Moskou's congres met dubbele bodem Verpleegsters- droom James radio en televisie MAAR DE CHINEZEN BLEVEN WEG IN 1985 ZES ASTRONAUTEN NAAR MARS ELEKTRISCH SCHEREN AAN DE VERLIEZENDE HAND? De „buik" van Parijs gaat verhuizen NEDERLANDSE SLEEPBOTEN BRACHTEN DROOGDOK VAN 50.000 TON NAAR YOKOHAMA wffljt «ei stift kaas uit het vuistje 572* STAATSLOTERIJ Woensdag 35 rnaatf ï§66 .'agtaa Zelfs Vietnam Stalins geest FANTASIE OF WERKELIJKHEID? JAARLIJKS VOOR IS MILJOEN SCHEERMESJES IN NEDERLAND Een miljoen mesjes per dag Door val van acht meter gedood DROP IN SNELSLUITVERPAKK1NG fa VENCO DROP OM VAN TE WATERTANDEN Het is een gewoonte van de Rus sen aan belangrijke evenementen speciale nadruk te verlenen met een grote ruimtestunt. Het partij- eongres dat dinsdag in Moskou be gon, is een gebeurtenis die zo'n uiltroepteken wel verdient. Dat is dan waarschijnlijk ook de reden waarom de Chinezen er liever ver vandaan blijven. In vele opzichten moet dit partij congres dienen als vervanger van de conferentie die Chroesjtsjow steeds wilde beleggen om de Chi nezen uit de communistische we reldbeweging te gooien. De vroe gere premier had echter nogal moeite om diverse landen zoals Frankrijk en Italië, elk met een be langrijke communistische partij daarvoor warm te krijgen. Niet om dat die zo pro-Chinees waren, maar omdat ze geen heil zagen in een zo drastisch verscherpen van de ruzie. Intussen is er het een en ander gebeurd. De Chinezen hebben door „South America" gebroken hun propageren van de bloedige revolutie en het afkraken van ieder die hun niet fel genoeg was, veel van de toch al niet warme gevoe lens doen afkoelen. Bovendien zijn ze de laatste tijd van de ene strop in de andere terechtgekomen met hun buitenlandse politiek: de af zetting van Nkroemah en het in bewaring stellen van Soekarno zijn er de hoogtepunten van. Ook in Vietnam hebben ze veel woorden laten horen, maar tot daden kwam het niet zo vlot: de Amerikanen hebben er alleen maar wat vastere voet gekregen. De Chinezen waren eerst wel van plan te gaan, waarschijnlijk omdat ze verwachtten lang niet alleen te staan of althans de Russen een figuur te laten slaan. Intussen is Castro fel anti-Peking geworden en zelfs over een eertijds zo trouwe vazal als Noord-Korea heerst on zekerheid. Het Liberiaanse „South America", dat vorige maand ma een vismeelbrand in de ruimen op de Maasvlakte voor Hoek van Holland aan de grond werd gezet, is door het slechte weer van de afgelopen weken in drieeën gebroken. Het achter schip en het voorschip van de geteisterde Liberiaan zijn vrij wel geheel onder water verdwe nen. Het is nog niet bekend welk bedrijf de „South America" gaat slopen en wanneer dat zal gebeu ren. Vee omgekomen bij boerderijbrand In Ballo, gemeente Rolde, is maandagavond de boerderij van de familie J. Smeenge door brand verwoest. 27 stuks vee, waaronder twee paarden, kwa men in de vlammen om. 22 stuks vee konden worden gered. Van de inboedel kon niets worden gered. Ook de oogst ging ver loren. De heer Smeenge liep ernstige brandwonden aan het hoofd op. De schade wordt geschal op 100.000. De heer Smeenge was ten dele tegen brandschade ver zekerd. De oorzaak van de brand is onbekend. Wat er precies gaat gebeuren, is niet te voorzien. Een volkomen doorkappen van de banden met Peking lijkt tactisch ook voor de Russen niet zo wenselijk. Wel zul- vrachtschip ien ze er ongetwijfeld de nadruk op willen leggen dat Moskou nog altijd de hoofdstad van de commu nistische wereld is. Ook intern hebben de Russen het een en ander gedaan om het ge loof in die prioriteit van Moskou sterker 'te maken. Merkwaardig was dat een aantal Russische schrijvers ertegen heeft geprotesteerd Stalin postuum al te veel eerherstel te geven. Kennelijk vrezen ze zoiets en er zijn een paar gebeurtenissen geweest die daartoe aanleiding kunnen geven. Bijvoor beeld de recente veroordeling van twee schrijvers en het ontnemen van zijn nationaliteit aan een derde. Alles duidt er op dat de nieuwe machthebbers duidelijk willen ma ken dat ze niet minder orthodox- marxistisch zijn dan welke van hun voorgangers ook. Die verstar ring heeft trouwens nog een ander, binnenlands doel. Op het partijcon gres moet ook het fiat gegeven worden aan een reeks economische maatr egelen, die in geen enkel op zicht de geest van Stalin ademen en Kosygin hoopt waarschijnlijk de oude garde met enig vertoon van hardheid genoeg te kunnen paaien om hen deze nieuwlichterij te laten slikken. Al 'met al is dit partijcongres be langrijk voor de Russen zelf, die zullen zien in hoeverre de huidige regeerders vast in het zadel zitten en voor de rest van de wereld die kan zien in hoeverre Moskou zijn zetel van het wereldcommunisme heeft herwonnen. Heenense „bodemschat" op waarde onderzocht De directeur van het konink lijk munten en penningenkabinet, dr. Erno van Gelder, heeft in Heerlen de 4400 munten, die de gemeente-ambtenaar J, v. Zand- voort uit zijn moestuintje spitte, bestudeerd. Hij noemde de vondst historisch van weinig waarde, maar was van mening, dat de subjectieve waarde hoog kon zijn, omdat het incourante munten be treft. De hoeveelheid en de grote verscheidenheid in data en her komst van de munten vond hij frappant. De Heerlense schatgraver heeft besloten de gehele vondst in één keer van de hand te doen. op Mars kunnen rechtstreeks door middel van televisiebeelden naar de aarde worden overge bracht. Chinese vrouw van Nederlander moet Australië uit Aan de Nederlandse scheeps- machinist Ivo de Klerk (26 jaar oud) is meegedeeld dat hij in Australië kan blijven, maar dat zijn Chinese vrouw het land moet verlaten, aldus bericht de „Sunday Mirror'. Het federale departement van immigratie had mevrouw De Klerk, die in Hong kong is geboren en een Neder lands paspoort heeft, verzocht te vertrekken ondanks de onlangs ingevoerde verzachting van de immigratie-bepalingen. Een functionaris van het departe ment had volgens het blad tegen de betrokkene gezegd dat het geen kwestievan nationaliteit was maar van ras. Het echtpaar heeft een zoon tje van vier maanden, Adriaan, die bij zijn vader mag blijven. De heer De Klerk is vierde machinist op het schip Tjwangi van de Interocean Line. Hij had zjjn vrouw mee ,naar Australië gebracht omdat zijn schip om de twee maanden negen dagen daar blijft liggen en slechts drie De resultaten van het onderzoek dagen in Hongkong. Over twintig jaar kunnen de eerste Amerikaanse ruimtevaar ders op de planeet Mars landen. In een ruimteschip, ontwikkeld naar aanleiding van de ervarin gen met het Apolloproject voor een landing op de maan, zullen op 5 april 1985 zes astronauten naar Mars vertrekken om daar op 22 april 1986 te arriveren. Drie van deze ruimtevaarders zullen dan in een landingstoestel plaatsnemen en gedurende drie weken op de planeet vertoeven. Zij zullen daar bodemmonsters verzamelen, de omgeving bestu deren en speuren naar organisch leven. Deze bijzonderheden zijn op een ruimtevaartcongres in Baltimore bekendgemaakt door een vooraanstaand medewerker van de Noordamerikaanse vlieg tuigfabrieken die in Los Angeles het toestel bouwen, waarmee drie mannen een tocht naar de maan zullen maken. Na deze periode van drie we ken op Mars, zo ging de mede- wrker voort, zullen de drie man nen Mars verlaten om zich bij hun collega's in het om de pla neet cirkelende ruimteschip te voegen. De terugreis naar 'de aard zal sneller verlopen. De astronauten kunnen 19 oktober 1986 terug zijn. Zij zullen dan 562 dagen onderweg zijn geweest en daarbij een afstand hebben afge legd van 1,6 miljard kilometer. Sinds het verschijnen van de zg. „stainless steel"-scheermesjes op de markt nu twee jaar geleden is de opmars van het elektrisch scheerapparaat niet alleen tot stil stand gebracht, maar is de verkoop zelfs teruggelopen. Dit heeft de nieuwe verkoop directeur voor het Europese conti nent van de Amerikaanse scheer- mesjesfabriek, de heer T. Oliver, bij zijn aankomst op Schiphol medege deeld. Hij ging een bezoek brengen aan de fabriek, die Schick in decem ber van het vorig jaar bij Sloterdijk heeft geopend. Van de zijde van Philips is naar aanleiding van de uitlating van de heer Oliver meegedeeld, dat er wat •Philips betreft geen sprake is van aantasting van de markt. Slechts 44 procent van alle Ne derlandse mannen scheert zich nog met een mesje; de overige 56 pro cent beschikt over een elektrisch scheerapparaat, al bevindt zich onder hen 20 procent, die af en toe gebruik maken van een mesje. Deze categorie is van mening, dat men zich met zo'n scheermesje extra schoon krabt. Alleen in Denemarken en Nieuw- Zeeland heeft het elektrisch sche ren een nog groter vlucht genomen. In de rest van de wereld is het scheermesje nog oppermachtig, ook in Amerika. Daar wordt het ge bruikt door 78 procent van de man nen, op de Britse eilanden is dit percentage 72 procent. Schick's fabriek in Sloterdijk heeft deze maand voor het eerst enkele dagen op top-capaciteit ge draaid. Dat betekende 1 miljoen scheermesjes per dag. Tot nu toe is de gehele produktie afgezet op de Nederlandse markt, maar zij zal spoedig worden bestemd voor de gehele E.E.G. Directeur Oliver neemt aan, dat de gemiddelde pro duktie van de fabriek deze zomer op 750.000 mesjes per dag zal neer komen .allemaal „stainless". In Nederland bedraagt de omzet aan scheermesjes jaarlijks 18 mil- yetn gulden, waarvan 84 procent aan stainless-mesjes. Daarvan neemt Schick de helft voor zijn rekening, hetgeen neerkomt op een omzet van ruim 7 miljoen gulden. Een andere Amerikaanse fabriek, de Gilette, staat in Nederland ook vooraan. 39 MAART 1966 TWEEDE KLASSE Prijzen van: 10 zijn .gevallen 50 zijn gevallen 100 zijn gevallen 200 zijn gevallen 400 zijn gevallen 1000 zijn gevallen op nummers op nummers op nummers op nummers op nummers op nummers eindigende op eindigende op eindigende op eindigende op eindigende op eindigende op 2 151 143 544 650 7632» Een prijs Een prijs Een prijs Een prijs Een prijs Een prijs van 2000 is van ƒ2000 is van ƒ2000 is van 2000 is van 2000 is van 5000 is gevallen op gevallen op gevallen op gevallen op gevallen op gevallen op het nummer 084709 het nummer 023704 het nummer 004649 het nummer 076989 het nummer 014194 het nummer 027798 Een prijs van 25.000 is gevallen op het nummer 088939 Let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. DE BEROEMDE RALLEN VERDWUNEN -Parkeerterrein SCHEMA VAN DE NIEUWE HALLEN De wereldberoemde hallen van Parijs de buik van Parijs zoals Zola het complex gebouwen noemde gaan hun laatste le vensjaren in. De voedselvoorzie ning van 8 miljoen Parijzenaars is niet langer gediend met de be staande hallen die ruim 100 jaar oud zijn, terwijl de levens middelenmarkt op deze plek daar al ruim 800 jaar is gehouden. Het besluit tot de cphefing van de be roemde hallen is gevallen we gens de verkeersmoeilijkheden en de ouderwetse mogelijkheden van verwerking der levensmidde len. ■De taak van de hallen wordt verplaatst naar buiten Parijs. In Rungis (zie kaart) wordt ge werkt aan een 200 ha groot com plex van gebouwen, installaties en wegen. Het slachtoentrum La Vilette wordt gemoderniseerd en men zal er 26.000 dieren in stal len kunnen houden in afwachting van het slachten. De nieuwe hallen van Parijs worden de grootste en modernste levensmiddelenmarkt van de wereld. Er zal van alles aanwezig zijn, b.v. automatische wasmstal- laties, telmachines, spoorlijnen, verpakkingscentra, verbrandings. ovens etc. De modernste losinstallaties zullen dagelijks 500 spoorwagons lossen terwijl het complex totaal 5100 man personeel in dienst zal hebben. In de loop van 1968 zal het gehele complex in gebruik zijn. Dit jaar komen de eerste ge bouwen gereed. De dertienjarige Piet van de Haven te Zaandam viel zondag middag toen hij met een vriend je aan het voetballen was, van de galerij van de tweede ver dieping van een woning en kwam acht meter lager op een tegel plein terecht. De jongen was op slag dood. DOOR LILIAN WOODWARD 27) Door haar halfgeopende oog leden zag ze hem zich over haar heen buigen om met haar ar men kunstmatige ademhaling toe te passen. Op zijn voorhoofd parelden zweetdroppeltjes. Hij keek angstig. Ze probeerde te praten, maar de woorden wilden niet komen. Ze sloot haar ogen weer tegen het felle zonlicht. „Lieverd, haal adem. Je moet ademen. Lieverd, lieveling, vecht voor je leven. Het heeft nog zo veel te bieden." Het wonder van deze woor den doorstroomde haar. Hij hield van haar. David Blake hield van haar en zij van hem. De wil om te leven kwam in haar slappe armen en benen terug. Onder de druk van Davids hand voelde ze haar longen op zwellen en levengevende lucht opnemen. Ze hoorde Davinds stem, opge- reutel en begreep plotseling dat het uit haar eigen keel kwam. Ze hoorde Davinds stem, opge wonden en zegevierend. „De hemel zij dank o, God zij dank!" Hij hield haar dicht tegen zich aan en ze lag met gesloten ogen, tevreden in zijn armen. „Mijn lieverd, mijn lieveling," fluisterde hij, zijn lippen dicht tegen haat- haren. Ze deed haar ogen open en probeerde zijn naam te zeggen. Maar ze kon geen geluid uit brengen. Toen probeerde ze maar niet meer te praten. Ze zou later nog wei een kans krijgen hem te vertellen hoeveel zij ook van hem hield. Er lag nog een heel leven vóór ten. Plotseling legde hij haar weer op het warme zand neer. Ze zag dat hij zijn gezicht van haar af wendde en hoorde iemand naar hen toe rennen. „Wat is er gebeurd?" Het was Feona's heldere stem. „Ik zag jullie van de overkant. Ik heb de sloep gehaald en ben toen onder langs de rotsen gelopen." Janice voelde een steek van teleurstelling. Waarom moest Feona nu op zo'n moment komen? Waarom had ze hen niet een poosje langer alleen kunnen laten haar en David nu ze wisten dat ze van el kaar hielden? David stond op om het Ita liaanse meisje tegemoet te gaan. Hij keek boos. „Zuster Crawley werd door de stroom meegesleurd," zei hij. „Ik liep onder aan de rots. Ge lukkig kon ik deze kleine roei boot in het water gooien en heb ik haar bereikt voor ze voor de laatste maal kopje onder ging." Hij keek om naar Janice en .zag dat haar ogen nu open waren. „Voelt u zich al wat beter?" „Ja, dank u." Wat klonk haar stem hoog en beverig. „Ik ik denk dat ik wel kan lopen." „Niets daarvan." Opeens was ze weer in zijn armen. „Ik zal u naar de sloep dragen en Feo na kan ons over de inham naar huis varen." Hij liep met grote passen langs de waterkant. Janice zag, toen ze omkeek, Feona op een kleine afstand achter hen aankomen. Ze had een pruillip. Ze keek knorrig. „Wat zal ze me haten dat ik zoveel aandacht van David in beslag neem," dacht Janice en voelde een heerlijk warm gevoel door haar heenstromen toen ze eraan dacht hoe Davids stem zijn liefde verraden had toen hij wanhopig voor haar leven vocht. Hij hield van haar en zij van hem. Hij wist nog niet dat ze de lieve woordjes had gehoord die over zijn lippen waren ge komen toen ze uitgeput op het strand had gelegen. Tot het mo ment daarvoor was aangebro ken, zou hij niet meer spreken over alles wat zijn hart beroer de. Hij zou niet weten dat ze zijn gevoelens voor haar kende. Ze keek naar hem op. Hij keek haar niet aan, maar staar de voor zich uit langs de kyst, naar de plaats waar de sloep zachtjes lag te dansen op de gol ven. Hij keek een beetje boos; zijn mond was een dun streepje. Het werd haar bang om het hart. Veronderstel dat hij haar nooit van zijn liefde zou spre ken. Wat kon ze dan doen? Want ze kon niet verklappen dat ze gehoord had wat hij zei toen hij haar bewusteloos waande. Dat zou bijna gelijk staan met te bekennen dat ze een gesprek had afgeluisterd. Hij zette haar zacht onderin de sloep en dekte haar toe met •een deken. Feona startte de mo tor en liet het bootje over het water naar de steiger onder het huis schieten. David zat naast Janice. Hij legde zijn grote, warme hand over haar koude handjes. „Naar bed, jongedame, als je thuis bent. Je hebt een akelig avontuur beleefd." „Maar ik voel me best," pro testeerde ze. „Alleen een beetje moe, dat is alles." „Je moet doen wat je gezegd wordt," zei hij streng. „Als je een goede nacht maakt, zul je je morgenochtend weer kiplek ker voelen." „Maar ik heb dienst." Hij schudde zijn hoofd en nam haar weer in zijn armen toen de boot meerde en hij haar eruit tilde. Ze was verbaasd over zijn kracht toen hij haar het steile pad op naar huis droeg. Feona liep achter hen aan. Het viel Janice op dat het Italiaanse meis je niet eenmaal het woord tot haar gericht had. Ze keek haar aan, maar Feona keek zonder een glimlach gauw de andere kant op. Thuis werd Janice meteen naar bed gebracht. Dokter Bor- dicia kwam bij haar en gaf haar een kalmerend middel. „Morgen zult u zich weer goed voelen," zei hij. „Ga rustig lig gen en slaap goed en lang.' Ze lag er nog even over na te denken waarom David de Italiaanse dokter had gestuurd in plaats van zelf te komen. Toen begreep ze dat hij een veel be langrijker patiënt had om zich zorgen over te maken dan zij was. Nu zij op dit ogenblik bui ten gevecht gesteld was, moest hij de gang van zaken in de zie kenkamer regelen, hij zowel Feo na als dokter Bordicia als ver pleeghulp inschakelen. (Wordt vervolgd.) (Adv,) oeooo Door de zó-opan zó-dicht Venco- zakjes blijft de inhoud stof- en vocht- vrij, hóe vaak II ook presenteertEr is volop keus in allerfel heerlijks drop soorten. En alles verpakt in die handige zakjes voor 50 cent. De sleepboten Elbe en Tasman zee van L. Smit en Co zijn met een deel van een drijvend dok uit La Spezia (Italië) in Yokohama (Ja pan) aangekomen. Het tweede dok- deel werd daar reeds op 18 maart afgeleverd door de sleepboten Ierse Zee en Thames. De beide delen vormen samen het vijftigduizend tons drijvend droogdok, destijds in Bombay ge bouwd onder auspiciën van de Britse admiraliteit. Het werd in 1948 naar Malta gesleept, waar het tot voor kort dienst heeft gedaan. Het werd daarna aan een Italiaanse scheepssloperij verkocht en naar La Spezia gesleept. Later werd het dok gekocht door de Chinese Mari time Trust voor gebruik op Formo sa. Tijdens de sleepreis werd de bestemming enkele malen gewij zigd. De uiteindelijke bestemming werd Yokohama, waar het droog dok tijdelijk is verhuurd aan een Japanse onderneming. De 9.500 mijl lange reis van La Spezia naar Yokohama kan worden beschouwd als een van de grootste sleepwerken uit de geschiedenis van de Nederlandse zeesleepvaart. Bij aankomst in Yokohama was het dok bijna vijf maanden onafgebro ken op zee geweest zonder één bunkerhaven aan te lopen. De twee sleepboten die samen één deel van het dok aan de tros hadden, ver lieten beurtelings het transport om te bunkeren. De gemiddelde vaart die met de dokdelen over de gehele sleepreis werd gelopen, bedroeg drie mijl per uur. Voor de aankomst van het trans port in Yokohama bestond grote belangstelling, zowel van de zijde van Japanse scheepvaartdeskun digen als van de Nederlandse am bassade in Tokio. (Adv.) DONDERDAG 31 MAART HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Het levende Woord; 7.15 Lichte gr muz. (Om 7.30-7.32 Nws; 7.45 Weeeninformatie)7.55 Overwe ging; 8.00 Nws; 8.10 Lichte gr. muz. (8.30-8.32 Nws)8.40 Voor de huisvrouw; 9.35 Waterstan den; 10.00 Aubade: licht gevar. muz.. progr.; 11.00 Voor de zie ken (Om 9.4010.00 Schoolra dio); 11.45 Zang (opn); 12.10 Leven op het land, gesprek; 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nws; 12.40 Deze week, praatje; 12.45 Aktualitei- ten; 13.00 Berichten; 13.05 Stereo; Promenade- orkest en solist; amusementsmuz.13.45 Voor de vrouw; 14.15 Lichte or- kestmuz. (gr.); 14.30 Pianoreci tal: moderne muz.; 15.00 Bijbel overdenking; 15.30 Samenzang: geestelijke liederen; 16.00 Om roeporkest en solist: moderne muz.; 16.35 Stereo: Vocaal ensem. ble: gewijde muz.; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Finse volksliedjes (opn); 17.30 Lichte gr. muz.; 17.50 Sportrubriek; 18.10 Metro- pole-orkest (opn)amusements muz.; 18.40 Halte: progr. voor de twintigers; 19.00 Nws en weer- praatje; 19.10 Radiokrant; 19.30 Gewijde muz. (gr)19.45 Op de man af, praatje; 19.50 Lichte gr. muz.; 20.10 Boeren en burgers in Buitenveen, hoorspel (52); 20.40 Samen uit Samen thuis, gevar. progr.; 22.00 Pianorecital (opn): moderne muz.; 22.15 Avondover denking; 22.30 Nws; 22.40 Boek bespreking; 22.45 De Britse Par lementsverkiezingen, afgewisseld met lichte gr. muz.; 23.5524.00 Nws. HILVERSUM II; 7.00 Nws; 7.10 Ochtendgymnastiek; 7.20 Lichte gr. muz.; 7.50 Dagope. ning; 8.00 Nws; 8.10 Lichte gr. muz.; 8.45 Morgenwijding; 8.55 Gr. muz.; 9.00 Operamuz. (gr.); 9.40 Lichte gr. muz.; 10.00 Voor de kleuters; 10.10 Lichte gr. müz. (Om 11.0011.02 Nws); 12.00 Amateurs musiceren; 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Pianospel: amu sementsmuz.; 13.00 Nws; 13.10 Actualiteiten; 13.30 Licht ensem ble met zangsoliste; 13.55 Huis houdelijke zaken, praatje voor de huisvrouw; 14.10 Howland in Holland, gevar. progr. (herh.); 15.20 Stereo: Radiokamerorkest met Belgisch klarinettenkwartet: klassieke en moderne muz.: 16.00 Nws; 16.02 Kurt Tueholsky, de man met de vijf namen, literair klankbeeld; 16.25 Stereo: Cello en piano: moderne muz.; 17.00 Voor de jeugd; 18.00 Nws; 18.15 Radio journaal; 18.20 Uitzending van de Commentaar op de verkiezingen. Pacifistisch Socialistische Partij: Spreker: Drs. H. Wiebenga, voor. zitter van de P.S.P.; 18.30 Licht ensemble en zangsoliste; 18.55 Voor de kleuters; 19.00 Gespro ken brief; 19.05 Sportparade; 19.30 Tout a toi: licht progr.; 20.00 Nws; 20.05 Hou je aan je woord: literaire spitsvondighe den; 20.45 Omroeporkest: moder ne muz.; 21.30 Land der Muzen: kunstkroniek; 21.45 De dame met de strohoed, hoorspel; 22,30 Nws; 22.40 Radiojournaal; 23.05 ±1.00 Verkiezingsreportages en uitslagen uit Engeland af gewisseld door gr. muz. (Om 24.551.00 Nws)." HILVERSUM Hï: 9.00 Nws; 9.02 Gevar. muz. progr. met tips, actualiteiten en losse opmerkin gen (10.00 en 11.00 Nws); 12.00 Nws; 12.02 Actualiteiten; 12.05 Lichte gr. muz.; 13.00 Nws; 13.02 Actualiteiten; 13.05 Amsterdam se Politie Kapel; 13.30 Country and Western Music; 14.00 Nws; 14.02 Actualiteiten; 14.05 Licht platenprogr. en tips voor de vrouw; 15.00 Nws; 15.02 Actuali teiten; 15.05 Promenade orkest en zangsoliste; Opera- en ope- rettemuz.; 15.40 Lichte gr. muz.; 16.00 Nws; 16.02 Actualiteiten; 17.0518.00 Gevar. gr. muz. BRUSSEL VI.; 12.00 Nws; 12.03 Nieuwe gr. platen: 12.40 Weerbericht, mededelingen, progr. ovrz. en SOS-berichten; 12.48 Gr. muz.; 12.55 Buitenlands persoverz.; 13.00 Nws, weerbe richt en beursberichten; 13.20. Kamermuz.; 14.00 Nws; 14.03 Liederen; 14.45 Vioolmuz.; 15.00 Nws; 15.03 Amusementsmuz.; 16.00 Nws; 16.03 Beursberichten; 16.09 Franse les; 16.24 Lichte or- kestmuz.; 17.00 Nws, weerbe richt en mededelingen; 17.15 Amusementsmuz.; 17.30 Wed strijd amateurkoren; 18.00 Nws; 18.03 Voor de soldaten; 18.28 Paardesportberichten; 18.30 Lichte muz.; 18.45 Sport; 18.52 Spirituals; 19.00 Nws, weerbe richt en mededelingen; 19.40 Lichte orkestmuz.; 19.50 Klank beeld; 20.00 Symfonisch concert; 21.30 Israëlische uitzending; 22.00 Nws en berichten. Televisieprogramma's NEDERLAND I: 14.30—15.05 Voor de vrouw; 18.30 Teleac: Pech onderweg, een cursus voor automobilistten (les 7); 19.00 Nws in fet kort; 19.01 Klaas Vaak; 19.16 De Verrekijker, in ternationaal jeugdjournaal; 19.15 Van gewest tot gewest; 19.35 De De Lucy Show; 20.00 Journaal; 20.20 Achter het nws; 20.45 Tel uit je winst, quiz; 21.20 De ver koper, TV-eenacter; 21.55 Zo is het toevallig ook nog eens een keer, satirisch progr.; 22.35 De Britse verkiezingen; 22.45 Jour naal; 22.50±02.00 De Britse verkiezingen. NEDERLAND II: 20.00 Nws in het kort; 20.01 Attentie voor sport; 20.00 't Is zo bij de lucht macht, TV-film; 20.45 De Joodse godsdienst; 21.20 Ik hou van Hol lands. vocaal verzoekprogr.; 22.05 Journaal; 22.10—22.20 Da Britse verkiezingen. BELGIË VI.19.00 Zandmanra tje; 19.05 Het schatteneiland, ver» volgverhaal voor de jeugd; 19.20 Te voet door Vlaanderen; 19.55 Nederlandse les; 19.59 Weerbe richt; 20.00 Nws; 20.25 Beschul digde sta op, politiefilm; 21,50 Première-magazine, nws uit da filmwereld; 22,35 Nws.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 5