PROVINCIAAL NIEUWS Verpleegsters- droom 572't» STAATSLOTERIJ Pagina 2 TJE VRIJE ZEEUW Maandag 4 Dinsdag 5 april I960 DE STOOKOLIELAAG OP HET STRAND VAN SCHOUWEN Terneuzen Keuken-showkamer bij „De Hoop" Ernstig ongeval Ouderavond openbare kleuterschool 25-jarig jubileum Drumband „Irene" aktief 14-jarige Els Hamelink naar Kopenhagen Axe! Kinderen speelden met lucifers IJsclub ,,'t Sluusje" vierde tienjarig bestaan Jaarvergadering kleuterschool „Roodkapje" Uitreiking koninklijke onderscheiding Algemene ledenvergadering van het Groene Kruis Breskens Nieuw type jacht Wijkverpleegster Cadzand Zomeraktiviteiten 1966 van „Hedenesse" VOLOP KEUS, PRETTIGE PRIJZEN! Middelburg Ds. Nauta beroepen te Kampen Koewacht Smokkelauto aangehouden Oostbwrg Taaivergadering vogelbeschermingswacht Sas van Gent Tentoonstelling Serooskerke Goudschat (waarde een half miljoen) wordt te Amsterdam geveild Sluis Ledenvergadering F.C. sluis Zaamslag Kandidatenlijst C.H.U. Kleurenfilm huwelijk prinses Beatrix Ouderavond gereformeerde schoolvereniging Afscheid mej. J. Los s-i' .-t£> I Mt.i is nog niet tot een oplos sing kunnen komen voor het ver wijderen van de taaie olielaag, die vorige week op het strand tussen Scharendijke en de punt van Westerschouwen is aange spoeld. De 1 cm dikke laag stook olie ligt langs de vloedlijn, is on geveer 10 meter breed en strekt zich over een afstand van ruim 13 km langs het strand uit. Over de herkomst van de olie bestaat geen zekerheid, maar in kringen van het loodswezen acht men het niet uitgesloten, dat de olie- pak afkomstig is van het schip de „South America", dat op de Maasvlakte is gebroken. De olie zou; bij ebstroom naar de kust zijn r afgedreven en door de krachtige westenwind op de stranden zijn afgezet. Zaterdagmorgen is op het strand bij Renesse getracht de oliekoek met een ploeg onder het zand te werken, maar deze werkwijze heeft geen bevredi gende resultaten opgeleverd. Een firma uit Den Haag heeft proeven genomen met een chemisch middel, dat gewoonlijk wordt gebruikt om havens van olie vrij te houden. Het middel bleek evenmin de oplossing voor het probleem te zijn. Vandaag zal een bulldozer van het waterschap Schouwen-Dui- veland langs de duinvoet een sleuf graven en de laag stookolie daar meter voor meter inschui ven. Zaterdagmorgen werden bij ,,De Hoop" min of meer officieel de showroomkeukens geopend. ,,Tn de tegenwoordige tijd is de keuken een zo belangrijk onderdeel van een woning geworden, dat daaraan veel meer aandacht dan vroeger moet worden besteed", zo onge veer redeneert men bij „De Hoop" en dus worden aannemers maar ook mensen die een nieuwe woning willen bouwen of alleen maar hun keuken wat willen moderniseren uitgenodigd in de aantrekkelijke toonkamers naast het kantoor een kijkje te gaan nemen. Dat is alles zins de moeite waard. „De Hoop" specialiseert zich sedert een half jaar op de belang rijkste „meubels" die men in een keuken vindt, het aanrecht met alles wat er bij hoort en bij kèn behoren. Men treft er dus eenvou dige aanrechten aan, maar in di verse soorten en afmetingen ook de meer luxueuze en vanzelfspre kend duurdere. Qver het algemeen zal een huis vrouw er zich niet zo duidelijk rekenschap van geven hoeveel uren per dag zij in de keuzen doorbrengt, maar dat zij daar een belangrijk deel van haar omvang rijke taak verricht, weten onze huismoeders zelf het beste. Daar om is het niet te verwonderen dat het domein dat hij uitstek het hare moet genoemd worden, zo efficiënt mogelijk is ingericht. Iedere werkdag, gedurende de kantooruren en na afspraak ook 's avonds en des zaterdags, kan men er een kijkje gaan nemen en ongetwijfeld zal iedere bezoeker (ster) versteld staan van de kwali teit en de efficiencie van hetgeen daar te zien is. Zondagavond om 9 uur kwam bij de gemeentepolitie een melding binnen van een verkeersongeval aan de Wulpenbek. Men consta teerde daar dat A. G. te Terneuzen komende uit richting Terneuzen, met z'n motorrijwiel uit de bocht was gevlogen en in de naast de weg liggende sloot was terechtge komen. Dokter Jiskoot verleende de eerste hulp. De inmiddels gearri veerde ziekenauto vervoerde A. G. die een hersenschudding, een ge broken linkerbeen en inwendige kneuzingen had opgelopen, naar het Julianaziekenhuis. In een der lokalen van de open bare kleuterschool aan de Oran jestraat werd vorige week de jaarlijkse ouderavond gehouden. Tevens bestond de gelegenheid het werk der kinderen te bezich tigen. De voorzitter, de heer P. de Kramer, kon een groot aantal be langstellenden begroeten. Tijdens het huishoudelijk gedeelte wer den in de plaats van de aftre dend bestuursleden J. v. d. Brugge, P. PI. de Kramer en J. J. Risseeuw, de dames A. v. Leeu- wen-Pfendrikse en A. v. Hulster- Hamer en de heer W. v. Putten gekozen. De heer A. Janse, hoofdagent van het plaatselijke politiekorps hield een lezing over „de kieuter in het verkeer" waarbij een film niet ontbrak. Na de rondvraag en de sluiting kreeg de tentoonstelling de wel verdiende belangstelling. De drie voor dit doel ingerichte lokalen gaven een bonte schake ring van werkprodukten te zien, waarbij; iedereen vol bewondering was voor de resultaten. Hier kon men vaststellen, dat de kleuterscholen, geen „be waar"- maar „doe"-scholen zijn. Hier heeft het jonge kind de gelegenheid zijn fantasie uit te leven in papier, klei, verf en nog veel meer. Onder leiding van de leer krachten kunnen ze uit schijn baar waardeloze dingen als kran. ten, lucifersdoosjes, karton e.d. waardevolle dingen voor de dag toveren. Een compleet dorp, een bos met fee en kabouters. Maar ook zag men er Schenk en Ver kerk op de ijsbaan en niet te ver geten het prinselijk huwelijk. Vrijdag 1 april vierde de heer J. Fokke z'n 25-jarig jubileum in dienst van „De Zon". In „De Vriendschap" was het personeel bijeen met de direc teur van de N.V. „De Zon" té Goes, de heer P. J. Geijsen. Toen de heer Fokke met vrouw en zoon de feestzaal betrad, werd hij door de heer Geijsen op har telijke wijze toegesproken. Deze hal veel waarderende woorden voor de jubilaris. Want toen Jan zich 25 jaar geleden te Goes als een „klein manneke in battle- dress", aldus de directeur, aan bood zag deze een klein maar pittig ventje in hem. En dat was ook gebleken, want hij had hier in Terneuzen van de zaak ge maakt wat deze nu is. En de kroon op dit werk, zo zei de heer Geijsen staat nu in de Axelse- straat, het nieuwe pand dat bin nen enkele weken zal worden geopend. Uiteraard ontbrak het niet aan „stoffelijke blijken van waar dering". Namens de V.W.C.W.V. waar van de heer Geijsen vice-voor- zitter is, ontving de jubilaris het diploma voor 25 jaar trouwe dienst, De heer C. Lansen, be steller-vertegenwoordiger, felici teerde de heer Fokke met een hulde in dichtvorm. Er wargn veel bloemen en er was veel plezier. De heer Fokke dankte voor de woorden en geschenken en hij beloofde zijn baas, dat hij z'n best zou doen om de nieuwe zaak in Terneuzen tot een der groot ste van Zeeland te maken. In „De Vriendschap" organi seerde de drumband „Irene" een gesoreksavond, Van de 34 senior- en 64 junior leden tellende vereniging waren 24 leden aanwezig. De instructeurs de heren Kaan (tamboers) en Wielemaker (hoorn, trompet en fluit) is niets te veel, maar ook de leden ge ven hun beste krachten. Een harde maatregel, waarbij na driemaal verzuim zonder noodzakelijke redenen een lid kan worden geschrapt, werkt goed. De leden die men dan houdt zijn goede leden. Door gezamenlijk de schou ders onder diverse acties te zet ten, kwam het bestuur uit de moeilijkheden. Een glazenactie bracht ƒ1000 op, een liistenactie 1032 en een papieractie 5000. Over dit laatste was de voor zitter, de heer J. van Damme, meer dan tevreden. Hij was er kentelijk voor de spontane mede werking van de Terneuzense be volking, die aan oud papier een gewicht van niet minder dan 77.255 kg bijdroeg. Dat „Irene" ook buiten Ter neuzen bekend is, blijkt uit de vele uitnodigingen. Zo zal het korps aanwezig zijn bij een ju bileum te Biezelinge (31 mei) en te Oostende op 28 aug. Daar is men uitgenodigd door het stads bestuur om het jaarlijkse „Be stendig festival" op te luisteren, terwijl over een uitnodiging tot deelname aan een „showfestival" te Dordrecht nog een besluit moet worden genomen. De 14-jarige Els Hamelink, leerlinge van de 3e klasse van de chr. school voor u.l.o, alhier heeft de Zeeuws-Vlaamse eer bij de in Utrecht gehouden landelijke verkeersquiz met succes verde digd. Zij behoort nu tot de vier ge lukkigen, die op 3 mei a.s. de reis naar Kopenhagen .zullen maken waar scholieren van 17 landen (o.a. Japan) elkaar op verkeersvraagstukken zuilen me ten. Een groep van vijf leerlingen van de school voor u.l.o., die hun lessen ontvingen van de heer C. van Loo, opperwachtmeester van de marechaussee, plaatste zich in de landelijke quiz op de 2e plaats. We zochten Els op in haar ouderlijke woning. Op het eerste gezicht een wat bedeesd en rus tig meisje, die echter wat het verkeer betreft van wanten weet Natuurlijk was ook het bestuur van „Veilig verkeer" trots op Els. Met spanning wordt uitge zien naar de internationale ont moeting. Erg zenuwachtig was Els in Utrecht niet geweest. Alleen toen een vragensteller voor de grap naar aanleiding van een vnaag over de tram zei dat er in Zeeuws-Vlaanderen zeker geen tram reed, maar veel nog met de „trekschuit" ging, had ze even getwijfeld. Wat na afloop een der verge zellende bestuursleden de tegen zet ontlokte: „Maar de trekschuit gaat met de tweede prijs schui ven". De reis naar Kopenhagen wordt voor de 14-jarige Terneu zense Els Hamelink een beleve nis. De wedstrijd werd gehouden in het gebouw van kunsten en we tenschappen in UtrOcht. Het was de landelijke finale van de school- verkeerscompetitie. Afvaardigin. gen van 17 scholen van de dis tricten van het verbond voor vei lig verkeer namen eraan deel. Winnaar werd de technische school uit Culemborg. Drs. H. A. Korthals, de voor zitter van het verbond voor veilig verkeer, reikte de prijzen uit. Zaterdagmiddag zag de heer Mieras dat in een loods bij de koelcellen van de N.V. Mieras aan de Singelweg een drietal kinderen met lucifers aan het spelen waren. De heer Mieras doofde het vuur en stuurde de kinderen weg. Of het vuur niet voldoende gedoofd was en of later de kin deren nogmaals met lucifers aan het werk zijn geweest, is niet be kend, maar zaterdagavond om streeks half elf ontdekte men op nieuw vuur in de jutezakken. De brandweer werd gewaar schuwd, die het vuur snel mees ter was. Toch zijn er nog veel zakken verloren gegaan. De actieve ijsclub ,,'t Sluusje" heeft haar 10-jarig bestaan ge vierd. Reeds te 18.30 uur vrijdag avond toen de ledenvergadering begon in „Het Centrum", was een groot aantal leden aanwezig. De voorzitter de heer Jac. Schee- Ie gaf een terugblik over de voor bije 10 jaar, waarin tal van ups en downs waren geweest. Gelukkig is de vereniging nu kerngezond. Dit bleek ook uit het jaarverslag van de secretaris de heer A. de Putter. Financieel staat 't Sluusje er goed voor, zo bleek uit het finan cieel verslag van de penningmees ter de heer P. Herrebout. Bij de bestuursverkiezing wer den de heren P. Herrebout, M. Boogerd en A. de Putter herkozen. Verder werd het plan besproken deze zomer met een aantai jeug dige kunstrijders en -rijdsters on der deskundige leiding in Antwer pen te gaan trainen. Tegen 8 uur begon het feestpro gramma. Allereerst werd een kleu- renfilmpje gedraaid van de wed strijden, gehouden in januari van dit jaar. Hierna volgde de medail le-uitreiking aan de winnaars van de diverse onderdelen van deze wedstrijden. Als hoofdnummer werd vervol gens door leden van 't Sluusje het blijspel „Achter gouden tralies" ten tonele gebracht, welk stuk herhaaldelijk lachsalvo's ontketen de. Het was een genotvolle avond in „Het Centrum". Dezer dagen hield de oudercom missie van de openbare kleuter school „Roodkapje" te Axel de jaarvergadering in het schoolge bouw aan de Nassaustraat onder voorzitterschap van de heer K. J. van Drongelen. Na een kort openingswoord las de secretaris, de heer L. Jansen het jaarverslag, dat onder dank werd goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing wer den gekozen de heer J. van den Hout en mevrouw S. de Jonge Tudor, in de vacatures ontstaan door het bedanken van de voor zitter en de heer J. Lensen. Gedurende de pauze bestond er gelegenheid het werk der kinderen te bezichtigen en met de kleuter leidster te spreken Na de pauze hield mevrouw C. DoesburgGoldhagen een lezing met kieurenstrips over het onder werp: „Het speelgoed dat bij de leeftijd van de kinderen past". Tijdens de rondvraag werden tal van vragen over dit onderwerp gesteld. Zaterdagmiddag heeft burge meester Van Dijke ten huize van de familie C. de Putter in de Sta tionsstraat, de eremedaille in zil ver uitgereikt aan de 63-jariae mej. M. E. Naeye ter gelegenheid van haar 40-jarig jubileum als huis houdster bij dé familie De Putter De burgemeester was er trots op dat er in zijn gemeente mensen zijn die blijk geven van een der- geliike trouw in hun dagelijkse ar beid. Mevr. De Putter sloot zich bij de woorden van de burgemeester aan. Zij zei dat zij mej, Naeye altijd als een zuster had gezien. De heer De Putter stelde vast dat er in die 40 jaar nooit moei lijkheden waren geweest en dat er nooit een c.a.o. nodig was geweest om het dienstverband te regelen. Mej. Naeye mocht van de familie De Putter een halsketting en een staande schemerlamp in ontvangst nemen. Vrijdagavond heeft het Axelse Groene Kruis de algemene leden vergadering gehouden, waarvoor geen al te grote belangstelling be stond. Na de opening door de voor zitter de heer J. Blok las de secre taris de heer C. de Putter het jaar overzicht voor. Het ledental be draagt thans 1470. Zuster Geleijnse is in 1965 weer een week als hoofdzuster werkzaam geweest op het hospi taalschip „Henri Dunant". In Axel legje de zuster 2646 ziekenbezoeken af. Het aantal huis- (Adv.) bezoeken voor t.b.c.-bestrijding be droeg 71, voor reumabestrijding 49, voor kleuterzorg 96 en voor zuigelingenverzorging 257. Het kleuterbureau hield 11 maal zitting met 230 konsulten. Het zuigelingenbureau hield 23 maal zitting met 939 konsulten. Het financiële verslag van de administrateur de heer D. van Wijck gaf geen opwekkend beeld. Toch kon de contributie van f 10 dit jaar nog gehandhaafd worden. Na het huishoudelijke gedeelte volgde een lezing met dia's van de heer De Lange over zijn reis naar het land van de middemachtszon. In de handelshaven te Breskens is zaterdagmiddag een nieuw type jacht gedoopt door mevr. Etienne uit Brussel. Mevr. Etienne is de echtgenote van de voorzitter van de Belgische club ABEC uit Brus sel Het jacht de Tikerak is een nieuw ontwerp van de Breskense iachtontwerper F. Maas en ge bouwd bij de gebr. Maas. Het jacht is 11,13 m lang met op de waterlijn een lengte van 8 m, de breedte bedraagt 3,06 m, de diepgang is 1,90 m terwijl het zeil- nnnervlak 74 m2 is. Het jacht is uitgerust met een 15 pk Penta- diesel, snelheidsmeter, electrisch echolood, een radio-richtingzoeker en windrichtingzoeker. Op grote wedstrijden biedt het jacht plaats aan 7 personen. Reeds nu is ingeschreven voor de volgende trainincswedstriiden: South SeaHarwich 220 mill. Har wich—Hoek van Holland 220 miil, West MerseaBreskens 220 mijl, CowesSpaanse noordkust. Het Wit-Gele Kruis heeft mej. A. Buisrogge uit Hulst aangesteld ais wijkverpleegster. Er wordt nu iedere dag zitting gehouden in het Wit-Gele Kruisgebouw van 56 uur. Tevens is er in die tijd tele fonisch contact mogelijk onder nummer 486. Het oecumenisch vormingscen trum „Hedenesse" organiseert dit jaar weer een drietal vacan- tiemogelijkheden. Huisvrouwenweken: 611 en 1318 juni voor huisvrouwen en alleenstaande dames. Beide we ken hebben als thema „Wonen in Zeeland in 1966". Deze weken zijn de voortzetting van de F.V. V.H.-weken. Door financiële medewerking van een aantal in stanties is reductie op de prijs mogelijk. DOOR LIT .TAN WOODW ARD 31. Dokter Bordicia ving de blik van de chirurg op. „Het gaat niet goed", fluisterde hij. „Hij sterft". De ogen van David Blake scho ten vuur boven zijn masker, „Praat niet zo, man. We- zullen hem redden. Ik zeg je dat we hem zullen redden". „Maar zijn pols is opgehouden". „Maak een injectie klaar, dan zal ik zijn hart masseren". Op een teken van Janice boog zuster Angelina zich om de trans piratie van het voorhoofd van de chirurg te wissen. Janice keek naar Davids gezicht en zag dat zijn ogen half gesloten waren. Zijn ogen zaten nu in zijn vingertoppen, nu hij tastte naar het hart, het vond. Met alle middelen die binnen hef bereik van, zijn be kwaamheid lagen, moest hij dat op gang brengen en kloppend hou den „Zijn pols komt terug", zei dok ter Bordicia hees van opwinding. „We halen hem erdoor. We móé ten hem redden", zei David fier, en opeens wist Janice zegevierend dat niets deze man kon verslaan. Niets, zelfs niet de dood. De operatie duurde nog een half uur. Tenslotte kwam David naar Janice toe terwijl zij aan het oprui men was, toen signor Tellini terug gelegd was in zijn bed. „U hebt het weer goed gedaan, zuster", zei hij langzaam. „Zoals altijd. Dank u". Terwijl ze hem in zijn vermoei de ogen keek, zag ze de Bjnen van uitputting in zijn gezicht. Ze zei: „U moet gaan slapen, meneer. U ziet er dodelijk vermoeid uit". „Dat ben ik ook". Hij, glimlachte even. „Ik heb het gevoel dat ik d® klok rond zou kunnen slapen. Maa' dat mag niet. Het gunstigste waar ik op mag rekenen is een paar uur terwijl ik dokter Bordicia de wacht laat houden. U en zuster Angehm moeten de zaak maar samen re gelen. Signor Tellini mag geen se conde alleen gelaten worden". „Daar zal ik voor zorgen, me Vormingskamp voor jongeren 9—18 juli. Het thema is „Ontmoeting met Israël". Een instructieve vacantie voor jongeren van 1621 jaar, die van een veelzijdig thema en tegelijkertijd van strand en an dere zomergeneugten willen pro fiteren. De leiding berust bij mej. H. ten Have. Twee gastweken: 2330 juli en 30 juli6 augustus. Deze bieden een gevarieerd programma voor volwassenen al dan niet met hun kinderen. Voor de kinderen wordt een apart programma verzorgd. De week- thema's zijn resp. „Oe-communi- catie" oecumene -I- commu nicatie) en „Het gezin in deze tijd". 's Middags is men vrij (o.a. voor strandbezoek). De weken staan resp. onder leiding van mej. da. S. R. C. van KcSRpen en de heer J. Smits. Vacantieweek voor bejaarden van 2530 april a.s.: In het pro gramma ligt de nadruk op ge zelligheid, terwijl tevens een venster op de moderne wereld zal worden geopend. De kosten bedragen 65,per persoon en 120,voor echt paren. Een excursie naar Brugge 4s hierbij inbegrepen. neer", zei ze en wenste opeens dat hij haar in zijn armen zou nemen en voor eeuwig de muur zou slopen die er altijd scheen te moeten be staan tussen hen als verpleegster en arts. „Ik vraag mé af wat hij zou zeg gen als ik hem zou vragen of hij Ds. P. A. Nauta, predikant van de Nederl. hervormde kerk te Middelburg, heeft een beroep ontvangen naar de hervormde gemeente te Kampen (toez.). De douane heeft in de nacht van zaterdag op zondag bij Koewacht een personenauto aangehouden met duizend kilo boter, bestemd om naar België te worden gesmok keld. Chauffeur en bijrijder wisten te ontkomen. In de auto werd ver der een grote hoeveelheid kraaie- Doten en rookbommen aangetrof fen. De vogelbeschermingswacht West Zeeuws-Vlaanderen hield in de Burgerzaal van het gemeente huis te Oostburg de jaarvergade ring onder leiding van burger meester J. L. van Leeuwen. Deze deelde mee dat het plan bestaat om het 10-iarig bestaan van de wacht feestelijk te herdenken. Secretaris H. Enkelaar deelde mee dat het aantal leden thans 169 bedraagt, hetgeen een kleine vooruitgang betekent. De penningmeester, de heer J. de Zwart, meldde een saldo van 292,43. De bestuursleden J. L. van Leeuwen en G. v. d. Driest, beiden uit Oostburg, en C. Riemslag uit Biervliet werden herkozen. Pen ningmeester werd de heer J. Hoo- gesteger uit Oostburg. De contributie werd gebracht op 2,50 per jaar. Na afloop van het huishoudelijk gedeelte vertoonde de heer J. Schelling, oud-adjudant der rijks politie te Breda, enige films over dierenbescherming. Er bestond voor deze bijeenkomst ruime be langstelling. Zaterdag en zondag had de r.k. huishoudschool een tentoon stelling georganiseerd over „De bejaarden in de samenleving" en „Tienershow". Tevens kon men inlichtingen krijgen over de op leidingen aan deze huishoud- school. Van de zijde van de ouders van leerlingen en toekom stige leerlingen bestond een re delijke belangstelling. In een vergadering, die geheel in het teken stond van de mun- tenschat, heeft de gemeenteraad van Serooskerke vrijdagavond besloten akkoord te gaan met de voorstellen van B. en W. die o. m. inhouden, dat de baten van de gemeente uit de schat zullen worden gebruikt voor de aanleg van een zwembad en voor de stichting van een medisch cen trum. Het veilen van de munten- schat zal worden opgedragen aan de N. V. Jacques Schulman in Amsterdam. In overleg met de directeur van het koninklijke ka binet van munten en penningen in Den Haag zijn B. en W. en de raad tot het besluit gekomen de munten in het openbaar te laten veilen door deze firma, die grote internationale bekendheid geniet en waarvan een zeer des kundige verzorging wordt ver wacht. Volgens de heer P. Chris- tiaanse, een van de schatgravers, wordt de totale voorraad die in middels is opgelopen tot 1016 exemplaren, door dr. Enno van Gelder, directeur van het pen ningen-kabinet, en de veilers geschat op ongeveer 500.000 gul den. Er zal voor gezamenlijke rekening worden geveild en de netto opbrengst zal worden ge deeld, de gemeente Serooskerke en de drie belangrijkste schat gravers, te weten de heren P. Christiaanse, zijn vader wethou der Christiaanse sr. en de knecht Arie van den Broecke. Van de gevonden schat zullen zij als aandenken respectievelijk 20, 10 en 20 exemplaren behouden, terwijl de gemeente 50 exempla ren wil behouden. Ook de gemeentewerkman, ambtenaren ter secretarie en de gemeentepolitie zullen worden bedacht met enige waardevolle munten als blijk van waarde ring van het hele werk dat ook zij, zij het wat op de achter grond hebben verricht tijdens de koortsachtige dagen van de goudkoorts. Ook aan de familie Olieslager, die vroeger op de goudakker heeft gewoond, zal worden gedacht. De veiling zal te Amsterdam worden gehouden op 15 novem ber a.s. In café „Lamminsvliet" Wé rel een ledenvergadering gehouden van de onlangs opgerichte voetbal club FC Sluis. Vóór de vergadering werden de nieuwe shirts geshowd. Men zal trachten het gemeentelijk sportter rein volledig in eigen beheer tb krijgen. Een eerste donateursactie heeft 841,opgebracht; aan bij zondere giften is 800 binnengeko men. Alle materialen inclusief dé shirts werden door particulieren geschonken. Zo spoedig mogelijk zal er een eigen clubblad verschijr nen. IV Jv1 In de vergadering van de clir. hist, kiesvereniging, die onder lei* ding stond van voorzitter J. van Hoeve en die door 26 leden werd bezocht, is de volgende kandidaten lijst voor de gemeenteraadsverkie zingen opgesteld: 1. D. Dekker Fz; 2. Jac. van Cadsand; 3. J. van Hoeve: 4. I. M. C. dé Jonge; 5.' S. van Hoeve: 6. P, Spruitenburg; 7, F. P. de Rubber; 8. P. de Leeuw; 9. A. DekkerVare!; 10. P. Meeri tens. Blijkens mededelingen van de voorzitter zijn dit jaar 4 nieuwe leden toegetreden en bedraagt het ledental nu 65. De secretaris van dé oranjever eniging, de heer J. W. Kusee, heèfr. de toezegging ontvangen, dat de kleurenfilm van het huwelijk van prinses Beatrix op vrijdagN5 april voor Zaamslag is geresèrvéer if Deze filmvertoning ial 'éüilet auspiciën van de Oranjevereniging en „Pro Rege" plaats vinden irt het verenigingsgebouw Zaagstraat in 2 middagvoorstellingen voor de kinderen en 2 avondvoorstellingen voor de groteren. werkelijk gezegd heeft dat hij van me houdt", dacht ze en was in ge dachten even terug op het warme zand, met zijn armen om haar heen En ze hoorde weer de gefluisterde woorden: „Mijn lieverd, mijn lie veling". (Wordt vervolgd.) 1 4 APRIL 1966 DERDE KLASSE Prijzen van: 15 zijn gevallen op nummers eindigende op: f 59 zijn gevallen op nummers eindigende op: 100 zijn gevallen op nummers eindigende op: 209 zijn gevallen op nummers eindigende op: 400 zijn gevallen op nummers eindigende op: 1000 zijn gevallen op. nummers eindigende op: 158 694 200 113 9087 Een prijis van f 2000 is gevallen op het nummer: 097423 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer: 083558 Een p,rijs van ƒ2000 is gevallen op het nummer: 032931 Een prijs van ƒ20.00 is gevallen op het nummer: 056880 Een priis van 2000. is gevallen op het nummer: 038908 Een prijs van 5000 is. gevallen op het nummer: 049374 De prijs van 30.0Q0 is gevallen op het nummer: 042363 In „De Poort" werd de jaarlijkse ouderavond gehouden van de sche len Riemensstraat en Reuzenhoek. Deze werd geopend door de voor zitter, de heer J. J. Verlinde. Hij las Matth. 25 14 tot 30, de ge lijkenis van de talenten, liet zingen psalm 150 en ging voor in gebed.' Hij verwelkomde vele belangstel lenden onder wie ook het college van B. en W. Het programma bood een ver scheidenheid van optreden der kin deren in zang, muziek en voor dracht. Met ambitie bleken de leerlingen zich onder leiding van het personeel te hebben voorbe reid. Het belangrijkste programma punt brak echter aan, toen be stuur, ouders en leerlingen (voor lopig) afscheid gingen nemen van mej. J. Los, die 45 jaar in dienst van de schoolvereniging had ge staan, maar nu de pensioengerech tigde leeftijd heeft bereikt. De voorzitter haakte bij zijn af scheidswoord in op de gelijkenis van de talenten. „Het gebruik van de haar geschonken talenten is aan juffrouw Los in de 45 jaar, dat zij aan onze scholen mocht werken, wel toevertrouwd ge weest. Hij dankte haar voor alle trouw en liefde, die zij in haar lange diensttijd had betoond. Na mens bestuur en schoolvereniging werd haar een radio met platen speler aangeboden. De heer Heida hoofd school Rie mensstraat, was dankbaar voor de tijd dat hij met juffrouw Los mocht samenwerken en dankte haar voor het vertrouwen en de vriendschap. De schooljeugd bracht als dank woord „Een lesflits": Mej. Loü uit; beeldend als handwerkonderwijze- res. Ook van hen mocht ze cadeaus ontvangen. De heef F. de Koeijer en de heer J. Philipse te Krabben- diike spraken resp. als oud-voor zitter en oud-hoofd hun waarde ring uit voor het werk en het op treden van mej. Los, zowel tijdens haar jaren op de Reuzenhoek als in de'Riemensstraat. In haar dankwoord betrok mej. Los allen, die deze dag onvergete lijk voor haar hadden gemaakt., Zij zelf wilde zo weinig mógelijk Aan dacht hieraan geschonken zien, maar ze was dankbaar vóór de grote genegenheid 'die uit dit alles sprak. Het slotwoord' werd gesprokén door ds P. Sneep, chr.-ger. predi kant.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 2