a PROVINCIAAL NIEUWS ALGEMENE ZEEUWSE REISGIDS Boekhandel VAN DE SANDE VAN DE 2 MILJOEN SPAARDERS BIJ DE RAIFFEISENBANK WONEN ER 4 DUIZEND IN FLEVOLAND. Vrijdag 20 mei 1966. DE vOlITE ZEEUW Pagina S Vroeger was er alleen "maar watefi°ds"ZUW8?2e©.' En nóg verder in het verleden heette het Flevomeer.' Daarom heet de nieuwste Zuiderzeepolder» Fievo» land. Jr» het midden van die nieuwe akkers ligt Dronten. Er zullen veel mensen in Nederland zijn, die nog nooit van Dronten hebben gehoord. Het Is ook niet groots 3500 inwoners. Tóch is er al een Raiffeisenbank. En op de zevenduizend Inwoners van Flevoland heeft de Raiffeisenbank in Dronten vierduizend spaarrekenïngenl Flevoland zal verder groeien. Allerlei beroepen en ambachten zullen zich er vestigen. Die zevenduizend zullen er vele tienduizenden worden. Maar nü al staat de Raiffei senbank voor hen klaar om aan al hun wensen op; bankgebied te voldoen, In een prettige sfeer. Zoals de Raiffeisenbank I dat overal elders doet 2.000.000 spaarders,4,8 Mïljardigulcfentspaargeld/ Meer. dan .1000vestigingen, Terneuzen Iedereen, altijd, overal... Axel INDONESISCHE CONFRONTATIE Hoek Sluis Aarefenburg Middelburg Sluiskil üBaflrhank fan allft V: -j-v-n Verkeerschaos in Terneuzen Woensdagmiddag rond half zes ontstond er voor de Axelsebrug (stadszijde) zó'n lange file van auto's, dat ze tot oij het postkan toor stonden. De brug over de middensluis was juist gesloten. Tot overmaat van ramp reden vele buitenlandse automobilisten, niet wetende waarop deze auto's stonden te wachten, de file voorbij en liepen uiteindelijk vast op tegenliggers. Hierdoor blokkeer den zij de gehele rijweg van en naar de binnenstad. Hét grote knelpunt was de viersprong bij de brug over de middensluis (zie foto). Daar raakten de automobi listen in de knoop. Zodoende ont stond er ook een lange file auto's, komende van de richting Hoek en Sluiskil. Tijdens deze verkeerschaos was geen politie-agent te bekennen om leiding te geven. Kris-kras probeerden de bestuurders van de vele auto's nu zelf een gaatje te vinden om uit de chaos te gera ken. Dat dit sums gepaard ging met enkele krachttermen, was te begrijpen. Vergad erin g gem een teraad De loco-burgemeester van Ter neuzen heeft de leden van de ge meenteraad in openbare vergade ring bijeengeroepen op donderdag 26 mei a.s. om 19.30 uur ten ge- meentehuize. De agenda vermeldt o.m. de volgende punten van be handeling: Voorstel tot aankoop van de percelen Oudelandseweg nrs. 1, 3, 9, 13 en 15; Voorstel tot aankoop van het perceel Kerkhoflaan 37; .Voorstel tot aankoop van het perceel Lange Kerkstraat 50/52; Voorstel tot aanxoop van het het perceel Katspolderstraat 3; voorstel tot aankoop van een gedeelte Hogendijk en tot het toe kennen van een pachtersvergoe ding; voorstel tot verkoop van een perceel grond, gelegen in het ex ploitatieplan „CatsDolder", aan de heer D. Dooms te "'erneuzen; voorstel tot verkoop van perce len grond, gelegen aan de Snellius- straat. aan de heren P. de Lege en J. F. de Bruijne te Terneuzen; voorstel tot ruiling van indus trieterrein met NV. Philips' gloei lampenfabrieken; voorstel tot verkoop van een perceel industrieterrein, gelegen in het exploitatieplan ..industrie terrein Driewegenmr. F. J. Haar- manweg", aan de heer W. Wieland te Terneuzen; voorstel tot verkoop van een perceel industrieterrein, gelegen aan de mr. F. J. Haarmanweg, aan de N.V. Zeeuwse gasmaatschappij Z.E.G.A.M.; voorstel tot het verlenen van de elektrificatie van de percelen P 14S, P 149, P 154 en P 155 alhier; voorstel tot overname van de eigendom, alsmede het beheer en onderhoud van een gedeelte van rle nrovinciale weg Terneuzen Axel; voorstel inzake de aankoop van beeldhouwwerken e.d. tot ver fraaiing van de stad. en voorstel tot wijziging van het ambtenarenreglement, het ar'oeids- overeenkomstenhesiuit, de spaar- verordening 1965 en uitkeringsver- ordening. Beenbreuk tijdens zo m era vond voetbal Tijdens de woensdagavond voor het zomeravondvoetbal gespeelde wedstrijd SpadellaMistrappers kwam de speler L *t Gilde van de Mistrappers zo ongelukkig met een ziiner tegenstanders in aanra king dat hii een been brak. Dokter Van de Griek liet de onfortuinlijke voetballer naar het Julianazieken- huis overbrengen. Het ongeluk deed zich voor in de tweede speelhelft van de v/ed- striid die bij de stand 04 werd gestaakt. De gepensioneerden van „De Hoop gingen op reis De directie van de N.V. „De Hoop" bood dinsdag j.l. de ge pensioneerden van het bedrijf een uitstapje per toeringcar aan De zon en de temperatuur lieten zich van hun beste zijde zien toen de „oudjes" zich om half acht met twee touringcars van singen en Wilhelminadorp naai de Oosterscheldebrug. Het begin was goed en zo zou het de hele dag blijven. Na de koffie in café „De Val" ging de reis via de Grevelingendam en de Haringvlietbrug naar Helle- voetsluis, waar in restaurant „Sextant" een goed verzorgde koffietafel wachtte. Om twee uur volgde met een Spidoboot een tocht naar de stuwsluizen aan het Haringvliet. De rit terug ging langs Spij- kenisseRotterdam naar hotel „Noord-Brabant" 'oij de Moer dijk. waar een uitgebreid diner er de oorzaak van was dat de programmatijd niet kon worden aangehouden. Namens de direc tie waren hier de adjunct-direc teuren de heren M. Fraanje en G. A. Provoost aanwezig. De heer D. de Jong dankte namens allen de directie voor deze bizondere dag. We maken geen deel meer uit van de werkende gemeen schap, maar het doet ons goed te weten, dat men ons niet ver geet, aldus de heer De Jong. Om elf uur waren de reizigers terug in Terneuzen na een lan ge dag' die nog lang in aller her innering zal voortleven. Show van Perzische tapijten De etalage van woninginrichting Gabriëlse in de Noordstraat vraagt de aandacht voor de daar tentoon gestelde Perzische tapijten. Onder het motto expositie ter bevorde ring van goed en stijlvol wonen kan men ook binnen velerlei ta pijten, lopers, tafelkleden en kus sens bewonderen, welke uit Per- zië zijn aangekomen. Kenners en minder-ingewijden vinden er hun gading van zeer prijzig tot marig- prijzig. Tussen deze collectie waant men zich als het ware in het oos ten, waar de kooplieden met hun zwaar beladen kamelen huis-aan- huis hun koopwaar aanbieden. Een prachtcollectie, welke koop lustigen stellig zal interesseren. Politiediploma B De heer A. de Bruijn, wacht meester bij de rijkspolitie te water te Terneuzen, slaagde dezer dagen te Rotterdam voor het politie diploma B. Geslaagd Bij de deze week in de gemeen telijke bibliotheek ie Rotterdam gehouden examens slaagde voor het diploma ieeszaalassistente mej. M. J. M. van de Winckel te Ter neuzen. C.T.V.-bazar in ,De Schakel' De C.J.V. organiseert deze week een driedaagse bazar in het jeugdgebouw ,.De Schakel". Men heeft op deze betrekkelijk kleine oppervlakte als het ware een kleine kermis ingericht. De bezoekers kunnen er naar hartelust met ballen werpen, hengelaartje spelen en schieten. Zij die het wat rustiger willen doen, kunnen raden naar het ge wicht van de inhoud van een tas boodschappen en naar de naam van een pop. Verder zijn er bij het rad van avontuur veel prijzen te winnen. Maar de meeste aandacht zal stellig uit gaan naar de lichtsport, die vele jaren geleden tijdens een bazar voor het Julianaziekenhuis een aanzienlijk geldsbedrag op bracht. Men kan in „De Schakel" op vele manieiren zijn geld kwijt, maar men kan er ook mooie prijzen winnen. De opbrengst is bestemd voor de restauratie van het vereni gingsgebouw „Bethel" in de 2e Verbindingstraat. Donderdagmiddag werd de ba zar, welke tot en met zaterdag draait, geopend door ds Poelman. Deze heette o.m. wethouder M. de Vos welkom. Ds Poelman stelde het op hoge prijs dat er in Terneuzen jon geren zijn die met behulp van de ouderen een bazar als deze kun nen inrichten, jongeren die niet verdrinken in hun huiswerk of op straat slenteren, maar die zo als in dit geval weten te vech ten voor het bezit van een eigen gebouw. Muziekconcours in Axel 80-jarig bestaan harmonie „Concordia" De Axeise harmonie „Concor dia" te Axel heeft ter gelegenheid van haar 80-jarig bestaan op He melvaartsdag in „Het Centrum" een muziekconcours georganiseerd. Dit geschiedde in samenwerking met de hdrmonie „De Volharding" te Zaamslag en onder auspiciën van de Nederlandse federatie van harmonie- en fanfaregezelschap pen. Het feest begon te Zaamslag met een marsconcours, nadat de besturen en dirigenten der deel nemende verenigingen op het ge meentehuis aldaar waren ontvan gen. De eerste prijs te Zaamslag werd behaald door het tamboerscorps van de Terneuzense harmonie met 72 punten (3e afd.). In Axel was de zaal van „Het Centrum" geheel gevuld. De voor zitter van het Zeeuws Vlaamse bondsbestuur, de heer P. A. Ockê uit Terneuzen, dankte aan het eind de organisatoren voor het welslagen van het concours. Burgemeester Van Wijk van Zaamslag reikte de prijzen uit: De jury bestond uit de heren M. Ogier en P. Stalmeier. In de vaandelafdeling behaalde „De Volharding" van Zaamslag met 111 punten de ereprijs met wimpel en een medaille van konin gin Juliana. De muziekvereniging „Veroni ca" van Zuidzande verkreeg in de fanfare-vandelafdeling een eerste prijs met 107 punten Dit leverde Indonesië is bereid af te zien van een referendum in Sera- wak, Sabah en Broenei om spoe dige besprekingen over beëindi ging van de confrontatie tegen over Maliesië mogelijk te ma ken. Dit zou de Indonesische minister van buitenlandse za ken, Adam Malik, hebben ver klaard in een interview in Dja karta, aangehaald door de Aus tralische omroepcommissie. Malik zei dat Indonesië zon der voorafgaande voorwaarden besprekingen wil beginnen en niet wil vasthouden aan zijn eis dat er in de op Borneo gelegen staten van Maleisië opnieuw een referendum wordt gehouden over de vraag of de bevolking deel wil uitmaken van de fede ratie. „Ik wil overal naar toe gaan om de Maleisische minis ter van buitenlandse zaken, Ab- doel Razak, te ontmoeten, hoe eerder hoe beter". Malik zei ech ter wel dat Indonesië graag wil weten of de wil van de meerder heid in de betrokken staten juist is geïnterpreteerd. Hij zou blij zijn met suggesties over de ma nier waarop dit zou kunnen wor den gedaan. 55-jarig huwelijksfeest De heer en mevr. J. Riekwel- Openeer, wonende C12 op het Boeregat, gemeente Hoek, vier den woensdag hun 55-jarig hu welijksfeest. Velen hebben op die dag van hun belangstelling blijk gegeven. Er waren zoals bij zulk een gele genheid past, veel bloemen en er waren fruitmanden en er was in het huisje achter de dijk een drukke aanloop. In de loop van de middag kwam ook burge meester Hanssens het echtpaar zijn gelukwensen aanbieden. De heer Riekwel begon reeds op achtjarige leeftijd zijn „loop baan" als koewachter te Zaam slag. Hij kwam later in het laridbouwvak terecht, maar na zijn huwelijk in 1911 zei de nu 82-jarige de agrarische bedrijfs tak vaarwel om een plaats te zoeken in het „vrije bedrijf". Hij heeft o.a. lange tijd gewerkt bij de aannemers Balkenstein en Van der Straaten, bij „de water staat" heette dat vroeger. De heer Riekwel weet nog nie t van ophouden. Hij is op zijn 65e jaar wel met werken gestopt, maar hij scharrelt nog graag elke dag in zijn „hofje". En moe der Riekwel die nu 79 is, houdt al evenmin van stilzitten. Zij breit en haakt nog dat het een lust is. De heer en mevr. Riekwel heb ben twee dochters, vier kleinkin deren en tien achterkleinkinderen. Wij wensen het echtpaar een gezellige en lange levensavond. Zwembad geopend Het zwembad aan de vaart naar Brugge werd deze week weer voor het publiek toeganke lijk gesteld. De eerste dagen was de belangstelling zeer groot, de Z V T M op reis begaven. De vooral van de zijde der school- 1 ochkjiiirfviaifimkfiös en Vlis-1 gaande jeugd. bovendien een wimpel op en een medaille van de commissaris der kpningin. Loenens fanfarecorps uit Loenen aan de Vecht behaalde in deze af deling eveneens een eerste prijs (105 punten) met wimpel en een medaille van burgemeester J. van Wijk. In de fanfare-afdeling uitmun tendheid was de eerste prijs voor de Oostburgse harmonie (105 pun ten). „Crescendo" uit Heijnir.gen (N.-B.) verkreeg in de 2e afd. fan fare een 2e prijs met 94 punten, terwijl „Concordia" uit Axel in de harmonie-afdeling eveneens een 2e prijs verwierf met 85!/2 pt. Geslaagd Te Bergen op Zoom slaagde voor de nijverheidsakte N 19 mej. Mia Lako uit Aardenburg. Muziekdiploma De heer R. Paridaen uit Sint Kruis behaalde het diploma D, het hoogste diploma dat hier ten kan worden behaald door ama teur-musici. Hij is een van de weinige amateurs in onze pro vincie die dit diploma behaal den. Uitvoering „Maastreechter Staar Het bekende mannenkoor „Mas- treechter Staar" zal op zaterdag avond 4 iuiii a.s. een uitvoering Het jeugdkorps van de kon. mu- ziekver. „Veronica" uit Zuid zande speelde zich onbevangen naar een 2e prijs in de 3de afd. fanfare. geven in de Sint-Baafskerk te Aardenburg. Het geheel staat onder leiding van Martin Koe- kelhoren met Peter Serpenti aan het orgel en de piano. De „Maastreechter Staar" die is opgericht in. 1883, treedt voor de eerste maal op in Aarden burg met een rijk gevariëerd programma. Dit mannenkoor, waarvan ko ningin Juliana de bescherm vrouwe is, bestaat momenteel uit 204 zangers en geniet een grote reputatie in het nationale en internationale muziekleven. Uitgevoerd zullen worden com posities uit de 20e eeuw; reli gieuze werken met orgelbegelei ding; operawerken en romanti sche werken, terwijl van Chopin de etude in as gr. terts opus 10 op het programma staat. Prov. Staten vergaderen op 1 juni In verband met het bepaalde in artikel C 2 van de kieswet en de artikelen 30 en 31 van de provinciewet moet de eerste ver gadering van de provinciale sta ten, bestaande uit de leden die op grond van de verkiezingen van 23 maart i.l benoemd zijn verklaard, worden gehouden op woensdag 1 juni a.s. De agenda voor deze verga dering vermeldt o.m. de volgen de punten; Onderzoek van de geloofsbrie ven van de benoemd verklaarde leden van de provinciale staten, hun toelating en beëdiging; verkiezing van de leden van gedeputeerde staten; samenstelling van de afdelin gen uit de staten; aanwijzing van vertegenwoor digers in de raad van bestuur van de P.Z.E.M.; aanwijzing van vertegenwoor digers van de P.Z.E.M. Naar in Zeeuwse politieke kringen verluidt zal het nieuwe college van G. S. voor de ko mende zittingsperiode opnieuw bestaan uit twee P.v.d.A.. twee K.V.P., één A.R. en één C.H. Ds. Van Cruijningen beroepen te Rijswijk Ds A. J. van Cruijningen, her vormd predikant te Kloetinge, heeft een beroep ontvangen naar de Nederi. hervormde gemeente te Rijswijk (Z.-H.). Ds Van Cruijningen is te Sluis kil geboren VOORHANDEN "oor de provincie ZEELAND Waarin opgenomen alle dienstregelingen van trein-, boot- en busverbindingen in Zeeland. Prijs 80 cent - Franko per post 90 cent Verkrijgbaar hij NOORDSTRAAT 55 - TERNEUZEN

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 3