MONTEURS ARBEIDERS HELPERS Centrale verwarming DUITSE GRENS WEER OPEN VOOR LEVEND NEDERLANDS SLACHTVEE GEVRAAGD voor groot bouwproject in TERNEUZEN TERNEUZEN HAVENSTRAAT 8 - TELEFOON 2176 Gemeente Terneuzen BEURSOVERZICHT S (autogeen) voor eenvoudig montagewerk Goede beloning Vervoer wordt geregeld 9 Bedrijfs- en regenkleding Met vakantie wordt rekening gehouden Bij slecht weer werkplaatswerk Woensdag 27 april 1966 DE VRIJE ZEEUW Op zaterdag 30 april a.s. zul len de badinrichtingen te Ter- neuzen (kom) en Sluiskil geslo ten zijn. HINDERWET Burgemeester en Wethouders van TERNEUZEN brengen ter openbare kennis, dat ter ge meente-secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van J. LINDENBERG, Wilgenplant soen 41 te Terneuzen, om ver gunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een constructiewerkplaats en draaierij waarin 9 elektromo toren met een gezamenlijk ver mogen van 34,7 pk gebezigd zul len worden, op het perceel plaat selijk bekend Noorderdok, kadas traal bekend gemeente Terneu zen, sectie K, no. 279 (ged.). Gedurende tien dagen na de dagtekening van deze bekend making bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk be zwaren tegen het verlenen der vergunning in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op woensdag 11 mei a.s., des voormiddags 10 uur, in het gemeentehuis een openbare zitting worden gehou den, waarin mondeling bezwa ren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden inge bracht. Een ieder kan ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrift uren. De aandacht van belangheb benden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn de aanvrager van de vergunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoel de zitting is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene die, zonder op de openbare zit ting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht, in dien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aan grenzende gemeente, waar open bare kennisgeving wordt ge daan. Terneuzen, 26 april 1966. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. DE VOS, loco-burgemeester. J. VERSPRILLE, loco-secretaris. HINDERWET Burgemeester en Wethouders van TERNEUZEN brengen ter openbare kennis, dat ter gemeen te-secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van Shell Nederland Verkoopmaatschappij N.V., Wassenaarseweg 80 te 's-Gravenltage, om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het uitbreiden en wijzigen van een benzinepompinstallatie door 1 500 liter tank voor mengsmering te vervangen door 1600 liter tank op het perceel plaatselijk bekend Markt 23, kadastraal be kend gemeente Terneuzen, sec tie L, no's 1910 - 2171. Gedurende tien dagen na de dagtekening van deze bekend making bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk be zwaren tegen het verlenen der vergunning in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op donderdag 12 mei a.s., des voormiddags 10 uur, in het gemeentehuis een openbare zitting worden gehou den, waarin mondeling bezwa ren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden inge bracht. Een ieder kan ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrift uren. i De aandacht van belangheb benden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn de aanvrager van de vergunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoel de zitting is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene die, zonder op de openbare zit ting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht, in dien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aan grenzende gemeente, waar open bare kennisgeving wordt gedaan. Terneuzen, 26 april 1966. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. DE VOS, loco-burgemeester. J. VERSPRILLE, loco-secretaris, HINDERWET Burgemeester en Wethouers van TERNEUZEN brengen ter openbare kennis, dat ter ge meentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van Shell Nederland Verkoopmaat schappij N.V., Wassenaarseweg 80 te s-Gravenhage, om vergun ning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten, in werking bren gen en in werking houden van een petroleum-installatie bestaan de uit 16000 litertank met af- iappomp met een elektromotor van Va pk, op het perceel plaat selijk bekend Baandijk 3c, kadas traal bekend gemeente Terneu zen, sectie M, no. 213. Gedurende tien dagen na de dagtekening van deze bekend making bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk be zwaren tegen het verlenen der vergunning in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op vrijdag 13 mei a.s., des voormiddags 10 uur, in het gemeentehuis een open- ka;c slitting woren gehouden, waarin mondeling bezwaren tegen de inwilliging van dit ver zoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrift uren. De aandacht van belangheb benden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn de aanvrager van de vergunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoel de zitting is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene die, zonder op de openbare zit ting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht, in dien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aan grenzende gemeente, waar open bare kennisgeving wordt gedaan. Terneuzen, 26 april 1966. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. DE VOS, loco-burgemeester. J. VERSPRILLE, loco-secretaris. Burgemeester en Wethouders van TERNEUZEN; overwegende, dat het, in ver band met de geringe breedte van de hierna te noemen wegen en weggedeelten, gewenst is daar voor een aantal verkeersmaat regelen vast te stellen, namelijk: a. een wachtverbod voor beide zijden voor het gedeelte West- kolkstraat, gelegen tussen de Korte Dijkstraat en de grens scheiding tussen de percelen Westkolkstraat 810 en 12, haaks op de weg; b. een wachtverbod voor het gedeelte van de Westkolk straat, gelegen tussen de Nieuwstraat en de grens scheiding van de percelen Westkolkstraat 810 en 12, haaks op de weg, geldende voor de rechterzijde van deze straat, gerekend vanaf de Nieuwstraat; c. een geslotenverklaring voor alle voertuigen, rij- en trek dieren en vee voor het ge deelte van de Vlooswijk- straat, gelegen tussen de Schoolweg en de grensschei ding tussen de percelen Vloos- wijkstraat 12 en 12a, haaks op de weg, geldende vanaf de Schoolweg in de richting van de Noordstraat; d. een geslotenverklaring voor alle voertuigen, rij- en trek dieren en vee voor de Donze- Visserstraat, geldende vanaf Vlooswijkstraat/Schoolweg in de richting van de Dijkstraat; e. een geslotenverklaring voor alle voertigen, rij- en trek dieren en vee voor de Tho- lensstraat, geldende vanaf de Dijkstraat in de richting van de Schoolweg; f. een wachtverbod voor de Don ze-Visserstraat, geldende voor de rechterzijde van deze straat, gerekend vanaf de Vlooswijkstraat/Schoolweg; g. een wachtverbod voor de Tholensstraat, geldende voor de rechterzijde van deze straat gerekend vanaf de Dijk straat; dat het doorgaande verkeer van deze voorgenomen gesloten verklaring geen ernstige belem meringen zal ondergaan; dat voor een gedeelte van de Westkolkstraat (tussen de Dijk straat en de Korte Dijkstraat) reeds een wachtverbod voor bei de zijden is vastgesteld (besluit d.d. 28 januari 1964), welke maatregel met het oog op het vorenstaande kan worden inge trokken; dat deze wegen binnen de be bouwde kom van de gemeente Terneuzen zijn gelegen en bij deze gemeente in beheer en on derhoud zijn; gelet op het besluit van de ge- menteraad van 25 oktober 1951, waarbij aan hun college is over- gelten de bevoegdheid tot het nemen van verkeersmaatrege len; mede gelet op het bepaalde in de artikelen 4 en 5 van het Wegenverkeersreglement; besluiten I. in te trekken het bepaalde sub Ila van hun besluit d.d. 28 januari 1964; II. gesloten te verklaren voor alle voertuigen, rij- en trek dieren en vee: ahet gedeelte van de Vlooswijkstraat, gelegen tussen de Schoolweg en de grensscheiding tussen de percelen Vlooswijk straat 12 en 12a, haaks op de weg, gerekend vanaf de Schoolweg in de richting van de Noordstraat; b. de Donze-Visserstraat, ge rekend vanaf de Vloos wijkstraat/Schoolweg, in de richting van de Dijk straat; c. de Tholensstraat, gere kend van de Dijkstraat, in de richting van de Schoolweg; III. een wachtverbod vast te stellen voor: a. beide zijden van het ge deelte Westkolkstraat, ge legen tussen de Korte Dijkstraat en de grens scheiding tussen de per celen Westkolkstraat 8-10 en 12, haaks op de weg; b. de rechterzijde, gerekend vanaf de Nieuwstraat, van het gedeelte, van de West kolkstraat, gelegen tussen de Nieuwstraat en de grensscheiding tussen de percelen Westkolkstraat 810 en 12, haaks op de weg; c. de rechterzijde van de Donze-Visserstraat, gere kend vanaf de Vlooswijk straat/Schoolweg; (Adv.) Goed idee voor het menu van morgen! En niet alleen voor morgen, maar ook voor volgende week, volgende maand... Want hier zijn twee over-heerlijke gerech ten voor uw hoofdmaaltijd, die U altijd naar eigen smaak en voorkeur kunt variëren. Honig Macaroni of Spaghetti! Probeert U ze eens, deze pikante hoofd schotels, vooral in deze tijd van het jaar, nu de aardappels min der van kwaliteit zijnU merkt het meteen: een heerlijke door breking van uw dagelijkse eet gewoonten! En Honig Macaroni of Spaghetti smaakt altijd anders. U kunt immers alle fijne krui den, tomaten en stukjes vlees toevoegen, die U juist zo lekker vindt. Macaroni en Spaghetti zijn een uitdaging aan uw keu kenfantasie. Het Honig-recep- tenboek met 120 macaroni- en spaghetti-recepten zal U graag helpen! Bestel zo het receptenboek „Uit de Honig keuken no. 1" 1. Plak op een briefkaart een plus-merkje van een gezins- pak Honig Macaroni of Spag hetti. 2. Frankeer 75 ct. aan Postzegels extra. 3. Vermeld duidelijk naam en adres. Zend de kaart aan: HONIG keuken, postbus 45 D, Koog a/d Zaan. 4. Per briefkaart slechts één boekje aanvragen. d. de rechterzijde van de Tholensstraat, gerekend vanaf de Dijkstraat; IV. de vorenstaande verkeers maatregelen aan de wegge bruikers kenbaar te maken door plaatsing van de bor den model 55, 56, 57, 14, 15, 16 en 1 („Einde wachtver bod"), van de Bijlage, beho rende bij het Wegenverkeers reglement; V. dit besluit ter openbare ken nis te brengen en in afschrift mede te delen aan a. Gedeputeerde Staten van Zeeland te Middelburg; b. Hoofdingenieur-Directeur Rijkswaterstaat te Mid delburg; c. Koninklijke Nederlandse Toeristenbond A.N.W.B., Koninklijke Nederlandse Automobiel Club, Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging, allen te 's-Gravenhage; d. Kantonrechter te Terneu zen; e. Officier van Justitie, afd. Kantongerechtszaken te Middelburg; - f. Arrondissements-Rècht- bank te Middelburg; g. Officier van Justitie bij de Arrondissements Rechtbank te Midelburg. Terneuzen, 25 april 1966. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. DE VOS, loco-burgemeester. A. J. VAN PAGEE, secretaris. RONDREIS VAN DE GAULLE Duinkerken. President Charles de Gaulle komt handen te kort na zijn aankomst in de haven van Duinkerken. Zoals bekend, maakt het Franse staatshoofd een rondreis door het land. Twee echtparen door vergiftiging getroffen In het diaconnessenhuis te Mep- pel zijn twee echtparen uit het dorp Koekange opgenomen met ernstige verschijnselen van kool- monoxydevergiftiging. De toe stand van één der slachtoffers, de heer W. de Roo, is zorgwekkend. De kolendampvergiftiging deed zich zaterdagavond voor, toen het echtpaar De Weert op visite was bij het echtpaar De Roo ter gele genheid van hun 40-jarige echt vereniging. Toen de visite af scheid nam,, zakten mevr. De W. en haar man plotseling in elkaar. De heer De W. zag nog kans de buren te waarschuwen, die on middellijk een dokter alarmeer den. Expériment met kankerpatiënten gedeeltelijk mislukt In een ziekenhuis in Philadel phia is de 62-jarige Harry Grif fith overleden. De artsen van het ziekenhuis hebben onlangs als laatste redmiddel een experiment met hem en een andere kanker patiënt beproefd waarbij zij weefsel en bloed van de twee pa tiënten uitwisselden. De andere patiënt, op wie weefsel van Grif fith is overgebracht en die ook bloed van Griffith kreeg, de .28- jarige Robert Allen, is nog in leven. Ontploffing in India Een explosie in een katoenzaad- fabriek in de Indiase plaats Am- raoti heeft aan elf personen het leven gekost. Er waren zestig ge wonden. Na de ontploffing brak brand uit. Met ingang van donderdag 28 april zal de Duitse grens open gaan voor de invoer van levende slachtvarkens en slachtrunderen inbegrepen vette kalveren uit geheel Nederland, uitgezon derd de provincie Overijssel en het ten noorden en ten oosten van de Rijn en IJssel gelegen ge deelte van de provincie Gelder land. Als voorwaarde geldt dat de dieren uitsluitend per spoor mo gen worden vervoerd naar de Westduitse slachthuizen, die door de veterinaire diensten worden aangewezen. Het is bij het overleg gebleken, dat uitvoer van in Nederland geslachte dieren nog niet moge lijk is. De Westduitse autoritei ten hebben kunnen aantonen, dat door invoer van buitenlands vlees met mond- en klauwzeer- virus meermalen besmetting in Westduitse gebieden is veroor zaakt. VASTE MARKT De beurs werd gisteren over stroomd met bedrijfsnieuws. Naast de stroom jaarverslagen was er belangrijk nieuws over Philips, AKU, de aluminium- smelterij in Delfzijl, waarin Hoogovens een groot belang heeft, alsmede over de bespre kingen van Fokker met een Westduitse maatschappij over 'n nauwere samenwerking. De Philipshoek was begin- beuns vrij actief. Geopend werd op 123,20, waarna de koers op liep tot 123,50 tegen een voor gaande slotprijs van 120,55. Het Philipsconcern gaat Van der Heem in contanten overnemen. Verder is de beurs vast gestemd op de «leze week te publiceren eerste kwartaalcijfers van Phi lips. Er was in deze hoek goed lokale vraag. Tevens vonden er dekkdngsaankopen plaats. AKU steeg 3% punt tot 360 op het gepubliceerde jaarverslag. AKU verwacht over 1966 min stens een gelijke nettowinst als in 1965. Het concern heeft geen financiële problemen. Unilever was 60 oent hoger op 99. Kon. Olie viel niet tegen op 149 (149,35), dit gezien het feit dat Kon. Olie in Wallstreet een halve dollar lager sloot. Hoogovens werd op 420 onv. geadviseerd, KLM een weinig lager Er was dn internationals geen Amerikaans aanbod. De scheepvaartsector gaf geen veranderingen van betekenis te zien. De stemming was meren deels een weinig lager. Van de leidende cultures werd HVA iets hoger geadviseerd. De staats- fondsenmarkt schommelde rond het slotniveau van maandag. De AANMELDEN en INLICHTINGEN TERNEUZEN Aan de zaak (ook 's avonds) L. den Hamer, Joh. Vermeerstraat 9 IJZENDIJKE H. Luycks, De Biestraat 10 Fa.VERLSÜDE 6 pet. obligaties Ned. Gasunie kwamen voor het eerst in de notering. De koers werd geadvi seerd op 98% a 99 tegen een uit gifteprijs van 99. In de lokale afdelingen werden aandelen Indoheem niet onbe langrijk hoger geadviseerd. Het overnemen door Philips van Van der Heem betekent voor Indo heem een belangrijke financiële versterking. Aandelen V.R.G.- papier kregen een hogere advies- koers op de dividendverhoging tot 16 (14) pet. Ook Fokker lag wederom iets beter in de markt. N abeurskoersen A.K.U.: (359.001 Hoogovens: (417.00) Kon. Olie148.00—148.50 (148.70) Philips: 123.80—124.20 (123.60) Unilever: 98.70) K.L.M.: 430.00 430.00) Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, vandaag gel- ,dend in Amsterdam, luiden: Engels pond 10.1010.20 Amerk. dollar 3.6IV23.65 Vs Canadese dollar 3.353.40 Franse frank (100) 73.9574.45 Belgische fr. (100) 7.12'/s—7.17>/2 Duitse mark (100) 90.2090.70 Zweedse kr. (100) 69.9070.90 Zwitserse fr. (100) 83.90—84.40 Deense kroon (100) 52.1053.10 Noorse kroon (100) 50.3051.30 Italiaanse lire (10.000) 57.25—59.25 Oostenrijkse schilling (100) 14.03—14.13 Portugese escudo (100) 12.60—12.75 Spaanse peseta (100, gr. coup.) 5.97—6.12 DUITS SCHEEPJE VERGAAN Zes slachtoffers Tussen de Deense eilanden Langeland en Laaland is het wrak aangetroffen van het 299 brt. metende Duitse scheepje „Heinz Bernd", dat op 25 april uit Kiel was vertrokken naar het eiland Randers. Het schip had zes personen aan boord, onder wie een vrouw. De „Heinz Bernd", waarvan alleen de boeg boven water uit steekt, is gezonken na een aan varing in dichte mist met het 19.703 ton metende Zweedse schip „Torne" maandagavond laat. Ook twee reddingboten van de „Heinz Bernd" zijn door het Duitse schip „Anita Sehuett" gevonden. Eén persoon is door kikvorsmannen levend uit het wrak gehaald. De geredde man had door kloppen de aandacht getrokken. De kikvorsmannen maakten een gat in het gezonken schip. De man werd met spoed naar een ziekenhuis overge bracht. Later werd in een telegram van een der reddingsvaartuigen gemeld dat er geen overlevenden meer in het wrak van de „Heinz Bernd" waren. De enige over levende is later overleden. De dichte mist bemoeilijkte het reddingswerk. Het wrak ligt acht mijl ten noordwesten van het eiland Sejroe. Klaarblijke lijk rust het op een onderzeese rotspunt. Acht schepen waren in de buurt om hulp te bieden. Hier onder bevond zich de Zweedse tanker „Torne", waarmee het Duitse scheepje in aanvaring kwam. De „Torne" heeft geen schade opgelopen. VIJFJARIG MEISJE VERONGELUKT Dinsdagmorgen om kwart voor twaalf is de 5-jarige Tineke Schoutens uit Maastricht op slag gedood toen het kind werd aan gereden door een vrachtauto. Het kind zat op de duo van het rijwiel van haar moeder, de 29- jarige M. A. SchoutensFrans- sen. De wielrijdster werd bij dit ongeluk zó ernstig gewond dat voor haar leven wordt gevreesd. Zij werd ongeveer 15 meter door een vrachtauto meegesleurd. De politie stelt een onderzoek in.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 5