Haal heerlijke rookworst in huis! BEURSOVERZICHT 1 JJU HET PORSELEINEN MASKER Burgerlijke stand ZWANENBERG STAATSSECRETARIS DE MEIJER: AUTOMATISERING VERHOOGT DE WELVAART llf||l||| iiiiiiiiu ^■KübJ Hoera, boerenkool! Eis de originele cetalk Vrijdag 4 maart 1966 DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 Gemeente Terneuzen Overleg met de NEDERLANDSCHE CREDIETBANK - Volleybal AGENDA VOETBAL BOKSEN (Adv.) VIGNET VOOR BEATRIX EN CLAUS Vignet voor prinses Beatrix en Claus von Amsberg. Links het wapen van Claus (een zilve ren kasteel met rood dak op een gouden berg in een groen veld) en. links het familiewa pen van Beatrix (de gouden Ned. leeuw op een blauw veld en de blauwe hoorn op een oranje veld; in het hart de rode roos van Lippe). Meer dan ooit overtuigd dat automatisering slechts het toe nemen der werkgelegenheid sti muleert, is de staatssecretaris van sociale zaken en volksge zondheid, dr. J. F. G. M. de Meijer, gisteren uit New York (Adv.) INTERNATIONALS LICHT VERDEELD De stemming voor de interna tionale waarden is gisteren bij de opening licht verdeeld geweest. Het opmerkelijke feit deed zich hierbij voor dat Kon. Olie flauw ïn de markt lag op 152,60 tegen woensdag^als slotprijs 154,50. Deze flauwe tendentie moet op teKehinjpvan Amerika worden geschoven door het aanbod van flie zijde. Hoewel dit niet ruim tvas, voelden de hoeklieden er De Burgemeester van Terneu zen brengt ter openbare kennis dat op grond van de Wrakken- Wet een klipanker met 2 meter ketting gewicht 700 kg op dinsdag', 22 maart 1966, te 10.00 uur, in het openbaar zal worden verkocht. Een e::emplaar van de ver- koopvaarwaarden is te verkrij gen ten gemeentehuize van Ter- neuzen (Tel.nr. 011503556). Terneuzen, 28 februari 1966. De Burgemeester voornoemd, H. RIJPSTRA. HINDERWET Burgemeester en Wethouders van TERNEUZEN brengen ter openbare kennis, dat ter ge meentesecretarie van Axel ter in zage ligt een verzoek met bijla gen van de Nederlandse Stik stof Maatschppij N.V. om ver gunning ingevolge de Hinderwet tot het uitbreiden en wijzigen van een stikstoffabriek door het bijplaatsen van een inertgaszui- verir jsinstallatie op het perceel bekend Industrieweg 10, kadas traal bekend gemeente Axel, sec tie A, no. 1149. Gedurende tien dagen na de dagtekening van deze bekend making bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk be zwaren tegen het verlenen der vergunning in te brengen bij het gemeentebestuur van Axel. Bovendien zal op dinsdag 22 njaart a.s., des voormiddags 11 uur, in het gemeentehuis van Axel een openbare zitting wor den gehouden, waarin mondeling bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter secretarie der gemeente Axel kennis nemen Van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belangheb benden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn de aanvrager van de vergunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoel de zitting is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene die, zonder op de openbare zit ting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht, in dien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aan grenzende gemeente, waar open bare kennisgeving wordt ge daan. Terneuzen, 3 maart 1966. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. RIJPSTRA, burgemeester. A. J. VAN PAGEE, secretaris. Weinig voor alles over te nemen. Toch blijft men in Amsterdam optimistisch ten aanzien van de koersvorming van Kon. Olie voor de naaste toekomst. Men durft hier zelfs in een iets hoger divi dend te geloven. Zoals bekend maakt de Kon. Shellgroep op 9 maart de jaarcijfers plus het to- taaldivi'dend over 1965 bekend. De beurs ziet hier met spanning naar uit. Over 1964 bedroeg het dividend 6,25 ofwel 31% pet Philips lag voor de vierde ach tereenvolgende beursdag ge vraagd in de markt. Aanvanke lijk was in deze hoek geen Ame rikaans aanbod. Toen werden de stukken uit de markt genomen door het publiek en de beroeps- handel. Dat was op een prijs van 121 tegen woensdag 119,95 als slotprijs. Op 't verhoogde niveau kwamen de Amerikanen toch met enkele verkooporders in de Philipshoek. Hierdoor zakte de prijs in tot 120,30. Unilever lag een halve gulden hoger in de markt op 109. dit door lokale vraag. Later moest Kon. Olie nog meer terrein prijs geven tot 152. A.K.U. was bijna een punt lager op 360%. Hoogovens werd op 447 geadviseerd. De woensdag gepubliceerde cijfers over het vierde kwartaal en geheel 1965 blijken achteraf iets tegen te val len. Hoogovens verraste woens dag met een koerswinst van 7 punten. Wallstreet is lelijk van slag af. Op de forse koersdaling van dins dag volgden woensdag wederom koèrsafbrokkelingen. De onzeker heid over de beurseonstellatie veroorzaakte in Wallstreet een zekere nervositeit. Kon. Olie was er een halve dollar lager, terwijl de overige Nederlandse fondsen een zekere stabiliteit te zien ga ven. De stemming op de staatsfond- senmarkt was door elkaar prijs houdend. De nieuwste 6% pet lening blijft zich nog steeds goed ontwikkelen en steeg pet. I op Schiphol teruggekeerd van een 14-daagse reis door de Ver enigde Staten. Overal had hij zich door des kundigen over de gevolgen van de in Amerika al veel verder voortgeschreden automatisering laten voorlichten. Hij had een kersvers Amerikaans rapport bij zich met statistieken over ver schuivingen die de automatise ring in de werkgelegenheid teweeg heeft gebracht. Daarbij was hem gebleken, dat er dank zij automatisering meer kansen kwamen voor mensen met alge mene scholing en technische vak. bekwaamheid. In Nederland zijn het vooral de werknemersorganisaties van het bank- en assurantiewezen ge weest, die hun bezorgdheid over automatisering hebben uitge sproken. Dr. De Meijer bestreed deze ongerustheid met het voor beeld van de grootste bank ter wereld, de Bank of America, die tevens de hoogste graad van automatisering heeft bereikt. Bij deze bank heeft men in dit pro ces niemand behoeven te ont slaan. Zijn algemene conclusie is: bij voortgaande economische groei hoeft niemand bang te zijn dat automatisering hem tot werk loosheid zal doemen. Integendeel, men krijgt er expansiemogelijk heden door. Aldus zal automa tisering bijdragen tot verhoging van de welvaart. AXEL Geboren: 14 febr Job Sander, z. van Jan F. Risseeuw en Geertruida P. Wijna, Prins Hendrikstr. 41. Overleden: 3 febr. Karei M. Kaij- ser, 59 j., echtg. van A. van de Vel de; 21 febr. Johannes Hamelink, 80 j., ongeh. Huwelijks-aangiften: 7 febr. Da niël Jozias Haak (won. te Hoek), 31 j. en Martina de Feijter, 19 j Gerard Herman (won. te Zuiddor- pe), 25 j. en Victorina C. den Doel- der, 20 j.; 8 febr. Emmericus Wol- ters, 25 j. en Maria R. Steel, 18 j.; 16 febr. Marinus A. Verhoeven, 23 j. en Neeltje van Langevelde, 23 j.; 24 febr. Johannes F. Schram, 27 j. en Maria P. Engels, 21 j.; Geoffrey D. Madge, 24 j. en Truus Pennings, 25 j. Huwelijks-voltrekkingen: 3 febr. Gaston R. P. Dijselijnck (won. te Terneuzen), 20 j. en Jessica E. D. Smolenaers, 20 j.; 9 febr. Abraham de Pooter (won. te Den Helder), 21 j. en Debora van Dixhoorn, 21 11 febr. Robertus R. M. Claassens (won. te Graauw en Langendam), 19 j. en Elisabeth C. de Koeijer, 18 j.; 21 febr. Edmund van den Worm (won. te Katwijk), 26 j. en Elisa beth M. Y. Gerrits, 23 j.; 24 febr. Daniël A. J. Haak (won. te Hoek), 31 j. en Martina de Feijter, 19 j. Hoek: Hotel ,,'s Lands Welva ren", 2 uur: Vergadering van de Algemene Vergadering van het waterschap „De verenig de Braakmanpolders". Hotel ,,'s Lands Welvaren", 7.30 uur: Demonstratie en voor lichtingsavond met de Black en Decker machines. ZATERDAG 5 MAART Terneuzen Luxor-Theater, 8 uur: „Die knotsgekke kerels in hun vliegende kratten". „Gebouw „De Schakel", 8 uur: Klucht „Een raar stelletje mensen". ZONDAG 6 MAART Terneuzen: Luxor-Theater, 2.30 en 8 uur: „Die knotsgekke kerels in hun vliegende krat ten". Terneuzen: Leger des Heils, Donze-Visserstraat 61: 10 uur v.m. en 7.30 uur n.m.: Bijeen komsten met majoor C. Nieuw- land. I MAANDAG 7 MAART Terneuzen Luxor-Theater, 8 uur: „Die knotsgekke kerels in hun vliegende kratten". DINSDAG 8 MAART Terneuzen Luxor-Theater, 8 uur: „Die knotsgekke kerels in hun vliegende kratten". (Adv.) Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, vandaag gel dend in Amsterdam, luiden: Engels pond 10.0810.18 Amerikaanse dollar 3.603.64 Canadese dollar 3.33%3.38% Belgische frank (100) 7.157.20 Franse frank (100) 73.6574.15 Zwits. frank (100) 83.25—83.75 Duitse mark (100) 89.9090.40 Italiaanse lire (10.000) 57.00—59.00 Zweedse kron (100) 69.6070.60 Deense kroon (100) 52.0053.00 Noorse kroon (100) 50.1051.10 Oostenrijkse schilling (100) 13.98—14.08 Portugese escudo (100) 12.57%—12.72% Spaanse peseta (100 gr. cp.) 5.94—6.09 Nabeurskoeroen A.K.U.(360,50) Hoogovens: (449,001 Kon Olie: 151.80—152,80 (151,90) Philips: 120.90—121,80 (120.40) Unilever: 110,20—110,80 (109,15) K.L.M.: 359,00—367.00 352.00) Sparen bij een échte Bank, bij de Nederlandsche Crediet- bank N.V. staat voor iederen open! U krijgt er service en voorlichting, U kiest daar het spaar-systeem, dat het beste past bij Uw mogelijkheden en spaar-doeleinden. Dan krijgt U ook de hoogst mogelijke rente 4 tot 5%. (lie üétnk, die "bankier" is gebleven!) NIEUWSTRAAT 54 7 Huiverend wendde hij 't hoofd af en als in een droom klonk de stem van idle aanvoerder tot hem door. „Snel! Snel! Anders bereiken wij niet tijdig de stad meer!" „En wat moet er met hem ge beuren?" vroeg een van Aram's bewakers. „Zal ik..." en hij maak te een veelbetekenend gebaar naar het gevest van zijn korte zwaard zwaard. Doch de aanvoer der schudde het hoofd. Met een wrede grijns nam hij Aram van het hoofd tot de voeten op. „Gij hebt een zware reis achter de rug, nietwaar?" sprak hij ho nend, „Welaan, dan kunt ge hier uitrusten..." Plotseling verstrak te zijn gezicht en er kwam een duivelse glans in zijn ogen, toen hij er aan toevoegde: „Voor al tijd!! Hond der honden!" En met een schoot zijn vuist uit en trof Aram vol in het gezicht, zodat hij achteruit wankelde en tegen die grond sloeg. Half versuft hoorde hij de haastige voetstap pen van de kerels, die zich ver wijderden en plotseling drong het tot hem door, dat zij van plan waren om hem. hier achter te laten. Met een uiterste krachts inspanning sleepte hij zich naar de stenen trap, doch tegelijkertijd drong het tot hem door, dat hij er nooit in zou slagen, naar boven te komen. En op hetzelfde ogen blik hoorde hij in de verte het schurende geluid van het grote rotsblok, dat voor de ingang ge wenteld werd. «■a»».,®,;, UM&tSSSm oaWm«B«Hor ^SfèS! VRIJDAG 4 MAART VOLLEYBALCOMPETITIE ZEEUWS-VLAANDEREN Dames IJ.V.C.—D.S.V. 3—0 Een aantrekkelijke wedstrijd met wisselende kansen. De dames van IJzendijke waren aanmerkelijk zwakker dan vorig jaar toen zij in de afd. Walcheren speelden. D.S V. bracht reeds beter spel dan in de eerste wedstrijden. Setstanden wa ren 16—14, 15—10 en 16—14. Jansenius LyceumS.V. Sluiskil 2—1 Een sterker lyceum in de eerste en laatste set waarbij Sluiskil enigszins overspeeld werd. De tweede set kwam Hulst er niet aan te pas. Met wat meer samen spel en vooral rust in het team kan Sluiskil nog goede resultaten boeken. Een goede coach of trainer ontbreekt bij Sluiskil. Hulst is een jonge ploeg die heel aardig speelt. De setstanden 153, 715 en 15—5. TerholeSluiskil 30 Een vastberaden Terhole bracht vlug de eerste twee sets- op haar naam. Sluiskil kreeg niet veel vat op het soepele spel van Terhole dat volledig in het veld kwam. De laat ste set bracht Terhole,enige reser ves in het veld. Over het algemeen was Terhole een klasse sterker. De setstanden 157, 152 en 1715. Heren IJ.V.C.—S.A.S. 3—0 Een eenzijdige wedstrijd waarbij IJ.V.C. 1 een klasse sterker speelde dan S.A.S. dat daardoor niet tot een behoorlijk spel kon komen. Met grote verschillen werden de drie sets door IJzendijke gewon nen. Een wedstrijd om gauw te vergeten. IJ.V.C. 2S.A.S. 1—2 Een gelijk opgaande wedstrijd met betere kansen voor S.A.S. dar. die dan ook wist uit te buiten. Door nonchalant spel werd de 2e set door S.A.S. verloren. De derde set was spannend met kansen op de volle winst aan weerszijden. Toen IJzendijke met 1412 voor stond kwam S A.S onweerstaan baar terug en wist met 1614 te. winnen. P.V. DOW—H.S.V.S. 2—1 Een spannende wedstrijd van twee teams die elkaar niets toega ven zodat het spelpeil tamelijk hoog stond. Technisch een goede en vooral sportieve wedstrijd. De set standen waren 1315, 1715 tri 18—16 PELE: „Niet naar Nederland!" Feijenoord kan zijn hoop om Pele, 's werelds beroemdste voetballer, te contracteren, wel laten varen. De „zwarte parel" heeft donderdag in Florence waar hij een gedeelte van zijn huwelijksreis doorbrengt, ver klaard: „Ik weet absoluut niets over een eventuele transfer naar Feijenoord. Ik heb het best naar mijn zin in Brazilië en ik ben dan ook helemaal niet van plan naar Europa te gaan en zeker niet naar Nederland." Pele en zijn vrouw Rosemary arriveerden woensdag van Ric- cione in Florence. Het is de be doeling dat het paar over enkele dagen in een spciale audiëntie door paus Paulus wordt ontvan gen. Cassius Clay—Ernie Terrell in Montreal Nadat de Illinois Athletic Commission voor de tweede maal zijn veto had uitgesproken om het gevecht tussen de zwaarge wichten Cassius Clay en Ernie Terrell in Chicago te houden, heeft woensdagavond organisa tor Mike Malitz bekendgemaakt dat de strijd op 29 maart in Mon treal zal plaatsvinden. Het ge vecht om de wereldtitel zal via Early Bird te zien zijn in enkele Europese landen. OVERLEG OVER DE VLEESPRIJZEN De minister van economische zaken, drs. J. M. den Uyl, heeft donderdagochtend op zijn minis terie in Den Haag besprekingen gevoerd met het bestuur van het bedrijfschap voor het slagersbe- drijf over de ontwikkeling van de vleesprijzen. Het gesprek heeft niet tot conclusies geleid en zal vermoedelijk in de loop van deze maand nog worden voortgezet. „RAKET-STOEL" VOOR ASTRONAUTEN Een beeld van de proeven, welke in Florida zijn genomen met de „raket-stoel", een ap paraat, voorzien van 5 raket- jes, elk met een stuwkracht van 100 pond, dat astronauten in hun ruimtecostuum in staat stelt zich over het maanop pervlak te verplaatsen tot een afstand van ongeveer 25 km van hun ruimteschip. t

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 3