voor de man f VOOR VROUW Meer dan 4 /2 miljard 97? enu DUET VAKANTIE- HANDIGHEIDJES Steeds meer variatie 1ste en 2de graad Corduroy en spijkerstof Aan het water U KUNT NIET ALLES WETEN! Extra zorg Zaterdag 18 juni 1966 Coöp. Boerenleenbank «Terneuzen» RAIFFEISENBANK JVYLONS 'met gratis •waardezegels van 15 en 25 ct. van de week DE \TRITE ZEEUW Partma 7 Opmerkingen als „Moet je dié zien" en „Nou jaaaaa.begeleidden de jongeman, die op een, naar Nederlandse begrippen, zeer zonnige dag langs de vloedlijn liep. Hij droeg een opvallend rood-wit gestreept hansop met broekspijpen tot halverwege het dijbeen. Om alle misverstanden uit de weg ïe ruimen: het was een keurig heerschap met kort geknipt haar. Natuurlijk .ptond hèt ongewoon en een tikkeltje excentriek. Maar het is al een pluspunt «lat er iemand is, die in dergelijke kleding durft te lopen. Tenslotte hebben de eren recht op een eigen stijl in de mode. Het feit dat er voor mannen een J eigen mode bestaat, wordt nog - maar moeilijk aanvaard. Maar de grote buitenlandse couturiers leg gen zich er steeds meer op toe ook voor de heren der schepping moderne en draagbare kleding te ontwerpen. Men. stapt .zo lang zamerhand van het idee af dat het kostuum voor de man het enige draagbare is. Het uiterlijk van de man van 1966 begint de aandacht te krijgen en eigenlijk zou iedere ma.i daarop attent moeten wor den gemaakt. Na een uitbreiding op het gebied van eau de cologne en after-shave lotions e.d., hebben de kollekties op de herenafdelingen in de win- ^kels er-voor gezorgd dat er toch een zekere belangstelling op het ji, gebied van herenmode is ontstaan. Toch staat de Nederlandse man nog een'beetje huiverig tegenover de „ongewone" kledij. Plannen maken, reis bespreken, hotel, bungalow of huisje reserveren, kampeergidsen bestuderen; dat zijn zo de dingen die ons meer en meer in hun greep krijgen. Het zijn die on miskenbare voorproefjes van de vakantie. Misschien is uw reisdoel, zoals voor zo velen, het zonzekere zuiden en koopt u in Nederland reeds de vreem de valuta. Dat brengt je al zo'n beetje in de juiste st mming, dat bekijken van al die vreemde biljetten en mun ten. Vervelend is alleen, dat je ze zo gemakkelijk .do.orelkaar haalt. Neem hiéfypor eens gekleurde plastic por- temonnaies, voor iedere geldsoort één, en u kunt zich niet meer vergis sen. met rechte pijp, een klein jasje met een ruime rug en in het voorpand schuine steekzakken. Deze sets worden gecomple teerd met een bijpassend over hemd of een tricot shirt. Overhem den zijn trouwens in vele soorten en variaties verkrijgbaar. De des sins variëren van uni, streepjes, ruitjes tot kleine bloemen. Hier en daar treft men ook wel een op-art dessin aan. De materialen zijn licht, gemak- Jcelijk wasbaar en natuurlijk kreuk- herstellend. Kleine accessoires, zoals hoeden, petten, dassen, zon nebrillen, sjaals en pochettes ma ken het verzorgde en modieuze uiterlijk van de man van 1966 com pleet. MARION. bruinen of blaren Elke zomer opnieuw moet ons lichaam zich weer aar het zonne baden in de vakanties wennen en daarom is het nodig, dat we ons ongeduld om snel bruin te worden proberen te bedwingen. De verstandigen onder ons hebben de huid voorbereid op een langere be straling van de zon, door tijdens de middagpauze en in de weekends de stra lende voorjaarszon te benutten. Zij zullen dan in de vakantie dadelijk al wat langer kunnen zonnen. Natuurlijk gebruiken we bij deze voorbereidende zonnebaden zonnebrandcréme of een vochtinbrengend zonnebrandmiddel, dat niet vet is. Zo voorkomen we zonnebrand, al lopen we bij té intensief zonnen wel grote kans zonnesproeten te krijgen. Het blijft dus oppassen met de zonl Enige uren of een dag in het zwembad kunnen ons ook al een aardig gelijk matige bruine kleur bezorgen. Na het zwemmen vetten we de huid wel steeds weer opnieuw in. Zó voorbereid zullen we in de vakantie zeker minder snel „verbranden". Doorgaans bezit een man een klein aantal kostuums en zijn vakantie-garderobe bestaat dik wijls uit niet meer dan wat gemak kelijke overhemden, een zwem broek en shorts. Op het gebied van de herenmode zijn er echter veel meer variaties denkbaar. Ijverige mode-ontwerpers zijn er zich van bewust geworden en zij creëerden voor de man een mode met een eigen nieuwe stijl. De be langstelling daarvoor zal het uiter lijk alleen maar ten goede komen. Het gangbare kostuum van de man blijft natuurlijk bestaan. Er zijn wel allerlei details die het pak- van-alle-dag een modern tintje geven, zoals de asymmetrische knoopsluiting of schuine steek zakken. De taille van de pantalon is iets verlaagd en meestal wordt er een riem gedragen, waardoor een kostuum of een combinatie iets sportief krijgt. Inplaats van de alledaagse das wordt er ook wel een sjaal in een openstaande overhemdkraag gedragen. Wie toch rood wordt en be merkt dat de huid bovendien pijn gaat doen, bijv. daar waar de schouderbandjes wat schuren, moet weer snel uit de zon gaan. Deze eerste graad van zonne brand is dan na twee of drie dagen wel weer bijgekomen en verdwijnt helemaal met het toenemen van de pigmentvorming. Enhet bruin blijft nog gered. (Adv.) •t' XV.' Een grote verscheidenheid van modellen en combinaties vinden we in de vakantie- en vrfje-tijds- kleding. Favoriete stoffen zijn cor duroy en spijkerstof. De pakken hiervan bestaan uit een pantalon 4.500.000.000,—) Dat is het totaal spaartegoed bij de boerenleen banken, aangesloten bij de Coöp. Centrale Raiï- feisenbank te Utrecht. Ruim vier en een half miljard gulden. Ook U kunt profiteren van de gunstige voorwaarden. Er ligt een spaarboekje voor U klaar bij de WALSTRAAT 7 TERNEUZEN NOORDSTRAAT 6 AXEL Wie ondanks deze uiterlijke waarschuwingen blijft zonnen, haalt zich een tweede graad van zonnebrand op de hals, en begint te /ervellen. Bij de derde graad komt het gehele lichaam in op stand tegen het misbruik van de ultraviolette stralen. We krijgen koude rillingen en koorts. Daarom kunnen we niet te voorzichtig zijn! Vooral blond- en roodharige men sen, die vaak een bijzonder ge voelige huid hebben, dienen tijdig en veelvuldig goede zonnebrand middelen tc gebruiken en niet te lang achter elkaar te zonnen. Er zijn beschermende crèmes, oliën, spray's en lotions te over. Het lijkt ons verstandig twee of drie verschillende preparaten te gelijk aan te schaffen, omdat niet elk preparaat overal dezelfde wer king heeft. Een kostbare geschie denis behoeft dat heus niet te worden. Eén tube of één fles is immers toch meestal niet toerei kend voor de hele zomer? Ei dan het Inpakken. Hebt u ook altijd zo'n uitgebreide „wat-niet-mag- worden-vergeten"-lijst? Geef die de laatste dagen voor het vertrek een vaste plaats in de kamer; schiet u nog iets te binnen, dan kunt u het er direkt bijschrijven. Het is heel slim om die lijst mee te nemen naar het vakantiedoel: wat overbodig was of vernieuwd moet worden kunt u er op aantekenen, en volgend jaar hebt u van die notities veel plezier. Als u één van die mensen bent, wie alles tijdens de vakantie meeloopt, kunt u zich gelukkig prijzen. Maar doorgaans loopt u wel een lek in uw luchtbed op, komt er een ongeluk kige winkelnaak in uw tent of scheurt de zitting van één vair uw kampèer- stoeltjes af, breekt u één van de bor den of kopjes ,waar u toch al zo krap mee zit, trapt u een zool van uw schoen of worstelt u met steeds weer losschietende waterslangetjes van uw auto. Kleine ongemakken, waarvan het vervelende echter is, dat het vaak zoveel tijd en ook wel geld kost om zoiets weer in orde te krijgen. Veel van deze typische vakantie-perikelen kunt u direkt oplossen, indien u op uw „niet-vergeten"-lijst in eik geval een tube Uhu-universeellijm en -kon- taktlijm noteert. Daarmee kunt u al die plagerige akkevietjes niet alleen afdoende maar ook op de meest voor delige manier verhelpen. Je moet er alleen maar op komen. En als u de lijm niet nodig mocht hebben, des te beter. Voor kleine klusjes in huis komen ze uitstekend van pa». Kauwgummi in uw kleding. Deze kunt u verwijderen door voorzich tig met een zachte borstel en warm water af te borstelen. Daar na schoonmaken met tetra. (Adv.) spaar plezierigmet vraag vooral om de DUET-spaarkaart Na de pluktijd vèn de aardbeien alle ranken afnèmen, tenzij u jonge plantèn wenst. Zo ja, dan wat bladaarde en turfmolm tussen de planten strooien. Christusdqorn verzorgen. Zet de plant op een behoorlijke plaats, vrij licht en toch ook weer niet teveel in de zon. Een beetje in de zon mag wal en dan niet te veel gieten. Nylon handschoenen moeten ge regeld gespoeld worden. Zonodig een lauw sopje van een goed was middel. Daarna spoelen en han gend of liggend drogen op een niet warme plaats. Celluloid en hoorn mogen nooit met heet water in aanraking ko men, omdat dan de glans verloren gaat. Schrale handen door het wassen of afwassen dienen te worden in gewreven met glycèrine en kam- ferspirltus met een scheut won derolie. Aluminium ketel* worden mooi schoon, indien men deze poetst met een mengsel van gelijke delen sigarenas en zeep. Moet u andijvie een paar dagen bewaren, wikkel de kroppen dan in een stuk nat papier. „POP-ART"-BESCH1LDERINGEN I Uiterlijke kentekenen van de Franse verkiezingsstrijd zijn deze „pöp-art"- beschilderingen. Het bovenste m.odel is opgemaakt met de Franse drie kleur, het onderste heeft op het rech teroog het kruis van De Gaulle en links de zon van Mitterand. Aan zee is de straling van de zon intensiever, zodat we sneller bruinen dan waar ook. Wie zijn vakantie aan zee ten volle wil ge nieten, moet daarom de eerste dagen zeker de middagzon ver mijden, zodat het lichaam de kans krijgt rustig aan de intensieve stralen te wennen. Weet u dat vroeg opstaan en snel van de zon profiteren een ga rantie is voor het meest houdbare bruin? De zon schijnt bij ons mil der dan in het warme zuiden, maar ze vermoeit ook minder. We kunnen tijdens onze zon-, zand en windvakantie dus veel be weging nemen hetgeen eveneens een mooi, duurzaam bruin bevor dert. Het zoute zeewater droogt de huid snel uit. Goed invetten is dus belangrijk, want anders gaat de huid schilferen en dan wordt het bruin natuurlijk niet zo stralend goudbruin als we ons wensen. We doen verder het beste om /zo vaak en zo veel mogelijk van "badpak te wisselen en we ver schuiven daarbij de schouder bandjes steeds even, zodat geen minder fraaie „witte randjes" ont staan. Al zijn we zeker aan het strand niet zuinig met zonnebrandmidde len, gevoelige lichaamsdelen, zo als de oogleden, de lippen, het puntje van de neus en de oksel holten, krijgen daar tussen door dan nog wat extra zorg. 's Avonds na het douchen verzorgen we onze huid opnieuw met vochtinbren- gende middelen. Ook het haar vraagt aan zee speciale zorg. Om het niet te veel te laten uitdrogen, doen we tijdens het dagelijks borstelen een vleugje haarvet op de borstel en dragen we in de felle zon een doek, een katoenen hoedje of een modieus badstoffen mutsje. Doen we dat niet, dan verliest het haar zeker een groot deei van zijn soepelheid en zal het bovendien bijna zeker' verkleuren. BETTY TEELING. a a Wm'mm,mma In het w-irme seizoen „doet" een heerlijk frisse taart het altijd. En omdat afgelopen week de zomer echt begonnen is (ten minste volgens de kalender) willen we u deze week een recept geven voor een heerlijke fris- zure citroenschuimtaart. ZONDAG: Kop groentesoep; koude vleesschotel, sour-cream met tuin kruiden, gebakken aardappelen' en sla; citroenschuimtaart. MAANDAG: Kaasomelet, bloemkool, aardappelen; aardbeien met yo ghurt. DINSDAG: Gevulde komkommer met gehakt, tomatensaus en rijst; kersen-kwark of Bulgaarse yo ghurt. WOENSDAG: Zomerbietjes, cotelet, aardappelen, rijstekoekjes. DONDERDAG: Gepocheerde eieren; spinazie met broodcroütons; ge bakken aardappelen; rabarber- compöte met vanillevla. VRIJDAG: Garnalenragoüt of kippe- ragoütaardappelpuree: gemengde sla ZAlERDAG: Nasi goreng. perzik. CITROEN SCHUIMT A ART Piedeeg: 150 g bloem, 75 g room boter, zout, 3/4 dl water. Vulling: 350 g suiker, 55 g mai- zena, 3lh al water, 3 eierdooiers, 3 eetlepels boter, dl citroensap, 1 lepel citroenrasp. Meringue: 3 eiwitten. 6 lepels sui ker. Maak ou/i uooeugenoemde ingre diënten een piedeeg en voer hiermee een ingevette springvorm (22 cm). Prik de bodem in met een vork en bak deze voering in 15 minuten gaar en bruin. Meng intussen voor de vulling de suiker met de maizena, voeg het wa ter toe en kook dit onder goed roeren tot een zeer dikke gladde massa. Giet deze al roerend- bij de eierdooiers en schenk alles terug in de pan. Kook nog 1 minuut door en voeg boter, ci troensap en -rasp toe. Schenk de warme vulling in de pie. Klop voor de meringue de drie ei witten zéér stijf en voeg daarna de zes lepels suiker beetje bij beetje en al kappende toe. Leg dit eiwitschuim op de taart en laat deze in ongeveer 45 minuten in een matig warme oven. goudbruin en gaar worden. Heel koud serveren. KERSENKWARK Roer 1 doosje magere kwark met 4 eetlepels suiker en 1 pakje vanille suiker. Voeg bij de helft van de kwarkmassa 1 kopje ontpitte kersen en vul hiermee glazen coupes (zes stuks). Roer door de rest van de kwark 1 glaasje rum en bedek hier mee de kersenkwark. Garneer de coupes met geslagen room cn kersen.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 7