Minister druk van Luns weerstaat kamercommissie cabaliero De weegschaal Lezers die schrijven GRONDKOSTEN WONINGWETWONINGEN EN BOUWPROGRAMMA Eis de originele cetataflir buitenbijts Algemene Stichting Bejaardenzorg Terneuzen van start TWEEDE KAMER 49,95 gma deri 49,95 Pagina 2 IJK \ARITE ZEEUW Vrijdag 24 juni 1966 De tweede-kamercommissie voor buitenlandse zaken heeft donderdag tevergeefs zware druk op minister Luns uitgeoefend om het akkoord van de E.E.G.- ministers inzake de financiering van de gemeenschappelijke land bouwpolitiek ter nadere goed keuring aan het Nederlandse parlement voor te leggen. Verontrust door de enorme financiële consequenties van het Europese landbouwbeleid het gaat om enkele miljarden gul dens per jaar waarop geen wezenlijke parlementaire con trole mogelijk is, vroegen de Europese specialisten van de grote politieke partijen aan mi nister Luns of het landbouwak koord van Brussel eigenlijk niet beschouwd moest worden als een nadere uitwerking van het E.E.G.-verdrag, dat aan een na tionale parlementaire goedkeu ring moest worden onderworpen. De bewindsman stelde dat dit niet het geval was. Hij verklaar de groot begrip te hebben voor het gevoel van onbehagen over het uitblijven van een wezen lijke democratisering van de E.E.G., doch men staat nu een maal voor de consequenties van het verdrag. Dat is indertijd Joor het Nederlandse parlement goedgekeurd en daarbij is be- jlissingsbevoegdheid toegekend lan de Europese ministerraad. Het ministeriële besluit van mei, inzake de landbouwfinanciering (met een afdracht of verreke ning van 90 pet. van de heffin gen op de invoer van landbouw- produkten door de zes lidstaten) is een besluit van de E.E.G.- ministerraad waar nies aan te doen valt. Het enige, dat het Nederlandse parlement kan doen, aldus minister Luns, is het be leid van de Nederlandse minis ters in Brussel beoordelen of veroordelen. Doch gezien het belang van de zaak, die nu aan ie orde was, zou afkeuring van het regeringsbeleid consequen ties hebben, die de kamer zich ivel kon voorstellen (d.w.z. een regeringscrisis). Mr. P. A. Blaisse (K.V.P.) had ils eerste aan het begin van de liscussie de vraag opgeworpen, lie het verdere debat zou be- ïeersen: is het akkoord van Brussel eigenlijk geen nadere litwerking van het E.E.G.-ver- irag, het akkoord vertoont ern- itige tekortkomingen, zo zei hij, met name door het uitblijven zan democratische controle. Er vorden vergaande bevoegdheden van het nationale vlak naar de Europese instellingen overge bracht, zonder dat daarvoor Europese medezeggenschap over het beleid of verantwoordings plicht aan het Europese parle ment in de plaats is gekomen. Ir. H. Vredeling (P.v.d.A.) meende, dat de ministers in Brussel in feite langs indirecte weg toch tot de afdracht van nationale middelen aan de ge meenschap hadden besloten. Als we dit nu laten passeren zonder Europese parlementaire controle of nationale goedkeuring heb ben we straks geen been meer om op te staan, zo zei hij, en kan bijvoorbeeld afdracht van omzetbelasting en dergelijke aan de orde komen en de gehele financiële opzet van ons land op zwakke benen wórden gezet zon der dat er parlementaire in spraak aan te pas komt. Mr. t C. Berljhouwer (V.V.D.) was eigenlijk de enige die zich, in theorie althans, bij de opvat ting van minister Luns kon aan sluiten. Het probleem waarvoor wij staan, zo zei hij, is in feite een „zieke relatie" met de Euro pese ministerraad en Europese parlement. Hij wees overigens op de reserves die de Nederland se en Duitse regering hadden gemaakt ten aanzien van de verdere uitwerking van het ministeriële landbouwakkoord; een uitwerking die afhankelijk was gesteld van Franse mede werking ten aanzien van de Kennedyronde en de gemeen schappelijke handelspolitiek ten aanzien van Oost-Europa. Na uitvoerige discussies, waar aan ook de Europese specialis ten van A.R.P. en C.H.U., mr. Bos en mej. Rutgers, deelnamen, verklaarde minister Luns in tweede termijn dat het Neder landse parlement toch niet de bedoeling kan hebben de Euro pese ontwikkeling terug te draaien tot gewone intergouver nementele samenwerking. Hij bleef op het standpunt staan dat gewone uitvoeringsbesluiten van de E.E.G.-ministerraad, die zo als het landbouwakkoord geen nieuwe uitwerking van het E.E. G.-verdrag zijn, niet aan natio nale parlementaire controle kun nen worden onderworpen. Hij wilde ook niet bij voorbaat toe zeggen dat alle akkoorden van de E.E.G.-ministers, als zij als vertegenwoordigers van de zes in het kader van de E.E.G.-raad vergaderen en dus niet als gemeenschapsorgaan, aan het Nederlandse parlement ter goed keuring zullen worden voorge legd. Van geval tot geval, zal moeten worden beslist of zo'n akkoord een wezenlijke verdere uitwerking is van het verdrag, waarvoor het Nederlandse par lement zich bij de ratificatie van het E.E.G.-verdrag goed keuring heeft voorbehouden. Het was aan het slot van de discussie duidelijk dat niet alle leden bevredigd waren en men liet doorschemeren dat men te zijner tijd bij de behandeling van deze zaak in de plenaire ver gadering nog uitgebreid er op zal terugkeren. (Adv.) Geen tiener zonder beat, geen beat zonder platen, geen beat-platen-tiener zonder de Philiiina jeugdgrammoloon De nieuwe straaljagers voor de koninklijke luchtmacht Berichten als zou Nederland 'n beslissing hebben genomen over de aankoop van een nieuw type straalvliegtuig ter vervanging van de republic „Thunder- streaks" heeft het Nederlandse ministerie van defensie woens dagavond als „volslagen onjuist" gekenmerkt. Nederland heeft noch een be slissing genomen over de aan koop van een nieuw type straal- jachtvliegtuig, noch over het aantal, noch over het type, zo werd daaraan toegevoegd. Vissterfte in Oude IJssel In de Oude IJssel is een enorme sterfte onder de vissen geconstateerd. Bij de sluis in Doesburg zijn tienduizenden dode vissen samengedreven, waaronder karpers van zeer grote afmeting. De sterfte onder de vissen is vermoedelijk een gevolg van door het warme weer van de laatste tijd, waardoor de groei van algen sterk is toegenomen. Bovendien zijn door de overvloe dige regens van de laatste dagen de overstorten van rioleringsin stallaties in werking getreden, waarbij een massa ongezuiverd rioolwater in de Oude IJssel is terecht gekomen. (Adv.) HET VERKEER IN TERNEUZEN Mijnheer de Redakteur, Naar aanleiding van het stuk in )yLezers die schrijven" over het verkeer in Terneuzen in uw blad van 20/21 juni j.l., onder tekend door een groep „midden standers en weggebruikers van Terneuzen" heeft hier en daar de mening postgevat, dat dit schrij ven geïnspireerd zou zijn door het Handelscentrum Terneuzen. Degenen die op de hoogte zijn van de werkwijze van het H.C.T. zullen weten, dat problemen die de middenstand betreffen en door de plaatselijke overheid zijn voorgeschreven ook met deze overheid in een officieel gesprek worden uitgesproken en dat door dit gezamenlijk overleg naar een zo goed mogelijke oplossing wordt gestreefd. Uitdrukkelijk willen wij ook hier stellen, dat de samenwerking tussen de plaatselijke overheid en het Han delscentrum van de meest pret tige aard is en wij steeds op haar volle medewerking kunnen reke nen. Daarom betreuren wij dat bovengenoemd stuk mede is on dertekend door middenstanders. Wij kunnen hieruit niet anders concluderen, dat deze midden standers geen lid van het Han delscentrum zijn, anders hadden zij zeker de juiste weg geweten. Een dergelijk probleem, wij kunnen bijna zeggen een levens- (Adv.) BESCHERMT BRUINT SNÉL groot probleem, zoals het ver- keersvraagstuk zich in Terneu zen aandient, kan nu ten enen male niet opgelost worden door een bepaalde anonimiteit. Zonder hier een uitspraak te willen doen over de problematiek die in dit artikel naar voren wordt ge bracht, zijn wij van mening dat dit alleen opgelost c.q. verbeterd kan worden door een open ge sprek met de daartoe bevoegde instanties en adviseurs. Te dik wijls wordt nog vergeten dat de verkeerssituatie in Terneuzen voor onze plaatselijke overheid evenzeer een probleem is en men, door gezamenlijk overleg, ook daar niets liever zou willen dan tot een zo gunstig mogelijke op lossing te komen. Wij vertrouwen, dat de inzen ders de weg zullen vinden hun opmerkingen en suggesties daar kenbaar te maken, waar ze thuis horen. Gaarne biedt het H.C.T. daartoe haar diensten aan. Het bestuur van het Handelscentrum Terneuzen. LACHEN EN HUILEN Dertig leerlingen van een lagere school in een afgelegen gebied van Tanzania zijn aange tast door een vreemde ziekte, al dus meldt de regering van Tan zania: zij lachen en huilen zon der enige aanwijsbare grond. De betrokken school is nu reeds twee weken gesloten. Het is ove rigens de vierde school waarvan leerlingen door de merkwaardige ziekte zijn getroffen. In het gebied Kigoma zullen honden tegen hondsdolheid wor den ingeënt. 38 besmette honden zijn vorige maand afgemaakt. anders dan .andere Aanslag op woning van leider van Vlaamse beweging Woensdagnacht is in Brussel een aanslag gepleegd op de wo ning van de leider van een Vlaamse beweging in Brussel. Tegen een uur ontplofte een bom, die de ingang van de wo ning beschadigde. Ér werd nie mand gewond. Precies veertien dagen geleden werd een aanslag gepeegd op de woning van de minister van bin nenlandse zaken, H. Vanderpoor- ten. Bij hem werd een rookgra- naat in de hal geworpen. Aangenomen wordt, dat het daden zijn van extremisten in de Waals-VIaamse tegenstellingen tn België. Aanhoudend gebrek aan Nederlandse tolken Er bestaat in Brussel nog steeds een tekort aan Neder landse en ook Italiaanse tolken. Daaraan is het te wijten, dat Nederlanders en Italianen het nog al eens zonder vertaalfacili- teiten moeten stellen in verga deringen van raadgevende comi- té's of werkgroepen, die door de E.E.G.-commissie bijeen geroe pen worden en waarin deskun dige vertegenwoordigers van het bedrijfsleven op het gebied van landbouw, vervoer, sociale zaken of concurrentie zitting hebben. Dit blijkt uit een antwoord dat de Brusselse executieve heeft ge geven op schriftelijke vragen van de Nederlandse afgevaar digde ir. H. Vredeling. De E.E.G.-commissie voegt hier nog aan toe, dat haar be moeiingen tot gevolg hebben ge had dat het aantal beschikbare tolken die in het Nederlands of Italiaans kunnen vertalen, de laatste jaren reeds aanzienlijk is toegenomen. Er bestaat echter nog steeds een tekort. Met alle Europese tolkensoholen worden daarom steeds nauwere contac ten gelegd om de opleiding van tolken met de voor de E.E.G. vereiste talenkennis te bevorde ren, aldus het antwoord In een schrijven aan de mi nister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening heeft de vereniging van Nederlandse ge meenten de verontrusting van haar leden kenbaar gemaakt ten aanzien van de goedkeuring van de grondkosten voor complexen woningwetwoningen. Oorzaak voor die verontrusting is o.a. gelegen in het niet aan vaarden van rijkswege van de exploitatie-opzet, welke in vele provincies bij de beoordeling van gemeentelijke bestemmingsplan nen in het onderzoek wordt be trokken, als uitgangspunt voor de bepaling van de grondkosten voor woningwetwoningen. Ten aanzien van deze grondkosten worden de gemeenten in tegen deel gebonden aan een veelal lager plafondbedrag, dat afhan kelijk is van de hoogte van de rijksbegroting voor de uitgaven ten behoeve van de woningbouw^ Hierdoor zien de gemeenten zich gesteld voor het dilemma óf de woningwetbouw geen doorgang te doen vinden, óf welbewust op de grondprijs daarvoor geld toe te leggen, hetgeen tegen de on dergrond van de benarde finan ciële situatie van de gemeenten in vele gevallen niet wel moge lijk is. In verband hiermede en de verantwoordelijkheid, welke de gemeenten dragen voor het welslagen van het bouwpro gramma van de minister, wordt in de brief van de vereniging een aantal suggesties gedaan voor een oplossing in deze mate rie. Deze behelzen: a. Het zoeken naar middelen die een einde maken aan de situatie, waarbij de beoordeling van de grondkosten niet alleen of in de eerste plaats afhanke lijk wordt gesteld van een rede lijke exploitatie-opzet op econo mische grondslag, maar van de stand der rijksbegroting; b. het komen op basis van de studies die op dit gebied zijn verricht herinnerd wordt aan het in 1962 uitgebrachte rapport van de commissie grondkosten tot een aan de feitelijke situa tie aangepaste beoordeling der grondkosten; c. beperking van het gedetail leerde toezicht, dat thans wordt uitgeoefend, met name voor zo- ver de kosten van de grond voor woningen niet hoger zijn dan een bepaald deel der bouwkos ten, dat in normale marktver houdingen in ieder geval als redelijk is aan te merken, te stellen op 25 procent der bouw kosten; d. het treffen van een bijzon dere voorziening voor bouwplan nen, waarvan de reële grondkos ten in een ongunstiger verhou ding staan tot de bouwkosten, ten laste van het rijk. MOORDPROCES IN KEULEN Twee 17-jarige meisjes staan in Keulen terecht op beschuldi ging van moord op de 54-jarige mevr. Helène Langer. Volgens de tenlastelegging hebben de verdachten, Monika Schmitz en Margarete Schere, mevr. Langer meer dan twee maanden gemarteld en haar ten slotte op 13 augustus gewurgd. De martelingen hadden ten doel de gemartelde geld af te persen. Zij bestonden uit het overgieten van het slachtoffer met heet water, het bewerken van haar ogen met pek en het porren van het slachtoffer met de metalen puntige steel van een kam. Mevr. Langer werd bo vendien afgeranseld. De wurging zou geschied zijn door middel van een tafellaken. De verdach ten verschenen woensdag in de rechtszaal met rokken tot ver boven de knieën. CONSTANTE KWALITEIT -25 STUKS f1.50 Brand in psychiatrische inrichting Een felle brand heeft gister middag in nauwelijks een uur tijd de Kapel vernield van de psychiatrische inrichting „Sint- Antonius" in Etten-Leur. Kort na 12 uur werd er alarm geslagen. Het dak van de kapel, die plaats biedt aan ongeveer 150 personen, bleek in brand te staan. Het vuur breidde zich zó snel uit, dat reeds na tien mi nuten het brandende dak naar beneden kwam. De vrijwillige brandweer van Etten-Leur, die het vuur met tien stralen be streed, kon de kapel niet meer redden, maar wist te voorkomen dat het vuur zou overslaan naar een nabijgelegen vleugel met kamers van de verpleegden. Van de kapel bleven alleen de muren overeind. Door het kordate optreden van het personeel kon worden voor komen, dat er paniek uitbrak onder de ongeveer 300 patiënten, die juist op weg waren naar de eetzaal. Dorpsbewoners hielpen mee om nog uit de kapel te red den wat er te redden viel. Men vermoedt dat de brand is ontstaan als gevolg van werk zaamheden aan een naastgelegen vleugel die op het ogenblik ge restaureerd wordt. De schade, die door verzeker ring wordt gedekt, raamt men op ongeveer 500.000. Wild moest gedood worden Vorig jaar moesten in Kenia m.eer dan duizend buffels en vijf honderd olifanten worden ge dood ter bescherming van men senlevens en persoonlijk bezit. Dit is donderdag in het Keniase parlement meegedeeld. EMMY VERHEY GESLAAGD VOOR MUZIEKEXAMEN De violiste Emmy Verhey, die kortgeleden deelnam aan het Tsjaikovsky-concours in de Rus sische hoofdstad is donderdag geslaagd voor het examen dat zij aflegde aan het Amsterdamse muzieklycèum. V.l.n.r.: de heer E. v. Royen, directeur, dr. J. Da- nislake, rijksinspecteur voor mu- ziek-examiens, Herman Krebbers en Emmy Verhey (trots met haar diploma). (Adv.) Treinverkeer naar Frankrijk op stakingsdag Het treinverkeer naar en van Frankrijk zal in het komende weekeinde weer met hindernis sen verlopen tengevolge van een staking van het Franse spoor wegpersoneel. De staking begint vrijdagavond om 18 uur en ein digt zondagöchtend om 6 uur. De Nederlandse spoorwegen hebben de reizigers laten weten, dat ge durende deze tijd met vertraging rekening moet worden gehouden. Een aantal treinen van Brussel- Zuid naar Parijs-Noord en om gekeerd is uitgevallen. Het trein verkeer tussen Amsterdam en Brussel-Zuid en omgekeerd is normaal. DOOR MARTIN MONS 20) De wachtmeester vond dat dat natuurlijk mogelijk was, maar dat de kerel even zo goed nog in de buurt kon zwerven. Er waren hier nogal wat afgelegen boer derijen die de moeite van een in braak loonden. Onder het spre ken wierp hij een kennersblik op dokter Radersma's keel. Die zwerver had hem stevig te pak ken gehad. Curieus dat de dokter er zo weinig op gebrand scheen, dat men de kerel in hand-en kreeg. Toen Radersma tegen de lunch weer thuiskwam, bleek het ge rucht van zijn wederwaardighe den ook tot de verdere bewoners van Terhorst doorgedrongen. Iedereen was vol bezorgdheid en meegevoel. Juffrouw Leocadie gaf haar afkeuring te kennen over een politieapparaat dat zulke dingen mogelijk maakte. In papa's tijd zou zoiets nooit hebben kunnen gebeuren. Haar zuster ried koude compressen aan voor de mishandelde hals. Kolonel Raven bood aan hem 'n paar trucjes te leren die het voor de handen van elke aanvaller on mogelijk zouden maken zich om zijn hals te klemmen. „Dat zijn dingen die een plat telandsdokter die bij nacht en ontij langs de weg is moet ken nen, kerel. Eigenlijk moesten ze die jullie op de universiteit leren." Mijnheer Van Heusden stal juffrouw Leocadie's hart door zijn verzekering dat de streek hier zo veilig was als een mens maar wensen kon. Hij woonde nu al zes jaar op Terhorst en al die tijd Was er hier in de buurt nooit ook maar zoveel gebeurd. Die kerel was natuurlijk uit de een of andere grote stad komen afzakken. Hier deden de mensen zoiets niet. Mevrouw Calant, die gemak kelijk van streek raakte door alles wat met geweld te maken had, sprak met bevende stem de hoop uit dat dokter van deze episode geen slechte gevolgen mocht ondervinden eif verdween. zodra ze dat met goed fatsoen kon doen naar de muziekkamer, waar men haar Chopin hoorde spelen. Overstraight, die de vorige dag en ook deze morgen bij het ont bijt verstek had laten gaan, vloeide over van belangstelling en bezorgdheid. Hoe laat had die aanval plaats gehad? En waar? Kon dokter nu helemaal geen beschrijving geven van zijn aan valler? Niet? Wat vreselijk jam-' mer. Maar de politie had toch zeker de nodige stappen geno men? Wat, geloofde dokter dat de politie niets kon doen in de zaak? Maar dat zou toch werke lijk te erg zijn! Hoe eer die boef gevonden werd, hoe beter. Hij zou zich tenminste niet veilig meer voelen, zolang dat niet was gebeurd. Zijn vragen en opmerkingen kletterden als een hagelbui neer op de arme Radersma die, in een pogen de aandacht van de man op iets anders te richten, infor meerde of hij weer geheel in orde was. Overstraights welverzorgde hand maakte een beweging als of hij iets onbelangrijks weg wuifde. „Dat van gisteren? Mijn beste man, daar ben ik al aan gewoon. Een galaanvalletje. Daar lijd ik al jaren aan. Het enige dat helpt is vasten en naar bed met een paar hete kruiken. Langer dan vierentwintig uur duurt zo'n grapje gelukkig nooit. Maar het zijn dan ook de vierentwintig uurtjes wel." Een beleefd medelijdend ge mompel ging om de tafel. De enige die er het zwijgen toe deed, was Kim die er zich toe bepaalde zo nu en dan een onderzoekende blik op Radersma te werpen. Toen Overstraight hem zijn mening vroeg over de kansen op arrestatie van de aan rander, zei rij lakoniek dat hij zoiets moeilijk kon beoordelen. Het zou hem echter sterk ver wonderen als de man op den duur zijn gerechte straf ontliep. „Het is eeuwig jammer," be gon Raven weer, „dat je geen behoorlijk signalement van de boef kunt geven, dokter. Jam mer dat ik niet in je plaats was. Als het op signaleren aankomt!" Hij stak van wal met een ver haal over een Japanner die hij na bijna twintig jaar weer her kende en inrekende toen hij als Batak verkleed op de passar zat. „Hij werd gezocht voor moord maar hij verdween, alsof hij in de grond gezonken was. Toen ik hem daar zo zag zitten, dacht ik: Ik heb je meer gezien, boeng, maar ik mag hangen als ik weet waar. Nou, ik blijf een eindje verder staan en hou hem rustig in de gaten. Ik was er zeker van dat het me op een gegeven ogen- bik wel te binnen zou schieten, zie je. Hij was aan het loven en bieden over een parang. En op eens, daar trekt hij zich aan zijn linkeroor. Kijk, zo. Dat had ik die gezochte kerel, die Takoyas- hi, wel honderd keer zien doen in zijn toko als hij een bod te laag vond. Ik ga dus op hem af en zeg: „Dat is een tijd geleden dat we elkaar gezien hebben, Takoy- ashi, niet?" De kerel werd ge woon groen. Toen heb ik..." (Wordt vervolgd.) De Algemene Stichting Sociaal Cultureel Opbouwwerk Terneu zen, heeft reeds <je nodige maat regelen genomen om na de jeugd- en de gezinszorg het derde punt van haar program ma, de zorg voor de bejaarden in Terneuzen gestalte te geven. Dit deelde de voorzitter, de heer P. J. Huijbrecht, gisteravond mede tijdens een bijeenkomst in ,,'t Kotje", het gebouw van het jeugdwerk. De heer Huijbrecht-vertelde hierover dat voor deze bejaar denzorg een werkgroep werd ge formeerd onder leiding van dok ter H. D. J. Meijer. Deze groep begon met haar werkzaamheden vorig jaar augustus en heeft in maart 1.1. na vele voorbereiden de werkzaamheden, haar rapport uitgebracht. Men is nu zo ver dat een stichting kan in het leven worden geroepen. BASIS ZO BREED MOGELIJK Dokter Meijer gaf vervolgens een uiteenzetting over zijn be vindingen, waarbij was komen vast te staan dat 10 °/o van de Terneuzense bevolking tot de bejaarden moet gerekend wor den. Dit betekent natuurlijk niet dat 2000 mensen hulp behoeven, maar, zo zei dokter Meijer, wij zijn er toch wel van overtuigd dat, behalve de mensen die reeds in één van de bejaardentehuizen zijn opgenomen, er nog velen zijn die daarvoor eveneens in aanmerking komen. In de stich tingsactie is opgenomen dat er niet wordt gelet op levensbe schouwelijke- of geloofsovertui ging. Van diverse factoren zal het afhangen of het gebouw voor dit doel, al of niet van een dienstencentrum zal worden voorzien. Er werd een nauw contact ge legd met de Woningbouwvereni ging „Werkmansbelang", die, na dat hiervoor de medewerking van het Terneuzense gemeente bestuur verkregen zal zijn, het gebouw voor haar rekening zal laten bouwen en verhuren aan de Stichting. VERTROUWEN Het Stichtingsbestuur is er zich duidelijk van bewust dat het ook het vertrouwen van de toekomstige bewoners zal moe ten winnen en zeker niet op de laatste plaats, men zal de ge schikte mensen moeten vinden die zich met de dagelijkse ver zorging van de bejaarden zullen belasten. Daarvoor zal met alle mogelijke groeperingen, in de ruimste zin genomen, contacten worden gezocht. Het bestuur is er van overtuigd dat het van vele zijden daadwerkelijke hulp zal ontvangen. Zodra het ver zekerd is van de medewerking van het gemeentebestuur wil men met de bouw beginnen om over ongeveer twee jaar aan 150 gezinnen onderdak te ver schaffen. Men gaat hierbij van de veronderstelling uit dat be jaarden zo lang" mogelijk hun zelfstandigheid moeten kunnen behouden, terwijl zij daarnaast de zekerheid hebben dat zij zul len geholpen worden, zodra dit nodig is. Het bestuur bestaat thans Uit zes leden, er is nog één vacature Als voorzitter fungeert dokter H. Meijer (longarts) en verder de heren W. J. van Driel, secre taris (Zeventriniteitsstraat 9), die nu reeds inlichtingen verschaft, J. A. van der Plank, penning meester, mevrouw Huijbrecht Siervogel en de heren J. Mëeu- sen en P. de Putter, resp. voor zitter en administrateur van „Werkmansbelang". „De Maandagcent" De stichting „Maandagcent" heeft dit jaar 18.000 bijeenge bracht door de schooljeugd, be schikbaar kunnen stellen voor geschenkzendingen voor t.b.-pa- tiënten in hospitalen in Pucaipa (Peru), San José op de Philip- pijnen, Manyemen (West-Kame roen), 't hospitaal, uitgaande van het zendirgscentrum der geref, kerken in Baarne, en het labora torium t.b.-paviljoens in Saigon, Zuid-Vietnam. (Adv.) Geen tiener zonder beat, geen beat zonder platen, geen beat-platen-tiener zondëfde Philitina jeugdgrammoloon

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 2