PROVINCIAAL NIEUWS NEEM Nil Verpleegsters- droom alles ka met CEta Burgerlijke stand DAALDEROP Tresfa Pagina 2 Terneuzen Biervliet Goes Hoek Middelburg Oostburg Retranchement Sas van Gent Zaamslag wees er op tijd bij Pres. De Gaulle dit jaar niet naar Verenigde Naties VELDVERS VERWERKT,VOEDZAAM, GEZOND Auto reed in op militairen AGENDA DE v^RIJE ZEEUW Vrijdag 6 mei 1966 (Adv.) Kruideniersbond Op dinsdag 24 mei a.s. organi seert de A.N.K.B. voor zijn le den en overige belangstellende kruideniers in Terneuzen en om geving in hotel Centraal een bij eenkomst, waar de volgende on derwerpen zullen worden be sproken, nadat ze zullen zijn in geleid door de A.N.K.B.-voorzit- ter, de heer J. Lindeloo en het H.B.-lid de heer G. A. M. Heijde- man. Behandeld zullen worden: I, Omzetsnelheid en voorraad- politiek (inleiding van de heer Heijdeman) 2. Assortimentsuitbreiding en vestigingswet (inleiding van de heer Lindeloo). Verwacht wordt, dat velen van deze gelegenheid tot het bespre ken van voor de ontwikkeling en toekomst van het bedrijf zo be langrijke onderwerpen gebruik zulen maken. Bromfietscross Zaterdagmiddag om 2 uur zul len ;,'t Kotje", de „Molen", de r.k. instuif en de hervormde in stuif in onderlinge samenwer king een bromfietscross organi seren op het terrein van de U.T.S. aan de Mr. Haarmanweg. Naar ons werd meegedeeld is dit de eerste activiteit van deze aard, welke stellig niet de laat ste zal zijn. Er bestaan n.l. reeds meerdere plannen om activitei ten voor de jeugd te organiseren. Na afloop van de cross zal in het parochiehuis een dansavond worden aangeboden. Ziekenhuisverpleging Voor het diploma ziekenhuis verpleging A slaagde dezer da gen zuster C. S. Ie Feber uit Axel. Het examen werd afgenomen door de doktoren H. A. Boland, M. A. Elderson, C. A. van Gel der en zuster S. M. de Ridder. Als regeringsdeskundige was aanwezig dokter J. M. van Kalmthout uit Hulst. Speeltuin „Oranjekwartier" open Zaterdag 7 mei wordt de speel tuin in het Oranjekwartier weer voor de jeugd opengesteld. De uren van openstelling komen overeen met die van verleden jaar n.l. van twee uur tot half zes en op zater dag bovendien van 9 tot 12 uur. Gedurende de maanden juli en augustus is de speeltuin 's mor gens en 's middags geonend. Er is steeds toezicht aanwezig. Conrector chr. lyceum Het dagelijks bestuur van de vereniging voor chr. middelbaar en voorbereidend hoger onderwijs in Zeeland heeft benoemd tot tweede conrector voor het christelijk lv- ceum met standplaats Terneuzen de eher A. van Diik te Emmen. De heer Van Dijk is 31 jaar oud. Hij is sedert 1959 verbonden als leraar aan het christelijk Ivceum te Emmen en is in het bezit van de akte Frans M.O.-B, Het ligt in de bedoeling dat de heer Van Dijk les zal geven in Frans en Nederlands. Elektrotechnisch ingenieur Aan de technische hogeschool te; Delft slaagde deze week voor het examen elektrotechnisch in genieur de heer H. J. M. van de Vijver te Biervliet. Schadelijke duiven in Zeeland De Zeeuwse boeren maken zich zorgen over de schade, die de houtduiven aanrichten. Zo is door toedoen van de vogels op Walcheren een kwart van de to tale produktie aan winterbloem kool verloren gegaan. De kwes tie kwam ter sprake op de ver gadering, die het dagelijks be stuur van de Zeeuwse landbouw maatschappij gisteren in Goes heeft gehouden. De voorgeno men tegenmaatregelen zullen ter kennis worden gebracht van de gewestelijke raad van het land bouwschap en van faunabeheer. Appelbomen in volle bloei Het komende weekeinde zullen in Zeeland de appelbomen in volle bloei staan en op hun mooist zijn. Het wordt in dit fruitgebied wel het laatste ech te bloesemweekeinde van dit seizoen. Peren, pruimen en kersen zijn nu in deze provincie vrijwel uit gebloeid. In de fruitteelt over heersen echter de appels in sterke mate en daarom is er nu meer nog dan in de voorgaande weken van de fruitbomenbloei te genieten. Hierbij komt boven dien dat de appelbloesem bijzon der mooi is, want de bloemen van deze fruitsoort hebben een rose tint, terwijl de andere bo men alle wit bloeien. Ook in de meeste andere Nederlandse fruit- centra zullen de appels het ko mende weekeinde bijzonder mooi zijn. (Adv.) EEN PLATENBON IS ALTIJD BAAK 1 Uitbreiding leerplan Land- en Tuinbouwschool Aan de rijksmiddelbare land en tuinbouwschool te Goes wordt ingaande september 1966 de ge legenheid geboden naast het be staande leerplan (landbouw) van twee wintersemesters (26 les- weken per jaar) een meer uit gebreid en zwaarder leerplan van 2 jaar in te voeren (37 les- weken per jaar). De uitbreiding van het aantal lesuren wordt hoofdzakelijk be steed aan maatschappelijk en culturele vorming, algemeen on derwijs, economisch onderwijs en onderwijs in motoren en land bouwwerktuigen. Tot dit leerplan kunnen wor den toegelaten: a. zij die in het bezit zijn van het diploma van een 4-jarige lagere land- of tuinbouw school; b. zij die bevorderd zijn van de 3e naar de 4e klas der Mulo; c. zij die overgangsbewijzen be zitten van daarmee overeen komende andere vormen van voortgezet onderwijs. 45-jarige Belgische arts verdronken Donderdagmiddag omstreeks 3 uur is in het recreatiegebied „De Braakman" een 45-jarige Belgi sche arts, de heer Rodts uit Oostkamp (bij Brugge), verdron ken. Dokter Rodts was met zijn echtgenote aan het zeilen toen hun boot omsloeg. Beiden poog den zwemmend de oever te be reiken. De heer Rodts werd ver moedelijk door vermoeidheid overmand en verdronk voor de ogen van zijn echtgenote. De enige zeiler die op de plas was, de heer Stuij uit Terneu zen, waarschuwde zo snel moge lijk het personeel van de Isabel- lajachtwerf dat onmiddellijk met een reddingsvlet uitvoer. De red ding kwam echter te laat; al leen de echtgenote kon worden opgepikt, terwijl van 't slacht offer geen spoor meer te beken nen was. De arts was lid van de zeil vereniging „De Braakman". Gisteravond was het slacht offer nog niet gevonden. Volop aanvoer vvinterbloemkool De laatste jaren is Zeeland een belangrijk productiegebied van winterbloemkool. In augustus wordt dit gewas uitgeplant, het overwintert in het open veld en eind april, begin mei volgt de oogst. Door voortdurende selec tie is een gewas verkregen dat een grote mate van resistentie tegen vorst bezit, maar toch is de teelt buiten de Zeeuwse en Zuidhollandse eilanden in ons land van weinig betekenis, om dat er veel risico's aan vast zit ten. Walcheren is het belang rijkste teeltgebied van winter bloemkool. Bij de veiling in Middelburg zijn er op het ogen blik dagaanvoeren van 50.000 stuks van dit product. De vraag is groot, vooral voor de binnen landse markt. Naar alle delen van ons land wordt de Zeeuwse winterbloemkool verladen. In 't midden van de week werd in Middelburg op de veiling voor de grootste maat rond 1,20 per stuk betaald. De bloemkool van 6 stuks per bak deed toen 0,90 tot 1,10 en die van 8 stuks per bak werden verkocht voor 0,40 tot ƒ0,75 per stuk. Naar schatting is de afgelo pen winter ongeveer de helft van de in Zeeland uitgepote winterbloemkool verloren ge gaan. De uitval door vorst be droeg slechts vijf procent, maar er ging 25 procent van de aan plant verloren door waterover last en 20 procent werd vernie tigd door houtduiven. Tentoonstelling Hedenmiddag opent burge meester J. L. van Leeuwen de tentoonstelling „Ons kind te kent". Deze expositie werd samenge steld door de federatie van ouderverenigingen, samengesteld uit „Helpt Elkander", Voor het zorgenkind en Philadelphia in samenwerking met de stichting Beeldende Kunstenaars. Een inleidend woord wordt ge sproken door mr. P. Rutgers, di recteur van de landelijke ouder vereniging „Philadelphia". De bejaardensociëteit De wintersamenkomsten van de bejaardensociëteit zijn weer beëindigd. De laatste bijeenkomst had een feestelijk karakter, dank zij de financiële medewerking van het Oranjecomité, dat de bejaar den in de 30 april-vreugde liet delen. De heer Eduard van de Bus- sche bracht met zijn jeugdige leerlingen Hans Coppens en Connie Almekinders enkele num mertjes voor blokfluit en drum ten gehore. Burgemeester J. A. Leenhouts vertelde van zijn be zoek aan West- en Oost-Berlijn, waarbij verschillende dia's wer den getoond. Bij een vorige sa menkomst bracht mevr. De Vries met haar leerlingen een zang spelletje ten gehore. Al met al zijn de samenkom sten geslaagd. Mevr. De Vries, de presidente, sprak de hoop uit dat in de komende winter het aantal bezoekers flink zal toe- liemen. Oeverzwaluwen De oeverzwaluwen zijn weer naar Retranchement teruggeko men. Al direct begonnen zij aan de nestbouw, waarbij zij hori zontale gangen graven in de steile kanten van de zandafgra- vingen aan weerszijden van het afwateringskanaal. Uitstapje Sasse fotokring Op zaterdag 7 mei a.s. organi seert de Sasse fotokring een fietstocht voor haar leden. De fietstocht die tevens de laatste activiteit van dit seizoen zal zijn, staat onder leiding van de heer P. Bockstael. Waarschijnlijk zal de tocht richting België gaan om enkele mooie plaatjes te maken. Instuif De heer O. de Waele zal voor de instuif van de hervormde ge meente op zaterdag 7 mei a.s. een demonstratie tafeltennis geven. Hij zal dan ook de jonge instuivers de beginselen van de ping-pong-sport bijbrengen. De gemeenteraad vergadert Maandag mei a.s. komt de gemeenteraad van Zaamslag om half vier in openbare vergade ring bijeen. De agenda bevat o.m. de volgende punten: Benoeming van een plaatsver vangend vertegenwoordiger in het dagelijks bestuur van de protestantse ziekenzorg Zeeuws- Vlaanderen; voorstellen inzake rechtsposi tieregelingen gemeentepersoneel; voorstel tot wijziging van de verordening op de keuring van waren in de gemeente Zaamslag; voorstellen tot verkoop van gemeentegrond; voorstel tot vaststelling van de voorschotten op de gemeente lijke vergoeding 1966 ingevolge de lager onderwijswet 1920 voor de bijzondere scholen; voorstel tot het verlenen van medewerking ingevolge art. 50 van de Kleuteronderwijswet; voorstel tot wijziging van de begroting 1966 en eventueel 1965. ZIEKENZORG De heer H. de Feijter, plaats vervangend vertegenwoordiger van de gemeente Zaamslag in het bestuur van de protestantse ziekenzorg „Zeeuws-Vlaande- ren", heeft de wens te kennen gegeven dat een ander als zoda nig in zijn plaats wordt benoemd. B. en W. nodigen de raad uit een nieuw plaatsvervangend ver tegenwoordiger aan te wijzen. VERKOOP VAN GEMEENTEGROND Van de heer A. van Arenthals, Weststraat 2 te Zaamslag is het verzoek ingekomen tot aankoop van het perceeltje grond, waar op vroeger het zg. benzinege bouwtje heeft gestaan, gelegen aan het pad naar de Hoogte. Daar bedoeld perceeltje voor de gemeente van geen enkel be lang meer is stellen B. en W. voor dit aan verzoeker te ver kopen tegen de prijs van ƒ1,in totaal en verder op de gebrui kelijke voorwaarden. De aannemer L. W. Hamelink Tot 31 mei krijgt u bij aankoop van een snelkookpan een kookwekker van f 10,95 cadeau. De winkelier DAALDEROP met het PRESTO raambiljet heeft ze! (Adv.) EEN PLATENBON IS ALTIJD RAAK heeft medegedeeld dat twee van de vier kopers van de door hem aan de Koepoortstraat te bou wen woningen zich hebben te ruggetrokken. In verband daar mee stellen B. en W. voor de in de vergadering van 4 februari genomen besluiten inzake grond- verkoop aan M. Lourens en A. J. Naeije, beiden te Terneuzen, in te trekken en de desbetreffende percelen bouwgrond tegen de zelfde prijs en onder dezelfde voorwaarden te verkopen aan twee nader door de heer L. W. Hamelink op te geven kopers. Van de vereniging tot bevor dering van gereformeerd onder wijs zijn ingekomen de volgende aanvragen tot het verlenen van medewerking ingevolge art. 72 van de Lager Onderwijswet 1920: School Riemensstraat: a. verbouwing van de voorgevel van de school; b. het aanbrengen van dubbele deuren tussen de lokalen; c. het leggen van linoleum over de vloeren van leslokalen, leermiddelenkamer en hoof- denkamer; d. het aanbrengen van vitrage en overgordijnen in hoofden- kamer en leermiddelenkamer; e. het aanschaffen van een vloerwrijver; f. aanpassing van de centrale verwarming aan de gewijzig de omstandigheden; g. het veranderen van de om heining rond het plein, als mede het betegelen van de rest van het plein. School Reuzenhoek: voor het aanschaffen van leer- en hulpmiddelen voor handenar beid en gymnastiek. B. en W. stellen voor de ge vraagde medewerking te verle- PERSEXCURSIE DOOR ZEELAND OP 23 EN 24 MEI Het provinciaal bestuur orga niseert op maandag 23 en dins dag 24 mei een persexcursie door Zeeland. Het them^ van deze excursie zal zijn: de ontwikkeling van het Westerscheldebekken. Gedeputeerde staten zullen de persvertegenwoordigers ontvan gen in hotel Mondragon te Zie- rikzee. Via de Oosterscheldebrug en de Veerse Gatdam reist het ge zelschap per autobus naar Mid delburg, waar drs M. C. Ver burg een inleiding zal houden. De eerste dag is er 's avonds een ontvangst ten huize van commissaris mr. J. van Aartsen. De tweede dag wordt een be zoek gebracht aan de Braakman en aan de spaarbekkens, waar na de watertoren te Terneuzen aan de beurt komt. 's Middags President De Gaulle is niet van plan dit jaar een bezoek aan de verenigde naties te bren gen. Wellicht zal dat in de verre toekomst wel het geval zijn, al dus verluidt in presidentiële kring te Parijs. Men reageerde hiermee op een opmerking van de woordvoer der van het Witte Huis, dat pre sident Johnson graag de Franse president zou ontmoeten als deze een bezoek aan de V. N. bracht. De staatssecretaris van voor lichting Yves Bourges ontk 'e woensdag dat secretaris-g raai Oe Thant de president ~ou hebben uitgenodigd naar New York te komen, toen de twee bewindslieden elkaar vorige week ontmoetten. Hij zei dat Oe Thant de staats hoofden van leden-landen niet hoeft uit te nodigen, aangezien deze naar de verenigde naties kunnen gaan wanneer zij dit wensen. NEO-NAZISME IN WEST-DUITSLAND Het Westduitse parlement wil rechts-radicale en nationalis tische neigingen in het leger van begin af aan de kop in drukken, zo hebben sprekers van de drie fracties donderdag in de bonds dag gezegd. Aanleiding tot dit debat waren de uitingen van een Westduitse officier op een bij eenkomst van de organisatie van frontstrijders „Stahlhelm" in Saarbrückri, volgens deze offi cier een radicaal rechtse organi satie. Van sociaal-democratische zijde werd het ministerie van de fensie verweten zich niet duide lijk genoeg van de „Stahlhelm" te hebben gedistantieerd. Staats secretaris Karl Gumbel verze kerde dat de bevoegde instanties zullen optreden tegen nieuwe nationalistische stromingen, maar het ministerie kan aan rechtse soldaten niet verbieden bijeen komsten van de „Stahlhelm" bij te wonen, zei hij. (Adv.) EEN PLATENBON IS ALTIJD RAAK HOCINE EN LEBTAOUI MOETEN FRANKRIJK VERLATEN Mohammed Lebjaoui en Ait el Hocine, leden van de verboden Algerijnse revolutionaire orga nisatie, zijn uitgenodigd Frank rijk te verlaten, zo wordt gezegd in een communiqué van de or ganisatie. Als reden zou de Franse politie hebben opgegeven niet voor de veiligheid van de twee leiders, die door het regiem Boumedienne met de dood zou den worden bedreigd, te kunnen instaan. Volgens het communiqüé kan het Algerijnse volk dergelijke maatregelen slechts uitleggen als een indirecte ondersteuning „van het illegale regiem van de Boumedienne-clan, die voorlopig door middelen van geweld aan de macht is in Algerië." (Adv.) worden in hotel Rotterdam te Terneuzen inleidingen gehouden door dr. A. de Waele, verkeers- deskundige te Gent, en door ir. G. C. Lange, hoofdingenieur van de prov. planologische dienst in Zuid-Holland. Een slotbespreking vindt plaats in hotel De Korenbeurs te Goes. lien familiefoto in de tuin van het Catshuis met v.l.n.r._de kin deren Jüs (1.6), Marga (11) en Maria (17). (Adv.) EEN PLATENBON IS ALTIJD RAAK 1 (Adv.) vraag handleiding in de winkel DOOR LILIAN WOODWARD 53) „JaniS?*, «ei hij hees; maar vóór hij nog iets kon zeggen, klonk er een andere stem, die ze beiden herkenden, uit de deur opening. „David, ik hoorde zo'n gepraat en kom eens kijken of er iets aan de hand is." Het was Olive. Ze was gekleed in een lange, wufte peignoir, die als gegoten om haar slanke fi guur viel. Ze keek scherp van David naar Janice en weer naar David. Ze trok haar wenkbrau wen op alsof ze niet helemaal kon begrijpen wat ze zag. Een beetje verlegen liet David Janice los. „Hallo, Olive", zei hij. „Er is nogal iets vervelends gebeurd. Er zijn diamanten verdwenen van signor Telini." „Is het heus waar?" zei Olive langzaam en keek Janice veel betekenend aan. „Waren jij en zuster Crawley nu een plan aan het beramen om de dief te pak ken te krijgen?" De -vlammen sloegen Janice uit. De betekenis van de woor den viel niet mis te verstaan. David keek op Janice neer. Zijn ogen stonden hard en boos. „Ik laat u nu alleen, zuster", zei hij. „Maar kop op. Ik weet zeker dat de hele zaak aan het licht zal komen. Kom mee, Olive." Hij hield de deur open. Na een korte aarzeling ging zijn ver loofde langs hem heen de don kere gang in. Janice riep hem na: „Wilt u nog dat ik aan het werk ga, meneer?" Hij stond stil en fronste zijn voorhoofd. Zonder haar aan te kijken, zei hij: „Misschien is het beter dat u het niet doet. Het zou signor Tellini kunnen opwinden. Ik. ik zal de zaak anders regelen." Toen was hij verdwenen, Ja nice achterlatend met een ge voel of ze alle grond onder haar voeten verloren had. Ze werd verdacht. Hoewel David in haar onschuld geioofde en bereid was alles te doen wat in zijn ver mogen lag om haar onschuld tegenover anderen te bewijzen, vond hij het toch maar beter dat ze niet in de ziekenkamer terug keerde. Wellicht was het ook het ver standigste. Want nu de diaman ten verdwenen waren, zou signor Tellini verschrikkelijk van streek zijn. Als hij haar zag, zou hij nog eens extra aan zijn verlies her innerd worden. Janice huiverde. Ze lag op haar bed en staarde naar de muur. Hoe kon ze zichzelf vrij pleiten? Hoe kon ze Ricky van deze blaam zuiveren? Toen begon ze weer te twijfe len. Veronderstel dat Ricky de schuldige was. Ze dacht weer aan de keren dat hij Patula in het geheim bezocht had. Waarom was hij zo geheimzinnig geland als hij niets te verbergen had? Er scheen geen andere aanlei ding voor zijn bezoeken te zijn dande diamanten. Het was allemaal zo'n chaos. Ze verlange ernaar een uitweg te vinden uit dit web van intriges en verdachtmakingen, maar was er zich terdege van bewust dat die er niet was HOOFDSTUK XXVIII. Feona was teruggekeerd naar haar kamer, nadat ze haar vader bezocht had die na een injektie van David Blake in een ontfer mende slaap was gevallen. Ze zat op de rand van haar bed, het hoofd in de handen. Wat moest ze doen? O, waar om moest toch "allés verkeerd gaan? Haar vader had haar, voordat hij in slaap gevallen was, ver teld dat de diamanten gestolen waren. Ze had zwijgend geluis terd en hem toen gekust, na ge zegd te hebben dat hij zich maar niet te druk erover moest maken. „Ze zullen gauw genoeg weer tevoorschijn komen", had ze ge zegd, maar hij had alleen maar bedroefd zijn hoofd geschud. „Ze zijn verdwenen, Feona", had hij gemompeld! „Ze waren voor jou bestemd, ze vormden je bruidsschat. Elke man zou trots geweest zijn op een vrouw met zo'n prachtige hoeveelheid stenen in haar bezit." Ze had hem niet verteld dat de enige man die ze wilde hebben, niet geïmponeerd zou zijn door de stenen, op welke wijze dan ook. Als ze een glimlach van David Blake had kunnen verdie nen door de diamanten te laten zien, zou ze dat wel hebben ge daan kort. nadat ze die had weg genomen van onder de vloer in de slaapkamer van zuster Craw ley. Ze dacht ér weer aan hoe ze Janice, nu drie dagen geleden, naar haar kamer had zien terug keren met de lange zwarte doos waarin de diamanten zaten. Ze had die nacht niet kunnen sla pen. Ze had staan uitkijken en Janice voorbij zien komen. Ze had onmiddellijk het etui van de juwelen herkend. Haar vader had het haar vaak laten zien. Benieuwd wat Janice ermee moest doen, was ze als bij in geving achter haar aan geslopen. Ze had door de deur in de kamer van het meisje staan kijken, haar de plank zien optillen en de diamanten in de ruimte onder de vloer zien leggen. Wat later had ze besloten de diamanten uit de bergplaats weg te nemen, eri ze in haar kamer te verstoppen, omdat. Janice de enige was die tussen haar en David. Blake stond. Als dan uit kwam dat ze verdwenen waren, zou Janice de schuld krijgen en waarschijnlijk door de politie van het eiland naar Femosa overge bracht worden. En dan zou de weg voor haar, Feona, vrij zijn. (Wordt vervolgd.) ZILVEREN HUWELIJKSFEEST ECHTPAAR CALS De minister-president en me vrouw Gals, die zaterdag hun 25- jarig huwelijksfeest hopen te vie ren, zullen die dag niet in Den Haag doorbrengen. Hun zilveren bruiloft zal een particulier fami liefeest zijn. Twee militairen van de West- Duitse vliegbasis Diepholz in Neder-Saksen kwamen woens dagnacht om het leven en tien liepen er ernstige verwondingen op toen een auto van de weg raakte en op een kolonne van twintig militairen inreed. HOEK Geboorten: Geen. Huwelijksaangiften: 1 april. Pieter Dieleman, 24 j. jm. en Adriana C. de Jonge, 22 j. jd. 14 apr. Adrianus Hoeder, van Rotterdam. 21 j. jm. en Fijgje A. H. de Blaeij, 20 j. jd. 21 apr. Francois de Jongé,. van Zaam slag, 23 j. jm. en Tanneke C. P. de Putter, 20 j. jd. Huwelijksvoltrekkingen: 14 apr. Pieter Dieleman, 24 j. jm. en Adriana C de Jonge, 22 j. jd. 21 apr. Andries P. Deij, 25 j. jm. en Kaatje G. Guiljam, 22 j. jd Overleden: Geen. HEDEN Terneuzen: ZuidersportparK (terr. lyceum en 6): Icust HSV en MeterfabriekRijks waterstaat. ZATERDAG 7 MEI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Rio Conchos". Goes: Hotel „Centraal", Grote Markt, 10.30 uur: Alg. verg van aandeelh. der N.V. Zaad- handel Wed. P. de Jongh. ZONDAG 8 MEI Terneuzen: Luxor-Theatör, 2.30 uur: „Koninkrijk der hu mor"; 5 en 8 uur: „Rio Con chos". (Adv.) EEN PLATENBON IS ALTIJD RAAK

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 2