PROVINCIAAL NIEUWS PBEMIE SPAARPLAN Verpleegsters- droom KRITIEK IN PRODUKTSCHAP OP EXPORTHEFFING AD ƒ10 PER 100 KG AARDAPPELEN Een levensverzekering beschermt uw gezin en helpt u sparenelk jaar neemt het Rijk 20% van de premie voor zijn rekening. Pagina 2 DE \TRIJE ZEEUW Donderdag 12 mei 1966 Terneuzen Axel Goes Hoek Middelburg Oostburg BASIS VOOR PERSOONLIJK BEZIT elke dag 'n fiets voor niets! Sas van Gent Aan leveriniRS- plicht voldaan Vertrouwen geschokt Dreiging Vrijstelling van de heffing LEZERS, DIE SCHRIJVEN Monseigneur Ussia vrijgelaten Minister Vrolijk over het strand van Westerschouwen Minister Vrolijk is niet van plan het uitgetrokken bedrag in de kosten, verbonden aan het verwijderen van stookolie op 'het strand van Westerschouwen, alsnog te verhogen. Hij heeft dit woensdag in de Eerste Kamer meegedeeld. De minister wees erop, dat het eerst toegezegde bedrag tot een totaal van 50 pro cent in de geraamde kosten van 50.000 inmiddels werd ver hoogd, maar zei niet verder te kunnen gaan. De suggestie uit de Kamer om de opruimingskosten geheel voor rekening van het departement te laten komen, wees hij van de hand. Meege deeld werd dat thans een studie wordt ondernomen om na te gaan wat eventueel in soortge lijke gevallen kan worden ge daan. 21 mei: beat-festijn in het patronaat Zaterdagavond 21 mei a.s. wordt het patronaatsgebouw te Terneuzen het toneel van het grootste beat-festijn dat we hier tot dusver hebben gekend. Er wordt door vijf bands aan mee gewerkt, n.l. de Lovelaces, de Hitch-Hikers, de Trollers, de Gargons rouges" en de bekende Belgische beatband de Crazy Heads. Deze avond die geheel in het teken zal staan van de z.g. „pop art", wordt bepaald iets unieks voor Terneuzen. Men is het er .algemeen over eens dat het de vorige keer goed was, maar nu wordt het ongetwijfeld nog beter. De kaarten zijn als ge woonlijk verkrijgbaar bij de be kende adressen in de kanaal- Ruilbeurs in „Pro Rege" Het gereformeerd buurthuis werk organiseert iedere tweede zaterdag van de maand een ruil beurs in het gebouw „Pro Rege". Er is tot dusver voor deze ruil beurs een verheugende belang stelling geweest. Zaterdag 14 mei a.s. bestaat er voor de verzame laars op elk gebied weer volop gelegenheid „zaken" te doen in „Pro Rege". Bakdemonstratie Dinsdagavond waren een 50-tal Zeeuws-Vlaamse bakkers bijeen in de dependance (afd. bakkerij) van de Terneuzense ambachtsschool. De heer J. Verhoef hield met mede werking van de heer K. Huizinqa een_ inleiding, gevolgd door een bakdemonstratie over het klein broodbakken. Met behulp van het z.g. T-500 bleek inderdaad dat, de produkten aantrekkelijker van aanzien waren en van betere kwa liteit. Het betrof hier n.l. het z.g. klein- brood of luxebrood. De heer Ver hoef wees er op dat het maken van kleinbrood noodzakelijk is gewor den, omdat de vraag erna.A groter te geworden. Hij meende dat veel bakkers dit niet inzien. Ze vinden het te arbeidsintensief. Maar, zo zei de heer Verhoef, er is wat aan te „verdienen". Om dit aan te tonen, aldus de inleider, hebben we de uitnodiging voor deze demonstratie gaarne aangenomen teneinde een inzicht te geven in de vele mogelijkheden. Van de 13800 bakkers van tien jaar geleden zijn er nog 7400 over. Om vele redenen verdwijnen er bakkers uit het bedrijf of gaan zich beper ken tot „koekjes en taartjes". De kostprijs hiervan ligt echter veel hoger dan van de diverse broodjes En zorgt men voor kwaliteit, dan komt de klant, aldus besloot de heer Verhoef. Na deze Inleiding volgde een spectaculaire demonstratie, waarbij uit hetzelfde deeg een tiental ver schillende luxebroodjes werden ge bakken. Twintig kg bloem kan met de toegevoegde ingrediënten in drie uur tijd door één man wor den verwerkt. De calculatie die de heer Verhoef er bij gaf, liet een „aardig winstje" zien. Het zou ons niet verwonderen indien langzaamaan ook Zeeuws- Vlaanderen zal gaan genieten van .knappende croissants, Franse bro den e.d. In de middaguren was er een zelfde demonstratie geweest voor leerlingen van de bakkerijschool die een en ander blijkbaar zo in teressant en leerzaam hadden ge vonden dat velen van hen ook bij de avonddemonstratie aanwezig waren. De federatie voor vrouwelijke vrijwillige hulpverlening De afgelopen maanden is er in ons blad meermalen sprake ge weest van de federatie voor vrouwelijke vrijwillige hulpver lening, kortweg aangeduid als de F.V.V.H. Uit enige vragen uit onze lezerskring bleek dat lang niet iedereen op de hoogte is van de doelstelling en het werk dezer nuttige instelling. De F.V.V.H. kunnen we be schouwen als het overkoepelend orgaan van zeven plaatselijke vrouwenorganisaties. Het dage lijks bestuur wordt niet „afge vaardigd" door een der vereni gingen maar wordt zonder meer aangewezen na daarvoor te zijn aangezocht. Zo berust de leiding volgens een ongeschreven af spraak bij de echtgenote van de burgemeester. Zouden de om standigheden daartoe vroeg of laat aanleiding geven, dan kun nen de damesafgevaardigden ten allen tijde een ander als presi dente aanwijzen. Het geval kan zich immers voordoen dat een burgemeestersvrouw niet veel voor de bewuste functie voelt of er zich niet geschikt voor acht. De F.V.V.H. timmert niet aan de weg, maar verricht haar sociale arbeid in alle stilte en bescheidenheid en dan nog meestal via de aangesloten orga nisaties. Een der voornaamste werk zaamheden vormt het in stand houden van de wekelijkse be jaardensociëteit in het gebouw „De Schakel", waar iedere dins dagmiddag veel Terneuzense be jaarden enige uren verpozing komen zoeken. Belangrijk werk is ook de uit zending van warme maaltijden aan bejaarde stdgenoten die deze wegens ziekte of om andere redenen zelf niet meer kunnen verzorgen. Driemaal per week krijgen zij indien zij hiervoor in aanmerking komen tegen een geringe vergoeding een war me maaltijd thuisbezorgd. Verder is er een vrouwelijke bouwadviescommssie opgericht die advies uitbrengt bij de bouw van woningen in details van huiselijke aard. De verkoop van zomerzegels wordt in het bijzon der bevorderd door een commis sie die is ingesteld door de fede ratie. Ieder jaar wordt de Zeeuwse collecte georganiseerd, waarvan de opbrengst voor een gedeelte is bestemd voor sociale doeleinden in Terneuzen. De federatie organiseert ook vacantieweken voor bejaarden en invaliden die daarvoor in aanmerking komen. Er zou nog veel meer te ver tellen zijn, maar de lezer heeft nu een idee gekregen van het menslievende en belangeloze(l) werk dat de F.V.V.H. hier ter plaatse nastreeft, een stuk werk dat waarderiiyj en steun ver dient van alle ingezetenen. Directeur bejaardentehuis Het bestuur van de algemene stichting bejaardenzorg heeft tot direktêur van het bejaardenpen- siontehuis benoemd de heer J. van Nierop te Utrecht. De heer Van Nierop is thans administrateur, tevens adjunkt- direkteur van het chr. bejaar dentehuis „Bavo" te Baarn. Bedankt voor beroep Ds. B. Duisterhof, hervormd predikant te Aagtekerke, heeft bedankt voor het beroep naar de hervormde gemeente te Krui- ningen. Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad van Hoek komt woensdag 18 mei a.s. des namiddags 7.30 uur in openbare vergadering bijeen. De agenda bevat o.m. de vol gende punten van behandeling: Verzoek van de heer J. de Vis ser, hoofd der openbare school, om eervol ontslag wegens zijn benoeming te Voorschoten; verzoek van A. Meeusen tot het plaatsen van een benzine pomp in gemeenteraad; verzoek van de christelijke kleuterschool om gelden beschik baar te stellen als bedoeld in artikel 50 der kleuteronderwijs wet; voorstel tot het aankopen van een perceeltje grond van de Zeeuws-Vlaamse Tramwegmaat schappij in de Tramstraat; verzoek van de vereniging „Het Groene Kruis" tot verho ging van subsidie; verzoek van de zwemclub „De Braakman" om subsidie; voorstel tot verkoop van bouw grond in het uitbreidingsplan Oud-Westenrijkpolder en Loven- polder; bespreking aankoop woonhuis en erf van C. J. Meertens, staan de in Oud-Vlissingen. Veertig Britse oorlogsnabestaanden bezoeken graven in zuid-Nederland Op 20 mei a.s. arriveert een groep van 40 Britse oorlogsnabe staanden in ons land om een be zoek te brengen aan de -graven van hun in de jaren 1940-1945 gesneuvelde familieleden. Nadat zij per boot uit Dover naar Oostende zijn overgestoken, reizen zij per bus via Breskens naar Vlissingen. Hier staat een speciale trein gereed, die hen naar Bergen op Zoom brengt. In deze plaats zullen zij tijdens hun verblijf in Nederland gastvrijheid krijgen. Óp 21 mei zullen de nabestaan den een bezoek brengen aan de graven van man, vader, zoon of broer. Deze graven bevinden zich hoofdzakelijk op het Britse militaire kerkhof te Bergen op Zoom, maar ook zullen enkele deelneemsters en deelnemers aan deze tocht graven in Eind hoven, Uden, Groesbeek en Vlis singen bezoeken. Op zondag 22 mei zullen allen deelnemen aan een herdenkings plechtigheid, die wordt gehou den op het militaire kerkhof te Bergen op Zoom. De volgende dag maken zij een tocht door Zeeland, waarbij een bezoek aan de Deltawerken op het program ma staat. Dé nabestaanden krijgen gast vrijheid aangeboden door het Nederlands Oorlogsgraven Co mité' het z.g. Klaprooscomité dat de hieraan verbonden kosten bestrijdt uit de opbrengst van-de Klaprooskollekte, die tel- kenjare in november wordt ge houden. Beroepsvoorlichting In de grote zaal van de katho lieke kring te Oostburg werd een. beroeptentoonstelling inge- Een levensverzekering geeft u en uw gezin zekerheid. Met periodieke betalingen (waarvan u zelf de hoogte bepaalt) vormt u waardevol bezit Het Rijk geeft hlerbU daadwerkelijke steun.met het Premie Spaarplan. Hoeveel? Over maximaal f 500,-— jaarlijks aan ver zekeringspremie ontvangen u en uw vrouw1} na vier volle kalenderjaren een belastingvrije spaarpremie van 20 dus maximaal 100,—^). Hoe? Bij uw betalingen laat u eenvoudig aan tekenen, dat u en uw vrouw deelnemen aan het Premie Spaarplan. Na verloop van 4 Jaar krijgt u de spaarpremie uitgekeerd. Voorbeeld Als u dit Jaar 500,-— aan ver- Per deelnemer maximaal f 250,—, 2) Spaarpremie per deelnemer maximaal f 50,— zekeringspremie betaalt, krijgt u begin 1971 de spaar premie van f 100,Het betaalde bedrag mag natuur lijk ook minder zijn dan f 500,de spaarpremie is altijd 20%. Op die manier kunt u vanaf 1971 ieder jaar de spaarpremie verdienen, zolang als u aan uw verzekering betaalt De bijdrage van het Rijk kan zo in de loop van de jaren tot een flink bedrag oplopen. Wie? U kunt aan het Premie Spaarplan deel nemen als: 1. uw belastbaar Inkomen in het voorafgaande jaar ten hoogste 15.000,was; 2. u ten minste 21 en nog geen 60 jaar bent (en niet reeds deelneemt aan de Zilvervloot). Waar? Bij de Levensverzekeringmaatschappijen en de Assurantie-tussenpersonen. Vraag de gratis brochure! auspiciën van arbeidsbureau het te (Adv.) Oude fietsen zijn geidverslindera Koop toch een nieuwe - nul U weet toch: Hoe? Vraag uw fietsenhandelaar Inlichtingen, s richt onder gewestelijk Terneuzen. Deze expositie brengt tal van mogelijkheden voor de heden daagse jeugd in beeld en geeft daarbij voorlichting over de hier aan verbonden vooropleiding. Verschillende scholen uit de streek hebben reeds een bezoek gebracht aan deze expositie en nog andere zullen dat de komen de dagen doen. De belangheb bende ouders worden donderdag avond in de gelegenhei gesteld zich te laten voorlichten. Massale jubileumvlucht uit Angerville De postduivenhoudersvereni- ging „De Vrede" te Sas van Gent, een der oud.ste,op dat ter rein in Nederland, herdenkt in de loop van dit jaar haar 75- jarig bestaan. Als onderdeel van de festivi teiten organiseert de jubilerende vereniging op zondag 7 augustus 1966 een massale vlucht voor jonge duiven uit Angerville (Fr.) Het bestuur van „De Vrede" is voornemens voor deze wed strijd, waaraan iedere postdui- venhouder in Zeeland kan deel nemen, een bedrag van f 10.000 aan prijzen en premies beschik baar te stellen. De hoofdprijs zal bestaan uit een auto van een der gangbare types. Wij willen gaarne bekendheid geven aan de sportieve plannen van „De Vrede", welke vereni ging nimmer het behalen van winst heeft nagestreefd, maar vrijwel alle inleggelden per vlucht aan de deelnemers ten goede doet komen. In de bestuursvergadering van het produktschap voor aardappelen is gisteren felle kritiek geleverd op de exportheffing van 10 per hon derd kg consumptie-aardappelen, die de regering op 22 april j.l. heeft doen ingaan. De voorzitter dr. Van Beukering wijdde een openingswoord aan deze zaak. Het' produktschap, zo zei hij, heeft in de huidige situatie van krapte op de aardappelmarkt steeds de nadruk gelegd op de noodzaak, de invoer van aardappe len te vergemakkelijken en in het belang van consument en bedrijfs leven het daarbij te laten. De rege ring heeft echter gemeend verder te moeten gaan en een uitvoerhef- fing te moeten opleggen. Dat door deze maatregel nieuwe exporttransacties onmogelijk zijn geworden en daardoor de uitvoer naar bestaande buitenlandse rela ties moest worden afgebroken, daarvoor is begrip op te brengen. Waar het bedrijfsleven geen begrip voor kan hebben, Is dat het door deze exportheffing wordt genood zaakt een hoge boete te betalen op het nakomen van eerder afgeslo ten overeenkomsten. DOOR LILIAN WOODWARD 57) Er stond hem maar één ding te doen. Ricky liet onmiddellijk het grootzeil zakken, gooide het anker uit en sprong in zee. Na een paar minuten van onzeker heid slaagde hij erin eruit te krabbelen op een rotsblok aan de voet van het eiland, want hij was een uitstekend zwemmer. Toen begon hij omhoog te klimmen. Janice kon het in huis niet uit houden, ofschoon de wind om alle hoeken gierde en de lucht bedekt was. Ze trok een mantel aan en besloot wat over het rotspad te gaan wandelen. Ze had de hele nacht amper geslapen. Steeds weer had ze die afschuwelijke ogenblikken door leefd toen dokter Bordica Ricky en haar voor dieven had uitge maakt. Meer dan eens was ze opgestaan en de kamer op en neer gelopen in een poging wat tot rust te komen. Maar het was haar niet gelukt. Toen de dag aanbrak lag ze nog steeds uit het raam te staren naar de stormwolken die over het eiland joegen. Ze stapte in de richting van de rots. Ze vroeg zich af wat David nu deed. Ongetwijfeld zou hij met Olive aan het bespreken zijn of ze zouden wachten tot ze op Femosa konden trouwen of dat ze naar Engeland zouden terugkeren. Als zij nu ook maar naar En geland kon terugkeren om door hard werken te proberen alle ellende die op dit kleine eiland in de Middellandse Zee over haar was gekomen, te vergeten. Ze verbeeldde zich dat ze, heel zwak, een mannenstem hoorde roepen. Ze bleef staan. Misschien was het alleen maar het gekrijs van een zeemeeuw geweest of het huilen van de wind die van uit zee over het eiland zwiepte. Toen hoorde ze het geluid weer. Ze fronste haar voorhoofd. Het kwam niet van het eiland, maar van de zee. Zo leek het tenminste. Ze liep naar de rand van de rots en keek erover heen. Ver in de diepte kon ze een bootje zien dat rukkend aan de touwen op de golven danste. Het was Ricky's zeilboot. „Help! Help!" hoorde ze nu bijna recht onder zich. Ze ging languit op de grond liggen en tuurdè langs de kant van de rots. Een meter of zes lager kon ze Ricky's opgeheven hoofd zien. „Ik ben hier, Ricky!" riep ze. „Wat is er gebeurd?" „Feona is gevallen! Ik houd]" Onmiddellijk vergat Janice al haar vast op een smalle richel. Haal iemand met touwen. Ik kan het niet veel langer volhouden." Ze krabbelde overeind en ren de zo snel mogelijk naar huis. Onderweg kwam ze Pedro tegen, een van de huisknechten van signor Tellini. Vlug legde ze hem uit wat er gebeurd was. De man begreep meteen wat ze wilde. „Ik haal touw", zei hij en ging naar het huis. Janice keerde terug naar de plaats van het ongeluk op de rots. Ze riep naar beneden naar Ricky dat er hulp onderweg was en wachtte ongeduldig op de terugkeer van Pedro. Die kwam met twee andere bedienden terug en vertelde Janice dat hij de hele huishou ding gealarmeerd had. Intussen duwde hij een ijzeren staaf in de zachte aarde en sloeg daar het touw omheen. Vervolgens knoopte hij het met een grote lus om zichzelf en liet zich over de rand zakken. De andere man nen hielden het touw tegen. Janice zag David in haar rich ting komen toen ze even om keek. Lang, slank en ernstig kijkend, zijn dokterstas in de hand. Snel vertelde ze hem dat ze Ricky had horen -roepen en hulp was gaan halen. Hij zei weinig, maar toen Ricky van beneden riep, hielp hij het gewonde meisje mee over de punt van de rots trekken. Feona's ogen waren gesloten. Haar gezicht was lijkwit. Een smal spoortje bloed sijpelde langs haar voorhoofd. Een van haar armen hing slap. „Hersenschudding, gebroken arm, een paar kneuzingen, zo te zien," mompelde David. „Maar ze leeft en dat is bet voornaam ste." Hij keek Janice even aan. „Geef me spalken en verband, zuster." haar zorgen. Hier was een ge wond mens die ervaren hulp nodig had. Dat was haar werk. Dat van David en van haar. Ze moesten hun eigen problemen opzij schuiven totdat ze hun taak hadden volbracht. Terwijl ze aan het werk wa ren, kwamen Pedro en Ricky naar boven. Ricky keek neer op het bewusteloze meisje, van wie de arm nu gespalkt was. David legde 'n verband om haar hoofd. „Hoe is het met haar, dokter?" „Niet zo slecht als wanneer ze niet aan die richel was blijven hangen. Maar ze is bewusteloos en dat zal ze waarschijnlijk nog wel even blijven." Tien minuten later werd Feo na, die nog steeds buiten be wustzijn was, zorgzaam op een geïmproviseerde draagbaar ge legd en zette de kleine stoet zich in beweging naar het huis terug. Janice liep naast David. Hij zei geen woord. Toen ze hem stiekum aankeek, zag ze dat zijn gezicht heel ernstig stond. Ze was benieuwd naar zijn gedach ten. Vroeg hij zich af of dit on geluk van Feona vertragend zou werken op zijn huwelijk met Olive, zijn terugkeer naar En geland? Opeens keek hij haar aan en zij kleurde. Ze had het gevoel betrapt te zijn. „Ik geloof dat u de patiënte maar onder uw hoede moet nemen," zei hij en ze begreep wat hij bedoelde. Ze was geschorst in haar ver pleging van signor Tellini; maar ze kon zich verdienstelijk maken nu er nog een patiënt in huis was. „Goed, meneer," zei ze rustig en liep vlug naar voren om naast de baar te zijn toen ze de tuin ingingen. (Wordt vervolgd.) Gelukkig hebben de exoorteurs zich in het algemeen verplicht ge voeld de vóór 22 april gesloten overeenkomsten af te wikkelen en zijn zij nadat ze van de eerste schrik waren bekomen, doorgegaan aan hun leveringsplicht te voldoen. Dank zii dit standpunt van de exporthandel, aldus dr. Van Beu kering, is bet verlies aan goodwill beperkt gebleven, wat niet weg neemt dat deze exporteurs thans een bedrag van 10 per 100 kg aan de regering schuldig zijn over de hoeveelheid die ze zakelijk en moreel verplicht waren te expor teren. Volgens dr. Van Beukering staat de regeringsmaatregel in schrille tegenstelling tot de activiteiten die bij voortduring zowel door de rege ringsinstanties als door de pro ductschappen en door de organi saties worden ontplooid om de export te stimuleren Hieraan wor den jaarlijks grote geldbedragen besteed. Hij betreurde niet alleen de maatregel, maar evenzeer de on zekerheid en het bij vergissing in grijpen, waardoor ook het ver trouwen van de buitenlandse af nemers wordt geschokt. Hij herhaalde zijn eerder gedane uitspraak dat een goede binnen landse voorziening en een maxi mumprijsregeling tegengestelde grootheden zijn geworden. Voor de voorziening is het in de eerste plaats van belang dat de binnen landse handel durft op te bieden tegen de buitenlandse kopers. De sinds enkele maanden bestaande dreiging, dat op de prijsuitloop naar boven zal worden ingegrepen, heeft de export althans vóór 22 april bevorderd en daartegen over de animo om te importeren afgeremd. De binnenlandse voorziening is hiermede niet gediend. Spr. wilde er terwille van de voorziening met aardappelen, dus in het belang van de consument, op aandringen dat de regv'ng be kend maakt dat geen brijsmaat regelen zullen worden genomen. Verschillende bestuursleden slo ten zich bij de kritiek van dr. Van Beukering aan. De heer Bouman noemde de regeringsmaatregel on begrijpelijk en immoreel. De voor zitter merkte nog op dat men het volgende seizoen eigenlijk niet zou moeten ingaan zonder een inter ventieplan. Hij betreurde het dat een deel van het bedrijfsleven met name de telers nog steeds bezwaren heeft tegen het door het produktschap voorgelegde inter ventieplan, waarbij een boven- en een ondergrens voor de prijzen zou worden vastgelegd. De commissie marktregelingen, 7.o deelde hij mee, zal alles doen om vrijstelling van de heffing te krijgen voor de contracten die vóór 22 april zijn afgesloten. TWINTIGSTE BEJAARDENRE1S ZAAMSLAG Op woensdag 15 juni hoopt de Oranjevereniging te Zaamslag voor de twintigste maal de jaar lijkse reis met de bejaarden te maken, ditmaal over de Delta- bruggen en -dammen. Vanaf de eerste reis in 1946 is er voor deze uitstapjes van de zijde der bejaarden een grote en blijvende belangstelling ge weest. Deze reizen zijn altijd mogelijk gemaakt mede door de bijdragen, die vele inwoners van Zaamslag daarvoor beschikbaar stelden. Het bestuur van de Oranje vereniging kreeg daarom telkens van de kant van de bejaarden alsmede van de zijde van de burgerij de stimulansen om met het organiseren van deze toch ten voort te gaan. Weliswaar zijn de omstandig heden waaronder ook de bejaar den leven, snds 1956 aanzienlijk gewijzigd, gelukkig. Dat blijkt ook uit de verhoogde bijdrage in de kosten van vele deelnemers aan de reis zelf. Evenwel dit stuk gemeen schapszin; het aanbieden van de reis aan de bejaarden, georgani seerd door de Oranjevereniging, zal ook deze 20ste keer zeker slagen. Over enkele dagen zullen de collectanten bij u aanbellen. Inwoners van Zaamslag, laat deze lustrumreis weer mogelijk worden door uw grotere of klei nere bijdrage, en toont daarmee dat ook nu nog in onze ge meente de Oranjevereniging na mens u allen- dit kan realiseren. Het Bestuur van de Oranjevereniging Zaamslag. Mgr. Marcos Ussia, de Spaan se priesterdiplomaat, die eind april om diplomatieke redenen werd ontvoerd, is door zijn ont voerders vrijgelaten. Woensdag ochtend meldde hij zich aan een politiepost, niet ver van het ra diostation van Vaticaanstad. Van hier werd hij overgebracht naai de Spaanse ambassade, waar hij verslag uitbracht van zijn be levenissen gedurende de afgelo pen twaalf dagen. De 44-jarige monseigneur ver telde aan journalisten dat hij óp de avond van zijn ontvoering de Spaanse ambassade had verlaten om zich naar het Spaanse col lege te begeven waar hij woon achtig is. Rijdend in een straat in het hartje van Rome zag hij een man op de grond liggen bij een stilstaande auto. De geestelijke stapte uit om eventueel hulp te bieden. De man sprong echter op en vóór hij het wist, was de mon seigneur in de wagen geduwd. Men zette hem een bril op, waarvan de glazen met zwart papier waren beplakt. Zijn ontvoerders, drie jonge beschaafde anarchisten, hadden hem twaalf dagen gevangen ge houden in een huis dat vermoe delijk ten noorden van Rome nabij het Bracciano-meer stond. Hij was correct behandeld. Tijdens zijn gevangenschap verzochten de ontvoerders om pauselijke interventie ten be hoeve van de politieke gevange nen in Spanje.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 2