Ongelukkige nederlaag voor Terneuzen Steen neemt de leiding over in 4 H Sluiskil nogvaster op de onderste plaats KINDER- ASPIRIN SPARTA—FEIJENOORD 0-2 ADO-GVAV 0-0 Geef uw kind Doet de koorts dalen. Stilt de pijn. Ideale dosering. waanoag-zi 7 mnsaag 32 maarr ïsroo DB VTSITB ZFTÜVI ragma 3 AJAK EN 7. Bild 0—1; 40. Kruiver 0—2. Toeschouwers: 26.000. Twee zwakke momenten van doelman Doesburg vooral bij de tweede treffer ging de Spar- tadoelman niet vrij uit heb ben de derby beslist. Tweemaal kon de blonde Spartaan een schot niet onder bedwang krij gen. Tweemaal strafte een Feijenoorder de fout van zijn tegenstander af. De ontmoeting die enkele ja ren geleden nog tot een vah de hoogtepunten van het voetbalsei zoen kon worden gerekend, was het aanzien weliswaar waard, maar stond niet op een hoog peil. Feijenoord toonde iets meer klasse, doch het verschil van twee doelpunten was een te rui me beloning. De eindscore was al vijf mi nuten vóór de rust bereikt. Zo wel Sparta als Feijenoord kregen na de hervatting nog een unieke kans om te scoren. De vrij voor doel staande aanvallers faalden echter volkomen. GO AHEAD—AJAX 1-2 27. Cruyff 4—1; 42. Nuninga 0—2; 81. Niehaus 1—2. Toeschouwers: 22.000. Verdiend maar niet gemakke lijk heeft Ajax een 21 zege be haald. De Deventenaren gaven hun gasten alle gelegenheid het technisch betere spel te demon streren, maar haalden op hun beurt door korte combinaties de vaart uit de Amsterdamse ploeg. Keizer kreeg van zijn bewaker Butter minder gelegenheid zijn 'capaciteiten te tonen dan zijn collega Swart van zijn direkte tegenstander Thiemann, zodat de Amsterdammers hun aanval len hoofdzakelijk over rechts leidden. Toch was het Keizer die ■in*'de*'2!?:e'"minuut uit een vrije trap Johan Cruyff de gelegen heid bood doelman Van Zoghei te passeren en een kwartier la ter, ditmaal uit een hoekschop, Van Zoghei mis liet grijpen waardoor Nuninga vrij in kon koppen (02). De Deventenaren namen twin tig minuten ni de tweede helft het initiatief in handen. Kanse laar, Niehaus en Ressel probeer den enkele schoten, maar trof fen geen doel. Ajax moest echter negen minuten vóór tijd een treffer toestaan. Een door Pronk van richting veranderd schot van Niehaus was Bals te mach tig. De Amsterdamse defensie hield in de slotfase Go Ahead slechts met moeite van de gelijk maker af. Toeschouwers: 18.500. ADO en GVAV hebben onder goede leiding van arbiter Klaas sons een sportieve en fraaie wedstrijd gespeeld met als uit blinkers doelman Van Leeuwen en zijn Haagse collega Thie. ADO miste op het middenveld De Zoete, terwijl daarnaast de top scorer van de Hagenaars, Van Miert, door Breinburg in be dwang werd gehouden. In beide speelhelften had ADO énige malen met pech te kam pen toen serieuze scoringskan sen verloren gingen. De Gro ningse verdediging was zeer sterk, de aanval met de Deen Flitsen als leider op de kritieke momenten te weinig doortaartend, waarbij kwam dat Villerius en vooral ook Van den Burch zich bekwaam van hun taak kweten. Heynen was als altijd aktief, maar te onbesuisd, Maassen twij felde meermalen en Aarts had tegen Petterson weinig in te brengen, terwijl tenslotte een klein beetje geluk voor Van Leeuwen in het Groningse doel meer dan verdiend was. Het ge lijke spel was volkomen volgens de verhouding. IIERACLES— ELINKWIJK 2-2 9. Van Straalen 0—i; 83. Blaauw 0—2; 56. Trappers 1—2; 86. Morsink 22. Toeschouwers: 7.800. Vóór de rust sloeg Elinkwijk toe door Van Straalen; na de hervatting vergrootte Blaauw de voorsprong tot 20. Beide keren ging de oostelijke verde diging niet vrij uit De voortref felijke Utrechtse doelman De Bree kon daarna niet verhinde ren dat ook hij tweemaal werd gepasseerd door kopballen van Stapper en Morsink. Met wat meer zelfbeheersing en rustiger aanvalsspel was de zege in dit staande duel zeker voor Heracles geweest. DWS—TWENTE 1-1 67. Vonhof (penalty) 10; 79. Kohn 11. Toeschouwers: 11.000. Beide ploegen hadden het ac cent op de verdediging gelegd, waarbij Boogaard bij de Amster dammers en Kohn bij de Twen tenaren als aanvalsspitsen fun geerden. Dat deze taktiek wei nig succes kon opleveren, is duidelijk. De rust kwam dan ook zonder doelpunten al had Lenz in het begin een prachtige kans gehad om te scoren. Zijn kopbal ging echter rakelings langs de verkeerde kant van de paal. Na de hervatting zag het er niet naar uit, dat de onmachtige voorhoedes tot treffers zouden komen tot Boogaard in de 67ste minuut met een omhaal de lat trof en spil De Vries vervolgens hands maakte. De toegekende penalty werd door Vonhof benut. DWS had daarmee een onver diende voorsprong, die het weer kwijtraakte toen Jongbloed zich op een tam schot van Ten Don kelaar verkeek en Kohn de ge lijkmaker kon scoren. DOS-PSV 3-1 3. Van Stijn 10; 27. Van der Linden 20; 71. Van der Kuy- len 2—1; 77. Wery 3—1. Voor het doel was DOS ge vaarlijker dan PSV. De opstel ling van Van Stijn in de Utrecht se aanval bleek een verbetering. Ook met Vonk en Achterberg in het middenveld ging het goed, maar in de defensie klopte het minder goed. De aanvalslinie van PSV heeft hiervan geen ge bruik gemaakt. Vooral in de tweede helft kwamen voor het Utrechtse doel enkele angstwekkende situaties voor, maar het bleef bij een doelpunt van Van der Kuylen, die overigens niet imponeerde. Wellicht spaarde hij zich om zijn kans voor een plaats in het Nederlands elftal voor woens dag niet te verkleinen. Van der Linden was de gang maker in de Utrechtse voorhoe de en zonder twijfel de beste speler van het veld. Het doel punt waarmee hij na een klein half uur er 20 van maakte, was zfjn 200ste. TELSTAR—MVV 3-1 24. Weigel 0—1; 47. Geels 1—1; 71. Geels 2—1; 80. Geels 3—1. Toeschouwers: 6500. Het heeft er lang naar uitge zien dat MVV's taktiek vlug een doelpunt maken en dan het doel met 8 of 9 man afschermen rendement zou opleveren. De eerste opdracht, de leiding ne men, werd in de 24e minuut uit gevoerd. Daar waren trouwens fouten van Kort en Stuy voor nodig. Weigel tikte de bal over de lijn, een zacht schot waarop Stuy té laat reageerde. MVV trok vervolgens een muur voor doelman Korver, die uitstekend voor de dag kwam. Toen Telstars jeugdige topsco rer Rudy Geels al vlug in de SPART A-FEIJENOORD Rotterdam: SpartaFeijenoord 02. Kruiver in duel met doel man Doesburg. Golsteyn schoot toen een voorzet van Coenen langs de Tilburgse doelman Schobert. Daarvóór had Foruna zich aan de 3.500 kijkers reeds gepresenteerd als de ploeg, die de meeste aanspraak op de overwinning zou doen gelden. Voor de rust immers schoot Brei- kers een vrije trap tegen de on derkant van de lat en in de tweede helft dreunden schoten van Carlier en Breikers tegen de paal. Willem II moest vijftien corners weggeven tegen Fortuna vier. De overwinning van de thuisclub was dus verdiend, maar zij staat in de schaduw van het matige spel. (Adv.) Hoek—Tern. Boys 2—2 Deze derby is in een gelijk spel geëindigd. Met deze uitslag kunnen beide ploegen tevreden zijn Scheidsrechter v. d. Linden had niet zo'n gemakkelijke taak, daar er van weerszijden enkele onvrien delijke dingen gebeurden. Nadat Hoek had afgetrapt, bouwden de Boys de eerste aanval op die een corner opleverde. Van Dixhoorn nam deze met een inswinger. Kees Maas ving de bal op en schoot laag in, maar doelman Knol stond op de juiste plaats. In de 11e mi nuut gaf Van Dixhoorn een voor zet naar De Kubber, maar doelman Knol die het gevaar zag, sloeg de bal voor het hoofd van De Kubber weg. In de 17e minuut moest hij echter capituleren uit een enigs zins mislukte Boys-aanval. Links half Bakker gaf een pass naar Van Dixhoorn, die door de gladheid van het veld onderuitging. De Hoek- verdediging verzuimde weg te wer ken en de op volle snelheid' aanko mende De Kubber profiteerde ervan ROOD WIT— TERNEUZEN 2-1 De roodzwarten zijn er on danks volledige inzet niet in ge slaagd een puntje uit St. Willi- brord mee te brengen. Het was een snelle aantrekke lijke partij voetbal ondanks de slechte terreinomstandigheden. Gras was n.l. zeer schaars op dit veld dat ook intensief voor trai ning wordt gebruikt. Te half drie gaf de jonge scheidsrechter Van de Pol in een stralend voorjaarszonnetje en voor een talrijk publiek het sein voor de aftrap. Direkt gingen de roodzwarten in de aanval, daar een snel succes de nodige rugge steun zou geven in deze zware uitwedstrijd tegen een technisch goed onderlegde tegenstander. Het lukte echter niet de hechte Rood-Witverdediging te I1IC1IUC DC AULIUCI j^LUllLCClUC ClVdll YY JlVCiUCUlglUg tC VC1" (01). Nu ging de strijd lange tijd schalken en ook de tegenpartij op en neer tot in de 33e minuut Giet zich niet onbetuigd. Er werd het Boys-doel in gevaar kwam. Bij een Hoekse doorbraak zette Kiel de bal hoog voor. Doelman Leunis liep uit zijn doel, maar de bal kwam terecht bij Kramer die de paal op zijn weg vond, toen hij laag in schoot. Ook een schot van Meer- tens ging rakelings over. Direct na rust werd doelman Knol aan de tand gevoeld door een kogel van Simons die hij uit de rechterhoek sloeg. De bal kwam voor de voeten van Van Dixhoorn die inschoot maar in de linkerhoek wist doelman Knol snel reagerend de bal weg te slaan. In de 4e mi nuut kwam de bal bij de Hoekse linksbuiten De Koeijer die zwaar door Schoonakker op zijn huid werd gezeten. Hij speelde zich vrij en gaf een pass naar Kramer die beheerst inschoot (11). Daarna kwam Hoek terug met een boogbal van Kramer die doelman Leunis nogal moeite kostte. Opnieuw kwam Hoek terug over rechts waarbij Leunis het met gen tegen stander aan de stok kreeg. Het pu bliek begon zich nu en dan ook al te roeren. Intussen had De Kubber de bal een corner van De Jonge langs doelman Knol gekopt (1—2). Bii een Hoekse aanval kwam Leu nis met een tegenstander in botsing toen ze gelijktijdig naar de bal sprongen. Het spel werd enkele minuten onderbroken. Harms voor kwam een derde treffer toen Knol reeds geslagen was bij een boog bal van De Jonge. Een vrije trap van Simons ketste tegen de lat. Hoek herstelde zich en zes minu ten vóór het einde kreeg Kramer een corner te nemen over links. De bal kwam keurig voor het doel, waar Meertens doelman Leunis verraste (22). De Boys hadden weer ondervonden dat Hoek een ongemakkelijke tegenstander is. De penningmeester van de thuisclub beleefde een prettige dag. in hoog tempo gespeeld en in siders vroegen zich af, of zich dit niet zou wreken op dit veld. Men gaf echter vooralsnog geen krimp. Toch duurde het tot de 35e minuut voor Van der Peijl profiteerde van een verdedi- gingsfout, toen hij de bal via een tegenstander vrij voor doel in zijn bezti kreeg en onhoudbaar inschoot. De scheidsrechter wees reeds naar de middenstip, maar op appèl van de grensrechter kende hij een vrjje trap toe wegens buitenspel. Dit was een grote teleurstelling voor spelers en Terneuzen-supporters. Men ging echter onversaagd door, maar de rust kwam met blanke sta.nd. Er zou in de tweede helft nog volop sensatie komen. Tien mi nuten na de hervatting moest één der verdedigers van de rood zwarten aan de noodrem trek ken waarbij de arbiter onverbid delijk naar de penaltystip wees. Sprenkels belastte zich met de voltrekking van het vonnis (10). Dit leek een zware klap voor de gasten, maar zij reageer den op de juiste wijze door on middellijk weer in de aanval te gaan, hetgeen resulteerde in een rommelige situatie voor het doel van Rood-Dit, toen een schot van P. 't Gilde nog slechts kon wor den gekeerd door de handen van één der spelers. Ook hier werd een penalty toegekend en deze werd benut door P. Wissel. Bij gelijke stand was nu weer alles mogelijk, maar wat men aan beide zijden ook probeerde, de verdedigingen bleven heer en meester in hun gebied. De ver moeidheid ging een woordje meespreken en men meende reeds dat een gelijk spel het resultaat van deze wedstrijd zou worden, hetgeen ook de verhou ding goed zou hebben weerge geven. Maar tien minuten vóór het einde maakte een voor de roodzwarten ongelukkige goal een einde aan de illusies. Uit een verwarde situatie voor het doel van de Terneuzenaars schoot P. Kas op doel, waarbij de bal via een been van een verdediger in de touwen belandde (21). Terneuzen slaagde er niet meer in een tegenpunt te scoren, zodat de volle winst in St. Willibord bleef. Blijft als troost dat de rood zwarten goed partij hebben ge geven, waarbij wederom bleek dat zij bij uitwedstrijden veel onbevangener spelen en een goede indruk achterlaten. Wel licht ligt hier een taak voor het thuisfront om de jongens wat meer steun te verlenen bij thuis wedstrijden. Axel—Steenbergen 7—0 Axel heeft met groot verschil verdiend gewonnen van een zwak spelend Steenbergen. Scheidsrechter Groen moest tweemaal een Steenbergse speler noteren, hetgeen in beide geval len een milde straf was. De gehele wedstrijd heeft Axel de leiding toen een scher- Brabanders mochten nog van geluk spreken dat de score tot 7—0 beperkt bleef. Reeds na vier minuten'' nam Ayel de leiding toen een scher pe voorzet van Sheilds via de paal in het doel draaide. Een kwartier later kreeg Lensen bij een corner de bal op zijn hoofd. Het leer schoot hoog de lucht in; de Steenbergse doelman ver keek zich en het was 20. In de 20e minuut werd Ver- straeten die was doorgebroken, onderuitgehaald. De strafschop werd door Verbunt naast ge schoten. Na 25 minuten bracht Herman met een omhaal de stand op 30. Axel bleef in de aanval maar schoten van Sheilds en Lensen gingen naast en over. Direkt na de rust gaf Verbunt een goede pass naar Lensen die keihard inschoot (40). De Axelse druk werd groter en met kunst- en vliegwerk kon Steenbergen aan een paar zeker schijnende doelpunten ontkomen. Scheidsrechter Groen was ge noodzaakt veel vrije trappen toe te kennen. In de 10e minuut brak Herman door; hij plaatste de bal naar de vrijstaande Ver- straeten die geen fout maakte (50). Een minuut later ver grootte Herman de voorsprong tot 60. Verstraeten werd nu wat meer in het spel betrokken en van deze zijde kwamen goede aanvallen. Axel verflauwde een beetje en Steenbergen kon iets uit de ver drukking komen. Eenmaal had keeper De Koeijer al zijn talenten nodig toen hij een hard en zuiver schot van de Steenbergse linksbuiten moest keren. Na 33 minuten spelen zorgde Herman voor het zevende doel punt. De Axelaars vonden het verder welletjes, al bleven ze sterker. HVV-ODIO 4-0 In de wedstrijd die niet op erg hoog peil stond, heeft Hulst beide punten verdiend gewon nen. De HVV-voorhoede kreeg voor het doel meerdere opge legde kansen die echter werden verknoeid. Ook de passes waren slordig. In de eerste tien minuten trok ken de bezoekers hard van sta pel en doelman d'Hooge moest een paar maal duiken om een doelpunt te voorkomen. Gelei delijk kwam de thuisploeg op dreef. In de 15e minuut kreeg HVV zijn eerste opgelegde kans. De Kind kwam alleen voor open doel maar schoot naast. In de 25e minuut scoorde HVV voor de eerste maal. Uit een pass van Maurice v. d. Broek scoorde Lucien de Kind het eerste doel punt. Tien minuten later was het dezelfde speler die scoorde na een voorzet van Jac. de Booy. Na de rust gaven de bezoekers de eerste tien minuten weer de toon aan doch zij konden niet tot doelpunten komen. Hulst scoor de na een half uur via De Booy zijn derde doelpunt. Vijf minuten later maakte Van de Broeck er 40 van. HVV won verdiend maar het was een wedstrijd om niet over na te kaarten. Zeeland Sport—Veerse Boys 1-0 Een aantrekkelijk partijtje voetbal tussen twee gelijkwaar dige tegenstanders. Het enige doelpunt in deze wedstrijd werd reeds na 10 minuten gescoord toen Kees de Nooijer een voor zet van Wisse langs doelman Schippers kopte (10). Veerse Boys had bij schoten van Van Seters en Joore bij doelman De Ridder geen succes. In het slot- offensief bleef de Zeel. Sport- defensie onvermurwbaar en zo behaalde de thuisclub een kleine maar toch wel verdiende over winning. tweede helft de gelijkmaker pro duceerde, bleef M.V.V. verdedi gen. Telstar werd sterker en de Velsenaren konden ook door drukken. Rudy Geels was de grote man. Hij scoorde ook de twee overige doelpunten. FORTUNA '54- WILLEM II 1-0 Harry Golsteyn 10. Toeschouwers: 3.500. Een doelpunt van invaller Har Golsteyn heeft in de 28ste niuul het matige duel tussen oethaltwhnlrch op laag niveau 1 Fortuna '54 en Willem II beslist. Steen—Biervliet 2—0 In een spannende wedstrijd heeft Steen op gelukkige wijze de beide punten in de wacht ge sleept. Bij de rust was de stand nog 0—0. Een kwartier na de hervat ting loste Bauwens een hard schot dat de Biervliet-doelman door zijn vingers liet glippen (10). Biervliet stelde alles in het werk om gelijk te komen met Steen, maar vond de Steen verdediging potdicht. In de al lerlaatste minuut verdween een voorzet van Saman, die door een achterspeler van Biervliet van richting werd veranderd, in het doel van de bezoekers (20). Breskens—Corn Boys 5—1 In de 10e minuut wist Boek hout uit een voorzet van Visser' 10 te scoren. In de 13e minuut werd Boekhout gehinderd toen hij trachtte door te breken. Na de rust werd de Breskense doel- verdediger Verstraete vervangen door Dijkslag. In de derde minuut na rust wist Notebaart uit een straf schop de stand op 20 te bren gen. In de achtste minuut scoor de Visser uit een voorzet van Hoefnagel 30. Kruijter bracht de stand daarna op 40. In de 40e minuut wist Van Kerkhove een doelpunt voor de tegenpartij te maken (41), waarna De Nooijer na drie man gepasseerd te hebben in de 43e minuut de stand op 51 wist te brengen. RCS—Clinge 2-0 Nadat de Clinge-verdediging in de tweede minuut nog een doelpunt had weten te voorko men was het in de 5e minuut toch .10 door Karreman. Na een half uur zorgde Kaijser voor een 20 stand toen hij een van de lat terugkomende bal in schoot. In de tweede helft ging RCS verdedigend spelen, waardoor Clinge meer in de aanval kwam, zonder echter gevaarlijk te wor den. Aardenburg—Oostburg 5—1 Kort voor de rust opende Blondeel voor Aardenburg de score (10). Toen De Ruijter er in de 4e minuut van de tweede helft 11 van had gemaakt, duurde het tot een kwartier voor het einde eer de Aardenburgse doelpuntenma- chine op toeren kwam. Door doelpunten van Pieters, Trap man, Blondeel en Vermeire werd het uiteindelijk toch nog 51, Hansw. Boys—Zeelandia 5-2 In de 10e minuut van deze wedstrijd werd het eerste doel punt gescoord door Witte (10). Verbruggen maakte er 10 mi nuten later 20 van. Dezelfde speler zorgde voor het eerste tegenpunt door de bal in eigen doel te trappen (21). Met een geflatteerde 31 voorsprong door een doelpunt van v. d. Stil brak de rust aan. Ook het eerste doelpunt na de hervatting was van Witte (41). Wel knabbelde Van Iren daar nog een puntje van af (42), maar verder kwam Zeelandia niet. Van der Stil bracht de eindstand op 52. IJzendijke—Lewed. Boys 3-1 Een verdiende overwinning van de thuisclub, die in de der de minuut de leiding nam door Vermeulen (10). Een minuut later was het gelijk door Raas. Een doelpunt van De Jonge in de 17e minuut bracht IJzendijke opnieuw aan de leiding (21). Na de hervatting werd de eindstand 31 reeds na drie mi nuten bereikt door een voltref fer van Martelaere. Sluiskil—Roosendaal 14 Het is in het villapark voor de blauwwitte Sluiskillenaars weer een flinke nederlaag geworden. Het begon zo hoopvol. Sluiskil nam in de 12e minuut de leiding. Volgens scheidsrechter Nuts had de Roo- sendaalse doelman de bal buiten het strafschopgebied met de hand gespeeld. De directe vrije trap werd door aanvoerder Koch benut (I 0). Een prachtig schot van rechts buiten A. v. d. Boom ging net naast. Een tweetal corners op het /Roosendaalse doel werden afgesla gen. In de 39e minuut maakte doel man De Smit een fout door de bal te laten vallen en J. v. d. Boom was er als de kippen bij (11), Vlak voor rust maakte v. d. Bot van een gat in de Sluiskilse defen sie gebruik (12). Een poging na de thee van Sut- terland om de ploegen op gelijke voet te brengen had geen succes want zijn schot en kopbal gingen rakelings naast. In de 32e minuut kwam spil Mathijssen even naar voren en passeerde al zijn tegen standers (1—3). De laatste tien minuten speelde Roosendaal met tien man daar linksachter L. v. d. Boom geblesseerd was. Nadat v. d. Bot een pass van Van Wezel tegen de paal had geschoten, kwam Roo sendaal terug. Koch zag geen kans de bal weg te werken en speelde terug op De Smit die zijn doel reeds had verlaten en J. v. d. Boom bracht hierdoor de eindstand op 1-4. Vogelwaarde—S.C. Gastel 1-2 De bezoekers namen na een half uur de leiding door Van Oers (01). Toen Van Bunderen in de zes de minuut na de hervatting er 11 van maakte, ontspon zich een felle strijd om de leiding. Een kwartier voor het einde viel de beslissing in het voordeel van Gastel toen Van Oers voor de tweede maal doelpuntte (12). Een puntenverdeling had de verhouding beter weergegeven. Goes—Kaaise Boys 3—0 Voor de rust werden twee solo-akties van Debbaut in de 6e en 40e minuut de Boys noodlot tig (20). Groenewegen zorgde in de 2e minuut na de rust al voor de einduitslag 30. FRANKRIJK—ITALIË ZONDER DOELPUNTEN In een volledig uitverkocht Pare des Princes (35.000 toe schouwers) in Parijs hebben Frankrijk en Italië zaterdagmid dag gelijk gespeeld zonder tot doelpunten te komen. Het was een technisch op hoog peil staande wedstrijd, waarin beide teams een doelpunt scoor den. dat door de Belgische arbiter Anet wegens buitenspel werd af gekeurd. Het uitstekende binnen- trio Rivera, Mazzola en Corso zette Frankrijk nogals eens onder druk, maar de door spil Artelesa voortreffelijk geleide Franse ach terhoede slaagde er in doelpun ten te voorkomen. Beide teams die zich hebben geplaatst voor de eindronden van het toernooi om het wereldkam pioenschap, speelden niet in hun sterkste formatie. Zo ontbraken bij Frankrijk Lech, Combin en Herbert, terwijl Italië invallers- had voor Mora, Bulgarelli Paseutti.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 3