baan van „Drive" nabij het zwembad. Aan deze wedstrijden zijn geen prijzen of medailles verbonden, maar het gaat alleen om het spel. Zaterdagavond wordt dit tennis- programma besloten met een sa menkomst in hotel „Centraal" te Sas van Gent. Internationale zwemwedstrijden Zaterdag 2 juli worden in het zwembad van de „Bruinvis" te Sas van Gent internationale zwemwed strijden georganiseerd. Deelnemers komen uit België, Nederland en Frankrijk. Juniorentoernooi De vereniging „Com Boys" or ganiseert zondag 3 juli een junio- renjeugdtoumooi. Behalve door elftallen van Com Boys wordt deelgenomen door IJzendiike, En schede, Zelzate, Axel, Biervliet, Sluiskil, Oostburg en Westdorpe. De wedstrijden beginnen op twee velden tegelijk. Omstreeks 18 uur zal de prijsuitreiking plaats vinden. Om kwart over zeven zal er voor de jeugdige voetballers in liet Olympiatheater een kleurenfilm worden vertoond over de Olympi- instanties. De heer De Meijer sche spelen uit Tokio 1964. Om half acht donderdagavond opende de loco-burgemeester de heer M. de Vos de raadsverga- ring, waarbij de heer H. Brak man wegens vacantie ontbrak. De vragen van de heer P. J. Huijbrecht inzake de lucht- en waterverontreiniging gaven aan leiding tot een levendige en vrij felle discussie tussen de vragen steller en de heer Van Breda Vriesman. Deze laatste was van mening dat de betreffende brief onnodig scherp was gesteld. Volgens de heer Van Breda Vriesman was er sprake geweest van een minimale arsenicum- verspreiding in de Otheense kreek. Ook aan de gewassen was er schade toegebracht. Voor een hengst, waarvan niet vaststond dat hij door vergiftiging stierf, is de schade vergoed, evenals aan de vissers en landbouwers. Na een uitvoerige uiteenzet ting met veel vreemde namen, waaruit bleek dat de heer Van Breda Vriesman goed op de hoogte was van het gebeurde, repliceerde de heer Huijbrecht, dat hij via de pérs aan inlich tingen had moeten komen. „Uit de pers moesten we ver- nemen dat er iets was gebeurd". Weliswaar was de heer Huij brecht van mening dat het be drijf later bij het bezoek van autoriteiten een grote openheid aan de dag had gelegd, maar het blijft een ernstige zaak. Hij was van mening dat niet opzettelijk, maar welbewust op de kreek was geloosd. De heer Van Breda Vriesman drong erop aan deze woorden terug te nemen. Hij zei niet te spreken uit naam van de dir°"- tie. Dit zijn ongelukken welke in alle bedrijven plaats kunnen vinden. Men houdt toch ook niet de bananenimport tegen, omdat iemand erover uitglijden kan? De heer Huijbrecht bleef het een ernstige zaak vinden. Hij meende dat er een afspraak moet zijn met de bedrijven, dat de gemeenten bij voorkomende gevallen direct worden gewaar schuwd. Het mag niet zo zijn dat men via de dagbladen ken nis moet nemen van deze ge beurtenissen. In zijn beantwoording deelde de voorzitter mede, dat de lucht en bodemverontreiniging wel de volle aandacht heeft van de autoriteiten. Tijdens het bezoek van de staatssecretarissen (geen gevolg van het gebeurde te Sluiskil) is het gebeurde uitvoerig ter sprake gekomen. De voorzitter had de indruk dat er geen sprake is van schul dige nalatigheid, maar van een incident. Hij achtte een college van B. en W. niet bevoegd op het bedriif een onderzoek in te stellen. Dit kan beter door des kundige instanties worden ge daan. Er zal een werkgroep wor den ingesteld uit de bedrijven en de overheid, welke groep een onderzoek zal instellen. Het is een ernstige zaak, maar van verontrusting is nog geen spra ke. Wethouder De Meijer zei dat, zodra de afvalwaterleiding ge reed is, er maatregelen zullen worden genomen. Het bedrijf kan dan daarop aansluiten. BEJAARDENZORG Mevr. DoornsOrtelee sprak haar voldoening uit over de brief welke was ingekomen van het bestuur van de woningbouw vereniging „Werkmansbelang" cadeau geven. en het bestuur van de algemene stichting „Bejaardenzorg Ter neuzen" betreffende de stich ting van een gebouw voor de huisvesting van bejaarden en verzorging van daarin gehuis veste bejaarden. CHR. M. O. Naar aanleiding van een voor stel tot verhuren van een per ceel grond aan de vereniging voor chr. middelbaar onder wijs vroeg de heer Huijbrecht of de totale onderwijsvoorzie ning in Terneuzen hiermee vooruitgaat en wat de gevolgen zouden zijn voor het openbaar lyceum. De heer Ramondt stelde vast dat de ouders het recht hebben het onderwijs te kiezen waar zij behoefte aan hebben. De heer Huijbrecht wilde dat op geen enkele wijze betwisten. De voorzitter zei dat het moeilijk te voorspellen is wat de gevolgen zullen zijn. Maar natuurlijk zullen er consequen ties zijn. De toelating tot het openbaar lyceum zal worden af geroomd. De heer De Feijter was van oordeel dat de school in een be hoefte zal voorzien. HEDEN: Terneuzen: Zuidersportpark (terr. Lyceum en 6), 7 u: v. d PoelMistrappers en Rijks waterstaatAtoomboys. ZATERDAG 2 JULI Terneuzen: Luxor-Theater, uur: „Kissin Coussins". ZONDAG 3 JULI Terneuzen: Luxor-Theater, 2.30 u.: „Achteruit. mars" 5 en 8 uur: „Kissin Coussins. Ex-kantonrechter veroordeeld De Amsterdamse rechtbank heeft gisteren de 51-jarige ex-kan- tonrechter ar J. Z. uit de hoofd stad wegens het rijden ..onder in vloed van sterke drank conform de eis bij verstek veroordeeld tot drie weken gevangenisstraf plus een jaar ontzegging der rijbevoegdheid met aftrek van de tijd van inhou ding van het rijbewijs. Nadat tegen invloed proces-verbaal was opge maakt, had mr Z. de minister van justitie zijn ontslag aangeboden, dat hem werd verleend. Mr Z. is oud-president van het hof der Ne derlandse Antillen. Na acht jaar regen Hevige regenval heeft donderdag een einde gemaakt aan een droog teperiode van acht jaar in uitge strekte gebieden van midden- Australië waardoor talloze vee houders zijn geruïneerd. Beken, waardoor in jaren geen water had gestroomd, zijn woeste rivieren geworden en vliegveldjes en we gen zijn overstroomd. (Adv.) Ouders krijgen dank voor klank als ze de Philitina Jeugdgrammnfoon 49,95. SCHOOLHOOFD BENOEMD Met algemene stemmen werd benoemd tot hoofd van de nieuwe openbare school in de Tamarindestraat de heer H. Kole te Terneuzen. RONDVRAAG De heer Hamelink sprak zijn ontstemming uit over de af wikkeling van de schadever goedingen door de bronbema lingen Van al de beloften wel ke in verband hiermee werden gedaan, is weinig terechtgeko men. Indien hiervoor geen re delijke oplossing komt, aldus de heer Hamelink, zal zijn frac tie zich genoodzaakt zien zich tot het departement te wenden en zo nodig tot de tweede ka mer. Ook B. en W. waren van me ning dat de vergoedingen aan de lage kant zijn. De heer Hamelink noemde het ook een onbillijkheid dat, indien de gedupeerden niet ak koord gaan met de maatregelen, er een streep onder wordt ge zet. De voorzitter verwachtte er niet veel van. De heer Ramondt was van mening dat men de mensen de nodige steun moet geven, waar op de voorzitter meedeelde dat B. en W. zich nog eens in ver binding zullen stellen met de rijkswaterstaat. De heer Weterings verzocht de medewerking van de pers om de gedupeerden aan te raden de hulp in te roepen van het ge meentebestuur. De voorzitter zei dat ernaar zal worden gestreefd een oplos sing te vinden. Naar aanleiding van klachten over een urinoir bij het lyceum informeerde de heer Huijbrecht of er een mogelijkheid tot ver plaatsing is. De voorzitter deelde mede, dat er nog nooit een klacht was binnengekomen. Wethouder De Meijer meende dat, als men gaat onderzoeken wie er last van heeft, men eveneens een onderzoek moet instellen wie er gemak van heeft. (Adv.). Ouders krijgen dank voor klank als ze de Philitina Jeugdgrammofoon cadeau geven ƒ49,95. Vergadering gemeenteraad "!n8 va" ?e speetuin is gebleken. dat de belangstelling voldoende is Schoolreis De leerlingen van de openbare school maakten onder leiding van het personeel en de oudercommis- sie hun jaarlijkse schoolreis naar Antwerpen. In deze stad werd een bezoek gebracht aan de dierentuin met zijn aquarium en aan de ha vens. Daarna werd een rondrit ge maakt langs de meest markante punten. Op de terugweg werd eni ge tijd doorgebracht in het recrea tiecentrum „De Wal" te Kemzeke- Paal (B.). Speeltuin Enige weken na de officiële ope- DOOR MARTIN MONS De gemeenteraad van Oost burg kwam in openbare zitting bijeen In het Tragelplan werden enige nieuwe straatnamen vast gesteld. Daar zullen komen de volgende straten: Trageldam, Tragelsingel, Cathalijnestraat, Karsstraat en Schrierstraat. Voor een bedrag van 4.000 zal worden ingeschreven in de lening van het bouwfonds van Nederlandse gemeenten. Aan vaard werd een voorstel om twee noodwoningen in de Baljuw Veltersweg tijdelijk in te richten voor kantoorruimte om de exploitatie mogelijk te ma ken. Reeds hebben verschillende scholen tijdens een schoolreis eer. bezoek aan deze speeltuin ge bracht. Het bestuur van de stich ting heeft het daarom wenselijk geacht de service aan het publiek te verhogen. Vooral wordt veel be langstelling verwacht van de tij delijke bewoners van het gemeen telijk kampeerterrein ,De Mei doorn". Univesitair-examen Aan de R. K. universiteit te 25) „Och, mijnheer Addekink, wilt 1 u en.\ Ze aarzelde even, ging dan verder: „en mijnheer Kim mij even helpen? Dokter Raders- ma is niet goed geworden. Hij heeft zich lelijk overwerkt, vrees ik. Neen, Leocadie, blijf jij nu liover hier. Wat hebben we aan al die opschudding." „Neem me niet kwalijk, Mela- nie, maar het komt me voor dat ik als de oudere toch welbe gon Leocadie Terhorst beledigd. „Natuurlijk, natuurlijk, maar ie weet toch zelf dat je niet sterk bent. Die arme jongen is flauw gevallen; we zullen eerst moe ten zorgen dat we hem in bed krijgen. En we kunnen toch niet met ons vijven aan hem gaan trekken en plukken? Als Marie en ik samen met de beide heren hem in bed hebben gekregen, waarschuw ik je dadelijk." „Warme kruiken," opperde iuffrouw Leocadie. „Mij dunkt dat warme kruiken. „Een uitstekend idee. Als jij daarvoor zou willen zorgen. Én voor sterke koffie. Vooral heel sterke koffie." Ze slaakte een zucht van ver lichting toen ze haar zuster de weg naar de keuken zag inslaan. „En vertelt u mij nu maar eens gauw éven. wat er eigenlijk is gebeurd. Want dat alleen het flauwvallen van dokter Raders- ma u zo van streek zou maken, weiger ik, met alle respect, té geloven. Daarvoor is u een veel te flinke vrouw, juffrouw Mela- nie," zei rechter Addekink. Nu?" „Ja, het is veel erger." Ze slikte even en zei dan met bevende lippen: „Moord." „Moord?" herhaalde Addekink ongelovig. Kim zei niets, maar hij scheen geheel te verstrakken. „Wilt u zeggen dat dokter Radersma is vermoord?" „Niet dokter Radersma, maar kolonel Raven." „Maar u zei daareven dat de dokter begon Addekink on geduldig. „Ik zei dat de dokter was flauwgevallen. En dat is ook zo. Hij viel flauw toen hij het lijk van kolonel Raven zag." „Een vreemde reactie voor een medicus." „Een medicus kan ook wel eens zwakke zenuwen hebben, vooral als hij overwerkt is. Over vermoeidheid kan een mens rare parten spelen," merkte Kim op. I „Wat moeten we doen?' vroeg juffrouw Melanie nerveus. „In de eerste plaats dat wat u zo verstandig was voor te stel len. Zien dat we dokter Raders ma in bed krijgen. En vervol gens de politie bellen. In Hamer burg natuurlijk. O ja, zodra we de dokter eruit hebben, moet Ravens kamer natuurlijk wor den afgesloten. U heeft toch niets aangeraakt, juffrouw Me lanie?" „Neen. Dat geloof ik tenmin ste niet. Alleen maar die stoel omdat ik zo duizelig werd, zeker van de schrik. Ja, en dan na tuurlijk de deurknoppen. Van de zitkamer en de slaapkamer. Marie heeft alleen maar die van de zitkamer aangeraakt." „Zo? Tja, natuurlijk, dat viel te voorzien. Maar hoofdinspec teur Bezemer zal het daarom nog niet prettig vinden," meende de rechter. „Maar we moesten toch naar binnen," verdedigde juffrouw Melanie zichzelf en haar facto tum. „Natuurlijk," zei de rechter weer, „natuurlijk. Tussen haak jes, hoe is die arme duivel ver moord?" „Gewurgd, denk ik. Het is een vreselijk gezicht, mijnheer Ad dekink, die puilende ogen en Zij brak af, liet er dan op vol gen: „Ik voor mij kan het hele maal geen wonder vinden dat die arme Allert flauwviel. Als je verwacht iemand te zien die vreedzaam in zijn slaap is ge storven en je vincjt dan dat. Ik had het hem misschien dadelijk moeten zeggen. Nog voor hij naar boven ging, maar ik kon het eenvoudig niet. Het is net of dingen pas goed werkelijkheid worden als je ze onder woorden °ngt, vindt u ook niet?" Ze slikte weer. „Tja," zei Addekink, „het is een vreemde geschiedenis. Gis termorgen verschijnt onze dok ter met een gekneusde blauw- en-groene hals en vanmorgen vinden we kolonel Raven ge wurgd 3n zijn bed." Hij wierp een veelbetekenen de blik op de soepele, sterke vin gers van mijnheer Kim. Zo'n oosterling, je kon toch maar nooit weten. Die lui waren nu eenmaal anders. Voor mr. Lode- wijk Addekink, die in een klein plaatsje op de grens van Gronin gen en Drente het daglicht had gezien, was eigenlijk iedere Nederlander die buiten een straal van twee kilometer van zijn geboorteplaats ter wereld was gekomen al een vreemde ling, die hij tot veel, zo niet al les, in staat achtte. Hoeveel temeer dan een Chinees. Kim die de rechterlijke blik ken gevolgd en juist geïnterpre teerd had, zoals hij dat de meeste dingen deed, lachte zijn gewone minzame, een tikje ironische glimlachje. „Maar die arme Allert werd op de weg aangevallen toen hij terugkwam van een patiënt. Door een kerel die deed of hij een lift vroeg", zei juffrouw Melanie. „Denkt u dat het dezelf de kerel is geweest, die kolonel Raven heeft vermoord?" Op dit ogenblik verscheen juf frouw Leocadie, die een blad droeg waarop een koffiekan, '«en suikerpot en een kopje en werd gevolgd door Jaantje zwoegend onder een stapel hete kruiken. „Hoe is het nu met hem?" fluisterde ze dramatisch. „Leeft hij nog?" „Waarom zou hij niet leven, als u tenminste de dokter be doelt," zei de rechter wrevelig. „Wat ik me afvraag is (Wordt vervolgd.) MEIJERINK-HAL TE STOPPELDIJK WORDT BISCUITFABRIEK Voor 280.000 verkocht aan fabriek te Zeist De gemeente Vogelwaarde is de Meijerinb-hal on het Industrieter rein te Stoppeldijk kwijt. De be slissing viel woensdag te Hulst, waar de gemeenteraad van Vogel waarde in een speciale vergade ring het besluit nam de veelbe sproken hal voor een bedrag van 280.000 te verkopen ^an de N.V. biscuitfabriek B. van Doésburg te Zeist. Deze raadzitting in het Hul- terse gemeentehuis werd gehou den onmiddellijk nadat de execu toriale verkoop van de fabriekshal in hotel „De Koning van Enge land" was gesloten. Voor deze verkoop die plaats vond ten overstaan van notaris Van Dam te Hulst, zijn overigens twee zittingen nodig geweest. Vo rige week werd voor de hal uit het faillissement van de Wester- schelde-textielfabrieken Meijerink ƒ230.000 geboden. Dat geschiedde door de textielfabriek Huizen in Noord-Holland. OVERPLAATSING In de twee uur durende verga dering van de raad van Vogelwaar de heeft de directeur van het Zeister bedrijf, de heer A. H. van Doesburg, alle gewenste informa ties over zijn bedrijf gegeven. De biscuitfabriek B, van Doesburg produceert hoofdzakelijk cocktail zoutjes. De fabriek zag al enige tijd om naar nieuwe huisvesting. Uitbreid'nssmoeiliikheden waren er niet. Het bedrijf zal in zijn ge heel worden overgeplaatst naar Vogelwaarde. De staf komt mee. De N.V. zal voorlopig 50 werk nemers werven in de Zeeuwse con treien. De verhuizing zal ongeveer een jaar in beslag nemen. •MOEILIJKE BESLISSING Vogelwaarde stond voor eén moeilijke beslissing. De gemeente is eerste hypotheekhouder en pre ferente schuldeiser in het faillis sement van Meijerink en heeft een strop van twee miljoen. Het besluit tot verkoop van de hal heeft de raad unaniem geno men. De raad van Vogelwaarde heeft kort nadat de Westerschelde- textielfabriek Meijerink failliet werd verklaard, verzocht om een aanvullende bijdrage uit het ge meentefonds. Daarover is nog geen beslissing genomen. De toen malige minister van binnenlandse zaken bleek de mening te zijn toe gedaan, „dat het financieel onbe stuurbaar worden van de gemeen te Vogelwaarde" dient te Woljen voorkomen.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 2