PROVINCIAAL NIEUWS KERKDIENSTEN UW EXTRA CILINDER De weegschaal Voor de zondag Weekenddiensten Meer dan 5200 bouwvakkers volgden Jan Weggelaar naar zijn laatste rustolaats Terneuzen Een teken Axel Aardenburg Hansweert Sluiskil Sluis Zaamslag Zierikzee MET ESSO BENT U BETER UIT! AGENDA Wielrennen DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 18 Juni 1960 De 282 woningen in „Zuid-West" Op dinsdag 12 juli a.s. zal de „eerste oplevering" van de laat ste woning van het complex van 282 in het bestemmingsplan „Zuid-West" plaatsvinden. Het bestuur van de woning bouwvereniging „Werkmansbe- lang" is voornemens aan deze gebeurtenis een enigszins feeste lijk karakter te geven. Om elf uur zullen op genoemde dag de genodigden bijeenkomen in de directiekeet aan de Larixstraat. Daarmee wordt de sleutel over gedragen en wordt een der laat ste woningen bezichtigd. Een rondwandeling door het plan „Zuid-West" zal het officiële ge deelte besluiten. Metselen om „de zilveren troffel" Op woensdag 22 en donderdag „Laat mij nog eenmaal een proef nemen." Richteren 6 39. Baal is opgeruimd, nu kan de strijd beginnen. Maar de Midia- nieten zijn zo machtig. Is de strijd tegen hen waarlijk Gods wü? Gideon aarzelt. Zou God zo ge nadig willen zijn om een teken te geven? En na dat teken, nog een twee de teken, om de echtheid van het eerste teken te bewijzen? En na dat tweede teken een derde?.. Het staat er niet bij, maar het ligt in de lijn. Vraagt niet elk bewijs om een nieuw bewijs? En is het niet mogelijk om met scherpzinnigheidelk bewijs te ontzenuwen? Als God nu maar eens een wonder deed, zo geweldig, zo overtuigend, dan... Ja. wat dan? U kunt het antwoord op deze vraag o.a. vinden in de roman van "H. Misrock: „Zeven dagen voor God". Drie invalide solda ten in Amerika worden door een wonder genezen. Kranten ver schijnen met grote koppen: „God sprak met oorlogsinvaliden". De uitwerking is geweldig. Amerika schijnt zich in massa te beke ren. Maar het duurt niet lang, of een commissie uit de senaat zal bewijzen, dat het wonder bedrog was. Jezus zegt: „Een boos en overspelig geslacht verlangt een teken, maar het zal geen ander teken ontvangen dan het teken van Jona, de profeet". Er is maar één teken: Paas feest! (Uit: Hij sprak en ik hoorde.) 23 juni a.s. wordt in de Energie hal van het Ahoy-gebouw te Rot terdam de 14e landelijke wed strijd in het metselen met bak steen georganiseerd. Ongeveer 80 lagere technische scholen zul len ieder met twee deelnemers de strijd aanbinden met als inzet de „zilveren troffel". Bovendien is de stichting vakopleiding aan wezig met een 15-tal metselaars uit het leerlingstelsel. Onder de deelnemers aan deze jaarlijkse wedstrijd vinden wij ditmaal twee leerlingen van de Terneuzense ambachtsschool, n.l. J. F. Maas te Othene en J. G. de Witte te Suiskil. Wij rekenen er op dat ze de eer van Zeeuws- Vlaanderen hoog zullen houden. Extase-bar heropend Gisteren werd de Extase-bar in de Nieuwstraat op enigszins feestelijke wijze heropend. Het pand waar de heer Th. Vermeu len z'n klanten ontvangt en be dient, is van buiten gezien niet veranderd. Binnenin evenwel heeft het in terieur een smaakvolle wijziging ondergaan. Aan de bovenzijde van de wanden zijn fraaie schil deringen aangebracht die vooral 's avonds, indirect verlicht, een aanwinst betekenen en de in tieme sfeer verhogen. De heer en mevr. Vermeulen- Faas mochten bij de heropening van hun bar heel wat felicitaties in ontvangst nemen. In vele ge- TERNEUZEN: Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter J. J. J. v. d. Griek, Scheldekade 27, tel. 2020. Apotheek geopend: A. J. Klaas- sen, Noordstraat 54, tel. 2090. Weekenddienst Groene en Wit- Gele Kruis: zr. De Jonge-Scheelè, Jul van Stolbergstraat 43, tel: 3931. SLUISKIL, HOEK EN PHILIPPINE: Weekenddienst Groene en Wit- Gele Kruis: zr. Neve, te Phiip- pine, tel. 01159306. AXEL: Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk oer artsen waargenomen door dokter K. Boor, Noordstr. 8, tel. 666. DIERENARTS: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel,. Sas van Gent en Zaamslag waar genomen door dierenarts C. J Cysouw, Westkade 119a te Sas van Gent, tel. 01158588. OOST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK ZONDAG 19 JUNI 1966 Axel: 8.45 en 10.30 u. Ds. P. J. Pennings. Hoek: 10 en 14.30 u. Ds. W. J. van Meeuwen. Hontenisse; 9.30 u. Ds. E. Grams- bergen. Hulst: 10 uur Ds. J. A. H. Brok, viering H. Avondmaal. Philippine: 10.30 u. Ds. E. E. Stern. Sas van Gent: 9 Ds. E, E. Stern. Sluiskil: 9 en 10.30 u. Ds. H. J. Ruis. Terneuzen: (Grote Kerk) 10 u. Ds. J. Scholten; (Goede Herderkerk) 10 u. Ds. J. A. Poelman; 19 u. Ds. P. A. v. d. Vlugt. Zaamslag: 10 u. Ds. Ph. M. Becht; 14.30 u. Ds. E. Gramsbergen, van Hontenisse. GEREF. KERK Axel: 10 u. en 15 u. Ds. J. Th. Heemskerk. Hoek: 11 u. Ds. Kornet, van Vlissingen; 17 u. Ds. Paksy, van Oostburg. Sas van Gent: 19 u. Ds. W. H. Gispen, van Terneuzen. Terneuzen: 10 en 16.30 u. Ds. L. Berger, voorbereiding Heilig Avondmaal; 19 u. Welkomst- dienst, kerkgeb. Geref. Gem., Frans Halslaan. Zaamslag: geen opgave. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Axel: 10 en 15 u. Ds. A. Kuiper. Hoek: 10 en 14.30 uur Ds. H. M Ohmann. Terneuzen: 10 en 15 uur Ds. K. D van Dijk. Zoute/Spui: 10 en 14.30 u. Ds. C. v. d. Jagt. GEREF. GEMEENTE Hoek: 9.30 en 14 uur Leesdienst. Terneuzen (Vlooswijkstraat): 9.30, 14 en 18 uur Ds. J. Pannekoek. GEREF. GEMEENTE (Syn.) Axel: 10 en 14.30 uur Leesdienst. Terneuzen: 10 en 15 uur Lees dienst. CHR. GEREF KERK Zaamslag: 10 en 14.30 uur Ds. P. Sneep. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30, 14 en 18 uur Ds. De Reuver. VOLLE EVANGELIE GEMEEN! E „FILADELFIA" Temeuzen (Vlooswijkstraat 61): Samenkomst 20.30 uur. 10 uur; Bidstond NED. PROTESTANTENBOND (Gebouw K. M. C., Leeuwenl. 31) Terneuzen: 10.30 u. Eerw. heer C. Lecompte, van Gent. LEGER DES HEILS Terneuzen: 10 uur Heiligingssamen komst; 19.30 uur Evangelisatie samenkomst, o.l.v. It. G. v. d Wel en It H. Veenvliet. ROOMS KATHOLIEKE KERK Axel: 7.30, 9, 10.30 en 17.30 uur H.H. Missen. Clinge: 7, 8.30 en 10 uur H.H. Mis sen. Hulst: 6.30, 7.45, 9 en 10 uur H.H. Missen. Philippine: 7.30 en 10 uur H.H. Missen. Sas van Gent: 7, 9, 11 en 17 uur H.H. Missen. Sluiskil: 6.45, 8.30, 10.30 en 17 uur H.H. Missen. Terneuzen: H. Willibrorduskerk: H.H. Missen op zondag: 7, 9.30 en 11 uur; in de week: 7.30 uur; op zaterdag: 7,30 en 9 uur. Triniteitskerk: H.H. Missen op zondag: 8, 11 en 17 uur; in de week: 7.30 en 19.15 uur; op za terdag 7.30 en 9 uur. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK ZONDAG 19 JUNI 1966 Aardenburg: 11 u. Ds. H. J. Be geer, van Hooftplaat. Biervliet: 9.30 u. Ds. P. A. v. d. Vlugt, van Terneuzen. Bres kens: 9.30 u. Ds. L. Spaans, bediening H. Avondmaal; 18.30 u. Ds. L. Spaans, voortzetting en dankzegging H. A. Cadzand: 9.30 u, Ds. W. C. Luu- ring. Groede: 10.30 u. Ds. II. W. Door- nink, bed. H. Avondmaal. Hoofdplaat: 930 u. Ds. J. van M.'denstein, van Kampen. Nieuwvliet: 9 u. Ds. H. W. Door- nink. Oostburg: 9.30 uur Ds. T. A. C. van Drunen. Retranchement: 10.30 u. Ds. W. C. Luuring, van Cadzand. Schoondijke: 9.30 u. Ds. P. A. L. Brinkman, bed. H. Doop. St. Anna ter Muiden: 11 u. Ds. C. Balk. St. Kruis: 11 u. mej. Da. H. B. de Neeling, van Zuidzande. Sluis. 9.30 u. Ds. C. Balk. Waterlandkerkje: 10 u. Ds. G. Liefting, van Wijnjeterp 'Fr.). IJzendijke: 9.30 u. Ds. J. G. U. van Hoogstraten. Zuidzande: 9.30 u. mej. Da. H. B. de Neeling. vallen gingen de gelukwensen vergezeld van fraaie bloemstuk ken. Fietser aangereder. Op de Mr. Haarmanweg had vrijdagmiddag een aanrijding plaats tussen een personenauto en een wielrijder. De fietser, L. G. te Terneuzen, reed via de Baandijk naar de Mr. Haarman- weg. De personenauto, bestuurd door G. M te Terneuzen, reed in de richting Dokweg. Na de aan rijding verleende dokter Van de Griek de eerste hulp. De wielrij der die bij de botsing een hoofd wonde opliep, werd op advies van de dokter naar het Juliana- ziekenhuis vervoerd. Beiaardconcert Mevr. M J. Moerdijk-Vander- swalm zal hedenmiddag van 15 16 uur weer een beiaardconcert verzorgen. Het volgende programma zal worden uitgevoerd: 1. Tune: „Dan zal de beiaard spelen P. Benois 2. Het zomert M J. Moerdijk 3. Volksliederen 4. Rigaudon L. 't Hart 5. Tarantella 6. Sonatine Ign. Pleyel 7. Menuet Baustitus 8. Rondino W. Franken 9. Le Tambourin Rameau bewerkt door St. Nees 10 Tune: „Dan zal de beiaard spelen" Schoolreis Prinses Marijkeschool Vrijdag maakten de laagste drie klassen van de Prinses Ma rijkeschool hun jaarlijkse school reis. Ditmaal werd een bezoek ge bracht aan het recreatieoord „Bobbej aanland" te Lichtaard (B.). Na een voorspoedige reis arri veerden de kinderen daar, maar nog voor men binnen de gebou wen was, barstte een hevig on weer los, waardoor de jeugd an derhalf uur lang niet buiten kon komen. In deze gedwongen rust wer den de boterhammen genuttigd. Toen het droog was geworden, konden de kinderen hun hart op halen op de vele speelwerktui- gen. Ook van de gelegenheid om met motor- en speedboten te va ren op de uitgestrekte watervlak ten werd dan druk gebruik ge maakt. Om vijf uur werd de terugreis aanvaard. Om even over zeven waren de leerlingen met hun ge leiders (sters) weer in Axel terug. Het is ondanks het onfortuin lijke begin toch nog een prettige dag geworden voor de 120 kinde ren. Bezoek zwembad In de tweede helft van mei werd het zwembad bezocht door 3344 personen n.l. dames en meisjes resp. 115 en 2093 en he ren en jongens resp. 48 en 1088. Opgravingen In één weiland aan de Sint Bavostraat is men opnieuw ge stoten op Romeinse woonlagen. De opgraving staat weer on der leiding van de heer Trimpe Burger. Palet en camera Carlos Staelens uit Eede heeft op het eind van zijn militaire loopbaan deelgenomen aan een wedstrijd „De militair met palet en camera", uitgeschreven voor militairen in geheel Nederland. Men kon deelnemen in drie klassen, n.l. die voor beginners, gevorderden en beroeps. Hij deed mee in de beroepsafdeling en won daarin de vijfde prijs. Deze werd hem uitgereikt door de staatssecretaris van marine in het opleidingskamp te Hollandse Rading. De bekroonde werken werden daarna in 14 Neder landse gemeenten geëxposeerd. Geslaagd Mej. B. Spinnewijn uit Aarden burg slaagde te Breda voor de akte onderwijzeres. Vrouw verdronken na aanvaring Bij de aanvaring op de Wes- terschelde tussen het Poolse vrachtschip Lublen (6000 ton) en de Duitse kustvaarder „Ursula Heinemëie" is donderdagnacht de vrouw van de stuurman van de Duitse kustvaarder verdron ken. Het stoffelijk overschot van het slachtoffer, de 59-jarige Frieda Rölle uit Neustadt, is ge borgen en overgebracht naar Kruiningen. Haar echtgenoot, die licht wërd gewond, is naar Hans- weert vervoerd. De kok van de „Ursula Heinemeie", de 56-jarige Friedrich Felis uit Hamburg, wordt nog vermist. In totaal waren er 12 perso nen, onder wie twee vrouwen, aan boord van de Duitse kust vaarder. Vier bemanningsleden zijn inmiddels teruggegaan naar het schip om de lading zand te lossen. Schoolreis Chr. Nationale school Ongeveer 45 leerlingen uit de klassen 3 t/m 6 van de christelij ke school te Sluiskil maakten donderdag hun jaarlijkse school reis. De reis ging via Breda waar in het „Mastbos" enige tijd werd gespeeld naar Rotter dam. Daar werd de diergaarde Blijdorp bezocht, terwijl per spido een rondvaart door de ha vens werd gemaakt. Op de terugweg verbleef men nog enige tijd in de speeltuin „Rozenoord" in Bergen op Zoom. De leerlingen van de drie laagste klassen gaan a.s. dins dag naar Cadzand en Aarden burg. Schoolreis De r.k. jongensschool van Sluis bleef bij de schoolreis bin nen de grenzen van de provin cie. De hoogste klassen brachten 'n bezoek aan de Oosterschelde- brug en een gedeelte van de del tawerken. De lagere leerjaren gingen naar «het eiland Walche ren waar o.a; vermaak werd ge zocht op het strand van Zoute- lande. Koninklijke onderscheiding voor mej. J. Los In een speciale bijeenkomst in „De Poort" werd vrijdagmorgen definitief afscheid genomen van mej. J. Los, die na haar pensio nering nog enkele maanden de geref. school als tijdelijk onder wijzeres had gediend. Dit af scheid kreeg een bijzonder ka rakter, omdat behalve de leer lingen en het bestuur ook het voltallig college van B. en W. aanwezig was. De voorzitter van het school bestuur, de heer J. J. Verlinde, opende de bijeenkomst en wees er op, dat de personeelsvoorzie ning aan de school Riemens- straat nu geen zorgen meer baart. De tijdelijke leerkrachten mej. J. Los en de heer J. Booy kunnen we nu laten gaan, want de pas-geslaagde dames De Groot en Blijleven zijn voor vast benoemd en zullen a.s. maandag in dienst treden, aldus de voor zitter. Hij was de gepensioneer den erkentelijk voor hun tijde lijke diensten. Vervolgens gaf hij het woord aan burgemeester J. van Wijk. Deze verklaarde gaarne te zijn gekomen. Hij richtte zich spe ciaal tot mej. Los en deelde haar tot haar grote verrassing mee, dat het H. M. de Koningin had behaagd'aan de scheidende on derwijzeres de eremedaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau toe te kennen wegens haar langdurige trouwe diensten (bijna 46 jaar) bij het onderwijs te Zaamslag. Hij feli citeerde haar hartelijk en hoopte dat zij nog vele jaren van rust in Zaamslag zou mogen door brengen. Gelijke wensen werden uitge sproken door de voorzitter en 't hoofd van de school, de heer M. J. Heida. Van de inspecteur van het L. O., de heer Frantzen te Goes, was bericht van verhindering binnengekomen. Ontroerd dankte mej. Los voor de koninklijke onderscneiding en de gelukwensen. „Dat is veel te veel. Waaraan heb ik het ver diend?" Haar bescheidenheid kennen de, menen we dat het haar zeker toekomt voor de trouw en de toewijding, die zij zovele jaren in haar werk heeft getoond. Conferentie over diepzeevisserij Gisteren is tijdens de visserij tentoonstelling „Visto 1966" in Zierikzee een conferentie gehou den, waar dr. Hans Kietz uit Bremen een inleiding heeft ge houden over de pelagische visse rij. Dit is de benaming voor diep zeevisserij, waarbij het thans in gebruik zijnde grondnet wordt vervangen door een drijfnet. Dit drijfnet maakt het mogelijk vis- scholen, die zich tussen de wa terlijn en de zeebodem bevin den, te vangen, hetgeen met het grondnet niet mogelijk is. Voor het opsporen van de vis- scholen maakt men gebruik van de perifoon, een apparaat dat in de oorlog werd gebruikt voor het opsporen van onderzeeboten. Bij deze gerichte visserij is het ook mogelijk diepteverschillen van de ene school naar het volgende te overbruggen door het net uit te rusten met een sonde die ver bonden met op het schip opge stelde apparatuur, aangeeft of het net zich ter hoogte van de visschool bevindt. Na jarenlange proeven kan men thans van een succesvol ge richte diepzeevisserij spreken, die de aanschaf van de kostbare apparatuur rechtvaardigt. Met behulp van de netsonde is het ook mogelijk het net dicht over de oneffen zeebodem te sle pen, waardoor een gevaarlijke aanraking met de zeebodem kan worden voorkomen. Dat Esso Extra Motor Oil de beste bescherming biedt weet vrijwel elke ervaren automobilist. Maar deze olie doet méér Esso Extra Motor Oil houdt uw motor zó schoon, zó actief dat het is alsof u rijdt met een extra cilinder beiders, buurtgenoten en andere belangstellenden woonden de be grafenis van de heer Weggelaar bij. Het graf werd overdekt met bloemstukken, waarvan hét neer leggen bijna een half uur in be slag nam. Om circa half drie be gon het défilé langs het graf. De teraardebestelling had een waardig en rustig verloop. Aan het graf werd niet gesproken. Een zoon van de overledene dankte voor het medeleven en de betoonde belangstelling. Omstreeks half twee vrijdag middag hadden :.ich bij het sterf huis van de bouwvakarbeider Jan Weggelaar, die maandag- overleed aan een hartaanval bij de relletjes welke ontstonden voor het uitbetalingslokaal van de vakantiebonnen aan het Mar- nixplein in Amsterdam, vele honderden bouwvakkers opge steld die hun werk kennelijk in de steek hadden gelaten om hun collega de laatste eer te bewij zen. Het regende flink in Am sterdam. EXPLOSIE IN LABORATORIUM BIJ LYON Bij een explosie in een chemisch onderzoekingscentrum te Saint Fons bij Lyon zijn vrijdagochtend vijf mensen, onder wie een hoofd ingenieur, omgekomen en een aan tal anderen gewond. BLOEMSTUKKEN Precies op het vastgestelde tijdstip, terwijl de eerste felle donderslag klonk, vertrok de stoet van het sterfhuis op de Lin- dengracht. De stoet bestond uit de lijkauto waarop vier bloem stukken prijkten, een auto ge heel afgeladen met bloemen en vijf auto's waarin familieleden hadden plaatsgenomen. Achter deze auto's liepen ruim duizend bouwvakarbeiders die bij elkaar 75 bloemstukken mee voerden. De stoet ging via de nauwe straten van de Jordaan en het Marnixplein naar de Nas- saukade, waar het op de brug zwart stond van mensen, van wie een deel zich bij de stoet aansloot. Toen het standbeeld van Domela Nieuwenhuis werd gepasseerd, kon men gevoeglijk de lengte van de stoet meelopers op een kilometer schatten. Het aantal bloemstukken dat werd meegevoerd, was niet te tellen. Uiteraard was het verkeer gron dig gestremd en vormden zich op de toegangswegen tot de Haar lemmerstraat en omgeving lange files auto's. Het was even over twee toen de kop van de stoet de begraafplaats bereikte. WAARDIG EN RUSTIG Meer dan 2500 bouwvakar- DOOR MARTIN MONS 16) „Die man van die zeilen? The seus bedoelt u, kolonel? Ik heb hem altijd een warhoofd gevon den. Zo'n afspraak maakt een verstandig mens niet. Er had den allerlei dingen kunnen ge beuren die hem dwongen een zwart zeil te hijsen, terwijl alles aan boord in orde was. Hjj had bijvoorbeeld op de een of andere manier zijn witte zeil kunnen verspelen. Nu ja, met dat onwel zijn van die arme mijnheer Over- straight heeft dat tenslotte niets te maken. Aanstonds gaat u ons nog vertellen, mijnheer Kim, dat de stakkerd bericht heeft ge kregen van het losbreken van de minotaurus." Deze onrechtvaardige sneer aan het adres van mijnheer Kim toonde, hoezeer juffrouw Leo- cadie Terhorst van streek was. Want hij was het toch werkelijk niet geweest die de Atheense heros bij zijn haren in het ge sprek had gesleept „Kom, het wordt tijd dat ik mijn patiënten eens ga opzoe ken," meende de dokter. „Allert, zou je nu toch werke lijk niet. smeekte juffrouw Leocadie haast. Neen tante, werkelijk niet. Probeer me nu eens te geloven, lichamelijk scheelt mijnheer Overstraight niets. De man is al leen maar erg geschrokken. Een bezoek van mij zou hem hele maal niet welkom zijn." „Nu, ik vind je maar erg hard. Ik heb al lang gemerkt dat die arme mijnheer Overstraight je niet ligt. Dat is jouw schuld niet, sym- en antipathieën kun je nu eenmaal niet dwingen. Maar dat je zou weigeren hem te helpen als hij je medische hulp nodig heeft... Neen, Allert, zoiets had ik van jou nooit kunnen ver wachten. Jij, die zo met hart en ziel dokter bent." „Maar mijn lieve Leocadie als jij daar dan ook van overtuigd bent, moet je toch wel begrijpen dat die man werkelijk geen dok ter nodig heeft," kwam Melanie wat ongeduldig tussenbeide. „Als dat wel het geval was, zou Al lert hem heus wel helpen, ook al had hij nog zo het land aan hem." Juffrouw Leocadie kneep de lippen opeen en stond op met alle grandezza van een onttroon de vorstin. „Iedereen is tegen mij." scheen de blik van haar donkere, tragische ogen te zeg gen. „Ik geloof dat ik maar eens naar die arme mijnheer Over straight zal gaan zien. Misschien dat een paar warme kruiken hem goed doen. Iedereen hier schijnt te vergeten dat hij een reconva lescent is. Zijn specialist zou werkelijk niet zulke strenge maatregelen hebben genomen als hij niet heel ernstig ziek was geweest." „Kim je Marie niet beter laten vragen of „Neen, zulke dingen doe ik zelf, Melanie. Dat beschouw ik als een van mijn plichten tegen over mijn gasten." Ze liet de rest van het gezel schap achter in twijfel aan de juistheid en vooral de menselijk heid van hun gedragingen. Bui ten klonk het geluid van een startende auto. „Weet u, juffrouw Melanie, ik wou dat ik ook maar patiënten had die naar mijn komst met verlangen uitkeken," zuchtte Kim. Ze keken allen of ze het gloeiend met hem eèns waren. 's Middags aan de lunch ver telde jufrouw Leocadie dat die arme mijnheer Overstraight een ernstige galaanval had. „O neen, Allert, je behoeft niet naar hem toe te gaan. Hij zei mij dat hij precies weet wat hij in zulke omstandigheden moet doen. Hij heeft medicijnen bij zich. En hij heeft mij gevraagd ervoor te willen zorgen dat hij punctueel elke twee uren een hete kruik krijgt. Ook vannacht. Hij wil er de meisjes graag een extraatje voor geven. Maar ik heb natuurlijk gezegd. „Is een electrisch kussen niet practischer, tante Leocadie? Dat geeft een constante warmte en kost niemands nachtrust," op perde dokter Radersma. Ze keek hem vernietigend aan. „Neen, dat soort warmte is niet goed. Het is, geloof ik, juist de langzame afkoeling telkens die Ze ving Raderma's twij felende blik op en eindigde ab rupt „Nu ja, die uitleg heb ik niet tot in de finesses kunnen volgen, maar het moet in elk ge val warmte van heet water zijn en niet van electriciteit. En dan moet die medicijn ook om de twee uur zo warm mogelijk wor den ingenomen. Neen, Allert, laat die arme man nu alsjeblieft maar met rust. Hij heeft je echt niet nodig en dat is maar een geluk ook na je gedrag van van morgen. Ik geloof dat we nu de tafel wel kunnen ophefen, niet?" HOOFDSTUK V Die avond, even na twaalven, kwam er een telefoontje van 'n boerderij die meer dan een half uur rijden van Terhorst lag. Een patiënt van een zieke collega uit een ander dorp, voor wie Raders ma waarnam. De man klaagde over ondraaglijke pijnen rechts in de buikstreek en had hoge koorts. Zijn vrouw durfde zo de nacht niet ingaan. „Natuurlijk een appendix", dacht Radersma terwijl hij koers zette naar de garage. „Goddank dat u gekomen bent," zei de vrouw een half uur later. „Ik hoop maar niet dat u het me kwalijk neemt dat ik u nog zo laat heb gebeld." „Als ik u iets kwalijk neem, mevrouw, is het alleen maar dat u mij niet vroeger geroepen hebt. Omdat u dacht dat ik het toch al druk genoeg zou hebben? Wat een onzin. Al was het tienmaal zo druk, als het nodig is kunt u me altijd roepen. Eens even kij ken. Tja. Net zoals ik dacht, een lelijke blindedarm. We moeten zien dat we hem zo gauw moge lijk op de operatietafel krijgen." „O, dokter!" „Rustig maar, mevrouw. Zo'n operatie betekent vandaag de dag toch immers niets? Wijst u mij even de telefoon, dan bel ik het ziekenhuis in Hamerburg en binnen het half uur hebben we een ambulance." (Wordt vervolgd.) HEDEN: Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „De tante van Charley".- ZONDAG 19 JUNI Terneuzen: Luxor-Theater, 2.30 en 8 uur „De tante van Charley", MAANDAG 20 JUNI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „De tante van Charley". DINSDAG 21 JUNI TerneuzenLuxor-Theater, 8 uur: „De tante van Charley". DE RONDE VAN MIDDEN-ZEELAND De twee dagen durende ronde van midden-Zeeland voor ama teur wielrenners is vrijdag ge start met een wegwedstrijd over 112 km. In en rond Middelburg was een parkoers van 28 km uit gezet dat viermaal moest worden afgelegd. Aan de start kwamen 22 teams van zes renners ver deeld in 18 Nederlandse teams, een Duits, een Oostenrijks, een Engels en een Zwitsers team. De Tilburger Cees Zoontjes was de snelste in de eindspurt van een kopgroep van elf man. Met slechts geringe achterstand finishte het grote peloton. De uitslag luidt: 1. Cees Zoontjes (Tilburg) 112 km in 2 uur 35 min. 19 sec.; 2. Willy Geraeds (Thorn); 3. Ro bert Scenar (Oostenr.); 4. Cees van Dorst (Roosendaal); 5. Heh- ny Schouten (Badhoevedorp); 6. Piet Legierse (Den Bommel); 7. Gerard Vianen (Koekengen); 8. Peter Heyni.g (Rotterdam); 9. Freddie van Laehterop (Amster dam); 10. Dave Mitchell (G. B allen in dezelfde tijd als Zoontjes. COÖP. VRUCHTENVEILING „ZEEUWSCH-VLAANDEREN" TERNEUZEN. Veiling van 17 juni. GROENTEN: Per 100 stuks: Sla I ƒ5,20 16,30, II 4,60—9,40. Per stuk: Bloemkool All 34— 63 ct, B 37 ct, Bil 23—42 ct, CII 1525 ct, afw. 1542 ct; Gr. komkommers BII 1728 ct, C II 12—14 ct. Per bos: Selderij 1220 ct; Peen II 4157 ct; Kroten 25 33 ct; Uien 20—27 ct; Radijs 13 —14 ct. Per kg: Tuinbonen 3243 ct; Spitskool 8—10 ct; Peulen 1215 ct, II 55150 ct; Sav. kool 811 ct; Rabarber 3743 ct; Spinazie I 42 ct; Asperges B 300—302 ct, Bil 200—286 ct, C 186 ct, afw. 50114 ct; Tomaten All 41 ct, B II 58 ct, CII 4447 ctDoppers 68 ct. AARDAPPELEN: Per kg: Eerstelingen I 4156 ct, drielingen 26—44 ct, kriel 18 50 ct. ZACHT FRUIT: Aardbeien; Per doos: Vola I 28—32 ct, II 23—27 ct; Elista I 25 ct, II 18— 23 ct; Talisman I 31 ct, II 20 ct; Merton Princess II 1524 ct; Gorella I 23—33 ct, II 16—27 ct; Red Gauntled I 2733 ct, II 14 28 ct; Senga-Sengana II 25 ct; Regina I 30 ct, II 1423 ct; Ro de bessen I 65—68 ct, II 50—431 ct; Frambozen II 5058 ct.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 2