Homogeen Oranje-feam won de 100e Nederland-België met 3-1 Dullens de beste speler van het veld Ongelukkige nederlaag van Axel tegen Veerse Boys Verdiende Nederlandse overwinning mthet DUIVENSPORT DE SP0RTT0T0 De wedstrijd van Willy Dullens Piet Keizers vrije trap Veldheer Kessler triomfeerde Hij is lekker Bal-artiest Belgische pers: Pagina 4 DE \/RIjE ZEEUW Maandag 18 Dinsdag 19 april 1968 Een prachtig schot van Keizer bracht de stand by Neclerland- België op 2—0. Dat gebeurde in de 29e minuut. Doelverdedi- ger Trappeniers was, ondanks zijn katach tige sprong volkomen kansloos. Graafland nog de Belg Pol van Himst naar de „verkeerde hoek" te sturen. George Kessler sprong juichend op. Het was te veel geworden voor de jeugdige bondschoach, die an ders onder alle omstandigheden de rust zelve is. Hard en laag had Bennie Muller na een knappe vrije trap van Piet Keizer ingeschoten. Drienul voor Nederland in de 100e derby der lage landen. Het werd weliswaar door een treffer van Spronk nog 31 en ook zakte het spelpeil naarmate de tweede speeltijd verstreek. Dat kon echter het enthousiasme van de 65.000 toeschouwers in de uit verkochte Feijenoord-kuip nauwe lijks drukken. De supporters van het Oranjeteam hadden in de jubi leum-interland gekregen wat zij wensten: niet slechts een overwin ning op de „erfvijanden" van het Nederlands elftal, doch ook een wedstrijd die tot de beste in de lange reeks ontmoetingen tussen Oranje en de rode duivels mag worden gerekend. Een homogeen Nederlands-team-in-oobouw heeft de formatie van de Brusselse bier brouwer Constant Vandenstock, die de laatste jaren grote triomfen heeft gevierd, overtuigend versla gen. De honderdste NederlandBel gië zal in de geschiedenis voort leven als de wedstrijd van de on verschrokken debutant Willy Dul lens. De 21-jarige Slttardia-spekr toonde geen enkel respect voor de reputatie van zijn gerenommeerde tegenstanders. Steeds sterker werd zijn spel. Thio, Verheyen en zelfs Paul van Himst vonden de kleine Limburger steeds weer óp hun weg. Na negen minuten al toonde Wil ly van der Kuylen dat zijn fans „Willy van der Kuylen laat de kee per huilen" verkondigde een uit Eindhoven meegevoerd spandoek gelijk hadden. Met een doelpunt van welhaast klassieke schoonheid gaf de donkere PSV-er Oranje de leiding. Dullens, actief alsof de wedstrijd slechts één speelhelft zou duren, zette met Van der Kuylen een knappe combinatie op. Verrassend kort draaide deze om Plaskie heen, waarna doelman Trappeniers in feite al kansloos was. Nederland dat doordat Klaas Nuninga in teruggetrokken positie soeelde om de Belgische combina ties over links te bemoeilijken en eigenlijk volgens het 4-3-3-systeem opereerde, werd steeds sterker. Miel Pijs volgde Van Himst als een schim en verder dan enkele effectvolle voorzetten van links buiten Puis kwamen de rode dui vels aanvankelijk niet. Kort nadat Van Himst een duel met Frits Flinkevleugel had gewonnen, doch juist niet tot een schot kon komen, sloeg Oranje voor de tweede maal toe. Een overtreding van Plaskie tegen Dullens maakte dat Neder land even buiten het strafschopge bied een vrije trap mocht nemen. Piet Keizer belastte zich op onna volgbare wijze met die taak. Hard schoot de lange Ajacied met de binnenkant van de linkervoet over het muurtje van verdedigers. De curve van het aanvankelijk sterk klimmende schot zakte verrassend snel. Voordat doelman Trappeniers kon reageren, smoorde de bal hoog in de touwen (20). Kort voor de rust scheen het de beurt van Nuninga te worden. De blonde onderwijzer kwam na een pass van Coen Moulijn een van de weinige goede dingen die de teleurstellende Feijenoorder deed vrij voor de Belgische keeper. Hij speelde de bal echter te ver voor zich uit. De tienduizenden op de tribunes vergaven hem het graag. Met een Zonder doelpunt zou België ech ter niet blijven. Het bescheiden contingent Belgische supporters moest tot de 33e minuut van de tweede helft op die troostprijs wachten. Een combinatie van Van Himst en Puis resulteerde in een verre voorzet. Verdediger Spromr zag de mogelijkheden die geboden werden en stormde naar voren. Precies op tijd was de robuste ro de duivel voor het heiligdom van Pieters Graafland, die weerloos was tegen de felle kopstoot van enkele meters afstand (31). Een tweede treffer lag binnen bereik toen Jurion en Van Himst in een snelle combinatie de Neder landse defensie ontrafelden. De Belg raakte echter uit balans en het schot dat hij vallende nog trachtte te lossen, ging meters naast. Twee minuten later kon George Kessler als een tromferend veld heer opstaan en de gelukwensen van reserves Sjaak Swart, Piet Fransen en de verzorger Pierre van den Akker in ontvangst te nemen. PRIJSVLUCHT UIT DOORNIK De Eendracht - Terneuzeo Snelheid eerste duif 975.5 rn; laatste prijsw. duif 438,8 m. 1. F. Mollet; 2, 4, 6 en 7 J. v. d. Graag: 3. J. Peeman; 5. A. van Houdt; 8. R. Vroegop; 9. J. Klaas- sen; 10. F. de Bakker. De Verwachting - Axel Oude duiven Snelheid eerste duif 892,3 m; laatste prijsw. duif 818,81 m. 1, 3, 6 en 10. P. de Bakker; 2, 4 en 8. A. Peersman; 5. F. Sijs, Sluiskil; 7 ën 9. J Giele. VEERSE BOYS—AXEL 1—0 De Axelaars hadden in deze uitwedstrijd zonder twijfel een gelijk Spel verdiend. Als de voorhoede vooral na de rust van de vele kansen had kunnen pro fiteren, dan had er zelfs een over winning in gezeten. Er werd dankbaar appiaus Deioonaen ze de prestaties van de Nederlanders toen de Brit Finney het rustsignaal gaf. Na de hervatting zakte het spel peil van Oranje. De Belgen die in de eerste speelhelft maar spora disch tot georganiseerde aanvallen konden komen, herstelden zich enigszins. Dicht waren de gasten bij een treffer toen aanvoerder Daan Schrijvers in de elfde minuut een aanval der rode duivels afbrak door even buiten het strafschop gebied de bal met de hand te spe len. Arbiter Finney liet doorspelen waardoor het gevaar was geweken. Het doelpunt viel in de 17e mi nuut aan de andere kant. Opnieuw vormde een vrije trap van Piet Keizer de inleiding. De gewaar schuwde gasten bouwden hun muurtje zorgvuldiger op dan ooit. De ironie wilde echter dat bal artiest Keizer het ditmaal zocht in een pass over de grond. Hij be reikte Bennie Muller, die met een simpele beweging de laatste Belgi- gische linie nam en Trappeniers opnieuw kansloos liet (30). net eerste in enerianose doel punt, na 9 min. gescoord door Van der Kuylen (1.). Nuninga (midden) ziet tevreden toe; de Belgische acherspeler Heylens (r.) is gepasseerd. echter slecht geschoten en de mooiste kansen gingen daardoor verloren. Het was jammer dat een twij felachtige strafschop de beslis sing moest brengen. Even vóór de rust wees scheidsrechter Scholte plotseling naar de witte stip. Het was niemand duidelijk waarom de gasten deze zware straf werd opgelegd. Van See- ters maakte geen fout en de thuisclub leidde met 10. Vlak daarna werd aanvoerder Verbunt van het veld gestuurd. Met tien man spelend was Axel vrijwel de gehele tweede helft in de meerderheid. Alleen tot doel punten kwam het niet. Een minuut of tien vóór tijd maakte een der Boys-achter- spelers duidelijk hands binnen het beruchte gebied, maar de ar biter zag het niet. Kampioenspretendent Veerse Boys kwam goedkoop aan de beide punten. Ondanks de vrij zwakke leiding had de wedstrijd een sportief verloop. Er dreigde even een conflict toen Verbunt naar de kleedka mer werd verwezen. Toen wilde n.l. het gehele elftal het terrein verlaten, maar verstandig op treden van bestuurszijde voor kwam gelukkig dat er onberaden stappen werden gedaan. HVV '24—ZEELAND SPORT 0—3 Een zwak spelende thuisploeg heeft beide punten moeten af staan aan het bezoekende Zee land Sport. Deze ploeg over speelde HVV in alle opzichten. (Adv.) De Belgische kranten zijn het er vandaag algemeen over eens, dat Nederland een verdiende overwinning heeft behaald. „Het Belgische elftal, zwak in de verdediging en onmachtig in de aanval, werd een gemakke lijke prooi voor een enthousiast Nederlands team', schrijft de A ntwerpse „Volksgazet". Het blad noemt Dullens de beste spe ler van het veld. „Wij werden met 31 versla gen door niet briljante, maar wel degelijke tegenstander. Het bleef bij 31, maar het had evengoed 51 kunnen zijn". „Het Laatste Nieuws" wijt de „pijnlijke nederlaag" aan het feit, dat de coach Constant Van denstock onder druk van regio nale vertegenwoordigers het aan tal Anderlechtspelers in het na- •k Bijna 'n Belgische treffer, maar met 'n fikse sprong gelukte het doelman Pieters tionale team heeft verminderd. Dit heeft geleid tot één van de meest ontgoochelende pres taties van het nationale team van het seizoen, aldus het blad. De „Gazet van Antwerpen" meent dat de „verdiende" over winning door Nederland met goed voetbal werd behaald. „Toe gegeven dat het tempo niet al te hoog lag, dan kon met veel genoegen worden geconstateerd dat de Nederlandse ploeg tracht te goed en produktief voetbal te produceren. Dit heeft het Bel gisch elftal helemaal niet ge daan". „Le Peuple" noemt de Bel gische nederlaag „verdiend". „De rode duivels hebben echter in het Feijenoord-stadion geen tijd verloren, want de Nederlanders leerden hen hoe een doelpunt moet worden gemaakt". „De Nieuwe Gids" spreekt van een nieuwe teleurstelling. „Som migen zullen de nederlaag wil len goed praten door te zeggen, dat ons elftal niet voldoende werd voorbereid, maar tegen 'n Nederlandse ploeg, die geestdrift paarde aan talent, gaven de Bel gen nooit de indruk een over winning te kunnen behalen. Belgische oud-internationals wonnen te Dordrecht Het team van de Belgische oud internationals heeft zaterdagmid dag voor 3.000 toeschouwers op het DFC-terrein in Dordrecht een 3—1 zege op de Oranje-vetera nen behaald. Alle doelpunten werden na de rust gescoord. LUXEMBURG—BELGIE B 1—3 Een teleurstellend Luxemburgs elftal verloor zondag in de hoofdstad van het groothertog dom voor slechts 3.000 toeschou wers met 13 van België B. Voor de „tweede keus" rode duivels scoorden Polleunis en Seghers (2 x). Leonard benutte Bij een 03 stand voor Luxem burg een strafschop. De Vlissingers waren technisch beter; hun plaatsen was goed; zij bouwden snelle aanvallen op en zaten goed op de bal. De blauw-gele ploeg speelde weder om in een afwachtende houding. Ook Zeeland Sport liet diverse goede kansen verloren gaan. Dit was ook zo bij HVV. Tot drie maal toe bij een opgelegde kans ontbrak de afwerking hetgeen een paar doelpunten kostte. Het tweede doelpunt had doelman d'Hooge van HVV op zijn naam; hij aarzelde met uitlopen en de bal werd langs hem geschoten. In de 12e minuut van de eerste helft werd het mooiste doelpunt gescoord door C. Elve. Even buiten het strafschopgebied na men de gasten een vrije schop. De bal belandde bij de naar vo ren gekomen Elve die doorliep en hard inschoot buiten bereik van de HVV-doelman. Het was dezelfde speler die er in de 25e minuut 20 van maakte, nadat de doelman der thuisploeg te laat reageerde. Kort na het begin der tweede helft maakte Wygman er 30 van nadat de Hulsterse achter hoede aarzelde. HVV speelde verder een lusteloze en verloren partij. Een incident deed zich. voor toen Schauwaert kort vóór het einde werd nagetrapt en hij de speler van Zeeland Sport hierna een duw gaf. De scheids rechter verwees hem naar de kleedkamer. De belangstelling was matig, deels als gevolg van Nederland België maar ook doordat de blauw-gelen de laatste tijd on geïnteresseerd spelen. De uitslagen van de voetbal wedstrijden, die dit werVmd werden gespeeld en gelden voor sporttoto no. 31, luiden: NederlandBelgië JongOranjeItalië Blackpool'Nottingh. F. i Leeds UnitedEverton LeicesterNewcastle LiverpoolStoke City Sheff. Un.Manch. Un. West Ham Un.Arsenal B. MünchenHannover Borussia Dortm.Stuttgart Borussia München Gladhr - Meidericber S v 1- Hamburger SV Kaiserslautern 4— FC Nürnberg—Schalke 04 1- Juist ingevuld ziet het totoloi muiier er als volgt uit: 1—1—2—1—2—1—1— 1 1 1—2 1—1. Van de 526.841 deelnemers kwamen er zondag al 15 in aan merking voor de eerste prijs 131.956). Voor de tweede prijs 71.976) waren 100 gegadigden. Zoals het de laatste tijd ge bruikelijk was, is ook dit keer de spoeling voor de 35.989 van de derde prijs bijzonder dun. Zon dag waren al een groot aantal meldingen binnen.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 4