Winst voor Ajax en Feijenoord Verlies voor ADO en Sparta Terneuzen herstelt zich door zege in Steenbergen Sluiskil verliest van Goes DE SPOSTTOTO Biervliet aan de kop in 4H KINDER- ASPIRIN - mm Geef uw kind Doet de koorts dalen. Stilt de pijn. Ideale dosering. AGENDA Maandag 7/dinsdag 8 maart 1966 DE VRTTF: ZEEUW Pagina 3 Sluiskil—Goes 1—2 Sluiskil is nog vaster op de onderste plaats komen te zitten door in eigen huis van Goes te verliezen. Nadat één minuut stilte in acht was genomen voor de plot seling overleden voorzitter E. Tacq trapte Sluiskil af, maar de eerste actie kwam van Goes. De Dreu schoot tegen de lat, Deb- baut ving de terugspringende bal op en kopte in, maar de goed leidende scheidsrechter annu leerde het doelpunt terecht we gens buitenspel. De strijd ging nu lang op en neer, tot Sutter- land in de 24e minuut een mooi schot loste, waarop de Goese doelman geen antwoord had (10). Even later een goede combinatie tussen De Witte en Sutterland, maar de bal werd door de keeper weggestompt. Doelman De Smit kreeg voor GO AHEAD— FEIJENOORD 1—2 Tn 'n uitverkocht stadion heeft Feijenoord in Deventer zijn hoge plaats op de ranglijst niet waar kunnen maken. Wel wonnen de Rotterdammers met 2—1 maar vooral na rust, nadat Feijenoord door een 30 meter-schot van Luy- ten de leiding had genomen, ging het bijna mis. Slechts ten koste van veel vrije trappen konden de Rotterdammers stand houden. Piet Kruiver speelde een goede partij op het middenveld, maar werd gehandicapt door gebrek aan steun. De voorhoede bleef onder de maat. Toch werd het twintig minuten na rust 0—2. De Deventer doelman V an Zoghei aarzelde met uitlopen, waardoor rechtsbuiten Weering de bal uit een „onmogelijke" hoek in kon schieten. Pas twee minuten vóór tijd kwam de spanning nog even terug, toen Van Zoghei het veld overstak om een strafschop te nemen. Met een schijnbeweging en een welgeplaatst schot liet hij Pieters Graafland naar de ver keerde hoek uitvallen. PSV—AJAX O—2 PSV heeft weinig geluk gehad. De Einhovenaren demonstreer den gaver voetbal dan de bepaald niet imponerende lijstaanvoer ders. Desóndanks won Ajax met 2—0. Deze geflatteerde uitslag kwam tot stand omdat de PSV- aanval qua afwerking faalde, ter wijl de gasten de twee doelrijpe kansen benutten. Doelman Bals van Ajax kreeg enkele malen as sistentie van paai en lat. Tegen de verhouding in kon Cruyff in de 38e minuut Ajax gemakkelijk een voorsprong bezorgen toen de PSV-verdedigers bleven staan wegens vermeend buitenspel Halverwege de tweede helft stichtte een overrompelende uit val van de Amsterdammers zo veel verwarring in de Eindhoven- se achterhoede, dat rechtsbuiten Swart met een tweede treffer alle illusies van PSV in rook kon doen opgaan. DWS—GVAV 3—1 De omzetting in de voorhoede van DWS, waarin Geurtsen en Temming plaats moesten maken voor Boogaard en Van der Loop, heeft wel tot meer doelpunten geleid dan de Amsterdammers de laatste tijd gewend waren, maar beter snel is er niet uitge komen. Vooral Lenz was als rechtsbuiten zwak en werd door zijn eigen supporters herhaalde lijk uitgefloten. Rensenbrink miste twee goede kansen en Burgers kon van dichtbij niet scoren. De ope ningstreffer kwam van de voet van Boogaard, die DWS in de 27ste minuut op 1—0 bracht. Te gen de verhouding in kon Kooi- stra elf minuten later door een erdedigingsfout de stand op ge- bjke voet brengen. Na de hervatting kregen de Groningers, bij wie verdedigend Koeman-uitblonk, een kans om voor te komen maar Bosschieter kon Jongbloed niet .omspelen. De beslissing viel daarna in drie minuten tijd. Eerst scoorde Van der Loop na een mislukt schot van Vonhof en vervolgens bracht Rensenbrink met 'n dia gonaal schot van de rechter vleugel de thuisclub op 3—1. FORTUNA '54—ADO 2—1 De veteranen Cor van der Hart en André Piters hebben hun come-back in de Fortuna-ploeg gevierd met een 21 zege op ADO. Zowel Van der Hart (ver dedigend) als Piters (aanvallend) hadden een groot aandeel in de overwinning. Nadat Fortuna door doelpunten van Breikers en Gol- steijn met 20 leidde, scoorde Van Miert in de achtste minuut van de tweede helft uit een diep tepass van Jochems tegen. Dit doelpunt zorgde voor een span nend slot, waarin Fortuna's back Bruis nog een strafschop miste en Heijnen, Mansveld en Van Miert niet in staat bleken één van de goede kansen op de gelijk maker te benutten, waardoor het gehavende Limburgse team een verrassende zege kon boeken. DOS—MW 2—2 Een wedstrijd tussen twee ploe gen die hard tegen degradatie zullen moeten-vechten. MW was kennelijk met de gedachte naar Utrecht gekomen dat een gelijk spel zonder steunpilaar Haenen onder deze omstandigheden een gunstig resultaat was. Het elftal speelde sterk defensief, waarbij Gorisse.n geen stap van Van der Linden afweek zodat er van de Utrechtse voorhoede niet veel kracht uitging. MW moest het van snelle uitvallen hebben en maakte tot tweemaal toe gebruik van de fouten in de vijandelijke defensie. Het werd de MVV-de- fensie bij deze taktiek gemakke lijk gemaakt door het tempoloze voetbal van de DOS-ploeg. Het harde spel van weerszijden maak te de wedstrijd er niet aantrekke lijker op en vooral in de tweede helft werd het een rommelig ge heel. SI' ART AWII.LEM II 0—1 De 58e minuut is Sparta nood lottig geworden. Op dat moment meende Lazeroms zich in het duel Eykenbroek—Mettes te moe ten mengen, waardoor de heer Dorpmans een strafschop toe kende. Verbazing en verontwaar diging bij Spartanen en toe schouwers, die 'n vrije trap voor de thuisclub hadden verwacht, omdat Mettes even eerder een overtreding had begaan tegen Sparta's stopper, welke fout door de scheidsrechter werd ge negeerd omdat Eykenbroek in het bezit van de bal bleef. Dat de door Brooymans benutte kans de zege betekende, maakte dit geval nog vervelender. Het muisje had nog een staartje. Het onverwach te doelpunt had tot gevolg dat Timmermans twee grove over tredingen begin, hetgeen voor de arbiter aanleiding was zijn naam in „het boekje" te noteren. De strijd die zo hoopvol was ingezet met goede aanvallen en harde schoten van Bosselaar en Senders, kreeg een ander aspect. De thuis club bleef aanvallen om tot een tegentreffer te komen, doch faal de omdat met de geblesseerde Madsen alle gevaar uit de aanval was verdwenen. Luyten in duel met twee Go Ahead-verdedigers. HERACLES— FC TWENTE 2—0 Het streekduel tussen Heracles en FC Twente stond op laag peil. De overwinning ging tenslotte naar de laagstgeklasseerde en dit was de beloning voor de grotere geestdrift waarmee de Almeloërs speelden. Er werd dermate slor dig geplaatst en ongeïnteresseerd gevoetbald, dat men zich afvroeg of hier twee clubs uit de hoog ste afdeling aan het werk waren. Het overwicht van Heracles zette ook na de pauze door en leidde tot twee doelpunten, kort na el kaar door Morsink met een kop bal en door Stapper gescoord. Twente probeerde daarna ver geefs enige lijn in het spel te brengen om de achterstand weg te werken, maar van de voorhoe de ging nauwelijks enig gevaar uit. IELSTAR ELINKWIJK 3—1 Elinkwijk heeft ondervonden dat de Braziliaan Carlos een ge vaarlijke speler is. En Carlos had er zin in. Hij stelde de defensie van Elinkwijk voor grote proble men, maakte zelf twee doelpun ten en had in de derde treffer een groot aandeel. Telstar heeft met volle inzet voor de zege ge speeld. De Utrechters waren mat in hun optreden en de voorhoede had onvoldoende stootkracht. Tel star toonde zich vooral in de eer ste helft actief. Na vier minuten reeds ontsnapte het doel van Elinkwijk aan een doorboring toen Van Wijk tegen de paal schoot. Een minuut later was het raak. Carlos kopte op fraaie wijze i:i. Telstar ttoonde echter teveel vreugde en 50 seconden later was het gelijk door Karhof. Een fout van De Bree die de bal liet val len, was er de oorzaak van dat Geels voor de thuisclub kon sco ren. Na rust kreeg Elinkwijk wat meer ruimte, maar er was weinig stootkracht. Drie minuten vóór het einde besliste Carlos de wed strijd met een derde Telstar-tref fer. De uitslagen van de voetbal wedstrijden die gelden voor de sporttoto van deze week, luiden: DOS—MW 2—2 PSVAjax 02 TelstarElinkwijk 31 Go AheadFeijenoord 12 Heracles—FC Twente 20 SpartaWillem II 01 DWS—GVAV 3—1 Fortuna '54ADO 21 NAC—Xerxes 11 DHCRBC 4—1 VolewijckersAlkmaar 12 DFC—RCH 0—2 FC Den BoschWilhelmina 20 Juist ingevuld zag het totofor mulier er als volgt: 3-2-1-2-1-2 8-1-2-2-1. 1 - 1 - Aan toto 24 namen 655.724 per sonen deel, die ƒ916.836 opleg den, zodat de eerste prijs 166.406, de tweede 90.767 en de derde 45.383 bedraagt. Zondagavond waren er drie meldingen van 13 goed voor spelde uitslagen binnengekomen, 20 van 12 en ongeveer 25 met de eerste acht. Steenbergen—T erneuzen 0-1 De roodzwarten traden aan met invallers voor P. Geelhoedt en Frederiksen. Zij werden op verdienstelijke wijze vervangen door C. Meijer en P. 't Gilde. Zoals altijd was het een lastige opgave om de fors optredende Steenbergse ploeg de baas te blijven, waarbij vooral midvoor Dam meerdere malen danig ver warring stichtte in de roodzwar te gelederen. Te half drie floot scheidsrech ter Blom voor de aftrap en di rect al bleek dat de gasten voor nemens waren zo snel mogelijk resultaat te bereiken om 't zelf vertrouwen te herwinnen. Zij gingen vlot van start en de op zet leek te slagen, want in de tiende minuut wist Borgt uit een scrimmage voor het Steenber gen-doel te scoren, maar dit doelpunt kon in de ogen van de arbiter geen genade vinden. Toch hing er een doelpunt in de lucht, maar de goed op dreef zijnde doelman Van Oevelen liet zich niet verschalken. Vooral de herstelde Deij deed goed werk op het middenveld. De voorhoe de wist zijn passes echter niet te benutten. Het zou in de 35e mi nuut via een vrije schop zijn, dat de roodzwarten, naar achteraf bleek, de beide punten zouden verwerven. Nadat Deij op onge oorloofde wijze juist buiten het strafschopgebied was gevloerd, plaatste De Smet zich achter de bal om de vrije trap te nemen. En zoals hij in deze competitie reeds eerder heeft gepresteerd, liet hij het leer ineens keihard in een bovenhoek belanden (01). Ook in de tweede helft waren de roodzwarten overwegend sterker, afgezien van een kort offensief van de gastheren, dat geen resultaat opleverde. Tegen het einde scheen Borgt de score te zullen vergroten. Hij stormde op het doel af, maar werd bin nen het strafschopgebied op gro ve wijze gevloerd. Ook E. Lauret heeft pijnlijke herinneringen aan het forse spel van de gastheren, j Hij werd vlak voor het eindsig- 'naal zodanig „buiten gevecht" gesteld, dat hij van het veld moest worden geholpen. Zo kwam het einde van een lastige wedstrijd met een benauwde zege voor de roodzwarten, die in de kopgroep nog steeds tot de kanshebbers behoren. A.s. zon dag krijgen we Terneuzen— VOAB en RKWU—Axel. Zeeland Sp.-RKVVU 1-0 Het duurde tot de 42e minuut van de eerste helft voor Zeeland Sport het, naar later bleek, be slissende doelpunt maakte. Elve nam een hoekschop, die door C. de Nooyer op fraaie wijze werd ingekopt (10). In de tweede helft kreeg Zee land Sport eenzelfde kans als voor de rust, maar nu gebruikte De Nooyer zijn handen, wat de scheidsrechter niet ontgaan was. RKVUU stelde alles in het werk om een nederlaag te ontgaan, maar slaagde er niet in. Axel—HVV '24 2-0 De streekderby tussen Axel en Hulst is qua spel een matige vertoning geworden met vaak veel te hard voetbal. Hierdoor raakte Van Vugt reeds na een kwartier spelen geblesseerd. Hij bleef tot tien minuten voor het einde meespelen waarna hij zich moest laten vervangen toen hij nogmaals bij een botsing werd betrokken. Hulst beheerste het midden veld, maar zag geen kans hier profijt van te trekken. Reeds na twee minuten spelen bouwde Axel over rechts een goede aanval op, maar de voor zet van Herman mislukte. In de zesde minuut brak Sheilds door. Hij werd echter door een der Hulsterse backs tegen de grond gewerkt. Vijf minuten later plaatste P. de Block een vrije trap goed in de Axelse doel- mond. Doelman De Koeijer stop te het leer, maar de bal werd hem uit de handen getrapt in het doel. Terecht werd dit doelpunt afgekeurd.. Na een half uur zette Bou- chaut goed voor. Verbunt kopte 'in en op de doellijn wist een der HVV-verdedigers de bal terug het veld in te koppen. Van Vugt liep in de 36e minuut door op een pass van Shields. Ondanks zijn blessure schoot hij de bal langs de uitgelopen doelman d'Hooge in het doel (10). De Block kreeg nog een goede kans om gelijk te maken, maar zijn schot ging hoog over. Na de rust een fel aanvallend Hulst, dat evenwel niet verder kon komen dan 'n paar corners. Axel besteedde hierna meer aandacht aan het middenveld en zag kans het spel te verplaat sen. In de twaalfde minuut loste Verbunt een afstandsschot. Her man veranderde met zijn hoofd rust nog een harde schuiver te verwerken van midvoor Deb- baut. Na de thee begon Goes druk op het Sluiskilse doel uit te oefenen. De achterspelers 't Gil de en Rijckaert brachten red ding op de doellijn toen doelman De Smit reeds een geslagen man was. In de 17e minuut kreeg Sluiskil een kans om de voor sprong op te voeren, maar mid voor De Witte die vrij voor de doelman kwam, zag kans om meters naast te schieten. De Sluiskilse halflinie was niet meer bij machte de druk te hou den en in de 21e minuut maakte midvoor Debbaut de verdiende gelijkmaker (1—1). Dit was voor Goes ene stimulans om door te gaan en in de 28e minuut was het weer Debbaut die de score verhoogde (1—2). In de laatste fase kreeg Sluiskil nog een cor ner te nemen. Jacobs zette de bal hoog voor. In eerste instantie werd de bal weggekopt, net voor de voeten van Jan Koch, die hard inschoot, maar de paal bracht redding. Zo kwam het einde met een kleine maar ver diende zege voor Goes. Hontenisse—Kaaise B. 2—2 Een gelijkopgaande strijd, waarin na een kwartier spelen de thuisclub de leiding nam door Van Waterschoot (10). Vrij kort hierop werd het 11 door Bierkens. De rust ging in met een 12 stand toen Magiel- se de Hontenisse-doelman voor de tweede maal het nakijken gaf. Na de hervatting miste Neve voor Hontenisse een strafschop, maar de verdiende gelijkmaker kwam er toch en daar zorgde Bogaert voor. (Adv.) Breskens—Aardenburg 1—1 Na een half uur zorgde Blon- deel voor een 01 voor sprong, die echter reeds 5 minu ten later door Boekhout teniet werd gedaan (11). Na de rust bleven de verdedigingen de si tuatie meester. RCS—Hansw. Boys 2—1 Door van de Berge werd het na een kwartier 10 en 23 mi nuten na de rust vergrootte de Keyzer de RCS-voorsprong tot 20. Twee minuten later zorgde de Poorter voor 21. Verder kwamen de bezoekers niet meer. Steen—IJzendijke 6—1 Voor de rust nam Steen door doelpunten van Saman (2x) en van Rattingen al een veilige 3 0 voorsprong. Verstraeten maak te er een kwartier na dust 40 van, waarna Wijffels voor het tegenpunt zorgde (41). De Smet en Verstraeten, de laatste uit een strafschop, maakten het halve dozijn vol (61). Biervliet—Cron. Boys 6—0 Na een kwartier opende v. d. Bossche de score (10) waarna Martens er tien minuten later 20 van maakte. Na de rust voerden Versluijs, Martens en P. v. d. Bossche de voorsprong op tot 6—0. In de laatste minuut miste Sturm nog een strafschop. Clinge—Lewed. Boys 1—0 Hoewel Clinge vrijwel de ge hele wedstrijd een veldmeerder- heid had, werd het tenslotte een de bal van richting en over de vingertoppen van d' Hooge be landde de bal in het doel (2-0). Een gelukkige goal die de zege veilig stelde. De Axelse verde diging moest nog veel corners weggeven die vaak gevaarlijke situaties voor het doel deden ontstaan, waarbij De Koeijer meermalen in aktie moest ko men. Met Hulst in de aanval kwam het einde. Enigszins ge flatteerd werd Axel twee pun ten rijker, mede doordat de voorhoede van de gasten on danks de talloze aanvallen nau welijks tot schieten, laat staan tot doelpunten kon komen. benauwde 10 zege. Het beslis sende doelpunt viel een kwartier voor het einde, gescoord door W. de Block (10). Oostburg—Zeelandia 1—1 De Ruiter gaf de thuisclub na 28 minuten een voorsprong (1 0) maar enkele minuten later bracht Rijn de balans weer in evenwicht (11), waarbij doel man Kuper niet geheel vrijuit ging. MAANDAG 7 MAART Terneuzen Luxor-Theater, 8 uur: „Die knotsgekke kerels in hun vliegende kratten". DINSDAG 8 MAART Terneuzen Luxor-Theater, 8 uur: „Die knotsgekke kerels in hun vliegende kratten". DONDERDAG 10 MAART Terneuzen: Concertgebouw, 8 uur: Oecumenisch kabaret: „Hoe meer zielen". De Belgische competitie De uitslagen van de wedstrij den gespeeld in de eerste divisie van de Belgische competitie lui den: La GantoiseAnderlecht 22 DaringRacing White 00 AntwerpBerchem 30 BeerschotF. C. Luik 32 C.S. BruggeF.C. Mechelen 00 St. TruidenTilleur 10 Lierse S.K.F.C. Brugge 03 StandardBeeringen 40 Anderlecht leidt met 39 pun ten uit 23 wedstrijden, op de tweede plaats gevolgd door Stan dard en Beerschot met elk 32 punten uit eveneens 23 wedstrij den. St. Truiden vierde met 30 uit 22. De laatste twee plaatsen wor den ingenomen door Berchem Sport en C.S. Brugge met resp. 13 en 12 punten uit 21 en 23 wedstrijden. Doelman De Koeijer onderschept een Hulsterse aanval. 1 I

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 3