PROVINCIAAL NIEUWS liHimi't: De weegschaal Cuba mobiliseert reservisten AMERIKAANSE NOTA VERWORPEN SURVEYOR GELANCEERD ZELFVERBRANDING VAN BOEDDHISTISCHE NON CKefarine.,4 Terneuzen Axel Breskens Groede Hoofdplaat Hulst Middelburg Othene Zaamslag 4 middelen doen wonde ren bij pijn of griep! Incident in Gdansk AGENDA Pagina 2 DE \fRITE ZEEUW Dinsdag/woensdag 31 mei/1 juni 1966 HOOFDSCHOTEL? VLEES Rijkskweekschool Eindexamen Bij de aan de Rijkskweekschool te Middelburg gehouden exa mens 2e leerkping slaagden o.m. de dames: A. I, E. Barendregt, Oostburg; C. J. Bliek, Biervliet; A. L. van Cadsand, Hoek; J. P. Gossije, Oostburg en de heren J. I. Mulder, Sas van Gent, W. A. en Kosten en M. Penne, beiden te Terneuzen. B.B.-sirenes Voortaan ztillen de in Zeeuws- Vlaanderen aanwezige B.B.-si- renes de eerste maandag van elke maand om 11.45 uur voor middag worden beproefd door gedurende 15 seconden een aam- gehouden janktoon te laten ho ren. Voor het eerst zal dit geschie den op maandag 6 juni a.s. Deze maatregel dient dus uitsluitend om te proberen of de sirenes goed functioneren. Fel brandje In het zich bij de fietsenberg plaats van de Zuidlandschool be vindende open hokje, bedoeld als stortplaats voor sintels, brak zaterdagmiddag een brandje uit. Papier dat er in de loop der tijd in werd gedeponeerd en een autobuitenband zorgden voor flinke vlammen en een grote rookontwikkeling. De politie was spoedig ter plaatse, evenals de nevelbrand spuit van de plaatselijke vrijwil lige brandweer. Met de nevel spuit werd het vuur bestreden. Na ontdekking van de band kon deze verwijderd worden en minderde de rookontwikkeling, waarop de brandweer de brand spoedig meester was. Spelen met lucifers door kin deren is de vermoedelijke oor zaak van het ontstaan van dit felle brandje. Het was de derde maal dat hier iets dergelijks voorviel. Reeds eerder werd het plan geopperd het hok, dat alleen maar dient tot het wegwerpen van papierafval en verdere brandbare rommel, dicht te ma ken. Dit is tot op heden niet ge beurd. Wellicht nu? Érnstig ongeval Vanmiddag rond het middaguur had op de markt een aanrijding plaats tussen een personenauto be stuurd door P. J. H. en de brom fietser G. M. v. d. B. beiden te Ter neuzen. Eerstgenoemde wilde zich van de westzijde van de markt naar de Burg. Geillstraat begeven. Met een matige snelheid reed hij tussen de aldaar geparkeerde auto's door. Van de richting Burg. Geillstraat naderde de bromfietser van links. Toen deze de auto opmerkte trachtte hij nog naar links uit te wijken, evenwel tevergeefs. De aanrijding die volgde had tot resultaat dat v. d. B. een gecom pliceerde beenbreuk en een hoofd wonde opliep. Het slachtoffer werd op advies van dokter v. d. Griek, die de eerste hulp verleende, per ambulance naar het Julianazieken- huis vervoerd. Wielrijdster door auto gegrepen Maandagmiddag had op de rijks weg AxelSluiskil een vrij ernstig verkeersongeval plaats. Even voor bij de duiker stak mevrouw De. B.T. uit Terneuzen met haar rijwiel de rijksweg over. Zij werd geschept door een personenauto bestuurd door C. J. H. uit St. Jan steen. Eerste hulp werd verleend door dokter Boor. Deze achtte het nood zakelijk haar voor nader onderzoek naar het ziekenhuis over te bren gen. De fiets werd totaal vernield. Hengelwedstrijd De hengelsportvereniging „Ge duld Overwint Alles" te Axel hield zaterdagmorgen op de ijsbaanvijver in het recreatiegebied een club wedstrijd, waaraan 84 vissportbe oefenaars deelnamen. Deze wed strijd was de eerste welke meetelt voor het clubkampioenschap. De uitslag was: 1. F. Briquet, Westdorpe, 168 pnt; 2. R. de Block, Axel, 155 pnt; 3. J. Paternoster, Brussel (B.), 133 pnt; 4. L. Mesure, Wondelgem (B.), 130 pnt; 5. P. Kalle, West- dorpe, 113 pnt; 6. H. v. d. Biest, Brussel (B.), 90 pnt; 7. F. Meche- link, Westdorpe, 88 pnt; 8. G. Droesbeke, Westdorpe, 86 pnt; 9. M. Buyck, Zelzate <B.), 85 pnt; 10. R. Chalmet, Zelzate (B.V 80 pnt; 11, C. M. Roose, Axel, 75 pnt; 12. L. v. d. Broek, Grembergen (B.), 73 pnt; 13. Jac. van Meurs, Axel, 70 pnt; 14. R. Coppieter, Gent (B.), 59 pnt; 15. J. A. Roose, Axel, 58 pnt; 16. E. van Laere, Westdorpe 52 pnt; 17. J. C. Dey, Axel, 47 pnt; 18. P. Hillaert, Axel, 43 pnt; 19. J, v. d. Braak, Axel, 42 pnt; 20. F. Goossens, Moerbeke (B.), 41 pnt; 21. E. van Hoecke, Oöstakker (B.), 38 pnt. De heer F. Briquet, Westdorpe, winnaar van deze clubwedsrijd, mocht na afloop de door het streekcentrum Axel beschikbaar gestelde wisselbeker in ontvangst nemen. Kunst- en nijverheidsmarkt Zaterdagmiddag heeft burge meester M. K. van Dijke de kunst en nijverheidsmarkt welke tijdens de Pinksterdagen op de Kaaiwal werd gehouden, geopend. De burgemeester zeide ingeno men te zijn met de kunst- en nij verheidsmarkt, die zeker een stuk cultuur te zien geeft en zeer goed aansluit bij de Axelse zaterdag- markt. Door het doorsnijden van een lint met een door de Zeeuws- Vlaamse houtsnijkunstenaar Wal- hout van Othene vervaardigd mes opende de heer Van Dijke deze markt, die druk werd bezocht. De standhouders kregen veel be langstelling, terwijl er vrij goed werd verkocht. Naast aardewerk, houtsnijwerk, en schilderijen was er 'a stand van de vrijetijdbestedingsgroep met zelfvervaardigd aardewerk. Het ligt in de bedoeling deze kunst- en nijverheidsmarkt op regelmatige tijden te houden. Receptie voetbalvereniging Breskens Ter gelegenheid van het be haalde kampioenschap van de vierde klas H heeft de v.v. Bres kens in het clublokaal, café Scheldezicht, een druk bezochte receptie gehouden. Aanwezig waren B. en W. van Breskens, besturen van de plaat selijke sportverenigingen Schel- destroom en B.K.C., alsmede de besturen van Biervliet, Hoofd plaat en IJzendijke. Van de oudste supporter, de heer J. Vermeulen uit Water landkerkje, kreeg men een bal. Het clublokaal was getooid met vele bloemstukken. 's Avonds was er in „De Uit komst" een koffietafel en een gezellig bal voor de spelers, oud- spelers en donateurs. Aanbesteding B. en W. van Groede hebben de grond-, riolerings- en bestra- tingswerken ten behoeve van het bestemmingsplan „Kom- Zuid-Oost" in het openbaar aan besteed. De laagste inschrijver was P. Mollet en Zn te Hoofd plaat voor 120.431,De hoog ste inschrijvers waren de fa. De Ruijsscher en Zn te Biervliet en het N.V. Aannemingsbedrijf „Flakkee" te Middelharnis voor 137.200,Er waren 13 in schrijvers. Hoofdplaat Ontslag burgemeester Bij K.B. is aan de heer J. F. C. Temmerman op zijn verzoek in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd met ingang van 1 juni a.s. eer vol ontslag verleend als burge meester van de gemeente Hoofd plaat met dank voor de als zo danig bewezen diensten. Aanbesteding Door het dagelijks bestuur van het waterschap Hulster Ambacht werd aanbesteed het verbeteren van wegen gelegen in de Kiel- drechtpolders, Van Alstein- en Koningin Emmapolder, ter lengte van 10,6 km, met bijbehorende werken. De laagste inschrijver was de firma gebrs Sponselee te Kloosterzande met ƒ376.000; de hoogste inschrijver was de firma gebrs Suykerbuyck te Hooger- heide met ƒ462.300. De gunning is aangehouden. Eindexamen HBS-B Aan het Janseniuslyceum slaag den voor het eindexamen HBS- B: Rob Baert, Sint Jansteen; Jackie van den Bergen en Ron- ny de Bruijn, beiden Terneuzen; Paul van Campen, Graauw; Mar cel Celie, Axel; Frank Colsen en Loek de Cooker, beiden Sas van Gent; Jos. Geerards en Wim Geerads, beiden Koewacht; Wim Hageman, Clinge; Jackie Kouw- ijzer, Terneuzen; Lucien d'Hondt, Frank Ivens, Florent Messagie, Walter Naessens, Jan Neeteson en Ronny van Remortel, allen Hulst; Jo Moorthamer, Axel; Gerrit Staal, Sas van Gent: Ri chard Verhaegen, Grauuw; Ron ny de Waal, Terneuzen en Jos. Weemaes, Nieuw-Namen. Examen Icinderverzorgster Te Middelburg slaagden voor het examen kinderverzorgster in koloniehuizen, uitgaande van de centrale raad voor kinderuitzen ding o.m. de volgende kandida ten: C, J. Dieleman te Zaam- slag; A. T. M. Hoogdalem en E. M. E. Ivens, beiden te Hulst; M. T. M. de Maagd te Klooster zande; M. G. van Petegem en C. L. J. de Waal, beiden te Ter neuzen. Kaartavond Aan de zaterdagavond te Othe ne gehouden kaartwedstrijd na men niet minder dan 40 spelers deel. Dat was vermoedelijk toe te schrijven aan de mooie prij zen die er regelmatig te winnen zijn. De uitslag was als volgt: 1. Joh. de Visser; 2. W. de Pooter; 3. C. de Vos; 4. A. Plad- det; 5. W. Kaijser; 6. C. Schoon- akker; 7. Math, de Bruijne; 8. Joh. de Hamer; 9. Wakker; 10. C. v. d. Broecke. 50 jaar getrouwd De buurtschap Zaamslag-Veer had dinsdag een jubilerend echt paar. Het was die dag vijftig jaar ge leden dat A. Verpoorte en zijn verloofde E. de Jonge in het hu welijk traden. Sinds 25 jaar wo nen ze beneden „de dijk" op nr. B 35. Verpoorte was aanvankelijk steeds werkzaam in de landbouw maar de laatste 7 jaar van zijn lange werknemersloopbaan is hij werkzaam geweest bij de N.V. v. d. Poel te Terneuzen. Het nakomelingschap telt 2 zoons en 4 kleinkinderen. Ver poorte, 77 jaar, en zijn vrouw 73 jaar, zijn nog een kras echt paar. In deze kleine buurtschap kan men bij mooi weer Verpoor te met meerdere ouderen op de „klapbank" vinden. Maar ook zijn „hofje" ligt er netjes bij. Zijn echtgenote liet ons met gerechte trots de grote zitkamer zien, die er keurig verzorgd uit zag. Trouwens de woning met ZEILWEDSTRIJDEN IN DE BRAAKMAN Was voor de niet-zeilers gedu rende de Pinksterdagen de wind wat te guur, voor de deelnemers aan de zeilwedstrijden in de Braakman waren het ideale weersomstandigheden. Veel deelnemers betwistten elkaar de eer om het eerst door de finish te gaan. In de Spankerklase waren het de gebr. v. d. Vijver uit Biervliet die zegevierden. Gevolgd door de gebroeders Royeaux uit Brugge, als tweede, v/aren het de heren v. d. Walle te Hulst, Visser te Terneuzen en dr. De Caluwé (België die resp. de tweede, derde en vierde plaats bezetten. In de Schakelklasse waren het Ir. v. d. Berg uit Terneuzen en de heer Kindt uit Hulst die als eerste en tweede finishten. De prijzen werden door burge meester Hanssens (Hoek) en burgemeester Kostense (Bier vliet) uitgereikt. De wedstrijden werden geor ganiseerd door ide zeilclub „de Vremdijck". Siamese tweeling na operatie overleden Een Siamese tweeling is over leden kort nadat in een zieken huis te Charlotte de kinderen operatief waren gescheiden. De kinderen, twee jongens, waren vorige week dinsdag geboren met de borst en de buik aan elkaar gegroeid. erf mag gezien worden. En met nog meer trots vertelde ze ons dat ze de huishouding geheel zelf doet. Alleen bij de grote schoonmaak heeft ze hulp. Het was begrijpelijk dat het gisteren een hele drukte was in de woning van het gouden echt paar, want in zo'n kleine buurt schap kent ieder ieder en als er een gebeurtenis als deze is, laat niemand zich onbetuigd met blij ken van belangstelling en het aanbieden van geschenken en gelukwensen, waaraan wij de onze gaarne toevoegen. (Adv.) FROM AMERICA'S BEST TOBACCOS DOOR MARTIN MONS 3. Gelukkig iemand van onze eigen soort, geen luidruchtige Amerikaan, dacht juffrouw Leoca- die Terhorst terwijl ze de nieuwe gast voorging naar zijn kamer. Dit persoonlijk ontvangen van een pas aangekomen huisgenoot was iets dat zij zich nooit liet ontnemen. Volgens haar was dit het ogenblik om een juiste indruk van iemand té krijgen. Wat moe van de reis en in een vreemde omgeving, dan toon de iemand zich zoals hij was. Deze mijnheer Overstraight was een heel prettig mens, daarvan was ze al zeker toen ze naast hem de trap opging. Die trap was de trots van Terhorst, omdat hij zo breed was dat er gemakkelijk vier men sen naast elkaar konden lopen. Op elke vlucht van tien treden volg de een soort portaaltje; in dè muur daarvan was een nis aangebracht waarin een beeld stond. „Een bijzonder mooie trap", vond mijnheer Overstraight, „al leen dat beeld in die eerste nis... Hebt u er nooit eens over gedacht daar iets anders te plaatsen? Iets, tja, hoe moet ik dat nu zeggen Iets vriendelijkere, meer uitnodi gend. Een of ander kinderfiguurtje bijvoorbeeld, zoals die uitstekende copie van het jongetje met de gans een vlucht hoger". „De Themis weghalen? Betover grootvader Gijsberts Themis? Weet u wel dat die Themis er al staat sedert hij Huize Terhorst liet bouwen? Hij was voorzitter van dc commissie die koning Willem I..." „O, neemt u; mij niet kwalijk" juffrouw Terhorst. Ik wist natuur lijk niet dat het beeld zo'n kost baar familiestuk was", zei Over straight haastig terwijl hij een wat schichtige blik wierp naar de meer dan levensgrote dame in wit mar mer, die dreigend met haar weeg schaal scheen te zwaaien. „Het is natuurlijk een heel mooi beeld", ging hij verder. „Maar u moet me toegeven, dat men het eerder in een gerechtsgebouw zou verwachten dan in een privé- woning". Cuba heeft zaterdag zijn reser ve-troepen gemobiliseerd, nadat premier Fidel Castro de alarm toestand had afgekondigd met het oog op een „mogelijk op handen zijnde Amerikaanse aan val". Militaire konvooien reden door Havanna en de kustbatterijen zijn versterkt. Alle verloven zijn in getrokken en voor enige batal jons van de militie geldt een toe stand van algemene waakzaam heid. In Havanna heerst een gespan nen sfeer. De straten zijn vol mi litairen en op de hoeken zijn luidsprekers aangebracht, waar door militaire muziek klinkt en Castro's antwoord, op de Ameri kaanse nota steeds wordt her haald. Radio en televisie spelen militaire marsmuziek. Waarnemers in de Cubaanse hoofdstad zijn verrast door de snelheid en grofheid van de Cu baanse reactie op de jongste Amerikaanse nota, volgens welke zes Cubaanse soldaten zouden hebben getracht tot de basis Guantanamo door te dringen. De Cubaanse regering heeft zaterdag een Amerikaanse nota van vrijdag verworpen waarin wordt gewaarschuwd tegen her haling van het indringen van Cu baanse militairen op gebied van de Amerikaanse basis te Guan tanamo en waarin wordt gezegd, dat dergelijke daden slechts ern stige en betreurenswaardige ge volgen kurnen hebben. De Amerikaanse nota was via diplomatieke kanalen aan de Cu baanse regering gezonden, daar de landen geen diplomatieke be- betrekkingen met elkaar onder houden. Een Tsjechische diplo- Maandagamiddag is een sur- veyorruimteschip op Kaap Ken nedy gelanceerd, 't Is de bedoe ling, dat hiermee een televisie camera ongeschonden op de maan wordt gebracht; een eerste po ging in deze richting. De surveyor of onderzoeker is gelanceerd met behulp van een atlas-centaurraket. De onderzoeker moet volgens de plannen donderdag, na een reis van 63 uur, de „Oceanen der stormen" op de maan bereiken. De robottelevisiecamera moet talloze beelden naar de aarde zenden met behulp waarvan een geschikt plek voor de landing van een mens op de maan uit gekozen zou kunnen worden. De lancering van de onder zoeker werd o.m. gadegeslagen door Thomas Stafford en Euge ne Ceman, die beiden woensdag in de Gemini-9 de ruimte in gaan. KOERS SURVEYOR GECORRIGEERD De koers van de Amerikaanse televisierobot „Surveyor" is in de nacht van maandag op dins dag zodanig gecorrigeerd, dat het toestel donderdag een zachte landing op de maan moet kun nen maken. Op een signaal van af de aarde werkten drie kleine raketten gedurende 20 seconden. Volgens functionarissen in Cape Kennedy reageerde de Surveyar uitstekend op alle commando's. maat had de nota zaterdag op het State Department teruggegeven. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken zei, dat de Tsjech handelde naar instructies van de Cubaanse regering en niet op eigen gezag. Hij wilde niet zeggen of er maatregelen zullen worden genomen, zoals de uit wijzing uit Guantanamo van de achthonderd Cubanen die op de basis werken. Op een vraag over de oorzaak van de jongste gebeurtenissen zei de Amerikaanse woordvoerder, dat de Cubaanse reactie er een bewijs van is, dat Castro de aan dacht wil afleiden van de mis lukking van zijn regime en van de groeiende ontevredenheid on der de bevolking. Volgens de Amerikaanse nota waren gewapende en geünifor meerde Cubaanse militairen in de avonden van 21 en 23 mei bin nengedrongen op de Amerikaan se marinebasis. Op 21 mei had een Amerikaan se militair, die op de basis was, bevolen te stoppen. Toen de Cu baan daaraan geen gehoor gaf, had de wacht een waarschu wingsschot gelost en vervolgens geschoten om te raken. De Cu baan was gevlucht, maar scheen gewond. Tegen middernacht op 23 mei had een uit drie mariniers be staande patrouille ongeveer 100 meter binnen de basis, ten min ste vijf, eveneens gewapende, Cubaanse militairen aangeroe pen. Toen de mariniers de Cuba nen wilden ondervragen openden dezen het vuur en vluchtten naar Cubaans gebied. CUBAANSE BESCHULDIGING Cuba heeft dinsdag beweerd dat de opvarenden van een boot die zondagavond in de buurt van Havanna aan land probeerden te komen, van plan waren premier Castro te vermoorden op recht streeks bevel van de Amerikaan se centrale inlichtingendienst. Zondagochtend vroeg heeft in Hue een 77-jarige Boeddhisti sche non zichzelf mët benzine overgoten en laten verbranden. Dit geschiedde op de binnen plaats van een pagode. (Adv.) Tevoren had zij brieven ge schreven gericht aan president Johnson van de V..S. die zij kri tiseerde wegens de Amerikaanse steun aan premier Ky van Zuid- Vietnam en aan de regering in Saigon die zij beschuldigde van onderdrukking van de Boeddhis ten. Boeddhistische geestelijken vormden een kring rondom het toneel van de „zelfverbranding". Een Boeddhistische monnik heeft zichzelf maandag voor een pagode in de Zuidvietnamese Vier middelen in één tablet helpen hoofdstad verbrand. Dit is de elkaar en......,.*... doen wonderenl laatste zelfmoord in een reeks De vier middelen, verenigd in één Ya" vier', die de afgelopen paar r. A„ t dagen zich m Zuid-Vietnam heb- tab etChefarine„4",z.jn elk afzon- ben afgespeeld en gelden als derlijk in de hele wereld beroemd en protest tegen de regering in Sai- hebben miljoenen mensen baat ge- gon. bracht. Tezamen werken zij nog beter en doen werkelijk wonderen. Eén derbestanddelen is het betrouw bare maagmiddel Chefarox, dat een Met valse sleutel brandkast gestolen 6000 gestolen In een accountantkantoor aan het Emmaplein in Amsterdam hebben inbrekers in de nacht van vrijdag op zaterdag uit de brand kast een bedrag van ongeveer 6000 gulden gestolen. De kast is volgens de politie kennelijk met epn valse sleutel geopend, want er werden geen beschadigingen op de kast aangetroffen. Via een kelderluik verschaften de inbre kers zich toegang tot dit kan toorpand in het stille Oranje- Nassaukwartier. Marokkanen bij ritueel slachten betrapt De Utrechtse politie heeft weer enkele Marokkanen aangehou den, die zich schuldig hebben gemaakt aan klandestien slach ten. Zij werden vrijdag op heter daad betrapt bij het op rituele wijze om hals brengen van een bok. Dat gebeurde op een bin nenplaatsje aan het Koekoeks plein. Drie Marokkaanse arbei- ders (allen 27 jaar oud) stonden teveel aan maagzuur neutraliseert In Gdansk heeft zictl zondag aan juist op het punt het bokje te - 1 het eind van een godsdienstige villen, toen zij door de politie D® combinatie is ideaal om pijn of plechtigheid in de kathedraal een werden verrast. De restanten griep doeltreffend te bestrijden, incident voorgedaan. Enkele hon derden gelovigen vernielden een zeer groot propagandabord met een Christusfiguur temidden van puinhopen en het onderschrift. Wij vergeven niet, waarmee de com munistische autoriteiten hadden gereageerd op de omstreden ver zoenende brief van de Poolse bis schoppen aan hun Duitse collega's. Het bord werd neergehaald en ver brand. Een man die foto's maakte van het voorval, werd mishandeld. De militie wist snel de orde te her stellen. Op de plechtigheid, ter herden king van het feit dat duizend jaar geleden de kerstening van Polen is begonnen, luisterden 100.000 mensen naar de primaat van Polen, kardinaal Wyszynski, die vele ova ties kreeg. De politie nam een tiental jonge ren in hechtenis. Een politie-auto werd begroet met kreten als Ge- stapoe gestapo. Het incident deed zich voor bij het hoofdstation, waar het propagandabord was aange bracht. van de bok en een paar slagers messen werden in beslag geno men. Zoals bekend is de Marok kaanse manier van slachten in ons land verboden. „In een gerechtsgebouw zou het er zó niet meer uitzien. Of gelooft u soms dat ze zich daar de moeite zouden hebben gegeven het zó te onderhouden? Kijkt u maar eens naar die weegschaal". De nieuwe gast keek gehoor zaam en onderdrukte met moeite een huivering. „Bovendien", ging juffrouw Leö- cadie verder, „kan ik niet inzien waarom die Themis op Terhorst niet evengoed zou passen als in het een of andere openbare gebouw. Betover-grootvader Gijsbert was 'n beroemd jurist. De Terhorsts zijn van vader op zoon leden van de rechterlijke macht geweest". „Natuurlijk. In dat geval..." ant woordde Overstraight vaag en hij keek goedkeurend zijn kamer rond. „Werkelijk quite charming, juf frouw Terhorst. Maar het is geen kamer, het is een suite. U is veel te bescheiden. Een ruime zitkamer, een slaapkamer, een badkamer..." „Neen, neen, mijnheer Over straight, 't is toch werkelijk maar één kamer. Maar het schijnt dat voor betovergrootvader Gjjsbert 'n kamer pas een kamer werd als die minstens negen bij zeven meter was. Hij moet zelf een heel grote, zware man zijn geweest. Ik ver onderstel dat hij voelde meer ruim te dan een ander nodig te hebben. We hebben vaak over die grote kamers gezucht, ze waren haast niet te verwarmen Maar nu ko men ze ons uitstekend van pas, we konden van ieder 'n stuk afnemen voor een slaap- en een badkamer tje. Het leek ons voor onze huis genoten prettiger als ze zich, wan neer ze dat wensten konden terug trekken, zonder dat ze hun toe vlucht moesten nemen tot een zit- slaapkamer. Ik vind zit-slaap- kamers zoiets troosteloos hebben, u ook niet?" Mijnheer Carl Overstraight ver zekerde nog eens dat hij zijn suite' quite charming vond en zelfs in de States nooit iets aardigers had gezien. Hij was er zeker van dat een verblijf in zo'n rustige, pret tige omgeving hem erg veel goed zou doen. „Als u Marie de sleutels geeft, zal zij uw koffers wel uitpakken. Ze is heel netjes en volkomen be trouwbaar. We drinken over een uurtje thee. Dan kunt u kennis ma ken met uw huisgenoten. Of een deel ervan tenminste. De anderen, die hun werkzaamheden in de stad hebben, krijgt u natuurlijk pas aan het diner te zien. Zal ik Marie dan maar sturen?" „Heel graag, juffrouw Terhorst". En dan zeggen ze nog dat vrou wen nieuwsgierig zijn, dacht Ma rie, terwijl ze korte nietszeggende antwoorden gaf op de vragen over de verdere bewoners van Huize Terhorst, weermee de nieuw aan gekomene haar overstelpte. Marie Verhoef, de rechterhand van de dafnes, had het land aan wat zij geklessebes noemde. An dermans zaken gingen een mens néén steek aan. Als de lui zich eens wat minder met elkaar be moeiden, wat minder nieuwsgierg waren naar elkanders doen en la ten, zou er heel wat minder bonje op de wereld zijn. (Wordt' vervolgd.) HEDEN Terneuzen; Luxor-Theater, 8 uur: „How the West was won" Zuidersportpark, 7 u. (ter. 4 en 5): Van der PoelAdven- do en DowHKC II. WOENSDAG 1 JUNI Terneuzen: Zuidersportpark, 7 uur (terr. 6 en 7): Mistrap- pers-HSV en Philips IIMe- terfabriek. DONDERDAG 2 JUNI Terneuzen: Zuidersportpark, 7 uur (terr. 6 en 7): Spadella Philips I en Philips IIIMoe '65.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 2