SPORTNIEUWS Gorry kaas uit het vuistje STOFFELIJK OVERSCHOT VAN SJAHRIR TERUG NAAR HET INDONESISCHE VADERLAND STAATSSECRETARIS EGAS PLEIT VOOR HUISHOUDELIJKE TAAK VOOR MAN Radio en Televisie wil je üiill I elke dag o fiets voor niets! Vrijdag 15 april I960 de vrije Zeeuw Paffïrïa 7 VOETBAL GEORGE KESSLER EXPERIMENTEERT MET NEDERL. ELFTAL Nuninga rechtsbuiten Elftal in opleiding Hoe werd wel vaartsvergroting in gezinnen besteed BEST ZAL DIT SEIZOEN NIET MEER SPELEN WIELRENNEN ADORNI WINT DE RONDE VAN BELGIE Vele renners staakten wegens het barre weer de strijd De sporttoto's van het Paasweekend Twee doden bij ongeluk op spoorwegovergang ZEEPOST ZWEDEN BEPERKT VAN ZIEKENHUIZEN BOUW FRANSE KERNPROEVEN IN POLYNESIE Slachtoffer JAPANSE ARTS BESMETTE PATIËNTEN Verkeersongeval bij Woerden Massale demonstratie Schandaal rond Duitse landbouw kolonie in Chili GASONTPLOFFING IN BOSKOOP Bondscoach Kessler heeft het Nederlands elftal voor de zon dag a.s. in het Feijenoordstadion te Rotterdam te spelen 100ste in terlandvoetbalwedstrijd tegen België als volgt samengesteld: DOEL: P. Graafland (Feijen- oord); ACHTER: Flinkevleugel (DWS), Pijs (PSV), Schrijvers (PSV) en Veldhoen (Feijenoord); MIDDEN: Muller (Ajax) en Dullens (Sittardia); VOOR: Nuninga (Ajax), Van der Kuilen (PSV), Keizer (Ajax) en Moulijn (Feijenoord). Als reserves zijn aan de ploeg toegevoegd: Van Leeuwen (GVA V), Fransen (Feijenoord), Quae- dackers (Fortuna '54) en Swart (Ajax). „In het moderne voetbalspel is men niet gebonden aan een plaats", zo lichtte George Kessler toe, nadat in de persconferentie, waarin hij het Ijederlands elftal bekendmaakte, de verkiezing van Klaas Nuninga als vervan ger van zijn clubgenoot Sjaak Swart ter discussie was gesteld. „Nuninga krijgt als rechtsbui ten beslist geen verdedigende taak", verduidelijkte de coach. Dat betekent overigens niet, dat Swart nu geheel wegvalt. Frans Bouwmeester zal ook zondag zijn rentrée de kleine Feijenoorder speelde op 9 dec. 1964 tegen Engeland zijn laatste interland niet maken in het oranjeteam. „Ik denk aan iedere speer", zei George Kessler be dachtzaam en hij vervolgde: „Ook aan Bouwmeester, en ik volg zijn prestaties met veel in teresse. Het verdedigende spel van hem is nog onvoldoende. Het betreft hier zuiver een mentale kwestie; een kwestie van willen". Willy Dullens die in de 100ste derby der lage landen met de routinier Bennie Muller goed voor dertig interlands de „twee" vormt, is de enige debu tant in de ploeg. „Ik had het wel gehoopt", was het voorzichtige commentaar van de bescheiden 21-jarige Sittardia-speler, „maar toch kwam het nog onverwacht". Opnieuw benadrukte de coach dat hij werkt aan een elftal in opleiding. „Ik hoop, dat we de groep kunnen uitbreiden tot 18 a 19 spelers. Dat is gezien het zware programma dat ons te wachten staat, zeker nodig". Flinkevleugel, teruggekeerd in de nationale formatie, nadat hij de- ontmoeting met West-Duits- Een kwart van het tussen 1959 en 1965 met veertig procent gestegen reële inkomen van de Nederlandse werknemers blijkt te zijn gebruikt voor de uitbreiding en verruiming van de sociale verzekeringen. De wel vaartsvergroting in deze gezinnen manifesteerde zich voorts vooral in uitbreiding en verbetering in kwali teit van de woninginrichting, kleding, en schoeisel en vergroting van de uit gaven voor verkeer, vakantie en an dere ontspanning. De heer A. I. V. Massizo, hoofd van de afdeling inkomens-, vermogens- en ruimtelijke vraagstukken van het Cen traal Planbureau, heeft een en ander berekend. De resultaten van zijn on derzoek naar de vraag waarin de welvaartsvergroting zich in de ge zinsuitgaven manifesteert, heeft hij voor persoonlijke verantwoordelijk heid gepubliceerd in het „Sociaal Maandblad Arbeid". De heer Massizo toont met bereke ningen aan, dat in groeiende gezin nen een groot deel van de reële wel vaartvergroting door de toenemende additionele kosten van de kinderen wordt geabsorbeerd. Hij pleit in dit verband voor een naar leeftijd ge differentieerde kinderbijslag en een verhoging van deze bijslag. Een naar leeftijd gedifferentieerde kinderbijslag zou naar het oordeel van de heer Massizo enige nivellering tot stand brengen van de kosten van kinderen over de tijd, dat er in het gezin geen verdienende kinderen aanwezig zijn. Wat de reële gezinsuitgaven van ar beiders en lagere employé's tussen 1959 en 1965 betreft (gezinnen met -twee kinderen), blijkt het indexcijfer (1959-4960 is 100) zich in deze pe riode te hebben ontwikkeld tot 214 voor woninginrichitng en huisraad, tot 191 voor kleding, tot 187 voor schoeisel, tot 186 voor verkeer en communicatie, tot 159 voor ontspan ning en recreatie en tot 145 voor ver warming en verlichting. Beneden het gemiddelde (130) bleven onder meer de budgetposten planten en dieren (83), godsdienst (89), huishoudelijke hulp (89), liefdadigheid, huur, water, personele belasting en instandhouden van de woning (100), reiniging kle ding (101), voeding en roken (108), onderwijs en opleiding (110) en ge zondheidszorg 114). Gezien de cijfers kan men zich vol gens de heer Massizo afvragen waar dan wel bij sommigen het gevoel van daan komt, niet of nauwelijks in de welvaart te hebben deelgenomen. Hij ontkent evenwel niet, dat met name het opgroeiende gezin een groot deel van de welvaartsstijging heeft moeten gebruiken ter dekking van de toe nemende additionele kosten van kin deren en vaak veel hogere huren. land wegens een blessure had moeten missen, bezag de pers bijeenkomst, waarin tegenwoor dig het oranjeteam wordt be kendgemaakt, uiterst sceptisch. Het duurde de frêle, altijd goed lachse Amsterdamse sigaren handelaar kennelijk te lang, het geen hem de misschien niet ge heel juiste, maar in ieder geval door zijn medespelers gewaar deerde opmerking lokte: „Het kost Kessler heel wat moeite om hen alles bij te brengen. Wij hadden het al veel eerder be grepen George Best, de met beatle- kapsel getooide sterspeler van Manchester United, is er niet best aan toe. De knieblessure die hij twee weken, geleden opliep en waar hij in nog heviger mate last van kreeg na een spectacu laire sprong naar de bal in de woensdag gespeelde wedstrijd tegen Partizan, bleek na afloop van dit duel zó ernstig, dat er van spelen dit seizoen vrijwel zeker niets meer zal komen. Best zal vandaag een specia list bezoeken. Het is zeer wel mogelijk, dat hij een meniscus operatie moet ondergaan. voor zich twee goede inzenders meldden. Zij ontvangen bruto 68.847, Tweede prijs ƒ75.105,90. Hier voor kwamen 34 meldingen bin nen. Per kolom wordt bruto 2.209 uitgekeerd. Derde prijs van 37.552,95. Er meldden zich 166 deelnemers, die per goed ingevulde kolom 226 ontvangen. Het aantal binnengekomen meldingen voor de extra prijzen van ƒ25.000 wordt nog door de notaris gecontroleerd. De gegevens van de beide sporttoto's no. 29 en 30 ge durende het paasweekeinde lui den: Sporttoto 29: aantal deelne mers: 649.184; biuto inleg: 846.059,40; prijzenbedra?: ƒ279.200. Voor de eerste prijs van 153.560 kwamen geen goede in zendingen binnen, zodat deze voor tweederde naar de tweede en eenderde naar de derde prijs ging. Totaal beschikbaar voor de tweede prijs: ƒ186.133,33. 27 ge gadigden, die bruto ƒ6.892 krij gen. Totaal beschikbaar voor de derde prijs ƒ93.066,67. 1185 aan meldingen. Per goed ingevulde kolom wordt 78,betaald. Sporttoto 30: aantal deelne mers: 597.875; bruto inleg: ƒ758.646; prijzenbedrag: 250.353. Eerste prijs 137.694,15, waar- De Italiaan Vittorio Adorni heeft de donderdag verreden vierde en laatste etappe van de ronde van België gewonnen en daarmee tevens deze 50ste Bel gische etappe-wedstrijd op zijn naam geschreven. De Duitser Wolfshohl, die in Brussel als tweede na de 187 km lange rit van Oostende naar de Belgische hoofdstad over de eindstreep ging, eindigde tevens op de tweede plaats in het algemeen klassement. De Belg Van Schi1 die na de derde etappe het al gemeen klassement aanvoerde staakte in de laatste etappe de strijd. De etappe-uitslag: 1. Adorni (It.), de 187 km in 5 uur en 49 min.; 2. Wolfshoh' (Did), 5.49.10; 3. Spruyt (B.). 5.10.21; 4. Stevens (B.); 5. Monty (B.); 6. Huysmans (B.); 7. Brac- ke (B.), 5.50.25; 8. Van Conings- loo (B.), 5.50.31; 9. Vannitsen (B.); 10. Delberghe (Fr.), 5.51.29. Het eindklassement luidt: 1. Adorni (It.), 21.00.22; 2. Rolf Wolfshohl (Did), 21.01.11; 3. Jos Huysmans (B.), 21.02.18; 4. Fer dinand Bracke (B.), 21.02.23; 5. Van Coningsloo (B.), 21.07.08; 6. Delberghe (Fr.), 21.08.28; 7. Jos Spruyt (B.), 21.08.41; 8. Monty (B.), 21.08.49; 9. Gimondi (It.) 21.09.32; 10. Melckenbeek (B.) 21.09.37. Totaal reden 27 renners de ronde uit. Op een niet-beveiligde over weg in Brummen zijn donder dagmorgen twee personen ge dood toen hun bromfiets door een trein op de lijn Zutphen Arnhem werd aangereden. De slachtoffers zijn de broers E. J. en A. J. A. uit Hall, ge meente Brummen. Zij waren resp. 21 en 17 jaar. Op bezoek bij de koninklijke marine In het raam van de „schoolvloot- dagen" was woensdagmiddag een groepje scholieren de gast van de koninklijke marine. Natuur lijk stond op deze dag een vaar tocht op het programma met de mijnenveger „Eist". Tijdens de tocht werd door de officieren aan boord uitleg gegeven over de aanwezige apparatuur. (Adv.) Ook de beste fiets wordt eens te oudl Koop een nieuwe - nu! Dan dingt u mee. Hoe? Vraag uw fietsenhandelaar inlichtingen. Staatssecretaris Egas (cultuur, recreatie en maatschappelijk werk) heeft bij de opening van de internationale huishoudbeurs in Amsterdam gepleit voor een huishoudelijke taak voor de man. „Als de vrouw mee moet helpen aan de produktie, zullen wij bereid moeten zijn haar te helpen aan de produktie, zullen dus de staatssecretaris, die van oordeel was dat heel veel be jaarden een stuk levensgeluk missen omdat de man met twee linkerhanden staat. Wordt in een dergelijke huishouding de vrouw gebrekkig, dan rest nog slechts voortijdig het verzor gingshuis. De heer Egas hield zijn gehoor voor dat berekenin gen van het C.B.S. hebben uitge wezen dat de man per week 7 uur meer vrije tijd heeft dan de vrouw. De vrije tijd is in 25 jaar met 50 pet. toegenomen, maar het meest voor de man, want als hij thuis is, neemt het werk van de vrouw nog toe, aldus de staatssecretaris. „Waarom laten Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: m.s. „Marinero" 20-4 Australië: m.s. „Regenstein" 20-4 Brazilië: m.s. „Alhena" 19-4 Canada: s.s. „Arkadia" 18-4 m.s. „Canadia" 20-4 Chili: m.s. „Kepwickhall" 20-4 Indonesië: m.s. „Braunschweig' 17-4 Kenya, Oeganda en Tangsnjika: m.s. „Pierre Loti" 17-4 Ned. Antillen: m.s. „Chiron" 19-4 Nieuw-Zeeland: m.s. „Cirrus" 18-4 m.s. „Ceramic" 21-4 Suriname: m.s. „Diogenes" 20-4 Verenigde Staten van Amerika: m.s. „Kinderdijk" 20-4 Zuid-Afrika (Rep.) m.i.v. Zuidwest-Afrika. m.s. „Goodhope Castle" 17-4 m.s. „Wonosari" 20-4 Inlichtingen betreffende de verzendingsdata van postpak ketten geven de postkantoren. wij de mannen geen huishoud en kookcursussen volgen?' De heer Egas pleitte voorts voor „waar- en prijsbewustzijn" en was van mening, dat het zelf creatief bezig zijn door bijv. meubelmontage, schilderen, be hangen en tuinieren de sfeer in huis verhoogt, met name als het samenspelen betreft. De Zweedse regering heeft donderdag bekendgemaakt dat het nationale programma voor de bouw van ziekenhuizen zal worden ingekrompen en dat de bouw van alle niet essentiële bouwerken ingaande volgende week zal worden beperkt. De maatregel wordt in Stockholm beschouwd als een poging de toenemende inflatie en 't groei ende tekort op de handelsbalans te bestrijden. Dit tekort is in het afgelopen jaar van 40 miljoen tot 900 miljoen gulden toegenomen. De regering maakte bekenc dat op de voorgestelde uitbrei ding met 140 miljoen gulden van het programma voor de bouw van ziekenhuizen, dat thans 480 miljoen gulden beloopt, 62 mil joen gulden zal worden be snoeid. Er zullen voortaan speciale vergunningen nodig zijn voor de bouw van winkels, kerken, jeugdgebouwen, garages, ver gaderzalen en andere bouwwer ken die als „niet noodzakelijk" worden beschouwd. Ook de bouw van vakantiekampen zal worden stopgezet. Premier Holyoake heeft ver klaard dat het welzijn van de bevolking van Nieuw-Zeeland geen enkel gevaar mag lopen als gevolg van de kernproeven, die Frankrijk in de a.s. zomer wil doen op koraaleilanden in Poly- nesië. Nieuw-Zeeland blijft tegen dit voornemen protesteren, maar er schijnt geen enkele reden te zijn voor de verwachting dat inter nationale druk via de Verenigde Naties succes zou kunnen heb ben, aldus de Nieuwzeelandse regeringsleider. Het nationale instituut inzake radio-aktieve straling zal rond een aantal eilanden meetapparatuur opstel len, die bij verhoging van de radio-aktiviteit alarm zullen slaan. Het stoffelijk overschot van de vorige week in Zwitserland over- 'eden Indonesische oud-premier Sjahrir wordt zaterdag om 12.20 uur per K.L.M.-lijnvliegtuig uit Zürich op Schiphol verwacht. Op zijn laatste vlucht terug naar het Indonesische vaderland wordt de voormalige socialisti sche politicus door zijn echtge note en vier andere naaste fami lieleden begeleid. Wel werd Sjahrir in 1959 tot persona non grata gedegradeerd en bracht hij ondanks een steeds slechter wordende gezondheid de 'aatste jaren beurtelings onder huisarrest of in de gevangenis door, maar hij is thans in ere hersteld en zal in Djakarta een officiële staatsbegrafenis krijgen op de begraafplaats der natio nale helden. Ook op Schiphol zal de aan komst van zijn stoffelijk over schot met ceremonieel gepaard gaan. De Indonesische ambas sade wil maatregelen trefen voor het opbaren in de nacht van zaterdag op zondag. Zondagoch tend om 10.20 uur kan het stof felijk overschot pas de reis naar Djakarta voortzetten en wel in een lijnmachine van Garuda Air ways. Blijkens een mededeling van Indonesische zijde in Nederland zal er op Schiphol gelegenheid zijn de overleden staatsman een laatste bloemengroet te brengen. Volgens eerdere mededelingen is de begrafenis van Sjahrir vastgesteld op dinsdag a.s. President Soekarno heeft de titel „nationale held van de In donesische revolutie" aan Sjah rir verleend, aldus heeft radio- Djakarta meegedeeld. „Persami", de Indonesische vereniging van mohammedaanse geleerden, heeft donderdag het besluit van president Soekarno om volledige faciliteien te ver lenen voor een staatsbegrafenis van Sjahrir op het heldenkerk hof Laibata dicht bij Djakarta, hogelijk geprezen. De voorzitter van de vereni ging, Mohammed Sanoesi, heeft op alle politieke partijen en massa-organisaties een beroep gedaan, deel te nemen aan de staatsbegrafenis van Sjahrir, die voorzitter is geweest van de verboden Indonesische socialis tische partij P.S.I. Sanoesi meent dat Sjahrir een van de slachtoffers is geweest van de lastercampagne van ex- minister van buitenlandse zaken Soebandrio en zijn centrale in lichtingendienst die grote con cessies hadden gedaan aan de communistische partij, de P.K.I., en aan de Chinese volksrepu bliek. De Japanse arts Mitsoeroe Soezoeki, werkzaam in het aca demisch ziekenhuis van Sjiba, heeft bekend dat hij meer dan 100 patiënten met tyfus- en dy- senteriebacillen heeft besmet „om een nieuwe infestietheorie te verifiëren", zo deelde de Ja panse politie donderdag mee. Dr. Soezoeki diende de bacil len toe in fruit en koekjes of door middel van injekties. En kele tientallen patiënten ver toonden kort daarna ernstige be smettingsverschijnselen. De arts kan moord ten laste worden, ge legd, daar vier van zijn patiën ten zijn overleden. Tijdens het verhoor verklaarde hij dat hij alles op alles had willen zetten om zijn theorie bevestigd te zien, waardoor hij zich uit zijn onder geschikte positie zou kunnen op werken. De 42-jarige melkrijder W. Kuijf uit Kockengen is woens dagavond laat om het leven ge komen, toen de door hem be stuurde vrachtauto, beladen met bussen melk, in de Wetering te Kamerik terechtkwam. Het on geluk gebeurde bij het passeren van een andere auto. De vracht auto kwam in de berm terecht en sloeg om in de Wetering. Het duurde geruime tijd eer omwo nenden erin slaagden de twee inzittenden uit de cabine te red de i. Voor de bestuurder, de 42- jarige W. Kuijf, kwam hulp te laat. De bijrijder, de 21-jarige J. Lisman uit Utrecht, werd in ernstige toestand in het zieken huis te Woerden opgenomen. Om te voorkomen dat er nog meer slachtoffers vallen heeft het centrale bestuur van „Per sami" dringend verzocht andere politieke geïnterneerden vrij te laten. „Wij moeten gaan beseffen, dat Pantjasila onze staatsfiloso- fie is en dat Indonesië een rechtsstaat is", aldus de voor zitter van „Persami", die klaar blijkelijk zinspeelt op het feit, dat deze politieke geïnterneer den tot dusver nog niet zijn be recht. Verwacht wordt dat Sjahrirs begrafenis zal uitgroeien tot een massale demonstratie van aan hankelijkheid aan de verboden P.S.I. en de mohammedaanse socialistische partij „Masjoemi". ZATERDAG 16 APRIL HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Het levende Woord; 7.15 Klass. gram.; 7.30 Nieuws; 7.32 Geestelijke liederen; 7.55 Over weging; 8.00 Nws; 8.10 Gevar. progr. (8.308.32 Nws; 9.35 Wa terstanden); 12.00 Angelus; 12.03 Country and Western Express (gram.); 12.24 Marktber.; 12.27 Med. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nws; 12.40 Lichte gram.; 12.45 Overheidsvoorlichting: De familie Van Buuren praat weer over het verkeer; 12.55 Metro- pole-ork.; 13.15 Carionca: progr. v. d. tieners; 14.10 Musicerende dilettanten; 14.30 V. d. kinderen; 14.40 Marinierskapel; 15.05 Fran se chansons; 15.30 Visages de la chanson: Een Frans/Nederlands nrogr.; 16.00 Gevar. muz.progr.; (17.10—17.25 Sjook, progr. v. d. twintigers; 18.2018.30 Sport- oeriscoop); 18.50 Lichtbaken, lezing; 19.00 Nws; 19.10 Akt.; 19.30 Nieuwe klass. gram. met commentaar; 20.20 Wie een kuil graaft;;, hoorspel; 20.55 Klassie ke gram.; 21.00 Gevar. muziek- progr.; 22.00 Licht instr. kwin tet; 22.10-Roulette; spelletje met gram.; 22.25 Boekbespr.; 22.30 Nws; 22.40 Tussen licht en don ker, overweging; 22.55 Semi- klass. en moderne orkestwerken; 23.55 Nieuws. HILVERSUM II; 7.00 Nieuws, ochtendgym. en soc. strijdlied; 7.23 Lichte gram. (7.30—7.35 Van de voorpagina, praatje); 8.00 Nieuws; 8.10 Lichte gram.; 8.20 Wegwijs: tips voor trips en va kanties; 8.30 Lichte gram.; 9.05 Vrouwenkoor en clavecimbel- ensemble; 9.40 De toekomst als uitgangspunt, (1), bijbelover denking; 9.55 Vijftien jaar vor mingswerk bedrijfsjeugd, praat je; 10.00 Z.O. 135: gevar. progr. (om 11.00 Nws); 12.15 Loon naai werken, praatje; 12.27 Med. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Act. sportnws; 13.00 Nws; 13.10 Vara- varia; 13.15 Spelenderwijs de lichte muze; 13.40 Uitlaat, progr. v. r. twintigers; 14.15 Radio Jazzclub; 14.55 Voor nu en later, lezing; 15.10 Klass. Italiaanse opera-muz.; 16.00 Nieuws; 16.02 Lichte gram.; 16.45 Vragenvuur: een bekende Nederlander beant- (Adv.) In Chili heeft de politie een kordon gelegd om een Duitse landbouw kolonie, die volgens twee daaruit ont snapte personen het karakter van een concentratiekamp heeft gekregen. Het hoofd van de nederzetting, de 48- jarige Max Robert Schmidt-Georgi, is er vandoor gegaan. Hi) wordt zo wel door de Chileense politie als door Interpol gezocht. De zaak werd aan het rollen gebracht door de verklaringen van een 19- jarige jongen en een 43-jarige vrouw, moeder van drie kinderen, die na hun vlucht uit het kamp vertelden van de immorele en onmenselijke praktijken die er werden toegepast. Voor het geringste vergrijp werden lijfstraffen Een aardgasontploffing heeft zaterdagavond twee aan de Bad huisweg in Boskoop gelegen woon huizen zwaar beschadigd. De be woners van een van de panden wa ren afwezig, die van het andere bleven ongedeerd. Zij zijn elders onderdak gebracht. De brandweer bluste een begin van brand. Men vermoedt dat het aardgas een van de woningen is binnengestroomd uit een breuk in een door het verkeer verzakte on dergrondse leiding. toegediend, er bestond een strenge scheiding tussen de seksen (zelfs voor oehuwden) en er was sprake van ge dwongen kinder- en vrouwenarbeid, zo verklaarden zij. De vrouw is ter observatie opgenomen in een zieken huis te Parral, waar geconstateerd is dat ze aan ondervoeding lijdt, op haar benen talrijke sporen van naaldeprik- ken draagt en waarschijnlijk verdo vende middelen toegediend heeft ge kregen. De politie, bijgestaan door Interpol functionarissen, verhoort op het ogen blik de 300 bewoners van het kamp, waarvan de naam luidt „Dignidad" (waardigheid). Uit het onderzoek is tot dusver komen vast te staan dat de leiding van het kamp berustte bij een „raad" van vijf personen, allen voormalige nazi-officieren. Schmidt- Georgi was vroeger commandant bij de Luftwaffe. Een tweede lid van het kampbestuur, Paul Schaefer, zou door de Westduitse regering als oorlogs misdadiger worden gezocht. De kolonisten uit het kamp zijn vrij willigers die werken voor liefdadige doeleinden en slechts door particulier initiatief worden gesteund, zo heeft een woordvoerder gezegd van de „Particuliere Sociale Missie" in Sieg- burg, bij Bonn, onder auspiciën waar van de kolonie is gesticht. De „Mis sie" is In 1950 met haar activiteit begonnen. Een voormalige Chileense minister was bij toeval met haar in contact gekomen en had de vestiging van Duitse kolonisten in zijn land bepleit. Ongeveer 230 personen had den daarop het grootste deel van hun bezittingen verkocht om de reis naar Chili te bekostigen en daar een neder zetting te stichten, aldus de woord voerder. woordt vragen van jonge men sen; 17.00 Metropole-ork.: 17.30 Radioweekjournaal; 18.00 Nws en commentaar; 18.20 Tijd voor teenagers; 19.20 Boekbespre king; 19.40 Jazzmuz.; 20.00 Nws; 20.05 Al is 't niet met de bruid: oude en nieuwe dansen; 20.40 Licht instr. combo: 20.55 Twee onder één kap, hoorspel (2); 22.30 Nws; 22.40 Tango rumba orkest; 23.10 Licht platenprogr. en praatje; 23.55 Nieuws. HILVERSUM III: 9.00 Nws; 9.02 Solisten- en orkestenpara de; 10.00 Nieuws; 10.02 Lichte gram. v. d. tieners; 11.00 Nws; 11.02 Lichte orkestmuz.; 11.30 Muziek van het Leger- des Heils; 12.00 Nieuws, event, akt.; 12.02 Gevar. platenprogr.; 13.00 Nws: 13.02 Platenshow v. d. tieners; 14.00 Nws; 14.02 Hoogtepunten uit operettes, musicals en films; 15.00 Nws; 15.02 Klass. gram.; 15.30 Licht gevar. platenprogr.; (om 16.00 Nws); 17.00 Nieuws; 17.0218.00 Sportshow: bonte mengeling van reportages, uit slagen, commentaren en lichte gram. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws; 1 12.03 Filmkroniek; 12.40 Weer- bericht, med., progr.-overz. en s o.s.-berichten: 12.45 Lichte mu- 1 ziek; 12.55 Buitenlandse p°rs- i overzicht; 13.00 Nws; 13.20 Ka- mermuz.; 14.00 Nws; 14.03 Mu sical; 15.00 Nieuws: 15 03 Geva rieerd muzikaal progr.: 17.00 Nieuws, weerber. en med.: 17.15 Klass. muz.; "17 35 Dansmuziek; 18.CO Nws; 18.03 V. rl. soldaten; 18.28 Paardesoort; 18.30 Klein- kunstprogr.18.45 Soort; 1p 52 Gram.; 19.00 Nws; 19.40 Lichte muz.; 2C.00 Gevar. progr.: 21 00 Jazzmuz.: 22.00 Nws en berich ten; 22.'5 Gevar. muziek; 23.00 Lichte muz.: 23.30 De nachtvlin ders; 23.55 Nieuws. Televisieprogramma's NEDERLAND I: 10.30 Teleac: Logica (herh. les 3): 11.00 Te leac: Wij maken muriek (herh. les 1); 11.30—12.00 Teleac: De Attische Tragedie (herh. les 5); 16.00 Geheim Agent 86, tv-film; 16.25 Koning klant, progr. v. d. consument;. 16.50 Ieder diertje zijn pleziertje, progr. v. d. kin deren; 17.00 V. d. jeugd; 17.35 Holland-Befgië: Honder-een duels tussen de voetbalelftallen van Nederland en België, docu mentair progr. Aansl.: recht streekse reportage 2e helft wed strijd Nedèrland-België (oud internationals) te Dordrecht; 19.00 Journaal; 19.01 Klaas Vaak, film v. d. kinderen; 19.05 Raw hide, tv-film; 19.55 Tentoonstel- lings-genda: 20.00 Journ.; 20.20 Achter het nieuws; 20.45 Tel uit je winst, quiz; 21.20 Een straatje om met Dorus: licht progr.; 22.00 Mies en scène; 22.45 Journaal. NEDERLAND II: 16.00—17.30 Reportage 6 landen Eurovisie zwemtoernooi te Straatsburg; 20.00 Nws in het kort; 20.01 Ren dezvous a Paris, kroniek over amusement, kunst en kuituur in de Franse hoofdstad; 20.40 Poli tiemuseum, thriller; 21.40 Atten tie; 22.05 Morgen is het zondag; 2.10 Journaal. BELGISCHE TV (Ned. uitz.): 16.00 Zwemmen: zeslandenwed- strijd te Straatsburg; 17.25-18.30 Schooltelevisie; 18.55 V. d. kin deren; 19.00 Katholieke gods dienstige uitz.; 19.30 Progr. over pinguins; 19.55 Nederlandse les; 19.59 Weerber.; 20.00 Nws; 20.30 Wedstrijdspel; 21.40 Act.; 22.10 De man van Uncle, tv-feuille- ton: 23.00 Nieuws

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 7