PROVINCIAAL NIEUWS KEKDIENSTEN Verpleegsters- droom Voor do zondag Weekenddiensten GEMEENSCHAPPELIJKE VERKLARING VAN 14 N.A.V.O.-LANDEN Terneuzen In de stad Na 18.30 uur aan alle stations verkrijgbaar Niet op vrijdag en zondag Aardenburg Middelburg Sas van Gent AGENDA Amerikaan op Cuba veroordeeld Amsterdamse politie kreeg één klacht over optreden op 10e maart Amerika verbiedt vrijwel alle export naar Rhodesië Pagina 2 UK VRifK ZEEUW Zaterdag 19 maart 1960 Verkeersquiz in de U.T.S. De vereniging voor veilig ver keer te Terneuzen organiseert hedenmiddag om, half twee in de U.T.S. aan de Industrieweg een verkeersquiz voor de leerlingen van de scholen voor voortgezet onderwijs. Het betreft hier een selectie welk team uiteindelijk als kam- En Hij zeide: „Gaat naar de stad." (Mattheus 26 18) Christus laat Zijn Paasdis be reiden: „in de stad". Die stad is Jeruzalem. Het is niets bijzonders, dat Gods Paaslam naar Jeruzalem komt om daar geslacht te wor den. Daar is het Jeruzalem voor. Ze blijft daarmee alleen maar in haar rol. Jeruzalem is de moord- stad voor de profeten Gods. Er worden geen profeten gedood dan in Jeruzalem. „Jeruzalem» gij die de profeten doodt en stenigt die tot u gezonden zijn." Maar wèl mag het onze verba zing wekken, dat Christus in de stad (die hij duizend keer heeft willen bijeenvergaderen gelijk een hen haar kuikens maar die niet heeft gewild), in dat Jeruza lem (dat aanstonds achter haar Messias zal aan jouwen, Zijn kruisdood eisend: Kruist Hem, kruist Hem), dat Hij daar de dis van zijn gemeenschap neerzet dat Hij aan de voet van 'datzelfde kruis, waarop Jeruzalem Hem nagelt, voor Zijn moordenaars de maaltijd des levens bereidt dat Hij op haar straten Zijn nodigen de boden uitstuurt: „Komt nu, alle dingen zijn gereed. Ik zal bij u het Pascha houden met Mijn discipelen." Deze boden gaan ook door ónze stad. Het Paaslam komt tot ieder een, wil door iedereen gegeten en genoten worden. Als aanbod gaat dit niemand voorbij. Als de ko ningin een diner ten hove geeft, is dat voor speciale invité's. Zó is het aan de Pascha-dis niet. De maaltijd van het verzoenend offer .van Christus wordt aangeboden aan allé mensen van de stad. „Gaat uit op de heggen en de we gen der stad en dwingt ze om in te komen." „Opdat Mijn huis vol worde." Ik weet niet waaróm u r.iet aanzit aan 's Heren Pascha- dis. Maar u kunt in ieder geval niet zeggen, dat u niet genodigd bent. Christus houdt Zijn Avond maal in de stad met Zijn discipe len. Endiscipel" moogt u van daag worden. (Uit „De Stem achter U.") pioen van Zeeland zal worden af gevaardigd naar de landelijke verkeersquiz op 2 april a.s. te Hilversum. De quiz van vandaag vormt tevens het besluit van de ven keersinstructie, welke gedurende de afgelopen maanden is gege ven aan leerlingen van de U.T.S., de L.T.S., de chr. school voor u l.o. en de openbare schooi voor u.l.o. door de heren Van Loo en Hollander van de marechaussee brigade alhier. „Nieuw Terneuzen" start vandaag met de „speldjes-actie" De deelnemende middenstands zaken van „Nieuw Terneuzen", een van de afdelingen van het H.C.T., begint vandaag met de uitgifte van speldjes, wanneer er voor een bepaald bedrag (voor iedere zaak is dit verschillend, afhangend van de artikelen) wordt gekocht. Voor hen die speldjes verzamelen en dat zijn er nogal wat een attrac tieve actie. Het „Nieuw Terneuzen"be- stuur heeft drie series speldjes laten vervaardigen: van de spe-, Iers van de voetbalvereniging „Terneuzen", van de deelnemen de zaken en van auto's. De speld- TERNEUZEN: Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter J. J J. v. d. Griek, Scheldekade 27, tel. 2020. Apotheek geopend: M. B. M. Ha- mann Noordstraat 69, tel. 2060. Weekeinddienst Groene en Wit- Gele Kruis: mev. Vermeijlen, Bernhardstraat 7, tel. 3829. SLUISKIL, HOEK EN PHILIPPINE: Weekeinddienst Groene en Wit- Gele Kruis: zr. Villerius, tel. 01150 —2706 (b.g.g. 008). AXEL: Van zaterdagmorgen 8 uur tot Eondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter C. A. Schiltman, Nieuwstraat 36, tel. 777. DIERENARTS: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waar genomen door dierenarts J. F. de Haas, Axeisestraat 108 te Zaam slag, tel. 01153—366. OOST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK ZONDAG 20 MAART Axel: 10 uur en 14.30 uur Ds. P. J. Pennings Cs morgens kinder koor). Hoek: 10 uur en 14.30 uur Ds. W. J. van Meeuwen. Hontenisse: 9.S0 uur Ds. E. Grams- bergen. Hulst: 10 uur Ds. J. A. H. Brok (Bidstond voor de produktie). Sluiskil: 9.30 en 11 uur Ds. H. J. Ruis (Biddag voor gewas en ar beid). Terneuzen: (Grote Kerk) 10 uur Ds. J. Scholten; 19 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. (Goede Herderkerk) 10 uur Ds. J. A. Poelman. Driewegen: 19 uur Ds. J. A. Poelman. Zaamslag: 10 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt, van Terneuzen; 14.30 uur Ds. E. Gramsbergen, van Honte nisse. GEREP. KERK. Axel: 10 uur en 15 uur Ds. D. Scheele, van Hollandse Rading. Hoek10 uur en 14.30 uur Ds. Ous- soren, van Apeldoorn. Terneuzen10 uur en 16.30 uur Ds. W. H. Gispen. Zaamslag: 10 uur en 15 uur Ds- Ritzema, van Rijsoord. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Axel: 10 uur en 15 uur Ds. M. van Dooren. Hoek: 10 uur en 14.30 uur Ds. H. M. Ohmann. Terneuzen 10.30 uur en 15 uur Ds. K. D. van Dijk. Zoute/Spui: 10 uur en 14.30 uur Ds. C. van der Jagt. GEREF. GEMEENTE Terneuzen: (Vlooswijkstraat) 9.30 uur, 14 uur en 18 uur Ds. J. Pan- nekoek. Hoek: 9.30 uur en 14 uur Lees- dienst. GEREF. GEMEENTE (Syn.) Axel: 10 uur en 14.30 uur lees- dienst. Terneuzen: (Frans Halslaan) 10 uur en 15 uur leesdienst. CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 10 uur en 14.30 uur Ds. P. Sneep (Voorber. H. Avond maal). OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30 uur, 14 uur en 18 uur Ds. de Reuver. VOLLE EVANG. OEM. Terneuzen: Samenkomsten: zon dags 10 uur v.m. en donderdags 8 uur n.m. Bidstond zondags om 8.30 uur n.m. LEGER DES HE1LS Terneuzen: 10 uur Heiligingssa menkomst: 19.30 uur Evangelie- bijeenkomst o.l.v. luitenante B. E. Meuffels en luitenante E. M. de Graaf. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK ZONDAG 20 MAART Aardenburg: 11 uur Ds. L. Spaans, van Breskens. Biervliet: 10 uur Ds. G. F. H. Kel- ling. Breskens: 10 uur Ds. L. Spaans; 18.30 uur Ds. L. Spaans. Cadzand: 10 uur Ds. W. C. Luu- ring. Groede: 9.30 uur Ds. H. W. Door- nink. Hoofdplaat 10 uur Ds. H. J. Be geer (Bidstond voor gewas en arbeid). Nieuwvliet: 11 uur Ds. H. W. Doornink (Gebedsdienst oogst en arbeid). Oostburg: 9.30 uur Ds. T. A. C. van Drunen. Retranchement: 11 uur mej. Da. H. B. de Neeling. Schoondijke: 10 uur Ds. P. A. L. Brinkman. St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. C. Balk (Bidstond vonr groei en werk). Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk (Bid stond voor groei en werk). St. Kruis: 11 uur Ds. T. A. C. van Drunen, van Oostburg. Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. B. Bergsma. IJzendijke: 10 uur Ds. J. G. U. van Hoogstraten. Zuidzande: 9.30 uur mej. Da. II. B de Neeling. ROOMS KATHOLIEKE KERK Axel: 7.30 uur, 9 uur, 10.30 uur en 17.30 uur H. H. Missen. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen, Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur er. 10 uur H. H. Missen. Philippine: 7.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Sas van Gent: 7 uur, 9 uur, 11 uur en 17 uur H. H. Missen. Sluiskil: 6.45 uur, 8.30 uur, 10.30 uur en 17 uur H. H. Missen. Terneuzen: (H. Willibt-Tduskerk) H. H. Missen (op zondag): 7 uur, 9.30 uur en 11 uur. (In de week) 7.30 uur. (Op zaterdag): 7.30 uur en 9 uur. (Triniteitskerk)H. H. Missen (op zondag): 8 uur; 11 uur en 17 uur. (In de week): 7.30 uur en 19.15 uur. (Op zaterdag)7.30 uur en 9 uur. jes zijn in fraaie kleuren uitge voerd. Van een serie heeft iedere deelnemende winkelier een veel voud van vijf speldjes. Deze worden zoals opgemerkt ver strekt bij aankoop van een be- oaald bedrag. Het gaat er nu om wie een volledige serie (12 verschillende speldjes) bij „No- vita" inlevert. Voor hem (of haar) ligt een waardebon ge reed. Er zal dus in diverse zaken moe'en worden gekocht en bovendien zal het zaak zijn zoveel mogelijk te ruilen. In de etalage van „Novita" staat een groot scorebord waar op regelmatig de stand van het ogenblik kan worden afgelezen. Men dient er wel op te letter dat de speldies zijn voorzien van de letters NT. Het was aanvan kelijk de bedoeling een serie uit te geven van het huwelijk van prinses Beatrix, maar bui ten de schuld van het „Nieuw- Terneuzen"-bestuur kon dit niet doorgaan. Aanrijding Vrijdagmiddag om ongeveer 3 uur kwamen op de kruising van .de Lange en Korte Kerkstraat twee personenauto's met elkaar in botsing. Het ongeval geschied de, doordat de heer S. te Terneu zen, komende uit de Lange Kerk straat, geen voorrang verleende aan een auto, rijdende in de Kor te Kerkstraat, besturd door de heer R. te 's-Hertogenbosch. Er was alleen schade aan de auto's. Jaarvergadering Ned. Roode Kruis afdeling Terneuzen Gelukkig is de belangstelling voor het werk van het Roode Kruis bij algemene acties als col lectes enz. omgekeerd evenredig met de belangstelling die de leden tonen voor de jaarverga dering. Burgemeester Rijpstra kon gis teravond in zijn kwaliteit van voorzitter in hotel „Rotterdam" in zijn openingswoord amper tien bezoekers welkom heten. De secretaris, de heer J. Stan- daert, las het jaarverslag over 1965 voor, waaruit bleek dat de afdeling Terneuzen op het einde van 1965 iets meer dan 1000 leden telde. De heer Standaert herinnerde aan het overlijden van de ere-voorzitter van het kringbestuur wijlen jhr mr De Casembroot. De heren-colonne gaf enige reden tot bezorgdheid, maar het bestuur getroost zich alle in spanningen om hierin verbete ring te brengen. Als middel werd aangegeven oefenen met andere afdelingen. De dames- ploeg eindigde op de 2e plaats in de wedstrijd te Goes en de heren op dezelfde plaats te Kruinin- gen. Opvallend was in het jaarver slag dat de jeugd het goed doet. De jongeren-hulpdienst, die ge heel vrijwillig in „Bachten Die- ke" werkt, loopt perfect en dus behoeft het geen verwondering te verwekken dat er plannen worden gemaakt om te Sluiskil een soortgelijke dienst in het leven te roepen. Terneuzen sloeg een uitste kend figuur in de campagne met een bedrag van 6.302,waar door de afdeling voorgoed de wissélbeker won. De afdeling dient zich voor te bereiden op de viering van het eeuwfeest in 1967, zo deelde de heer Standaert verder mee. De „Henry J. Dunant", het Roode Kruisschip, passeerde hier op zijn tocht naar Gent. De se cretaris meende het te moeten betreuren dat het schip niet een paar uur in de haven verbleef; dat zou een uitstekende propa ganda zijn geweest. In de loop van 1965 werd een (Adv.) tweede beademingsapparaat aangeschaft, dat op het politie bureau is ondergebracht en ter beschikking staat van de artsen en de politie. Het financieel verslag ver toonde een goed batig saldo. De heer J. A. Lauret te Sluis kil werd tot bestuurslid geko zen. De voorzitter wees op het vele werk dat de heer Lauret voor het Jeugd Roode Kruis doet en was ervan overtuigd dat hij ook een goed bestuurslid zal zijn. De Mattheus-Passion De uitvoering van de Mattheus- Passion in de Sint Baafskerk, de dertiende achtereen,volgende, zal een onverkorte zijn. Het geheel staat onder leiding van Piet van Egmond. Er wordt aan medege werkt door het Amsterdams ora toriumkoor, het knapenkoor der vredesscholen uit Amsterdam en het Utrechts stedelijk orkest. So listen zijn Willy van Hese (evan gelist), Bruce Boyce (Christus partij), Edith Mathis (Zwitser land, sopraan), Delia Woodford (Engeland, alt), Reinier Schwep- pe (tenor), Rom Kalma (bas), Thijs Kramer (orgel) en Leny van der Lee (clavecimbel). Collecte huwelijksgeschenk De inzameling ten bate van het nationaal huwelijksgeschenk heeft 245,74 opgebracht en daarnaast nog een bedrag van 54,75 Belgische francs. Geslaagd Te Londen slaagde mej. Detty Paridaen uit Aardenburg voor het examfen Lower Certificate Cambridge (Engelse taal). Nieuwe leden hoofdbestuur C.H.U. Op de vrijdagavond gehouden algemene vergadering van de C.H. U. in Middelburg zijn nieuwe leden van het hoofdbestuur benoemd. In de plaats van mr. J. W. van Gelder die de wens had te kennen gegeven niet te worden herkozen is in zijn plaats benoemd mr. W. Scholten (Den Haag) die ook lid is van de c.h.-fractie in de tweede kamer. Voorts werden tot leden van het hoofdbestuur benoemd prof. dr. A F. N. Lekkerkerke (Groningen), drs. G. van Leyenhorst (Gouda), mevr. H. van Riet Augsburger (Rotter dam) en de heer P. G. van der Weele (Gouda), die voorzitter is van de koninklijke Nederlandse middenstandsbond. Filmavond De O.N.A. personeelsvereniging van de glasfabriek en DOOR LILIAN WOODWARD 21) David kwam bij Janice staan. „Hoe laat hebt u dienst, zuster?" „Om zes uur, meneer." „Ik wil graag dat u signor Tel- lini vanavond bijzonder aandach tig observeert," zei hij met een bezorgde rimpel op zijn voor hoofd. „In de eerstvolgende twaalf uren zal ik moeten beslis sen over een volgende operatie. Uw rapport zal me helpen bij het nemen van het besluit." Janice zag dat Feona, die nog steeds bij Ricky stond, door de kamer heen naar haar en David keek. Opeens mompelde ze een excuus en liet de jonge Ameri kaan staan, om naar hen toe te komen. „Uw Amerikaanse vriend is heel charmant, zuster," zei ze en Janice dacht dat ze even een kwaadaardig trekje in de don kere ogen zag. „Hij schijnt u erg aantrekkelijk te vinden. Hij spreekt over niets anders dan hoe hij u slapend op het strand gevonden heeft." Ze speelt toneel om David in te palmen, dacht Janice. Ze is vastbesloten zijn aandacht van mij af te leiden en op zichzelf ge vestigd te krijgen. Het stomme kind. Zou ze niet in de gaten heb ben dat hij heel verliefd is op een stralende actrice ginds in Enge land? David, die dokter Bordicia de kamer zag binnenkomen, mom pelde een excuus en ging naar hem toe. Feona keek hem na en zei: „De beste dokter is heel boos." Janice baatte zichzelf om haar nieuwsgierigheid, waardoor ze zich in de kaart liet kijken, maar zei desondanks: „Waarom is hij boos?" Feona trok haar wenkbrauwen op. „Dat heeft hij u toch zeker wel verteld." „Nee. Waarom zou hij zijn per soonlijke aangelegenheden met mij bespreken?" Het Italiaanse meisje lachte wat superieur. „Dat is waar. Tenslotte bent u maar de verpleegster." Toen zei ze, meer tot zichzelf: „Hij kreeg toen we op Femosa waren, een boodschap van zijn verloofde. Ze wil onmiddellijk met hem trou wen en vroeg hem naar huis te^g te keren." GAT IN DE STRAAT Tengevolge van hevige regenval viel er dezer dagen een gat in de bestrating van een straat in Cairo. Het gat werd „gecamou fleerd" door de waterplas, het geen tot gevolg had dat een stadsbus plotseling wegzakte ZATERDAG 19 MAART TerneuzenLuxor-Theater, 8 uur: „Operation Crosbom". Café „Kolkzicht", 7.30 uur: Priiskaarting. Othene: 7 uur Prijskaarten. ZONDAG 20 MAART Terneuzen: Luxor-Theater, 2.30 en 8 u.: „Operation Crosbom". Concertgebouw, 3 en 8 uur: „Beatrix, de bruid". MAANDAG 21 MAART Terneuzen Luxor-Theater, 8 uur: „Operation Crosbom". DINSDAG 22 MAART TerneuzenLuxor-Theater, 8 uur: „Operation Crosbom". Gebouw „Bethel", 8.00 u.: Evangelisatie-samenkomst. Mr. P. van Vcllenhoven goedgekeurd Mr. Pieter van Vollenhoven, de verloofde van prinses Margriet, is na herkeuring opgeoepen voor het vervullen van zijn militaire dienstplicht. Hij zal met ingang van 29 maart a.s. worden geplaatst op de luchtmachtofficier- en kader- school te Breda, waar hij een of ficiersopleiding zal volgen voor academisch gevormden. Zuid-Chenrie organiseerde op donderdag een filmavond voor haar leden. Deze filmavond ging uit van de Nederlandse reisver- eniging, waarbij het woord werd gevoerd door de heer Van Lunte- ren, die een bereisd man bleek te zijn De filmavond die handelde over de Riviera's van Europa, werd gehouden in de kantine van de Zuid-Chemie. Janice wachtte. Ze verlangde ernaar te vragen wat David van plan was te doen, maar ze was niet van zins dit meisje te laten merken hoe geïnteresseerd ze was. „Juist," zei ze, alsof ze niets te maken had met David Blake's zaken. „Ja." Het was duidelijk dat Feona dit nieuwtje niet voor zich kon houden. „Hij heeft een tele gram teruggestuurd. Daarin stond dat hij het leven van zijn patiënt belangrijker vond dan z'n huwelijk en dat hij voorstelde het uit te stellen." Janice's hart bonsde. De kran ten hadden dus gelijk gehad door te veronderstellen dat Davids verloofde had gehoopt heel spoe dig te kunnen trouwen. Hij mocht dan al niet een vroeg hu welijk wensen, zijn verloofde on getwijfeld wel. „Ik moet me nu gaan klaarma ken," zei ze. „Ik heb om zes uur dienst." Ze liep terug naar Ricky, die met Alec Carne praatte. „Ik moet nu gaan, meneer Smailford," zei ze. „Het was erg prettig u te ontmoeten." „Ik hoop dat het niet voor het laatst is geweest," zei hij, terwijl hij haar hand vasthield en haar diep in de blauwe ogen keek. „Wanneer hebt u vrij? Misschien kunnen we elkaar eens op Femo sa ontmoeten." „Ik kan niets beloven," zei ze, welbewust van het feit dat David aan het andere eind van de kamer naar haar keek, terwijl ze daar hand in hand met Ricky stond. „De toestand van mijn patiënt is heel ernstig. Ik zal hem voorlopig wel niet alleen kunnen laten." De regeringshoofden van België, le Duitse bondsrepubliek, Canada, Denemarken, Griekenland. Italië, Luxemburg, Nederland, Noorwe gen, Portugal, Turkije, het verenigd koninkrijk, de Verenigde Staten en IJsland ziin de volgende verklaring overeengekomen. Het noordatlantisch verdrag en de daarop gegrondveste organisatie zijn beide evenzeer van wezenlijk belang voor de veiligheid van onze landen. Het atlantisch bondgenootschap heeft zijn doeltreffendheid als mid del tot verdediging en afschrikking gewaarborgd door in vredestijd een militaire organisatie te handhaven berustend op integratie en onder linge afhankelijkheid waarin meer dan ooit het geval is geweest met enige alliantie in de geschie denis de inspanning en het po tentieel van elk lid zijn gebundeld ten behoeve van aller gemeen schappelijke veiligheid. Wij hebben de overtuiging dat deze organisatie onmisbaar is en dat zij zal voortbestaan. Een stel sel van bilaterale regelingen kan de plaats daarvan niet innemen. Het noordatlantisch verdrag en de verdragsorganisatie zijn niet alleen werktuigen voor de gemeenschap pelijke verdediging, zij voorzien ook in een gemeenschappelijke po litieke behoefte en zij weerspiege len de bereidheid en vastbesloten- Een Amerikaanse landbouwer, Lawrence Lunt die op Cuba woont, is een maand geleden ver oordeeld tot dertig jaar gevan genis wegens spionage voor de Verenigde Staten. Dit weril vrij dag van goed ingelichte zijde in Havanna vernomen. Lunt werd vorig jaar mei gearresteerd toen hij op het punt stond het land te verlaten. „Nou, dan moet ik maar door gaan met hopen," zei hij met zijn aantrekkelijke grijns en liet haar eindelijk los. Hij keek haar na toen ze de kamer doorliep en in de hal verdween. XI In de vroege ochtenduren zat Janice bij het bed van haar pa tiënt signor Tellini nauwkeurig te observeren, indachtig Davids woorden. Hij scheen' te slapen. Hij lag middenin het grote hemelbed en ze dacht: wat ziet hij er klein en hulpeloos uit. Zijn ademhaling was zo zwak, dat ze zich soms over hem heen boog, bang dat die opgehouden was. Een keer liep ze naar het raam en keek over de maanovergoten tuin naar.de zee. Ze vroeg zich af of Ricky behouden op Femosa aangekomen zou zijn en of David werkelijke belangstelling had ge had voor Ricky's openlijke be wondering voor haar. „Maar waarom zou hij," dacht ze boos. „Hoe vaak moet je nu nog herinnerd worden aan het feit dat hij met iemand anders verloofd is, meisje." Ze hoorde een vaag geluid ach ter zich. Toen ze zich omdraaide, begreep ze dat signor Tellini haar aandacht probeerde te trek ken. Ze ging naar hem toe. „Wat is er, signor?" vroeg ze naast zijn bed. „Wie bent u?" Hij gluurde naar haar in het zwakke schijnsel van een afgeschermde lamp. „O, het is de Engelse zuster. Dan is het goed." (Wordt vervolgd.) heid van de lidstaten waar mogelijk gemeenschappelijk te beraadslagen en op te treden ter verzekering van hun vrijheid en veiligheid en ter be vordering van internationale vredé, vooruitgang en welvaart, aldus de gemeenschappelijke verklaring. De Amsterdamse politie heeft tot nu toe één klacht ontvangen van een burger een journalist over het optreden van de po litie op de 10e maart. De journa list meent dat hij op de avond van die dag tijdens het optreden van de politie voor Krasnapolsky (waar het perscentrum was ge vestigd) ten onrechte een klap heeft gekregen. Hij heeft de klacht ingediend bij de hoofd commissaris. In de nacht van 10 op 11 maart hebben een aantal journalisten van het Franse ge- illustreerde weekblad „Paris Match" aan de wachtcomman dant van het bureau Singel te kennen gegeven dat zij naar hun mening ten onrechte door de politie van het Spui waren ver wijderd (daar deden zich kort na middernacht wanordelijkhe den voor). De journalisten over wogen een klacht in te dienen. Dat is echter tot op heden niet gebeurd.. De officier van justitie en hoofd van het arrondissements parket in de hoofdstad, mr J. F. Hartsuiker, heeft geen enkele klacht ontvangen over incidente le gevallen van mishandeling van burgers door politieperso neel. Amerika heeft vrijwel alle uit voer naar Rhodesië verboden. Een uitzondering wordt gemaakt voor artikelen die de spoorwegen en krachtcentrales dringend nodig hebben, goederen voor erkende in stellingen met liefdadig doel en voor diplomatieke missies. Landbouwwerktuigen mogen ook nog worden uitgevoerd. In onvoor ziene omstandigheden kan een af wijkende beslissing worden geno men. Produkten die geen invloed heb ben op de economie van Rhodesië, kunnen vrij worden uitgevoerd Goederen die al in de havens lig gen of onderweg zijn, worden nog dertig dagen lang niet door het ver bod getroffen. JOHNSON BENOEMT INDIAAN TOT COMMISSARIS Robert Lafollette Bennett, een 53-jarige Indiaan van de Onedia- stam, is door president Johnson benoemd tot commissaris voor In diaanse zaken, een onderafdeling van het ministerie van binnen landse zaken. Bennett is de eerste Indiaan se dert 1871, die de afdeling van binnenlandse zaken beheert en zich bezig houdt met het wel en wee van de 500.900 Indianen in de Verenigde Staten. 'ht In Nw Zuid-Wales (Austra lië), hebben negen en een half miljoen schapen en 900.000 stuks rundvee de droogte met de dood moeten bekopen. De meeste die ren werden geslacht

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 2