Prins Bernhard opende «Werken met atomen» te Utrecht TEKORT OP NEDERLANDSE BETALINGSBALANS VERMINDERDE MET 639 MILJOEN GULDEN De ongelukken met de Starfighters in West-Duitsland Een nieuwe vredesoproep van president Johnson UTRECHT KRUST HG0SSTE DE VRIJE ZEEUW vVoensclag 2 maart 1960 Premieverlening kerkenbouw STAKING BIJ DE PARIJSE ONDERGRONDSE VERKEERSCHAOS ZUID AFRIKAAN SE VIJFLING Nederlandse belangstelling Vreedzaam gebruik De ontwapeningsconferentie te Genève Toenemende activiteiten van Dow NIET VERONTRUST NAVO MOET BIJSPRINGEN Verkeersongeval onder Montfoort Onderzoek gevraagd Twee bataljons vietcong vernietigd De mariniers in Zuid-Vietnam Maatregelen tegen profiteurs Afdeling van de „Stahlhelm" verboden Belastingontduiking op grote schaal BRUSSELSE POLITIE DREIGT MET STAKING NOODLOTTIGE LANDING „Zo is het" en het huwelijks geschenk IR. VAN DIS CONTRA „ZO IS HET Pagfna 4 Prins Bernhard heeft gisteren in Utrecht met het doorknippen van een rood-wit-blauw lint de tentoonstelling „Werken met atomen" geopend. Hij deed dit in aanwezigheid van o.m. de minister van onderwijs en wetenschappen, mr. I. A. Die penhorst, de ambassadeur van de Verenigde Staten in Neder land, de heer W. R. Tyler, en de garnizoenscommandant van Utrecht, overste Huizinga. De prins arriveerde om drie uur op het terrein voor de jaar beursgebouwen aan de Graadt van Roggenweg, waar de expo sitie wordt gehouden. Terwijl het fanfarekorps van de Lim burgse jagers het Nederlandse en het Amerikaanse volkslied speelde, werden de vlaggen van de twee landen gehesen. De bij de wet premie kerken bouw ingestelde commissie van advies voor de kerkenbouw heeft sedert 'de inwerkingtreding van de wet op 17 febr. 1964 tot ultimo 1965 532 aanvragen voor premie toekenning ontvangen. De com missie heeft aan de minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening in 406 gevallen een gunstig en in 70 gevallen een af wijzend advies uitgebracht. Einde 1965 waren nog 56 aanvragen in behandeling. Van de 532 ingediende aanvra gen hadden er 204 betrekking op r ooms katholieke kerken, 111 op Ned. Herv. kerk, 97 op kerkge bouwen der geref. kerken en 120 op kerkgebouwen van andere kerkgenootschappen. Hiervan werden er voor premietoeken ning aanvaardbaar geacht en door de commissie van een gun stig advies voorzien respectieve lijk 147, 97, 71 en 91. Het totale bedrag van de op advies der commissie voorlopig vastgestelde premies was 41.332.334,en van de toege zegde voorschotten ƒ33.065.873,Van het. laatstge noemde bedrag was einde '65 31.031.400,— uitbetaald. Er werden de commissie nog geen gevallen ter beoordeling voor definitieve vaststelling van de stic-htingskosten en de premie. Van de zeventig gevallen, waarin tot een afwijzend advies aan de minister inzake subsidië ring werd besloten, hadden er 36 betrekking op kerkgebouwen die werden gesticht ter vervanging van bestaande kerkgebouwen en zeven op uitbreidingen bij be staande kerken. De overige ge vallen hadden betrekking op de overneming en verbouwing van bestaande gebouwen die niet als kerkgebouw in de zin van de wet konden worden aangemerkt. In Parijs hebben zich dinsdag ochtend duizenden te voet naar naar hun werk begeven als ge volg van een 24-uursstaking bij de ondergrondse. Bij de bushaltes vormden zich grote rijen. Voor het personenvervoer van en naar de buitenwijken zijn mili taire vrachtauto's ingeschakeld1. Een grote verkeerschaos is het gevolg geweest van de staking, ïn de morgenuren zagen de bou levards zwart van de auto's die voortkropen naar parkeerruim ten en kantoren. De staking dwong een miljoen mensen die in normale omstandigheden met de metro naar hun werk gaan, an dere middelen van vervoer tet zoeken. Er zijn mensen geweest die al vóór het krieken van de dag opstonden om naar hun werk te lopen. Grote groepen namen de bus of wisten een lift te pak ken te krijgen. Een deel van de forenzen werd met vrachtauto's van het Franse leger naar het centrum van Parijs gebracht. De meeste mensen schijnen echter met hun eigen wagen naar hun werk te zijn gegaan. De paar bestuurders bij de on dergrondse die aan de stakings- oproep geen gehoor hadden gege ven, namen de mensen zonder kaartje mee. In East London in de Kaappro vincie in Zuid-Afrika heeft een Afrikaanse vrouw, Nogei Gqoe- zoeloe, zaterdag het leven ge schonken aan een vijfling, de eer ste die naar bekend in Zuid- Afrika levend geboren werd. Het vijftal had een totaal gewicht van eenentwintig pond. De vroegtijdige geboren vijf ling bestaat uit twee meisjes en drie jongens en bevindt zich in de couveuse in het Frère-zieken- huis. Moeder en kinderen schenen het goed te maken. De vader is arbeider bij een krachtcentrale die ongeveer veertig gulden per week verdient. De geboorte van de vijfling ge schiedde op natuurlijke wijze in zeventig minuten lijcis. Het gezin Gqoezoeloe woont in het dorp Kentani in Trankei. Binnen in het expositiegebouw hield ambassadeur Tyler een korte inleiding, waarin hij zei dat de belangstelling die Neder land toont voor „Atoms at Work" groter is dan die van de andere twintig landen waar de tentoonstelling in het kader van het „Atoms for Peace-program- ma" tot nu toe is geweest. Zo heben zich voor de drie uur durende lezingen en demon straties in het collegezaaltje ruim 7000 middelbare scholieren" aangemeld, meer dan in welk ander land ook, terwijl er tijdens de duur van de tentoonstelling (de gehele maand maart) maar 4300 kunnen worden ontvangen. Een ander voorbeeld dat de am bassadeur noemde, is het weten schappelijk programma, in het kader waarvan 20 Amerikaanse en 60 Nederlandse experts zul len spreken over de verschillen de facetten van het vreedzaam gebruik van atoomenergie. Ver wacht wordt dat een record aantal van 2000 Nederlandse ge leerden een of meer lezingen zal bijwonen. De heer Tyler las tenslotte een speciaal voor deze gelegen heid verzonden boodschap voor van president Johnson. Hij over handigde de prins drie bijzon dere boeken waarin gedetailleerd staat beschreven wat de Ver enigde Staten tot nu toe hebben bereikt op het gebied van de vreedzame toepassing van de atoomenergie voor verschillende doeleinden. Prins Bernhard sprak de hoop uit, dat geleerden en jonge Nederlanders deze maand veel zullen leren over het vreedzaam gebruik van atoomenergie. Per soonlijk heb ik daar erg veel be langstelling voor, aldus de prins. We horen veel te veel over het niet-vreedzame gebruik terwijl de atoomenergie toch voor de vrede van veel groter betekenis is dan voor de oorlog. Na de officiële opening wan delde de prins ruim een uur over de tentoonstelling rond. „Zelfs een kreupel verdrag dat voorkomt dat nog meer lan den kernwapens krijgen, is beter dan helemaal geen verdrag," heeft de Britse minister voor ontwapening, lord Chalfont, gis teren in Genève op de ontwa peningsconferentie gezegd. Hij ging hiermee in tegen een Rus sische bewering dat een Ameri kaans ontwerp-verdrag dat bij de conferentie is ingediend, het mogelijk maakt dat landen die nog geen kernwapens hebben, hierover in het kader van een militair bondgenootschap zeg genschap krijgen. „Geen enkel van de verscheidene voorstellen die in de Navo worden bespro ken, kan daartoe leiden," zei lord Chalfont. Hij zei voorts dat het „eenvoudig onzin is te zeg gen dat de Westduitse regering dezelfde politiek voert" als het Hitler-regiem. De Braziliaanse afgevaardigde, Correa do Lago, zei dat de kern- wapenmogendheden zich bereid moeten verklaren af te zien van het gebruik en de vervaardiging van atoomwapens. Wat daarop bespaard wordt, kan naar de ont wikkelingslanden worden over geheveld, zei hij. Landen die nog geen kernwapens hebben, vrezen dat hun door een verdrag zoals hier wordt nagestreefd, ook de vruchten van het vreedzaam ge bruik van atoomenergie zullen ontgaan. In het jaar 1965 nam de totale Nederlandse Nederlandse invoer met bijna 6 pet. toe tot 27.054 miljoen (1964: 25.548 miljoen). De uitvoer vermeerderde met 11 pet. tot 23.166 miljoen (1964: ƒ21.021 miljoen). De invoer steeg vooral door een grotere import van granen, erwten, koper, papier, plastische stoffen, auto's, elektrische machines, kle ding en brei- en haakwerk. Min der invoer vond o.a. plaats van steenkool, suiker, cacao (prijs daling), katoen en wol. Bij de uitvoer stond een geringere ex port van vliegtuigen tegenover een belangrijke stijging van vlees, groenten, melk en melk- produkten, gietijzer en staal, plastische stoffen, synthetische en continuvezels, elektrische ma chines en van meet- en precisie- instrumenten. Het tekort op de handelsba lans bedraagt voor 1965 ƒ639 miljoen minder dan in 1964 4527 miljoen) en slechts 249 miljoen meer dan in 1963 3.639 miljoen). Het dekkingspercen tage dat over 1963 en 1964 resp. 83 en 82 beliep, kwam over 1965 op 86 te liggen. OVERSCHOT Het centraal orgaan voor de economische betrekkingen met het buitenland wijst er in zijn jongste kwartaalverslag op, dat dit fraaie resultaat, dat de ver- Dow Banking Corporation te Zürich heeft blijkens het jaar verslag sedert haar oprichting in mei 1965 in toenemende mate steun verleend aan de verrui ming der werkzaamheden van The Dow Chemical Compagny en haar Europese bedrijven. Tot de activiteiten behoren het verstrekken van leningen met korte en lange looptijd; het ver strekken van adviezen aan Euro pese ondernemingen over inves teringen, enz. aan interne finan ciële transacties neemt de bank geen deel. Deze worden geregeld door het bankiershuis Mendes Gans te Amsterdam. Dow heeft thans ca 200 mil joen dollar geïnvesteerd in be staande en nog te bouwen fabrie ken. In Nederland zal de maat schappij, tegen de tijd dat het huidige uitbreidingsprogram zal zijn voltooid, meer dan 500 mil joen gulden hebben geïnvesteerd. Zoals bekend heeft Dow on langs bij Terneuzen ca 235 ha land aangekocht, waardoor het huidige industrieterrein aldaar meer dan driemaal zo groot is geworden. Dit jaar zal de maatschappij ca 400 werknemers in Neder land en elders in Europa aanne men. wachting wettigt dat over 1965 de betalingsbalans niet defici tair is, maar een overschot van plusminus 500 miljoen te zien geeft, vooral is veroorzaakt door de gang van zaken zoals deze zich gedurende de periode, voor afgaande aan de indiening van de begroting voor 1966 afteken de. Tot en met het derde kwar taal had men immers te doen met een voortzetting van een situatie waarin de tekorten per kwartaal maar enkele tientallen miljoenen varieerden en het dek kingspercentage zich bij voort during op 86 a 87 handhaafde. Met het vierde kwartaal kwam daarin abrupt verandering. Het kwartaaltekort steeg in de groot te-orde van ruim 300 miljoen, waardoor de aanvankelijke ver wachting dat het jaartekort in 1965 rond 1 miljard geringer zou blijven dan in 1964 het ge val was geweest, niet werd ver wezenlijkt. Er heeft zich maandag in West- Duitsland opnieuw een ongeval met een Starfighter-straaljager voorgedaan, waardoor het debat in Bonn over de veiligheid van deze vliegtuigen dinsdag heftig is opgelaaid. Maandag werd het landings gestel van een Starfighter van de Westduitse marine beschadigd bii de landing op het vliegveld Jagel in Sleeswijk-Holstein. De piloot bleef ongedeerd. Sinds be gin 1965 is dit het dertigste on geval met dit vliegtuig, 29 Star fighters F-104 gingen verloren, waarbij 16 piloten de dood von den. De sociaal-democratische par tij (S.P.D.) die in de oppositie is, heeft geëist nog deze maand in de bondsdag tekst en uitleg van de regering te ontvangen. Deze partij voelt zich tekort ge daan door de minister van defensie, Von Hassel, die op vier persconferenties dingen bekend gemaakt heeft die hij zelf als geheim had bestempeld in de betrokken parlementaire com missie. De sociaal-democraten willen weten of de regering het aantal ongevallen met dit vlieg tuig normaal vindt en of zij kan verzekeren dat in de loop van dit jaar minstens 30 procent van deze vliegtuigen gebruiksklaar is. Von Hassel zei dinsdag op een persconferentie in Bonn, dat de ongelukken met het vliegtuig geen van alle met elkaar te ver gelijken zijn, er is geen typische oorzaak aan te wijzen. Hij liet een Westduitse kapitein aan het woord, die verklaarde dat erva ren piloten geen andere soorten vliegtuigen willen en in het ge heel niet verontrust zijn door de serie ongelukken. Het technisch personeel zal worden versterkt en er zullen Amerikaanse specialisten bij het onderhoud worden ingezet. Dins dag zijn al twaalf technici van overleden. de Lockheed-fabrieken in Beie ren aangekomen om te zien of er nog meer zorg aan de straal jagers kan worden besteed, al dus Von Hassel. De inspecteur voor de lucht macht, luitenant-generaal Wer ner Panitzki, zei op deze pers conferentie dat de ongevallen- coefficien bij de Starfighter ook in 1965, het jaar met de meeste ongelukken, nog 45 procent lager was dan die van de oudere types F-84 en F-86. Aan de Navo-eis van 346 vlieg tuigen kon niet worden voldaan, wnt in 1962 bleek dat de plan nen van het bondgenootschap Maandagavond heeft zich op de provinciale weg in Heeswijk, een buurtschap bij Montfoort, een verkeersongeval voorgedaan dat het leven heeft gekost aan de 28-jarige boerenzoon G. van Vliet uit Snelrewaard. Een chauffeur was bezig zijn vrachtauto met aanhangwagen achteruit in een inrit te rijden. B" het manoeuvreren stond op zeker ogenblik de vrachtauto weer op dat gedeelte van de rij baan, waar hij thuishoorde. De aanhangwagen evenwel blok keerde de andere rijbaan. Toen de boerenzoon met zijn auto kwam aanrijden, moet hij de lichten van de vrachtauto heb ben opgemerkt en geconcludeerd dat het een normale tegenligger betrof. De aanhangwagen heeft hij kennelijk niet gezien, zodat een botsing volgde. Zwaarge wond werd het slachtoffer naar het ziekenhuis van Oudewater overgebracht, waar hij later is niet uitvoerbaar waren. Speciale hangars voor de Starfighters die tegen het einde van dit jaar klaar moeten zijn, kosten twin tig miljoen mark. In West-Duits land hoopt men dat de Navo een deel daarvan op zich neemt. (Vervolg pag. 1.) Intussen drongen dinsdag 30 republikeinse leden van het huis van afgevaardigden aan op een on- I derzoek van het congres naar de wat zij noemen lukrake wijze waarop de regering het benodigde aantal militairen voor de oorlog in Vietnam bijeen poogt te krijgen. Het onderzoek dient volgens hen gericht te zijn op de oproeping van Amerikaanse dienstplichtigen en de pogingen om de bondgenoten van Amerika ertoe te bewegen troepen naar Vietnam te sturen. Genoemde republikeinen zeggen te vrezen, dat het optreden van de regering in déze kwestie billijk noch doel treffend is. Bij het onderzoek zou den ook aanbevelingen moeten worden overwogen betreffende het verzekeren van grotere milita're steun van Amerika's bondgenoten in Vietnam. Zuidvietnamese troepen hebhen dinsdag de vernietiging van twee bataljons vietcongstrijders in de noordelijke provincie voltooid. De operatie heeft een week geduurd, 444 vietcongstrijders zijn volgens de Zuidvietnamezen gedood. De guerrilastrijders waren naar de kustvlakte doorgestoten om deze met de rijstoogst in handen te krij gen. De overwinning werd dinsdag in Quang Tri feestelijk gevierd. Ongeveer 60 km zuidelijker zijn Amerikaanse mariniers bezig met het zuiveren van het schiereiland Phoeng Chinh, waar maandag he vig werd gevochten. Er zouden daar reeds 235 vietcongstrijders zijn gedood. Er zijn meer mariniers nodig voor het toezicht op de streken die op de vietcong in Zuid-Vietnam zijn veroverd, zo heeft 'generaal Lewis Walt verklaard, die het bevel voert over de 40.000 Amerikaanse mariniers die al in Zuid-Vietnam dienst doen. De generaal deelde in Washington mee dat hij president Johnson om versterkingen had ge vraagd. Hij bevestigde dat de infil traties uit Noord-Vietnam de laat ste tijd zijn toegenomen, maar hii zag geen aanwijzingen, waaruit men zou kunnen afleiden dat Noord-Vietnam van plan is op grote schaal versterkingen naar het zuiden te sturen. Volgens de Amerikaanse inlich tingendienst zijn er nu in Noord- Vietnam 91 lanceerinrichtingen voor luchtafweerraketten. Daarvan zouden er 20 a 30 operationeel zijn. De pas benoemde minister van economische en financiële zaken in Zuid-Vietnam, Au Truong Thanh, gaat de strijd aanbinden tegen de zwarte handel. Er wordt een spe ciale recherche in het leven geroe pen. Premier Nguyen Cao Ky heeft ,1e openbare terechtstelling van verscheidene oorlogsproflteurs en zwarthandelaars gelast. In juli vo rig jaar heeft hij dat ook al eens gedaan, maar toen gelastte hij de executie op het laatste ogenblik af. De regering van de Westduitse deelstaat Rijnland-Palts heeft in overleg met het federale ministe rie van binnenlandse zaken de plaatselijke afdeling van de „Stahlhelm" in Bergzabern, een stadje met ongeveer vierduizend inwoners, verboden. Op de op- riehtingsbijeenkomst van de af deling waren nazistische stellin gen verkondigd. Het hoofdbestuur van de ver eniging van voormalige Duitse frontsoldaten die ongeveer 2.000 leden telt, had zich al van de be trokken uitlatingen gedistan- cieerd. Wegens diverse strafbare fei ten, inhoudende ontduiking van omzetbelasting, inkomstenbelas ting en accijns op suiker, heeft de rechtbank in Arnhem 'de 37- jarige handelaar A. W. H. V. uit Lienden, tegen wie zeven maan den gevangenisstraf waarvan drie maanden voorwaardelijk, en ƒ25.000 boete was geëist, ver oordeeld tot drie maanden voor waardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar en 10.000 boete. De handelaar wordt ervan verdacht in de jaren 1962 en 1963 180.000 ton suiker, zoge naamde kuilo, bestemd voor de conservering van gras, als ac cijnsvrije suiker en dextrose aan fabrieken van suikergoed te hebben verkocht. Hij liet vooral de kuilo „schonen", dat wil zeg gen hij maakte het denature- ringsproces ongedaan. Op deze wijze zou hij voor twee ton aan accijns hebben ontdoken. Bo vendien zou hij de staat hebben benadeeld voor ƒ58.000 aan in komsten- en omzetbelasting. Na de nog steeds onopgeloste moord op hun 34-jarige collega Albert de Leener heeft de Brus selse politie dinsdag gedreigd met een staking indien geen maatregelen worden genomen ter grotere bescherming van het politie-apparaat. De politiemannen van de Bel gische hoofdstad eisen, dat voor taan patrouilles of bewakings opdrachten door minstens twee man worden uitgevoerd. Even eens wordt geëist, dat binnen drie maanden de bewapening van de politie wordt gemoderniseerd. De daders van de moord op agent De Leener, de tweede po litieman die de afgelopen twee maanden het slachtoffer is ge worden van zijn plicht, bevinden zich nog' steeds op vrije voeten. Berichten uit Luxemburg, dat daar twee gangsters werden aan gehouden, zijn in Brussel niet bevestigd. De politie heeft een diepgaand onderzoek ingesteld naar een tweetal auto's, die maandag in de duinen aan de Belgische kust werden gevonden. Het wordt nog steeds mogelijk geacht, dat één van deze gedeeltelijk uitgebran de wagens door de bende werd gebruikt om het lijk van de neergeschoten politieman te ont voeren. Bedekt met schuim ligt het wrak van de straaltrainer waarmee de Amerikaanse ruimtevaarders See en Basset verongelukten, bij het gebouw van de McOonnel-vlieg- fabriek in St. Louis waar het de noodlottige landing maakte. De omstreden uitzending var» „Zo is het toevallig ook nog eens een keer" heeft niet alleen ge leid tot verschillende reacties in de dagbladpers en in de opinie bladen, maar die reacties komen o.m. ook tot uiting op de bij strookjes behorende bij de giro stortingen ten bate van het hu welijksgeschenk voor prinses Beatrix met de heer Claus von Amsberg. Op giro-nummer 25 ten name van het actie-comité huwelijks geschenk worden thans per dag gemiddeld 2500 giro-stortingen ontvangen en alleen al over de giro ontvangt men voor het ge schenk per dag een bedrag van meer dan een halve tori. De totale opbrengst tot dusver be draagt thans meer dan 700.000, „Laster en kwaadsprekendhfiid zijn vonken, die als men ze niet uitblaast vanzelf uitgaan". Dit citaat van Boerhaave werd aangetroffen op een van de ont vangen bij-strookjes. Een gift van tien gulden ging vergezeld van de opmerking, $at de stor ting mede gezien dient te worden als een vurig protest" tegen de Vara-uitzending „Zo is het". Bij de binnengekomen giro-stortin gen is er een aantal, waarbij reeds eerder gedane stortingen worden verdubbeld, als reactie op de gewraakte uitzending. „Voor vergroting van het geluk van de kroonprinses, ook al wordt dit geluk opzettelijk vergald door de reactie. Vara-nozems", aldus een andere Een storting van tien gulden, zo blijkt uit het bij-strookje, werd geschonken door iemand, die „aanvankelijk niet enthousiast voor het huwelijk", was, doch „de uitzending van de Vara heeft ons zo verontwaardigd, dat wij niet willen achterblijven en ons daar door bij die troep zouden scha ren". Een andere reactie luidt „laat de Vara maar varen, wij kunnen het toch wel klaren", zo blijkt uit mededelingen van het secretari aat van het actie-comité. Het tweede-kamerlid ir. Van Dis (SGP) heeft er schriftelijk bij de minister van cultuur, re creatie en maatschappelijk werk op aangedrongen dat de aantij ging in het „Vara-TV-program- ma „Zo is het...", als zou hij in het blad „De Banier" op 18 mei 1940 tot samenwerking met de Duitsers hebben opgeroepen, wordt herroepen en dat herhaling van dergelijke insinuaties wordt voorkomen. Het kamerlid vraagt de minister om een onderzoek en voorts om maatregelen ter voor koming van insinuaties jegens anderen, onder wie leden van het koninklijk huis. Aan het 24-Oktoberplein in Utrecht zal over ongeveer twee en een half jaar het (tot nu toe) hoogste woongebouw van Neder land staan. De Utrechtse wet houder van openbare werken en volkshuisvesting, de heer T. Hartevelt, heeft er de eerste (of om precies te zijn de 36ste) van de 300 twaalf meter lange beton- palen in de grond geheid. Aannemer van het projekt is Bredero's bouwbedrijf Neder land N.V. te Utrecht, opdracht geefster de Nationale Levens- verzekeringbank in Rotterdam. Het gebouw is ontworpen door het architectenbureau ir Harry Hefkens. Het omvat een sou terrain, ongeveer 3000 vierkante meter kantoorruimten in drie bouwlagen met daar bovenop 102 drie- en vierkamer-wonin- £en, verspreid over zeventien bouwlagen. De totale hoogte wordt 66 meter. De 102 woningen worden ge realiseerd in de premie-B sec tor. Het gebouw heeft als hoofd vorm een sokkel van 48 bij 34 meter. De „woonpaal" van 31 bij 21 meter in het midden heeft 18 bouwlagen, waarvan de on derste eveneens voor kantoren is bestemd. Hoofdentrees, souterrain en begane grond zijn zo ingedeeld, dat het kantoorpersoneel geen toegang heeft ot het woonge deelte en de flatbewoners niet tot de kantoren. In het gebouw komen twee snelle achtpersoons- liften, vuilstortkokers en cen trale verwarming. Het krijgt ook dubbele beglazing, mechanische ventilatie voor toiletten en dou ches, huistelefoons en een cen traal antennesysteem.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 4