PROVINCIAAL NIEUWS alles kan met cslaln Verpleegsters- droom Kamerleden van de C.H.U. brachten bezoek aan Zeeuws-Vlaanderen KINDER- ASPIRIN Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Axel NUTTIG GESPREK OP STADHUIS TE TERNEUZEN Twee faktoren Problemen Pluim voor minister Bogaers Insteekhavens Biervliet Breskens Geef uw kind Doet de koorts dalen. Stilt de pijn. Ideale dosering. Vragen Brug of tunnel Bruinisse Hansweert Hulst Sas van Gent Sluis Zaamslag AGENDA VRIJDAG 18 MAART 1966 Y(Adv.) Schooluitvoering Prinses Marijkeschool Woensdagavond heeft de Prin ses Marijkeschool haar jaarlijk se schooluitvoering in „Het Cen trum' gegeven. In zijn openingswoord sprak de voorzitter de heer L. K. Or- telee er zijn vreugde over uit dat men nu de beschikking heeft over een eigen decor, waarmee een reeds jaren bestaand ver langen is verwezenlijkt. Hierna brachten leerlingen van de le klasse het toneelstuk je „Het geheim van de Lente koningin" voor het voetlicht. De (Adv.) EEN PLATENBON is altijd RAAK 2e klasse voerde „Tien paar klompkes" op, terwijl 3B de zaal deed genieten van het slimme snijdertje dat dertig zeerovers te slim af was. Klasse 3A bleef daarbij niet achter en bracht achtereenvolgens een drietal stukjes ten toneele. Het programma vóór de pauze werd besloten met het optreden van een koor van leerlingen van de 6e klasse. Na de pauze was de beurt aan de 4de klasse, die „Boerke Naas" en „De Koekepan" opvoerde. De leerlingen van de 5e en 6e klasse kwamen tenslotte met het toneelspel „De klas van juffrouw Snep" en zij deden het verdien stelijk. Het was een goede avond die voor de ouders veel aantrekke lijks bood, omdat ze alle klas sen aan het werk konden zien. Modeshow De samenwerkende Axelse verenigingen (cultureel contact) De tweede kamerfractie van de C.H.U. heeft gisteren een oriënte rend bezoek gebracht aan Zeeuws- Vlaanderen. In Terneuzen werden zij in de raadszaal van het gemeen tehuis ontvangen door het college van B. en W. Na de begroeting door burge meester Rijpstra maakten zij een bustocht naar het spaarbekken van de waterleidingmaatschappij in de Braakman en naar de terreinen van de Dow Chemical, waarna zij ten besluite werden ontvangen door de Kamer van Koophandel in hotel Rotterdam. Gedeputeerde Kaland maakte na mens het dagelijks bestuur van de provincie Zeeland deel uit van het gezelschap. Burgemeester Rijpstra gaf in zijn toespraak die hij tot het gezelschap hield, een overzicht van de econo mische ontwikkeling van Terneu zen. Deze ontwikkeling werd in het verleden bepaald door twee faktoren, waardoor de gemeente werd uitgetild boven het niveau van andere Zeeuws-Vlaamse ge meenten, n.l. de ligging aan de Westerschelde en de ligging aan het kanaal TerneuzenGent. Een impuls kreeg in de laatste jaren de economische ontwikkeling door de aanwijzing van Terneuzen als pri maire industriekern en door de kanaalverbredingswerken. In verband met de industrialisa tie heeft het gemeentebestuur pri mair aandacht geschonken aan droog industrieterrein. Circa 100 ha landbouwgrond werd aange kocht, waarvan een groot gedeelte werd uitgegeven aan nieuwe indus trievestigingen en vele plaatselijke bedrijven. Voor nat industrieterrein werd 330 ha landbouwgrond aangekocht aan de Schelde, welke werd uitge geven aan Dow Chemical (Neder land) n.V. De burgemeester wees erop dat deze vestiging waarvan de zetel naar Terneuzen zal worden verlegd, het gemeentebestuur voor vele problemen plaatste, zoals de bereikbaarheid van de Schelde, de spoorwegverbinding en de grote hoeveelheid water die dit bedrijf nodig heeft. Sprekende over de arbeidsver houdingen in Zeeuws-Vlaanderen zei de burgemeester dat er in vier jaar, tijds ruim 1500 nieuwe ar beidsplaatsen werden gecreëerd, zonder dat deze werden verstoord. De, landbouw stoot nog steeds ar beidskrachten af. De pendel werd teruggebogen, doordat dit gebied nu over voldoende werkgelegenheid beschikt. Ofschoon voorzichtigheid bijplanning voor industriële uit breiding noodzakelijk blijft, kan worden uitgegaan van jaarlijks be schikbaar komende arbeiders ten getale van 300. Het vertrekover- schot is nog steeds positief. De grote ontwikkeling vereist een vooruitstrevende planologie voor de woningbouw en mr. Rijp stra prees in dit verband het wo ningbouwbeleid van minister Bo- gaers, waardoor een grotere wo- ningproduktie tot stand kwam. Voor woningbouw is de laatste twee jaar aangekocht 100 ha grond Gedurende dit jaar en het volgende zullen er 1150 woningen gereed zijn. De burgemeester besprak verder het sociaal-culturele klimaat in deze gemeente. Wil een gemeenschap leefbaar zijn dan wordt leiding ver eist in de sociaal-culturele en so ciaal-economische sector. (Adv.) een platenbon is Altijd raaki De kanaalverbreding is primair een Belgisch belang, hetgeen ook blijkt uit de financiële basis voor de voorgestelde werkzaamheden. Het gemeentebestuur van Terneu zen beschouwt het niettemin als een opdracht begeleidende werk zaamheden uit te voeren op het eigen territoir der gemeente, waar voor dit gemeentebestuur een auto nome bevoegdheid heeft binnen het raam der Nederlandse wetgeving. De burgemeester noemde als ge volg hiervan het plan tot vergro ting van de twee bestaande havens. De plannen voor insteekhavens zijn besteksklaar en er werd ruim 150 ha grond aangekocht. Als probleem voor de nabije toe komst noemde de burgemeester: de gemeentelijke herindeling, en de intensivering van het kontakt met het over de grens gelegen nabuur land, daar het industriegebied van TerneuzenGent behoort tot een der belangrijkste industriële gebie den in West-Europees verband. "organiseren voor leden en niet- leden een modeshow op 23 maart a.s. zowel 's middags als 's avonds te geven in „Het Centrum". Het belooft een bijzondere ge beurtenis te worden: topmanne- quins uit Nederland en Enge land v/erken mee, terwijl de be kende t.v.omroepster Elisabeth Mooy het geheel zal presenteren. De belangstelling bij de voor verkoop heeft de verenigingsbe sturen reeds nu overtuigd, dat deze gezamenlijke activiteiten op prijs worden gesteld. Vandaag raadvergadering De gemeenteraad van Bier vliet komt vandaag in openbare vergadering bijeen. Op de agenda staan een aan tal subsidieverzoeken, het ont slag van de heer C. van Hercu les als ambtenaar van de bur gerlijke stand en de benoeming van de heer J. Pagé in deze functie. Voorts de verkoop van een woningwetwoning aan de heer A. Kornelis voor ƒ7565, de aankoop van 1591 m2 grond van de heer J. Verplanke voor ƒ4773,en verkoop van een perceel erfpachtsgrond in de Beukelstraat aan A. en P. du Puij, groot 230 m2 voor 690, Tenslotte wordt een krediet ge vraagd van 9000,voor de aanschaf van nieuw meubilair voor de beide openbare scholen. De vismijn Wij wisten, zei het kamerlid mr. Beernink, dat Terneuzen een ge meente is waar vaart in zit en dat de gemeenteraad en de burgemees ter behoren tot de „nieuwe stijl ge meentebestuurders". Alleen vroeg spreker zich in dit verband af, of het gevaar niet aanwezig was, dat dit bestuur weer afzakt naar de oude stijl wegens de moeilijkheden met de financiering, waar zovele gemeenten mee te kampen hebben? Leent u ook wel eens buitenlands kapitaal? vroeg hij. De burgemeester antwoordde hierop dat het eigen budget inder daad niet sterk is, maar dat aan de infra-strukturele ontwikkeling van verschillende zijden grote aandacht wordt geschonken en dat er vaak tot 85 wordt gesubsidieerd. Er wordt geen buitenlands kapitaal ge leend. Zover de verkoop en de op slagen van industrieterrein de Dow betroffen was hier natuurlijk wel sprake van buitenlands kapitaal. Gevraagd naar het aantal Belgi sche arbeiders dat hier werkzaam is, antwoordde wethouder De Vos, dat dit aantal hier gering is. Er zijn bij Philips 850 werknemers, over wegend afkomstig uit deze streek. Vragen werden verder gesteld over de onderwijsmogelijkheden, de nog optredende pendel en, zo vroeg freule Wttewaal van Stoett- wegen, ging het met de grondaan koop zo vlot wegens de hoge prij zen? De burgemeester antwoordde hierop, dat deze prijzen de laatste jaren voortdurend zijn opgelopen. De Dow Chemical betaalde een basisprijs van 37.500 per ha. Be grijpelijk dat dit op vrij soepele wijze verlopen is, stelde freule Wttewaal vast. Freule Wttewaal en de heer v. d. Peijl vroegen ook naar de lucht verontreiniging. Als deze ontwikke ling doorgaat, is het dan wel mo gelijk in deze omgeving te blijven wonen? vroeg de eerste. In dit ver band wees zij op het gebied rondom de gemeente Vlaardirigen. De burgemeester zei, dat er over deze materie goede samenwerking heerst tussen diverse ingestelde commissies, die iedere aanvraag van Dow Chemical nauwlettend onderzoeken, en de directie van deze maatschappij. Wat de verbindingen over de Westerschelde betreft gaf wethou der De Meijer als zijn visie, dat met de twee dubbeldekkers die in de vaart zullen worden gebracht, eerst een paar jaar gevaren zal moeten worden. We moeten voor lopig blij zijn met deze noodoplos sing. De definitieve oplossing blijft natuurlijk een brug of een tunnel. De burgemeester wees tenslotte op de hoge economische potentie van dit gebied, waar nog 3000 ha hoogwaardige industriegrond langs het vaarwater aanwezig is. Aan de vismijn te Breskens zjjn in de week van 6 t/m 12 maart aangevoerd: 3835 kg ex portgarnalen. 119 kg bot, 854 kg schar, 4844 kg gul, 587 kg wij ting, 113 kg haring, 1870 kg tong, 27 kg tarbot, 47 kg griet, 41 kg rog en 559 kg onverkochte bot. Hengelsport De hengelsportvereniging „De Zeekrab" heeft in café „Cen traal" de algemene ledenverga dering gehouden. Voorzitter A. de Looze kon een groot aantal leden welkom heten. Uit het jaarverslag van sekretaris L. Riemens bleek dat het ledental was gestegen van 74 tot 85. De wedstrijden wer den in het afgelopen jaar ge middeld door 50 hengelaars be zocht. Ondanks de minder goede kas- positie kon penningmeester S. Versprille een batig saldo laten horen. Bij de bestuursverkiezing wer den de heren S. Versprille en J. de Feijter herkozen. In plaats van de heer A. Visser die zich niet herkiesbaar stelde, werd ge kozen de heer C. Deijl. Uitvoerig werd het wedstrijd programma beproken. Besloten werd vijf onderliinge wedstrij den te houden en wel op 9 april, 21 mei, 20 augustus, 17 septem ber en 1 oktober. Voorts zal op 30 oktober een internationale wedstrijd worden vastgesteld. Oudheidkundige vondst in schroothoop Oud-ijzerhandelaar J. Kosters uit Zierikzee zag dezer dagen in een hoop schroot, die men met behulp van 'n magneet verplaat ste dat een stuk metaal dat men voor ijzer aanzag, niet op de mag neet reageerde. Het werd nader bekeken en ter onderzoek gege ven aan een leraar geschiedenis .van het Prof. Zeeman-lyceum in Zierikzee, de heer W. P. Martens. Deze kwam. tot de conclusie dat het een bronzen bijl was die on geveer duizend jaar voor Chris tus vervaardigd moet zijn. De bijl is bij het ploegen in de omge ving van Dreischor naar boven gekomen. De juiste vindplaats kon echter niet meer worden na gegaan. Samen met een hoop oud roest heeft de heer Kosters de bijl bij een landbouwer te Drei schor gekocht. Het voorwerp is afgestaan aan het gemeentemu seum te Zierikzee. Bij de monding van de oude haven aan het Sas te Zierikzee werd 'n vijftiende eeuws water kannetje naar boven gebracht. Men maakt ter plaatsee thans een zwaaikom voor schepen. De haven wordt daar diep uitgegra ven. Aanvaring Bij een aanvaring op de Oos- terschelde ter hoogte van Stave- nisse tussen twee binnenvaart- tankers is gistermorgen een van deze tankers, de „Gracile", lek gestoten. Een hoeveelheid ben zine is daardoor in de Ooster- schelde terechtgekomen. Het lek is later gedicht. Het scheepvaart verkeer bleef gestremd. De „Gra cile" is van Belgische origine, de andere tanker, de „Alvracht 15" is een Nederander. Persoonlijke ongevallen hebben zich bij de aanvaring niet voorgedaan. Bus in droge sloot terechtgekomen Op nog onverklaarde wijze is donderdagmiddag onder de ge meente St. Jansteen een bus van de Z.V.T.M. van de weg geraakt en door de berm in een droge sloot gereden, waarna hij kantel de. Behalve de chauffeur M. P. za ten er tien passagiers in de bus, allen uit gemeenten in het land van Hulst. Een uit Hulst ontbo den arts nam vijf personen mee naar zijn woning om hun daar geneeskundige hulp te verlenen, Twee personen werden overge bracht naar het St. Liduina-zie- kenhuis in Huist. Ook zij konden na verbonden te zjjn naar hun woning terugkeren. De overige drie inzittenden en de chauffeur hadden slechts lichte verwondin gen en konden op de plaats van het ongeval worden geholpen. (Adv.) een platenbon is altijd raak! P.v.d.A.-lijst voor de gemeenteraad De afdeling Sas van Gent van de partij van de arbeid heeft de kandidatenlijst voor de komen de gemeenteraadsverkiezing als volgt samengesteld: 1. H. Ste vens; 2. H. P. de Groff; 3. H. F. Scheffer; 4. A. Baert; 5. S. Mul der; 6. J. Nijssen; 7. R. Hemel- soet; 8. G. de Wagenaere. Toneel in „Rozenoord" De rederijkerskamer „De Oranje- bloem" bracht in Rozenoord „In een klein hotelletje", een vrolijk spel in drie bedrijven door Koos Beswino. Het stuk werd vlot ge bracht onder regie van de heer Th.. Henderikse. Na afloop bracht mevr. E. Wage Sanders dank voor de belange loze medewerking en boden enige dames aan de medespelenden een kleine attractie aan. Namens de rederijkers sprak de voorzitter van de kamer, de heer W. Blaeke, een dankwoord. Kievitsei voor de burgemeester Donderdagmiddag hebben drie leerlingen van de christelijke school Reuzenhoek, t.w. Kees Bareman, Nico Bakker en Co van Hoeve het eerste kievitsei aan burgemeester Van Wijk aangebo den. Ze haddien dit ei gevonden langs de kant van de Kreek. 15-jarig bestaan Herv. Vrouwenvereniging In een feestelijke samenkomst VRIJDAG 18 MAART Terneuzen: Hobbyhuis Vermast vanaf 19.00 uur: Demonstratie met Wolf-boormachine. Hotel „Rotterdam", 7.30 u.: Algem. ledenvergadering Ned. Roode Kruis, afd. Terneuzen. Luxor-Theater, 8 u.: „Bea trix, de bruid". ZATERDAG 19 MAART TerneuzenLuxor-Theater, 8 uur: „Operation Crosbom". - Café „Kolkzicht", 7.30 uur: Prijskaarting. ZONDAG 20 MAART Terneuzen: Luxor-Theater, 2.30 en 8 u.: „Operation Crosbom". Concertgebouw, 3 en 8 uur: „Beatrix, de bruid". MAANDAG 21 MAART TerneuzenLuxor-Theater, 8 uur: „Operation Crosbom". DINSDAG 22 MAART Terneuzen Luxor-Theater, 8 uur: „Operation Crosbom". (Adv.) vraag handleiding in dé winkel herdacht de hervormde vrou wenvereniging „Martha" deze week haar 15-jarig bestaan in 'het verenigingsgebouw. De lei ding berustte bij de presidente, mevr. A. M. Becht-van der Zee. In haar openingswoord schetste zij de veranderingen, die zich sinds 1951 in het verenigings leven voltrokken. Werden de avonden aanvankelijk veel döor de dames zelf verzorgd en werd er bijv. voor het Julianazieken- huis gebreid, tegenwoordig wor den meer diverse sprekers uitge nodigd. In het gemeentelijk leven is de vrouwenvereniging actief voor het verjaardagsfonds en heeft ze pas dg grote schoon maak in de kerk verzorgd. De secretaresse, mevr. N. van Arenthals-van Doeselaar, me moreerde de oprichtingsverga dering, Waar zich toen 22 dames opgaven. Het ledental heeft zich in stiigende lijn bewogen tot on geveer 40, Als spreker voor deze verga dering was uitgenodigd de heer S. van Ham te Axel, die iets kwam vertellen over Zuid-Afri- ka en die de levensgewoonten van de daar levende volksstam men belichtte. Een koortje zong verschillende liederen uit de bundel 102 Ge- zangen.Verder werd de avond gevuld met voordracht en spel, terwijl het bestuur een uitge breide maaltijd als een van de meest attractieve punten van dit derde lusturm uitstekend had verzorgd. DOOR LILIAN WOODWARD 20) Ricky keek Janice aan. „Dat is heel aardig van de jon gedame," zei hij. Ze dacht dat hij een smoesje zou verzinnen en zeggen dat hij naar Femosa terug moest. Hij was tenslotte met vakantie. Het was niet zo'n aantrekkelijk voor uitzicht om naar Patula terug te keren waar de heer des huizes op sterven lag. Maar tot Janice's verrassing knikte hij glimlachend. „Zeg tegen haar dat ik haar vriendelijke gastvrijheid heel graag zal accepteren," zei hij. „Hij zegt dat hij heel graag mee teruggaat!" riep Janice door haar handen, die ze als een soort toeter voor de m-ond hield. „Volg ons dan!" Feona gaf gas en stuurde de sloep gierend over de zonovergoten zee. De „Fire fly" schommelde hevig in het kielzog. Ricky draaide het scheepje in de wind en Janice leunde achter over op het bankje, terwijl de „Firefly" over het water scheer de. Ze vermoedde dat het idee om Ricky uit te nodigen mee terug te gaan naar Patula, van Feona afkomstig was. De heer Blake had er beslist niet uitgezien dat hij in de stemming was voor be zoek. Er was kennelijk iets dat hem van zijn stuk had gebracht bij zijn bezoek aan Femosa. Ze kon het niet helpen, maar ze vroeg zich af of hij misschien be richt uit Londen zou hebben ge kregen, wellicht van zijn ver loofde. Wat het ook mocht zijn, het had Feona duidelijk verheugd. Misschien dacht ze dat als alle concurrentie uitgeschakeld was, zij meer kans zou hebben zijn aandacht op haar eigen charmes te vestigen. „Hoewel Joost mag weten waarom ze zou denken dat David BJake ooit twee keer naar mij zou kijken," dacht Janice. En weer bloosde ze. Ze hoopte dat het koele zeewindje haar kleur tot normaal zou terugbrengen, voor dat Ricky het zou opmerken. Ze gingen de sloep achterna de inham in en al spoedig had Ricky het anker uitgeworpen en hielp hij Janice in de jol. David en Feona wachtten op de steiger. „Dit is de heer Smailford," zei Janice, zich ervan bewust dat David Blake's ogen nieuwsgierig op de Amerikaan gevestigd waren. Ze legde vlug uit hoe ze elkaar ontmoet hadden, zonder erbij te vertellen dat Ricky baar wakker gekust had op het strand. Toen David de jonge Amerikaan de hand schudde, riep Feona uit: „Wat romantisch, zuster!" „Heel vriendelijk van u mij op uw sprookjesachtige eiland uit te nodigen, signorina," zei Ricky. En met zijn aanstekelijke grijns voegde hij eraan toe: „Het is prettig deze keer geoorloofd aan land te gaan." „Laten we naar boven naar het huis gaan," zei Feona. „De thee zal wel klaar zijn. Ik weet zeker dat we allemaal warm en dorstig zijn." Ze ging voorop. Ricky liep achter haar. David en Janice vormden de achterhoede. „Wie is dat?" vroeg David, want de andere twee waren bui ten gehoorsafstand. „Gewoon een Amerikaan met vakantie," antwoordde ze, wat verdedigend omdat hij nogal kri tisch naar Ricky's brede rug leek te kijken. „Hij schijnt u reuze ingepalmd tc hebben," zei hij en keek haar aan. Ze beet op haar lip. Hij had het recht niet zo tegen haar te spre ken. Hij wist heel goed dat ze hem niet het antwoord kon geven dat ze wilde. Daarom zweeg ze. Hij liep een klein eindje zwijgend door, toen zei hij plotseling: „Neem me niet kwalijk, zuster. Dat had ik niet mogen zeggen. Mijn enige ex cuus is dat ik in een heel slecht humeur ben." Er was dus inderdaad iets ge beurd dat hem van zijn stuk had gebracht. Ze vroeg zich af wat het was. Maar hij hielp haar niet uit de droom en een paar minu ten later waren ze bovenaan het pad dat naar het huis toeging. Toen ze door de tuin liepen, viel het Janice op dat Ricky met grote belangstelling om zich heen keek. Het was alsof hij alles in zijn geheugen wilde prenten om het nooit te vergaten. Zé lachte inwendig. Ze had al eens eerder gehoord dat de Ame rikanen zo waren. Ze wilden niets missen en konden dan later al hun ervaringen nog eens na gaan en andermaal het plezier beleven dal ze destijds hadden ge had. Alec Carne hield hen gezel schap bij de thee. Hij keek Ricky scherp aan toen hij hem de hand gaf. „Ik geloof dat ik u wel eens eerder heb gezien," zei hij. „Misschien op Femosa," zei Ricky snel. „Ik ben daar al een poosje." „Ja, misschien," gaf Alec toe, maar Janice bemerkte dat signor Tellini's secretaris verscheidene vragende blikken op hem afvuur de. alsof hij hem nog steeds pro beerde te plaatsen, toen Ricky stond te lachen en te praten met Feona. (Wordt vervolgd.) DUUR SCHILDERIJTJE Dit kleine schilderijtje ter grote van een briefkaart is in Londen geveild voor het ontzag wekkende bedrag van meer dan twee miljoen gulden! Het is een werkje van de Vlaamse meester Hubert van Eijck, getiteld „St. Joris en de draak". (Adv.) een platenbon is altijd raak! EEN OOG VOOR EEN HUIS,... „Mijn oog voor een huis". Onder deze opzienbarende kop heeft de 29-jarige werkloze Gilbert Vivien in een advertentie in een Parijs dagblad huisvesting voor zijn gezin gevraagd. De woning die de man zelf voor zijn vrouw en twee kinderen van anderhalf jaar en vijf maanden had gebouwd in de gemeente Villeneuve-sur-Bellot, moet worden afgebroken, omdat er geen bouwvergunning was. Het gezin leeft van de 500 francs i ongeveer 370 gulden), die de 19- jarige Michele Vivien per maand verdient in een fabriek. Familie- Heden hebben het gezin een stuk grond in het nabijgelegen Cha teau-Thierry aangeboden; doch het zelfgemaakte huis' kan niet worden verplaatst. Geld om een nieuw huis te bouwen bezit Gil bert niet. Juridisch is het niet mogelijk bij leven een oog af te staan. Bo vendien mag een medicus een dergelijke operatie niet verrich ten bij een levende. Wel is het mogelijk bij testament zijn ogen af te staan voor medische doel einden, zonder hiervoor bij leven geld te kunnen bedingen. VADER EN ZOON MISHANDELDEN MOEDRS MINAAR De officier van justitie bij de rechtbank te Groningen heeft vanmorgen tegen de 54-jarige pijpenbuiger L. H. uit Foxhol twee jaar gevangenisstraf 'met aftrek van voorarrest geëist we gens bedreiging en poging tot toebrengen van zwaar lichamelijk letsel aan een buurman, die om gang had met. zijn vrouw. Tegen zijn zoon, de negentienjarige H. J. H. werd wegens poging tot doodslag vier jaar met aftrek ge- eist. Vader en zoon hadden op 22 november van het vorig jaar de zoon van hun bovenburen, die omgang had met mevrouw H. met respectievelijk een blikope ner en een mes verwond, nadat vader H. de avond tevoren onder invloed van alcohol allerlei be dreigingen had geuit, zoals dat „hij hem aan het mes zou rijgen" en „de kop zou kloven". Toen de zoon de morgen van 22 november naar de kelder ging om kolen te halen stak hij „uit voorzorg", naar hij zei, een mes bij zich. In de kelder trof hij B. W„ die hem beetpakte. Toen stak de jeugdige verdachte met het mes toe. Zijn vader kwam hem te hulp en sloeg W. met een blikopener. Het slachtoffer werd aan hoofd, rug en rechterschouder gewond en moest zich onder doktersbehan deling stellen. De officier van justitie, mr. J. Muntendam, merkte in zijn requisitoir op, dat de vrouw van H. aanleiding heeft gegeven tot de onhoudbare en gespannen sfeer. Inmiddels is een echtschei- dingsvonnis uitgesproken. De raadslieden drongen aan op clementie. Op 31 maart zal de rechtbank uitspraak doen. A In Tokio is een horlogemaker tot de dood door de strop veroor deeld omdat hij in maart 1963 een vierjarig jongetje had gewurgd en 5000 gulden losgeld van de ouders van het kind had ontvan gen. (Adv.) een platenbon 18 altijd raaki

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 2