^Sxtrci kopzorgen U kunt niet ALLES DUET Welke champoo? Hoe? 's Nachts 10 ivYLorsrs met gratis waardezegels van 15 en 25 ct. 7 DE ZAKENMAN MADRASRUIT LEKKER IN EEN TRUI WONINGTIENDAAGSE DE VRIJE ZEEUW' ZM charmant en modieus avondkapsel «en beetje speels, maar door en door «conweÜjkl De speelse krullen opzij krQct U door stevig en zeer zorgvuldig inzetten met niet al te dikke rollers (let op het schema). Bü een Kheiding opzij, ervoor zorgen, dat het baar boven op het hoofd vol blijft - eventueel lichtjes touperen. Door middel «U een Sierklip krijgen de krullen opzty beter houvast. O* worpartü glad kammen M de punten in een zwierige krul laten eindigen. Boven op het hoofd een goed geborstelde enkele lok losjea op het haar laten vallen. AQe onderste haarpunten met de puntkam een beetje los maken. imeushsm» Als we vaak zelf ons haar wassen, kunnen we beno digdheden, die we bij dat werkje gebruiken, het bes te overzichtelijk in een spe~ ciale doos of in een apart laatje van de toilttafel, be waren. Het voorjaar, als we in meer of mindere mate de drang in ons voelen om te vernieuwen en op te ruimen is een prachtige tijd om al le haarspulletjes eens gron dig na te zien en overzich telijk op te bergen. Een doosje of lade met vakken is misschien wel het meest ideaal voor het dozijntje haarclips, de rollers van verschillend .formaat, de haarspeldjes, het haarnet, de echte hoornen kam, de kam met steel, een goede borstel, de steekkammetjes, het flesje haarversteviger, de bus haarlak, de flacon shampoo, de haarcrème en de geurende haarlotion. Hoe vaak wassen we het haar? Elke week, om de veertien dagen of misschien om de drie weken? Dat ligt voor ieder weer anders, zodat we eigenlijk kunnen zeg gen, dat het haar gewassen moet worden als het wat vettig aan voelt, als het niet meer houdt en als het piekerig wordt. Ja, als het zo ver is, dan gaan we het wassen. We gebruiken in de eerste plaats een goede shampoo, want deze houdt het haar elastisch, ook als we het zeer vaak was sen. Dé goede shampoo is er niet, want voor droog en zeer vet haar zijn er speciale shampoos in de handel. Zoals er ook voe dende haarcrèmes bestaan en speciale crèmes tegen roos en haaruitval. Voor grof haar ge bruikt men het liefst eishampoo of een extra kamillenspoeling. Sterk gebleekt haar vraagt een zorgvuldige behandeling. We wassen het met de beste, zacht ste shampoo die we kunnen be machtigen. 'f-1 i' t V Als het haar extra veel zorg geeft omdat het zo snel vet wordt of omdat het zó droog is, dat het geen watergolf houdt, bespreken we dit eens rustig met onze kap per of drogist. Er zijn speciale ingrediënten, die we zelf kunnen toepassen, maar natuurlijk kun nen we ook heel goed een extra behandeling bij de kapper ne men. Hebben we de allerbeste sham poo voor ons haar gevonden, dan kunnen we met wassen begin nen. We wassen met handwarm, niet te heet water. We wassen twee maal. Eén maal om het vet en vuil te verwijderen en nog een keer om de shampoo op het haar te laten inwerken. We ver delen de shampoo gelijkmatig over het haar en masseren de hoofdhuid met de vingertoppen. Zacht heen en weer gaande be wegingen maken en vooral niet hard wrijven of krabben. Zowel na de eerste keer als na de twee de keer wassen goed spoelen. Na de tweede keer heel grondig, want alle zeepresten moeten worden weggespoeld. Na het wassen de versteviger door het haarwrijven en de rol lers inzetten, drogen, borstelen e het haar in model brengen. Gaan we naar de kapper dan kammen we niet dadelijk na thuiskomst het haar door, want dan is het mooie er zó van af. We kunnen het haar beter enige tijd geven om zich naar het, soms nieu—e, model te voegen. Het is het allerbeste om niet vóór 's avonds te kammen. Voor het slapen gaan leggen wé het haar weer even goed in model, steken het met speldjes en klemmetjes vast en doen er zorgvuldig een haarnet omheen. Als het haar na enige dagen gaat pieken, dan draaien we er 's avonds opnieuw een paar rol lers in en we zetten de kleine piekjes met een paar clips zorg vuldig vast. Zo is het kapsel weer voor een tijdje gered. Het komt er natuurlijk wel op aan het haar goed in vorm te kam men vóór we het inrollen. In noodgevallen kan de lak- bus uitkomst brengen. Even sproeien, rollers indraaien dro gen en na een minuut of tien uit kammen Dat kammen een zorgvuldig werkje is, lijdt geen twijfel, daar om is het goed daarbij twee spiegels te gebruiken, zodat we het haar van alle kanten kun nen bekijken. Voor het bereiden van een maca- ronieschotel is geen oven no dig. Koken in zout water en la ten uitlekken is voldoende. Laat de aandrijfrol van uw brom mer bij uitgeschakelde motor, niet de band van het wiel blij ven raken, uw rol zal daardoor vroegtijdig verslijten. In een huiskamer is behang met dik reliëf niet op zijn plaats. Het neemt teveel stof op. In een kleine kamer moet men 'n klein patroon nemen. Rekening moet worden gehouden met de kleur van overgordijnen en meubelstoffering. Pasgeverfde keukenplanken moet u afnemen met water en azijn, ter voorkoming van vastkle ven van papier. Een goed mierenvergif is potas, vermengd met suiker. Wilt u uw bloemen in de vazen langer goed houden, doe dan 'n paar druppels kamferspiritus in het water. Een aan het glas vastgeplakte foto kunt u veelal onbescha digd losmaken, door glas en foto een tijdje in het water te laten weken (ongeveer 15 a 20 minuten). Is de glans verdwe nen, dan opnieuw laten glan zen, is het een matte foto, dan gewoon laten drogen en vlak maken door de foto in 'n groot boek te leggen. Matrassen, gemaakt van schuim- rubber, zijn tegenwoordig in de mode. Bedenkt echter wel, dat u deze wel moogt luchten, maar niet in de zon. (Adv.) ■paar plezierig mot vraag vooral om de DUET-spaarkaart \Vt)MNCTIÉNDAAGSé - DÈ VRIJE ZEEUW Model 22 en 22bis van „Yves Saint Laurent": een plezie rige combinatie van een strakke jurk van rose wollen stof en een vestje van marine-blauwe stof. De schou derbandjes van de jurk zijn van dezelfde stof als 't jasje. Nu eens: Alleen voor u, MENEER jLS we over de mode praten, denken we daarbij jTI. altijd het eerst aan de vrouw, eigenlijk alleen maar aan de vrouw. Toch zullen er heel wat mannen zijn die ook geïnteresseerd zijn in de loop van de kos tuumgeschiedenis. En dan met name in het nieuwste verloop van de geschiedenis van hun eigen kostuum. Misschien zijn er wel mannen die nu en dan de mode pagina opslaan (in elk geval kijken ze geregeld de vrouwenbladen in!). Wie weet hopen zij er nu iets aan te treffen dat speciaal voor hen geschreven is, en doen ze de krant vaak met een teleurgesteld gezicht dicht. Bijna nooit staat er eens iets in dat modebewuste man nen zo graag zouden willen lezen, namelijk hoe de ge schiedenis van hun kleding zich de laatste tijd ont wikkeld heeft, waar ze rekening mee moeten houden als ze een nieuw pak gaan kopen, of een streepje nu modern is of juist erg ouderwets. Daarom vandaag een hoekje dat alleen maar voor heren bestemd is. We zullen proberen hier et een en ander uit de doeken te doen over de herenmode van het komende seizoen, zodat ook u, meneer, straks zelf verzekerd naar een winkel kan gaan en u uw vrouw niet meer bij het uitzoeken van een nieuw pak nodig hebt. Dat vrouwen altijd mee moeten om een nieuw pak te kopen is trouwens onzin. Zo langzamerhand weten de heren wel wat hun vrouw mooi vindt en zullen ze er echt wel rekening mee houden. Zoals een man zijn vrouw graag ziet in kleren die hij ook leuk vindt, hoort een man te weten dat ziin vrouw hem ook graag ziet in kleren die zij leuk vindt. Ügaat dus naar een herenmodezaak en bent niet van plan het allermodernste pak uit te zoeken. Toch wilt u wel rekening houden met de mode, want het is niet leuk als u een nieuw pak koopt dat eigenlijk al van verouderde snit is. Dan moet u er ook nog aan denken voor welke gelegenheid u dat pak moet ge bruiken. Bent u een zakenman, dan dient u altijd keu rig en onopvallend gekleed te gaan. Voor u is een pak met een vaag streepje in een grijze of andere on opvallende tint ideaal. Het zakengesprek kan dan niet afgeleid worden door de kleding. Natuurlijk is een zakelijk kostuum ook aan de mode- veranderingen onderhevig. De revers zijn de laatste tijd wat korter geworden. Het jasje is zo mogelijk iets lan ger en de split iets dieper. De onderste pandpunten zijn niet meer recht, maar afgerond. De pantalon is van boven iets nauwer en iets lager. Bretels zijn in de loop der jaren helemaal overboord geworpen. Een leren riem moet alles maar op zijn plaats houden. Natuurlijk is het onzin als u een pak koopt dat helemaal aan deze omschrijving gelijk is, het is maar dat u er iets van weet! UOOR heren die een sportieve inslag hebben, al heb- ben zij niets met sport te maken, maar zo heet dat nu eenmaal, zijn er tal van mogelijkheden om uit te kiezen. Het nieuwste is de zogenaamde madrasruit. U kunt een heel geruit pak kopen, alleen een geruit jasje of alleen een geruite broek. Een effen colbertje op een geruite pantalon is een aanbevelenswaardige combinatie. De colbertjes vertonen de laatste tijd de neiging om een heel klein beetje getailleerd te zijn, ook zien we vaak aan de ene kant twee zakjes boven elkaar. De kleuren zijn verschillend, modevoorschriften zijn niet zó streng dat u ook nog aan een bepaalde kleur ge bonden bent. De kleuren van een madrasruit zijn ook heel verschillend. Beige, kastanjebruin en zwart komt veel voor. De pantalon in ruit is ook aan de bovenkant wat strakker en soms bijna een heupbroek. Een brede leren ceintuur maakt het geheel af. IVAN lopen er ook nog heren rond die graag zo vaak mogelijk een trui dragen. Daar is niets op tegen, die colbertjasjes lijken me ook niet altijd gemakkelijk zitten. Er bestaat voor u een ruime keuze uit allerlei soorten truien. Hele dikke truien zien we zoveel niet meer. Dat hoeft ook niet, want het wordt nu weer zo mer. Truien van dunne wol en een gemakkelijk model zij» de zógenaamde polo's. Dit zijn truien met lange'mou wen, een liggende kraag en een sluiting van voren met drie knoopjes. Deze pullovers zijn in allerlei kleuren verkrijgbaar en kunnen leuk gecombineerd worden met een geruite pantalon. V-halstruien en truien met een ronde hals en zonder kraag zullen ook altijd nog wel worden gedragen. Nu weet u een beetje af van de laatste mode-ont wikkelingen op uw gebied. Maar gaat u nu niet een nieuw pak kopen met de gedachte van zo en zo moet het er uit zien. Ziet u in de winkel iets dat volkomen aan uw persoonlijke smaak voldoet, al is het helemaal modeloos (maar niet nodeloos), neem dan dat gerust, want u zult zich er veel fijner in voelen. Het is toch een belachelijk gezicht als iemand die 's zomers veel liever in een trui en een kakibroek loopt, plotseling een keurig kostuum aanschaft om er maar naar de mode gekleed uit te zien. MARIAN.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 15