PROVINCIAAL Onweersbuien, zware regenval Nederland en overstromingen in geef vader een fiets! De weegschaal Houdt U van POLITIERECHTER TE MIDDELBURG Beursoverzicht Pagina 2 Terneuzen Hulst Haamstede Sas van Gent 4 beroemde middelen doen wonderen AGENDA BANKOVERVAL TE ROTTERDAM échte sinaasappel- vruchtelimonacte? Vraag dan het speciale merk Altijd even goed! DE vTRITE ZEEUW Maandag/dinsdag 13/14 juni 1966 Bromfietsen in beslag genomen Zoals bekend wordt momen teel in het kader van de aktie „technische staat van het voer tuig", welke aktie in samenwer king met het verbond voor vei lig verkeer wordt gehouden, door de politie extra aandacht besteed aan de technische toe stand van voertuigen. Binnen de enkele dagen dat deze aktie thans wordt uitge voerd, werd reeds een twaalftal bromfietsen in beslag genomen. Deze bromfietsen voldeden niet aan de eisen (andere dan origi nele geluidsdemper, andere car burateur e.d.). Bromfietsers die aan hun voer tuig andere dan de originele of voor het betreffende merk goed gekeurde onderdelen hebben aangebracht of hebben doen aanbrengen, wordt aangeraden hun bromfiets in de toegestane wettelijke toestand te brengen. Doen zij dat niet dan lopen zij kans dat hun bromfiets in beslag genomen wordt. J aarvergadering Boerenleenbank Terneuzen De Coöp. Boerenleenbank Raiffeisenbank te Terneuzen hield vrijdag haar jaarlijkse al gemene vergadering in hotel Rotterdam" te Terneuzen. De voorzitter de heer F. de Koeijer deelde in zijn openings woord mede dat de toename van de middelen bij de Raiffeisenor- ganisatie in Nederland in 1965 beliep 600 miljoen. Spaargelden en rekening-courantsaldi stegen van 4858 miljoen tot 5467 mil joen. Blijkens het jaarverslag was in 1965 het balanstotaal van de bank te Terneuzen gestegen van ruim ƒ41 miljoen tot ruim ƒ45 miljoen. Aan beleggingen, voorschotten en aan rekening-courant-debi teuren stond uit per 31 december 1965 ruim 27 miljoen en bij de centrale bank te Utrecht was ge deponeerd ruim 17 miljoen. Aan spaargelden en aan reke ning-courant-gelden was de bank verschuldigd resp. ruim 33,6 miljoen en ƒ9,5 miljoen. Het winstsaldo over 1965 na reserve ring voor belastingen beliep 305.050,69. Ingevolge besluit van de ledenvergadering werd toegevoegd aan het reservefonds 150.000, aan de reserve voor bij zondere doeleinden 10.758,69 en Eindexamen H.B.S. Aan het Janseniuslyceum te Hulst zijn geslaagd voor het eind examen h.b.s., afd. A: J. Tjibbes te Sluiskil; C. Bottemanne te Terneuzen; P. Michielsen te Stop peldijk en H. Dierickx te Koe wacht. Dodelijk ongeval op Schouwen Zondagavond heeft zich in de gemeente Westerschouwen on der Haamstede een ongeval voor gedaan, dat het leven heeft ge kost aan de 24-jarige mej. A. Slager uit Haamstede. Zij was achter op een brommer gezeten, bestuurd door A. de Koster uit de gemeente Middenschouwen. De bestuurder van de brommer verleende geen voorrang aan een auto, bestuurd door een in woner uit Deurnhout (België) met het gèvolg dat de brommer werd gegrepen, waarbij mej. Slager van de bromfiets werd geworpen. Ze was op slag dood. De bestuurder van de bromfiets werd met niet-ernstige verwon dingen opgenomen in het zie kenhuis te Zierikzee. Propedeutisch examen Aan de Nederlandse economi sche hogeschool te Rotterdam, is geslaagd voor het propedeutisch examen economische weten schappen de heer R. P. Neeteson te Sas van Gent. (Adv.); V/er middelen in één tablet helpen elkaar endoen wonderenl De vier middelen, verenigd in één tablet Chefarine „4", zijn elk afzon* derlijk in de hele wereld beroemd en hebben miljoenen mensen baat ge* bracht. Tezamen werken zij nog beter en doen werkelijk wonderen. Eén der bestanddelen is het betrouw* bare maagmiddel Chefarox, dat een teveel aan maagzuur neutraliseert. De combinatie is ideaal om pijn of griep doeltreffend te bestrijden. afgeschreven op onroerende goe-y0ok vol water te staan, zodat deren 144.292,—. De vrije re serves bedragen hiermede ruim 1.630.000,terwijl de gebou wen en inventaris voor 8,te boek staan. De aftredende heren W. L. den Hamer te Axel en Anth. Dekker Dzn. te Zaamslag werden resp. tot bestuurslid en lid van de raad van toezicht herkozen. Uit het jaarverslag bleek ver der dat aan de architecten prof. ir J. H. van den Broek en prof. J. B. Bakema te Rotterdam de opdracht is verstrekt voor het ontwerpen van de bouwplannen voor een nieuw kantoor aan de Heerengracht te Terneuzen en dat in het nieuwe winkelcentrum aan het Ir C. Lelyplein te Sluis kil een nieuw bijkantoor in aan bouw is, terwijl voor een nieuw bijkantoor te Hoek aan het bus station een bouwvergunning is verkregen. Ds. Poelman beroepen te Aalsmeer Ds. J. A. Poelman, hervormd predikant te Terneuzen, heeft een beroep ontvangen naar de hervormde gemeente te Aals meer. Ook zondag hadden de spoor wegen enige tijd last gehad van de gevolgen van blikseminslagen. Tussen Den Helder en Anna Pau- lowna ontstonden daardoor sto ringen in de beveiligingsappara tuur. De vertragingen bedroegen een kwartier. Tussen Maarn en Maarsbergen werd de bovenleiding door blik sem getroffen. Er waren vertra gingen van rond tien minuten. Voorts hebben de treinen zon dagochtend met matige snelheid moeten rijden over het nieuwe Statenviaduct tussen Tilburg en Gilze-Rijen. De zware regen van zaterdagavond had een geringe verzakking in de spoorbaan ver oorzaakt. WATEROVERLAST IN ALMELO Zware regenval tijdens een he vige onweersbui heeft zaterdag een aantal straten van Almelo blank gezet. Tal van woningen kregen last van het water en vele kelders liepen vol. Het via duct onder de rijksweg 35 kwam verkeer niet mogelijk was. Bo vendien werd de doorgang ten dele belemmerd door een wagen met hooi, waarmee men onder het viaduct was gaan schuilen, maar die meer dan een meter hoog in het water kwam te staan. De brandweer had urenlang werk met- assistentië verlenen. VELE STRATEN IN ROTTERDAM ONDER WATER Rotterdam heeft het weekein de ook zijn deel gehad van de hevige onweers- en regenbuien. Zaterdagavond sloeg de bliksem in de bovenleiding van een elek trische tram op de Maasbruggen. Twee uur lang was deze vitale verbinding tussen noord en zuid voor het tramverkeer uitgescha keld. 20 a 25 straten kwamen onder water te staan en in enkele ge vallen kwam rioolwater de moeilijkheden vergroten. De 65-jarige heer P. van Ef fenen, die op zijn fiets door het onweer trok, werd even aan zijn hoofd geraakt toen de bliksem vlakbij in een boom sloeg. Hij kwam met de schrik vrij. Het overvloedige water tastte zon dag in de Rijnhaven vaten chloor hekwerk geramd een week cel Eind april reed W. de G. uit Cadzand in zijn auto door Ter neuzen. Hij verkeerde min of meer „in kennelijke staat" en het gevolg was dat hij op de Scheldekade een bocht niet kon nemen en het hekwerk ramde. Het bloedonderzoek wees meer dan twee promille aan. De officier van justitie, mr. Th. Lebret, eiste twee weken cel straf en een jaar ontzegging. De politierechter, mr. Sieperda, ver oordeelde de G. tot een week, plus een jaar ontzegging. vrijspraak Aan D. J. F. te Terneuzen werd ten laste gelegd dat hij in april, eveneens onder invloed, in een auto te Hulst had ge reden. Bij het remmen voor een stoplicht ontstond een lichte- aanrijding. De rijkspolitie was van mening dat F. niet in staat was om een auto te besturen. Het rijbewijs werd in beslag ge nomen, maar F. zag kans er in een dichte mist vandoor te gaan. De Terneuzense gemeentepoli tie werd gewaarschuwd. De hoofdagent de F. die de ver dachte naar Hulst had terugge bracht, verklaarde als getuige décharge dat er niets aan F. te zien was geweest. De officier eiste een week, be nevens, een jaar ontzegging. Mr. Tichelman uit Terneuzen, de verdediger, stelde vast dat de Hulsterse politieman een lelijke fout had gemaakt door F. te laten wegrijden. Het rijden on der invloed achtte de raadsman zo dubieus dat er geen veroor deling kon volgen. Ook de politierechter achtte een én ander niet bewezen en sprak de Terneuzenaar vrij. twee weken werd 200 gulden A. j: v. d. w., een inwoner van Hulst, zou op 20 februari „onder invloed" door Axel heb ben gereden. Daar was hij de weg „kwijtgeraakt". Ter zitting verklaarde hij hier en daar wel wat te hebben ge dronken, maar niet te veel. Een getuige bij wie hij na het ongeval binnen was geweest, had geen alcohollucht geconstateerd. De officier achtte bewezen dat v. d. w. heel wat glazen bier had gedronken en eiste twee weken, plus een jaar ontzegging. De raadsman mr. De Rechter bestreed de tenlastelegging. Hij wees erop dat de vier of vijf flesjes bier die zijn cliënt had gedronken, een tijdsverloop van biina vijf uur bestreken. Mr. Sieperda, de politierech ter, was van oordeel dat hier in elk geval sprake was geweest van onvoorzichtig rijden. Het rijden onder invloed achtte hij niet overtuigend bewezen. De uitspraak luidde ƒ200, boete en een half jaar ontzeg ging. aan, waarin broei ontstond. Er kwamen witte dampen uit, die op zichzelf niet gevaarlijk waren. Op enkele andere plaatsen in de stad sloeg de bliksem in, on der meer in een remise van de tram bij de Maastunnel. OOK IN HENGELO WATEROVERLAST Ook in Hengelo veroorzaakte de ernstige regenval waarmee Twente urenlang te kampen had, veel ongemak. De rijkswegen naar het westen en naar Ensche de waren een tijd lang afgeslo ten, doordat de tunnels waren volgelopen. De wegen naar Al melo en Oldenzaal waren moei lijk berijdbaar, omdat het water van trottoir tot trottoir stond. Ook het verkeersplein in het cen trum van Hengelo, waar vier rijkswegen samenkomen, stond blank. Er ontstonden lange files wachtende auto's. Zij die te snel reden, kwamen al spoedig tot de ontdekking, dat de motor het be gaf. Ook in de buitenwijken van Hengelo had men wateroverlast. Tientallen straten stonden blank. De brandweer had uren werk om de volgelopen kelders leeg te pompen. KOEIEN DOOR DE BLIKSEM GETROFFEN Tijdens onweer zijn zondag middag in de gemeente Ruinen naar schatting vijftien koeien door de bliksem getroffen. Bij de alndbouwer Zegeren werden vijf koeien, een kalf en een veulen door één bliksemstraal gedood. In een landbouwschuur is brand maandag 13 juni terneuzen: Zuidersportpark, 7 uur; Van der Poel-Icust en Atöomboysv. Vliet/v. Duist. dinsdag 14 juni Terneuzen: Zuidersportpark, 7 uur: PTTAdvendo en DOW Vlaco. woensdag 15 juni Terneuzen: Zuidersportpark, 7 uur: MistrappersPZÉM en Philips 2Philips 3. geweest als gevolg van bliksem inslag en ook werden veel elec- trische leidingen getroffen. TWEE BRANDEN IN DALFSEN In Dalfsen is zondag in de na middag de bliksem ingeslagen in twee hooibergen. De brandweer was juist uitgerukt voor een brand bij de landbouwer Kap pers, toen uit een andere buurt schap bij de landbouwer Kieviets eveneens een hooibergbrand werd gemeld. Onmiddellijk werd daarheen de tankwagen gediri geerd. De brand in de eerste hooiberg bleef beperkt tot het rieten dak, terwijl, de tweede hooiberg geheel uitbrandde. Britse omwenteling bij produktie van kunstmest Een vooraanstaande Britse on derneming heeft een uniek pro cédé ontdekt voor de produktie van kunstmest. Het procédé wordt thans op commerciële schaal toegepast door Fisone Fertilizers Limited te Ipswich, Suffolk. De eerste nieuwe kunstmest die volgens dit procédé is ge maakt, „High-N 62", bestaat uit nitrogeen, fosfaat en potassium in de verhouding 25 10 10. Het wordt geproduceerd in de vorm van korrels die twee keer zo hard zijn als die welke vol gens conventionele methoden worden geproduceerd, zijn vrij wel stofvrij en kunnen gemak kelijk worden opgeslagen. Het „afkoelingsstadium", een gehei me fase in het nieuwe procédé, heeft geresulteerd in korrels die niet-poreus zijn. Indien een korrel wordt verpletterd, ver splintert het in schilfers inplaats van te verpulveren. Uit alle delen van de wreld wordt be langstelling getoond voor de nieuwe kunstmest. DROEVIGE AANBLIK Zondagmiddag slipte op de natte rijksweg van Breda naar Gor- kum een personenwagen met een echtpaar en een baby aan boord. De wagen, waarvan de achter banden nauwelijks nog profiel vertoonden, werd, volkomen ver nield. Moeder en kind werden ernstig gewond, de vader kreeg een shock. Twee papegaaien, die ook in de auto waren, zijn ver dwenen. Incident in San Sebastian Leden van de Tsjechoslowaakse delegatie op het filmfestival in San Sebastian zijn zondag door Spaan se politiemannen met de gummi- knuppel bewerkt, toen zij foto's maakten van een botsing tussen politie en Baskische betogers. De Tsjechen wilden aanvankelijk Spanje verlaten, maar nadat de autoriteiten hun verontschuldigin gen hadden aangeboden, besloten zij te blijven. Tijdens de botsing met de voor afscheiding ijverende Basken wer den 18 betogers, onder wie 4 vrou wen, gearresteerd. Onder het schreeuwen van „vrijheid" hoopten de betogers de aanwezigheid van talrijke buitenlandse deelnemers aan het filmfestival uit te buiten teneinde grotere bekendheid aan hun beweging te geven. Rij-instructeur gewond bij explosie auto Een 28-jarige Amsterdamse rij- instructeur heeft zondagochtend tweedegraads brandwonden opge lopen bij een explosie die zich voordeed, toen hij vlak voor hij de wagen wilde starten een sigaret op stak. De man is in een ziekenhuis opgenomen. Uit het onderzoek bleek dat de ontluchtingskraan van de gastank, gevuld met Ipg-gas, ge deeltelijk openstond waardoor gas in de auto kwam en daar bleef han gen. De auto brandde geheel uit. (Adv.) Zit vader vee! in zijn auto? Groeit zijn "buikje" onrustbarend? Help hem er af! (Vervolg van le pagina) Volgens de politie is de tweede man die bij de roofoverval was be trokken, lopend gevlucht in de rich ting van de Van Brienenoordbrug. Met politiehonden werden vanmid dag de terreinen rond deze brug on derzocht. De gearresteerde dader blijkt met behulp van een burger te zijn aangehouden. Het schijnt dat een burger een der daders uit de auto heeft getrokken en net zo lang vastgehouden tot de politie arrriveerde. Bij deze manoeuvre heeft de burger een schot in zijn dij opgelopen. Hij is overgebracht naar het Dijkzigtziekenhuis. Op de 19-jarige Van D. is een groot deel van de buit teruggevon den. DRIE PERSONEN IN VELUWEMEER VERDRONKEN Zondagmiddag zijn bij Elburg in het Velüwemeer drie personen ver dronken. Twee dames uit Heeten, de 27-jarige mevr. M. N. en de 23- jarige mej. G. H,, begaven zich bij de brug te water. Ondanks de vele waarschuwingsborden langs het meer gingen ze te ver van de oever en verdwenen in de drie meter die- Dé vaargeul. Hoewel er direct hulp kwam opdagen waren de dames niet meer te redden, 's Avonds om streeks half acht konden hun licha men worden geborgen. Omstreeks dëzelfde tiid werd ook de 17-jarige jongen G. W. uit Deventer vermist. Ook hij schijnt in de vaargeul te recht te zijn gekomen. Zijn stoffe lijk overschot is tot nu toe niet ge vonden. Britse winkeliers willen voedselrantsoenering De voorzitter van de Britse bond van kleine winkeliers heeft er op de jaarlijkse conferentie van de bond bij de regering op aangedron gen onmiddellijk met de rantsoene ring van voedsel te beginnen, daar de voorraden verminderen als ge volg van de zeeliedenstaking. DOOR MARTIN MONS 12). Nu, dat was dan ook gebeurd, dacht Radersma. De psychiater had zijn uiterste best gedaan en zijn patiënt naar beste krachten geholpen. Maar de heugenis aan hef gebeuren van die dag, was nooit teruggekeerd en de droom was hem blijven kwellen. Een uiterst hardnekkig geval van verdringing, had de dokter het genoemd. Zijn oom had gezegd dat men maar moest hopen, dat het langzamerhand wel zou slij ten en er iets bijgevoegd van de tijd die alle wonden heelt. Het had erop geleken dat hij gelijk kreeg, de droom was zo langzamerhand zeldzamer ge worden, er gingen lange tijden voorbij- dat zijn nachten rustig waren. Maar sinds Overstraight zijn entree had gemaakt op Hui ze Terhorst, kwam de droom elke nacht terug. Had die man een rol gespeeld in de gebeurtenissen van die uit zijn leven weggeveegde dag? En mevrouw Calant en kolonel Ra ven? De jonge controleur Calant en zijn vrouw waren, evenals kolonel Raven, dikwijls hij zijn ouders op de onderneming ge komen. Hij herinnerde zich, hoe hij in het Medanse zwembad om het hardst had gezwommen met mevrouw Calant. Een heel an dere mevrouw Calant dan de zwijgzame, bleke vrouw van nu. Kolonel Raven, vief en vrolijk als hij op koninginnedag de pa rade afnam, het geroffel van de trommen en de schelle trompet klank. De vlaggen en 's avonds de passar malam en het vuur werk. En hij, Allert Radersma, met zijn vrindje Liang Tsjen samen overal vooraan. De Bir- maspoorweg had van kolonel Raven de invalide gemaakt, de man die een hartkwaal had en hijgde bij de minste inspanning. Wat was er van Tsjen, zijn vriendje, geworden? Dood? Of uitgewezen naar het China van Mao Tse Toeng? Als hij toch maar slapen kon. Maar misschien was het wel be ter niet te slapen. Om de droom die dan zeker zou komen. Neen, hij deed beter wakker te blij ven. Zijn hand tastte naar het pakje sigaretten op zijn nacht kastje. Mevrouw Calant en kolonel Raven, wistën zij iets van de ge beurtenissen van die dag? En zwegen ze uit barmhartigheid? Omdat het voor hem maar beter was dat1 hij zich niets herinner de, zoals die éne man in het Jap penkamp had gezegd? En waarom had Overstraight voor zijn, Radersma's, kamer deur gestaan? Hij had daar toch niets te zoeken? Was hij binnen geweest? Maar waarom dan? Waarom? En Kim? Vormde de jonge Chinees ook een deel van het patroon? Hoe lang had hij daar al op die trap gestaan en over de balustrade gekeken voor hij hem zag? Hij moest het hem morgen vragen, zodra hij de kans maar kreeg. Kim zou hem kunnen zeggen of die kerel in zijn kamer geweest was. Allert Radersma had het gevoel dat hij dat weten moest. Als die kerel dan iets van hem wou „Tjessis, dokter, wat ziede gij eruit," zei Marie toen hij 's mor gens voordat hij naar zijn och tendspreekuur in het dorp ging even een kop koffie dronk. „Ge hebt vast en zeker 'ne kou ge pakt gisteravond. Zoude niet lie ver „En mijn patiënten dan?" „As ter ene ernstig ziek was, zou ikke het wel weten," ant woordde ze zelfverzekerd. „Dat geloof ik graag. Tot ziens en bedankt voor de koffie. Toen hij terugkwam van het spreekuur, begroette juffrouw Leocadie hem met dezelfde op merking. Hij zc: afwerend dat hij zich uitstekend voelde, alleen maar wat verkouden. Die plotselinge omslag van het weer zeker. Hij was nu eenmaal gevoelig voor weersinvloeden. Het was het late ontbijt. Voor de gasten, die dagelijks hun werk hadden in Hamerburg werd het ontbijt om twintig voor acht geserveerd. Allert Radersma at haast niet, hij gevoelde zich el lendig. Als hij nu maar geen griep kreeg, dat zou er nog moe ten bijkomen, terwijl hij al voor een zieke collega waarnam. „Begrijp jij wat Lietje van nacht scheelde, Allert? Anders blaft hij toch nooit als jij thuis komt. Hij is er al zo aan ge wend dat je op elk uur van de dag of de nacht verschijnt, dat hij zich daarover niet meer druk maakt. Maar vannacht ging hij tekeer als een razende." „Dat ging niet om mij, al dat lawaai, tante Melaniè, maar om mijnheer Overstraight die op de gang aan het zoeken was naar een verloren manchetknoop. Heeft U uw knoop nog gevon den, mijnheer Overstraight?" Aan de overkant van de tafel boog mijnheer Kim zich ge ïnteresseerd naar voren. „Als dat niet het geval is, doet u misschien wel het beste er Ma rie een duidelijke beschrijving van te geven," ried hij vriende lijk aan. „Dan kunnen de meis jes er bij het stofzuigen op let ten". „Neen, neen, dank u," zei mijn heer Overstraight snel en wat verward. „Ik heb het ding van morgen bij het naar beneden ko men gevonden. Ik trapte er no- tabene haast op." „Wat een geluk, mijnheer Overstraight, dat niemand vóór u hem bij het naar beneden ko men heeft stuk getrapt," meen de Kim en zette zijn gesprek met mevrouw Calant voort over de al of niet noodzakelijkheid van het gebruik van het clavecimbel bij sommige achttiende-eeuwse componisten. Juffrouw Melanie's vlugge vo geloogjes zwierven onderzoekend van zijn gezicht naar dat van mijnheer Overstraight. Zjj voel de duidelijk dat er een band be stond tussen deze beide mensen die elkaar tocji nog nooit eerder hadden ontmoet. (Wordt vervolgd). (Adv.) gron INTERNATIONALS EN STAATSFONDSEN AAN DE VASTE KANT Beursplein 5 heeft vanmiddag de nieuwe beursweek ingezet met een vaste stemming voor vrijwel alle internationale waar den. Ook de staatsfondsenmarkt was aan de vaste kant. Het ver heugende hierbij was, dat de vraag voor het merendeel van publieke zijde kwam. De markt ondervond weinig tegenstand van Amerika, dat met verkoop opdrachten praktisch verstek liet gaan. Dit kwam Kon. Olie ten goede. De vorige week heeft dit fonds steeds onder druk ge legen door Amerikaans aanbod. Kon. Olie gaf dan ook op 132,30 een herstel te zien van 'n gulden. Philips ging een gulden omhoog tot 107,20, Unilever lag vast in de markt op 90,20. Later moesten deze beide fondsen een kleinigheid prijsgeven als gevolg van winstnemingen. Zoals vrij dag nabeurs bekend werd ge maakt, gaat Unilever Twijnstra's oliefabrieken overnemen door 'n bod op de 6 procent cum pref. winstdelende aandelen. AKU en Hoogovens waren prijshoudend op resp. 354% en 350 als advieskoers. KLM, welk fonds vrijdag ruim vier dollar hoger in Wallstreet sloot, kreeg een niet onbelangrijk hogere ad vieskoers waardoor de prijs de ƒ400 benaderde. In de scheepvaartsector wel weinig te beleven. De stemming was echter prijshoudend. Vrijwel hetzelfde moet worden gezegd van de leidende cultures. Het vorige week ingetreden koers- herstel heeft zich in de staats- fondsenhoek kunnen voortzetten. De stemming kreeg zelfs een vast karakter door vraag van 't publiek. In de lokale afdelingen werd de advieskoers voor aandelen Brocades niet boven die van vrij dag opgegeven. Dit fonds lag eind vorige week flauw in de markt als reactie od het jaarver slag. Aandelen Wessanen. die vrijdag veertig punten hoger werden verhandeld, kregen we derom een hogere advieskoers. n» b»'irs houdt er rekening mee, dat Wessanen zal worden over genomen. SLACHTOFFERS IN HONGKONG Als gevolg van zware regen val, waardoor overstromingen en aardverschuivingen ontston den, zijn tot dusver in Hongkong 28 mensen om het leven geko men. Van 46 vermisten wordt aangenomen dat zij eveneens het leven hebben verloren. 3? perso nen werden gewond. Meer dan 100 huizen zijn in gestort. Bijna 800 mensen zijn door tachtig aardverschuivingen dakloos geworden. In elf uur viel zondag ruim 38 cm regen. Alle scholen zijn ge sloten wegens hét gevaar van vérdere grondverschuivingen.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 2