PROVINCIAAL MEUWS RIBBENS droom Pagina 2 DE vTRIJE ZEEUW Maandag 9/dinsdag 10 mei 1968 Terneuzen Axel Goes Hulst Jt. Middelburg Oostburg Sluis Sluiskil Mobiele kantoren A.N.W.B. Evenals in 1965 zal de A.N.W. B. ook dit jaar met de z.g. mo biele kantoren een bezoek bren gen aan de zuidelijke provincies. Voor Zeeland staan bezoeken aan Terneuzen en Zierikzee op het programma. In Terneuzen komt een der mobiele kantoren op 26 mei, 23 juni, 21 juli en 23 augustus. Men zal op die dagen op de markt voor alle diensten van de A.N.W.B. terecht kunnen van 10 tot 16 uur. Het nieuwe politiebureau Men deelt ons mee dat bij de ge meente Terneuzen de rijksgoed keuring is binnengekomen voor de bouw van een nieuw politiebureau dat zoals bekend aan het eind van de Rosegracht is geprojecteerd. Men hoopt dat de werkzaam heden in de loop van de maand augustus een aanvang kunnen ne men. Met de bouw zal waarschijn lijk meer dan een jaar gemoeid zijn. Ledental van „O.N.I." stijgt Onder voorzitterschap van de heer C. v. d. Broek werd in het clublokaal „La Belle Vue" de 21e algemene vergadering gehouden van de hengelaarsvereniging „Ontspanning Na Inspanning". Aan de vooravond van het sei zoen 1966 heette de voorzitter al len hartelijk welkom, waarbij hij opmerkte dat hij graag wat meer leden op de vergadering had ge zien. De dertien punten van de agenda werden vlot afgewerkt. Notulen en jaarverslagen van de secretaris en de penningmeester, resp. de heren Th. de Bakker en W. Cuyper, werden onveranderd goedgekeurd. De kascontrole commissie, bestaande uit de heren Jonker, Van der Muren en IJsebaert, had geen op- of aanmerkingen. De beide eerste leden waren aan de beurt van aftreden. Hun taak wordt over genomen door de heren M. v. d. Meer en G. J. de Groene. De be groting voor 1966 word goedge keurd en over het beleid van het bestuur bleek de vergadering te vreden te zijn. De heren Th. de Bakker, W. Cuyper, W. Riemens (2e voorzitter) en K. Florussen werden bij acclamatie herkozen. Vervolgens deed de voorzitter de mededeling dat de maat van de vis enigszins is gewijzigd; snoek baars moet nu 45 cm meten en snoek (sedert het vorige jaar) 50 cm. Er werd! overeengekomen dat er ook dit jaar vier concoursen zullen worden gehouden voor het clubkampioenschap. Op 21 mei is het eerste zeehengelconcours; 11 juni op de uitwatering- van dé Othene-kreek, 6 augustus op de Othene-kreek en 17 september weer een zeehengelconcours. Tot nu toe was het bestuur gewoon een concours te houden voor de bestuursleden apart. Hierin wordt dit jaar enige wijziging ge bracht. Voor één keer zal het be stuur met de leden meevissen op voorwaarde, zoals de voorzitter formuleerde, dat er goede con- trc ars kunnen worden gevon den, zodat ook de bestuursleden ongehinderd kunnen vissen. Op verzoek van een lid werd beslo ten dat de wedstrijden op de bin nenwateren in plaats van om zes uur om half zeven zullen begin nen om de handeldrijvende mid denstanders gelegenheid te ge ven deel te nemen. De puntentel ling blijft ongewijzigd; voor bovenmaatse vis een punt per centimeter en voor ondermaatse één punt in totaal. De voorzitter deelde tenslotte mede dat zij die met een boot op de Othenekreek willen vissen, hiervoor vergun ning moeten aanvragen bij het gemeentebestuur. Ouderavond en Tentoonstelling van de Chr. B.L.O.-school Op 1 maart j.l. bestond de chr. school voor b.l.o. te Terneu zen 12Va jaar. Dit feit werd in het kort herdacht op de ouder avond, die vrijdagavond in de school werd gehouden. Na de opening sprak het hoofd der school, mej. C. J. de Bruin, een welkomstwoord tot de ouders en de bestuursleden. Daarna was het woord aan ds. J. Scholten, de voorzitter van het schoolbe stuur. Deze memoreerde de gang van zaken bii de oprichting der school en bracht in herinnering de ups en downs, die de school heeft beleefd. Hij bracht dank aan de instelling voor buitenge woon onderwijs in Oost Zeeuws- Vlaanderen voor de vlotte mede werking in vele aangelegenhe den. Ook sprak de voorzitter een woord van dank aan het perso neel van vroeger en van heden voor de toegewijde arbeid in het belang van de leerlingen, die dit onderwijs nodig hebben. Daarna releveerde mej. de Bruin de aktiviteiten, die in het afgelopen jaar hebben plaats gevonden, t.w. verkeersexamen, schoolzwemmen, schoolreisjes, enz. Na gezamenlijk zingen kreeg ieder een kopje koffie met een koekje, dat de leerlingen zelf hadden gebakken. Daarna beke ken de ouders het werk van hun kinderen in de verschillende groepen. Alles lag tentoongesteld in de lokalen op de nieuwe tafeltjes, zowel het intellectuele werk als de werkstukken van handenar beid. Heerlijke cakes en appel taarten waren te zien en te koop; keurig verzorgd handwerk en een instructief groepswerk over de Terneuzense haven trokken veel belangstelling. De ouders hadden gelegenheid met het per soneel te spreken over hun kin deren. Zaterdagmiddag was de school weer geopend, nu voor de vele belangstellenden en vrienden van de school. Er was een door lopende dia-voorstelling, die een volledig overzicht gaf van het werk in de school. In de boven hal kon men zich verfrissen met limonade en aan de leestafel tijdschriften en boeken inzien, die het buitengewoon onderwijs betreffen. Tot ruim vijf uur was het een gestadig komen en gaan van bezoekers. Toen om half zes de school werd gesloten, mocht het perso neel terugzien op een geslaagde herdenking van het 12Va-jarig bestaan van de school. Examens in dansschool „Bilderbeek" Er schijnt onder de jeugd meer en meer behoefte te zijn om ook bij het dansen te tonen dat zij aan bepaalde eisen voldoet. Het is nog niet zo veel jaren geleden dat de heer Bilderbeek voor de eerste keer een klein aantal leer lingen enthousiast wist te maken om te trachten het bronzen dans- insigne te bemachtigen. Het ex periment slaagde. In de volgende jaren groeide het aantal kandi daten, niet alleen voor brons maar ook voor het zilveren en zelfs voor het gouden insigne, terwijl nu enkelen met succes de test hebben afgelegd om 't gou den insigne met ster te bemach tigen. Niet minder dan 80 kandi daten uit Terneuzen en verre omgeving en zelfs uit België verschenen op de dansvloer om zich kritisch te laten beoordelen door de heer Th. Vermeer, dans- leraar te Steenbergen en zijn as sistente, mej. B. van Wezel. Aan het einde van de tweede avond kon mevrouw Bilderbeek aan alle kandidaten één van de insignes uitreiken. De uitslag luidde als volgt: Bronzen insigne: Heren: W. Blankers, P. de Bruijne, P. Moe- liker, L. Blankers, J. v. Bende- gem; C. Lansen, L. Fokke-, B. Ha melink, J. Verhelst, A. Calle, K. Huijssen, M. Janse, R. Luijcks; met lof slaagden: W. v. Driel, H. Beun, M. Dekker, ,T. v. Haperen, L. Martens, R. Glansbeek. J. Cal- bo, allen te Terneuzen. F. Dhollander (met lof), J. van Eerdenburgh en L. Reulens te Stekene (B)P. v. Maenacker, (met lof) te Hulst, F. de Vos (met lof) te Sas van Gent, F. van Campen te Graauw, J. Uyterhoeve te Stoppeldijk en E. Eggermont te Sluiskil. Dames: M. van Langevelde, A. Ghuys, M. Jansen, M. Scheele. J. Dekker, A. Boogaart, M. Duu- rinck, J. de Regt, L. Lensen, R. Bouman, L. Andriessen, J. de Krijger, D. Hamelink. M. Pieters, M. Ghuys; met lof: R. Dekker, S. van Cleemputte, T. Scheele, C. Nieuwelink, I. Lammens, M. Rammeloo, A. Calbo, R. Meche- linck, allen te Terneuzen; M. de Coninck te Sas van Gent; M. de Vos (met lof) en M. Boogaart (met lof) beiden te Hulst; B. Maris (met lof) te Zaamslag, C. Willaert (met lof) te Clinge; P. de Zeeuw te Bosehkapelle. L. Verbist te Graauw, M. Regen mortel te Koewacht, M. Egger mont te Sluiskil; N. Koopmans te Bosehkapelle; M. van Durme (met lof) te Stekene (B), M. Per- daen (met lof) te Ossenisse; M. de Meyer te Zaamslag en M. Moorthamer te Axel. Zilveren insigne: de dames: A. Vermeulen en T. de Waal (beiden met lof en de heren T. Sprenkels en H. Bilderbeek (met lof) allen te Terneuzen. Gouden insigne: de dames I. Zeegers en E. Baard en de heren J. de Ruyter. H. Bilderbeek (bei den met lof) en R. Lammens, al len te Terneuzen. Gouden insigne met ster: Mej. G. Bilderbeek (met lof) en de heer J. Geensen beiden te Ter neuzen. Toneel van en voor Dow-personeel De toneelgroep van de DOW- Chemical-personeelsvereniging heeft de eerste kennismaking met vele personeelsleden (van hoog tot laag) goed doorstaan. Deze groep verscheen voor het eerst op de planken in de hiervoor zeer geschikte recreatiezaal van de N.V. De Hoop. Voor de pauze werd, geregis seerd door de heer J. H. Tjallings (voorzitter personeelsvereniging), opgevoerd de éénakter „Harem van een vrijgezel" (P. J. Dorren- boom). Een niet veel zeggend nie mendalletje met een komische in slag. De vrijgezel (H. Hazelhoff) en de dames M. de Doelder, I. Zand berg en mej. I. Kaan, maakten er een aardige opvoering ,van. De heer A. Vesseur als Black, de knecht van de vrijgezel, boekte succes in de vertolking van zijn dankbare maar moeilijke rol. „De Woesteling" (na de pauze) met Russische inslag moest „ge speeld" worden. Helana Popov (mej. W. Elve), Louka (M. Heke laar) en Gregor Smirnov (W. Nef- kens, tevens regisseur) deden het uitstekend. Na een langdurig en verdiend applaus ging het doek nogmaals open om de heer Elenbaas de ge legenheid te geven aan spelers en speelsters bloemen aan te bieden en hen te bedanken voor de pret tige avond, die ze het personeel hadden geboden. Na afloop was de toneelzaal in een ommezien veranderd in een danszaal en bleven allen nog enige uurtjes bijeen. De muziek bij het bal werd verzorgd door „The Ever- ly Stars" uit St. Jansteen onder leiding van Theo de Kind. Diefstal Gisteren deed mej. A. M. v. d- K. bii de politie aangifte dat zij een portemonnaie met inhoud en een hoofddoek miste, die vermoe delijk waren ontvreemd. Als ver dachte werd aangehouden C. D. te IJzendijke. Bij zijn verhoor beken de hij de diefstal, welke was ge pleegd in een café hier ter plaatse. De dader werd na z'n bekentenis op vrije voeten gesteld. Een slip met gevolgen De heer P. V. uit Grenoble (Fr.) reed gisteren met een Peu geot, komende van de brug over de middensluis in de richting postkantoor. In de Westkolk- straat geraakte hij in een slip en ramde een gevel van een woning. Zowel aan de auto als aan de gevel was veel schade. Een inzittende van de Peugeot werd met een gescheurde lip en een pijnlijk been op advies van dokter Hoving voor onderzoek naar het Julianaziekenhuis ver voerd. Korfbalclub „Luctor" vierde 25-jarig jubileum Op 10 mei 1941 werd de Ter neuzense korfbalvereniging „Luctor" opgericht. Dit 25-jarig jubileum is zaterdag op waar lijk grootse wijze gevierd, 's Middags werden op het terrein in het Zuidersportpark behen digheidswedstrijden en een ge- costumeerde korfbalwedstrijd georganiseerd. Het gure weer drukte de stemming niet toen de voorzitter de heer M. Nieuw- dorp ieder een prettige herden king toewenste. De uitslag van de behendig heidswedstrijden was: Jongens beneden 13 jaar: M. v. d. Molen; meisjes beneden 13 jaar: K. v. Wijck; Adspiranten 13 t/m 16 jaar: B. de Jonge; ad- spiranten dames 13 t/m 16 jaar: A. Rouw; senioren heren: J. Tho- lens; senioren dames: N. de Bruyne. Drie gecostumeerden kregen een prijs, n.l.: 1. F. v. Campen als „losse kop"; 2. J. Geene als „rattenvanger"; 3. A.-v. Driel als „Swiebertje". Na afloop van het veldfeest recipieerde het bestuur in „De Vriendschap". Zeer velen, waar onder wethouder De Vos na mens het gemeentebestuur gaven hier blijk van hun belangstelling. Er waren tal van bloemstuk ken, terwijl de jubilerende club ook meerdere nuttige cadeaus in ontvangst mocht nemen. De jubileum wimpel van de K.N.K.B. werd door de heer Mar- tijn van de Z.K.B. overhandigd. De heer B. Burger te Amster dam, de eerste voorzitter van „Luctor", was met zijn echtge note naar Terneuzen gekomen om het jubileum mee te vieren. Na een koffiemaaltijd volgde een feestglijk samenzijn, waarbij de heer 'ÓJholens en zijn vrouw werden gehuldigd voor 25 jaar trouw lidmaatschap. Het bal met dansmuziek van het hammonddansorkest Jonk man duurde tot in de kleine uur tjes. 25 jaar geleden Nadat op 10 mei 1940 het lot van het toenmalige Seolto was bezegeld, was een korfballoos tijdperk aangebroken. In het voorjaar van 1941 gaf de heer B. Burger de stoot tot de oprichting van „Luctor". Het wjös niet alleen de naam „Luctor" die trok, maar ook een gevoel van verbondenheid met allen die de grote worsteling voerden om tot „et Emergo" te komen. Vier jaar later op 5 mei speel de „Luctor" een wedstrijd tegen „Rapide" te Axel. Tijdens de tweede helft van de wedstrijd werd bekend dat het Duitse leger zich had overgegeven. Van voortzetten van de Wed strijd was geen sprake meer; het werd een gehos en gejubel en niemand heeft zich ooit afge vraagd hoe de stand op dat ogen blik was. Het werd een dolle boel en tot laat in de avond werd er feest gevierd. De Engelse oor logsschepen op de Schelde zorg den voor gratis vuurwerk Het is om nooit te vergeten. 10 mei 194010 mei 1941—5 mei 1945," het et Emergo was er. „Luctor", van harte en nog vele jaren," aldus de heer M. de Putter in het aprilnummer van Luc(tor) Raak. De heer Van Es (voorzitter van de korfbalvereniging „Animo" te Souburg) feliciteert het bestuur van de jubilerende vereniging (v.l.n.r.): H. v. Kruiningen, M. de Doelder, H. Nieuwdorp, mej. H. de Jonge en P. Tholens. (Adv.) Wielrijder bij oversteken geschept Zondagmiddag om 17.30 uur draaide M H. uit Axel met zijn fiets, het rijwielpad komende uit de richting Magrette, de provin ciale weg Axel-Terneuzen op om. de Buthstraat in te rijden. Hierbij werd hij gegrepen door een achteropkomende personen auto, bestuurd door M. A. L. uit Axel. Dokter Boor die de eerste hulp verleende, liet H. vermoe delijk met een beenbreuk naar het ziekenhuis te Terneuzen ver voeren. Provinciale V.V.V. door gemeentebestuur ontvangen Zaterdagmorgen heeft de pro vinciale V.V.V. haar algemene vergadering gehouden in „De Stadsherberg" te Axel onder voorzitterschap van de heer mr. J. Moolenburgh uit Middelburg. Na deze vergadering werden de leden door het gemeentebe stuur in de raadszaal ontvangen. Burgemeester M. K. van Dijke stelde het zeer op prijs de heren van de provinciale V.V.V. te mogen ontvangen. Het was voor het eerst dat deze vergadering in Axel werd gehouden. Uw werk in de gehele provin cie verdient aller waardering, aldus de burgemeester. Er is in Axel een nauwe correlatie tus sen het gemeentebestuur en de plaatselijke V.V.V., die is geves tigd in een kantoor in het huis der gemeente. De V.V.V. is een vereniging met een wetenschap pelijke ondergrond en zal bij de ontwikkeling in onze provincie nog veel kunnen- bereiken. In de buurlanden is het V.V. V.-werk een overheidstaak; hier zijn wij in dit'P0id[it ver ach ter, aldus de heer. Van Dijke. Er is hier in-lflël streek een groot gebrek ggighotelruimte, zowel voor toerisme als voor zakelijk verkeer1^ De voorzitter,.yap; ;de Zeeuwse V.V.V., de heèr-"<fljgforJ. Moolen- .hes 9óv burgh, sprak zijn vreugde uit in deze mooie zaal te worden ont vangen. Hij noemde dit het hoog tepunt van de algemene verga dering. Zulk een ontvangst is een belangrijk facet; wij hebben de tijd meegemaakt dat de over heid zich niet interesseerde voor het V.V.V.-werk, maar die tijd is voorbij, aldus spreker- Hij dankte hartelijk voor deze officiële ontvangst. Van het stadhuis wandelden de vele bezoekers door het bos langs het kampeerterrein en de jeugdherberg naar „Zomerlust", waar de lunch werd gebruikt. Daarna volgde nog een wan deling door Axel. Jaarvergadering A.N.W.B. Zeeland De afdeling Zeeland van de A. N.W.B. heeft zaterdag j.l. in ho tel „De Korenbeurs" in Goes haar afdelingsvergadering ge houden. Deze vergadering werd voor afgegaan door een excursie naar het wegenwachtstation Ooster- scheldebrug en naar het water sportcentrum „Delta Marina aan het Veerse Meer. Tijdens de jaarvergadering die onder voorzitterschap stond van de heer C. Huisken, buitenge woon lid van het dagelijks be stuur van de A.N.W.B., werd een nieuwe consul verwelkomd, die sinds de vorige afdelingsverga dering werd benoemd, n.l. de heer J. J. Pieterse uit Oostburg. Aan de afdelingsconsul de heer D. F. P. Hoogen uit Dom burg en aan de consul in alge mene dienst dr. J. C. Röhner uit Zierikzee werd het bewijs voor erkentelijkheid voor het gedu rende 25 jaren vervullen van een consulsfunctie uitgereikt. In het verslag van de afdeling Zeeland van de A.N.W.B. over de periode 1-7-1965 t/m 31-2-1965 merkte de afdelingsconsul de heer D. F. P. Hoegen onder meer op dat op het gebied van de wegen in Zee land bij voortduring een onbe vredigende situatie blijft bestaan, vooral nu volgens de minister van verkepr en waterstaat rijks weg 58 niet in versneld tempo zal worden verbteerd. Omdat ook de vaste verbinding over de Westerschelde nog maar aarze lend in studie wordt genomen, zal bij voortduring moeten wor den geijverd om deze verbete ringen tot stand te brengen. De afdelingsconsul betreurt in zijn Verslag verder dat de voor zitter van de Zeeuws-Vlaamse Kamer van Koophandel pleit voor een ander tunneltraject dan dat bij Terneuzen. Hij stelde na drukkelijk dat alle Zeeuwse krachten inzake de vaste verbin ding over de Westerschelde op één punt dienen te worden ge concentreerd. Het Reizend Volkstoneel De ledenvergadering van het Reizend Zeeuws Volkstoneel (R.Z.V.T.) te Hulst heeft als voorzitter gekozen de heer M. C. Kommérs aldaar. De heer Kommers volgt in die functie de heer J. de Block uit Clinge op. Secretaris werd de heer A. Roctus te Graauw en penning meester de heer C. M. Roctus te Kloosterzande. De heer drs. L. Lockefeer blijft optreden als ar tistiek leider en regisseur. Bo vendien behoudt de heer Locke feer die aftrad als vice-voorzit- ter, een adviserende stem in het bestuur. DOOR LILIAN WOODWARD iv,\ 55) Maar sedertdien was David Blake In haar leven gekomen. Ze liep vlug de kamer door, duwde bet bundeltje diamanten achter in de kast op een plank en sloot de deur. Toen kleedde ze zich uit en ging naar bed. Terwijl ze zo in het donker lag, dacht ze aan Olive Carfax, die nu tussen haar en David Blake gekomen was. Als het haar lukte om Olive in Davids ogen te vernederen, zou ze misschien nog een kans heb ben. Maar hoe kon ze iets doen dat het zelfvertrouwen van die jonge vrouw zou breken in de ogen van de Engelse dokter? Opeens zag ze een manier. Het zou betekenen dat ze uiteinde lijk de diamanten uit handen moest geven. Maar het zou de moeite waard kunnen zijn als Olive Carfax dan als de dieveg ge wefd aangezien, zoals ieder een nü dacht dat zuster Craw ley was. Terwijl de wind om het huis gierde, lag ze de val van Olive Carfax voor te bereiden. In de morgen sloop ze naar de kamer van de actrice. Ze wist dat Olive beneden aan het ont bijt zat. Het zou maar een paar seconden kosten om de diaman ten onder de matras op haar bed te laten glijden. Ze kon dan zeg gen dat ze Olive zich geheimzin nig had zien gedragen in de buurt van zuster Crawley's ka mer. Men zou gaan zoeken en als de diamanten dan gevonden zouden worden, zou er natuur lijk gedacht worden dat zij ze in Janice's kamer onder de vloer vandaan had genomen. De dekens lagen omgeslagen op het onopgemaakte bed. Feo- na tilde de matras op. Maar voor dat ze de diamanten kon weg werken, hoorde ze stemmen op de gang. „Je kunt beter even hier bin nenkomen", zei Olive Carfax zacht en benauwd. Ze kon maar één ding doen. Met een" "hart dat als bezeten klopte, de diamanten nog steeds in haar armen gekneld, dook Feona weg aan het eind van het bed. Ze hoorde twee mensen bin nenkomen. En ze hoorde een mannenstem die van Alec Carne op een paar centimeter afstand van waar zij ineenge doken zat. „Zo, en heb je besloten wat je doet, Ruby?" „Ik heb het geld nog niet, Alec," zei Olive scherp. „Ik heb je pas nog verteld dat je me de tijd moest geven het uit Enge land te laten komen." „Je kunt niet van me ver wachten dat ik nog veel langer wacht. Heb je opdracht gegeven het geld telegrafisch naar Femo- so over te maken?" Ze gaf geen antwoord. Hij moest haar bij de arm gepakt hebben, want Feona hoorde Olive een kreetje van pijn sla ken. „Je scheept me af met leugen tjes, hé?" zei hij. „Nou, pas op, meisje, Ik weet te veel van je. Je hoeft me de voet niet dwars te zetten." „Je krijgt het geld. Olive's stem klonk hysterisch. „Hoe kan ik daar van op aan? Als ik het goed heb, zul je wel elke cent die je verdiend hebt, hebben uitgegeven. Nou, neem maar van me aan dat als ik het geld morgen niet heb, ik Blake alles over je zal vertellen wat ik van je weet. „Heb het hart eens." „Zou ik dat niet durven? Ik denk dat hij heel graag zal wil len weten dat je Ruby Matson heette voor je be.ro.emd werd en dat je in de gevangenis hebt ge zeten." „Het was jouw schuld dat ik gepakt werd," fluisterde ze hartstochtelijk. „Jij bleef buiten schot." „Het had geen zin dat we bei den de nor zouden indraaien. Heb ik je niet je deel gegeven toen je vrij kwam?" „Die armzalige honderd pond?" „Nou, ik wil niet met je rede twisten. Ik kan nu maar beter gaan. Er kan ieder moment iemand langs komen en het zou niet zo prettig voor me zijn als men mij in je kamer vond. Ik ben maar de secretaris, een beter soort bediende." En met een verbitterde stem voegde hij eraan toe: „Vergeet niet wat ik je gezegd heb. Ik wil het geld morgen hebben anders vertel ik David Blake precies wat voor soort vrouw hij krijgt als hij trouwt." Feona hoorde het geluid van wegstervende voetstappen en het open- en dichtgaan van een deur. Ze bleef daar maar weg gedoken zitten, niet wetend of ze zich aan Olive zou vertonen of niet. Voordat ze een besluit had genomen, liep Olive ook naar de deur. Even later was Feona alleen. Ze strekte haar pijnlijke rug. Haar ogen schitterden triom fantelijk. Ze kon op een veel ge makkelijker en doeltreffender manier dit geboefte aanpakken. Er lag een schrijfblok op de toilettafel. Een potlood lag er naast. Met haastige letters krab belde Feona een briefje aan Olive met het verzoek later op de mor gen op de rots te komen. Dat liet ze achter, zodat Olive het zou vinden als ze terugkwam. Daarna ging ze terug naar haar eigen kamer en verborg de dia manten weer in de oude kast. (Wor.it vervolgd.) Bezoek commissaris der koningin De commissaris der koningin in Zeeland, de heer mr. J. van Aartsen, is voornemens op woensdag 11 mei a.s. een bezoek te brengen aan de gemeenten Cadzand en Sluis, resp. om 9.30 en 14.30 uur. Subsidie vo ,,Joantj|' ilming a te houdei» rovinciale' den voor- 12.500 voor de In de deze we vergadering vanM staten zal door GÏ gesteld een subs| te verlenen als verfilming van het zang- en to- neelspel „Joantje" hetwelk is ge schreven en gecomponeerd door de heer C. Schijve, musicus te Oostburg. De totale kosten van de verfilming zijn geraamd op 30.000. Gunning voor bouw b.l.o.-school werd aangehouden In opdracht van de vereniging voor buitengewoon lager onder wijs in West Zeeuws-Vlaanderen werd door het architectenbureau Rothuizen en 't Hooft uit Middel burg in het gemeentehuis te Oost burg aanbesteed de bouw van een school voor b.l.o. aldaar. Van de negen inschrijvingen was de hoogste die van het aannemers bedrijf A. Boogaard te Sluis voor f 420.000. Laagste inschrijver was de firma Van der Poel uit Terneu zen voor 377.800,De raming was f 405.000,De gunning is aangehouden. Het tegenwoordige schoolgebouw dat uit enige houtén noodwonin gen bestaat, wordt te zijner tijd vervangen door een drieklassige streekschool welke plaats zal bie den aan ongeveer vijftig leerlingen. De school zal worden gebouwd aan de Stadhouderslaan, waar zo nodig plaats is voor uitbreiding. Het ligt in de bedoeling dat nog deze zomer met de bouw wordt begonnen. Indien alles meeloopt, zal de nieuwe school voor b.l.o. op 1 september 1967 worden geopend. Excursies vogelbescherming Dè vogelbescherming!;Wcht „Het Duumpje" gaat in het kader-van het 10-jarig bestaan'erilge'excur sies maken. Zaterdag a.s. trekken de deelnemers naar het waterwin gebied in de duinen van Oranje zon (Walcheren) waar ze worden rondgeleid door de heer H. Mande- maker uit Middelburg, voorzitter van de natuurhistorische vereni ging afdeling Zeeland. De zaterdag daarop is er een excursie in de vroege ochtenduren naar het zuiderbos en de broed- kolonie in de Braakman waar het" bestuurslid de heer C. Riemslag uit Biervliet de leiding heeft. V aardigheidsproeven gymnastiek In het gymnastieklokaal van de openbare school te Sluis legden de leden van de gymnastiekvereniging „Willen is Kunnen" de vaardig- heidsproeven van het K. N. G. V. af in de verschillende categorieën. Alle deelnemers slaagden. De alge hele leiding berustte bij de heer P. J. Fraanje. Als kringgedelegeer de fungeerde de heer B. Verman dei uit Sas van Gent. De jury be stond uit de dames M, Spee en M. Verstraete en de heren W. Francke, M. Fliers en F. Langenberg. Naast de gebruikelijke attributen werden door voorzitter W. H. Kapsenberg enige medailles voor de beste pres taties uitgereikt aan de dames Ivonne Bakker (goud), Joke Leen- houts (zilver), Lilian de Wispelaere (brons) en aan de heren W. Francke (goud), Marcel Ide (zilver) en Eddy Coppens (brons). Hengelwedstrijd Het bestuur van de henge laarvereniging te Sluiskil orga niseerde zondag voor de 2Ó0 leden tellende vereniging een wedstrijd aan de Schelde. Er waren 120 deelnemers. De vangst was vrij goed. Er werd in totaal 25 kg gevangen, hoofdzakelijk bot en schol en slechts 2% kg paling. De 14-jarige C. d'Hont (Sluis kil) die voor de eerste maal deelr nam, behaalde 563 punten en' daarmee de eerste prijs. De twee de prijs ging met 519 p. naar de heer Th. Gevaert (België). De overige prijswinnaars wa ren; 3. W. Dekker (Terneuzen), 502 p.; 4. C. Dees (Terneuzen) 453 p.; 5. K. Hamelink (Sluis kil) 450 p.; 6. W. Gevaert (Bel gië) 446 p.; 7. F. v.' d. Hooft (Sluiskil) 424 p.; 8. X v. d. Molen' (Terneuzen) 387 p.; 9. J. Lavoir (Sluiskil) 382 p.; 10. C. Vérrriüe- ren (Sluiskil) 308 p. De prijsuitreiking, .had plaats in het patronaatsgebouw.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 2