Radio en Televisie HET PORSELEINEN MASKER Gemeenteraad van Terneuzen R.O.B. deed oudheidkundige verkenning in Sint Maartensdijk E.E.G. heeft onvoldoende begrip voor noden van onderontwikkelde landen 5 Spoed was geboden 14e eeuw Zaterdag 25 juni 1966 DE; ^RITE ZEEUW Naar aanleiding van een oud heidkundige verkenning, die de rijksdienst voor het oudheidkun dig bodemonderzoek uit Amers foort in Sint Maartensdijk heeft ingesteld, vernam het A.N.P. het volgende: Grenzend aan de bebouwde kom van Sint Maartensdijk be vindt zich een terrein dat reeds lang de aandacht heeft getrok ken. De verhoogde ligging en de overblijfselen van grachten bestempelden het zonder onder zoek reeds tot de plaats, waar het kasteel van Sint Maartens dijk moet hebben gelegen. Ach ter op het terrein staat een huis, dat als laatste overblijfsel van het slot van Jacoba van Beieren werd gebouwd. De overlevering die hier aan ten grondslag ligt, geeft een ietwat vertrokken beeld van de werkelijkheid: Sint Maartensdijk was namelijk een bezit van Frank van Borssele. Tijdens de oorlog hebben be woners van het „slot" wel eens gegraven en funderingen aan getroffen. Een opgraving werd eerst urgent, toen het terrein van eigenaar verwisselde. Deze nieuwe eigenaar had geheel an dere plannen met het terrein dan het verbouwen van aardap pelen en groenten. Toen de ver eiste goedkeuringen er waren, begon de bouw van een grote bungalow. Om nog iets van het „slot van Jacoba" te weten te komen, moest een oudheidkun dig onderzoek wel met spoed gebeuren. Een najaarscampagne werd in november 1965 door de vroeg in vallende vorst op een slecht mo ment onderbroken. Eind maart 196>6 bleek de hervatting van het onderzoek mogelijk. Het werd onlangs afgesloten en het is thans duidelijk dat niet het hoofdkasteel, maar de voor burcht is terugevonden. Het is een gebouw, dat vele wijzigin gen heeft ondergaan voordat het er uitzag, zoals Isaac Hildernisse het in 1696 tekende. Zijn uitbeel ding geeft reeksen gebouwen tegen drie van de vier buiten muren te zien. Oorspronkelijk echter waren deze zijden voor zien van een weergang op steun beren. Aan de zuidzijde was deze weergang onderbroken door een lang gerekt gebouw. Een bij gedeelten teruggevonden goot CHINA VERWERPT N AMERIKAANSE SUGGESTIE Een woordvoerder van het Chi- hese ministerie van buitenlandst kaken heeft vrijdag een suggestie Van de democratische senator Mi ke Mansfield verworpen voor een ontmoeting tussen de ministers Rusk en Sjen Ji om mogelijkheden voor beëindiging van de oorlog in Vietnam te bespreken. „De agressie-oorlog was veroor zaakt door de Verenigde Staten en deze oorlog moet worden gestaakt en alle Amerikaanse troepen die nen uit Zuid-Vietnam te worden teruggetrokken, aldus de Chinese Woordvoerder, die eraan toevoegde dat het voorstel slechts een poging is om de Amerikaanse inspanning voor uitbreiding van de oorlog te bedekken. Amerikaanse begroting: 58.000 miljoen dollar De begrotingscommissie van het Amerikaanse huis van afge vaardigden heeft vrijdag aanbe volen dat het departement van defensie voor het op 1 juli be ginnende belastingjaar 58.610 miljoen dollar ter beschikking krijgt. Dit is nog een miljard dollar meer dan de lopende recordbegroting. Er is bij de vaststelling van het bedrag op gerekend op 1.233.700 man onder de wape nen, voor de marine op 727.900 man plus 278.200 mariniers en voor de luchtmacht op 853.400 man. Uitstel van dienstplicht voor Amerikaanse filmster Het Amerikaanse congres heeft donderdag hartige woorden ge sproken over het uitstel van dienst plicht dat Is verleend aan de film ster George Hamilton te Holly wood, de vriend van Lynda Bird, dochter van president Johnson. Alvin E. O'Konski, republikeins lid van de kamer van afgevaardig den, bracht de kwestie ter sprake op een bijeenkomst van de com missie voor de strijdkrachten tij dens een debat over het oproepen van militairen. Zonder Hamilton bij name te noemen zei O'Konski dat hij in de krant had gelezen dat „een filmster in Californië die een huis heeft van 200.000 dollar (on geveer 710.000), een rolls royce van 30.000 dollar f 105.000) en een inkomen van 100.000 dollar per jaar 357.000) uitstel van dienst plicht heeft gekregen omdat hij zijn moeder moet onderhouden, die vier echtgenoten heeft versleten. Dat systeem maakt me misselijk", zei hij. Generaal Lewis B. Hershey, hoofd van de selectiedienst die de oproepen verzorgt, zei dat hij daar niet veel op kon antwoorden. Hij vond het een smet op Amerika. Hamilton heeft verscheidene ja ren uitstel gekregen omdat hij zijn oud» moeder moet onderhouden. maakt het aannemelijk dat deze ruimte tot stal heeft gediend. Twee poortgebouwen aan de west-en aan de oostzijde vertonen dezelfde architectoni sche bijzonderheden en zijn tij dens een periode van grote wij zigingen tot stand gekomen. Aan de oostzijde werd een bijgebouw teruggevonden dat geheel vrij stond van de buiten muur, maar dat kennelijk al al vroeg door brand is verwoest. Het schervenmateriaal wijst op een ontstaan in het midden van de 14e eeuw, zodat de oud ste bewoning op een naburig terrein moet worden gezocht. De hoofdburcht lag trouwens volgens de tekening van Hilder nisse op een stuk grond noor delijk van het onderzochte. Hier bevindt zich momenteel een boomgaard, die opgravingen on mogelijk maakt. Bij steekproe ven werd muurwerk aangetrof fen. STAKING IN SAIGON De ongeveer 13.000 Zuidvietna- mese bouwvakarbeiders die bezig zijn met de bouw van nieuwe Ame rikaanse installaties in Saigon en omgeving, zijn vrijdag in staking gegaan voor hogere lonen. De sta kers eisen een loonsverhoging van 20 tot 30 procent overeenkomstig die, welke vorige week aan burger ambtenaren en militairen werd toegekend. VERKOOP INDUSTRIETERREIN De firma P. Dieleman en Zo nen te Hoek heeft verzocht aan haar te verkopen een perceel in dustrieterrein ter grootte van circa 2000 m2, gelegen in het ex ploitatieplan „industrieterrein Driewegen-Mr. F. J. Haarman- weg" voor de bouw van een loods voor loondors- en grond bedrijf. De prijs van genoemde grond is vastgesteld op 11,per m2. Automobielbedrijf Van Fraas- sen N.V. te Goes verzoekt aan haar te verkopen een perceel in dustrieterrein ter grootte van circa 6000 m2, gelegen in het exploitatieplan „industrieterrein Driewegen-Mr. F. J. Haarman- weg" voor de bouw van een garage-bedrijf met benzine pompinstallatie. De prijs van de grond is vast gesteld op ƒ11,per m2. Het gevraagde terrein is door een afwateringssloot gescheiden van de Mr. F. J. Haarmanweg. Verzoekster is bereid de kosten van de in- en uitrit van en naar deze weg voor haar rekening te nemen. De heer A. J. van Aken te Terneuzen heeft verzocht aan hem te verkopen een perceel grond aan de Mr. F. J. Haarman- weg ter oppervlakte van 1680 m2 voor de bouw van een druk kerij en boekbinderij. Het gevraagde perceel maakt deel uit van het terrein, dat vrij komt na de grondruil met de N.V. Philips' Gloeilampenfabrie ken te Eindhoven, tot welke ruil werd besloten op 26 mei 1966. De grondprijs werd bepaald op 11,per m2. BOUWTERREIN De heer A. W. Verschelling te Terneuzen heeft verzocht aan hem te verkopen een perceel grond in het exploitatieplan „Catspolder" voor de bouw van een bungalow. Tegen deze verkoop bestaan bij het college geen bezwaren. De oppervlakte van het ge vraagde perceel bedraagt 1320 m2. De grondprijs is vastgesteld op 28.500, GELDLENING Op verzoek van de minister van binnenlandse zaken heeft de Bank voor Nederlandsche Ge meenten een aanbieding gedaan voor een vaste geldlening van 3.500.000,— ter consolidatie van vlottende schuld. De lening draagt een rente van 7 De totale vlottende schuld van de gemeente bedraagt momen teel 4.750.000,Voor een be drag van 3% miljoen is deze ontstaan doordat de ministers van binnenlandse zaken en van financiën in 1964 toestemming verleenden om de investeringen, ten behoeve van het grondbe drijf met toepassing van art. 2 van de "Wet kapitaaluitgaven publiekrechtelijke lichamen tij delijk met kortlopende leningen te financieren. Het belastingtarief bijzondere beloningen De bondsraad van de alge mene Nederlandse bedrijfsbond voor de metaalnijverheid en de elektrotechnische industrie (A. N.M.B.) heeft de minister van financiën dringend verzocht stappen te ondernemen die zul len leiden tot herziening van het belastingtarief voor bijzondere beloningen. De bondsraad van de bij het N.V.V. aangesloten A.N.M.B. on derschrijft de inhoud van de in middels door het overlegorgaan van de drie vakcentrales aan de minister gezonden brief over deze kwestie. De ministers achten het met het oog op de huidige situatie op de kapitaalmarkt en gelet op de inflatoire impulsen, die mede van deze vlottende schuld uit gaan, niet gewenst verlenging van de uitwijkfaciliteit toe te staan. Om de gemeente in staat te stellen de vlottende schuld in eens tot een aanvaardbaar peil terug te brengen, wordt de on derhavige lening via de Bank aangeboden. Ofschoon de rente van deze geldlening hoog is de reële rentevergoeding bedraagt ruim 7,16 °/o adviseren B. en W. deze lening te aanvaarden. Niet alleen om ruimte te schepnen voor de financiering van de toe komstige investeringen, maar ook omdat het 'afsluiten van de lening moet worden gezien als een sluitstuk op de in 1964 ver kregen toestemming tot korte financiering van de gemeente lijke kapitaalbehoefte op lange termijn. Proces wegens het doden van misvormd kind In Frankfort is het proces be gonnen tegen de vrouwelijke arts Mechthild Petersen en de 36-jarige huisvrouw Helga Sidorow. Zii worden ervan beschuldigd op 29 september 1963 het toen driejarige door softenon verminkte zoontje van mevr. Sidorow, Alexander, te hebben gedood. Het kind miste ar men en benen. De arts zegt dat zij het kind op verzoek van de moeder een grote dosis van een verdovend middel, scophedal, heeft ingespoten. Mevr. Sidorow spreekt dit tegen. Zij verklaart op de bewuste dag een bezoek aan dokter Petersen, met wie zii bevriend was, te heb ben gebracht wegens rugklachten. Zij had Alexander bij zich en er was over zijn ongelukkig lot ge sproken. De vrouwen waren gaan drinken, aldus de lezing van de moeder. De arts had in beschon ken toestand de dodelijke injectie toegediend. De moeder was daar na bang geworden en had haar vriendin verzocht tegengif in te spuiten, wat de arts ook had ge daan, maar hat was al te laat ge weest. Tijdens het proces dat verschei dene dagen zal duren, zullen vier medische deskundigen en 25 ge tuigen worden gehoord. Doordat de remmen tijdens de afdaling weigerden is een Bel gische bus met Engelse toeris ten kort nadat hij uit de Grote St Bernhard-tunnel was geko men, tegen de rotsen gereden. Drie inzittenden kwamen om het leven en ongeveer twintig werden gewond. In deze bus 7,aten 38 passagiers, De be stuurder bleef ongedeerd. Hier een beeld van de zwaar be schadigde bus. A.D.M.-directie: kwestie van ontslagenen thans afgedane zaak De directie van de Amster damse droogdokmaatschappij heeft vrijdagochtend medege deeld, dat de afdeling perso neelszaken nog slechts enkele sollicitaties van zondag wegens werkweigering ontslagen arbei ders in behandeling heeft. Zoals bekend werden donderdag weer 120 ontslagenen (van de onge veer 150) in dienst genomen. „Er kunnen er nog enkelen bijko men, maar praktisch is de zaak volledig afgedaan", aldus de directie. Kersenplukker doodgevallen De 74-jarige heer W. van de Hatert. uit Rhenen is vrijdagmor gen tijdens het kersenplukken in de Rhenense Nude uit een boom "evallen. Hij was op slag dood. Vorig jaar werd hij bij een val uit een kersenboom ernstig ge wond. Vierde klas Alkmaarse HBS maakt Rubenstocht Dank zij de bekronine van het door hun klasgenoot Andre te Boekhorst geschreven artikel ..een impressie over de Neder landse schilderkunst" in het schoolblad „Mercator" van de 5-jarige h.b.s.-A in Alkmaar ver trekken de leerlingen van de vierde klas van deze middelbare school op 28 juni voor een drie daags bezoek aan Antwerpen, Mechelen en Brussel, om de wer ken van Rubens te bezichtigen. André is dit jaar met zijn ar tikel winnaar geworden van de prijsvraag die het rijksmuseum en de Amsterdamse V.V.V. om de twee jaar uitschrijven voor het beste opstel over kunst dat in een schoolblad wordt gepubli ceerd. Het doel van de prijsvraag is het schrijven over kunst in deze bladen te stimuleren. Be halve de klas en de winnaar neemt ook de redaktie van het schoolblad aan deze z.g. Rubens- tocht deel. ZONDAG 26 JUNI HILVERSUM I: 8.00 Nieuws, sportmed., postduivenber. en soc. strijdlied; 8.18 Gevar. pro gramma (om 9.00 Sportmed. en postduivenber.)9.45 Geestelijk leven, toespraak; 10.00 Oud- Katholieke Hoogmis; 11.30 Vraag en antwoord; 11.40 Gram.; 11.45 Resonans - opgevangen en te ruggekaatst uit het hedendaags doen en denken; 12.30 Gevar. progr. (event, postduivenber); 13.00 Nws; 13.07 De toestand in de wereld, lezing; 13.20 lichte orkestmuz.; 13.50 Korte bespre kingen afgewisseld met muz.; 14.30 Populaire gram.; 15.05 Hol land festival 1966: Concertge bouworkest; 16.30 Sportrevue; 17.00 Kinderkoorz.; 17.30 Hek sen en zoverhalen en vers jes; 17.50 Nieuws en sportmed.; 18.05 Sportjournaal; 18.30 Wals- orkest; 19.00 Zin en tegenzin: discussie over een actueel onder werp; 19.35 Waar de wijsjes zijn: liedjesprogr.; 20.00 Nws; 20.05 Promenade-ork.; 21.10 Lichte gram.; 21.20 Verzot op sinaas appels, hoorspel; 22.00 Holland festival 1966: Pianotrio; 22.30 Nws; 22.40 Akt.; 22.55 Da Capo: muziekprogr.: I. Blaaskwintet; II. Nederlands kamerkoor; III. Radio Trombone-kwartet: 23.55 Nieuws. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws; 8.15 Goede morgen: actualitei ten op kerkelijk gebied; 8.45 Inl. op de vroegdienst; 9.00 Her vormde vroegdienst; 9.45 Nws en waterstanden; 10.00 Inleiding hoogmis; 10.05 Hoogmis; 11.15 Klass. verzoekplatenprogr.; 12.30 Nws en med.; 12.37 Buitenlands comm.; 12.50 Gevar. muz.progr.; 14.00 Promenade-ork.; 15.00 Ma rathon: lichte gram. en sport- reportages; 16.30 Tijdsein: rubr. voor kunst en kuituur; 17.00 Herv. kerkdienst; 18.00 Negro spirituals; 18.05 Klass. gewijde muz. met commentaar; 18.25 Van mond tot oor: een reeks uit zendingen gewijd aan de Joodse bijbeluitleg in verhalen, de Mi- drasjiem (deel IV); 18.45 Gew. muz.; 19.15 De humanisering v. d. arbeid, lezing; 19.30 Moderne gewijde muz.; 20.00 Nws; 20.07 Reflex: eèn wekelijkse bespiege ling over leven en samenleven; 20.15 Verzoekplatenprogr.; 21.10 Voordracht; 21.20 Paviljoen: mu zikaal vakantie memorandum; 22.25 Boekbespr.; 22.30 Nieuws; 22.40 Epiloog; 22.45 Lichte gram- mofoonmuz.; 23.55 Nieuws. HILVERSUM III: 9.00 Nws; 9.02 Licht muz.-progr.; 10.00 Nws; 10.02 Variando: een draai bare variatie in woord en muz.; 10.30 Licht gevar. muz.-progr.; 11.00 Nieuws; 11.02 Muziek Mo- zaiek; 12.00 Nws; 12.02 Gevar. platenprogr. met nieuwtjes uit de discotheek; 12.30 Ankara Madrid: platenprogr. v. d. bui tenlandse arbeiders; 13.00 Nws; 13.07 Ringo: Beat en popfestival; 14.00 Nws; 14.02 RomeAthene: platenprogr. v. d. buitenlandse arbeiders; 14.32 Gevar. gram.; 15.00 Nws; 15.02 Trammelant in Loeren aan de Hor, amusements- progr.; 15.55 Lichte gram.; 16.00 Nws; 16.02 Gevar. platenprogr.; 17.00 Nieuws; 17.02 Country en Western muz.; 17.3018.00 Licht platenprogramma. BRUSSEL (VI.): Vanaf 6.55 uur telkens 5 min. vóór het hele uur postduivenber.; 12.00 Nws; 12.03 Voor het voetlicht; 12.33 Lichte muz.; 12.55 Programma- overz. en s.o.s.-berichten v. d. schippers; 13.00 Nws, weerber. en med.; 13.20 V. d. soldaten; 14.00 Nws; 14.03 Opera- en bel cantoconcert. Tussen 15.0023.00 Wegwijzers voor automobilisten; 15.00 Sport en lichte muz.; (17.00 en 18.00 Nws); 18.30 Katholieke uitzending; 19.00 Nws en weer bericht; 19.40 Lichte- en dans- muz.; 20.00 Gevar. muziekprogr.; 22.00 Nieuws en berichten; 22.20 Chansonprogr.; 23.00 Stemmig gemengd avondprogr.; 23.55 24.00 Nieuws. Televisieprogramma's NEDERLAND I: 11.00—12.15 Eucharistieviering; 16.0016.55 Reportage van de hoogtepunten in de vandaag te rijden drave rijen en rennen op Duindigt; 17.0018.00 Hervormde kerkd.; 19.00 Bijbelvertelling v. d. kin deren; 19.06 Huckleberry hound, tekenfilm; 19.30 Vragen staat vrij: discussie van jongeren over de kerkgang; 20.00 Journaal; 20.05 Sport in beeld; 20.30 Men sen kijken: gesprekken; 21.00 Operatie Barbarossa. film over de inval van Nazi-Duitsland in de Sovjet-Unie; 22.30 Journaal. NEDERLAND II: Eurovisie: 16.0016.35 Rechtstreekse repor tage ronde van Frankrijk 1966; 19.00 Sport in beeld; 19.05 Engel se les, les 38 en herh. les 37; 19.30 De bosbrigadiers, avontu renfilm v. d. jeugd; 19.55 Toe ristische rubriek; 20.00 Journ.; 20.05 De Zweedse gouvernante, tv-film; 20.30 Voor de krijgs raad (Court martial), film; 21.25 London Airport filmimpressie van de dagelijkse gebeurtenis sen op London Airport; 22.05 Sport in beeld; 22.20 Journaal. Het eerste-kamerlid P. J. Kap- teyn heeft vrijdag de E.E.G. ge laakt wegens onvoldoende begrip voor de noden van de onderont wikkelde landen, ook voor de lan den die door associatie een bijzon dere band met de gemeenschap hebben. De heer Kaptevn heeft voor het Europese parlement een rapport opgesteld over het probleem van de stabilisatie der grondstoffen- prijzen, dat volgende week in Straatsburg zal worden bespro ken. Op een toelichtende perscon ferentie in Den Haag gaf hij als voorbeeld van E.E.G.-wanbegrip het feit, dat op lichte industriële produkten uit de onderontwikkel de landen (b.v. cocosmatten, tex- tielgoederen e.d.) veel hogere in voerrechten worden geheven dan op hoogwaardige industriële pro dukten (b.v. horloges, rekenmachi nes en fototoestellen) uit hoog ont wikkelde landen. Zijn rapport geeft een overzicht van de pogingen die tot op heden zijn gedaan en mislukt om tót stabieler prijzen voor grond stoffen te komen. Hij komt in dit verslag niet tot concrete aanbeve lingen, maar tot een aantal conclu sies waarvan de voornaamste zijn: „de klassieke beginselen van het G.A.T.T. (liberalisatie en non-dis criminatie) zijn onvoldoende om de onderontwikkelde landen te hel pen. AANVULLENDE STEUN „De produktiestructuur van die landen moet worden aangepast aan de nieuwe economische en politie ke verhoudingen in de. wereld, waarbij diversificatie en regionale organisatie nodig zal zijn". „De ontwikkelde landen zullen hun industrie- en landbouwpoli tiek daarop moeten afstemmen". „Als ondanks stabilisatie van grondstoffenprijzen de inkomsten van de onderontwikkelde landen in gevaar komen door wijzigingen in de verhouding tussen het prijs niveau van grondstoffen en indus- trieprodukten, zal aanvullende steun moeten worden gegeven". De E.E.G. heeft op dit gebied een speciale verantwoordelijkheid, zo meende de heer Kapteyn. De I zes gemeenschapslanden zullen dan ook tot een gemeenschappelijk standpunt moeten komen. Brand in trein In een trein van Rotterdam naar Hoek van Holland is vrij dagmiddag omstreeks half twee door kortsluiting in Vlaardin- gen Oost brand ontstaan. Nadat eerst zonder succes was getracht de brand met behulp van schuimblussers te doven, werd de hulp van de Vlaarding- se brandweer ingeroepen, die met twee wagens uitrukte. Persoonlijke ongelukken heb ben zich niet voorgedaan. 84 Zij hadden Aram reeds ge zien. doch daar hij nog steeds de wapenrusting van de keizerlijke lijfwacht droeg, hadden zij niet de minste argwaan. Anders zou het worden, wanneer Aram pro beerde, toegang tot de keizer te verkrijgen. Maar de jonge krij ger had reeds eer, besluit geno men. Hij verhaastte zijn pas en teen hij de beide wachters tot op een meter genaderd was, fluis terde hij hen toe: „Ik heb zojuist iemand door de gangen zien sluipen. Het kan 'n dienaar zijn, doeh wij moeten de zaak onderzoeken. Laat een van u die kant opgaan, dan ga ik met de ander terug. De beide wach ters hadden niet de minste arg waan. De oudste van hen verwij derde zich, terwijl de ander zich gereed maakte om Aram te vol gen. Zodra de eerste uit het ge zicht verdwenen was. boog Aram zich naar de tweede krij ger over, alsof hij hem iets in 't oor wilde fluisteren, doch plot seling schoot zijn arm uit en met alle kracht, waarover hij be schikte deed hij zijn vuist in het gelaat van de wachter belanden. Zonder een kik te geven zakte' deze in elkaar. Haastig pakte Aram hem onder de armen en sleepte hem door de deur van de keizerlijke vertrekken. Vlak ach ter de deur liet hij de man liggen en stapte toen weer naar buiten. Juist op tijd, want reeds keerde de andere schildwacht op zijn schreden terug. BELGIË (Ned. uitz.): 16.00 Eurovisie: Ronde van Frankrijk; 16.35 Tekenfilms; 18.50 Voor de kleuters; 19.10 Film voor kinde ren; 20.00 Nws; 20.15 Sport met filmverslag van de ronde van Frankrijk; 20.40 Showprogram ma; 21.30 Variétéprogr.; 22.15 Korte films; 23.00 Nieuws. MAANDAG 27 JUNI HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Ochtendgym.; 7.20 Lichte gram.; 8.00 Nieuws; 8.10 Lichte gram. (8.30—8.35 De groente man); 8.50 Morgenwijding; 9.00 Amusementsmuz.; 9.35 Water standen; 9.40 Kinderkoor; 10.00 V. d. kleuters; 10.10 Arbeidsvita minen (11.00—11.02 Nws); 12.00 Promenade-ork.; 12.27 Med. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Voor 't platteland; 12.35 Lichte orkest muz.; 13.00 Nws; 13.10 Journaal en beursber.; 13.30 Klass. en moderne orkestwerken; 15.00 V. d. vrouw; 16.00 Nws; 16.02 Lichte gram. (Tussen 15.30 17.00 event, onderbreking voor rechtstreekse reportage van de ronde van Frankrijk); 17.00 Voordracht; 17.20 Jazzconcert; 18.00 Nws; 18.15 Akt.; 18.25 Ik verbind u door....: liefdadig- heidsoproep; 18.30 A la carte: dinermuz.; 19.35 Nabeschouwing ronde van Frankrijk; 19.45 Over heidsvoorlichting: Den Haag aan de lijn; 20.00 Nws; 20.05 AVRO- dansork.; 21.05 De grote leugen op de keper beschouwd, gesprek over het echtscheidingsrecht; 21.25 Pianorecital; 22.10 Dans- orkest; 22.30 Nws; 22.40 Akt.; 23.00 Gram. en praatje; 23.55 Nieuws. HILVERSUM II 7.00 Nieuws; 7.10 Dagopening; 7.20 Lichte gram. (om 7.30 Nws); 7.45 Ra diokrant; 8.00 Nws; 8.10 Gram.; 8.13 Lichte gram,; 8.30 Nieuws; 8.32 Lichte gram.; 9.00 Verzoek platenprogr. v. d. zieken; 9.40 V. d. vrouw; 10.10 Klass. gram.; 10.20 Rondom het woord: theo logische etherleergang; 11.05 Lichte gram.; 12.22 Voor boer en tuinder; 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nws; 12.40 Ontspanningsprogr. met een touristische inslag voor va kantiegangers in Nederland; 14.05 Schoolradio; 14.35 Lichte gram.; 15.00 Bijbeloverdenking; 15.30 Moderne klass. muz.; 16.30 Moderne kamermuz.; 17.00 V. d. kleuters; 17.15 V. d. jeugd; 17.30 Lichte gram.: 17.50 Overheids voorlichting: Suriname journaal; 18.00 Kerkorgelconc.; 18.20 Uitz. v. d. Anti-Revolutionaire Par tij; 18.30 Tienerama; 18.50 Open baar kunstbezit; 19.00 Nws en weerpraatje; 19.10 Radiokrant; 19.30 Gewijde muz.; 20.00 Lichte gram.; 20.25 De liefde van Na- tasja, hoorspel; 21.15 Johan Wil lem Friso kapel; 21.35 Lichte gram.; 22.15 Avondoverdenking; 22.30 Nws en herh. s.o.s.-berich- ten; 22.40 Boekbespreking; 22.50 Hobo, harp en piano; 23.20 Lich te gram.; 23.55 Nieuws. HILVERSUM III: 9.00 Nws; 9.02 Licht gevar. platenprogr.; 10.00 Nieuws; 10.02 Act.; 10.03 Lichte gram.; 11.00 Nws; 11.02 Act.; 10.05 Lichte gram.: 11.00 Nws; 11.02 Act.; 11.05 A'dam 66; 12.00 Nws; 12.02 Act.; 12.05 Ge zellige Hollandse plaatjes; 13.00 Nieuws; 13.02 Act.; 13.05 Gevar. platenprogr.; 14.00 Nieuws; 14.02 Act.; 14.05 Gevar. gram.; 15.00 Nws; 15.02 Act.; 15.05 Klik: mo mentopname van een stukje Ne derland; 16.00 Nws; 16.02 Act.; 16.05 lORRRrrr tienershow; 17.00 Nieuws; 17.02 Act.; 17.05 18.00 Verzoekplaten voor zieken en personeel van een ziekenhuis. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws; 12.03 Lichte orkestmuziek; 12.08 Landbouwkroniek; 12.15 Lichte muz.; 12.40 Weerber., med., pro- gramma-overz. en s.o.s.-ber. v. d. schippers; 12.48 Walsmuziek; 12.55 Buitenlands persoverzicht; 13.00 Nws, weerber. en beursbe richten. Aansluitend: Amuse- mentsprogr. en flitsen over de ronde van Frankrijk); (14.00, 15.00, 16.00 Nws; 16.03 Beursbe richten. Tussen 13.4517.00 Re portage van de Ronde van Frankrijk); 17.00 Nws, weerber. en med.; 17.15 V. d. zieken; 18.00 Nws; 18.03 V. d. soldaten; 18.28 Paardesportuitsl.; 18.30 Volks liedjes; 18.45 Sportkroniek; 18.52 Lichte muz.; 19.00 Nws, weer bericht, radiokroniek en corres pondenten uit Nederland; 19.40 Gram.; 19.45 Missieklankbeeld; 20.00 Operaprogr.; 22.00 Nieuws en berichten. Televisieprogramma's NEDERLAND I: 19.00 Nieuws in het kort; 19.01 Klaas Vaak; 19.05 Onze jongen, Comedy Ca per; 19.20 Openbaar kunstbezit; 19.35 Flipper, tv-film voor de jeugd; 20.00 Journaal en weer- overzicht; 20.20 Uitz. van de Par tij van de Arbeid; 20.30 Voetbal in Engeland, documentaire film; 20.55 Uitz. Stichting Socutera; 21.00 De verdoolde bus (The wayward bus), speelfilm; 22.25 Journaal; 22.30 Filmverslag ron de van Frankrijk 1966. NEDERLAND II: 20.00 Nws in het kort; 20.01 De wereld van het moeras, film; 20.20 Hullaba loo: muz.progr.; 21.05 Een zon dag op z'n Italiaans, tv-film; 21.30 Attentie; 21.55 Uitgediend: gesprek met een legerpredikant; 22.05 Journaal. BELGIË (Ned. uitz.): 16.00 16.35 Eurovisie:Ronde van Frak rijk; 19.30 Engelse les; 19.45 Openb. kunstbezit; 19.55 Weer bericht; 20.00 Nws; 20.30 Euro visie: Ronde van Frankrijk; 20.40 TV-spel; 21.50, Balans van 't voorbije theaterseizoen; 22.25 Eurovisie: Holland festival; 22.55 Journ»«L<.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 5