't Blijft voordelig kopen bij de 110 Kousen-etui GRATIS bij aankoop van Vruchtenwijn 65 Alstublieft, BONA! in de zachtste,de lekkerste margarine die er is in het kuipje:de zachtste,de lekkerste SPARZEGELS Aantal Nederlandse miljonairs in vijf jaar meer dan verdubbeld Soepballetjes Margarine dus met 20% korting Toiletzeep 2 paar QQQQ (rood of wft) literfles Calypso Tomatenpuree 200 GRAM mm pakje mol 9 el •panegels r&oa 3 STl 3 STUKKEN met 22 et •parzegels -10% DomïenJeg 5 mei i960 Het aantal miljonairs an Ne derland bedroeg op 1 janauri 1963 ongeveer 4.600, vergeleken met 2.100 op 1 januari 1958 en 1.000 op 1 januari 1953. Hun ge zamenlijke vermogen steeg van 1.959 miljoen gulden op 1 janua ri 1953 tot 4.920 miljoen gulden vijf jaar later en 10.360 miljoen gulden op 1 januari 1963. Ook 't relatieve aandeel van de miljonairs in 't totale vermogen- bezit van natuurlijke personen in ons land is in de periode '53/63 gestegen. Op 1 januari 1963 vormden de miljonairs 1,6 pet van de vermo- gensbezitters en hun bezit 20,7 pet van het totale vermogen van Ruim twintigduizend vreemdelingen in Amsterdam Het aantal geregistreerde vreemdelingen in de hoofdstad aan wie een verblijfvergunning werd verleend, bedraagt thans 20.188, aldus een mededeling van de Amsterdamse vreemdelingen- deinst. Veertien maanden gele den, dus eind februari 1965, was dit cijfer 15.302. De buitenlanders in Amster- dag vertegenwoordigden een rijk assortiment vele tientallen aan nationaliteiten. Numeriek spannen de Spanjaarden de kroon (2705), op de voet gevolgd door de Duitsers (2534) en Ita lianen (2330). Op de vierde plaats staan de Marokkanen, van wie er eind april 1965 nog maar 267 waren en nu reeds 1646 zijn. Daarna volgen nog twee landen waaruit meer dan duizend man naar de hoofdstad zijn getrokken: Indonesië (1512) en Engeland (1112). De overige zeer lange reeks nationaliteiten tellen elk minder dan 1000 represen tanten. Onder de vreemdelingen in Amsterdam zijn er 1460 sta- tenloos of van onbekende natio naliteit. Boerderij afgebrand In de nacht van dinsdag op woensdag is aan de hoofdweg in Waverveen (gem. Vinkeveen) een voormalige boerderij tot de grond toe afgebrand. In 't voor huis woonde een echtpaar met twee kinderen. De vrouw liep bij de vlucht voor het vuur een beenwond op. In de schuren was een opslagplaats van een groot handel in lompen gevestigd. Op stallen en inhoud, waaronder een splinternieuwe auto, gingen verloren. De schade wordt ge schat op een kwart miljoen gul den. Hoe de brand is ontstaan is niet bekend. Chauffeur ernstig gewond door gloeiende teer Bij het overpompen van een tankwagen met teer met 'n tem peratuur van 200 gr. C op het ter rein van de Nederlandse kurkpla. tenfabriek te Driebergen is de 39jarige Duitse chauffeur IC. H. E. Ohms ernstig gewond geraakt. Door een barst in de leiding werd de man overgoten door de gloei ende teermassa. Met zware brandwonden is hij opgenomen in het academisch ziekenhuis in Utrecht Zijn toestand is ernstig. MOORDPROCES IN PARIJS In Versailles is dinsdag het proces begonnen tegen de 29- jarige verpleger Lucien Leger, die er van wordt beschuldigd Luc Taron te hebben omge bracht. Leger die verpleger in een psychiatrische inrichting is ge weest, ontkende de beruchte wurger te zijn die twee jaar ge leden de politie voortdurend met macabere boodschappen lastig viel. Hij gaf toe tijdens de ondervraging van de politie de moord te hebben bekend. Hij zou dit echter hebben gedaan om de werkelijke moordenaar, die hij Henri noemde, te beschermen. Nadat het lijk van de jongen op 26 mei 1964 in een bos was gevonden, stroomden 56 telefo nische en geschreven boodschap pen naar politiebureaus, dag bladredacties en radiostations. De politie vond een onvoltooid geschrift in Legers flat, waarin de volmaakte misdaad werd be schreven. LIFTEN PER VLIEGTUIG Een Amerikaanse luchtmacht officier is dinsdag „ingestapt" aan boord van een viermotorig vliegtuig terwijl dit laag over vloog. De officier was verbonden aan een kabel die door een ballon vertikaal werd gehouden. Vanuit het toestel werd de kabel aan gehaakt en de militair werd vei lig aan boord gehesen. Volgens de Amerikaanse luchtmacht was het de eerste mens die met deze nieuwe reddingsmethode van het land werd opgepikt. DE DAM DOORBRAAK IN BULGARIJE De damdoorbraak die zich af gelopen zondag voordeed nabij het Bulgaai-se Vratza heeft 96 doden geëist. Ilonderddrieenvijf- tig huizen zijn verwoest. Dit heeft de regeringscommissie van onderzoek dinsdag meegedeeld. 'De ramp vond plaats tegen het middaguur. Door zware regenval bezweek 4e muur van een bassin bij eersStaiiJlery/ natuurlijke personen. Op 1 ja nuari 1958 was dit resp. 1,1 en 15,9 pet en op 1 januari 1953 resp. 0,9 en 13 procent. Deze gegevens zijn ontleend, aan het aprilnummer van de maandstatistiek van het centraal bureau voor de statistiek. De vermogens kleiner dan 50.000 zijn hierbij wegens gebrek aan voldoende gegevens buiten be schouwing gelaten. In de tien ja ren sedert 1953 is het aantal per sonen met een vermogen groter dan 50.000 tweeeneenhalf maal zo groot geworden. Het beloopt thans 288.000 personen. Hun ge zamenlijk vermogen bedraagt 50 miljard gulden. In 1953 was het gezamenlijk vermogen 15 miljard gulden. Het bevond zich in han den van circa 113.000 personen. De groei van het aantal met 156 pet bleef in deze periode dus achter bij de groei van het ver mogen (230 pet). De verschul digde belasting nam met 132 pet toe. GELDONTWAARDING De toeneming van het aantal circa 175.000, zal in hoofdzaak veroorzaakt zijn, doordat velen de grens van de 50.000 gepas seerd zijn. Dat niettemin boven deze grens het gemiddelde ver mogen met 30 pet is gestegen tot 174.000 moet worden ver klaard uit de sterke groei van de grote vermogens. Zo steeg het aantal in de laagste klasse, ƒ50.000 tot 100.000, met 112 pet, terwijl in de hoogste klasse (1 miljoen en meer) een toeneming met 360 pet vatl waar te nemen. Bij de beoordeling van deze groeicijfers is de geldontwaar ding van belang. Deze bedroeg in de beschouwde periode ca een kwart. Bij de groei van de vermogens en zeker van de grote vermogens heeft de sterke groei van de waarde van het aandelenbezit een belangrijke rol gespeeld. Drie chauffeurs aangehouden Door de districtsrecherche vah de rijkspolitie in Leeuwarden en de recherche van de gemeente politie in Rotterdam zijn twee chauffeurs van de transporton derneming S.B.S. te Leeuwarden en een chauffeur van het dag blad De Telegraaf aangehouden. Het zijn de 34-jarige S. de V. en de 45-jarige K. G., beiden uit Leeuwarden, en de 40-jarige D. D. uit Amsterdam. Zij worden ervan verdacht gedurende twee of drie maanden vrachtgoederen te hebben ontvreemd. De V. en G. reden geregeld op een naehtlijndienst van de S. B.S., waarvan het hoofdkantoor in Rotterdam is gevestigd, van het westen naar Friesland. D., die kranten van Amsterdam naar Friesland bracht, wachtte hen op de afsluitdijk op, waar goederen van de vrachtauto werden over geladen in de auto van D. Deze verkocht de buit, die voorname lijk uit drank en textiel bestond, aan twee helers in Amsterdam. De zaak kwam aan het rollen, toen het de directie van de S.B. S. opviel, dat er 's nachts steeds op dezelfde lijn goederen ver dwenen. De politie werd inge schakeld en na intensief speur werk kon het drietal worden ge arresteerd. Voor hoeveel de drie chauffeurs hebben gestolen, is nog niet bekend. Het onderzoek is nog in volle gang. Autohandelaar herinnert zich niets van bedreiging De Utrechtse politie heeft de 36-jarige autohandelaar B. uit de Domstad aangehouden, die zaterdagnacht de 29-jarige por tier A. Nagtegaal in een Utrechts café met een pistool zou heb ben bedreigd en een schot in de lucht zou hebben gelost. De man kan zich van het voorval niets herinneren. Hij heeft verklaard geen pistool te bezitten. De po litie heeft ook geen vuurwapen gevonden. De identiteit -werd vastgesteld door omstanders, die de portier uit zijn benarde posi tie verlosten. De portier had de man de toegang tot het café ge weigerd, omdat hij een hond bij zich had. Na een woordenwisse ling trok de indringer een pi stool, waarmee hij een schot in de lucht loste, waarna hjj het wapen tegen de borst van de por tier drukte. Autobotsing: Dode en gewonde De 68-jarige heer J. Bruys- schaard uit Uden is gistermorgen gedood en zijn echtgenote zwaar gewond bij een verkeersongeluk in hun woonplaats. De door de heer Bruysschaard bestuurde personenauto kwam, toen hij de rondweg, een voerrangsweg wil de oprijden, in botsing met een andere auto. Beide auto's werden vernield. De inzittenden van de andere auto, onder wie drie kin deren, bleven ongedeerd. Scooterrijder verongelukt Gistermorgen om half twee is de 24-jarige P. J. van Lieshout uit Liesel (N.-Br.) op de Laven dellaan te Griendtsveen, ge meente Horst (L.) door nog on bekende oorzaak met zijn scooter tegen een.boom fiej&den-ga £c- 4wd Pagina 8 r DE VRIJE ZEEUW literfles Sinas met 13 et •parzegels ook citroensmaak met 20% pak igvg® met 14 et •parzegels SPAR EUROP blikje «OmetSct^ Mv sparzegels 2 BLIKJES 1OAm«25 ct &gjr%sparzegels Toffee Excellent zakje 85», Choco-boomstamraen 85», bankeibakkerskoekje Bij 6 iepen 150 *10% hazelnoot of gevuld, een prachtige vlieger voor 25 Cervelaatwoist 10O gram 65, Deze aanbiedingen gelden uitsluiten! SPAR-kwaliteits- artikelen. Prijswijzigingen voorbehouden. Deze zachte margarineop speciale manier bereid van de fijnste oliënis de lekkerste margarine. Dat hebben duizenden kuisvrouwen bij smaak- proeven ervaren. Proef BONA! De totaal nieuwe margarine. De lekkerste marga rine, de zachtste margarine. Proef BONA! Proef die heerlijke milde smaak. En ontdek hoe luchtig smeerbaar BONA is. Ja, haal BONA! In het kuipje! Fris! Handig! Gezellig op tafel!

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 8