PROVINCIAAL NIEUWS VAN DER SLOOT Verpleegsters- droom KERKDIENSTEN Weekenddiensten Voor de zondag VOOR WIE GEZELLIG lil WIL* FRITUREN Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 9 april Terneuzen Breskens Goes Oostburg Zaamslag Modeschoenen Toelagen onregelmatige dienst voor ambtenaren Brand aan boord van de Ping-An Valse Belgische bankbiljetten De gemeentepolitie verzoekt ons bekend te maken dat de vo rige week in een textielwinkel in Terneuzën en de week daar vóór in een viswinkel te Axel een (onbekende) klant met een vals bankbiljet van 1000 B. frs betaalde. In beide gevallen werd de vervalsing op de Amro-bank ontdekt. Daar deze emissie van 1000 B. frs door de nationale bank van België uit de circulatie wordt genomen, vreest de politie dat men de nog aanwezige valse bankbiljetten met spoed van de hand wil doen. Het betreft bil jetten van het type eeuwfeest. Het zijn de vaise bankbiljet ten die in 1963 in omloop wer den gebracht en die in 1963 en 1964 ook werden aangetroffen in Sluis, Oostburg, Middelburg en andere plaatsen in Zeeland. De winkeliers wordt aangera den bij het ontvangen van 1000 B. frs.-biljetten te letten op de volgende valsheidskenmerken: Alle valse biljetten dragen aan de Franstalige zijde rechtsboven het nummer 6764M822 in zwarte cijfers en linksonder het num mer 169086822 in groene cijfers, alsmede de datum van uitgifte 28-8-57 in zwarte cijfers; de revers van de jas zijn op de beel tenis niet opgedrukt; op de ech te biljetten is de opdruk voel baar. De pet van de schipper op de Vlaamstalige zijde in bruin in plaats van blauw-grijs. Alle kleuren van het biljet zijn flets. Bij het aantreffen van een vermoedelijk vals bankbiljet van 1000 B. frs wordt men verzocht zich terstond tot de plaatselijke politie te wenden. Comité van aanbeveling afscheid mr. Rijpstra Het comité van aanbeveling dat werd gevormd om burge meester Rijpstra bij diens ver trek naar Almelo namens de ge hele gemeente een passend ge schenk aan te bieden, heeft een dezer dagen een circulaire doen verschijnen. Hier bekent het comité zijn onmacht om zelfs maar in het kort op te sommen wat tijdens de betrekkelijk korte ambts periode van burgemeester Rijp stra tot stand kwam. Het afscheidsgeschenk wil men op vrijdag 15 april a.s. aanbie den tijdens het officiële af scheid. Eventuele bijdragen kunnen worden gestort op giro 51.59.87 van de Algemene Bank Neder land te Terneuzen met vermel ding „Huldiging burgemeester". De bijdragen kunnen ook wor den bezorgd bij een van de leden van het comité, waarvan de adressen op de circulaire ver meld staan. Eieren zoeken Oranjekwartier Traditiegetrouw bezorgt het bestuur van het Oranjekwartier de kinderen uit de buurt van daag een Paasverrassing. Maar ze moeten er iets voor doen. Vannacht terwijl de kleinen sliepen, heeft de heer F. Lauret, die reeds van de oprichting af bestuurslid is en de man van de „karweitjes" is, op een alleen aan op hem bekende plaatsen een vijftigtal eieren verstopt. Nu is de opdracht voor de kin deren van 3 tot 10 jaar de eieren te zoeken. Om half twaalf worden ze in geleverd en de vinders krijgen voor elk gevonden ei een groot chocolade-paasei in de plaats. Maar ook de kinderen, die niet over speurderstalent bleken te beschikken, wacht een verras sing. Het bestuur rekent er echter op dat het zoeken tot de kinde ren beperkt blijft, omdat het al is voorgekomen, dat ook volwas senen „hielpen" de eieren te zoe ken. Gezamenlijke Paaszang Vanmiddag om 5 uur organi seert de Terneuzense sjaloom- groep een gezamenlijke Paas- zangbijeenkomst op het Schut tershof. De zang wordt begeleid op een Hammondorgel. Avontuurlijke jongelui Donderdagmorgen trof de po litie in Terneuzen twee minder-,- jarigen aan, een zware koffer torsend en zoekend naar hetgeen ze waarschijnlijk zelf nog niet wisten. Bij een verhoor bleken het een zekere M. v. D. en J. B. te zijn, resp. afkomstig uit Tilburg en 's-Hertogenbosch. Het bleek dat voor laatstge noemde reeds een telexbericht was binnengekomen tot opspo ring en terugbrenging naar de ouderlijke woning. Bij telefonische navraag bleek dat ook voor v. D. eenzelfde op roep Was uitgegaan, In de loop van de dag werd v. D. door de familie opgehaald en werd B. door de parketgroep naar zijn ouderlijke woning te ruggebracht. Lijst P.v.d.A. In .het verenigingsgebouw „ïmmanuel" heeft de P.v.d.A. afd. Breskens een goed bezoch te vergadering gehouden. Op deze vergadering werd de kan didatenlijst voor de a.s. gemeen teraadsverkiezing vastgesteld. De lijst ziet er als volgt uit; 1. J. Vergouwe; 2. W. van der Hooft; 3. J. de Nooijer; 4. C. Kosten; 5. A. Oosterling; 6. mevr. Hensenv. Zandvliet; 7. Iz. No- tebaart; 8. P. Verploeg; 9. D. Koster; 10. A. de Nooijer; 11. J. Hoogstad; 12. P. Pielaat. Voorzitter W. van der Hooft bracht dank aan de vergadering voor de vlotte wijze waarop de lijst kon worden samengesteld. Verheugd was hij over het groot aantal jongeren op deze lijst. Vergadering plattelandsvrouwen De Nederlandse vereniging van plattelandsvrouwen afdeling West Zeeuws-Vlaanderen heeft in „Scherbeijns Eethuis" een al gemene vergadering gehouden. Mevr. Vroonvan Maarleveld kon een groot aantal leden wel kom heten. Mej. A. v. d. Leeden, prov. sekretaresse uit Goes, hield een lezing met discussie over „Wel en wee rond de t.v.". In haar beantwoording zette zij de mogelijkheden van het t.v.-bekijken uiteen. Zij gaf tips over het ontvangen van de t.v. in de huiskamers en het afstem men van de programma's op de keuze van de gezinsleden. Het bleek dat ook bij de aan wezigen veel problemen rond de t.v. leven. Als bijzonderheid vertelde mej. v. d. Leeden haar beleve nissen bij het bijwonen van het huwelijk van prinses Beatrix in de Westerkerk te Amsterdam en het aanbieden van het hu welijkscadeau op paleis Soest- dijk. Aanvoer vismijn Aan de gemeentelijke vismijn zijn in de week van 4 t/m 9 april aangevoerd: 3151 kg exportgarnalen; 192 kg bot; 1114 kg gul; 638 kg schar; 3580 kg tong; 2469 kg schol; 155 kg griet; 231 kg wij ting; 91 kg tarbot; 22 kg rog; 11 kg wulken en 451 kg onverkoch te bot. Schakelprogramma tweede net op 19 april Ter gelegenheid van de officiële ingebruikstelling van de tweede net-zenders Goès en Markelo op 19 april a.s. zal een zogenaamd schakelprogramma worden uit gezonden, waarvan de onderdelen beurtelings te Markelo en Goes worden verzorgd. Het programma is getiteld „Dichter bij Lopik" en wordt rechtstreeks uitgezonden van 20 tot 21 uur over Nederland II. In Goes is de NCRV-televisïe met de productie belast; in Mar kelo de KRO-televisie. Aad van den Heuvel en Dick van Rueler presenteren het pro gramma, dat geregisseerd wordt door Wim van Baarle en Henk Veensra. Te Goes wordt het programma gepresenteerd in de veilinghal van de veilingvereniging „Zuid- Beveland". Het programma dat o.a. ele menten bevat uit het culturele leven van de provincies Zeeland en Overijssel en via film tevens aandacht besteedt aan problemen in de betrokken provincies, zal voorts een korte toespraak van de commissarissen van de konin gin van Zeeland en Overijssel be vatten, terwijl minister J. M. den Uyl bereid is gevonden tot een kort vraaggesprek met betrek king tot de industrieproblemen. Na afloop volgt een receptie in het restaurant btl de veilinghal. Hogere omzetten bij Zeeuwse fruitveilingen De Zuidbeveldanse fruitveilin gen hebben in het boekjaar 1965/66 hogere omzetten be haald dan in het jaar daarvoor. Zowel bij de veilingsvereniging „Zuid-Beveland" te Goes als bij die te Kapelle-Biezelinge werd het boekjaar op 31 maart afge sloten. Bij de veiling „Zuid-Beveland" te Goes werd een omzet behaald van ruim 12,7 miljoen gulden tegen het vorig boekjaar 8,9 mil joen gulden. De veilingsvereniging „Kapel le-Biezelinge en omgeving" sloot het boekjaar 1965/66 af met een omzet van 12 miljoen gulden te gen het vorige jaar ruim 10 mil joen gulden. De verhoogde omzet komt vrij wel geheel voor rekening van de appels en peren. Door het in produktie komen van nieuwe aanplant neemt de aanvoer jaar lijks toe en de prijzen lagen dit seizoen op een aanmerkelijk ho ger niveau dan het jaar daarvóór. Beide fruitveilingen hebben op het ogenblik nog steeds ruime aanvoeren van appels van over wegend goede kwaliteit. De Gol den Delicious neemt daarbij een overheersende plaats in. Avondkaartleesrit De autoclub „W.Z.A." organi seert op vrijdag 15 april een avondkaartleesrit, die ook aan de minder ervaren rijders ge noegen zal verschaffen. De leng te van deze rit bedraagt 50 kilo meter en er wordt gereden met een gemiddelde snelheid van 30 km per uur. De eerste auto start om 8 uur op de Markt te IJzen- dijke en onmiddellijk na het sluiten van de controle wordt de uitslag bekend gemaakt in lunchroom „Raven" te Oostburg. Paassamenkomst vrouwenvereniging De hervormde en gereformeer de vrouwenverenigingen hielden gezamenlijk een samenkomst in het teken van hetPaasfeest. De leiding van deze avond be rustte voor de pauze bij de pre sidente van de geref. vrouwen vereniging, mevr. ScheeleDees, en daarna bij die van de herv. vereniging, mevr. Bechtvan der Zee. Op deze samenkomst werd een paasliturgie gelezen en gezon gen, terwijl het verhaal „De Le gende van de doornstruik" werd voorgelezen door mevr. Lensen- de Bokx. Mevr. BaremanHamelink de clameerde en een koortje onder leiding van de dames Oele en De Jager zong verschillende lie deren. De opkomst van de dames was goed. Ongeveer 75 leden waren aanwezig. Uitreiking verkeersdiploma's In het gemeentehuis te Zaam slag reikte burgemeester J. van Wijk donderdagmorgen in tegen woordigheid van de gemeente secretaris en de heren A. de Ja ger en A. Janse van de rijkspo litie met een toepasselijk woord de diploma's uit aan de 42 leer lingen van de lagere scholen, die voor het theoretisch en practisch gedeelte van het verkeersexamen waren geslaagd. Hij dankte de onderwijzers voor het onderricht en de politie voor de verzorging van het examen. Bij ontstentenis van adjudant De Ruiter uit Kloosterzande sprak opperwachtmeester De Ja ger de geslaagden toe. Hij hoop te dat dit diploma de kinderen zal aansporen hun verkeersken- nis toe te passen, bij te houden en zo mogelijk bij het voortge zet onderwijs uit te breiden. De door het gemeentebestuur beschikbaar gestelde wisselbeker reikte de burgemeester uit aan het hoofd der C.V.O.-school, de heer P. de Leeuw, omdat deze leerlingen het beste gemiddelde hadden gehaald. De heer De Leeuw sprak mede namens de collega's zijn dank uit voor de aandacht die gemeentebestuur en politie aan dit verkeersexa men besteden. De namen der geslaagden zijn: Van de geref. school Reuzen- hoek: Gerda Scheele, Kees Ba reman, Cathrien Guiljam, Rinus de Pooter, Catrien van de Ree. Van de school voor C.V.O.: Clara Scheele, Henk Pladdet, Lidy Verbrugge, Matty de Vos, Heieen Dielemah, Corrie Hame link, Addie de Leeuw, Aaltje Zegers, Nelleke Kaijser, Mieke Alewijnse, Ina de Putter (allen met lof), Jaap Goossen, Lia de Kubber, Gillie Overdulve en Francien Hamelink. Van de geref. school Riemens- straat: Anneke Mechielsen, Tru- die Haak, Elly de Feijter, Joke Meesen, Corrie Tange (allen met lof), Marjan van Leeuwen, Paul de Kraker, Elly Boeije, Jan Die- leman, Marinus Dees, Cor den Hamer, Jos Hamelink, Ineke Hamelink, Annie Mol, Jaco Ver linde, Piet Riemens, Ko Geluk, Jan Verberkmoes, Mien Buijze, Pieter Jansen, Suzan Jansen en Jan den Deurwaarder. Geslaagd Bij de examens van de muziek school te Terneuzen slaagden onze dorpsgenoten Krijn Diele- man voor l.e graad cello (met lof) en Ria Dieleman met het hoogste lof le graad viool. !(Adv.) Origineel COBRA slangenleer zwart, blauw, cognac, beige Noordstraat Terneuzen Alle ambtenaren behalve de hoofdambtenaren komen na 1 juli in aanmerking voor een toe lage, als zij werken in ploegen- of onregelmatige dienst, aldus blijkt uit het A.R.K.A.-weekblad, het orgaan van de rooms-katho- lieke ambtenarenvereniging. Uitbreiding van het aantal ambtenaren die recht hebben op de toelage, is het resultaat van het overleg in de centrale com missie voor georganiseerd over leg in ambtenarenzaken. Tot dusver komen nagenoeg uitsluitend ambtenaren, die be zoldigd worden volgens de toon groepen of schaal 35 (maximum salaris 772 gulden) in aanmer king voor een dergelijke toe lage. De nieuwe regeling zal voor lopig nog niet worden toegepast voor het personeel van het ge vangeniswezen, de rijkscontro leurs van het verkeer, het per soneel van het loodswezen, van het marinebewakingskorps en van het korps controleurs ge vaarlijke stoffen. Over deze ca tegorieën zal nader overleg wor den gepleegd. Over de berekeningsbasis van de toelage is men het in de cen trale commissie niet eens ge worden. Als berekeningsbasis is 772 gulden gesteld. Wie minder verdient dan 772 gulden, krijgt de toelage bere kend over zijn volle salaris. Wie 772 gulden of meer verdient, over niet meer dan 772 gulden. De meerderheid van de centra les van overheidspersoneel heeft zich met dat maximum niet kun nen verenigen. TERNEUZEN: Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter K. J. Hoving, Oranje straat 25, telef. 2445. Van maandagochtend 8 uur tot dinsdagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter R. J. P. Bauwens, Jac. van Lennepstraat 87, telef. 3768. Tijdens de Paasdagen is apotheek Klaassen, Noordstraat 54, tel. 2090, geopend. Zaterdag-, zondag- en maandag dienst Kruisverenigingen Groene en Wit-Gele Kruis: zr. A. C. Leen- houts, v. Steenbergenlaan 68, telef. 3360. AXEL: Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter C. A. Schiltman, Nieuwstraat 36, telef. 777. Van maandagochtend 8 uur tot dinsdagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter W. G. C. Kok, Oranje straat 19, telef. 555. SLUISKIL, IIOEK EN PHILIPPINE Zaterdag-, zondag- en maandag dienst Kruisverenigingen Groene en Wit-Gele Kruis voor Sluiskil Hoek en Philippine: zr. Villerius te Hoek, zo nodig te bereiken 01150 —3360. DIERENARTS: Van zaterdagnacht 12 uur tot zon dagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waargenomen door dierenarts J. F. de Haas, Axel- sestraat 108 te Zaamslag, telef. 01153—366. Van zondagnacht 12 uur tot maandagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waarge nomen door dierenarts C. J. Cy- souw, Westkade 119a te Sas van Gent, telef. 01158—588. (Adv.) ZONDER SPATTEN-ZONDER WALM D. 100.96.65 DOOR LILIAN WOODWARD 35 Als het zo nu maar kon blijven. Als ze maar niet naar Londen terug hoefde te gaan, naar het hartsverdriet om iemand, van wie ze hield, met een ander ge trouwd te zien. Als ze nu maar alle schepen achter zich durfde te verbranden en naar 't andere eind Van de wereld ging het kon niet schelen naar welk land met iemand die net zo vrolijk en grappig was als Ricky Smail- ford. Ze reden de heuvel af en Ricky draaide het erf op van een cafeetje dat een terrasje had dat op zee uitzag en waarop tafeltjes stonden onder felgekleurde para sols. „Koffie?" vroeg Ricky en toen ze knike, bestelde hij die bij de dikke Italiaan die op de uitkijk stond om eens te kijken wie zo vroeg op de dag z'n etablissement met een bezoek vereerden. Terwijl ze op de koffie wacht ten, staarde Ricky over de zee, die blikkerde achter de palmen aan het eind van de tuin. „Het moest gewoon zo zijn, dat ik je vandaag zou ontmoeten," zei hij. „Ik had naar Patula moe ten gaan om je te zoeken als de voorzienigheid je niet naar Femosa gevoerd had." Ze trok vragend haar voor hoofd in rimpels. „Maar ik begrijp het niet, Ricky. Waarom wilde je me juist vandaag speciaal ontmoeten?" Hij draaide zich om en keek haar aan. Zijn ogen lachten niet meer. Ze stonden heel, heel ern stig. „Daar had ik een goede reden voor," zei hij langzaam. „Ik wilde je ten huwelijk vragen." XVIII Janice zat doodstil uit te kijken over de zee. Had Ricky haar heus gevraagd met hem te trouwen? De dikke kastelein bracht hun koffie. Hij zette de kleine blauwe kopjes op tafel en ging een paar passen achteruit. „Het is een prachtige dag," kondigde hij breeduit lachend aan, net als zijn soortgenoten be lust op een vriendelijk praatje. Ricky knikte wat ongeduldig. „Ja, schitterend, Dank u voor de koffie." „We hebben een prachtig zand- strandje aan het eind van de tuin," ging de man verder. „Heel rustig om te zwemmen. Ik kan u naderhand ook een glas wijn brengen..." „Dank u. We zullen alleen koffie nemen." Er zat 'n scherpe klank in Ricky's stem ,die de man onderkende. Met 'n buiging trok hij zich terug in het cafeetje en vertelde knorrig aan z'n dikke vrouw dat de jonge signor en signorina zeker gekibbeld had den. „Is het zo'n schok voor je ge weest?" vroeg hij. „Ik had je er niet zo mee moeten overvallen." Ze glimlachte. „Het heeft me overrompeld," gaf ze toe. Daarna werd ze ernstig en vroeg: „Je meende het serieus, neem ik aan?" Hij roerde in z'n koffie en keek in het dampende vocht alsof hij daarin iets heel kostbaars uitge beeld zag, „Ik ben nog nooit in m'n leven zo serieus geweest," zei hij rus tig. „Ik geloof dat ik vanaf het eerste ogenblik dat ik je zag, die middag op Patula, toen je op het strand lag te slapen en ik je wak- ker kliste, van je gehouden heb. Weet je nog?" Alsof ze dat kon vergeten. Lieve Ricky, dacht ze. Hij is zo aardig. Als ik maar zoveel van hem kon houden als hij verdient. Maar dat was onmogelijk. In de eerste plaats was David er of was dat wel zo? Zij kon hem wel liefhebben, maar hij hield niet van haar. Hij hield van iemand anders, iemand in Enge land en hij zou naar huis gaan om te trouwen de volgende morgen. En dan was Ricky er ook nog. Ricky, de geheimzinnige, die ze op een beslist vreemde manier zich had zien gedragen op Patula. „Ricky," begon ze aarzelend. „Ik... je hebt me werkelijk over rompeld. Ik vind je heel aardig, maar... maar vind je niet dat we nauwelijks iets van elkaar afwe ten?" „Ik weet dat je het liefste meisje van de wereld bent en dat ik je graag als vrouw zou willen hebben." „Dat bedoel ik eigenlijk niet," zei ze vriendelijk. Hij vermeed haar aan te kijken en speelde met zijn lepeltje tus sen zijn vingers. Terwijl ze zo naar zijn ernstige, afgewende ge. zicht keek, dacht ze dat hij een van de knapste mannen was die ze ooit in haar leven ontmoet had, met het kuiltje in zijn kin, zijn korte, rechte neus en zijn blonde krulhaar. Plotseling keek hij op en ontmoetten hun ogen elkaar, (Wordt vervolgd.). „En toen zij opzagen, aan schouwden zjj, dat de steen afgewenteld was". Marcus 16 4 Marcus is in de Paasgeschie- denis het soberste van de vier evangelisten. De opstanding en de verschijning daarna worden eigenlijk alleen terloops ge noemd. Maar deze soberheid be tekent geen vaagheid of on zekerheid. Want één ding staat er toch wel heel duidelijk: de steen, aan de ingang van het graf, is afgewenteld. Het graf is leeg, de dode Heer werd de levende Heer. „De steen van de ingang", in de Statenvertaling is sprake van „de deur". De steen is de deur van het graf. Vreselijke deur! Elke deur heeft een kruk, maar dit is een deur zonder kruk. Of, als er een kruk is, dan zit die aan de bin nenkant, dus onbereikbaar voor onze handen. „Wij weten dat gij zijt een poort, die zich ontsluit voor allen, achter allen dicht sluit, maar waar die poort toe leidt, weten wij niet". Zo zou het zijn, zonder Paas feest. „Wij menen, wij gissen, In een van de ruimen van het Liberiaanse vrachtschip Ping-An, dat op het strand van het Zuid hollandse Terheijde wordt ge sloopt, woedde gisteren 'n brand in een van de ruimen. De brand was onstaan in een lading kurk, die nog in de Ping-An lag opge slagen. Mensen van het slopers bedrijf Heuvelman uit Krimpen aan de IJssel, die bezig zijn met 't slopen van de Ping-An, tracht ten het vuur te blussen met twee handpompen. De slopers hadden de grootste moeite het brandende ruim te be reiken. Nadat de brand vrijdag morgen omstreeks zeven uur werd ontdekt, is de brandweer van Monster gewaarschuwd. Vol gens de eigenaar van het slopers bedrijf kwam de brandweer wel een kijkje nemen, maar tot actie is men niet overgegaan. Over de oorzaak van de brand is niets bekend. Bij het slopers bedrijf denkt men aan kwaadwil ligheid van groepen jongelui, die regelmatig 's avonds en 's nachts aan boord van het schip klaute ren. Volgens de slopers was er nog niets aan de hand, toen zij het schip donderdagavond verlie ten. Onmiddellijk echter nadat zij er vrijdagmorgen weer aan het werk gingen, werd de brand ont dekt. wij geloven en wij ontkennen, maar wij weten niets". Maar het is niet waar. „De Heer is waarlijk opgestaan!" Hij heeft de deur van binnenuit ge opend. Men heeft Hem begra ven, weggestuurd, voor altijd? Zo dacht men, maar Hij is terug gekomen. Hij heeft de wereld, die Hem wegstuurde, niet losge laten. In tegendeel. Zijn eerste groet bij zijn terugkeer luidde: „Vrede zij ulieden". Nu blijft er nog veel over, dat wij niet weten. Maar één ding is zeker: zelfs de dood kan ons niet scheiden van Zijn liefde. Uit: „Hij sprak en ik hoorde" door ds A. K. Straatsma. OOST ZEEUWS-VLAANDEREN ZONDAG 10 APRIL 1966 EERSTE PAASDAG NED. HERV. KERK Axel: 10 uur en 14.30 uur Ds. P. J. Pennings. Hoek: 10 uur en 14.30 uur Ds. W. J. van Meeuwen. Hontenisse: 9.30 uur Ds. E. Grams- bergen. Hulst: 10 uur Ds. J. A. H. Brok. Philippine: 11 uur Ds. E. E. Stern. Sas van Gent: 9.30 uur Ds. E. E. Stern. Sluiskil: 7.30 uur Ds. H. J. Ruis 10 uur Ds. H. J. Ruis en 16 uur Ds. H. J. Ruis C.J.V.-zieken- dienst in de kapel van het St. Elisabeth-ziekenhuis. Terneuzen: (Grote Kerk) 10 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt: 19.00 uur Ds. J. Scholten; (Goede Herderkerk) 10 uur Ds. J. A. Poelman. (Bediening Heili ge Doop.); (Schelde-cord) 17.30 uur Ds. J. A. Poelman. Zaamslag: 10 uur Ds. Ph. M. Becht; 14.30 uur Ds. E. Gramsbergen, van Hontenisse. GEREF. KERK. Axel: 10 uur en 15 uur. Ds. J. Th. Heemsterk. Hoek: 9 uur Ds. W. H. Gispen, van Terneuzen; 14.30 uur Ds. L. Ber ger, van Terneuzen. Sas van Gent: 19 uur Terneuzen: 10.30 uur Ds. W. H. Gispen; 16.30 uur Ds. L. Berger. Zaamslag; geen opgave. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Axel: 10 uur en 15 uur Ds. A. Kui per. Hoek: 10.30 uur en 14.30 uur Ds. H. M. Ohmann. Terneuzen: 10.00 en 15.00 uur Ds. K. D. van Dijk; Zoute/Spui: 10 uur en 14.30 uur Ds. C. v. d. Jagt. GEREF. GEMEENTE Terneuzen: (Vlooswijkstraat) 9.30 uur, 14 uur en 18 uur Ds. J. Pan- nekoek. Hoek: 9.30 üur, 14 uur en 18 uur leesdienst. GEREF. GEMEENE (Syn.) Axel: 10 uur en 14.30 uur lees dienst. Terneuzen: (Frans Halslaan) 10 uur en 15 uur leesdienst. CHR. GEREF. KERK. Zaamslag: 10 uur en 14.30 uur Ds. P. Sneep. OUD GEREF. GEMEENTE. Terneuzenr 9.30 üur, 14 uur en 18 uur Ds. de Reuver. NED. PROTESTANTENBOND (Gebouw K.M.C., Leeuwenl. 31) Terneuzen: 10.30 uur Eerw. heer C. Lecompte, van Gent. LEGER DES HE1LS Terneuzen: 10 uur Heiligingssa menkomst; 19.30 uur Evangelie- bijeenkomst o.l.v. luitenante M. Mast. ROOMS KATHOLIEKE KERK Axel: 7.30 uur, 9 uur, 10.30 uur er 17.30 uur H. H. Missen. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uui H. H. Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur er, 10 uur H. H. Missen. Philippine: 7.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Sas van Gent: 7 uur, 9 uur, 11 uur en 17 uur H. H. Missen. Sluiskil: 6.45 uur, 8.30 uur, 10.30 uur en 17 uur H. H. Missen. Terneuzen: (H. Willibrorduskerk H. H. Missen (op zondag): 7 uur, 9.30 uur en 11 uur. (In de week) 7!30 uur. (Op zaterdag)7.30 uur en 9 uur. (Triniteitskerk): H. H. Missen (op zondag): 8 uur; 11 uur en 17 uur. (In de week): 7.30 uur en 19.15 uur. (Op zaterdag)7.30 uur en 9 uur. WEST ZEEUWS-VLA ANDEREh ZONDAG 10 APRIL 1966 EERSTE PAASDAG NED. HERV. KERK Aardenburg: 11 uur Ds. W. B. Bergsma, van Waterlandkerkje. Biervliet: 10 uur Paasgezinsdiensl. Breskens: 10 uur Ds. L. Spaans; 18.30 uur Gemeenschappelijke dienst. Cadzand: 10.30 uur Ds. W. C. Luu- ring. Groede: 9.30 uur Ds. H. W. Door- nink. Hoofdplaat: 10 uur Ds. H. J. Be geer. Nieuwvliet: 11 uur Ds. H. W. Door- nink. Oostburg: 9.30 uur Ds. T. A. C. van Drunen. Retranchement: 11 uur mej. Da. H. B. de Neeling, van Zuidzande. Schoondijke: 10 uur Ds. P. A. L Brinkman. St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. C. Balk. Sint Kruis: 9 uur Ds. W. C. Luu- ring, van Cadzand. Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk. Waterlandkerkje: 9.30 uur Ds. W B. Bergsma. IJzendijke: 9.30 uur Ds. J. G. U van Hoogstraten. Zuidzande: 9.30 uur mej. Da. H. B de Neeling. OOST ZEEUWS-VLAANDEREN MAANDAG 11 APRIL 1966 TWEEDE PAASDAG NED. HERV. KERK Terneuzen: (Goede Herderkerk' 10.30 uur Wijdingsdienst van hel C. J. V. GEREF. GEMEENTE Terneuzen: (Vlooswijkstraat) 9.30 uur Ds. J. Pannekoek. CHR. GEREF KERK Zaamslag: 9.30 uur Ds. P. Snee*. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN MAANDAG 11 APRIL 1966 TWEEDE PAASDAG NEÜ. HERV. KERK Biervliet: 10 uur Paasdienst, dooi jongeren voorbereid. Hoofdplaat: 9.30 uur Ds. H. J. Be geer. Groede: 10 uur Ds. H. W. Door- nink. Schoondijke: 9.30 uur Paaszang- dienst in de Geref. Kerk o.l.v. Ds. P. A. L. Brinkman en Ds. E. Hoogerwerf. IJzendijke: 9.30 uur Ds. J G.. U- van Hoogstraten. Korte zang- dienst. Zuidzande: 9.30 uur mej. Da. H. B de Neeling. PaaszangdiensL

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 2