PROVINCIAAL MEÜWS Poolroufe ten dode opgeschreven door luchtlijn via Siberië? V erpleegsters- droom alles kan met CBlaloiimBf KINDER- ASPIRIN DE VRIJE ZEEUW Terneuzen Axe! Breskens Middelburg Sas van Gent IJzendijke Geef uw kind Doet de koorts dalen. Stilt de pijn. Ideale dosering. Bom bij Palomares brengt geld in het laatje Amerikaanse ruimtevaart P-agina 2 Vrijdag 25 maart 1966 Tentoonstelling „Ons kind tekent" Deze tentoonstelling zal ook in Terneuzen te zien zijn. Door „Helpt elkander" te Amersfoort ingericht maakte zij reeds lange reizen. Als onderdeel van een groot geheel (International League of Societies for the Mentally Han dicapped) is de tentoonstelling in Londen te zien geweest en daarna in Australië. Weer in ons land terug is ze nu in Terneuzen gearriveerd in de voormalige woning van de heer Fijn van Draat in de Noord straat. Uit een aantal van 2000 ge selecteerd gaat het om 200 teke ningen en schilderden, ingezon- den door 80 scholen voor b.l.o. De commissaris van de konin- gin in Zeeland zei op elf febru ari ter gelegenheid van de ope- ning van de expositie te Middel burg te hopen, dat de tentoon stelling een bijdrage zou leve ren om de plaats van de gehan dicapte kinderen in de maat schappij nog beter te maken en dat de tentoonstelling een steun zou zijn voor de ouders, die bij een rondgang konden zien tot Welke prestaties deze kinderen in staat zijn. 'Thans kan ieder in Terneuzen met dit werk kennis maken. Za- terdagmorgen zal de tentoonstel ling door burgemeester Rijpstra Worden geopend. Vergadering C.P.B. De C. P. B. hield dezer dagen een ledenvergadering in „Pro Rege" te Tèmeuzen. Deze middag werd door eigen leden verzorgd en stond onder lei ding van de presidente, mevr. M. WeijnsBakker. Na de gebruikelijke opening hield mevr. ScheeleDekker een inlei dend praatje over het onderwerp „De arbeid van de vrouw buiten het eigen gezin". Na de pauze werd dit onderwerp lp discussiegroepen besproken. Mevr. Weijns liet nog enkele cjia's zien van de vorige zomerreis naar Brugge. Zeventien dames gaven zich op om mee te gaan naar de bondsdag op 27 april in Amsterdam. Politie deed inval Van de zijde van de gemeen tepolitie deelt men ons mede dat woensdagmiddag door een zevental politie-ambtenaren een onderzoek is ingesteld in een dafé aan de Schuttershofweg te Terneuzen. Bedoeld onderzoek had ten doel na te gaan of in dit perceel gelegenheid tot het plegen van ontucht werd gegeven. In het pand wefden een drietal vrou wen en een tweetal mannen aangetroffen. De politie meent voldoende bewijzen in handen te hebben en heeft tegen de betreffende café houder proces-verbaal opge maakt. Jaarvergadering N.C.V.B. De N.C.V.B. hield deze wéék de 32e jaarvergadering. Men had voor dit feestelijke feit het Trefpunt kunnen huren. In de gezellig versierde zaal kwamen 82 dames bijeen onder leiding van de presidente mevr. Weyns- Bakker. De presidente las 1 Cor. 3 9 17. Haar meditatie had als on derwerp „Gods medewerksters zijn wij". Daarna volgde de begroeting en werd het programma afge werkt. De avond werd geheel door de leden verzorgd. Er wer den allerlei stukjes vertoond zo als een „Modeshow" en „En quête", waarbij de dames zelf ook ,de handen uit de mouwen moesten steken. Ook het koortje ontbrak niet. Er is veel ge lachen en het was met recht een feestavond. De verslagen van de secreta resse en penningmeesteresse lie ten ook een optimistisch geluid horen. Er zit groei in de afde ling. In de pauze werd eigengebak ken cake bij de koffie geser veerd. De dames DeijScheele en OverdulveCappon, die aan de beurt van aftreden waren, werd dank gezegd voor het vele werk dat zij voor de afdeling hebben gedaan. Zij kregen hier voor een hartelijk applaus. Het bestuur ziet er nu als volgt uit: Mevr. Weyns—Bakker, pre sidente; mevr. KleinGeelker ken, secretaresse; mevr. De Regt-Seen, penningmeesteresse; mevr. Van AsperenBoeye, vice-pres.; mevr. Verduin Schipper, 2e secretaresse; mevr. RimensHamelink, 2e penning meesteresse; mevr. De Ruyter van Luyk, hoofdpropagandiste; mevr. Kosterv. d. Wege, lid. De damesvoorjaarsmode werd door een vijftal damesmannequins en 1 mannelijke mannequin gepre senteerd op een charmante manier. Miss Pier-Scheveningen '65 toon de de nieuwste tienermode. Ook de kindermode werd ge toond, evenals de herenmode. Meer dan 70 modes werden ge showd wat bij de dames bijzonder in de smaak viel. In de pauze werd de aanwezigen een koffie-complet aangeboden. Met het organiseren van deze fraaie show hebben het Cultureel Contact en de firma VisserKoole de dames uit Axel en omstreken een goede dienst bewezen. Gemeenteraad De gemeenteraad van Bres kens vergadert maandag 28 maart a.s. Op de agenda staan de volgende punten: benoeming gemeentewerkman, ontslag onderwijzer F. Koster, in verband met bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd per 1 juni, subsidieaanvragen van stichting „Vrienden en Seppe' stichting in oprichting „Film Joantje" en van de stichting visserijdagen. Verder is er een verzoek van de school met de bijbel om de verlichting te doen vervangen door TL-verlichting en gelden beschikbaar te stellen voor de aanschaf van 125 leerlingensets, 4 bureaus met bijbehorende stoelen en 4 schuifborden. De kosten worden geraamd op 10711,—. Voorts komen aan de orde; vaststelling gemeenschappe lijke regeling „Ontwikkelings- raad West Zeeuws-Vlaanderen; diverse grondaankopen; ontslag gemeente-opzichter en een schrijven van de raadsfrac tie vrije socialistische arbeiders. Aanvoer op de vismijn Aan de vismijn Breskens zijn in de week van 13 t/m 19 maart aangevoerd: 5722 kg garnalen, 98 kg bot, 857 kg schar, 1718 kg schol, 4049 kg gul, 676 kg wij ting, 4024 kg tong, 108 kg tar bot, 109 kg griet, 1443 kg onver kochte bot, 40 kg onverkochte schar en 480 kg onverkochte schol Jeugd plant bomen op „Het Zilveren Schor' Ongeveer zeventig leerlingen van de lagere scholen in Arne- muiden zullen woensdagmiddag 30 maart elk een boompje plan ten op het terrein van „Het Zil veren Schor" aan het Veerse meer. „Het Zilveren Schör" is een van de twee zilveren jeugd centra waarvoor de terreinen indertijd beschikbaar zijn ge steld door koningin Juliana en prins Bernhard ter gelegenheid van hun zilveren huwelijksfeest. De centra in Arnemuiden en Uddel dienen als ontmoetings plaatsen voor de jeugd. Het planten van de bomen In aanwezigheid van het ge meentebestuur, enkele bestuurs leden van de stichting zilveren jeugdcentra en vertegenwoordi gers van de Nederlandse heide maatschappij gebeurt in het kader van de jaarlijkse Zeeuwse boomplantdag. Geval van nekkramp in Sas van Gent De 42-jarige J. van de A. uit Sas van Gent, werkzaam bij de centrale suikermaatschappij, is met nekkramp in het Elisabeth- ziekenhuis te Sluiskil opgenomen. Zijn vrouw is ter controle naar hetzelfde ziekenhuis gebracht. De huisarts heeft overleg ge pleegd met de inspecteur van de volksgezondheid, maar deze acht te verdere maatregelen niet noodzakelijk. Vergadering E.H.B.O. afd. IJzendijke In café-restaurant De Lozanne hield de plaatselijke afd. van de E.H.B.O, haar jaarlijkse alge mene vergadering onder voor zitterschap van de heer J. Mar- teyn. Uit het financieel overzicht van het afgelopen jaar bleek 1965 een gezond jaar geweest te zijn voor de 61 leden tellende vereniging, hoewel het bestuur voor het komende jaar een waarschuwend woord liet horen ten aanzien van de te verwach ten inkomsten en uitgaven. Door de vergadering werd dank gebracht voor het vele be langeloze werk, dat door de secretaris-penningmeester de heer H. Wijffels voor de vereni ging werd gedaan. De aftredende bestuursleden de dames G. Doensv. d. He mel en A. Reijniers werden met algemene stemmen herkozen. Tevens besloot de vergadering de te houden toneeluitvoering wederom door eigen leden te la ten verzorgen. Door de voorzitter werd nog meegedeeld dat a.s. 29 maart te IJzendijke een districtsavond georganiseerd zal worden, waar na de vergadering onder dank zegging en een levendige rond vraag beëindigd werd. (Adv.) Gemeente Terneuzen De burgemeester van Terneuzen brengt ter algemene kennis dat een openbare vergadering van de gemeenteraad van Terneuzen zal worden gehouden op vrijdag, 31 maart 1966, te 19.30 uur ten gemeentehuize alhier. Terneuzen, 24 maart 1966. De burgemeester voornoemd, H. RIJPSTRA. (Adv.) EEN PLATENBON IS ALTIJD RAAK! DUITS SCHIP VERGAAN Het Duitse kustvaartuig „Maria Nibbe" is donderdagnacht ten noordoosten van de vuurtoren van Kereon, aan de Franse west kust ter hoogte van Quessant, aan de grond gelopen en gezon ken. De bemanning werd door de reddingboot van Quessant aan boord genomen. Overstekend jongetje gedood Het 6-jarige jongetje Arp uit Wilnts is op de provinciale weg in <ie gemeente Wilnis onder een auto gekomen en daarbij zo ern stig gewond dat hij later in een ziekenhuis te Woerden is overle- den. Het knaapje had eerst een tijd op een fietspad parallel met de provinciale weg gefietst en wilde vervolgens oversteken. Op de tweede helft van het wegdek werd hij toen door de uit Woer den komende auto gegrepen. (Adv.) EEN PLATENBON IS ALTIJD RAAK! DE PERSONELE BELASTING De staatssecretaris van finan ciën heeft mede namens de mi nister van binnenlandse zaken meegedeeld dat de huurverhogin gen per 1 januari 1966 en 1 jan. 1967 zodanig zijn gedifferen tieerd, dat het, anders dan bij vroegere huurverhogingen, tech. nisch niet mogelijk is de aanpas sing van de personele belasting naar de grondslag huurwaarde te bewerkstelligen door een verho ging van de belastingvrije voet, een verhoging van de aftrekbe dragen en een verlaging van het tarief. Het ligt in het voornemen ver hoging van de druk van de per sonele belasting te voorkomen door een wijziging in dier voege, dat het huurniveau op 31 decem ber 1965 de i££is zal gaan vor men voor de vaststelling van huurwaarden op of na 1 jan. 1966. De staatssecretaris verklaarde dit in antwoord op een schrifte lijke vraag terzake van het twee de-kamerlid Van Urk (P.v.d A.). Om de Europese beker voor jaarbeurssteden FC Barcelona heeft zich in Barcelona dankzij een 10 over winning op stadgenoot El Espa- nol geplaatst voor de halve fina les van het toernooi om de Euro pese beker voor jaarbeurssteden. De eerste ontmoeting was even eens in een 1—0 zege voor Bar celona geëindigd. Volgens de president van de Japan Airlines, Shizuma Matsuo, die in het Amstelhotel te Am sterdam een persconferentie heeft gegeven, is de kans groot dat de luchtlijn over de Noord pool ten dode is opgeschreven. Dat zal afhangen van de hou ding die de Russen in de komen de jaren nullen aannemen. Deze zomer zet Japan Airlines een eerste stap in de richting van een nieuwe evolutie ten aan zien van de Russische lucht- vaartpolitiek. Dan zal een offi ciële luchtlijn tussen Moskou en Tokio dwars over Siberië wor den geopend en wel voor ge zamenlijke rekening van J.A.L. en Aeroflot met Russische Tu- polev-vliegtuigen. Deze route is veel korter dan die over de Noordpool via Anchorage in Alaska. President Matsuo heeft goede hoop, dat de Japan Air lines over twee jaar met eigen DC-8 machines over Siberië zul len mogen vliegen. Of deze gunst tegen die tijd ook aan andere luchtvaartmaatschappijen zal worden verleend, hangt van de Russen af. Zodra dit het geval zal zijn, wordt volgens de heer Matsuo de lijn over de Noord pool totaal overbodig. In afwachting van die ontwik keling gaat Japan Airlines ech ter op 3 april evenals de K.L.M. van Schiphol via de Noordpool naar Tokio vliegen. (Adv.) IN 1970 SUPERSONISGH Japan Airlines noemt zichzelf de snelst groeiende luchtvaart maatschappij ter wereld. Zij werd in 1951 opgericht als heel bescheiden binnenlandse maat schappij. Thans telt de vloot van de Japan Airlines 14 DC-8 ma chines, 7 Convair-880 straal vliegtuigen en 4 Boeing-727 toe stellen. Begin 1970 zullen de Ja panners gaan vliegen met drie supersonische Concordes. (Adv.) EEN PLATENBON IS ALTIJD RAAK! Nog steeds heeft men de voor de Spaanse kust bij Palomares bij een vliegtuigbotsing in de Middellandse Zee gevallen Ame rikaanse kernbom niet kunnen bergen. Na de belemmeringen door het slechte weer van de af gelopen dagen moest donderdag de vestzakduikboot Aluminaut (81 ton), die voor de berging is ingezet, verstek laten gaan we gens een defect in haar elektri sche installatie. Inmiddels spreekt niet iedereen kwaad van de bom. In het ver scheidene kilometers ten oosten van Palomares gelegen plaatsje Vera bijvoorbeeld zijn de zakenlui zeer tevreden over de stijging van hun inkomsten tengevolge van de aanwezigheid van het Amerikaanse bergingspersoneel. Een taxichauffeur, die 'n stapel tje Amerikaanse bankbiljetten liet zien, zei: „We konden er ei genlijk nog wel een bommetje bij hebben..." REISDUUR 4M UUR KORTER Hoewel er geen direkte eko- nomische samenwerking met de K.L.M. op de route over de Noordpool bestaat hebben de Japanners op de zuidelijke route naar West-Europa de technische hulp van de K.L.M. ingeroepen. Deze verzorgt het onderhoud van de Japanse DC-8 toestellen in Bangkok, Karachi, Cairo en Te heran, mogelijk in de toekomst eveneens in Djakarta en straks zeker ook op Schiphol. Op de nieuwe route over Si berië zullen de Tupolov-toestel- len van Aeroflot voorlopig uit sluitend door Russische beman ningen worden gevlogen, maar in de passagiersruimten zullen Japanse stewardessen de reizi gers bedienen, terwijl ook een Japanse piloot zal meevliegen om ervaring op te doen. (Adv.) EEN PLATENBON IS ALTIJD RAAK! Maandag 28 maart zal van Kaap Kennedy een Atlas-Centaur-raket worden gelanceerd op een proef vlucht met een ballastlading. Deze raketsoort moet in mei de eerste zachte landing onder het Ameri kaanse ruimtevaartprogramma op de maan maken. De moeilijkheden die men met de Atlas-centaur com binatie gehad heeft, hebben het programma drie jaar vertraagd, de kosten zijn er tien maal zo noog door geworden. Volgens het vluchtplan moet de ballast een „papieren maan" raken op 800.000 km van de aarde ver wijderd. De maan van dit deel zal sterk elliptisch zijn, met genoem de afstand als verste en 160 km hoogte als laagste punt. Een om loop duurt daarbij 37 dagen. De Surveyor die in mei naar de maan wordt gezonden zal uitge rust zijn met twee televisiecame ra's die opnamen van de maan moeten maken. Bovendien zal in mei de eerste „Iunar Orbiter" wor den gelanceerd, die in een baan om de maan foto's van het oppervlak moet maken. Een blik op de wereldkaart leert dat, als straks deze recht streekse lijn uit het verre oosten voorbij Moskou kan worden doorgetrokken naar West-Euro pa, de afstand tussen Tokio en Londen van 8200 mijl wordt teruggebracht tot 6500 mijl. Ge vlogen door een DC-8 betekent dit dat de reisduur van 17 uren kan worden bekort tot 12V2 uur. Twee Duitse toeringcars in kettingbotsing betrokken Op de rijksweg van Den Haag naar Utrecht, even onder de ge meente Linschoten, zijn gister nacht om half één zes personen gewond als gevolg van een ket tingbotsing die ontstaan was na een andere botsing, enige kilo meters verder, waarbij echter niemand was gewond. Bij de kettingbotsing waren twee touringcars uit West-Duits- land betrokken met supporters van de interlandwedstrijd in Rotterdam, die woensdagavond tussen Nederland en West- Duitsland is gespeeld. Voorts werden nog vier personenauto's beschadigd. De zes gewonden, waarvan vijf uit de Duitse bussen, wer den naar de twee ziekenhuizen van Woerden overgebracht. Eni gen van hen zijn vrij ernstig ge wond. De anderen liepen vooral verwondingen op door het rond vliegend glas. De bestuurder van een der bussen moest worden uitgezaagd. Hij kreeg onder meer een beenbreuk en inwendige kneuzingen. Het vrij drukke verkeer ér waren veel Duitse auto's met supporters op weg naar huis ondervond geruime tijd stagna tie. DOOR LTT.TAN WOODWARt Modeshow Woensdagmiddag en -avond werd een grootse modeshow gehouden, welke was georganiseerd door het Cultureel Contact in samenwerking met de firma VisserKoole. De voorzitster van het Cultureel Contact, mevr. Sanderse, kon in de beide shows een groot aantal be langstellenden verwelkomen. Zij bracht dank aan de firma Visser Koole die het mogelijk had ge maakt deze show te organiseren. Hierna gaf zij de show over aan de bekende tv-omroepster Elisabeth Mooy, die op een bijzonder prettige wijze de show inleidde en presen- teerde. 25) XIII. Op de terugweg naar huis be sloot Janice dat het misschien maar veiliger zou zijn als ze nog wat op de diamanten van signor Tellini bleef passen. Elke dief zou natuurlijk naar de safe gaan als hij ze wilde stelen. Hij zou nooit op het idee komen onder een losse plank in de vloer van haar slaapkamer te gaan kijken. Haar hart kromp ineen als ze dacht aan Ricky Smailford. Ze was er zo zeker van geweest dat hij was zoals hij eruit zag: oprecht, eerlijk, een man die van een welverdiende vakantie genoot. Maar er kon maar één uitleg zijn voor zijn steelse gedrag van deze middag. Hij was in het ge heim naar het eiland gekomen en had het verbijsterd en boos weer verlaten omdat zijn be zoek geen resultaat had opge leverd. Hij was om de diaman ten gekomen. Hij was met lege handen teruggegaan. Toen ze de tuin binnenkwam en over het grasveld liep, vroeg ze zich af wat ze zou doen als signor Tellini vroeg hem de dia manten terug te geven. Zou ze hem dan vertellen dat ze Ricky Smailford met duidelijk kwade bedoelingen over het eiland had zien sluipen? Of zou ze de edel- sténen gewoon overhandigen en de zaak als afgedaan beschou wen voor zover het haarzelf be trof? Misschien moest ze er met David Blake over spreken. Maar ze had signor Tellini beloofd er met niemand over te praten en ze moest woord houden. Toen ze de koele hal binnen ging, besloot ze voorlopig niets aan de diamanten te doen. Ze lagen veilig waar ze waren. Als signor Tellini erom zou vragen nou, dan zou ze ze teruggeven of onmiddellijk iets bedenken om te verzekeren dat ze veilig onder haar hoede bleven. Het was heel stil en rustig in huis. Ze zag op de klok op de schoorsteenmantel boven de grote open haard dat het nog maar half vier was. Dat betekende dat ze nog twee uur vrij had voor ze weer aan het werk moest. Pl-tseling hoorde ze stemmen. Ze kwamen uit een kamertje onderaan de trap, dat Alec Car- ne als kantoortje gebruikte. De deur stond op een kier en in de stilte van de middag klonken de stemmen scherp en wat boos. „Ik heb nooit gezegd dat ik met je zou trouwen!" Het was de jonge stem van Feona. „Dat ik aardig tegen je geweest ben toen je hier pas was, is nog geen reden om te denken dat ik je vrouw zal worden." „Je was dol genoeg op me toen ik geen concurrenten had!" zei Carne bitter. „Nu die dokter hier verschenen is, ben je ver geten dat je herhaaldelijk hebt gezegd dat er in de wereld maar één man voor je was!" Zijn stem werd smalend. „Vind je jezelf niet een onnozele kleine dwaas? Blake heeft niet de min ste belangstelling voor je. Nou. hij is ook verloofd met iemand anders, een beroemde actrice. Waarom zou hij zich druk ma ken over jou?" Er klonk een venijnige klap, toen een uitroep van pijn en woede van Carne. „Jij kleine feeks!" „Laat me los. Je doet mijn arm pijn!" „Dat verdien je. Een man zo in het gezicht te slaan! Wat let me om David Blake de waarheid over jou te gaan vertellen." „Hij zou je leugens nooit ge loven." „Ik denk van wel. Ik heb een paar door jou geschreven brief jes. „Jij afperser!" Er kwam een vleierige klank in zijn stem. „Ik wil niet hard zijn, Feona. Laten we teruggaan tot waar we waren voordat Blake op het toneel verscheen. Ik..." „Ik wil niets meer met je te maken hebben," zei ze vinnig. „Zodra mijn vader beter is, zal ik hem zien te bewegen je van Patula weg te sturen." Janice, die op haar tenen naar de trap was gelopen tijdens deze woordenwisseling, stond plotseling tegenover Feona, die woest de deur van de kamer opengetrokken had. De donkere ogen van het meis je schoten vuur. Haar witte tan den stonden in haar dikke on derlip. Achter haar, met zijn hand tegen zijn gloeiende wang, stond Alec Carne met een woe dend gezicht haar na te kijken. Feona stond plotseling stil toen ze Janice zag. Ze scheen op het punt te staan iets te zeggen, maar liep toen vlug voorbij, de trap tp. Janice ving de blik op uit de vrij onbetrouwbare ogen van de jongeman. „Ik heb gehoord wat u tegen signorina Tellini hebt gezegd," zei ze. „Ik zou die brieven die ze u geschreven heeft maar ver nietigen, anders zou ik haar vader wel eens van uw dreige menten kunnen vertellen." Hij deed een stap vooruit. Zijn ogen flikkerden. De rode afdruk van Feona's klap stond nog op zijn bleke wang. „Wel jijbegon hij. Toen staarde hij haar enige ogenblik ken in machteloze woede aan. Hij sloeg zijn ogen neer, draaide zich om en ging de kamer bin nen. De deur sloeg hij voor haar neus dicht. Ze stond er een poosje zonder zich te verroeren. Het hele stille huis was één dreiging. Ze dacht met spijt aan de vakantie die ze had kunnen hebben aan de overkant, op Femosa. Wat heer lijk zou het geweest zijn om de dagen luierend door te brengen, zonder andere bezigheid dan plezier maken. Geen geïntri- geer, geen slecht humeur, geen ziekte. Nou ja, ze kon tenmin ste één ding gaan doen dat ze op Femosa ook gedaan zou heb ben. Ze kon dit ongelukkige huis uitlopen en gaan zwemmen in de Middellandse Zee. (Wordt vervolgd.) Zoon van leider Britse liberalen overleden Andrew Grimond, de oudste zoon van de leider van de Britse liberale partij, is woensdagavond dood aangetroffen in zijn woning te Edinburgh. De doodsoorzaak is nog niet bekend. De politie wil niets zeggen. !De 27-jarige Andrew Grimond, die geschiedenis had gestudeerd, was economisch redacteur van de „Scotsman", het grootste blad van Schotland. Zijn vader Jo Grimond, die op verkiezingstournee was, besloot onmiddellijk naar Edinburgh te gaan. HET DEFENCE AND AID FUND Het Tweede-Kamerlid Voogd (b.p.) heeft de minister van hui- tenlandse zaken mr. J. M. A. H. Luns schriftelijk gevraagd of het waar is dat kanunnik Collins doorgaat met hulpverlenen, ook nu het defence and aid fund door de regering van Zuid-Afri- ka is verboden. Voorts* infor meert het Kamerlid of het juist is dat maar een zeer klein deel van de gelden gebruikt wordt voor steun aan gezinsleden van gevangenen en dat het grootste deel wordt gebruikt voor poli tieke aktiviteiten. Verder vraagt hij of het waar is dat de Zuidafrikaanse minis ter van justitie heeft verklaard, Jdat de leiding van het fonds ge weld voorstaat om sociale poli tieke en economische verande ringen tot stand te brengen en dat zelfs salarissen van commu nistische functionarissen uit het fonds betaald zouden worden. De heer Voogd besluit dan met de vraag of de minister thans be reid is de hulp aan het fonds onmiddellijk te staken, gelet op de relaties tussen Nederland en de bevriende mogendheid Zuid- Afrika. SLA-AANVOEREN WORDEN GROTER Het aanbod van sla op de Nederlandse veilingen is lange tijd achtergebleven bij dat van vorig jaar, maar op het ogenblik wordt dat in een snel tempo an ders. Flinke hoeveelheden van dit Nederlandse kasprodukt worden er elke dag aangeboden. De prij zen zijn de laatste tijd gedaald. Lange tijd zijn ze belangrijk hoger geweest dan het vorig jaar maar nu is dat nauwelijks meer het geval. Goede kwaliteiten doen op de veilingen rond 20 cent per krop. Op de binnenlandse markt kan veel sla worden verkocht maar ook de export is van grote bete kenis. Op de buitenlandse mark ten neemt de concurrentie toe van sla uit Zuideuropese landen maar ondanks dat kan 't Neder landse kasprodukt zich goed handhaven. De export gaat naar vele landen, Volgens gegevens van het uitvoer controle bureau voor tuinbouwprodukten bedroeg de totale Nederlandse sla-export in de tweede week van maart rim 2 miljoen kg. Dat betekent dat in een week ruim 15 miljoen kroppen sla uit ons land werden geëxporteerd. West-Duitsland was daarvan met 1152 ton de belangrijkste af nemer én verder ging de sla naar de volgende landen: Engeland 538 ton, België en Luxemburg 37 ton, Frankrijk 171 ton. Zweden 78 ton, Zwitserland 57 ton, Fin land 9 ton, Oostenrijk 7 ton en Denemarken 6 ton. BERGBEKLIMMERS BEREIKEN TOP VAN DE EIGER Een groep bergbeklimmers, bestaande uit vier Duitsers en een Brit, is donderdagmiddag op de top van de Eiger aangeko men. Zij bereikten dit punt via de bijna onbeklimbare noorde lijke helling, waar de Amerikaan John Harlin dinsdag een dode lijke val maakte. De alpinisten lieten via de radio weten dat zij in hun opzet waren geslaagd. De expeditie begon de beklimming op 22 februari en had met bij zonder slecht weer te kampen. (Adv.) EEN PLATENBON IS ALTIJD RAAK! DOKTER D'AN JOU AANGEHOUDEN De 21-jarige H. P. A. van D„ die enige maanden geleden on der het pseudoniem „dokter d'Anjou" wist binnen te drin gen in Groningse verpleegsters kringen, is door de Amsterdam se recherche aangehouden ter zake van oplichting en flesse- trekkerfj. D. zou, na zijn arres tatie in januari, opnieuw als „praktiserend geneesheer" zijn opgetreden. Hü behandelde o.m. een dame, die over een zere knie klaagde. Dokter d'Anjou bekeek de knie en incasseerde vervol gens 6 voor deze visite. Hij kwam aan het adres, toen de buurman van de vrouw haar huisdokter probeerde te bellen in een café. D. luisterde het ge sprek af en bood terstond zijn hulp aan. Hij wordt deze maal bovendien ervan verdacht in verschillende eetgelegenheden consumpties te hebben gebruikt zonder te betalen. De politie wil zich niet uit laten over de psychische gesteld heid van „dokter d'Anjou". Zij laat dat aan een psychiater over. Vandaag zal D. aan de officier van justitie worden voorgeleid. Roeien Boot van Cambridge acht sloeg om De acht van Cambridge, die zich op de Theems voorbereidde op de jaarlijkse traditionele wedstrijd tegen Oxford heeft donderdagmiddag een onaange naam avontuur beleefd. Door d- hoge golfslag liep de b„ot vol water waardoor de roeiers in het woelige water te recht kwamen. Twee van hen liepen daarbij lichte verwondin gen op. Allen slaagden er ech ter in zwemmend de oever te bereiken. De boot werd evenwel onherstelbaar beschadigd. De acht van Cambridge zal voor zaterdag, wanneer de beroemde race geroeid wordt, <^n nieuwe boot moeten zien te bemachti gen V

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 2