PROVINCIAAL NIEUWS 1000MB maagtabletten GEMEENTERAAD VAN TERNEUZEN NIET GELUKKIG MET BRIEF VAN MINISTER B0GAERS n nieuwe fiets voorniets! A.R.K.A. richt zich tot ministers van binnenlandse zaken en financien ragma a Terneuzen Breskens Retrenchement Sas van Gent Zuidzande Middelburg Overeenstemming over C.A.O.'s grafisch bedrijf 'n blijvende uitkomst! De, Vf\l|Ë ZEEUW Vrijdag 27 mei 1960 Hulster Ambacht vergaderde Verbouwing waterschapshuis Het waterschap Hulster Am bacht komt donderdag 2 juni a.s. in algemene vergadering bijeen voor de vaststelling van de be groting 1966. In deze vergadering zal ir. J. Bos, voorzitter van de ontwate- rings-studiecommissie, een na dere toelichting geven over de gebleken wenselijkheid van een gemaal nabij de Paal. Voor een noodgemaal was in de begroting 1965 reeds een post uitgetrokken. Nadien bleek de noodzaak van de bouw van een geheel nieuw gemaal. De com missie die de begroting heeft onderzocht, adviseert eveneens in die geest. Het Waterschapshuis Verder komt aan de orde de verbouwing van het voormalige bankgebouw in de Gentsestraat te Hulst, welk gebouw is aange kocht om te worden ingericht als waterschapshuis. Het bestuur van het water schap heeft het architectenbu reau-P. Roelands te Hazerswoude opdracht gegeven tot het ont werpen van een plan voor de verbouwing. Men wil dit werk onderhands aanbesteden. Daar om is de kostenbegroting die bij het bestek behoort, niet bekend gemaakt. Reeds eerder kreeg het be stuur een krediet van 100.000, welk bedrag evenwel niet was gebaseerd op een reële kosten begroting. Voor de kosten van verbou wing, verwarming, telefoonin stallaties wil het bestuur een be drag van 124.000 reserveren. Voor de verdere inrichting en aankleding van het gebouw vraagt het bestuur een verder krediet van 40.000. Avondvierdaagse De avondvierdaagse zal dit jaar te Terneuzen en omgeving worden gehouden van 14 tot en met 17 juni. Het uur van ver trek is voor elke dag vastgesteld op half zeven. Voor de junioren worden af standen geprojecteerd van 4 maal 10 km en voor de senioren 3 maal 15 en 1 maal 20 km. Het startbureau is gevestigd in café „De Vriendschap" bij de Axelse brug. De deelnemers die de avond vierdaagse met succes volbren gen, ontvangen een persoonlijke herinnering. Er worden ook groepsherinneringen uitgereikt, in beide gevallen bestaande uit een medaille of cijferschildje. Leiders van groepen moeten de leeftijd van achttien jaar heb ben bereikt. Op alle wandelin gen zijn de reglementen en de bepalingen van de Z.W.B. van toepassing. Schoolreisjes OMder leiding van het onder wijzend personeel en leden van de oudercommissie hebben de hoogste klassen van de r.-k. school de jaarlijkse schoolreis gemaakt. Via de Veerse dam, Oosterscheldebrug en Haring vlietbrug ging het naar Rotter dam. Eerst werd een havenrond- vaart gemaakt, waarna de Euro mast met een bezoek werd ver eerd. Ook de dierentuin Blijdorp werd bezocht. Op de terugtocht werd in Roo- Het onderzoek was reeds ge ruime tijd aan de gang en het verdere onderzoek van de rijks recherche zal moeten uitmaken of er, en in hoeverre, een straf vervolging mogelijk is. Dit geldt ook voor de man uit Domburg die een aantal gouden munten klandestien had verhandeld. Over het juiste aantal en over de geldbedragen die hiermee ge moeid zijn geweest, kon de of ficier van justitie geen verdere mededelingen doen. De Domburger had als chauf feur van een slopersbedrijf vorig jaar enige gouden munten gevon den bij het wegvoeren van puin van een stuk gemeentegrond. In verband hiermee heeft de rijks recherche deze week ook het overige personeel dat bij de slo perswerkzaamheden aanwezig is geweest, aan een verhoor onder worpen. Jeugd en bloemen De oudercommissie der open bare school reikte aan alle leer lingen dezer dagen drie plantjes uit ter verzorging. Het is de be doeling, dat de jeugd deze plant jes de komende maanden met zorg opkweekt. Van deze planten en andere wordt dan in septem ber in de school een tentoon stelling gehouden, waarvoor in de regel bij de bevolking grote belangstelling bestaat. Schoolsportdag Op het gemeentelijk sportter rein te Retranchement wordt vandaag de jaarlijkse school sportdag gehouden, waaraan de oudste scholieren van de lagere scholen te Cadzand, Nieuwvliet, Retranchement en Zuidzande deelnemen. Collecte De Emmabioemcollecte bracht te Retranchement ƒ22,98 op. Nummering der kandidatenlijsten Voor de a.s. gemeenteraads verkiezing hebben de ingediende kandidatenlijsten de volgende nummers gekregen: 1. Protes tants Christelijke groepering: 2. Partij van de Arbeid; 3. Lijst- Kornelis en 4. Gemeentebelan gen. Nieuw bedrijf Donderdagmiddag 16 juni om 15 uur zal 't nieuwe bedrijf van de Zeeuws-Vlaamse ijzer- en metaalgieterij te Sas van Gent door de commissaris der konin gin mr, J van Aartsen officiëel worden geopend. Muziekconcert Traditiegetrouw zal de muziek vereniging „Veronica" te Zuid zande op le Pinksterdag des avonds een concert geven in de muziektent. Het concert vangt aan om 8 uur en vooraf om 7 uur zal het jeugdkorps van „Veronica" een kort concert geven. Vergadering Groene Kruis De plaatselijke afdeling van het Groene Kruis hield dezer dagen haar jaarvergadering in hotel „De Rode Leeuw", bij de aanvang waarvan de waarne- aan een speeltuin, De le en 2e klas van de open bare school te Breskens zijn op hun jaarlijkse schoolreis geweest, ditmaal naar Knokke en Aar denburg. In Knokke speelden ze in het bos en werd de speeltuin „Siska" bezocht. Op de terugreis ging de route over Aardenburg, waar ook de speeltuin het doel was. Om vqf uur kwam men weer terug in Breskens. Vismijn Aan de vismijn te Breskens werd in de week van 15 mei t/m 21 mei de volgende vis aange voerd: 4116 kg exportgarnalen, 2131 kg schar, 1448 kg schol, 265 kg gul, 195 kg rog, 306 kg wij ting, 237 kg griet, 393 kg tarbot, 222 kg poon, 4 kg paling, 12.317 kg tong, 12 kg tongschar, 16 kg ongesorteerde vis, 275 kg onver kochte bot, 409 kg onverkochte schar, 3977 kg onverkochte schol, 179 kg onverkochte wijting en 28 kg onverkochte poon. Opening zwembad Zaterdag a.s. zal het Koningin Wilhelmina-zwembad om 2 uur worden geopend. Op werkdagen zal het bad geopend zijn van 10 tot 12 uur en van 13.30 tot 17 uur. Voor gediplomeerden zal het tevens geopend zijn 's avonds van 18.30 tot 20 uur. Juwelier in vrijheid gesteld De officier bij de Middelburg se rechtbank heeft woensdag avond laat de mededeling gedaan dat er hangende het onderzoek geen termen aanwezig waren om de juwelier v. d. R. langer in arrest te houden. Deze werd in de loop van de dag in vrijheid gesteld. (Adv.) EEN PLATENBON IS ALTIJD RAAKI sendaal nog een bezoek gebracht voorzitter de heer H Goe- degebuur, welkom kon heten een schamele 1 ®/o van het ledental. De heer Goedegebuur betreurde deze slechte opkomst. Vlot onder de hamer door gin- (Adv.) EEN PLATENBON IS ALTIJD RAAK! gen de verschillende agendapun ten als de rekening over 1964 en de begroting voor 1966, ter- Wijl in het bestuur werd herko zen de heer J. C. Risseeuw en als nieuw lid aan het bestuur werd toegevoegd de heer J. Cap- ponKole. Raadsvergadering De gemeenteraad van Zuid zande, welke woensdagavond in openbare vergadering bijeen kwam, besloot aan dé minister van volkshuisvesting kenbaar te maken dat volledig kan worden ingestemd met diéns plannen tot grotere vrijheid op het ge bied van de woonruimtevoorzie ningen. Eveneens werd besloten goed (Adv.) EEN PLATENBON IS ALTIJD RAAK! te keuren de overname van de gasvoorziening in de gemeente door de heer L. J. Metz aan de N.V. Zegam alsmede om toe te treden tot deze vennootschap. De stichting Bach-comité te Aardenburg vroeg en verkreeg een subsidie van 20,voor de in 1966 gehouden uitvoering van de Matthaus-Passion. Een voorstel van B. en W. om het leegstaande schoollokaal van de openbare school te verhuren aan de firma Van Dronkelaar en Buijze kon niet de medewerking verkrijgen van de heren C. B. de Neve en A. P. de Veij. Beide herên warén van mening dat met het vervroegd in gebruik geven van dit lokaal werd afge weken van een enkele maanden geleden genomen besluit om dit lokaal niet te verhuren. Met de stemmenverhouding 3 tegen 2 werd besloten het lokaal voor één maand te verhuren. Naar aanleiding van een op merking van de heer C. B. de Neve bij de rondvraag over een mogelijk vertrek van de meubel fabriek Swart uit Zuidzande werd toegezegd dat het gemeen tebestuur pogingen zal aanwen den om dit bedrijf alsnog voor Zuidzande te behouden. Nadat de Temeuzense gemeen teraad gisteravond onder voorzit terschap van de waarnemend bur gemeester, de heer M. de Vos, een tiental voorstellen betreffende de aan- en verkoop van grond had goedgekeurd, werd vrij langdurig van gedachten gewisseld over de brief van de minister van volks huisvesting en ruimtelijke orde ning inzake grotere vrijheid op het gebied van contingentering, lossere vormen van huurprijsbe- heersing en huurbescherming en geleidelijke intrekking van de woonruimte wet 1947, WAARDERING Over dit onderwerp gaf vooral de heer Huijbrecht zijn mening door in de eerste plaats zijn waar dering te uiten over de wijze waar op het college van B. en W. een en ander heeft toegelicht en de vorm waarin het zijn zienswijze heeft gegoten. Hierin werd hij ge steund zoals naderhand bleek door de leden De Feijter en Ra- mondt. B. en W. hadden in hun bericht aan de raad medegedeeld dat er per 1 januari 1966 bij 'n inwoner tal van 19.123 nog een tekort van 480 woningen was en dat voor 1966 voorzien werd dat er 599 en volgend jaar 256 woningen gereed zullen komen. Het college kwam tot de conclusie dat: het geen be zwaren heeft tegen het vrij van contingent toelaten van de bouw van woningen door particulieren, omvattende de sector particuliere woningen met rijkssteun, de sector eigen woningen met rijkssteun en de ongesubsidieerde sector. Zolang een redelijke mate van evenwicht op de woningmarkt van Terneuzen niet verzekerd is, het geen de eerstvolgende jaren niet het geval zal zijn, wordt een ver vanging van de bepalingen van de Huurwet omtrent huurprijsbeoa- lingen en huurbescherming be zwaarlijk geacht. brecht zal daaraan worden toege voegd dat veel meer de sociale zijde moet worden benadrukt, waarbij vooral wordt gevreesd voor het vrijlaten van de huren van oudere woningen. Zolang een huur der van zo'n woning niet in staat is een andere woning te kiezen, zou men dit zeker niet willen doorvoeren. Het tijdstip van het geheel of gedeeltelijk buiten werking stellen van de woonruimtewet 1947 v;ordt dan ook bezwaarlijk geacht. Er wordt aangedrongen op een zo spoedig mogelijk beschikbaar stellen van een extra contingent woningwetwoningen. Vooral op dit laatste werd zowel van de zijde van B. en W. als van diverse raadsleden de nadruk ge legd. De heer Huijbrecht stelde voor om de minister te verzoeken ge durende een aantal jaren een extra toewijzing te geven. De voorzitter raadde dit af om dat hij meende dat een minister geen bindende toezeggingen zal doen, die door zijn eventuele op volger zouden moeten worden in gelost. Bovendien, zo zeide loco burgemeester, is het niet onmoge lijk dat de minister ineens een zo groot extra contingent toewijst, dat wij voldoende zouden hebben. Van verschillende zijden werd wel de vrees Aiitgesproken dat de toewijzing van woningwetwoningen in gevaar zou kunnen komen en dat wil men m Terneuzen kost wat kost vermijden. Men was het er over eens dat deze brief op een on gelukkig tijdstip is verschenen en dat de grote Zeeuwse gemeenten er helemaal niet gelukkig mee zijn. „BEELDIG" TERNEUZEN Alleen de heren De Feijter en Dieleman waren tegen het voorstel om twee beelden en een zonne wijzer aan te schaffen. De „Bok- springers" van Ek van Zanten, zal ten hoogste 10.000 kosten en nabij de vijver aan de sportvelden SOCIALE ZIJDE geplaatst worden. Het beeldje „Musici" komt nabij de Moffen- Op verzoek van de heer Huij- schans te staan en kost 4500. (Adv.) I) weet het: 31 met Is de laatste aag dat u nog de kans hebt op Hoet Vraag uw fietsenhandelaar inlichtingen. Partijen betrokken bij de c.a.o's voor het technisch personeel en de chefs in het grafisch bedrijf hebben, zo delen zij mee, over eenstemming bereikt over nieu we c.a.o.'s met terugwerkende kracht tot 1 februari j.l. De leden der werkgevers- en werknemersorganisaties zullen zo spoedig mogelijk volledig wor- den ingelicht door het centraal bureau voor de grafische bedrij ven. Tot de verbeteringen behoren o.a. een verhoging van de wer kelijke lonen met zeven procent en verhoging van de vakantie toeslag tot 3,15 maal het week loon. Kamerlid pleit voor jaehtexamen Naar het oordeel van het socia listische lid van de tweede kamer, de heer Schuitemaker, moeten jagers een nodige ele mentaire kennis bezitten over de uitoefening van de jacht, over wild- en vogelsoorten, over het gebruik van vuurwapens en de inhoud van de jachtwet. Het kamerlid stelt dit in vragen aan de ministers van justitie en van landbouw en visserij, waarin hij erop aandringt dat overeenkom stig een reeds lang gekoesterde wens bij jagers en natuurbe schermers het met goed gevolg afleggen van een jaehtexamen verplicht wordt gesteld, alvorens voor het eerst een jachtakte wordt uitgereikt. Hierdoor zou naar zijn mening enige zekerheid ontstaan dat het geven van jachtbevoegdheid ver antwoord is. In de vragen wordt gewezen op de noodzaak van het verbinden aan het verlenen van de jachtakte van de voorwaarde dat de aanvrager W. A. verze kerd moet zijn. In de vragen wordt het horen van de jacht- raad over deze suggesties bepleit en wordt gewag gemaakt van de droevige gevolgen van de elk seizoen voorkomende jachtonge- lukken van het ondeskundig ge bruik van wapens. (Adv.) EEN PLATENBON IS ALTIJD RAAK Het model van de „Bokspringers" kon vrijwel ieders waardering wegdragen. „Dood en duur" was het commentaar van de heer Diele man. De heer De Feijter zag liever levend groên en instructiebaden. Al betoogde dé voorzitter dat voor de aanschaf van deze kunst werken een speciaal fonds is en al waren de overige raadsleden opge togen dat Terneuzen eindelijk ver fraaid zal worden door middel van enkele kunstwerkjes, de heer De Feijter liet het op een hoofdelijke stemming aankomen, waarin hij alleen in de heer- Dieleman een medestander vond. RONDVRAAG Bij de rondvraag merkte de heer Huijbrecht op dat hij had gelezen dat G.S. een meerjarenplan hebben voor de recreatie. Het was hem opgevallen dat daarin de Braak man en de Othene-kreek niet ge noemd werejen. De voorzitter zei dat een pers bericht over een dergelijk onder werp nooit volledig kén zijn, maar dat hij indien nodig inlichtingen zou vragen. De heer Hamelink vroeg of de rijksgoedkeuring voor het politie bureau niet in gevaar is wegens de komende bestedingsbeperking. Deze is ons toegezegd voor de tweede helft van 1966, antwoordde de heer De Vos. Tenslotte vroeg de heer Brakman aandacht voor de verlichting in de Sluiskilse vogelbuurt. DOOR MARTIN MONS 1) HOOFDSTUK I Melanie Terhorst inspecteerde de kamers die bestemd waren voor de nieuwe gasten. Ze deed dat, zoals trouwens altijd, met 'n gevoel van trots. Toen papa in 't laatste jaar van de oorlog was gestorven, had de hele familie er bij haar en Leocadie op aange drongen Huize Terhorst te ver kopen. Een witte olifant, een steen om je nek, hadden ze het buiten, met de vele en in hun ogen overdreven grote kamers, dat de grootvader van grootpapa Terhorst in het begin van de vorige eeuw had laten bouwen, genoemd. Maar ze waren wijzer geweest, zij en Leocadie. Niet dat Leocadie in het begin bijzon der enthousiast was geweest. Het kwam er toch eigenlijk maar op neer dat ze van Huize Terhorst een hotel maakten, had ze gezegd. Of eerder nog een pension. De dochters van een oudpresident van het Hof £en- siorihöudsters, kamerverhuuf- s ter si Als een karig hestaantje in een van die ïiieUwe flatjes waarin je je wenden noch keren kon, voor Leocadie niet nog een ergere nachtmerrie was ge weest, betwijfelde haar zuster of ze haar wel zou hébben kunnen overhalen. Maar het was allés, ondanks 't hoofdschudden van de familie, prachtig gegaan. De grote, bolle kamers van Hqlze Tefhorst had den onvermoede mogelijkheden geboden. En de kosten van de verbouwing en de aanleg van de centrale verwarming hadden ze er in een paar jaar uit gehad. Huize Terhorst bleek ook hele maal niet zo afgelegen, nu alles allengs gemotoriseerd werd en bijna iedereen zijn eigen auto had. Er was een kern van vaste gasten, van Wie een deel élke dag naar Hamerburg trok, waar ze hun werkzaamheden hadden. Die vaste gasten alleen al maak ten van Huize Terhorst een „paying concern", zoals ze dat tegenwoordig noemden. Neen, als de familie eerlijk was zou ze moéten toegeven ongelijk te hebben gehad. Natuurlijk zou ze dat nooit doen. Wie had er ooit gehoord van een geval waarin de farpilie ruiterlijk haar onge lijk toegaf? Zoiets deden famili- lies nu eenmaal niet. Melanie Terhorst lachte kwa jongensachtig en maakte een pirouette. Ze was een klein, ten ger vrouwtje, achter in de veer tig, die er met haar weerbarstig krulhaar en haar vogelachtige bewegingen jonger uitzag. Dat jeugdig uiterlijk vergoedde voor haar een heetje dat ze niet. zoals haar oudere zuster, lang was en statig en donker van haar en ogen. Leocadie was een echte Terhorst. Melanie zou er heel wat voor over gehad hebben er uit te zienzoals zij, ook al schatte men haar zuster meestal iets ouder dan ze was. Alleen dat vleugje snor onder Leoca- die's gebiedende Terhorstneus, dat zo fel maar vergeefs bestre den vleugje snor, dat zou ze toch niet graag hebben gehad. Ze grinnikte weer. Dan stoof ze zo vlug ze maar kon de trappen af. De gong voor de lunch! Ze had niet geweten, dat het al zo laat was en ze moest zich nog even opknappen. Met dit warme weer zag je er 'dadelijk zo ver lept uit. Aan de lunch' kwamen, behalve in de weekends, maar enkele van de gasten, de anderen kwa men pas voor het diner terug. Toen Melanie bij het binnenko men die bekende gezichten zag, dankte ze haar gesternte dat er zich een groot deel van de ko mende maanden twee nieuwe tussen zouden bevinden. Zij was dol op afwisseling, in tegenstel ling tot haar zuster die nog al tijd een moeilijk te overwinnen weerzin koesterde tegen tijde lijke gasten, die maar al te vaak Huize Terhorst beschouwden als een gewoon hotel en hen beiden, de dames Terhorst, als pension- houdende juffrouwen. Niet dat op Huize Terhorst zo maar rijp en groen werd geaccepteerd, een nieuwe gast moest wel degelijk aanbevelingen kunnen overleg gen, maar tegenwoordig was men niet zo kieskeurig, waar het het geven van een aanbeveling betrof, dacht juffrouw Leocadie terwijl ze met tragische ogen naat buiten staarde over de bed den vol bonte herfstbloemen naar de nog groene bomen van het park. „En natuurlijk een buikje," mompelde haar zuster voor zich heen. De gepensioneerde kolonel Raven naast haar maakte een plotselinge beweging alsof een wesp hem had gestoken. Ieder wist dat hij met afwisselend suc ces streed tegen het toenemen van zijn embonpoint. „Melanie!" verweet Leocadie geshockeerd. (Wordt vervolgd) rma 'n felle (0-80 km/u in 14 sec.) snelle (125 km/u) sterke (kooiconstructie) zuinige (1 op 14) mooie ruime 4-deurs auto voor een schappelijke prijs *)v.a,. 5935,.incl. verwarming, rolhoes, ruitesproeiers, stuurslot, passeerlicht, parkeerlichten, 2 zonnekleppen, 3 asbakjes, 2 kleerhaakjes, kindersloten, slaapbanken, laadvloer, rubber bumperrozetten, gebittacte carrosserie. Voor nadere inlichtingen of gratis proefrit: Gar. Cappendijk, Axelsestraat 174, Terneuzen, tel. 2030 Met verwijzing naar de passage in de regeringsnota over de loon- en prijspolitiek over 1966, waarin o.m. wordt gesproken over de per- soneelsstoo bij de ministeries van 1 juni 1966 tot ultimo 1966, heeft het hoofdbestuur van de algemene rooms-katholieke ambtenarenver- eniging (A.R.K.A.) zich gericht tot de ministers van binnenlandse za ken en van financiën. Het hoofdbe stuur zegt het in hoge mate te be treuren, dat door de desbetreffen de passage, waarover geen overleg is gepleegd met ambtenarenorgani- saties, de indruk wordt gewekt alsof alle, althans vrijwel alle hier bij betrokken overheidsdiensten zonder schade voor de juiste en vlotte uitvoering van de overheids taken en zonder onverantwoorde overbelasting van het huidiee per soneel een bijdrage tot bezuiniging door middel van de personeelsstop kunnen leveren. CONCRETE MEDEDELINGEN Het hoofdbestuur herinnert er aan, dat de minister van financiën bij ziin optreden het Nederlandse volk heeft oogeroepen om bezuini gingsvoorstellen met betrekking tot de overheidsdienst te doen. Het bestuur had verwacht, dat de rege ring omtrent het resultaat daarvan concrete mededelingen zou hebben gedaan. KOSTBARE PERSONEELSBLADEN l Teneinde misverstand te vermii- den wenst het hoofdbestuur te ver klaren. dat het overtuigd is van de noodzakelijkheid van doelmatige bestrijding van overbodige over heidsuitgaven. De A.R.K.A. heeft al eerder de vraag aan de orde gesteld of bijv. HEDEN Terneuzen: Zuidersportpak. 7 uur: VLACOMeterfabriek; Van Vliet/c. Duist—MOC '65 en AtoombovsHavee. Philippine: Restaurant Wisker ke, 3 uur: Openbare vergade ring van de Algem. Vergade ring van het waterschap De verenigde Braakmanpolders. ZATERDAG 28 MEI Terneuzen Luxor-Theate-r, 8 uur: „How the West was won". Oostburg: Ledel-Theater, 8 u.: „How the West was won. ZWEDEN: GEEN WAPENS GEVRAAGD De Zweedse minister van han del, Gunnar Lange, heeft don derdag tegengesproken dat een „officiële Amerikaanse delegatie om levering van Zweeds oor logsmateriaal zou hebben ver zocht of dat Zweedse industrieën exportvergunningen voor wa pens naar de V. S. zouden heb ben aangevraagd". Het sociaal democratische „Aftonbladet" had geschreven dat de V. S. van Zweden geen wapens konden ko pen die bestemd waren voor ge bruik in Vietnam. Monteur veroordeeld De Haarlemse rechtbank heeft de 19-jarige monteur L. H. uit Haarlem, die op 29 december uit de gevangenis was ontslagen en op 2 januari daaraanvolgend 'n inbraak in zijn woonplaats pleegde, waarbij de buit bestond uit sieraden ter waarde van vijf tienduizend gulden, veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar met aftrek van voor- arest. Hij had destijds met een straatsteen de etalageruit van een antiquair in de Spekstraat vernield. Het vonnis was con form de eis van de officier van justitie de dienst luister- en kijkgelden niet kan worden gemist. De inning van het luister- en kijkgeld kan via de belastingen geschieden evenals dit met de sociale verzeke ringspremies voor de volksverzeke ringen het geval is. Verder vestigt het hoofdbestuur de aandacht op de kostbare per soneelsbladen van verschillende departementen, welke voor een groot deel een doublure vormen van wat men in dag- en weekbla den kan lezen. Zeker ten aanzien hiervan acht het hoofdbestuur be zuiniging mogelijk. Een en ander is louter bij vnjze van voorbeeld gegeven teneinde concreet aan te duiden, dat in overleg tussen de regering en ver tegenwoordigers van ambtenaren- organisaties verantwoorde bezuini gingsmaatregelen kunnen worden bevorderd. (Adv.) de echte Amerikaanse en beste ter wereld! ZEEPOST Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms. „Louis Lumière" Australië: ms, „Ravenstein" Brazilië: ms. „Louis Lumière" ms. „Cap San Marco" ms. „Santa Rosa" Canada: ss „Rijndam" ms. „0rnefjell" Ned. Antillen: ms. „Marathon" Nieuw Zeeland: ms. „Tornar" Suriname: ms. „Oranje Nassau" Verenigde Staten van Amerika: ms. „Prinses Margriet" 2-6 Zuid-Afrika (Rep.) m.i.v. Zuid- West-Afrika: ms. „Jagersfontein" 31-5 Inlichtingen betreffende de verzendingsdata van tostpakket- ten geven de postkantoren. 31-5 1-6 31-5 1-6 1-6 30-5 1-6 31-5 30-5 1-6 Tweede universiteit in Ruhrgebied De minister-president van Noordrijn-Westfalen, Franz Meyers, heeft donderdag aan de zuidwestelijke rand van de stad Dortmund de eerste steen gelegd voor de tweede universiteit van het Ruhrgebied, waar reeds in 't wintersemester 1968/69 de col leges voor een zeshonderdtal studenten zullen beginnen. Deze universiteit zal niet uit facultei- met de slechts twintig km ervan verwijderde Ruhr-universiteit van Bochum. De Dortmunder universiteitt zal niet uit facultei ten bestaan, maar twaalf afde lingen tellen. Zij zal om te be ginnen 22 leerstoelen hebben en er zullen o.a. ook economische en sociale wetenschappen, ruim telijke ordening en stedenbouw worden gedoceerd. Bovendien komen er drie instituten voor ondernemingsleiding en voor in ternationale techniscbee en eco nomische samenwerking. (Adv.) EEN PLATENBON IS ALTIJD RAAK!

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 2