open schoeisel Haartransplantatie oplossing voor kaalheid elke dag 'n fiets voor niets! A. Klaassen Zijn Uw voeten al klaar voor hüismiddei-tjes Menu van de week DUET In een leuke schort aan de schoonmaak Veiling te Sas van Gent I UNION Wij verzorgen MAIS0N MODERNE het woonhuis EEN UNION FIETS reeds vanaff 15950 „CONTACT" ÏSTYLOINrS Met het oog op Uw ogen een bril van 't BRILLENHUIS KIJKT UIT I 1 Zaterdag 9 april 1986 DE VRIJE ZEEUW Pacrina 7 DE INDELING DOE HET ZELF 1 - '1 -i1'-" 111 HET SCHOEISEL Wanhoop spaar plezierigmet 'met gratis waardezegels van 15 en 25 ct. De Speciaalzaak MEINHARDT ADVERTENTIES Prettige Paasdagen Als de Maartse buien voorbij zijn, dragen we al gauw weer ópen schoentjes en sandalen. De nieuwe sandalen laten veel van de voet, de blote voet, zien en daarom beginnen we dus nu al te zorgen, dat de voeten straks- gezien mogen worden. Hoe eleganter en opvallender onze nieuwe zomersan- dalen zijn, des te verzorgder horen de voeten er uit te zien. We kunnen dus geen eelt, geen winterhielen, geen likdoorns en geen lelijke huid tolereren. - --^4: Daarom bekijken we nü meteen onze voeten eens heel kritisch en we be ginnen dadelijk met een goede behandeling. Zien wè er geen kans voor om onze voeten zelf op te knappen, dan maken we zo snel mogelijk een afspraak met een pedicure. Na de eerste behandeling blijven we daar dan regelmatig heen gaan. Zeker eens in de maand. Nemen we de verzorging van de voeten zelf ter hand, dan beginnen we er mee de voeten, na de ochtendwasbeurt, twintig seconden lang onder de koude waterstraal te houden, ze ondertussen met natte handen licht mas serend. Daarna afdrogen met een ruige handdoek. Hebben we een wat ge voelige huid, dan wrijven we wat glycerine in de huid, jn'het bijzonder bij de hiel en de wreef. i>' 's Avonds nemen we een warm voetbad. Hebben we overdag een beetje veel van onze voeten ge vergd, dan mag het water tame lijk warm zijn. We borstelen met zeep en borstel over de voet, de zijkanten, de voetzool en vergeten ook het onderbeen en de kuit niet. Verder wennen we ons aan om 's morgens bij het wakker worden, de benen in bed te ontspannen en de voeten een keer of tien naar voren en naar achteren te buigen, 's Avonds voor het slapen gaan we een andere oefening doen. We gaan op de tenen staan, om dan langzaam de hielen weer op de grond te laten komen. Dit her halen we zo'n keer of twintig. U weet toch, dat het de voeten ten goede komt als we zoveel mo gelijk barrevoets lopen? 's Zo mers in het gras of op het zand en gedurende de vakantie-aan-zee, als het even kan, per dag een uur op het natte, stevige zand, vlak bij het water lopen. We wennen ons er ook aan de voeten elke week een half uurtje te pedicuren. We beginnen deze wekelijkse beurt met het baden van de voeten in een warm sopje. Daarna knippen we de nagels met eén goed nagelschaartje. Niet té kort, want dan valt de natuur lijke bescherming van de topjes van de tenen weg. De nagelhoek jes mogen niet te diep uitgeknipt worden, want dan kunnen de na gels zo gemakkelijk in de huid groeien. Na het knippen vijlen we de nagels even bij en vervolgens schuiven we de nagelriemen voor zichtig terug. In open schoentjes staat het aardig om gelakte voetnagels te hebben, bovendien camoufleert de lak minder mooie nagels. Vóór het lakken moeten we er echter aan denken, dat voeten met gelakte nagels meer aandacht trekken. Wéér een reden om de voeten tot in de puntjes te verzorgen. Ook moeten we opletten, dat de kleur van de nagellak met onze kleren overeenstemt en ook de kleur van de nagels van de han den en met de kleur van de san dalen. We brengen dé lak dun op. Om dit laagje'goed en ongestoord te laten drogen, stoppen we kleine propjes watten tussen de tenen. Na het drogen' lakken we nog een keer dun over. Als dit laagje droog is, dan brengen we tenslotte nog een laagje5 kleurloze lak aan. GOED NIEUWS VOOR KAALHOOFDIGEN DIE MET DE HANDEN IN HET HAAR ZITTEN Eenmaal per week ondergaat •en direkteur van een Newyorks reclamebureau een nogal bijzon dere operatie. Dan verwijdert een huidspecialist kleine stukjes be haarde hoofdhuid van het achter hoofd van zijn patient, die op een indrukwekkende kale plek boven op zijn hoofd worden geplant. Na ongeveer 150 transplantaties, die ongeveer drie maanden zullen du ren, zal 's mans hoofd weer op de oorspronkelijke wijze met haar zijn bedekt. Acht jaar geleden kon slechts de pruik de kaalhoofdigen soelaas bieden, aangezien andere oplos singen voor het probleem meer op commerciële dan op wetenschap pelijke kennis stoelden. Het bo vengenoemde „ponstransplantat ie - systeem" heeft naar schatting tienduizend mannen en enkele vrouwen een fraai hoofd met haar geschonken. Deze door dr. Norma Orentreich ontwikkelde methode wordt in het aprilnummer van het maandblad „Het Beste" besproken. Dr. Orentreich, die dermatologie doceert aan de universiteit van New York, gaat op de volgende vijze te werk. Allereerst verwij dert hij een klein rond stukje huid van ongeveer 4 mm doorsnee van de; kale plek. Hij doet dat met '.«hulp van een proef-excisie- boortje, een hol, naaldachtig in- trument, dat voor het nemen van weefselmonsters wordt gebruikt. Bovendien boort hij met dit in strument op de donorplaats een Klein haardragend stukje huid uit. Dit drukt hij vervolgens in het Eeltplekjes behandelen we met puimsteen of een speciaal eeltkus- sentje, dat bij elke drogist ver krijgbaar is. Het beste tijdstip om het eelt te verwijderen, lijkt ons 's avonds na het voeten wassen, want dan is de huid geweekt. Na de behandeling wrijven we de voeten met glycerine in. Tegen winterhielen en winter tenen doen we alles wat de bloeds omloop bevordert. Dagelijkse wis selbaden en goede, ruime schoe nen dragen. Een lelijke huid knapt op door 's morgens en 's avonds een mas- sage met een droge borstel toe te passen. We beginnen bij de voeten en werken in cirkelende bewegin gen omhoog. We gebruiken hier bij een zachte borstel. Na het borstelen wassen we de voeten en de benen, wrijven ze met een zachte, geruwde badhanddoek ■droog en wrijven ze met een vette -•^prème in. En in de winter dragen V we warme kousen of maillots. Tegen transpirerende voeten kunnen we ook iets doen. Twee maal daags wassen we de voeten, drogen ze goed af en poederen ze met een speciale voetpoeder. Da gelijks trekken we schone kousen en goed geluchte schoenen aan. Likdoorns kunnen we alleen kwijtraken als we ale nauwe en knellende schoenen radicaal weg doen. De eksterogen zelf kunnen we het beste door een pedicure laten weghalen. Maar natuurlijk heeft een goede voetverzorging geen effect, als we geen goed schoeisel dragen. 1 Schoenen zijn er om gemakkelijk j te lopen, daar moeten we dus bij i het kopen in de eerste plaats aan S'j denken. Het beste kopen we daar om onze schoenen in de namiddag, als de voeten door het lopen en staan vermoeid zijn geworden. We merken dan immers het beste of de nieuwe schoenen wel prettig zitten! Verder is het zaak de zelfde schoenen, zo mogelijk, niet langer dan drie dagen achter elkaar te dragen. Schoenen hebben n.l. ook rust nodig. Ze moeten tijdens die rust niet in een luchtdicht afge- sloten kast geborgen worden, maar het liefst zó, dat ze goed kunnen luchten. Kan u geen af stand doen van de hoge hakken, went u zich er dan aan enige ma- 'P len per dag van schoenen en dus van hakhoogte, te wisselen. Dit schoenen wisselen werkt tegelij kertijd als een voetmassage. Dat we elke dag schone kousen aan trekken is natuurlijk vanzelf sprekend. BETTY TEELING. (Adv.) *>.1 kale hoofdhuidwondje. Een een voudige druk met de vingertoppen houdt het transplantaat op zijn plaats totdat zich na enkele mi nuten een stolsel heeft gevormd, waardoor het blijf't Zitten. Het is in wezen een vrij simpele ingreep, die slechts een plaatselijke ver doving vereist. Voor hgt op deze wijze tot stand brengen van een volle haardos zijn, aangezien elk stukje donorhuid slechts zes tot zestien haren heeft, 300 tot 500 transplantaties nodig. Omdat ieder transplantaat de tijd moet hebben om te helen voordat er een nieuw kan worden naast geplaatst, is het aantal van deze kleine operaties, dat achter elkaar kan worden uit gevoerd, beperkt. Per week kun nen echter 75 transplantaties wor den verricht, alhoewel dat tevens het maximum aantal is. Bij iemand die matig kaal is kan dr. Oren treich binnen een maand de be handeling voltooien. Breken er nu gelukkiger tijden aan voor deze man? Even lijkt het erop, maar al spoedig begint op nieuw de haaruitval, een stiuatie die de betrokkene zo goed kent. De patiënten worden echter van tevoren gewaarschuwd, dat dit proces zich zal voordoen. Boven dien is het slechts van tijdelijke duur, want na ongeveer twee tot drie maanden beginnen opnieuw de haren té. groeien, van dezelfde sterkte en kwaliteit als die'van de donorplaats. Niet iedere kaalhoofdige kan door- middel van haartransplanta tie uit. zijn. Weinig benijdenswaar dige positie worden verlost. Het is bijvoorbeeld Noodzakelijk, dat de donorplaats voldoende haar heeft. Daarnaast spelen faktoren als tijd en geld een belangrijke rol. De huidspecialist dient veel vuldig te' worden bezocht, terwijl voor een transplantatie een be drag, variërende van ongeveer 20 tot 80 gulden in rekening wordt gebracht,Vandaar dat de patiënt na afloop een rekening kan ver wachten, die de 4.000 gulden ikan overschrijden. Een toenemend aantal mensen in de Verenigde Staten, van uiteenlopende beroe pen, vinden't. de'prijs waard. Men dient echter wél óver veel tijd, geld en ëen behoorlijke dosis resterende haargroei te beschik ken. Hopelijk openen aktiviteiten en onderzoékmgën, zoals door dr. Norman Orentreich worden ver richt, nieuwe perspektieven voor het probleem van de kaalhoofdi gen. vraag vooral om de DUBT-spaarkaart De Paasgedachte; het begin van een nieuw leven hemt vrijwel overal tot uiting. Niet alleen de natuur laat ons het ontspruitende leven zien, ook allerlei Paasgebruiken van oudsher duiden hierop. Na een lange vasten tijd was het gebruik van vlees en drank een genoegen op zich. Op de Paastafel werden vroeger eieren (teken van het jonge leven) met vlees, groenten en kaas opgedist, te midden van groen en bloemen. Het Paaslammetje, gemaakt van de eer ste grasboter, mocht niet ontbreken. In deze haastige moderne tijd is het leuk om iets van die tradities vast te houden. Zo is het mogelijk de Paas- lammetjes zelf te maken in speciale houtvormpjes. Deze worden één nacht in pekelwater gelegd, waarna de boter er stevig in wordt gedrukt. Nadat de vorm is verwijderd wordt een krentje als oog erin gedrukt, een takje buxus (of ander fijn groen) in het oor gestoken duidt op de vrucht baarheid en het ontluikendleven. PAASZONDAG: Lucullus Paas-ei; Juliennesoep, varkensrollade, - aardappelen, spinazie met sol daatjes; crêpes Suzette. PAASMAANDAG: Grapefruit; koud vlees, gebakken aardappelen, sla, saus van sourcream met krui den; kaasdessertschotel. DINSDAG: Lever, appelmoes, gebak ken uien, aardappelen; karne- melksepap; WOENSDAG: Nasi-goreng; appel. DONDERDAG: Schotel van witte bo nen, tomatensaus en gehaktbal letjes, rauwe witlofsla, rijst met rabarber. VRIJDAG: Kop tomatensoep; gebak ken vis of gebakken champig nons; worteltjes en aardappelpu- ZATERDAG: Stamppot rauwe andij vie met uitgebakken spek en ge raspte kaas; yoghurt met appel. Lucullus P'aas-ei Kook per persoon 1 ei hard en snijd er van onderen een klein kapje af, zodat het blijft staan. Ook van boven een kapje afsnijden. Hol de eieren voorzichtig uit en roer de ge zeefde eierdooiers met wat zure room (sour cream) of ongeslagen room met een druppeltje citroensap aange- zuurd tot een smeuig geheel. Kruid het mengsel met iets mosterd, zout, peper, worcestersauce en paprika poeder en vul hiermee de eieren op hieuw. Leg vervolgens lange, smalle repen augurk en paprika (zoetzuur uit potjes of vers) zo over het ei, dat ze afhangen en zet tot slot het kapje er weer op. Plaats ze op een rond uit gestoken plakje kaas (groter dan het ei) en rangschik de eieren met kaas op een schotel met slablaadjes. Gar neer het geheel verder met radijsjes en plakjes uitgetande groene kom kommer. Crêpes Suzette 80 gram bloem, 3 dl melk, eieren (2), zout50 gram roomboter. Voor de vulling: 75 gram room boter, 75 gram poedersuiker, 2 lepels apricot brandy of oranje curacao. Maak van bloem, boter, melk, eie ren en zout een glad flensjesbeslag. Smelt 50 gram boter en roer dit afgekoeld door het beslag. Bak mooie dunne flensjes (aan één kant) van dit mengsel. Het is niet meer nodig steeds boter in de koekepan te doen, omdat het beslag door de toegevoegde boter vet is en niet aan de bodem van de koe kepan zal gaan vastzitten. Maak de vulling, door de poeder suiker te zeven in de romig geroerde boter en druppelsgewijs de likeur toe te voegen. Leg in elk flensje een klontje van de crème, rol ze op en stapel ze dakpansgewijs in een vuur vaste schotel. Flambeer deze ten slotte met iets rum, cognac of curacao. Het it er weer van gekomen; voor jaar en vanzelfsprekend.grote schoonmaak. We beginnen niets ver moedend bij de zolder. We hebben een gemakkelijke rok aangeschoten en een leuk wit truitje. We stoffen, we vegen, we lappen. En als we 's avonds uitgeput in een stoel val len, is die gemakkelijke rok ontoon baar en het witte truitje lijkt nooit wit geweest te zijn. Maar een schort dragen, nee, zo'n raar lastig ding met die afzakkende banden, daar begin nen we niet aan. Maar toch, als u de nieuwe schorten/mode ziet, zult u zonder meer van gedachten verande ren. Jazeker, ook in de schortenwereld is iets van de mode te merken. Het gebloemde schort-met-banden voor achter het fornuis is uit de tijd. De twee banden over de schouder en de twee vanuit de taille op de rug be staan niet meer. Een leuk en kleurig geval, dat je over je hoofd trekt en hier en daar met een paar knopen vastmaakt, dat is de schort van tegenwoordig. De kleren er onder kunnen niet meer vuil worden en af zakkende schortenbanden bestaan eenvoudig niet. Het materiaal waarvan een schort wordt gemaakt was vroeger bijna altijd katoen. Katoen is namelijk niet duur, het kan goed gewassen worden en het draagt licht en luchtig. Boven dien is katoen meestal bijzonder sterk. Maar wat nog beter gewassen kan worden en lichter en luchtiger gedragen wordt en nog veel sterker moet zijn, dat is nylon en daarom worden bnija alle moderne schortjes daarvan gemaakt. Franse kunststof Ook de nieuwe nylfranee wordt met allerlei leuke dessins bedrukt en er worden niet alleen schorten van gemaakt maar ook allerlei andere kledingstukken. Nu hoeft u dus niet langer uw oudste kleren op te zoe ken als u aan de schoonmaak gaat. Een leuk soort kledingstuk, dat nog maar heel weinig weg heeft van zo'n lelijke oncharmante schort, wordt het huisvrouwenuniform. En er zitten leuke modelletjes bij, dat kunnen we u verzekeren. We zagen een hele leuke met een grof bloemdessin, die heel veel weg had van een overgooier. Een lage ronde hals, geen mouwen, een klein cein tuurtje en een knoopsluiting aan de zijkant werkten hieraan mee. Heel anders, maar minstens even leuk, zijn die schortjes, die tot aan de hals gesloten zijn en een stuk bo ven de knie blijven» De knoopslui ting zit hier op de schouder. Ook voor deze modelletjes wordt nyl franee gebruikt, vaak ook weer grote trossen bloemen op een donkere ach tergrond. Weer iets anders was een schort waarvan de zijnaden niet dicht ge stikt waren, maar bij de taille met een strikje bijeen gehouden werden. Op het voorpand waren twee zakjes in een contrasterende kleur gestikt, wat eigenlijk toch wel weer grappig was. U moet er maar eens op uit gaan, u komt vast en zeker met iets leuks thuis. MARIAN. Notaris D. H. DE GRAAF te Axel zal op woensdag 13 april 1966, des namiddags om 3 uur in Hotel „De la Bourse" aan de Westkade 67 te Sas van Gent, ten ver zoeke van de familie A. van BelleghemVernaeve pu bliek verkopen: Westdam 62, met schuur, verder aanbehoren, erf en tuin te Sas van Gent, kadastraal bekend, ge meente Sas van Gent, sectie C, nummer 3959, groot 2.30 aren, behoudens toestemming van de betreffende instantie, vrij van huur te aanvaarden. Betaling koopsom uiterlijk 13 mei a.s. en betaling vei- lingskosten binnen een week na toewijzing. Bezichtiging óp heden zaterdag 2 en 9 april a.s., telkens van 14 tot 16 uur. Nadere inlichtingen-ten kantore van genoemde notaris. v.h. Standaert Noordstraat 32 TERNEUZEN tel. 01150-2215 KOOP PRIJSBEWUST KOOP KWALITEIT Alle uitvoeringen zowel voor dames, heren en kinderen uit voorraad leverbaar. RIJWIEL. EN BROMFIETSHANDEL Vlooswijkstraat 36 Terneuzen Telefoon 3447 L. M. BROOD Larixstraat 42 AUTORIJSCHOOL Tel. 4010 (b.g.g. 2630) AUTOVERHUUR Rijlessen a 8,- p. vol uur (zonder enige prijsverhoging) in binnen- en buitenlandse bladen Administratie DE VRIJE ZEEUW Tel. 011502073 - Terneuzen ^IIIIIIIIIIIIIIIIIIÜIIIIIIIIÜIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllKIIIIIIIIIIIIIIIIIIÜIIIIIjlIjlltllllIlIllllltljlll worden U toegewenst door g DAMES-HERENKAPSALONS - PARFUMERIE g Nieuwstraat 36 - Terneuzen - Telefoon 2070 g

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 7