PROVINCIAAL NIEUWS ASPIRIN Verpleegsters- droom E. E. G.-ministerraad vergadert ondanks staking van ambtenaren BEGROTING VAN VERKEER EN WATERSTAAT AANVAARD Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Woensdag 23 maart 1968 Terneuzen Aardenburg Breskens Bruinisse Groede Goes Middelburg Retrenchement Sluis Vlissingen daar staat BAVE/Z achter Zuidzande Mr. Biesheuvel de dupe Geen terugwerkende kracht OOK muntenvo^dst IN HEERLEN DROP IN SNELSLUITVERPAKKING Diefstal op de Baandijk opgehelderd Recherche heeft succes Knap speurwerk van de Ter- neuzense recherche heeft de in braak met diefstal welke op 23 februari bij de fam. S. aan de Baandijk werd gepleegd tot een oplossing gebracht. De inbraak is gepleegd door een stiefdochter, de 32-jarige R. v., wonende te Antwerpen die bij het verhoor de diefstal be kende. Aanvankelijk werd zij te Ant werpen ingesloten. Door de familierelatie en het feit dat de benadeelde geen ver volging wenst, werd de vrouw op vrije voeten gesteld, waar door de zaak voor de politie is .afgedaan. Het bedrag van 9500, de buit welke op verschillende plaatsen in de woning werd bijeenge gaard, is grotendeels terecht, zo werd ons meegedeeld. Hoewel men vermoedde, dat de daad moest zijn gepleegd, door iemand die goed met de huise lijke omstandigheden op de hoog te was, is het belangrijk dat in deze zaak klaarheid is gebracht. Evenwel houdt een en ander een waarschuwing in niet te nonchalant te zijn met het op bergen van geld e.d. Hengelaars kaartten De hengelaarsvereniging „Ont spanning na Inspanning" organi seerde een kaartavond met ver loting. Aan deze geanimeerde wedstrijd namen veertig leden deel. De vleesprijzen werden ge wonnen door: 1. Jan van Es; 2. J. Warrens; 3. C. J. v. d. Broek; 4. Joop v. d. Velde; 5. M. v. Ta- tenhove; 6 C. v. d. Hooft; 7. J. v. Minnen; 8. Ed. IJsebaert; 9. W. v. d. Hooft; 10. L. v. d. Hooft. De verloting bracht als win naars: mevr. v. d. Muren en Ed. IJsebaert jr., welke laatste die. avond in de gunst bij vrouwe Fortuna want hij kon met twee prijzen huiswaarts keren. Toneel in de sociëteit De rederijkerskamer „Oefe ning en vermaak" uit Oostburg gaf in het sociëteitsgebouw „Spoor tot vriendschap" een uit voering voor het nutsdeparte- ment. Gebracht werd het blij spel „Een ring doet de ronde" onder regie van de heer A. de Koning. De voorzitter van de nutsafdeling, de heer G. J. van Oorschot, bracht dank voor de vlotte medewerking en bood een kleine attractie aan. Jaarvergadering Scheldestroom" De zwemvereniging „Schelde stroom" te Breskens heeft in „De Uitkomst" de jaarvergadering gehouden. Voorzitter Th. Cambier kon een groot aantal leden welkom heten. Het jaar 1965 is nog beter geweest dan 1964, aldus de voor zitter gezien de resultaten die er door de leden op diverse wed strijden zijn behaald. De naam „Scheldestroom" dringt steeds verder buiten onze kring door. In de kring Zeeland is de sekre- taris P. v. d. Heuvel benoemd in de technische commissie ter wijl de heren Cambier en Wes- dorp in het kringbestuur zijn benoemd. Met de St. Niklase zwemvereniging zijn contacten gelegd waardoor het mogelijk was om vóór het zomerseizoen in het overdekte bad te trainen. Op uitnodiging werd deelgeno men aan de internationale wed strijd te Namen. Hier waren de resultaten op de lange afstand zeer goed. Reeds nu is er een uitnodiging om op 24 april in Lille (Frankrijk) aan een wed strijd deel te nemen. Wanneer begin mei het bad te St. Niklaas zal worden geopend zal aan de openingswedstrijden worden deelgenomen. Het gemeentebestuur heeft in het afgelopen jaar wederom een huldigingsbijeenkomst gehouden, waar velen van „Scheldestroom" aanwezig waren om een beker of médaille in ontvangst te ne men. De voorzitter reikte vervol gens een beker uit aan Carita Salomé als 1ste in de vereni gingscompetitie. De bestuursleden A. van Ha- neghem, Bondewel en Daansen werden herkozen. De heer J. Erasmus werd aan het bestuur toegevoegd. Na het officiële gedeelte ver toonde de heer J. Robijn een drietal sportfilms. 15-jarig bestaan bond ouden van dagen De algemene bond van be jaarden heeft in het Casino het 15-jarig bestaan gevierd. Voor zitter J. v. Dijke sprak zijn vreugde uit over de volle zaal. In het bijzonder heette hij wel kom wethouder W. v. d. Hooft, vertegenwoordigers van 't rayon- bestuur de heren Leenhouts en Visé, alsmede bestuursleden van de afdelingen Oostburg, Groede, Schoondijke en Zuidzande en mevr. Poissonnier en mevr. Niermans van de ontspanning bejaarden. De heer Van Dijke gaf een overzicht van het ontstaan der afdeling in 1950 met 32 leden. Al spoedig steeg dit aantal. In 1951 waren het er 100, in 1954 158 terwijl toen tevens de so ciëteit voor de bejaarden werd geopend. In 1957 bedroeg het aantal leden 232 om in 1965 te stijgen tot 271, verdeeld over 82 echtparen en 107 alleenstaan den. Wethouder v. d. Hooft zei dat de taak van de overheid jegens de bejaarden bestaat in een voortdurende zorg voor hun maatschappelijke, geestelijke en sociale problemen. De groep van 75 jaar en ouder is met 102 gestegen. De problemen van de bejaarden zijn voornamelijk de huisvesting, verzorging en ont spanning. Op het gemeentelijke vlak wordt alles gedaan om deze problemen op te lossen. Men zou het graag nog vlugger doen doch dit is niet mogelijk. Er zijn reeds een aantal bejaardenwo ningen gebouwd. Op korte ter mijn hoopt men te komen tot de bouw van een bejaardencen trum. Er moet naar worden ge streefd dat een groep jongeren de bejaarden begeleiden. Als blijk van waardering overhan digde wethouder v. d. Hooft na mens het gemeentebestuur een enveloppe. De heer Leenhouts zei als hoofd- en rayonbestuurder dat de problemen van de bejaarden groot zijn. Zij worden echter Stukje voor stukje opgelost. Uit voerig ging spreker in op de uit keringen aan de bejaarden. Namens het rayon overhan digde hij een enveloppe alsook namens de afdeling Oost- en West-Souburg. De heer Rookus, voorzitter van de afdeling Schoondijke, zei dat men ook na de 65-jarige leeftijd georganiseerd dient te zijn. Namens de afdeling Schoon dijke overhandigde hij een en veloppe alsook de heer J. Ver- keste namens de afdeling Zuid zande. De heer J. Boekhout liet hier na een tweetal films zien van de Breskense visserijfeesten. Een toneelgroep voerde het toneelspel „Een raar stelletje mensen" terwijl de Flamingo's het muzikale gedeelte verzorg den. Mevr. Poissonnier denkte het bestuur aan het slot voor de mooie middag. Inhuur mosselpercelen De mosselkwekers die perce len in pacht hebben van hét be stuur der visserijen op de Zeeuwse stromen, hebben de af gelopen week bericht gekregen dat de percelen, waarvan de pacht dit jaar is geëindigd, op nieuw konden worden inge huurd en wel voor de tijd van drie jaar. De pachtprijzen zijn aan de hand van de waarde van de percelen opnieuw vastgesteld hetgeen over het algemeen op een verhoging neerkomt, maar in enkele gevallen op een verlaging, Het betreft hier percelen in het westelijk deel van de Oosterr schelde, de Zandkreek, Grevelin- gen, Eendracht en Mosselkreek. De nieuwe pachtprijzen gaan per 1 april in. De percelen lig gende in Mosselkreek en Een dracht werden slechts voor één jaar verhuurd. Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad van Groede besloot de verordening tot keu ring van waren te wijzigen, waardoor werd aangepast aan de recente wijziging van de waren wet. De heer G. Wiersma, hoofd van de chr. school, werd be noemd tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim. Hij neemt de plaats in van de heer H. Koopman. In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd zal afscheid worden geno men van burgemeester J. C. Everhars. Wel gaat hij niet on middellijk op non-actief maar hij zal op vei'zoek van G. S. zijn functie nog enige tijd vervullen. In verband hiermee werd beslo ten om. de Uitvalsweg de naam te geven van Burgemeester J. C. Everaarslaan. Ernstige dijkval op Noord-Beveland Tussen zondagavond en maan dagmorgen heeft zich in de pol der „Leender Abraham" bij Kats op Noord-Beveland een dijkval voorgedaan, waardoor pl.m. 350 meter zeewering in de Ooster- schelde is verdwenen. Hierdoor is ongeveer tien hectare land onder water komen te staan. Met een eventueel herstel van de dijk zouden tonnen gemoeid zijn. Gevaar voor de andere polders in het gebied, waar de dijkval zich heeft voorgedaan, is niet aanwezig, daar deze worden be schermd door een inlaagdijk. De dijkval te Kats zou als een der grootste kunnen worden be schouwd die zich ooit in Zee land hebben voorgedaan. In de ondergelopen polder stonden geen woningen of boer derijen. Een op ,de dijk staand magazijn van het waterschap is met de zeewering in de golven verdwenen. Hoewel peilingen in de afgelopen jaren een verdie ping voor de kust aangaven, is de dijkval als een verrassing ge komen. Dit blijkt wel uit het feit, dat zondag nog door een twintigtal sportvissers van de dijk gebruik is gemaakt. Naar de dijkgraaf van het wa terschap Noord-Beveland ver klaarde, is aan herstel niet te denken. De maatregelen zullen zich ertoe beperken van de in- laagdijk een zeewering te ma ken door het aanbrengen van glooiing en zinkstukken. Momenteel worden door het waterschap in samenwerking met de provinciale waterstaat peilingen verricht om de totale schade te kunnen bepalen en maatregelen te nemen tegen verdere oeververschuiving. GEVAAR NOG NIET GEWEKEN In een gistermiddag gevoerde bespreking tussen het bestuur van het waterschap Noord-Be veland en provinciale waterstaat zijn de maatregelen besproken die nodig zijn om verdere dijk- vallen te Kats te voorkomen. Vannacht is men met twee draglines begonnen om de dijk te verstevigen. Gisteren uitgevoerde peilingen hebben op de plaats waar zon dag de dijk nog lag een diepte van twaalf meter aangegeven. Volgens de dijkgraaf is alle ge vaar nog niet geweken daar de bodem voor de kust ter hoogte van de dijkval voornamelijk uit zand bestaat en het zandlichaam door de stroom kan worden on dergraven. In Serooskerke een „gouden zwembad" In Serooskerke is een begin gemaakt met de graafwerkzaam heden voor het z.g. „gouden zwembad". Het zwembad krijgt een groot bassin van 25 bij 10 meter met een diepte van 90 cm tot twee meter. Bovendien komt er een flink instructiebad bij. Ook de kleuters van Serooskerke profiteren van het goud mee, want zij krijgen een mooi kleu- terbad van anderhalf bij vijf me ter. De kosten van een en an der worden geraamd op 100.000 en zullen voor een deel worden gefinancierd uit de opbrengst van de muntenschat, die inmid dels al tot 1007 exemplaren is opgelopen. Benoemd tot referendaris De heer F. de Jonge te Mid delburg is benoemd tot referen daris in vaste dienst bij het mi nisterie van justitie. Filmavond In de gemeentezaal werd dezer dagen een filmavond gehouden voor talrijke genodigden. Bij déze gelegenheid werd de nieu we geluidsprojector van de openbare school in gebruik ge nomen. Vertoond werden kleu renfilms over Amsterdam en België. Burgemeester Leenhouts hield een causerie over zijn reis naar Berlijn, waarbij hij talrijke dia's vertoonde. Aan het slot van de avond dankte het hoofd der school, de heer J. A. Hennekeij, het ge meentebestuur voor het beschik baar stellen van de nieuwe pro jector, die hij een aanwinst noemde voor de school en de gemeente. Bevolkingsonderzoek In de gemeentezaal werd een samenkomst gehouden met be trekking tot het bevolkingson derzoek van 1 april a.s. Burgemeester Leenhouts zet te het grote belang van een der gelijk onderzoek uiteen en sprak de hoop uit, dat de bevolking massaal aan de doorlichting zal deelnemen. De aanwezigen werden bereid gevonden zich te belasten met de voorbereidende werkzaamhe den, die voor het onderzoek no dig zijn. Uitvoering rederijkers De rederijkerskamer „De Oran- jebloem" gaf in zaal Lammins- vliet een tweetal uitvoeringen voor de aangesloten leden. On der regie van de heer Th. Hen- derikse werd gebracht „In een klein hotelletje", een vrolijk spel in drie bedrijven door Roos Bes- wino. Het blijspel werd vlot op de planken gebracht. Na afloop verzorgde de plaatselijke band „Accordeonetta" een bal. De plaatselijke middenstand maakte het weer mogelijk een loterij met veel prijzen te hou den. Interdoelschieting Ter gelegenheid van het vijf jarig bestaan van het handboog schuttersgilde „Willem Teil" werd in de raadhuiskelder een interdoelschieting gehouden, waaraan werd deelgenomen door tien beste schutters van vijf deel nemende verenigingen. Aan de wedstrijd was een of ficiële ontvangst ten stadhuize voorafgegaan waar de schutters o.m. werden toegesproken door burgemeester P. F- van Hoote- gem. De uitslag luidt: Met handicap: 1. Robin Hood te Blankenberghe; 2. Willem Teil te Sluis. Zonder handicap: 1. Ivanhoe te Brugge; 2. Robin Hood. Met handicap in drie achter eenvolgende jaren: 1. Ivanhoe te Brugge; 2. Robin Hood. Zonder handicap: 1. Robin Hood; 2. Willem Teil. Nieuw schip voor Maatschappij Zeeland De stoomvaartmaatschappij „Zeeland" heeft besloten ten einde aan de eisen van het mo derne verkeer tegemoet te ko men, een passagiersschip te laten bouwen dat tevens is ingericht voor het roll- en onroll-off ver voer van personenauto's, vracht auto's en containers. Het' schip dat een capaciteit krijgt voor 1200 passagiers en 200 voertuigen, zal in 1968 op de Hoek van HollandHarwich- route in dienst worden gesteld. Het zal met een schip van van de Britse spoorwegen zowel de dag- als de nachtdienst onder houden. De plannen van de Britse spoorwegen voor de bouw van een dergelijk schip voor deze route verkeren in een vergevor derd stadium. In principe is overeenstem ming bereikt over een nieuwe vorm van samenwerking tussen de maatschappij „Zeeland" en de Britse spoorwegen voor de gezamenlijke exploitatie van de de Hoek van Holland-Harwich- dienst bij het gereedkomen van de nieuwe schepen. fAdv.) DOOR LILIAN WOODWARD 23) Ze dacht: als het daglicht was, zou ik hem gewoon zeggen dat hij onzin praat en moest gaan slapen. Maar nu, in de stilte van de nacht, met niemand anders in de buurt, kan ik hem misschien kalmeren. En David heeft ge zegd dat hij zich niet mag op winden omdat dat noodlottig zou kunnen zijn. „Laat me de diamanten maar terugbrengen in de safe", zei ze kalmerend. Hij schudde hevig van nee en zou weer op zijn elleboog zijn gaan steunen als ze hem niet tegengehouden had. Zijn ogen Stonden boos; op zijn voorhoofd kwamen droppeltjes. „U moet ze verstoppen. Ik wil niet dat ze langer in de kamer zijn als u wordt afgelost. U bent de enige die ik vertrouw, de enige." Ze glimlachte. „Nou, goed dan. Ik zal doen zoals u zegt," fluisterde ze en voelde zich op gelucht toen ze zag dat de span ning en de angst uit zijn grauw gezicht verdwenen. .Wilt u ze nu meteen ergens anders gaan verbergen?" „Kan dat niet als ik ga rus ten?" „Nee, dat kan niet. Als u wacht, kunt u iemand tegenko men terwijl u de diamanten in uw handen hebt. Het moet nu gebeuren, nu iedereen in bed is." Ze keek hem wanhopig aan. Wat zou David ervan zeggen dat zij haar patiënt alleen gelaten had om zo'n karweitje op te knaopen? En toch, als zij niet toegaf, zou hij misschien een hartaanval krijgen en erin blij ven. En dat zou erger zijn. Met de zwarte doos in haar handen liep ze aarzelend naar de deur. Met zijn ogen volgde hij al haar bewegingen. „Belooft u me dat u stil blijft liggen terwijl ik weg ben?" vroeg ze, hem aankijkend. „Ja, ja, waarom zou ik me be wegen?', vroeg hij. „Vlug. Hoe eerder de diamanten verstopt zijn, hoe beter". Ze opende de deur en keek naar alle kanten. De gang was leeg en stil en er brandde maar een enkel lampje in het plafond. De stille hoop die ze had gehad dat er iemand op de gang zou lopen, al was het middernacht, werd de bodem ingeslagen. Ze vroeg zich af waar ze de diamanten moest laten. Als er enige grond zat in de angst van signor Teliini buiten die van een Ondanks een staking van de Europese ambtenaren is de Euro pese ministerraad dinsdagmiddag normaal in Brussel bijeengekomen. Een achttal tolken is aan het werk gebleven na een brief te hebben ontvangen van de voorzitter van de Europese commissie, prof. W. Hall- stein, waarin zij een „dienstop dracht" krijgen om hun taak te verrichten. Een aantal personeelsleden van het secretariaat van de ministerraad ontving een soortgelijke opdracht van ae secretaris-generaal. Feest van „Veronica" Zuidzande en „Veronica" kun nen weer terugzien op een „fa miliefeest" dat in de zaal van hotel „De Rode Leeuw" werd gehouden. De voorzitter van „Veronica", de heer J. C. Risseeuw, had in zijn openingswoord met het woord „familiefeest" raak ge grepen toen hij daarmee in een beter woord wilde aangeven de inhoud en belevenis van het tra ditionele voorjaarsconcert der vereniging. Het is werkelijk een feest geworden met als hoogte punten- de huldiging van enkele jubilarissen en de uitreiking van muziekdiploma's aan een groot aantal leden. De jubilarissen waren de he ren A. Wage en A. M. Ie Grand, die in het begin van dit jaar resp. 50 en 40 jaar werkend lid waren. De voorzitter wenste beide heren geluk met deze mijlpaal en bracht hen dank voor het vele werk, door beiden in de loop der jaren voor de vereniging ge daan. Namens de vereniging ont vingen de heren het mouw-em bleem waaruit hun langdurige diensttijd blijkt, terwijl zij tevens ontvingen een oorkonde en in signe van de Nederlandse fede ratie van harmonie- en fanfare gezelschappen. De dames van de jubilarissen ontvingen een boe ket bloemen. Een ander feestelijk program mapunt was de bekendmaking van de uitslag van de in de loop van zaterdag onder auspiciën van de federatie gehouden mu- ziekexamens. Examinator hierbij was de heer M. A. Ogiers uit 's-Hertogen- bosch, die van 15 leden van „Ve ronica" de prestaties te beoor delen kreeg. De voorzitter kon alle candi- daten geluk wensen en achter eenvolgens diploma's uitreiken aan: Diploma A: Riek Bril (bugle, 60% pnt); Peter de Doelder (bugle, 52 pnt); Marianne de Die (bugle, 51% pnt); Annema- rie de Die (piston, 53 pnt); Han- nie le Grand (sax.-sopraan, 56% pnt); Tonie Risseeuw (cor, 55% pnt); Ria le Grand (sax.-alt, 53% pnt); Elly Luteijn (cor, 50 pnt; Izak Boidin (sax.-tenor, 53% pnt). Diploma C: D. Luteijn (trom pet, 55 pnt); A. M. le Grand (sax.-tenor, 55 pnt) en mej. I. le Grand (clarinet, 59 pnt). Diploma D aan R. Paridaen, (tuba, 51 punten). Voor het praktische gedeelte slaagden de heren W. Robijn (bugle, 47% pnt) en E. Meiers (piston, 51% pnt). Het concert dat „Veronica" onder leiding van de heer J. Meijers ten gehore bracht, be stond uit: Colonel Bogey on pa rade (K. J. Alford); Pride of Race van K. A. Wright; Halifax van F. Ruelle; On the Pier van ziek mens, kon ze de edelstenen niet zo maar in een laadje op haar kamer leggen. Als ze dat deed en ze zouden gestolen wor den, zou ze vreselijk in moeilijk heden komen. Ze sloot de deur van de slaap kamer achter zich en ging naar haar eigen kamer. Ze dacht er nu aan dat ze die avond bij het verkleden had gevoeld dat een van de planken van de vloer be wogen had. Als die los zat on- der het tapijtje, kon ze die mis schien oplichten en de doos met diamanten tenminste tot morgen onder de vloer verbergen. In haar kamer gekomen, tilde ze het kleed op. En inderdaad lag een van de planken wat los. Ze nam een nagelvijl van haar toilettafel, stak die in de naad en brak voorzichtig de vloer open. Even later stopte ze het zwarte etui in de donkere holte en legde de plank weer op haar plaats. Ze meende dat ze de deur ach ter zich hoorde kraken en draai de zich snel om. Maar die stond nog steeds een eindje open, zoals zij die zelf had laten staan. Ze lachte in zichzelf. Wat was ze nerveus. Alsof het waarschijnlijk was dat iemand haar zou beglu ren, zelfs al zou er een wakker zijn. Toch kon ze het gevoel niet helemaal kwijtraken dat iemand haar vanuit de duisternis na keek toen ze terugliep naar de kamer van signor Teliini. Het was een spookachtig gevoel en ze was blij toen ze terug was in de ziekenkamer en de deur ach ter zich had dichtgedaan. Ze liep naar het bed toe. „Ze zijn veilig opgeborgen begon ze en zweeg plotseling, toen ze de oude man, met de Naar het „actie-comité" van de stakende ambtenaren dinsdag me dedeelde, is de actie een succes ge bleken. Niet minder dan 95 procent van het personeel van de E. E. O.- commissie en de Euratom-commis- sie zou dinsdagmiddag om half drie het wachtwoord hebben opgevolgd en het werk hebben neergelegd. Ook hogere ambtenaren nemen aan de staking deel. Het is nog niet bekend of en welke maatregelen tegen de stakers zullen worden ge nomen. Tot de eerste slachtoffers van de staking behoorde de Nederlandse minister van landbouw, mr. Bies heuvel. Aangezien ook de telefoon centrale van de ministerraad van de E. E. G. een noodbezetting had moest hij meer dan een half uur wachten voor hij een dringende verbinding kón krijgen met zijn ministerie in Den Haag. De staking zou tot hedenmiddag duren. Het besluit werd genomen nadat de Europese ministerraad had geweigerd een grotere salaris verhoging toe te staan dan zes pro cent. Het personeel had 14 procent gevraagd. De ministerraad weigerde even eens de verhoging te laten ingaan met terugwerkende kracht tot 1 juli 1965. In het bijzonder verzette zich daartegen de Franse minister van buitenlandse zaken, Couvé de Murville. Na het Zeeuwse Serooskerke heeft ook het Limburgse Heerlen zijn schatgraver. Het is de 32-jarige heer J. van Zandvoort, ambte naar bij de inspektie gemeente- financiën in Heerlen, die de vondst van zijn leven deed tij dens het omspitten van zijn tuin tje. Op een gegeven moment kwamen met een schep grond en kele muntjes aan de oppervlakte. Uit nieuwsgierigheid ging hij die per graven met als resultaat dat 11 kilo munten uit de grond te voorschijn kwamen. Na een was beurt bleek dat de vondst be stond uit munten, daterend van tussen 1863 en 1926.en afkomstig uit Nederland, Engeland, België en Duitsland. Op het moment dat de schat in de grond werd gestopt moet deze een waarde van 10.000 gulden hebben vertegenwoordigd. De vondst bestaat in totaal uit ruim 4000 munten. Evénals in Seroos kerke gaat de helft van de schat naar de gemeente. Wat de gelukkige delver met zijn vondst gaat doen, weet hij nog niet. Een handelaar bood hem reeds ongezien een kwartje per munt. Hoe rijk de familie Van Zandvoort zal worden, moet nog blijken. Er komt namelijk nog 'n onderzoek van experts op het gebied van oude munten. (Adv.) Door de zó-open zó-dicht Venco- zakjes blijft de inhoud stof- en vocht- vrij, hóe vaak U ook presenteert I Er is volop keus in allerlei heerlijke drop soorten. En alles verpakt in die handige zakjes voor 50 cent. VENCO DROP OM VAN TE WATERTANDEN De eerste kamer aanvaardde dinsdag de begroting 1966 van de FTT en de rijkspostspaarbank. Tijdens de discussie zei de heer Yorke en de mars The Medail lon van Mortimer. Het dameskoor „Juliana" zong onder leiding van de heer M. Zonneveld een aantal nummers welke door het talrijke publiek gunstig werden onthaald. Vervolgens lieten de jongste leerlingen van „Veronica" ho ren waartoe zij in staat zijn, ter wij] na de pauze als eerste op trad het jeugdorkest van „Vero nica". Met een verloting en bal kwam een eind aan dit „Veronica"- feest dat werd bijgewoond door burgemeester en mevrouw De Wilde alsmede door de „oud- dirigent", de heer H. P. Ever wijn en zijn echtgenote. handen op de dekens gevouwen, vredig zag liggen slapen. Ze ging naar de safe en sloot de deur zodanig dat ze die weer kon openen als dat nodig zou zijn. En hing het schilderij terug op zijn plaats. XII. De volgende dag besloten David Blake en dokter Bordicia, nadat zij hun patiënt onderzocht hadden, dat hij wel voldoende aangesterkt was voor de tweede operatie, die de jonge Engelse chirurg noodzakelijk achtte voor een compleet herstel van signor Teliini. „Als hij zo blijft vooruitgaan, dan zal ik hem morgen opereren," zei David en de Ita liaanse arts boog zijn hoofd als teken van instemming met deze beslissing. Janice had Davids woorden opgevangen. Ze was naar bed gegaan nadat ze de patiënt in de hoede van zuster Angelina had achtergelaten en ze was nu be neden em te wachten op de gongslag voor de lunch. David, die haar alleen zag staan met een glas tomatensap in de hand, kwam bij haar. „Als de operatie eenmaal ach ter de rug is, zult u niet meer zo gebonden zijn", zei hij. „Eigen lijk zou u dan best eens een paar uitstapjes naar Femosa kunnen maken. Ik geloof dat het daar heerlijk zwemmen moet zijn". Ze mompelde wat en hij ging door: „Ik ben ervan overtuigd dat u die aardige Amerikaan, Smailford, nog wel eens wilt ontmoeten. Hij leek zo teleurge steld dat uw plichten u zo aan Patula gekluisterd hielden". (Wordt vervolgd.) Mazure (Pv/dA) de posterijen als het zorgenkind van de PTT te zien. „Kunnen mechanisatie en rationalisatie hier tot verdere be sparingen leiden?", zo vroeg hij. De heer Delprat (VVD) wijdde zijn aandacht voornamelijk aan de achterstand bij de telefoonaan sluitingen, terwijl de heer Kra nenburg (CHU) een groot aantal detailvragen op minister Suur- hoff afvuurde, zoais de vraag of bij het gouden jubileum van .de vierdaagse in Nijmegen niet een jubileumzegel kan worden uitge geven hoe het staat met de automatisering van de rijkspost spaarbank. ZEGEL OF STEMPEL De minister antwoordde dat de automatisering van het spaarver- keer in de jaren 1969 en 1970 zal worden voltooid. Er zal dan ook 300 man personeel kunnen wor den bespaard. De afvloeiing zal geleidelijk geschieden door het aannemen van minder personeel. Voor een jubileumzegel voor de vierdaagse voelde de bewinds man weinig; wellicht kan een speciaal stempel worden ge bruikt. Een van de grote proble men bij de telöfoonsector vormt momenteel het gebrek aan acade misch geschoold personeel. Wan neer het centraal antennesys teem op gang zal komen, valt thans nog niet te zeggen, zo zéi hij. Televisieuitzendingen met be hulp van ruimtesatellieten zul len, naar de directeur van de PTT, prof. Bast hem had verze kerd, dit systeem r' t overbodig maken, want het is voor particu lieren vrijwel ondoenlijk de uit zendingen direct op te vangen. P.T.T. GEEN MELKKOE In het algemeen merkte minis ter Suurhoff op, dat veel mensen denken dat de PTT een soort melkkoe van de overheid is. „Dit is zeker niet het geval," zo zei hij. „Het rijk krijgt en dat bliikt duidelijk wanneer men de cijfers zorgvuldig analyseert slechts een matige vergoeding voor de gemaakte investeringen". Met de motoriserihg van de be steldienst voor het postverkeer wordt voortgegaan. Verder mag men van rationalisering op dit terrein niet veel verwachten. Vooral de moderne gaanderij wo ningen en de huizén met tuin stellen de postbesteiler voor pro blemen. Wettelijke maatregelen, waardoor de bezorging zou ktin- nen worden vergemakkelijkt, zo- ais het verplicht stellen van brie venbussen aan 't tuinhek, achtte hij in de praktyk niet uitvoer baar. Wel zou hij graag een be roep op het pubïie'k doen begrip te willen hebben voor de i>e? staande moeilijkheden. i

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 2