Ajax-voorhoede schiet zes keer raak Belangrijk voor beslissende momenten: techniek, teamgeest en... Drum! U weet wel: Drum van Douwe Egberts. Half zwaar - heel lekker! DE SPOfiTTOTG Roodzwart Terneuzen kansrijkinde kopgroep Olie voor Rhodesië Dosko op weg naar de titel in 3 D Pagina 4 DE VRIJF ZEEUW Maand'1»- 14 dinsdag 15 maart 1966 TERNEUZEN—VOAB 2-0 Goes—MOC 2-3 Vogelwaarde- Grenswachters 3—2 Dosko—Hontenisse 3—0 Kaaise Boys—Sluiskil 4—1 Weer olie uit de yAnne Mildred Brovig' AJAX-TELSTAR 6-2 FEIJENOORD— HERACLES 5-2 ADO-DOS 4-0 GVAV—FORTUNA '54 2-0 ELINKWIJK— GO AHEAD 0-0 MVV—PSV 1-1 WILLEM II—DWS 0-1 FC TWENTE-SPARTA 0-4 BOKSEN CLAY NU TEGEN GEORGE CHUVALO De Belgische competitie Stijgend doden cijfer in Jordanië De uitslagen van de voetbal wedstrijden die gelden voor de sporttoto van deze week, luiden: MVVPSV 1—1 ElinkwijkGo Ahead 00 FC TwenteSparta 04 Willem II—DWS 0—1 GVAV—Fortuna '4 2—0 Blauw WitCambuur 52 VolendamNAC 41 VcloxDHC 2—1 Alkmaar—NEC 2—1 AGO VV—Vitesse GraafschapVeendam BaronieHaarlem SVV—Fortuna VI. Juist ingevuld zag het totofor mulier er als volgt uit: 3-3—2—2—1—1—1—1—1— 2—3—2—1. Het is gisteren in het Zuider sportpark een matige vertoning geworden. Er werd vrij laks ge speeld en bovendien miste de Terneuzense voorhoede tal van 02 opgelegde kansen. 11 Terneuzen trapte af met de 0—1 wind in de rug. Dey plaatste de 7—0 bal naar Wissel die doorgaf aan v/d Peyl, maar de back v. d. Berg werkte de bal corner. Er volgde nu een combinatie Lau- retv/d Peyl gevolgd door een pass naar Wissel die een solo- De 627.568 deelnemers zorgden ren ondernam en toen voorzette voor een inleg van f 877.853 en naar Doorns, maar doelman Ma- een pri.jzenbedrag van f2S9.692. thieu wist tijdig in te grijpen. De eerste priis bedraagt f 159.330.1 Na 10 minuten viel het eerste de tweede 86.908 en de derde doelpunt. Doorns zette de bal 43.454. Zondagavond kwamen voor naar rechtbuiten Borgt die ei reeds 10 meldingen binnen hard tegen de binnenkant van van dertien goed voorspelde uit-de paal schoot, waar v/d Peyl slagen en 30 van 12. 50 deelne- de zaak afrondde (10). mcrs voorspelden de eerste acht Vier minuten later kreeg juist. I Doorns uit een pass van Deij een Een spannende wedstrijd tus sen. twee gelijkwaardige ploegen. MOC nam binnen de 10 minuten een 02 voorsprong door doel punten van Verpaalen en Van Gaans. In de 20e minuut scoorde A. Debbaut voor Goes het eerste tegenpunt en het was dezelfde speler die er na 35 minuten 22 van maakte. Zeven minuten voor het einde viel de beslissing in het voor deel van MOC door een doel punt van Verpaalen (23). De thuisclub nam na een kwartier spelen de leiding door Lambert (10). Vier minuten later schoot een der Grens wachters-verdedigers de bal in eigen doel (20). In de 25e mi nuut slaagde Strooband erin de voorsprong te vergroten tot 3— 0. Na de rust waren de gasten sterk in de meerderheid. F. Jan sen zorgde in de zesde minuut voor het eerste tegenpunt, ter wijl L. Jansen in de 17e minuut de tweede treffer plaatste. Vogelwaarde kreeg het hier na heel moeilijk, maar hield zich staande. De thuisclub was aanmerkelijk sterker, maar kwam in de eer ste speelhelft niet verder dan een groot aantal corners. Keeper Boogaard verrichtte bovendien goed werk, zodat de gasten de rust ingingen met blanke stand. Daarna was het met Hontenisse gedaan. Tussen de 10e en de 25e minuut forceerde Dosko een 3—0 voorsprong door doelpunten van Verduit, De Wit en Suijkerbuijk. Al met al wordt de toestand voor Hontenisse tamelijk hache lijk. De degradatiestrijd zal zich afspelen tussen Goes, Hontenisse en Sluiskil, terwijl ook S.C. Gas tel en N.S.V. nog lang niet vei lig zijn. De situatie onder aan de rang lijst begint precair te worden voor Sluiskil. Niettemin hiel den de gasten zonder Jan Koch in deze wedstrijd tot de pauze vrij aardig stand. Nadat Maehiel- se de thuisclub de leiding had fraaie kans, maar zijn schot was niet goed gericht. Ook v.d. Peyl schoot hard over. VOAB kreeg een kans om gelijk te maken toen doelman De Vos foutief uitliep, maar de bal ging net naast de paal corner. VOAB startte in de tweede helft met een snelle doorbraak van linksbuiten Kools die rake lings over schoot. In de 8e minuut kreeg Borgt in buitenspelpositie de bal toe gespeeld. De scheidsrechter zag het niet en Borgt scoorde (20). Bij een indirekte vrije trap van Van Iersel kopte van Hulle de bal uit de doelmond .Doelman De Vos liet een harde schuiver van midvoor Hoskens vallen, maar Meyer trapte de bal nog net voor de toestormende links binnen Van Hees weg. Terneu zen bleef sterker maar er kwam niets meer uit. Wissel en Borgt kwamen nog eens oog in oog met doelman Mathieu maar faalden Zo verliep de wedstrijd waarin alleen de sportieve sfeer een lichtpuntje was. Terneuzen zal a.s. zondag tegen Rood Wit uit een ander vaatje moeten tappen. Het wordt een zware dobber op het „Heike". gegeven, kwam Sluiskil spoedig via een kopbal gelijk. In de tweede helft waren de Kaaise Boys sterker. Dezelfde Machielse drukte dit uit in een tweede goal, waarna Bierkens onmiddellijk daarop voor een derde treffer zorgde. De rechts half van de gastheren, Gladinus, scoorde het vierde doelpunt, waartegen Sluiskil verder mach teloos bleef. Uit het wrak van de Noorse tanker „Anne Mildred Brovig" loopt sinds vrijdag weer olie in zee. Blijkbaar zijn er van de 31 nog met 30.000 ton ruwe olie ge vulde tanks weer enige lekgesla gen door de ruwe zee. Zoals reeds gemeld ligt het wrak 32 km ten westen van Hel goland. Uit Cuxhaven zijn sche pen met oliebestrijdingsmiddelen uitgevaren, maar door de woe lige zee is het besproeien van de olielaag met chemicaliën bij zonder moeilijk. 8. Swart 10; 17 Keizer 20; 39. Cruyff 30; 49. Nuninga 4 0; 52. Carlos 41; 61. Cruyff 5 1; 78. Cruyff 6—1; 80 André 6— 2. Toeschouwers: 18.000. Telstar verdient een pluim dat het ondanks een groeiende ach terstand is blijven voetballen. Daardoor bleef de strijd tot het einde aantrekkelijk. De thuis club die Henk Groot had ver vangen door Johan Cruyff, was in alle opzichten superieur. De combinaties van de Amsterdam mers waren geraffineerd en wer den in hoog tempo uitgevoerd. Naast de zes treffers kregen de Ajacieden nog minstens even veel kansen, die door onnauw keurig schieten werden ver knoeid. Van de drie doelpunten, waarmee Ajax door Swart, Kei zer en Cruyff bij de rust al een 30 voorsprong had, was dat van Keizer het fraaiste. In volle ren schoot de overigens weinig op vallende linksbuiten uit een fraaie crosspass van Co Prins achter Stuy. Deze doelverdediger had geen beste dag. Hij ging niet vrijuit bij twee treffers van Nuninga en Cruyff. Inmiddels had Car los een te zachte terugspeelbal van Soetekouw benut om de eer te redden. Nadat de actieve Cruyff zijn derde doelpunt had gescoord, verraste verdediger André met een ver schot keeper Bals, waardoor de eindstand 6 2 werd. 1. Bild 10; 2. Weering 20; 15. Veen 2—1; 52. Knoef 2—2; 60. Weering 32; 67. Bild 42; 89. Weering 52. Toeschouwers: 31.000. De secondenwijzer was nog geen driemaal rond geweest, of de stand 20 prijkte al op het scorebord, maar enkele eenvou dige kansen werden vervolgens door Kruiver en Bild gemist en daarna kwam Heracles wat meer aan bod, zodat het voorlopig ver der onheil kon voorkomen. Dat Feijenoord het oude Feijenoord niet meer is en Kraay het ka rakter van de ploeg uitmaakt, bleek toen deze na een kwartier een onwillige spier het veld ruimde. Meteen werd het 21 door Van Veen en gaf Feijenoord het middenveld prijs. Heracles kwam voorlopig niet verder in het afzakkende duel, maar be reikte zeven minuten na de her vatting toch een gelijke stand. Toen werd het tijd voor de ge bruikelijke fluitconcerten van de tribunes, resulterend in wat extra inspanningen van de thuisclub. Nadat de goed spelen de Weering voor 22 had ge zorgd en Bild een vierde treffer had laten aantekenen, was de strijd beslist, hoewel Feijenoord nog wat geluk nodig had om meer tegenpunten te voorkomen. 10. Van Miert 10; 48. Van Mert 2—0; 64. Van Miert 3—0; 84. Heynen 40. Toeschouwers 13.500. DOS was over de gehele linie de mindere en alleen Van der Linden deed enige malen pogin gen om tot een tegenstoot te ko men, maar alleen kon hij het niet klaren. Enkele gasten gingen zich aan te hard spel te buiten, waartegen arbiter Bus zich nogal lankmoe dig betoonde. ADO nam het ini tiatief en vóór rust namen de Hagenaars door Van Miert die een door Maassen doorgekopte voorzet van Heynen benutte 1 0), de leiding. Met de wind in de rug had ADO na de hervatting niet veel moeite om nog drie keer te sco ren. Van Mert toonde zich top- sporer (hattrick) door een voorzet van Jochems te benutten (20) en een solo af te ronden door doelman Ruitenbeek te om spelen (30), nadat hij even te voren door halfspeler Veenstra van DOS op een kopstoot was getracteerd, hetgeen de scheids rechter geen reden gaf tot maat regelen. De actieve Heyen kreeg zes minuten vóór tijd loon naar werken door een voorzet van Van den Oever (invaller voor De Zoete) te benutten (40). 22. Fritsen 10; 54. Bosschieter 2—0. Toeschouwers 9.000. De steun van de twee terug gekeerde routiniers Van der Hart en Piters zou Fortuna dit maal weinig hebben geholpen, als de Limburgers niet de hulp van het houtwerk hadden ge kregen om hun gebrek aan tem po verborgen te houden. GVAV had alleen in Fritsen en Van Til burg kundige voorhoede-spelers maar kreeg desondanks vele mogelijkheden op een hoge pro- duktiviteit. Driemaal kwamen prachtige schoten van het kun dige duo van het houtwerk te rug, toen Vogels geslagen was. Bovendien keurde scheidsrechter Aalbrecht op dubieuze gronden een doelpunt van Fritsen wegens buitenspel af. Het werk van For- tuna's aanvalslinie bleef beperkt tot weinig daadkrachtige activi teiten van de gebroeders Gold- steijn en enkele goede hoek schoppen van Carlier maar een schot kon er bij de traag spelen de gasten nauwelijks af. Toeschouwers: 6.500. Een slechte wedstrijd waarin Go Ahead weliswaar iets meer kwaliteit demonstreerde en zich ook wel enkele kansen wist te scheppen, maar onmachtig was om er een te benutten. Vóór rust verspeelden Boekestein en Nie- haus de kansen en na de hervat ting vielen Niehaus en Veenstra op dezelfde wijze negatief op. Veenstra had pech toen een schop via de paal in handen van doelman De Bree sprong. Voor het overige waren de pogingen van beide aanvalslinies te door zichtig en te tempoloos om het de defensie lastig te maken. 80. Donners 10 (eigen doel); 81 v. d. Kuylen 11. Toeschouwers: 8.000. MVV dat zich de laatste we ken langzaam begon te herstel len, zonder tot grote prestaties te komen, moest het tegen PSV zonder de geblesseerde Haenen doen. De Limburgers sloeg een minuut voor het einde de schrik om het hart toen doelman Kör- ver na een geslaagde redding be wusteloos op de grond bleef lig gen. Hoewel hij bewusteloos van het veld werd gedragen viel het later nogal mee. MVV en PSV speelden een faire wedstrijd waarvan men niet bepaald kan zeggen dat de clubs op de punten gebrand wa ren. Alleen in de laatste minu ten toen MW door een schot van Donners in eigen doel aan de leiding was gekomen, viel PSV fel aan. Van der Kuylen had reeds eery minuut later succes. Daarvóór hadden beide clubs wel kansen gehad maar die lie ten zij onbenut. 44. Boogaard 01. Toeschouwers: 9.000. DWS dat opnieuw Geurtsen buiten de ploeg had gelaten, heeft geen grootste indruk ge maakt. Niettemin won het ver diend met 10, dank zij een ge degen achterhoede. DWS schiep zich in de eerste helft een handvol droomkansen. Boogaard en Van der Loop mis ten echter tweemaal in vrije po sitie. Toen Wilem Il-doelman Schobert kort vóór de rust de bal bij een hoekschop wegstomp- te, maar niet op tijd terug in zijn doel was, kon Boogaard einde lijk scoren. Na de rust trachtte Willem II vergeefs de achter stand ongedaan te maken. Sen ders trapte in de 50e minuut vlak voor het doel radikaal over de bal heen en een kwartier la ter redde Israel op de doellijn bij een schot van dezelfde spe ler. 68. Lazeroms 01; 73. Bosveld 0—2; 81. Bosveld 0—3; 90. Bos veld 04. Toeschouwers: 5.000. De grotere schotvaardigheid die Sparta al vóór de rust de monstreerde, heeft pas in de tweede helft resultaten opgele verd. Geruime tijd misten de schoten van het Rotterdamse binnentrio Bosveld, Bosselaar, Van Beveren de laatste ver ving de geblesseerde Madsen de juiste richting of weerde de bij F.C. Twente debuterende doelman Klein Poelhuis met tref zekere vuisten de bal af. Het aanvalsspel van F.C. Twente bleek te doorzichtig om tot wer kelijk gevaar voor doelman Doesburg te leiden. Nadat Van Beveren na de pauze eerst nog een keer de paal had getroffen, kogelde Laseroms van grote af stand raak. Bosveld, de eerste keer in nauwe samenwerking met Onsman, de tweede maal via de voet van De Vries en de derde keer op eigen houtje, be zorgde Sparta de 4—0 zege, die wel iets geflatteerd mag worden genoemd. De situatie in de strijd om de wereldtitel in het zwaargewicht wordt met de dag onduidelijker. Nadat eerst de steden New York, Chicago, en Montreal hadden ge weigerd het gevecht Cassius Clay tegen Ernie Terrell binnen hun muren te laten plaatsvinden, wil de uitdager Terrell in Toronto plotseling het contract voor het gevecht niet tekenen. De organisatoren in Toronto hadden zelf echter nog een kandi daat achter de hand in George Chuvalo, de Canadese zwaarge wicht. Chuvalo tekende vrijdag avond een contract waarin hij zich verbond om op 29 maart in de Meaple Leaf Gardens tegen Cassius Clay uit te komen. Het gevecht Clay—Terrell had de onduidelijke situatie in de zwaargewichtsklasse moeten op lossen, Terrell wordt door de World Boxing Association als wereldkampioen erkend, terwijl Clay elders in de wereld als titel- houder geldt De winnaar van de wedstrijd zou algemeen als kam pioen worden erkend. Terrell werd wereldkampioen in de W.B.A.-versie door een punten- zege, die hij in november van het vorig jaar in Toronto op George Chuvalo behaalde. De uitslagen van de Belgische eerste klasse-wedstrijden: AnderlechtAntwerp 11 F.C. MechelenBeerschot 22 F.C. LuikDaring 10 Racing WhiteSt. Truiden 14 LierseStandard 12 C.S. BruggeGantoise 12 Tilleur F.C.—F.C. Brugge 22 Berchem SportBeeringen 00 Na 24 wedstrijden staat An derlecht met 40 punten boven aan, gevolgd door Standard (34) en Beerschot (33). De Griekse tankboot „Santa Ali cia" van 13.841 ton is zaterdag ochtend de haven van Beira in Mo zambique, het Portugese gebieds deel aan de Afrikaanse oostkust, binnengelopen met een lading olie voor Rhodesië. Zodra het schip was afgemeerd, begon men olie te pompen in de leiding die loopt naar de Rhodesische raffinaderij te Oemtali. De Britse consul in Beira zei zaterdagavond op vragen omtrent de landing van de „Santa Alicia" dat het schip volgens hem geen olie vervoerde. Volgens geruchten die in Johan nesburg de ronde doen, zou men reeds met het overpompen van de olie zijn begonnen. Ook wordt ge zegd dat het schip geen olie maar een lading chroom vervoerde. en nu...een Drumt Drum f Een pittige mélange van 17 soorten tabak. Lang gerijpt, kundig gemengd en vers verpakt in de handige pouch, f 1,25 AJAX-TELSTAR Spelmoment tijdens het tot stand komen van het tweede doelpunt met v.l.n.r. Keizer (A.), André (T.) en doelman Stuy (T). Het aantal doden in het ge bied van Ma'an in Jordanië, dat door overstromingen als gevolg van zware regenval is geteisterd, is opgelopen tot 180, aldus is van officiële zijde bekendgemaakt. Het aantal in ziekenhuizen op genomen gewonden bedraagt thans 250. De overstromingen hebben volgens nadere berichten meer dan 3.000 mensen dakloos ge maakt. De helft van de stad ligt in puin. De verbindingen zijn ver broken. De Jordaanse strijd krachten trachten de beschadig de wegen te herstellen.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 4