PROVINCIAAL MBBENS Verpleegsters- droom 95 Marktberichten BEURSOVERZICHT Een kwaliteit als de beste en tóch cent JAVAANSE JONGENS Kerkdiensten vlaggen de pittige zware shag Lezers die schrijven DE VRIJE ZEEUW Terneuzen Aardenburg Breskens Hoek Oostburg Othene Sluis IJzendijke Zaamsla^ Proef hoe pittig van smaak Merk hoe mild van rook Probeer direkt 'n pakje! Voetbal Pagina 2 Woensdag 2 maart 1966 Bedrijfsongeval met dodelijke afloop Maandagmiddag zijn twee Bel gische constructie-arbeiders, in dienst bij de firma Mercantile uit Antwerpen, op het fabriekscom plex van de DOW Chemical in de N ie uw- N euzen polder door een omvallende kraan getroffen. De 35-jarige Belg F. van Hooydonck uit Hoboken werd daarbij levensgevaarlijk gewond. Hij is maandagavond in het Ju- iianaziekenhuis aan zijn verwon dingen overleden. De vader van het slachtoffer, de 56-jarige L. van Hooydonck, werd eveneens ïaar het ziekenhuis overgebracht. Vader en zoon waren op het moment van het ongeluk bezig net constructiewerkzaamheden, toen door onopgehelderde oor- taak de kraan waaraan een zwa re last was bevestigd, voorover wel. Been gebroken Dinsdagmiddag om ongeveer riwart voor een stak nabij de lagere technische school de 14- jarige M. de R. uit Hoek, leerling van de l.t.s., van achter een ge parkeerd staande auto de Axelse- straat over en werd daarbij ge grepen door een auto, bestuurd door de heer E. P. A. M. B. uit St. Jansteen. De scholier brak een been en werd ter verpleging opgenomen in het Juliana-ziekenhuis. C.H.-kamerfractie naar Zeeuws-Vlaanderen Men deelt ons mede dat de ka merfractie van de C.H.U. op 17 en 18 maart a.s. een bezoek zal bren gen aan Zeeland, waarbij Zeeuws- Vlaanderen mede in het middel punt der belangstelling zal staan. Op donderdag 17 maart wor den de kamerleden des middags ontvangen in het gebouw van de waterleidingmaatschappij, waar de directeur ir. Dikötter een uit- ;enzetiing zal geven over de zoet watervoorziening. Na het bezoek aan de spaarbekkens in de Braak man volgt een rondrit, die wordt besloten met een bezichtiging van het DOW-complex. De kamer van koophandel ont vangt de volksvertegenwoordi gers later in hotel Rotterdam. Vrijdagmorgen 18 maart wor den de kamerleden ontvangen op het stadhuis van Terneuzen, waar aurgemeester Rijpstra de ontwik kelingsgang van Terneuzen zal toelichten. In de loop van de dag reist het gezelschap door naar Goes en Middelburg. Doctoraal examen De heer J. van der Brugge. In specteur van 's rijks belastingen en leraar aan de Terneuzense muziekschool, is gisteren aan de satholieke economische hoge school te Tilburg geslaagd voor iet doctoraal examen Nederlands 'echt (fiscaal-juridische studie richting). De heer Van der Brugge is de eerste inwoner van de provincie Zeeland die aan een Nederlands Instituut voor hoger onderwijs de opleiding in deze nieuwe stu dierichting heeft voltooid. Vergadering gemeenteraad Tijdens een spoedeisende zit ting van de gemeenteraad' van Aardenburg werd het college van B. en W. gemachtigd over te gaan tot onderhandse aanbesteding en gunning voor de bouw van een gymnastieklokaal op het daartoe bestemde terrein aan de St. Bavo- straat. Daar een en ander tijdig ral moeten worden afgewikkeld om de bouwvergunning in han den te krijgen, moest deze spoed eisende zitting worden gehouden. Het ontwerp is opgedragen aan architect J. P. Loonen te Bres- kens. Op de begroting 1966 is een uitgaafpost voor volksfeesten uit getrokken aan 500. Dit bedrag werd verdubbeld in verband met het a.s. huwelijk van prinses Beatrix. Propaganda Roode Kruis De Roode Kruis-afdeling West- Zeeuws-Vlaanderen heeft in „De Uitkomst" een propaganda-avond gehouden, welke druk werd be zocht. De heer M. Koste gaf een uit eenzetting van het Roode Kruis werk. Hij spoorde de aanwezigen aan donor te worden. Eerst werd een film gedraaid over de internationale hulpverle ning. Na de pauze werd de film „Gods Geuzen" naar het gelijk namige boek van Jan de Hartog vertoond. Raadsvergadering De raad der gemeente Bres- Kens vergaderde onder voorzit terschap van burgemeester Eek hout. Afwezig waren de heren De Kruijter en De Jonge. Naar aanleiding van het defi nitieve mantelcontract voor de ratiobouw vroeg de heer Ver gouwe aandacht voor de voorzie ning van elektrisch licht in de schuurtjes. De toekomstige be woners zullen dit zeker op prijs stellen. Wethouder Zegers zei dat hij deze kwestie onder de aandacht van het bouwteam zou brengen. Hij wees er echter wel op dat het aanbrengen van licht in de schuurtjes een huurverhoging tot gevolg zou kunnen hebben. Van het bestuur „Het Jeugd honk" was een verzoek binnen gekomen om de subsidie van 600 te verhogen tot f 850. Ge zien de plaats die „Het Jeugd honk" inneemt in het kader van het jeugdwerk stelden B. en W. voor met ingang van januari 1966 een subsidie te verlenen, gelijk aan de opbrengsten van de in de begroting vermelde pos ten „opbrengst gebruikt speel materiaal" en „opbrengst bijzon dere ontspanningsavonden,, met een minimum van 600 en een maximum van 850. De heer Luteijn meende dat dit een stimulans zou betekenen voor de opbrengsten. De heer Cambier informeerde of dit volgens de rijksregeling wordt toegepast. Wethouder Van der Hooft zei dat, wanneer men de rijksrege ling gaat toepassen, men over gediplomeerde jeugdleiders moet kunnen beschikken. Zonder hoofdelijke stemming ging men met het voorstel ak koord. Het presentiegeld voor de leden van het stembureau zal worden verhoogd tot f 30 per lid per verkiezingsdag. Besloten werd toe te treden tot de raad der Europese ge meenten. De contributie be draagt 1 cent per inwoner. De Oranjevereniging kreeg een subsidie van 1100 ter ge legenheid van het a.s. huwelijk van prinses Beatrix voor het organiseren van diverse feeste lijkheden. Met 9 stemmen werd burge meester Eekhout benoemd tot gemeentelijk vertegenwoordiger in de stichting Zeeuws-Vlaams Borgstellingsfonds voor een periode van 3 jaar. Aan het bouwfonds voor Nederlandse gemeenten werd op tie gegeven op een perceel bouw terrein in de Rozenstraat voor de bouw van 7 woningen. De commissie van advies alge mene bijstandswet voor West Zeeuws-Vlaanderen krijgt 12% cent per inwoner als bijdrage in de kosten. Waterschap „De Verenigde Braakmanpolders" De dijkgraaf van 't waterschap „Verenigde Braakmanpolders" heeft de gezworenen en hoofdin gelanden van het waterschap op geroepen voor een algemene ver gadering op vrijdagmiddag 4 maart a.s. in ,,'s Lands Welvaren" te Hoek. Aan de orde komen de volgen de punten van behandeling: Voorstel tot het aangaan van een vaste geldlening groot ƒ300.000 bij de Nederlandse Waterschaps- bank N.V.; voorstel tot het aan gaan van een rekening-courant overeenkomst met de Coöp. Boe renleenbank te Philippine; voor stel tot het verhogen van 't reke ning-courant-krediet bij de Coöp. Boerenleenbank „Terneuzen" (Raiffeisenbank)voorstel in zake verkoop van een perceeltje erfpachtgrond te Hoek aan mevr. G. Muller te Keulen (D); voor stel tot het overdragen van de be voegdheden, genoemd in artikel 115, par. 1 sub e van het regle ment voor het waterschap „De verenigde Braakmanpolders" aan het dagelijks bestuur; voorstel tot het treffen van bezoldigings maatregelen per 1 januari 1966 ten behoeve van het in dienst zijnde personeel; voorstel tot ope ning in de staat van waterleidin gen van een gedeelte sloot in de voormalige Loven- en Willems kerkepolder. Concert In het Ledeltheater gaf de vereniging voor instrumentale muziek uit Middelburg een con cert onder leiding van dirigent Jan Out. Als solist trad op George van Renesse (piano). Deze kreeg zulk een applaus dat er een toegift volgde. Het orkest bracht werk ten gehore van Rossini, Mozart, Groeg en Tschaikovski. Districtsoefenavond E. H. B. O. In de H.B.S. „Sint Eloy" werd een districtsoefenavond gehouden waaraan werd deelgenomen door afdelingen uit Sluis, Oostburg, Zuidzande, IJzendijke, Breskens en Hoofdplaat, in totaal 80 deel nemers. De heer A. Verbraak, voorzitter van de afdeling Oost burg, kon o.m. welkom heten de doktoren G. U. M. de Bruyckere uit Oostburg. F. B. Heberleyn uit Oostburg en J. W. Beek uit Zuid zande. De oefeningen werden van commentaar voorzien door dok ter De Bruyckere, geassisteerd door dokter Beek. Na afloop van de geslaagde oefenavond wees dokter De Bruyckere op het grote belang van een goed georgani seerde hulpverlening. Men is er niet alleen met het diplomabezit doch moet zijn kennis aan de pr aktijk kunnen toetsen. Ook is het van belang dat nog een groter aantal ingezetenen zich gaat interesseren voor het E.H.B.O.-werk. Aan de afdeling IJzendijke werd dank gebracht voor het beschikbaar stellen van de mond-op-mond beademings- pop. Uitslag kaartavond Aan de zaterdagavond te Othene gehouden kaartwedstrijd namen niet minder dan 50 spelers deel. Dit is vermoedelijk toe te schrijven aan de mooie prijzen die er regel matig te winnen zijn. De uitslag was als volgt: le prijs Joh. van Dixhoorn; 2e pr. J. Willemsen; 3e pr. C. v. d. Broe- ke; 4e pr. W. de Zeeuw; 5e pr. C. de Vos (Gr.); 6e pr. A. Dees; 7e pr. Joh. de Visser (Gr.; 8e pr. J. de Braai; 9e pr. J. Eekman; 10e pr. C. Schoonakker; 11e pr. jac. Corne- lissen en 12e pr. Jac. de Bruijne. (Gr. Griete) Plattelandsvrouwen vergaderden In hotel „Wilhelmina" hield de plaatselijke afdeling van de bond van plattelandsvrouwen de jaarvergadering onder leiding van mevr. A. Lakode Hullu uit Cadzand. Mevr. C. E. van Oor schotWeber trad af als secre taresse. Onder dankzegging voor het vele verrichte werk bood de voorzitster bloemen aan. Zij werd vervangen door mej. C. Dusarduyn. Mej. A. A. C. A. Metz bracht het finacieel verslag uit. Enige dames verklaarden zich bereid om op huisbezoek te gaan met het oog op het a.s. be volkingsonderzoek op t.b.c. Het huishoudelijk gedeelte werd af gewisseld met een causerie van mej. A. v. d. Leeden over het wel en wee rond de t.v. Deze causerie gaf aanleiding tot een levendige discussie. Oprichting voetbalclub In café „Oud Sluis" werd een voetbalclub opgericht die het vol gend seizoen mee zal spelen in de afdeling Zeeland, zaterdagmid dagcompetitie. De club zal de naam dragen FC Sluis en de kleuren zijn rood-wit met witte hoek. De shirts zullen beschik baar worden gesteld door een plaatselijk textielbedrijf. Het bestur werd als volgt sa mengesteld: J. Bakker voorzitter, W. Spee, secretaris, T. Batselaere, penningmeester, W. Groosman, 2e voorzitter, B. Balzani, 2e pen ningmeester en G. M. van Wes ten, 2e secretaris. Als trainer is beschikbaar de heer D. M. van Westen, gediplomeerd trainer van de K.N.V.B. De jeugdcommissie bestaat uit de heren C. Driessens, P. Jansen en A. Ghijsels. Gemeenteraad Op voorstel van B. en W. zal voor de raadsleden in functie een ongevallenverzekering worden ge sloten voor een gezamenlijke jaar premie van 87,50. De vergoeding voor de bijzonde re scholen wordt vastgesteld op 75 per leerling. Besloten wordt aan de heer A. P. F. de Koek te Lams waarde bouwgrond aan de Sint Sebastiaan- straat te verkopen tegen een voor lopig vast te stellen prijs van 21,50 per m2. De voorzitter deelt mede dat met de bouw van negen bejaardenwo ningen aan de Zuidstraat zal wor den begonnen. Deze woningen zul len centraal worden verwarmd. Op een vraag van de heer J. Ch. Cornelis wanneer met de bouw van de ratiowoningen zal worden be gonnen, deelt de voorzitter mede dat dit ongeveer begin augustus zal zijn. De heer Van C'adsand vraagt of er mensen zijn voor het bewonen van deze ratiowoningen. De voorzitter zegt dat deze be stemd zijn voor jonge gezinnen. De heer A. Salomé vraagt wan neer de o.l. school wordt geschil derd. De voorzitter zegt dat dit reeds enige tijd geleden is aangevraagd. De heer Cornelis wiist ook op de verveloze huizen in het Bolwerk. De voorzitter zegt dat ze ook van binnen verveloos zijn. Hij heeft hierover reeds een onderhoud ge had met de woningbouwvereniging. T eraardebestelling Dinsdagmiddag werd in alle eenvoud op de begraafplaats al hier ter aarde besteld het stoffe lijk overschot van wijlen de heer A. D. Kaijser, medewerker aan „De Vrije Zeeuw" met wie wij jarenlang hebben samengewerkt. Na een rouwdienst ten huize van de overledene door ds. Becht werd hij aan de geopende groeve in grote dankbaarheid herdacht door de adjunct-directeur van de N.V., de heer P. J. van de Sande, waarna ds. Becht de plechtigheid besloot met het lezen van psalm 121 en gebed. Tot slot dankte de dochter van de overledene voor de laatste eer haar vader bewezen. OOST ZEEUWS-VLAANDEREN DONDERDAG 3 MAART OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30 uur, 14 uur en 18 uur: Ds. de Reuver (dankdag v. h. gewas). CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 2.30 uur en 19.00 uur: Ds, P. Sneep (biddag). GEREF. GEMEENTE (Syn.) Terneuzen: 14.30 uur en 19.00 uur: Student v. Vliet van Den Haag. Axel: 15 uur en 19 uur: Ds. J. C. Weststrate van Meliskerke (bid dag). (Adv.) DOOR LILIAN WOODWARD 8) „Maar maar hoe kende u mij? Ik ik..." „Verleden jaar Kerstmis ben ik in het zusterhuis van het St. Ja- cob-ziekenhuis geweest. Ik heb er even rondgekeken om de di rectrice een plezier te doen. Ik zag u voorbijdansen met een van de internen en heb uw naam ge vraagd. Misschien weet u het niet, maar u ziet er nogal apart uit. In ieder geval heb ik uw ge zicht heel goed onthouden. Ik ge loof ook dat u gisteren dienst had toen ik in het ziekenhuis ope reerde." Haar hart bonsde. Snel zei ze: „U zegt dat u mijn hulp nodig hebt. Ik begrijp u niet." Zijn stem was hard en duide lijk toen hij sprak. „Ik ben uit Engeland gekomen om signor Tellini te bezoeken, die op Patula woont. Hij heeft een paar dagen geleden een heel ernstige hart aanval gehad en zijn dokter heeft me geroepen. Ik heb hem onder zocht en ik ben er zeker van dat hij dood gaat als we hem niet binnen vierentwintig uur opere ren. Er is geen tijd meer om hem naar het vasteland te vervoeren, naar een ziekenhuis, ook al zou hij de reis kunnen verduren, wat ik betwijfel. U bent een gediplo meerd verpleegster er. wat be langrijker is, ervaren in opera ties." „Maar maar..." De pientere grijze ogen namen haar heel goed op. „Het leven van een mens staat op het spel, zuster," mompelde David Blake. Zevermande zich en keek hem recht in de ogen. „Ik neem aan dat u wilt dat ik me klaar maak?" vroeg ze. Bij die woorden van Janice deed David Blake een stap voor uit. Zijn grijze ogen lichtten van opluchting. „Ik was ervan overtuigd dat u het zo zou opvatten, zuster," zei hij, „Ik weet dat ik heel veel van u vraag nu u juist begonnen was aan een welverdiende vakantie. Maar mijn patiënt heeft ons bei den nodig." Janice draaide zich om. „Ik ben in een paar minuten terug," zei ze en liep snel naar boven. In een kamertje met zijn beto verend uitzicht op de pijnbomen en de zee pakte Janice haar kof fers weer, met gemengde gevoe lens. Ze dacht eraan met hoe veel opgewonden verwachting ze een paar uren tevoren de jurken in de hoge donkere kast had ge hangen en haar ondergoed in de oude mahoniehouten ladenkast had gelegd. Nu was haar vakan tie geëindigd terwijl die nauwe lijks begonnen was. Als morgen de zon scheen, zou zij in een zie kenkamer zitten. De eerste week zou haar enige vrije tijd besteed worden aan slapen en kleine wandelingetjes voor wat frisse lucht. Ze zuchtte, tilde haar koffer van het bed en ging naar bene den. Ze zou zelfs niet eens de vol doening hebben dat David Blake samen met haar op Patula was. Hij zou het druk hebben. En zo dra de operatie afgelopen zou zijn, zou hij naar Engeland terug- Tegenstanders van huwelijk voor de rechter De officier van justitie bij de rechtbank in Almelo heeft gis teren tegen de 26-jarige G. P. uit Amsterdam en de 19-jarige R. A. de J. uit Klazienaveen, beiden journalist, een voorwaar delijke straf van een maand ge vangenis geëist, omdat zij in de nacht van 11 op 12 november op een muur van het gemeentehuis te Enschede en op een etalage ruit met witte verf de woorden Claus en Beatrix hadden ge schilderd, doch Claus met dub bele s en de x van Beatrix in de vorm van een hakenkruis. Bovendien eiste de officier dat de verdachten 489,schade vergoeding zullen betalen voor de kosten, die de gemeente En schede had moeten maken om de verf van het gemeentehuis te laten verwijderen. De verdachten verklaarden niet de bedoeling te hebben ge had te beledigen, doch slechts om hun afkeuring van het huwe lijk tussen prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg te demonstreren. VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden in totaal aangevoerd 4506 dieren, zijnde 225 slachtrunderen; 745 gebruiksvee; 287 vette kalve ren; 285 graskalveren; 2794 nuch tere kalveren; 29 paarden; 2 veu lens; 113 schapen of lammeren; 14 weidelammeren; 12 bokken of gei ten. De noteringen waren als volgt: Slachtrunderen: extra-kwaliteit ƒ4,25—ƒ4,65, le kwal. ƒ3,90— ƒ4,15, 2e kwal. f3,45— ƒ3,75, 3e kwal. 3,253,40; Vette kalve ren: extra-kwal. 2.602,70, le kwal. 2,402,60, 2e kwal. f 2,20 2,30, 3e kwal. ƒ2,10—ƒ2,20; Stieren 3,904,35; Worstkoeien 3,103,35; Slachtpaarden ƒ3— 3,50. Alles per kg. Kalf- en melkkoeien 1050 1450; Vare koeien ƒ9001175; Vaarzen 800950; Pinken 600 7,25; Graskalveren 400 575; Nuchtere kalveren 130 140; Mestkalveren 60—-ƒ 120; Schapen 80100; Lammeren 85105. Alles per stuk. Overzicht: Slachtrunderen: aan voer iets ruimer, handel zeer Kalm met prijzen als maandag; Kalf- en melkkoeien: groter aanvoer, han del lui en vooral niet hoger in prijs; Vare koeien: aanvoer iets ruimer, handel stil en onveranderde prij zen; Vaarzen en pinken: tamelijke aanvoer, handel stroef, prijzen met moeite te handhaven; Graskalve ren: iets meer aanvoer, trage nan- del en vooral niet hoger in prijs; Vette kalveren: aanvoer groter, handel flauw met afbrokkelende prijzen; Nuchtere kalveren: grote aanvoer, matige handel en terug lopende prijzen: Slachtpaarden: aanvoer ruimer, kalme handel en onveranderde prijzen; Schapen en lammeren: aanvoer als vorige week, tamelijke handel en prijs houdend. (Adv.) ONGEANIMEERDE MARKT De internationale waarden hebben zich ook dinsdag bij de opening niet aan koersdalingen kunnen onttrekken, dit hoofd zakelijk door wat Amerikaans aanbod dat in een praktisch lege markt terechtkwam. Vooral Uni lever moest hieronder lijden bij een notering op 108 tegen maan dag als slotprijs 109,85. Kon. Olie was lager op 154,70 (155,0). Philips ging twintig cent omlaag tot 119,20. Een deel neming van het Philipsconcern in de Consolidated Industries in Amerika heeft over 1965 een re cordwinst behaald. A.K.U. brok kelde verder af tot 358%, even als Hoogovens tot 437 (439) als adviesprijs. Het hoge rentepeil voor de obligaties houdt vele ko pers uit de aandelenmarkt. Een negatief punt was dat de Nederlandse hoofdfondsen maan dag in Wallstreet ca. dollar la ger sloten. K.L.M. was op de Newyorkse beurs favoriet met een koersstijging van liefst 7% dollar. Vanzelfsprekend kwam er voor dit fonds in Amsterdam een hogere advieskoers van ƒ356 uit de bus tegen maandag als ge dane koers 335. Later op de middag stapten moedige kopers in de markt. Toen bleek dat het Amerikaanse aanbod was opge droogd. Philips steeg daardoor tot 119,90, Unilever tot 108,60 en Kon. Olie tot 115,30. Hierdoor kwamen Philips en Kon. Olie CARNAVAL EN HERINDELING Als vaste Trneuzense bezoe ker aan het jaarlijkse carnaval valt mij steeds de prettige sfeer op bij de manier waarop de Sas- senaars hun carnaval vieren. Dit jaar viel mij echter ook de ver ontruste toon op bij enkele speeches van prins Carnaval; Nozemius de 5e. Deze prins Car naval is zijn nozemjaren reeds ontgroeid en als gedegen huisva der zijn zijn woorden ernstig ge noeg om hierop in te gaan. Als ik zijn woorden goed heb begrepen, is hij en zijn de Sassenaars bang voor de af schaffing van hun carnaval (en van bepaalde zondagsfacilitei ten) als de geplande herindeling doorgaat. Ik meen dat deze angst keren. Want hij moest niet alleen om zijn praktijk denken, maar volgens de kranten zou hij over enkele dagen in het huwelijk treden. Ze zou hem waarschijnlijk niet meer zien voor hij van de huwelijksreis terugkwam en zij zelf weer in het St. Jacoh Zieken huis was. Haar kostbare vakantie zou dan voorbij zijn... Hij wachtte in de hal. Zonder iets te zeggen, nam hij haar kof fer over. Toen ze naar buiten gin gen, verscheen signora Tellier. „Het spijt me dat u weggaat," zei ze tegen Janice. „Ik heb het zakelijk al met me vrouw geregeld," zei (David Blake haastig. „Zij zal er geen nadeel van ondervinden dat u zo spoedig uw kamer moest ontruimen." Janice stak haar hand uit. „Tot ziens," zei ze, „Ik hoop dat mijn volgende bezoek aan Femosa gelukkiger zal aflopen." „Voor signor Tellini is het een geluk dat u hier bent," zei de oude vrouw. Ze stond in de deuropening en wuifde hen achterna toen ze de steile straat naar de haven aflie pen. De duisternis viel in. Een duis- trenis die geladen was met bloe mengeur. Van de zee kwam een warm briesje. De opkomende maan gaf het kalme water een zilverig schijnsel. Het leek wel 'n smal paadje dat de weg wees naar de donkere massa aan de horizon, die Patula was. (Wordt vervolgd.) bij veel mensen in Sas van Gent leeft en ik ben met hen van me ning dat hierdoor de herindeling wel in een kwaad daglicht zou worden geplaatst. Ik geloof ech ter ook dat deze angst ongegrond is, want het zou te gek zijn, dat mensen in Terneuzen 't Sasse carneval zouden gaan afschaffen. Bij een goede herindeling van de gemeente Terneuzen zullen de verschillende plaatsen in die ge meente zelf moeten kunnen be slissen wat zij in hun plaats wil len hebben en wat niet. Indien Sas van Gent carnaval wil vie ren en de winkels op zondag open stellen, best. Indien Zaam slag en Axel zondags gesloten willen zijn, ook goed. Het moet niet zo zijn dat de ene plaats zijn wil aan de andere gaat op leggen en ik geloof dat de ge meenteraad die dan gekozen zal worden, realistisch genoeg zal zijn om iedere plaats het zijne te geven. Gok uit Sas van Gent zul len er dan gemeenteraadsleden in de Terneuzense raad komen en die raad zal mans genoeg zijn om iedereen het zijne te geven: Sas vat} Gent zijn carnaval en zijn winkelopenstelling, Axel zijn koopavond, Terneuzen zijn expansie enz. Bovendien, prins Carnaval, veel mensen in Terneuzen willen helpen bij het behmoud van uw carnaval. Wij zijn niet afgunstig op u als carnavalsplaats, want wij KUNNEN in Terneuzen zelf geen carnaval vieren en wij ko men zelf te graag naar u toe. EEN TERNEUZENSE CARNAVALSVIERDER MILITAIR TIJDENS OEFENING VERONGELUKT De 22-jarige dienstplichtige sol daat H. Meijer uit Lekkum (gem. Leeuwarden) is dinsdagmorgen om het leven gekomen, toen de jeep waarin hij meereed, op de Veghelsedijk in Uden van de weg raakte en tegen een boom reed. Het ongeluk gebeurde omstreeks zes uur des ochtends tijdens een oefening die in de omgeving van Veghel werd gehouden. Soldaat Meijer behoorde tot het 45e pant«erinfanterie-bataljon uit Steenwijk. De marechaussee stelt een on derzoek in naar de toedracht van het ongeluk. nog boven het voorgaande slot- niveau. De geringe omzetten in de hoofdfondsen blijven echter voortduren. De scheepvaartsector zette de nieuwe maand kalm in. Aanvan kelijk leverde de dividendverho ging van de K.P.M. een twee punten lagere koers op met een verhandeling op 198. Later ech ter steeg de koers tot 201. De K.P.M. declareert een dividend van elf (9) pet. Ook Scheepvaart- Unie kon zich verbeteren. Daar entegen brokkelde Kon. Boot verder af. De staatsfondsenmarkt was prijshoudend. In de lokale afdelingen werd Wyers ex 20 pet dividend en ex 20 pet Stock geadviseerd op 460 tegen maandag 575 cum dividend en cum Stock zodat dit fonds weinig veranderde. Gisteren werden de 6% pet 8- jarige obligaties Nationale Bank voor middellang krediet geïntro duceerd en verhandeld op 100 pet. De belangstelling was bevre digend. Nabeurskoersen A.K.U.: (360,75) Hoogovens: (442,00) Kon. Olie: 145.50—154.80 (154.90) Philips: 118.80—119.70 (119.70) Unilver: 108.00—108.70 (108.70) K.L.M.4» (355.00) Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, vandaag gel dend in Amsterdam, luiden: Engels pond 10.0910.19 Amerikaanse dollar 3.603.64 Canadese dollar 3.33'/23.38V2 Belgische frank 100) 7.157.20 Franse frank (100) 73.70—74.20 Zwitserse frank (100) 83.30—83.80 Duitse mark (100) 89.9590.45 Italiaanse lire (10.000) 57.00—59.00 Zweedse kroon (100) 69.70—70.60 Deense kroon (100) 52.0053.00 Noorse kroon (100) 50.2051.20 Oostenrijkse schilling (100) 13.99—14.09 Portugese escudo (100) 12.57Va12.72'A Spaanse peseta (100 gr. coup.) 5.94—6.0P Wegenbouwwerken met stagnatie bedreigd Naar het ministerie van ver keer en waterstaat mededeelt zijn bij de uitvoering van het programma van wegenbouwwer ken die dit jaar worden aanbe steed, moeilijkheden opgetreden, daar de reeds in uitvoering zijn de werken in totaal aanzienlijk meer geld vereisen dan in vori ge jaren bij het opmaken van de plannen werd aangenomen. Diverse werken zullen, afge zien van de stijgende kosten van de lonen, materialen en trans port kostbaarder worden door dat aansluitingen en knooppun ten tengevolge van de explosieve ontwikkeling van het verkeer ingewikkelder moeten worden uitgevoerd. Daarnaast vergt ook de grondaankoop voortdurend hogere bedragen. Tengevolge van een en ander is het niet zeker dat binnen de begroting van het rijkswegenfonds alle dit jaar nog aan te besteden wer ken, nodig voor de voortgang van reeds in vorige jaren in uitvoer genomen plannen, zon- dr beperking zullen worden uit gevoerd. HONVED—LIVERPOOL 0-0 De dinsdag te Boedapest ge speelde wedstrijd tussen Honved en Liverpool voor de kwartfina les van het toernooi om de Euro pese beker voor nationale beker winnaars is geëindigd in een ge lijkspel: 0—0,

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 2