-JSJ S amamrmbmemuKÈr PROVINCIAAL NIEUWS Het nationaal geschenk m 1 Verpleegsters- droom BEURSOVERZICHT HET WEER vlaggen SLIK UW PIJN WEG MET EEN "AKKERTJE' VOORJAARSBEURS VREDEN BURG EN CROESELAAN GEOPEND VAN 9-17 UUR - VOORDELIGE GECOMBINEERDE REIS/ENTREE BILJETTEN ZIJN OP DE STATIONS VERKRIJGBAAR Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Maandag 7/dinsdag 8 maart 1988 Terneuzen Bruinlsse Hansweert Hoek Philippine Vogelwaarde E?*«*e!and bedreigt Zuldafrikaanse olie-invoer Arrestatie van man die Johnson bedreigde Honderd man politie Historische taptoe Axel Weerbericht Hoogwater Zon- en Maanstanden Maart VISDAG Maart "Qensoag Maart I Dodelijke aanrijding Zaterdagavond om 19.40 uur werd de 78-jarige mej. M. L. B. in de Axelsestraat, toen zij het eind van de oversteekplaats na bij de Dokweg bijna had bereikt, gegrepen door een uit de kom van de gemeente komende auto, bestuurd door de te Terneuzen woonachtige dienstplichtige mili tair J. H. Mej. B., die woonach tig was in het rusthuis „De Bli- de", werd voor de ogen van haar schoonzuster, die bij het ze brapad was blijven staan, door de auto geschept en bleef enkele meters verder levenloos op het rijwielpad liggen. Dokter Hoving, die spoedig ter plaatse was, kon slechts de dood constateren. Ouderraad openbare scholen Ten gemeentehuis vond dezer dagen een gezamenlijke vergade ring plaats van de oudercommis sies der openbare scholen. Het doel was te komen tot het kiezen van een nieuwe ouder raad in verband met het aftreden van de vorige ouderraad, de heren A. K. de Vries, P. J. van der Goes, ir. L. A. van den Berg, A, Breepoel en P. Dingemanse. Als nieuwe leden werden thans gekozen de heren J. van der Plank (openbare ULO-school „De Branding"), B. v.d. Beek (Zonneschool), J. v.d. Brugge (Zuidlandschool)R. Engel (De Vrije Vlucht), J. Jonker (open bare ULO-school „De Branding"). De burgemeester, onder wiens leiding de bespreking werd ge houden, besteedde in zijn instal latietoespraak uitvoerig aandacht aan de taken van de ouderraad. Deze kunnen zijn o.m. beharti ging van de gemeenschappelijke belangen van de openbare scho len. bevordering van de onder wijsvernieuwing, voorlichting wanneer bepaalde vraagstukken van het openbaar onderwijs plaatselijk van belang zijn en het Instellen van spreekuren. 70-jarig bestaan jongensclub „Joas" De jongens- en meisjesclubs en de gemengde C.J.V. hebben samen mét enkele genodigden van ring en P.C., kerk, diaconie en zondagsschoo in 't gebouw „De Schakel" een feestavond ge vierd. De voorzitter van de Terneu- zense jeugdraad was verhinderd aanwezig te zijn evenals de heer Van Hulst,, de voorzitter van de ring O. Z.-V. van het C.J.V. De plaatselijke voorzitter, de heer C. Koster opende de avond met een woord van welkom tot allen, in het bijzonder het jeugdcabaret „De Hoepel" en de heer Sinke, districtsseer. van het C.J.V. in Zeeland. Vóór de pauze bracht „De Hoepel" met Dorus een uitge breid programma ten tonele. Éen en ander viel uiteraard zeer in de smaak van het talrijke publiek dat de bekende liedjes uit volle borst meezong. Aan het eind kreeg „De Hoe pel" een ware ovatie. De voorzitter bedankte hen en hoopte hen volgend jaar terug te mogen zien. Na de pauze kwam de heer Sinke op het toneel om met een vijftal jongens en meisjes een paar spelen te doen, waarbij de meisjes onbetwist winnaar wer den. De heer Sinke verzorgde de dagsluiting, waarna de voorzit ter allen bedankte voor hun aan wezigheid. Christelijk Dialoog Sjaloom Maandagavond 14 maart a.s. houdt het „Christelijk Dialoog Sjaloom' weer een bijbelrecep tie in het gebouw van de water leidingmaatschappij alhier. De heer D. van Es zal die avond een inleiding houden over Mattheus 6 1934. Naar aanleiding van deze peri koop zal eventueel een discussie volgen, o.m. over de volgende punten:, a. Moeten wij onszelf en an deren opvoeden tot de wereld óf tot kruis en hemel? (Matth. 6 19—21); Wanneer is er sprake van het dienen van de mammon? (Matth. 6 24); Liggen er voor christenen meer kansen in de honger- landen dan in de welvaarts staten? (Matth. 6 31—32); Zijn momenten van ellende waardevoller dan de momen ten waarop alles goed gaat? (Matth. 6 33—34). moest N. naar links uitwijken waardoor hij in botsing kwam met een personenauto, die uit tegengestelde richting kwam en werd bestuurd door B. R. S., even eens uit Gent. Beide auto's werden flink be schadigd. De dame die de ootzaak van de aanrijding was geweest, reed door, maar het kenteken van haar auto was opgenomen. Daardoor kon proces-verbaal tegen haar wórden opgemaakt. Ook zij is woonachtig in Gent. Sultan van Bahrein kocht ook schip in Bruinisse Ook in Bruinisse is voor reke ning van de sultan van Bahrein een schip gekocht. Het is de BRU 28 van schipper A. Kik uit Brui nisse. De heer Kik die zijn mos- selbedrijf heeft opgegeven, maar die zijn vaartuig nog wel ver huurde voor de sportvisserij, werd enkele weken geleden van Urk uit benaderd of hij zijn vaartuig wilde verkopen. De ge machtigde van de oosterse vorst, een Nederlander die jaren ge leden naar het midden-oosten is vertrokken, heeft daarna, de koop persoonlijk gesloten. De twee vaartuigen die op Urk zijn aangekocht, zijn diepgaan de schepen, waarmee de Noord- zee-visserij wordt uitgeoefend. Het Bruinisser schip is een kot- ter-type, waarmee de mosselvis serij wordt bedreven, maar dat minder diepgang heeft dan de Urker kotters. Het doel schijnt te zijn de garnalenvisserij in de wateren rond Bahrein. b. c. Belgische tanker in het Nauw van Bath omhoog De 21.292 b.r.t. metende Belgi sche motortanker „Fina Ame rica" is zondagavond rond negen uur in het nauw van Bath op de Westerschelde aan de grond ge lopen. Het schip lag in het vaar water. Sleepboten uit Antwerpen en Terneuzen voeren uit ter as sistentie. Eigenaar van de „Fina Ame rica" is Petrofina S.A. in Brussel. Het schip was van Antwerpen op weg naar zee. De Belgische tanker werd om kwart over elf door sleepboten vlotgetrokken. Het schip is op de rede van Vlissingen voor anker gegaan voor een onderzoek naar eventuele schade. Raadsvergadering De gemeenteraad van Hoek komt vrijdag 11 maart a.s. te 19.30 uur bijeen ter behandeling van o.m. de volgende agenda punten: Voorstel van B. en W. tot vaststelling van: a. vergoeding per lokaal en per kleuter over 1965; b. voorschot vergoeding per lokaal en per kleuter voor 1966; e. vaststelling gebouwen vergoeding 1966 ten behoeve van de alhier gevestigde kleuter scholen; voorstel tot vaststelling van de vergoeding voor het bijzon der onderwijs over 1965 (art. 103, lid 2) van de lager onderwijs wet; verzoek van de stichting Pro testantse Bejaardenzorg in Oost Zeeuws-Vlaanderen, gevestigd te Terneuzen, tot het verlenen van een gemeentelijke garantie ad 2.250.000,benodigd voor de bouw van een bejaardente huis in de gemeente Hoek. De gemeenteraad vergaderde B. en w. hebben gemeend, zo zei de voorzitter, de vergoeding ing. art., 101 der L. O. Wet 1920 te moeten bepalen op 70,— per leerling. De raad kon zich hier mede verenigen. Vervolgens kwamen aan de orde de subsidie verzoeken. Het merendeel werd op financiële gronden afgewezen. De behandeling leverde bijna geen diskussie op. Op voorstel van b. en w. werden o.m. de vol gende subsidies toegekendborg stellingsfonds voor de midden stand per inw. ƒ0,03, Bestuurs- schobl Zeeland per inw. 0,07; St. Elisabeth- en Juliana-zieken- huis te Terneuzen per patiënt uit de gemeente per verpleegdag 0,50, 't Wit-Gele Kruis afd. Phi lippine 50 van te ontvangen subsidie met 'n maximum van 2.500,zwemclub Braakman ƒ75,jeugdsportclub ƒ175, en farifare St. Cecilia ƒ1000, max. Wnd. sekretaris Bombelijn gaf enige toelichting op de begroting. De behandeling leidde niet tot lange diskussies. De begroting kan niet met ge wone middelen sluitend worden gemaakt; derhalve was het nood zakelijk de saldi-reserve aan te spreken. De gewone dienst kon zodoende sluit-end worden ge maakt en geeft nu een post on voorziene uitgaven te zien van 15.000,De begroting werd met enige kleine wijzigingen con form het voorstel van b. en w. vastgesteld. Agenda Gemeenteraad De gemeenteraad van Vogel waarde komt vrijdagavond 11 maart in openbare vergadering bijeen. In behandeling komen o.m. de volgende punten: Aanbieding gemeenterekening en rekening burgerlijk armbe stuur; benoeming leden commis sie van onderzoek; toetreding tot de raad der Europese gemeenten; verordening keurlonen vee en vlees 1966; wijziging van de verordening op de keuring van waren; verkoop van 500 m2 bouw grond aan de heer A. de Loos, a 19,50 per m2; verkoop bouwgrond voor auto boxen aan de heer P. J; Her mans; herstraten van wegen in de exploitatieplannen Vogelwaarde en kom Hengstdijk; verzoek artikel 72 lager on derwijswet 1920 van de lagere school te Stoppeldijk; gemeenschappelijke commissie van advies algemene bijstands wet; garantiestelling rente en af lossing van geldlening stichting sociale werkplaats. De keurlonen De loonstijgingen en de daar mede geen gelijke tred houden de opbrengst der keurlonen in de kring Hulst dwingen tot ver hoging der tarieven. Voor 1965 wordt een verlies van 15.000,— verwacht. De verhouding van de kosten der engrosslagerij Picavet ten opzichte van die der andere sla gers kan worden gesteld als 40 60. Het wordt billijk ge acht dat de opbrengst der keur lonen in dezelfde verhouding per categorie komt te liggen. Teneinde dit te bereiken is een verordening op de keurlonen ontworpen die een dubbel tarief bevat, t.w. een tarief A voor nor male slachtingen en een tarief B voor slachtingen in een en grosslagerij. Om de -begroting voor 1966 sluitend te krijgen met een post „onvoorziene uitgaven" van slechts 776,52 is een opbrengst van ƒ86.211,aan keurlonen vereist. In 1966 is wederom een loons verhoging te verwachten, zodat deze kosten naar verwachting in 1967 90.000,zullen overschrij den. Bij gelijkblijvende slach tingen is in 1967 een opbrengst te verwachten van ruim 99.000 welke B. en W. in verband met een goed functioneren van de dienst nodig achten. De engros slagerij zal circa 39.000 op brengen en de overige slagers circa 59.870. Wegen en trottoirs Binnenkort zullen 48 ratio- woningen in de exploitatieplan nen Vogelwaarde en kom Hengst dijk worden opgeleverd. De wegen waaraan deze woningen gelegen zijn, moeten worden herstraat en van trottoirs voor zien. Tevens zal de Norbertij nenstraat in het exploitatieplan Hengstdijk worden doorgetrok ken. Centraal bouw- en woningtoe zicht heeft de kosten als volgt geraamd: 1. Aanleggen trottoirs en her straten van wegen in het ex ploitatieplan Vogelwaarde 19.411,—. 2. Idem in het exploitatieplan Hengstdijk 9160, 3. Doortrekken van de Norber tijnenstraat 6894. De woning van mej. Dobbe laar zal gesloopt worden. Engeland heeft Zuid-Afrika te kennen gegeven, dat bij toeneming van de Zuidafrikaanse olie-uitvoer naar Rhodesië, de eigen olie-invoer wel eens stil kan komen te liggen. Dit werd dezer dagen in diploma tieke kringen in Washington ge zegd. Volgens de New York Times zou den de grote oliemaatschappijen een akkoord met Engeland hebben gesloten om hun verkopen aan Zuid-Afrika te beperken tot maxi maal 10 pet meer dan hetgeen in 1964 werd geleverd. Een grotere uitvoer van olie naar Rhodesië zou dientengevolge de eigen voorzie ning in gevaar brengen. Op een station in Philadelphia hebben F.B.I.-agenten vrijdag in een trein die op het punt stond naar Washington te vertrekken, de 27-jarige Newyorker Oswald S. Piek gearresteerd op beschul diging van bedreiging van het leven van president Johnson. (Vervolg van eerste pag.) in de historische zaal van het Prin senhof in Delft was aangericht. Tussen het zilver van schalen en bestek, alle Louis XIV en Louis XV uit particulier bezit, en het porseleinen servies kleurde sprook jesachtig de bloemschikking die bestond uit rose rozen, rose pru nus, rose Japanse azalea's en rose tulpen. De entourage van de grote rechthoekige zaal, die ook vier eeuwen geleden eetzaal was toen prins Willem van Oranje er zijn hofhouding had, werd gevormd door fraaie 17e eeuwse wandtapij ten uit het beroemde atelier van de Delftse tapijtwever Frangois Spie ring en een artistieke versiering met groen en bloemen. Zo zag de koninklijke familie de zaal toen zij deze betrad als gasten van de mi nisters en de staatssecretarissen die een diner aanboden ter gelegen heid van het huwelijk van prinses Beatrix. Behalve het bruidspaar zaten hierbij met de regering als belangrijkste gasten aan de vice- voorzitter van de raad van state prof. dr. L. J. M. Beel, de voorz't- ters van de eerste en de tweede kamer en de president van de Hoge Raad der Nederlanden, prof. mr. dr. J. Donner. Honderd man gemeentepolitie hadden voor een strenge afzetting van de omgeving gezorgd. Niette min was het voor de vele belang stellenden mogelijk de aankomst van de koninklijke gasten gade te slaan en hen toe te juichen. De koninklijke gasten werden begroet door de minister-president mr. J. M. L. Th. Cals. Toen zij de eetzaal betraden, waar de overige gasten zich reeds hadden verzameld, speelde een orkestje, gevormd uit leerlingen van het koninklijk conservatorium in Den Haag een entrata festiva, welke in opdracht van de regering voor deze gelegenheid door Juriaan Andriessen was gecomponeerd. Er waren vijf tafels haaks op de hoofdtafel geplaatst. Aan het mid den van de hoofdtafel nam het bruidspaar plaats. De overige leden van de konink lijke familie zaten aan de zijtafels. Het menu dat werd verzorgd door hotel Wittebrug in Den Haag, be stond uit: homard frais en bellevue, consomme aux tomates, carré de veau a la Metternich, choix de pri- (Adv.) meurs, foie gras de Strasbourg, frais en croute, parfait a l'Orange en mokka. Tijdens de maaltijd bracht het strijkensemble van de koninklijke militaire kapel „The Grenadiers Strings" onder leiding van de heer W. de Regt een geselecteerd pro gramma van populaire melodieën uit Suriname en de Antillen ten ge hore. De muziek werd afgewisseld door het optreden van de trouba dour Harry van Oss, die zichzelf op de luit begeleidde. Aan het ein de van de maaltijd sprak de minis ter-president een tafelrede uit. Daarbij overhandigde hij het bruidspaar een fraai exemplaar van „Het Houwelijck" van Jacob Cats, gedrukt in J642 en bood hij hen volgens oud-N'ederlands ge bruik twee huwelijksgiazen in lede ren cassette aan. Na de maaltijd werd in de „gooe- Iinzaal" de koffie gebruikt. Ten slotte begaf men zich naar een der zijzalen die uitzicht biedt op een binnenplaats. Daar werd een histo rische taptoe uitgevoerd onder lei ding van luitenant-kolonel R. van Yperen. INTERNATIONALS FLAUW, STAATSFONDSEN GEDRUKT Het Damrak heeft vanmiddag de nieuwe beursweek ingezet met lagere tot flauwe koersen voor de internationale waarden. Aanvankelijk hadden alleen Kon. Olie en Unilever van Ameri kaans aanbod te lijden. Later moest ook de Philipshoek Ame rikaans aanbod verwerken. Kon. Olie en Unilever openden resp. op 150,30 (152,45) en 109,70 (110,95). Philips werd eerst ver handeld op 120,70 maar zakte later in tot 119,80 (120,95). AKU gaf twee punten prijs tot 358%. Voor Hoogovens werd 445 (onv.) als advieskoers opgege ven, voor KLM 360 (364). Kon. Olie stelde teleur met een laag ste koers on 149,20. Unilever daalde tot 108,90. De staatsfondsenmerkt was ongeanimeerd. De nieuwe 6% procent lening daalde weer tot beneden de 99 op 9815/16. Er moest in deze sector enig aan bod worden verwerkt. Men bracht dit in verband met de in schrijving van heden op de 100 min 6% procent obligatielening Hoogovens tegen 99 procent. Verder gaan geruchten over een verhoging van het officiële dis conto, hetgeen aanbod uitlokte. Voor de lening Hoogovens be stond behoorlijke belangstelling. In aandelen Kempensche Zink werd geen notering opgemaakt in verband met een te verwach ten bericht. De beurs houdt hier rekening met een fusie. De aan delen noteerden vrijdag 475. Aandelen Rijnstaal werden op 50 bieden en 60 laten geadvi seerd. Zoals bekend doet Hoog ovens een bod op deze aan delen. Rltii'MhAi'iitlifAn ■iimi niwvl («üiitvii GRAANBEURS ROTTERDAM Heden werden op de Rotterdam se graanbeurs de volgende prijzen genoteerd af boerderij: Groene erwten tot ƒ41; Schok kers tot 41,50; Capuciiners tot 47,50; Bruine bonen tot 95. VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden 1131 slachtrunderen aange voerd. De noteringen waren als volgt: Slachtrunderen: extra-kwai. ƒ4,25—ƒ4,65, le kwal. 3,90— ƒ4,15, 2e kwal. 3,45—3,75, 3e kwal. 3,253,40; Stieren 3,85 ƒ4,30; Worstkoeien 3,10 3,35. De aanvoer van slachtrunderen was iets meer, de handel redelijk en prijzen onveranderd, behalve stieren welke iets gedrukt waren. AARDAPPFJ B^URS ROTTERDAM Klei-aardappelen voor het bin nenland: Eigenheimers 40 mm op waarts 2527; Bintjes 35 mm tot 50 mm opw. ƒ19ƒ21,50; Bintjes 40 mm opw. 2224,50; Furore 40 mm opw. 22,50 24,50. Klei-aardappelen voor de export: Bintjes 35 mm opw. in twéé maten gesorteerd 20f 22. Zandaardappelen voor het bin nenland: geen notering; voor de export: geen notering. (Adv.) I Gecompliceerde botsing Zaterdagmiddag te 15.45 uur vond op de kruising Weststraat KerkdreefOranjestraat een ge compliceerde botsing plaats. Een Belgische personenauto die door een dame werd bestuurd, verleende geen voorrang aan een Belgische personenauto, bestuurd door H. C. N. uit Gent. Hierdoor Vrijdagavond kwam de ge- meenteraad onder voorzitter schap van wnd. burgemeester Van Ooteghem in vergadering bijeen ter behandeling van de ge meentebegroting. B. en w. waren op deze vergadering alleen verte genwoordigd door de wnd. bur gemeester, tevens voorzitter, aan gezien wethouder Van Hecke af wezig was. Ook de heer Ramme loo was niet aanwezig. Aangezien dit de eerste verga dering in 1966 was, gaf de voor zitter een kort overzicht over 1965, dat een goed jaar voor de gemeente is geweest. O.m. kreeg men de beschikking over een nieuw gemeenschapshuis en de exploitatie van plan Noord is van start gegaan. In totaal werd nu in dit plan voor ƒ187.500 aan grond verkocht. De plannen voor 1966 zijn o.m. de verdere realisatie met als hoofdpunt de aanleg van 'n bun galowdorp in de voormalige Spuikom. bouw van bejaarden woningen en verbeteringen in de Rozemarijnstraat. Ais leden van de woonruimte adviescommissie werden de af tredende leden herbenoemd, t.w. de heren Geense, Ploegaert, Ram- meloo, Lauret en Van Hecke. Aan de het r.k. schoolbestuur werd 425 m2 grond verkocht a 25, per m2 voor de bouw van 'n kleutersehwl. DOOR LILIAN WOODWARD 12.) David Blake glimlachte grim mig. „Het was van het begin af een dubbeltje op zijn kant", zei hij. Wat die gelukwens betreft: daarvoor is het veel te vroeg. De eerstvolgende paar uren zullen critiek zijn. Als signor Tellini de middag haalt, heeft hij een goe de kans op herstel." Janice vond dat hij er weg getrokken, en vermoeid uitzag. Nu de spanning van de operatie voorbij was, leek zijn gezicht magerder, bijna vervallen in het sterke lamplicht boven hem. Ze was bezig met opruimen. Terwijl ze de instrumenten en de verbandmiddelen controleer de, kwam h;i een ogenblik naast haar staan. ,Dank u wel, zuster", zei hij zacht. „U hebt prachtig werk ge daan wat ik trouwens wel van u verwacht had." Opeens vulde haar hart zich met geluk toen hij wegliep. Zo'n pluim van een chirug als David Blake was inderdaad een loftui ting. Die maakte alle teleurstel lingen over het verlies van haar vakantie goed. Wat later ging ze naar haar kamer. Zuster Angelina moest bij de patiënt waken. Ze had opdracht een van de doktoren te waarschuwen als dat nodig mocht zijn. Toen Janice aan het raam stond en uitkeek in de nacht, voelde ze dat ze veel te wakker was om al naar bed te gaan. Na de warmte en het licht van de kamer waar de operatie uit gevoerd was, verlangde ze op recht naar frisse lucht, naar een koele zeebries. Ze keek even op haar horloge. Het was bijna 1 uur. Ze ver moedde dat David Blake en dok ter Bordicia naar bed waren ge gaan. Stel je voor dat ze naar beneden ging en zichzelf uitliet, het nachtelijk donker in. Ze zou een kleine wandeling kunnen maken en .zou dan veel beter kunnen slapen. Dan zou ze mon ter en fris zijn. als ze zuster An gelina om zes uur afloste. Ze trok haar uniform uit en schoot in een rok en jumper. Een jas hing ze om haar schou-foriserende branding zacht tegen ders. Ze opende de deur van haar kamer. De gang was spaarzaam ver licht. Terwijl ze daar stond, was er geen geluid te horen. Het was net alsof iedereen in huis in die pe rust was. Op haar tenen sloop ze naar de trap en liep naar beneden, naar de hal waar ze eerder op de avond doorheen was gekomen. Ze dacht dat ze nog wel wat moeite zou hebben met de gren dels en sloten, maar tot haar verrassing was de voordeur niet op slot. VII Ze glipte naar buiten tn het ijle maanlicht en trok de deur behoedzaam achter zich dicht. Ze liep langs de kant van het huis. Op de hoek stond ze stil en keek uit over een groot gras veld. In het zwakke licht kon ze een witte deur zien in een hoge muur. Daar ging ze op af en zag dat de deur op een kier stond. Erachter lag een pad langs de rand van de rots. Ze keek naar het water zo'n dertig meter lager, dat besche nen werd door het maanlicht. Een zoel briesje streek langs haar warme huid en bewoog haar roodgouden krullen. Ze haalde diep adem. De lucht rook heerlijk. Die was als een toni cum dat haar nieuw leven inblies na de zenuwachtige spanning van de operatie. Langzaam liep ze langs het pad, haar ogen gericht op de als tin glanzende vlakte in de diep te. Ze had een heel gunstig punt uitgekozen, want ze kon voorbij de inham zien tot waar de fos- de punt sloeg waaromheen Feo- na eerder op de avond David en haar had gevaren. Ze bloosde in het donker. Ze dacht dus nu al aan hem als Da vid? Nu, hoe gauwer ze zich van die onzin genas, hoe beter. Hij was de heer Blake uit 'het St. Jacob-ziekenhuis en zij was al leen maar een van de hoofdver pleegsters. Hij was verloofd met iemand anders, die lieflijk en stralend was en alles wat een man van de sterkte van David Blake nog meer nodig had als achtergrond voor zijn eigen knapheid en schittering. „Morgen zal hij wel weggaan", dacht ze, „en de volgende keer als ik hem zie, zal hij mij nau welijks opmerken. Dan zal ik weer een van de vaste onderde len van het St Jacob-ziekenhuis zijn." Aan de rand van de rots was een bosje jonge boompjes. Hun kruinen waren gebogen door de wind van de zee. Toen Janice er dichter bij kwam, sloeg haar hart over. Ze was ervan over tuigd dat er iets of iemand zich had bewogen in de duisternis onder het gebladerte. Moest ze verder gaan of om keren, dacht ze. Er werd voor haar beslist door de prettige lage stem die uit de duisternis haar tegenklonk. „Wees maar niet bang. Ik ben alleen maar even naar buiten gegaan om wat frisse lucht te happen voor ik in mijn mandje duik. Ik denk zo dat u hetzelfde idee hebt gehad?" Even later zag ze David Blake in het licht van de maan. Hij had onder de bomen naar de zee staan kijken (Wordt vervolgd.) Rustig weer Gedurende 't weekeinde werd de weerstoestand bepaald door een hogedrukgebied, dat zich van de oceaan over Bretagne naar Duitsland verplaatse. Aan zijn noordelijke flank voerden zuid westelijke winden aanvankelijk droge, maar later weer vochti ger lucht ons land binnen, hier in kwam 's nachts mist en stra tus bewolking tot ontwikkeling die overdag voor een groot deel oplosten. Langs een oceaanfront even ten westen van Ierland ko men storingen tot ontwikkeling, die met tamelijk grote snelheid via Schotland naar de Noorse kust koersen. Tussen de Azoreri en Spanje daalt de luchtdruk op nieuw vermoedelijk door he'; ontstaan van een volgende sto ring. Deze storingen hebben wei nig invloed op het weer in onze omgeving. Hoewel het hogedruk gebied iets in omvang afneemt blijft het centrum van het hoge drukgebied nog vrij dicht bij ons land zodat het weer een rust:<" karakter behoudt. De wind draait naar zuidelijke richtingen waardoor wat drogere lucht uit België en Noord-Frankrijk te rugkeert. medegedeeld door het K.N.M.I. geldig tot hedenavond VRIJ ZACHT Droog weer met vannacht en morgenochtend mist of bewol king, morgen overdag opklarin gen. Zwakke tot matige wind draaiend naar zuidelijke richtin gen. Weinig verandering in tem peratuur. DINSDAG 8 MAART v.m. n.m. Breskens 2.41 3.04 Terneuzen 3.17 3.40 Hansweert 3,51 4.14 Walsoorden 4.00 4.23 WOENSDAG 9 Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden MAART v.m. n.m. 3.20 3.56 4.30 4.39 3.44 4.20 4.54 5.03 Mr. ZON op 7.12 7.12 7.10 onder 18.31 6.31 6.33 MAAN op onder 20.36 8.10 8.36 8.10 10.03 8.25

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 2