Nederlands elftal met verrassingen BRYLCREEM HET PORSELEINEN MASKER waar wouwen gek op zijn Volleybal-competitie Zeeuws-Vlaanderen Woensdag 23 maart 1960 DE VRIJE ZEEUW Pajrina 7 OORLOG TUSSEN ANQUETIL v EN POULIDOR Proces-verbaal tegen eigenaar van papegaai en honden Vreugde in Brazilië: „wedergeboorte" van Garrinclia VERBAZING HET WESTDUITSE ELFTAL GEEN FLIMFLITSEN VAN DE WEDSTRIJD Kordate jongen zet politie op spoor van inbrekers the perfect hairdressfng schuilen er goede krachten on der de speelsters. JANSENIUS LYCEUM— TERHOLE 0—3 Twee teams die elkaar nie^ veel toegeven. Beide teams heb ben kampioensadspiraties en met volle inzet werd aan weerszijden gespeeld. De nog jonge volley - balploeg van het lyceum bood flinke tegenstand. Aan beide zij den werd technisch goed ge speeld. Ook hier sprak de wed strijdervaring van Terhole een woordje mee. Alle sets werden door Terhole gewonnen, zij het soms met het kleinst mogelijke verschil. IJ.V.C—JANSENIUS LYCEUM 1—2 In de eerste set hadden de da mes van het lyceum de over hand De tweede set daaren tegen was voor de dames van IJ.V.C., zodat de 3e set de be slissing moest brengen. In deze set gaven beide teams weinig toe. Het werd een spannende wedstrijd met wisselende kan sen. Het lyceum wist het verlos sende punt te scoren en daar mee de zege veilig te stellen. De toch al vrij gespannen ver houding tussen Jacques Anquetil en Raymond Poulidor is ronduit vijan dig geworden naar aanleiding van de gebeurtenissen in de slotetappe van Parijs-Nice, toen Anquetil zo als bekend een achterstand van 36 seconden op zijn rivaal goedmaakte in een 35 km lange solo. Poulidor beweerde, dat hij weliswaar An quetil niet had kunnen volgen, maar nog wel een kans gehad zou hebben om het verschil binnen de perken te houden als hij door An- quetils ploegmakkers, die volgens hem een verbond hadden aange gaan met diverse andere ploegen, niet op incorrecte manier enige malen zou zijn gehinderd. De klacht van Poulidor, die een onderzoek tengevolge heeft gehad, is door Anquetil en de leiders van diens ploeg Ford-France hoog op genomen. De vijfvoudige tourwin naar heeft reeds verklaard niet aan het Frans lentecriterium te zullen deelnemen en zijn co-equipiers van Parijs-Nice zullen zijn voorbeeld volgen. De mogelijkheid bestaat, dat Anquetil en de zijnen, onder wie Arie den Hartog, ook niet zul len starten in de komende klassie kers, o.a. Parijs-Roiibaix en Parijs- Brussel. Het vooraanstaande Fran se sportblad L'Equipe, dat bij de organisatie van vele evenementen is betrokken, staat achter Ford en Mercier, waarvan de directeur on middellijk na Parijs-Nice reeds dreigde zijn merk uit de wielersport terug te trekken. Van de zijde van Ford-France wordt overwogen, te gen Poulidor een aanklacht wegens laster in te dienen. De Nijmeegse politie heeft na onderzoek proces-verbaal opge maakt tegen de organisator van autocrosses in de wijk Hees te Nijmegen, wiens papegaai en twee grote honden de schrik van de buurt waren. Vastgesteld is dat de dieren ver scheidene malen kinderen heb ben gebeten. Hierover zijn acht klachten bij de politie binnenge komen, waarna 24 buurtbewo ners in een gemeenschappelijk schrijven de procureur-generaal vroegen in te grijpen. De politie is thans tot de overtuiging gekomen, dat de buurt inderdaad ernstige over last ondervindt van de dieren. Heren: iJ.V.C. 2—P.H.L. 0—3 P.H.L speelde een aantrekke lijk spel dat technisch goed van opbouw was. IJ.V.C. 2 was meer dan een klasse minder dan zijn tegenstander en bood weinig tegenstand. Het werd een ge makkelijke 3-0 zege voor P.H.L. IJ.V.C. 1—P.H.L. 2—1 Twee gelijkwaardige teams, waarbij P.H.L. zich er van be wust was. Er werd nog niet behaald was. Er werd onderling te veel gekletst zodat het ver trouwen minder werd. Uiteinde lijk wist P.H.L. hiervan te pro fiteren en de eerste set te win nen. Het spel werd er in de tweede set niet beter op. Aan weerszijden werden technische fouten begaan. IJ.V.C. 1 over speelde P.H.L. en wist met 15 5 te winnen. In de derde set kwam P.H.L. er aanvankelijk niet aan te pas. Bij de setstand 18 in het nadeel van P.H.L. vroeg P.H.L. een time-out. Na een spannende eindrush waarbij aan beide zijden goed spel te zien werd gegeven, wist IJ.V.C. 1 met 1816 te winnen en zodoen de de winstpunten in eigen huis te houden. S.A.S.—JANSENIUS LYCEUM 0—3 De uitslag was geenszins ge flatteerd. Hoewel de leeftijden der beide teams nogal verschil vertoonden moesten de ouderen de winst aan de jeugd laten, in dit geval het lyceum. In strijd lust deden de heren van S.A.S. echter niet onder voor hun jon gere tegenstanders. S.A.S. dat nu ongeveer 2 maanden het vol- leijbal uit zuiver sportieve op vattingen speelt, bezit strijdlust en laat af en toe aardig spel zien. H.S.V.S.—JANSENIUS LYCEUM 0—3 Ook hier wist de jeugd een vlotte overwinning te behalen op de in jaren oudere tegenstan ders. Sportiviteit en strijdlust brachten mede dat het een aan trekkelijke wedstrijd werd waar bij het lyceum de toon aangaf. Door het lyceum gemakkelijk gewonnen. TERHOLE—H.S.V.S. 3—0 Een op volle sterkte spelend Terhole ondervond weinig tegen stand van de heren van H.S.V.S. De Terholenaren hebben een goede wedstrijd gespeeld. In tegenstelling met eerder gespeel de wedstrijden was de geest voortreffelijk. In de 3e set kwam Terhole met een andere opstel ling, zodat H.S.V.S. wat meer tegenstand kon bieden. De set standen waren 152, 150 en 1510 in het voordeel van Ter hole. Dames: JANSENIUS LYCEUM—D.S.V. 3—0 Een sterk spelend lyceum over speelde de dames van D.S.V. In de tweede en derde set ging dat iets beter en konden zij enkele tegenpunten scoren. Aan weers zijden werd matig spel te zien gegeven wat de technische zijde betrof. TERHOLE—D.S.V. 3—0 Van het begin af gingen de dames van D.S.V. in het offen sief tegen een matig spelend Terhole. Al spoedig was D.S.V. uitgelopen tot 81. Bij een time out van de zijde van Terhole werden enkele speelsters ver wisseld waardoor het spel beter van opbouw werd. Met 1510 wist Terhole de eerste set te winnen. De tweede en derde set waren een formaliteit. D.S.V. bood nagenoeg geen tegenstand meer. Ondanks het feit dat de Sasse dames nog maar een paar maan den de volleijbalsport beoefe nen, is 't spel vooruitgegaan en De buitengewone partij die Garrincha in de laatste wedstrijd voor de Braziliaanse competitie heeft ten beste gegeven, heeft het aanvalsprobleem van de Brazilianen ten aanzien van het wereldkampioenschap opgelost. Manoel dos Santos „Garrincha" (vader van acht kinderen) heeft zijn grote vorm teruggevonden. Met vreugde en in grote op maak heeft de Braziliaanse pers de „wedergeboorte" van Garrin cha begroet. Niet minder ver heugd is de keuzecommissie van de Braziliaanse voetbalbond, die 28 maart een kernploeg van 40 spelers zal vormen, waaruit t.z.t. de selectie voor Engeland zal worden geformeerd. De keuze heren zijn nog niet vergeten, dat het vooral Garrincha is geweest die Brazilië tot twee keer tóe naar de wereldtitel stuwde. In Zweden verpulverde hij de Rus sische defensie en in Chili bracht hij de Engelse verdedigers tot wanhoop. Brazilië rekent op Garrincha en vanzelfsprekend ook op Pele, de twee enige overgebleven spe lers uit de „gouden jaren", bij het verdedigen van zijn wereld titel enzijn prestige. Bondscoach Kessler heeft het Nederlands elftal dat vanavond in het Feijenoordstadion te Rotterdam tegen West-Duitsland speelt, als volgt samengesteld: Doel: Eddy Pieters Graafland (Feijenoord); achter: Miel Pijs (PSV), Rinus Israël (DWS), Daan Schrijvers (PSV) en Cor Veldhoen (Feijenoord); midden: Piet Fransen (Feijenoord) en Bennie Muller (Ajax); voor: Jacques Swart (Aiax), Klaas Nuninga (Ajax), Piet Keizer (Ajax) en Coen Moulijn (Feijen oord). Reserves zijn Pim Doesburg (Sparta), Wim Suurbier (Ajax), Willy- DullenS (Sittardia), Willy van der Kuylen (PSV) en Lambert Verdonck (PSV). Tussen de K. N. V. B. en de West- duitse voetbalbond is overeen gekomen dat gedurende de gehele wedstrijd twee veldspelers, ook al zijn deze niet geblesseerd, mogen worden vervangen. Met het gemak van een ervaren docent stond George Kessler de pers te woord. „De Duitse ploeg be zit weliswaar jeugdig elan, maar is toch gebaseerd op routine", zq: zei de bondscoach, toen hij maandag avond in het sportcentrum te Zeist het Nederlands elftal bekendmaak te. „Ik ken de samenstelling van het Duitse team en ben daarvan uitgegaan, toen ik het Nederlands elftal opstelde". De tientallen journalisten toon den zich duidelijk verbaasd. In het bijzonder de verkiezing van Miel Pijs de Ajacied Suurbier, zon dagavond aan de selectieploeg toe gevoegd, had duidelijk de voorkeur van de persvertegenwoordigers en van Piet Fransen vormde lange tijd het onderwerp van discussies. „Ik ben van het Duitse team uitge gaan", doceerde de bondscoach, die Flinkevleugel en Quaedackers we gens blessures moet missen.- „Ik verwacht, dat Wolfgang Overrath, die ik in Duitsland drie of vier jaar onder mijn hoede heb gehad, als teruggetrokken bihnénspelër zal fungeren. Vandaar dat ik als „te genmaatregel" Piet Fransen heb opgesteld. De wedstrijd zal moeten leren, of die maatregel afdoende is". Wat Pijs betreft zei Kessler: „Ik ben er een voorstander van jeugdig talent een kans te geven", maar een jonge speler moet een kans hebben dat hij een goede wedstrijd kan spelen. Ik heb Pijs gekozen op grond van zijn routine en zijn spel". Op een vraag of die verklaring in hield dat Kessler geen vertrouwen in Suurbier heeft, haastte de bonds coach zich zijn waardering voor de Ajacied te tonen. „Ik heb vertrou wen in Suurbier. Hij is 'n talent, dat ik graag gelegenheid geef om er in te komen". Vandaar dat Willy van der Kuylen, Willy Dullens en Suur bier nog met een plaatsje op de reservebank tevreden moeten zijn. De Rotterdamse hoop dat Frans Bouwmeester na zijn voortreffe lijke wedstrijd van zondag j.l. te gen Sparta zich in de oranjeploeg zou hebben gespeeld, ging niA in vervulling. De omstandigheid, dat Kessler zoals hij zei „niet in eendagsvliegen gelooft", is daar van één van de voornaamste oor zaken. De bondscoach heeft vertrouwen in zijn „maidenploeg", waarin de stemming perfect is en de werklust groot. Toch denkt hij met enige zorg aan de slotfase van de ont moeting. „De laatste twintig minu ten zie ik met gemengde gevoelens tegemoet", bekende hij eerlijk. „Onze spelers hebben in de winter maanden te lang gedwongen rust gehad. In Duitsland draaide de com petitie door. Vandaar dat in con ditioneel opzicht Duitsland in net voordeel zal zijn". Het Westduitse elftal is als volgt samengesteld: Doel: Bernard (Werder Bremer.); achter: Hötgess (Werder), Schulz (Hamburger SV), Weber (FC Köln), Lorenz (Werder); midden: Becken- bauer (Bayern München), Overrath FC Köln); voor: Brills (AC Brescia), Seeler (Hamburger SV), Held (Bo- russia Dortmund), Emmerich (Bo- rusia Dortmund). Reserves: doel man Tilkowski (Borussia Dort mund), Lutz (Eintr. Frankf.), Libu- da (Borussia Dortmund), Ulsass (Eintr. Brunswijk) en Brenninger (Bayern München). HET NED. ELFTAL TEGEN WEST-DUITSLAND Amsterdam: Het Nederlandse elftal, dat vandaag tegen West- Duitsland in Rotterdam in het strijdperk zal treden. V.l.n.r. staand: Pijs, Veldhoen, Schrijvers Fransen, Israël eb Pieters Graaf land. Zittend: V.l.n.rMuller Swart, Nuninga, Keizer en Mou lijn. In tegenstelling tot haar eerdere mededeling deelt de N.T.S. nader mede, dat het ook niet mogelijk zal zijn na afloop van de voetbalwed strijd NederlandWest-Duitsland filmflitsen in een extra-uitzending te brengen. Het tijdstip van afloop van de wedstrijd is zodanig, dat het niet mogelijk zal zijn tijdig het filmmateriaal naar Bussum over te brengen. Ook de Westduitse tele visie zal geen filmbeelden van de wedstrijd kunnen geven, Dank zij snel reageren van een kordate jeugdige Amster dammer heeft de poltiie gisteren drie mannen kunnen aanhouden, die ervan worden verdacht te hebben ingebroken bij een ra diozaak in de Johan Huizinga- laan waar voor een waarde van ca. 6.000 aan transistorradio's bandrecorders en platenspelers werd gestolen. De 16-jarige Johan Ruiter kon maandagnacht niet slapen en stond omstreeks kwart voor twee op om uit het raam te kijken. Tot zijn verbazing zag hij drie mannen die aan de achterzijde van de radiozaak in- en uitlie pen en allerlei radio-apparaten in een bestelauto laadden. Om dat hij niet de beschikking over een telefoon had, besloot hij zijn fototoestel te halen en van het balcon enkele foto's te nemen. Voor de zekerheid noteerde hij ook het nummer van de auto. De foto's bleken mislukt te zijn maar dank zij het kenteken nummer kon de politie de eige naar van de wagen en daarmee de drie inbrekers achterhalen. De mannen, de 25-jarige voe ger J. B., de 20-jarige metselaar J. v. d. B. en de 18-jarige tegel zetter M. de G., zullen aan de officier van justitie worden voor geleid. 20. Jammerend bleef de kieine dikzak liggen. „Dat zal u leren, hond, om soldaten van de keizer voedsel te weigeren", snauwde één der krijgers hem toe en hij hief zijn lans om de man de ge- nadestoot te geven. Doch Pi Tai, die een snelle blik mét Aram gewisseld had, gaf een plotselin ge ruk aan de teugels, waardoor de hit steigerend vooruitschoot, recht op de krijger af. Vóór de man goed en wel wist wat er gebeurde, lag hij languit op de weg, waar hij nog een fikse trap van de hit kreeg, die hem tijde lijk buiten gevecht stelde. De andere soldaat was met opge heven zwaard op Aram afgeko men, doch bliksemsnel ontweek deze de slag, liet zich op de knieën vallen en lichtte de man beentje, zodat hij met een smak in het zand beet. Het zwaard was hem uit de handen gevallen en vlug als de weerlicht maakte Aram zich er meester van. Ra zend en scheldend kwam de eer ste krijger overeind, doch vóór dat hij opgekrabbeld was, had Aram hem met het plat van zijn buitgemaakt zwaard zó'n slag gegeven, dat de man kreunend weer in elkaar zakte. Doch in middels had ook de tweede krij ger zich hersteld en met een korte dolk in zijn opgeheven hand stormde hij op Aram toe die nog over zijn gevelde tegen stander stond gebogen, en niets bemerkte van het gevaar, dat hem bedreigde I Brylcreem tiaarcrème voor mannen i j Een man. Zijn haar zit onberispelijk In mo del. De hele dag. Hij heeft succes. Vrouwen ogen verraden dat. Hij gebruikt Brylcreem. Een beetje. Dat is voldoende. Want met Brylcreem houdt het haar zijn natuurlijke glans, zijn eigen vorm, zonder te plakken. Daarom Brylcreem. Een beetje maar. Voor de hele dag. Brylcreem - de haarcrème voor mannen. Waar vrouwen gek op zijn. Om een heleboel redenen. i jjjjj «A, jj

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 7