PROVINCIAAL NIEUWS alles (0 kan met cetal M ÜM f A Dg Europese commissie ziet toekomst met vertrouwen tegemoet Terneuzen Axel Middelburg Philippine Sas van Gent Vrij handelsverkeer Indrukwekkend Pagina 2 DE VWTE ZEEUW Vrijdag 10 juni 1960 Burgemeesters benoemingen Bij koninklijk besluit van 9 juni 1966 is met ingang van 1 juli benoemd tot burgemeester van Kortgene de heer P. J. Evers met toekenning van gelijktijdig ontslag als burgemeester van Kattendijke. De heer Evers die 54 jaar is, is sinds 1 mei 1954 burgemeester tevens secretaris van Kattendijke. Hij is Neder lands hervormd en lid van de partij van de arbeid. Met ingang van 1 juli is be noemd tot burgemeester van Veere de heer A. de Kam met toekenning van gelijktijdig eer vol ontslag als burgemeester van Vrouwenpolder. De heer De Kam die 48 jaar is, is sinds 1952 bur gemeester van Vrouwenpolder. De heer De Kam is gereformeerd en lid van de anti-revolutionaire partij. M.U.L.O.-examens Gisteren slaagden te Goes voor het Mulo-diploma A de volgen de leerlingen van de chr. school voor u.l.o. te Terneuzen: Kiet Dobbelaar, Adrie Hangoor, Cor van 't Hof, Bram van 't Hof, allen te Terneuzen; Rineke van der Hoegen te Biervliet; Riet Jansen te Zaamslag en Wim Dees te Philippine. Afscheid directie Scheldeoord Van bevoegde zijde vernamen wij, dat de directie van het rust huis „Scheldeoord", de heer en mevrouw Mulder-Penninga, per 1 juli a.s. Terneuzen gaat verla- 1en. Zij zijn in gelijke functie be noemd van 'het nog in aanbouw zijnde prot.-ehr. bejaardencen trum te Berkel en Rodenrijs. In de afgelopen vier jaren hebben zij. daarbij gesteund door hun bestuur (diaconie herv. gemeen te Terneuzen), heel wat ver bouwd en gemoderniseerd met vele verbeteringen in „Schelde oord", zó dat het daar thans „goed wonen" is voor de bejaar den. De familie Mulder geeft op vrijdag 17 juni a.s. in „Schelde oord" een afscheidsavond voor bestuur, bewoners en personeel. Voor vrienden en kennissen is er nog gelegenheid tot „handen drukken" die avond van 7 tot 7!,2 uur. Daarna hoopt men nog een paar uurtjes gezellig „onder ons" bijeen te kunnen zijn, waar bij een paar van „het huis" ge maakte fimpjes (o.a. Sint Nico- laasfeest) zullen worden ver toond en het daar „thuiszijnde" cabaretgezelschap „De Hoepel" de verdere avond met muziek en spel zal opluisteren. Beiaardconcert op 11 juni Op zaterdag 11 juni van 15 tot 16 uur zal mevr. M. J. Moer dijkvan der Swalm het tradi tionele beiaardconcert verzor gen. Het volgende programma zal worden uitgevoerd: 1. Tune: „Dan zal de beiaard spelen"; 2. Bijendans, Lichten- dahl; 3. Volksliederen; 4. Pink sterlied, Staf Nees; 5. Geestelijk lied, Gesquière; 6. Fantasia, Leen 't Hart; 7. Vlaams volkslied, Em. Hullebroeck; 8. Rondino, W. Franken; 9. Thema variaties, Staf Nees; 10. Tune: „Dan zal de beiaard spelen". Mulo-examens Voor het m.u.l.o.-diploma A met middenstandsdiploma slaag de te Goes mej. N. den Hamer.. Voor het B-diploma slaagden de heren S. v. d. Velde te Sluiskil, E. Schonis en A. Overdulve, bei den te Axel, allen leerlingen van de chr. school voor u.l.o. te Axel. Moboetoe ontevreden over buitenlandse berichtgeving Het Kongolese staatshoofd, generaal Moboetoe, heeft don derdag de voorzitter van de bui tenlandse persvereniging in Leo- poldstad bij zich ontboden om hem „de grote ontevredenheid van de Kongolese autoriteiten" te betuigen over de berichtgeving der buitenlandse pers over de jongste gebeurtenissen in Kongo, in het bijzonder de openbare te rechtstelling van vier Kongolese oud-ministers. Radio-Leopoldstad heeft be kendgemaakt, dat een besluit van president Moboetoe over het lot van de buitenlandse journa listen in Kongo 'te verwachten is. Er zouden maatregelen moeten worden getroffen om te verhin deren, dat „tendentieuze berich ten" over Kongo worden verzon den, aldus de radio. Bejaarden-peiisionhuis op hoogste punt OPLEVERING VAN 16 BEJAARDENWONINGEN De Oudewijk, of, zoals de volks mond in Axel het altijd heeft uit gedrukt, „d'ouwe stad", krijgt gaandeweg een nieuw gezicht. Donderdagmiddag was het in die omgeving merkbaar, dat er weer iets bijzonders aan de hand was. Voor de 16 bejaardenwoningen welke kunnen worden beschouwd als één complex met het bejaar- denpensiontehuis, wapperde de (Adv.) EEN PLATENBON IS ALTIJD RAAK 1 nqjjonale driekleur trots aan de mast, maar even groots onder een stralende zon wapperde op 22 me ter hoogte de rood-wit-blauwe vlag om de vreugde van het stich tingsbestuur en niet minder van het gemeentebestuur tot uitdruk king te brengen. Want het was nu zo ver dat de 16 bejaardenwoningen gereed waren gekomen. In de ko mende dagen zullen deze mooie en geriefelijke woningen worden be trokken. Het bejaardenpensiontehuis, dat gisteren zijn hoogste punt bereik te, zal in totaal 113 bedden hebben. Er zijn 91 éénpersoonszit- en slaapkamers; 6 tweepersoonszit- en slaapkamers. Er is een eetzaal voor too personen. Er zijn twee tweeper soons-ziekenkamers en 2 vierper- -.""-is ziekenkamers. Er zijn verder elf oersoneelska- mers benevens een directiewoning. Het vebouw bezit een ruime recrea tiezaal en een eetzaal voor het personeel. Iedere verdieping heeft een toi let- en badgroep. Het gebouw be vat verder een brancardlift en een personenlift. Niet minder dan 20 km aan elektrische leidingen moest worden aangebracht. Er is een kapel die zowel dienst kan doen voor de r.k. eredienst als voor de protestantse. De burgemeester van Axel, te vens algemeen voorzitter van het stichtingsbestuur, sprak zijn vreug de uit over de vorderingen die bet werk heeft gemaakt. De heer Van Dijke wilde niet nalaten om prij zende woorden te spreken tot allen die hieraan hun krachten hadden geneven. Het algemeen bestuur van de stichting wilde ook materieel doen blijken van zijn tevredenheid, aldus de burgemeester. De tijden van het ..kistje bier" zijn wij ontgroeid en s'pr. meende dat een enveloppe met inhoud meer op prijs zou wor den gesteld. De heer Romein, sprekende na mens alle aannemers, dankte de burgemeester voor ziin waarderen de woorden. Hij stelde het op prijs dat het stichtingsbestuur het niet alleen 'bij woorden had gelaten maar ook daden stélde. De heer Romein bracht met deze woorden de dank voor de inhoud der enveloppe tot uiting. CaOJBS Fusie taxatiebureaus Zeeland en Noord-Brabant De besturen van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij, de Zeeuwse Christelijke Boeren- en Tuirdersbond en de Noord-Bra bantse Maatschappij van Land bouw hebben besloten met in gang van 16 juni 1966 hun taxa tiebureaus samen te voegen tot èèn gemeenschappelijke stichting Grond-, Pacht- en Taxatiebu reau van de Z.L.M., Z.C.B.T.B. en N.B.M.v.L. Het secretariaat van het bu reau is gevestigd te Goes, Grote Markt 28 (Landbouwhuis) en als directeur werd benoemd de heer C. P. J. van Iwaarden te Kloe- tinge. De stichting heeft tot doel de belangen van de leden van de organisaties op het gebied van grond- en pachtzaken in de meest ruime zin zo goed moge lijk te behartigen. In de praktijk is reeds geble ken dat een dergelijk bureau in een behoefte voorziet. Be langhebbenden (zowel eigena ren als pachters) bij grondaf- stand voor bestemmingplannen (woningbouw, industrievestiging, recreatie e.d.), saneringsplannen, aanleg en verbreding van wegen, kanaalverbredingen, dijkverzwa ringen e.d.) hebben reeds dik wijls van de diensten van het bureau gebruik gemaakt. Overigens worden er ook veel adviezen gegeven op het gebied van pachtzaken, o.a. pachtver- lenging, pachtprijzen, pachtkon- trakten, verzoeken aan grond en pachtkamer e.d. Verder kunnen de meest uit eenlopende problemen betref fende grond- en pachtzaken aan het bureau worden voorgelegd, waarbij wordt getracht de leden zo goed mogelijk bij te staan en te adviseren, zoals bijv. betref fende ruil- en herverkavelin gen, leidingen e.d. Mede met het oog op de snel le ontwikkeling die het zuidwes ten van ons land doormaakt,, doen de problemen op het gebied van de grondeigendom en het grondverbruik zich steeds meer voor - en worden bovendien in gewikkelder. Naar de mening van de samenwerkende organisaties zal met de nu bereikte fusie nog beter dan voorheen aan de bè- langen van de leden aandacht kunnen worden besteed. Onderwij zersexamen Aan de chr. kweekschool te Middelburg slaagden deze week voor het eindexamen 2de leer- kring, onderwijzer(es), mej. A. L. Tollenaar te Hoek en de heer A. F. J. de Ruijter te Sluiskil. Jaarvergadering van „Zevibel" De Zeeuwse vereniging tot bevordering der visserijbelangen (Zevibel) houdt de jaarvergade ring op zaterdag 18 juni a.s. in „De Meerpaal" te Philippine. Na een begroetingswoord van de heer A. P. R. Rammeloo zal de voorzitter, de heer A. L. S. Lockef eer uit Hulst, zijn jaar rede uitspreken. De aftredende bestuursleden de heren C. Kosten, D. de Koning en P. Boogert, stellen zich herkiesbaar. De vergadering wordt beslo ten met een rede van ir. Tien stra van het ministerie van land bouw en visserij over het over heidsbeleid ten aanzien van de visseriij. Na afloop wordt een koffie tafel aangeboden in het restau- rant-Wiskerke. Retauratie en verbouwing R. K. kerk Men is ruim een week bezig 'n de r. k. kerk te Sas van Gent met de werkzaamheden, die aan de restauratie en verbouwing van de kerk zijn verbonden. Gezien het feit dat de banken en stoelen voor een groot deel uit de kerk verdwenen zijn, is er maar een beperkt aantal zit plaatsen, welk euvel men heeft willen opvangen door op zondag een extra zondagsviering in te lassen. De kerk, die momenteel vol steigers staat, vertoont een wat rommelig beeld, maar wan neer de kerk, in het bijzonder het dak, zal zijn gerestaureerd en het altaar midden in de kerk zal zijn geplaatst, zal duidelijk blijken welk een voordeel de vernieuwingen met zich mee brengen. Men heeft geschat dat men 9 a 10 weken nodig zal hebben om de werken uit te voeren. Het aannemerswerk is in handen van de gebr. Van Steenbergen. Opbreken van wegen De gemeente Sas van Gent '~eeft het de laatste tijd al erg uoeilijk gehad met de wegen en /ele automobilisten zagen zich 'oor moeilijke problemen ge plaatst in verband met het her- laaldelijk afsluiten van wegen. De grondboringen hebben ge- uime tijd de gemeente onveilig 'emaakt en nu is men volop 'oende de aardgasbuizen te leg den en de woningen aan te slui ten en tegelijkretijd is de P.Z. E.M. bezig met het leggen van vele kilometers kabel. Zaamslag Benoemingen Chr. Onderwijs Aan de geref. school Riemens- straat zijn tot onderwijzeres be noemd de dames G. M. Groot te Voorschoten en M. M. H. Blij- leven te Leiderdorp, die dezer dagen zijn geslaagd voor onder wijzeres. Met ingang van 20 juni zullen zjj in dienst treden. Zwemonderwijs Door de medewerking van de gemeentebesturen van Zaamslag en Terneuzen zal het mogelijk worden, dat de leerlingen van de klassen 3, 4 en 5 der lagere scho len te Zaamslag in het kader van de lichamelijke oefening éénmaal per week gedurende het zomer seizoen zwemonderricht zullen ontvangen in het zwembad te Terneuzen. Deze lessen worden gegeven door de aan het zwem bad gediplomeerde instrukteurs. Maandagmorgen 13 juni worden de eerste lessen gegeven. Bustocht Vrouwenvereniging De hervormde vrouwenvereni ging maakte woensdag j.l. haar jaarlijkse reis. Reeds om zes uur vertrokken de dames via Ant werpen en Hasselt naar Luik. Daar werd koffie gedronken en toen werd de reis voortgezet door het dal van de Vesdre naar Monschau. Hier werden enkele uren doorgebracht, waarna nog een rondrit in die omgeving werd gemaakt, o.a. langs Einruhr. Deze tocht voerde tenslotte langs Aken door Zuid-Limburg naar Maas tricht, waar opnieuw werd ge- oauzeerd. Via Scherpenheuvel, Diest en Lier werd de terugreis aanvaard en na een mooie lange warme dag kwam het gezel schap om 10 uur veilig thuis. JONGEN ONDER TREIN Donderdagmorgen omstreeks half twaalf is op de met knipper lichten beveiligde overweg onder de buurtschap Reeth te Eist (Gel derland) de 17-jarige J. P. A. M. van der Sandt door de sneltrein NijmegenArnhem aangereden en op slag gedood. De jongen werd door de trein gegrepen toen hij met zijn bromfiets van school naar huis reed. Voor zover was na te gaan hebben de knipperlichten op het moment van het passeren van de trein goed gefunctioneerd. (Adv.) vraag handleiding in de winkel Aanrijding Door een misverstand van de bestuurders ontstond woensdag avond een lichte aanrijding tus sen een Belgische bus en een luxe auto, bestuurd door de heer C. H. van A. te Zaamslag, op het gevaarlijke kruispunt midden op het dorp. Met enige materiële schade liep dit ongeval goed af. (Adv.) EEN PLATENBON IS ALTIJD RAAK (Adv.) EEN PLATENBON IS ALTIJD RAAK! CONGRES Siaint Malo (Bretagne)De zeilen 'wn 't Duitse schoolschip „Gorch 71ockworden gereefd bij aan- omst in de haven ter gelegen heid van het 32ste internationale ongres van Kaap-Hoorn-vaar- 'ers (zeelieden van de koop- wardij, die tenminste éénmaal 'nap Hoorn zijn gepasseerd). Ondanks de moeilijkheden die zich het afgelopen jaar hebben voorgedaan, ziet de Europese com missie de toekomst van de Euro pese economische gemeenschap met vertrouwen tegemoet. Dit schrijft de uitvoerende com missie van de E.E.G. in de inlei ding tot het donderdag in Brussel gepubliceerde negende jaarverslag over de werkzaamheden van de gemeenschap van 1 april 1965 tot 31 maart 1966. Hoewel de betekenis van de me ningsverschillen tussen de lidsta ten over de institutionele inhoud van het E.E.G.-verdrag en de ver dere ontwikkeling van de E.E.G. de commissie niet kan ontgaan, pleiten te veel omstandigheden voor de verwezenlijking van de ge meenschap om aan haar toekomst te kunnen twijfelen, aldus het jaarverslag. Geen enkel Europees land heeft er belang bij de sterkste binding, die in West-Europa bestaat, te ver breken. De handhaving van de ge meenschap is een belang voor de gehele vrije wereld, aldus de com missie, die wijst op de onvoor waardelijke steun, die de gemeen schap in de afgelopen moeilijke periode heeft gekregen van alle sectoren van het bedrijfsleven. In het jaarverslag wordt er op gewezen, dat hoe lang de in januari van dit jaar beëindigde crisis tus sen Frankrijk en zijn vijf partners (Duitsland, Italië en de drie Bene- luxlanden) ook heeft geduurd en hoe ernstig zij ook is geweest, er toch reële vorderingen zijn ge maakt bij de uitvoering van het programma dat de commissie had opgesteld. Hoewel de E.E.G.-ministerraad een iets latere datum heeft aange houden voor de verwezenlijking van de douane-unie voor industrië le produkten, zal deze volledige unie in elk geval anderhalf jaar vroeger zijn verwezenlijkt dan in het E.E.G.-verdrag is bepaald, n.l. 1 juli 1968. Ook is een nauwkeurig tijdschema vastgesteld om op het zelfde tijdstip het vrije handelsver- (Adv.) EEN PLATENBON IS ALTIJD RAAK! imivmmmmmmmmmmMmmmmmmMm 'O -F- II iialill l&l: DOOR MARTIN MONS 10) „Fijn hoor, Marie, dank je wel. Ik wil graag op de valreep nog even een kop thee drinken. En wat ik van de sandwiches nu niet naar binnen kan werken, eet ik zo in de loop van de tijd wel op." „Daarveur heb ik een pakske veur oe gemaakt. Bij die van Vos duurt het altijd mirakels lang en daarom..." „Je bent de beste, hoor," riep Radersma terwijl hij wegholde, als je zelf zover bent, zal ik..." „Di.ejen dokter toch mee z'n grapkes," zei Marie, half veront waardigd, half gevleid. HOOFDSTUK III Die zondag was de laatste dag van een ongelooflijk lange en mooie nazomer. En voor lange tjjd de laatste normale dag op Huize Terhorst. In de loop van de avond sloeg het weer om en dokter Radersma die er lichtzin nig zonder overjas op uit was getrokken liep bij zijn terugkeer, na de gelukkige aankomst van baby Vos, een stevige verkoud heid op. Juffrouw Leocadie Terhorst houdt stijf en strak vol, dat er die kille, natte herfstdag nog niets was veranderd, behalve dan het weer natuurlijk. Volgens haar begon de hele misère pas met de brief voor mijnheer Overstraight, drie dagen later. Maar haar zuster is er vast van overtuigd dat het drama zijn aanvang al nam, al was het dan eerst nog ondergronds, met de komst van mijnheer Carl Over straight op Huize Terhorst. Er is echter ook nog een derde opi nie. die beweert dat de stoot tot de volgende gebeurtenissen werd gegeven door een ontmoe ting van dokter Radersma met voornoemde heer toen de dokter was teruggekeerd van zijn kraamvrouw. Hij had nog maar amper de zware voordeur achter zich op slot gedaan, toen d!e pekinees Lie heftig begon te blaffen. Toe gegeven, Lie was waakzaam en Lie blafte bij het binnenkomen van vreemden. Maar wat drom mel, hij, Radersma, was voor het kleine kereltje toch geen vreem de. De hond was eerder erg op hem gesteld. Hij besloot daarom, hongerig en moe als hij was, poolshoogte te gaan nemen. Men kon tenslotte nooit weten. Daar om ging hij de kant uit van het geblaf. Op de eerste etage, onge veer voor de deur van zijn eigen kamer, trof hij tot zijn verbazing Overstraight, die vergeefs pro beerde de slip van zijn kamerjas te bevrijden uit de tanden van de hond,, terwijl hij woedend fluis- tersiste: „Diem jou binatang. Diem, of ik draai je je lelijke nek om." Er volgde een reeks ongekuiste Maleiseuitdrukkin gen. Op Radersma's vraag of hij misschien helpen kon, kromp hij in elkaar, zette met een schut terige beweging gauw zijn bril weer op en mompelde iets van een verloren manchetknoop. ,Zou u dan niet versandiger doen groot licht te maken in plaats van rond te scharrelen met een electrisch lantaarntje?" vroeg de dokter. „Neen, neen, niet de moeite waard... Zal morgen wel bij dag licht... Als u dat nare dier maar van me afhaalt." Radersma nam het van op winding bevende diertje op en Overstraight roetste als een ko nijn die gang door en zijn eigen kamer binnen. Terwijl de dokter hem verbaasd nakeek, hoorde hij een licht geluid op de trap. Hij zag naar boven en bespeurde mijnheer Kim, die vragend naar hem keek. „Heeft u er enig idee van. wat hij bij mijn. kamerdeur zocht?" vroeg hij hem. Kim schudde ontkennend het hoofd. „Hoorde u wat hij tegen die arme Lie zei? Ja? En die be weert dat hij van zijn leven nooit in Indië is geweest. Gek, maar ik kan het idee dat ik die kerel meer heb gezien, maar niet van me afzetten. Maar dan zou ik toch wel hebben onthouden waar en wanneer dat geweest is. Die ogen vergeet je niet licht." „Ogen? Wat is er met zijn ogen?" vroeg Kim zachtjes, ter wijl hij snel maar onhoorbaar de trap afkwam. „Wat is er met zijn ogen?" herhaalde hij nog eens. Zijn ge wone flegma was geheel ver dwenen. „Ze waren werkelijk heel vreemd. Ik heb nog nooit zulke ogen gezien. Geheel zonder wim pers. En het ene was blauw en het andere bruin... Tjasses wat een ogen." (Wordt vervolgd.) keer voor nagenoeg alle Iandbouw- produkten tot stand te brengen. Elke onzekerheid is voortaan op geheven; de Europese industriëlen, landbouwers en handelaren kunnén van nu af aan hun produktie- en afzetprogramma's afstemmen Op een markt van 180 miljoen ver bruikers, aldus de Europese com missie. De commissie spreekt in het jaarverslag de hoop uit, dat de E.E.G.-ministerraad binnen afzien bare tijd overeenstemming zal be reiken over het gemeenschappelijk prijsniveau van de voornaamste landbouWprodukten, de nog in te stellen marktorganisaties en het aanvullende mandaat, dat haar in staat moet stellen de onderhande lingen In de Kennedy-ronde tot een goed einde te brengen. Wat de economische unie van de „zes" betreft signaleert de Euro pese commissie vorderingen in de vorm van het eerste ontwerppro gramma voor de economische poli tiek op middellange termijn voor de periode 1966/1970, de beginsel- overeenkomst over de invoering van een gemeenschappelijke ver- voerpolitiek en het gereedkomen van de basisteksten om op korte termijn een besluit van de Euro pese ministerraad mogelijk te ma ken over de harmonisatie van de regelingen voor de omzetbelasting. De commissie noemt de reeds gemaakte vorderingen „indruk wekkend" ondanks het feit, dat de „zes" in de afgelopen vier jaar tot tweemaal toe (de eerste keer door een Frans veto over Engelands toe treding tot de E.E.G. en de tweede keer door de Franse weigering ver der te onderhandelen over de ge meenschappelijke financiering van de landbouwpolitiek) door ernstige moeilijkheden aan het wankelen is gebracht. (Adv.) EEN PLATENBON IS ALTIJD RAAK! „Laat maar liggen" Door onachtzaamheid van sol daten raakten het Amerikaanse leger vorige maand bij een Iucht- landingsoefening in het gebied van Günzburg in Beieren uitrus tingsstukken ter waarde van 135.000 gulden kwijt. Dit deelde de commandant van de achtste infanteriedivisie, generaal-ma- joor Patrick Cassidy, dinsdag mee. De luchtlandingsoefening was de grootste militaire actie van deze aard sinds de oorlog in Europa. De Amerikaanse solda- en hadden na hun afspringen valschermen, geweren, munitie en andere dingen achteloos iaten liggen. Toen enkele dagen later een speuractie naar het vermiste materieel werd ingesteld, vond men slechts een fractie daarvan terug. Generaal Cassidy heeft hu een beroep op de bevolking ge daan „eventueel gevonden" mili taire uitrustingsstukken bij de politie in te leveren. Hoger veertarrief Hekelingen-Nw Beijerland De ministers van verkeer en waterstaat en van financiën zul len weinig moeite hebben met de beantwoording van de schrif telijke vragen die het tweede kamerlid P. Voogd van de Boe renpartij hen dezer dagen heeft gesteld over het veer Hekelin genNieuw-Beijerland, tussen Voorne-Putten en de Hoekse •Waard. De heer Voogd heeft met zijn vragen de bewindslieden onder de aandacht gebracht dat de ex ploitant van dit veer de verbin ding niet langer zou willen blij ven onderhouden, wanneer hij zijn uit 1947 daterende tarieven niet zou mogen verhogen en daardoor de grotere en betere pont, die hij inmiddels heeft aangekocht, rendabel in de vaart zou kunnen brengen. De rijksdienst van domeinen een onderdeel van het minis terie van financiën, dat de pont verpacht en de tarieven vast stelt heeft inderdaad na maan denlang wachten, intussen half mei reeds de gevraagde tariefs verhoging goedgekeurd. De nieu we pont vaart al ruim drie weken tussen Hekelingen en Nieuw-Beijerland. Valse bankbiljetten in Zwitserland Interpol heeft alle banken in Europa gewaarschuwd naar aan leiding van een mislukte poging valse biljetten van vijf pond van de bank van Schotland in Zürich te verzilveren. Een goedgeklede heer bood woensdag op een wisselkantoor bankbiljetten ter waarde van ongeveer 335.000 gulden aan. De kassier voelde argwaan en ver zocht de man even te wachten. Deze zei dat hij over een kf^ir- tier zou terugkomen. De bank biljetten bleken vals te zijn. De man is niet teruggezien. Volgens de politie van Ziirich zou een internationale bende van valse munters verantwoordelijk zijn voor dit geval.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 2