Ajax verspeelde een punt SE SPORTT0T0 Ren nies II Verlies voor RKVVU en Terneuzen Terneuzense Boys verliest, Hoek wint en Breskens aan de leiding mm Maandag 28 februari dinsdag 1 maart 1966 DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 Hij is lekker BRIDGE AJAX-MVV 1-1 9. Nuninga 1—0; 67. Brinkhuis 1—1. Toeschouwers: 18.000. De vertegenwoordigers van de Spaanse voetbalbond, die zon dagmiddag naar de toekomstige Sparringparner van het Spaanse elftal voor de wereldkampioen schappen (Ajax speelt op 12 juni in Madrid) zijn komen kij ken, hebben geen beste indruk meegenomen. De leiders van de eredivisie speelden een slechte wedstrijd tegen MVV, dat met een 11 gelijk spel bijzonder te vreden was. Het rommelde over alle linies bij Ajax maar vooral Prins en Muller hadden slechte dag. Toch leek Ajax nog snel naar een winnende voorsprong te zullen doorstoten toen Nuninga na ne gen minuten een bekeken trek- bal van Piet Keizer in de tou wen joeg en de aanvalsgolf van de Amsterdammers haast niet te stuiten was. Maar nadat Muller van dichtbij het houtwerk had gebombardeerd en Nuninga en Groot uit een scrimmage ai venmin de stand hadden kunnen verhogen vervielen de Ajacieden in te solistisch werk, een kolfje naar de hand van spil Haenen en doelman Koerver, ook in de tweede helft de grote mannen in de MVV-defensie. Vooral na dat in de 67ste minuut Brink huis uit een pass van Brokamp een verdedigingsfout van de Amsterdamse achterhoede in cluis Bals.had afgestraft vormde dit tweetal de ziel van de ver sterkte Maastrichtse muur, waar tegen een wakker geschud Ajax tevergeefs beukte. FEIJENOORD— TELSTAR 2-1 24. Clement 0—1; 62. Bild 1—1; 64. Van der Wall 21. Toeschouwers; 36.000. Dee voetbalhonger bleek niet groot bij FeijenoordTelstar, niet bij de geïnteresseerden, noch bij de spelers, want het was slecht, bar slecht wat de favo rieten ten beste gaven. Er was geen enkele'lijn in de aanval, ter wijl de uit vorm zijnde midden linie geen enkele steun verschaf te. Telstar, al evenmin groots en even tempoloos, profiteerde daar in elk geval van door op het middenveld te overheersen, Het openingsdoelpunt van Cle ment kwam dan ook niet eens als een verrassing. Was Telstar op dezelfde wijze doorgegaan dan had de strijd misschien een ander verloop gekregen. Voorlopig miste Feijenoord de macht om hierover profijt te trekken, maar tenslotte misten de regelmatig terugkerende fluitconcerten hun uitwerking niet. Feijenoord begon vijf minu ten te voetballen, genoeg om de score om te "buigen naar 21. Daarna werd alles weer zoute loos als voorheen. F.C. TWENTE- GO AHEAD 3-1 11. Kohn 1—0; 57. Kohn 2—0; 60. De Vries 30; 65. Boekestein 3—1. Toeschouwers: 8.500. Zonder zich tot het uiterste te behoeven inspannen heeft F.C. Twente de opmars van Go Ahead naar de kopgroep van de eredi visie onderbroken. In de Twente-defensie ont brak spil De Vries, die als links binnen was opgesteld, maar op die plaats tot weinig imponeer de, al scoorde hij na de rust het derde doelpunt. De eerste twee werden gescoord door Kohn, één vóór en één na rust, beide ke ren op uiterst beheerste wijze na prachtige passes van resp. Ne- mens en Plageman. Go, Ahead, dat voor rust zeker niet de min ste was, kreeg nadat F.C. Twen te tot 20 was uitgelopen, gele genheid iets terug té' doen. Het slotoffensief bracht wel de no- dinge mogelijkheden, maar slechts één tegenpunt, want ten aanzien van de afwerking schoot Go Ahead danig tekort. GVAV—SPARTA 1-0 42. Fritsen 10. Toeschouwers: 10.000. Van de twee Deense Ole's, die elkaar in het Groningse Ooster- parkstadion ontmoeten beleefde Ole Fritsen van GVAV onge twijfeld de prettigste middag. Vóór de rust scoorde Fritsen zijn eerste doelpunt in ons land en zijn uitstekend schot zou voor GVAV voldoende zijn voor een zege op het teleurstellende en dikwijls te stevig spelende Spar ta. Het spel was aan beide zij den te kort en daarom speelden de verdedigingen een grote rol in dit duel, dat weinig hoogte punten telde. ELINKWIJK—PSV 1-3 5. Van Dorst 01; 15. Wolbers 02; 35. Hoogenbirk 12; 89. Van der Kuylen 13. Toeschouwers: 7.000. Zowel Elinkwijk als PSV speelde matig. In het begin leek Elinkwijk niet te gaan verliezen. De thuisclub zou zelfs de leiding hebben genomen, indien het schot van Egdom de paal niet op zijn weg had gevonden. Kort daarop verkeek doelman De Bree zich op een eenvoudig boogschot van Van Dorst, tien minuten later liet hij een zach te schuiver van Wolbers glip pen. De hele Elinkwijkploeg was er kennelijk door aangeslagen en speelde onrustig verder. PSV liiA»tohter gosd# kaïlSêfl liggen doordat het niet voldoende door drukte. Zelfs kon Hoogenbirk de achterstand verkleinen. Ook in de tweede helft bleef Elinkwijk slordig en doorzichtig spelen. Vooral het plaatsen liet alles te wensen over, evenals het schieten. PSV kwam al evenmin tot groots voetbal, maar breidde zijn voorsprong toch nog uit tot 1—3. FORTUN-DOS 0-1 13. Wery 01. Toeschouwers: 4.000. Een afstandsschot van links buiten Wery heeft in de dertien de minuut het matige duel For- tuna '54DOS beslist. Van 15 meter knalde Wery langs de ver raste doelman Vogels. Dat dit doelpunt de enige treffer zou worden, liet zich toen nog niet aanzien. Beide verdedigingen waren niet geheel zeker en er ontstonden daardoor nogal wat kansen. Ton van der Linden, zorgvuldig geschaduwd door Kusters, zag twee kopballen door doelman Vogels gestopt. Fortuna aanvalskracht kwam eerst in de tweede helft tot uit drukking. Toen schoot Bart Car- lier na vijf minuten tegen de paal en moest DOS-verdediger Veenstra tot tweemaal toe de bal van de doellijn trappen, waarbij een keer twijfel bestond of de bal niet reeds de doellijn gepasseerd was. DOS hield in de tumultueuze slotfase daarna de winst stevig in handen. ADO-DWS 2-0 14. Heynen 10; 80. Aarts 20. Toeschouwers 20.000. Twee fraaie treffers van Hey nen en Aarts bekroonden in het zonnige volgepakte Zuiderpark het vrijwel constante veldover- wicht dat ADO tegen DWS creëerde. De rechtsbuiten Hey nen in de voor hem geheel nieuwe rol van spelverdediger presenteerde zijn mede-aanval lers voor rust de ene kans na de andere. Met geluk en de onge wilde medewerking van de langzaam reagerende midden voor Maassen bezwoor Jong bloed de meeste gevaren. Een maal stond ook hij machteloos, toen een weggestompte voorzet van Van Miert bij Heynen te rechtkwam, die met een boog schot van zeker 25 meter doel trof (10). ADO dat vóór rust en in de eerste fase van de twee de helft zeker een 30 voor sprong had behoren te nemen, kwam met het vorderen van de speeltijd in gevaar, toen DWS het aanvalpatroon wijzigde en linksbuiten Van der Loop in het spel ging betrekken. Teming, Geurtsen en Lenz misten echter in de afwerking. Een voorzet van Van Miert, midden voor het doel prachtig omgehaald door Aarts, stelde de ADOoverwinning vei lig. (2—0). WILLEM II- HERACLES1-0 38. Nouwens (10). Toeschouwers: 6.500. Willem II speelde tegen Hera cles zijn slechtste wedstrijd van het laatste jaar, het won welis waar met 10 maar dat is dan ook de enige verdienste. Hera cles stelde zich overigens fel te weer, vlijt was echter het enige wapen van de Almelose ploeg, die wel hard maar bijzonder slecht speelde. Het enige doelpunt was een De uitslagen van de voetbalwed strijden die gelden voor de sport- toto van deze week luiden: Ajax—MVV 1—1 ElinkwijkPSV 1—3 FeijenoordTelstar 21 FC TwenteGo Ahead 31 Willem IIHeracles 10 GVAVSoarta 10 ADO—DWS 2—0 Fortuna '54DOS 01 Blauw WitSittardia 13 Alkmaar—DHC 0—0 PEC—HVC 1—1 Wilhelmina—NOAD 4—1 SW—Haarlem 0—1 Juist ingevuld zag het totofor mulier er als volgt uit: 3-2-1-1-1-1-1-2-2-3-3 1-2 De uitslagen van de Engelse en Duitse voetbalwedstrijden, die gel den voor de vierde reserve-prijs vraag, luiden: ArsenalTottenham Hotspur afgel. vervangende uitslag 3 BlackpoolAston Villa 02 EvertonChelsea 21 Leicester CityWest Ham United afgelast Manchester UnitedBurnley 42 New Castle Unit.Stoke City 31 Nottingham ForestSheffield Wednesday afgelast Sheffield Unit.Leeds Unit. 11 Borusia M. GladbachHamburger SV 0—0 Eintracht BraunschweigKaisers- lautern 11 Eintr. FrankfurtStuttgart 11 Werder BremenFC Köln 21 Borussia NeunkirchenHannover 1—0 Blackburn RoversSunderland 2—0 FulhamLiverpool 20 Juist ingevuld zag het totoformu lier er als volgt uit: 3 - 2 -1 x - 1 - 1 x 3 - 3 - 3 - 1 - 1 1-1-1 Aantal deelnemers: 264.982, in leg: 349.452, eerste prijs 63.425, tweede f 34.596, derde 17.298. De cijfers van de deze week ge- juweeltje van Nouwens, die de bal uit een voorzet van Barte- link ineens op zijn schoen nam. Die treffer volstond om Willem II de volle winst te brengen. De beste speler van het veld was invaller doelman Van der Heij den bij Willem II. houden sporttoto's zijn: Deelnemers 709.721 264.982 Inleg 1.001.151 349.452 Prijzenbedrag 330.380 115319 Eerste prijs 181.709 63.425 Tweede prijs 99.114 34.596 Derde prijs 49.557 17.298 Meldingen: toto 23: geen 14 van 12 en een aantal eerste acht. van 13; van de Reservetoto 4: geen van 13; 6 van 12. A.Z.V.V.—Seolto 1-1 A.Z.V.V. is er niet in geslaagd zaterdagmiddag op eigen terrein revanche te nemen voor de des tijds in Zevenbergen geleden 20 nederlaag. In een matige wed strijd. waarbij de vrij harde wind het spelpeil sterk beïnvloedde, zijn de puntjes eerlijk gedeeld. Ondanks dat Seolto voor de rust met de wind in de rug speel de was het overwegend A.Z.V.V. dat de toon aangaf. In de eerste phase van de wed strijd waren de Axelaars erg on fortuinlijk, doordat hevige ruk winden de bal, die de Seolto-doel- man reeds was gepasseerd, en kele malen juist langs de ver keerde kant van de paal deed caramboleren. Bovendien bleek seolto-doelman Houtman uit goed hout gesneden te zijn, door op fraaie wijze en kele zeker schijnende doelpunten te voorkomen. Toen echter halverwege de eer ste helft de scheidsrechter de thuisclub een strafschop toeken de, had Hartman hiertegen geen verweer. Onhoudbaar schoot De Visser de bal in de touwen (1- -j. Vlak voor de rust slaagde Seolto er in op fortuinlijke wijze de stand te vereffenen. Een inldi- rekte vrije trap werd door de overigens goed spelende doelman v. d. Broeke foutief beoordeeld, waarvan lanksbuien Crezee dank baar profiteerde (11). Eterder was reeds een doelpunt van de bezoekers geannuleerd. Hoewel na de rust de wind aan zienlijk in kracht was afgenomen werd er zowel aan de zijde van A.Z.V.V. als Seolto nog matiger gespeeld dan voor de rust. Deze tweede helft kenmerkte zich aan het nemen van vrije trappen ten gevolge van overtredingen. Het einde van deze minder fair ge speelde wedstrijd, kwam dan ook voor beide elftallen als een ver luchting. (Adv.) Bïandend maagzuur? hél pen direkt! Voorlopig Nederlands elftal tegen Eintracht Frankfort Het voorlopig Nederlands voet balelftal, dat woensdag a.s. in hi-.t Olympisch stadion te Amsterdam een oefenwedstrijd speelt tegen de Westduitse Bundesligaclub Ein tracht Frankfort, is als volgt sa mengesteld: Doel: Pieters Graafland (Feijen oord). Achter: Flinkevleugel (DWS), Is raël (DWS), Schrijvers (PSV) en Veldhoen (Feijenoord). Midden: Muller (Ajax) en Dullens (Sittardia). Voor: Swart (Ajax), Nuninga (Ajax), Van der Kuilen (PSV) en Moulijn (Feijenoord). Reserves: Doesburg (Sparta), Quaedackers (Fortuna '54), Pijs (PSV), Cruyff (Ajax), Keizer (Ajax) en Verdonk (PSV). UITSLAGEN AFDELING ZEELAND (Zondagscompetitie Eeerste Klasse A WalcherenSchoondi.ike 101 PhilippineJong Ambon 14 NoormannenKoewacht 10 Res. Eerste Klasse Biervliet 2Vogelwaarde 2 28 Oostburg 2RCS 2 22 Middelburg 4Zeelandia 2 45 Vlissingen 5Goes 3 64 Tweede Klasse A Steen 2Hoofdplaat 33 Koewacht 2IJzendijke 2 62 Sluiskil 2Axel 3 21 Derde Klasse A Steen 3Hoofdplaat 2 16 Terneuzen 4Graauw 2 33 HulsterlooRia 2 40 Derde Klasse C Walcheren 3Schoondijke 3 21 Philippine 2Jong Ambon 2 35 Breskens 3Zeelandia 3 83 TERNEUZEN- INTERNOS 2-5 Ook de tweede wedstrijd in 1966 is voor Terneuzen in een nerier- laae geëindigd. Was het tegen Veerse Boys slechts met 10 dat men verloor, nu geven duidelijke cijfers aan dat er in de gedwongen rustperiode weinig is getraind. In de eerste helft zat het Terneuzen niet mee men zette goede aanvallen op maar doelman Van Staay bleef een groot struikelblok voor de rood zwarte voorwaartsen. Daarbii keurde scheidsrechter een zuiver doelpunt van Terneuzen af, terwiil grensrechter Van Alphen vergat te vlasgen toen rechtsbinnen Gerearts in buitensoelpositie een bal kreeg toegespeeld en tegen de verhou ding in doelpuntte. Ook het tweede Internos doelpunt was dubieus. Terneuzen had duidelijk een over wicht want niet minder dan 13 cor ners moest Internos afstaan terwijl Internos slechts driemaal voor De Vos' heiligdom verscheen. Na rust knoeide de roodzwarte vedediging er lustig op los, waarvan Internos dankbaar gebruik maakte. Nadat Internos had afgetrapt ving linksachter De Smet de bal op, gaf een pass langs de lijn naar Wissel, die de bal hoog voor het Internos doel plaatste, doelman Van Staav sprong hoogop en viel met de bal achterover zodat hij die los liet. Dooms was er als de kin pen bij en schoot in. maar de scheidsrechter had blijkbaar een fout gezien. Terneuzen kwam na deze tegenslag terug via Doorns en Wissel. Doelman Van Staay plukte de bal tijdig van Wissels voet weg en een prachtige inswinger van Doorns werkte hij net corner. In de 11e minuut ging Internos in de aanval. Rechtsbinnen Geraerts stond in buitenspelpositie en daar de roodzwarte verdediging niet in greep, kon hij de bal langs doelman De Vos inschieten (01). Internos kwam terug via haar linksbuiten N. van Beers, die de bal door schoof naar zijn midvoor Van Deuren, wiens schot in het zijnet vloog. Een scherpe voorzet van Rorgt vloog over de handen van de uitge lopen doelman Van Staay op Inter nos doel, maar de wind deed de bal van richting veranderen zodat hij net naast draaide. Internos- Tern. Boys—Rillandia 0—1 Tern. Boys heeft tegen Rillandia een kleine maar verdiende neder laag geleden. Deze nederlaag is te wijten aan een falende voorhoede, die legio kansen miste, en een fout van doelman Leunis die te ver uit zijn doel liep wat het enige doel punt in deze wedstrijd opleverde. Nadat Rillandia had afgetrapt namen de Boys het spel over en gingen via Maas in de aanval. De eerste scoringskans was voor linksbuiten De Jonge, wiens kopbal echter te zacht was om de Rillan- dia-doelman te verschalken. De strijd was 12 minuten oud toen rechtsbuiten Simons tussen enkele Rillandia-spelers door een lage voorzet gaf naar De Jonge, die de bal naast het doel schoot. In de 16e minuut ontkwam het Boys-doel ternauwernood aan doorboring. Achterspeler Meertens speelde da bal in zeer moeilijke positie terug op doelman Leunis, die de effect volle bal niet onder controle wist te krijgen. Lobbezo probeerde in te schieten, maar de bal sprong via een Boys-been van de doellijn weer het veld in. Deurloo ving de terug springende bal op, maar nu was het aanvoerder Cornelissen die op luchting bracht door de bal hard (Adv.) m r Aardenburg—RCS 2—3 Na 20 minuten opende Karre- man de score (01) en 5 minu ten later zorgde Van den Berge voor 0—2. Hierna kwam Aarden burg aan bod en Blondeel bracht de achterstand in de 38e minuut terug tot 1—2 en nog voor dat gerust werd maakte Staelens ge lijk (2—2). In de 13e minuut na de rust maakte Karreman het voor RCS winnende doelpunt (2—3). Hansweertse Boys- Steen 0—1 Het beslissende doelpunt werd tien minuten na rust door Sa- man gemaakt en hoe de thuis club ook geprobeerd heeft al thans nog één puntje te bemach tigen, de voorhoede bleef alle kansen om zeep brengen. IJzendijke— Biervliet 2—5 De bezoekers namen door twee treffers van Versluys een 02 voorsprong, waarna Van Opdorp de ruststand op 12 bracht. Martens maakte er toen 13 van maar weer diende Van Opdorp van repbliek (2—3). Versluys sloeg echter de laatste IJzen- dijke-hoop de bodem in (24) en Van de Bissche bracht de einduitslag op 25. Corn. Boys—Clinge 3—2 Na 28 minuten gaf Van Bun- dert Clinge de leiding (01) en toen Steyaert in de 35ste minuut een hoekschop in eigen doel werkte leek de zege naar Clinge te gaan (02). Vermeulen bracht echter voor de rust de Corn. Boys-zege nog binnen bereik (1 —2). Tien minuten na de her vatting kwam de gelijkmaker (22) door Neve en twee minu ten later bereikte Corn. Boys door een doelpunt van Vermeu len de eindstand (32). Lewedorpse Boys— Oostburg 3—5 Na een slechte wedstrijd leed Lewedorpse Boys een verdien de nederlaag. Voor rust namen de bezokers door dolpunten van Morman en Ruijter (2) en 03 voorsprong vóór M. Raas een te genpunt kon maken (13). Vijf minuten na rust bracht Raas de achterstand tot 23 terug en 7 minuten later maakte de Baar gelijk (33). Toen werd er enke le malen geblunderd in de Boys defensie waarvan de Badt tot tweemaal toe profiteerde (35). Zeelandia—Breskens 3—3 Reeds na 2 minuten zorgde Boekhout voor 0—1 maar 9 mi nuten later maakte Schoenma kers gelijk (11). Door twee treffers van Boekhout werd het 13 maar Kuys kon voor de rust een strafschop benutten om er 23 van te maken. Het gelijk makende doelpunt kwam hal verwege de tweede helft van de voet van Van Rijn (33). Luctor kampioen van Zeeland De beslissingswedstrijd om het kampioenschap van Zeeland werd te Schoondijke gespeeld tussen viertallen van „Luctor" (Terneuzen) en „de Fles" (Vlis singen). Hoofdklasse: „Luctor" I—„de Fles" I: 73—66 (4—2). Voor Luctor I kwamen uit de heren Meulenberg, v. d. Goes, IJsebaert en Van dter 'Hooft (voor de laat ste fungeerde mevr. Maat als in valster).. uit het doelgebied weg te traDpen. Er zat een doelpunt in de lucht en dat kwam in de 25e minuut. Stop per Koster, die zeer goed speelde, plaatste de bal naar Deurloo die de jeugdige Lobbezo in het spel be trok. Zwaar gehinderd loste deze een boogbal op het Boys-doei. waarin doelman Leunis niet te vin den was (01). In de 30e minuut was het bijna 02, toen een hoge voorzet van linksbuiten Gommer over doelman Leunis' handen ging en zo bij midvoor Deurloo kwam, maar die van deze unieke kans verschrok, dat hij net naast de paal schoot. De Boys kreeg voor rust nog de kans om de stand te vereffenen toen De Kubber handig over een pass van Van Dixhoorn stapte zodat De Jonge in vrije posi tie kwam, maar ook nu verdween de bal niet in het doel. In de tweede helft waren de Boys iets feller geworden en pro beerden toch nog iets te redden maar de schoten waren te onzuiver en te onsamenhangend om resul taat op te leveren. Met de Boys In de aanval kwam het einde van een wedstrijd waarin echt niet te zien was dat hier de lijstaanvoerder aan het werk was. Krabbendijke—Hoek 2—3 Hoek heeft revanche genomen op Krabbendijke en heeft hierdoor weer 2 kostbare puntjes bemach tigd. Reeds na 2 minuten speien zetten de bezoekers goed door en het klimmende schot van Kiel vloog in de uiterste bovenhoek (01). Door dit succes bleef Hoek de toon aangeven en dit leverde in de 13e minuut een corner over rechts op. Meertens plaatste de bal voor Krabbendijke's doel waar en kele schermutselingen om de bal ontstonden, waaruit Kiel als win naar te voorschijn kwam door de bal laag in de hoek te schieten (02). Met deze stand brak de rust aan. Na de thee ging de strijd gelijk op tot in de 15e minuut de Krab- bendijkse midvoor door een mis verstand in de Hoekse defensie de bal achter doelman Ollebek kon werken (12). Dit gaf Krabbendij ke moed en zeven minuten later kopte de midvoor een corner over links onhoudbaar in (22). Hoek kreeg het nu zwaar te verduren. Krabbendijke begon zo fors te spe len dat de scheidsrechter het spel steeds moest onderbreken voor vrije trappen, wat het spel er niet mooier op maakte. Hoek deed het beter en met nog 2 minuten te spe ien had men succes toen Meertens de bal goed afgaf aan Kramer die de bal over de Krabbenrijke-doel- man wipte (23), in welke stand geen verandering meer kwam. Eerste klasse: Luctor 3De Fles 3 86—58 (5—1). Het viertal van Luctor 3 bestond uit de heer en mevr. Voorhans, B. IJsebaert en Meeuwsen. (De heren Pijma en Sim.pelaar fungeerden als in vallers). Luctor I zal deelnemen aan de landskampioenschappen, die te Utrecht worden gehouden. achterspeler Robinsons kon Wissel nog net beletten door te breken door de bal corner te schoppen, ""et een onverwacht schot van Dooms had doelman Van Staav veel moeite. In de 22e minuut had Internos geluk toen Wissel achter speler Vermunt en doelman Van Staay te vlug afwas, maar het schot sprong van de paal terug. In de 39e minuut kwam de verdiend? gelijkmaker uit een verdwaalde voorzet van Dooms. Wissel wist no° net vóór de lijn de bal binnen te houden, gaf toen de bal mooi voor naar Dooms, die de bal schit terend inkonte (11). Enkele mi nuten later kreeg Van Hulle de bal voor zijn voeten, maar kreeg zo'n duw in de rug van midvoor Van Deuren dat hij de bal verloor. Van Deuren ging door en liet doelman De Vos tevergeefs grijpen (12). Terneuzen begon de tweede helft met een corner over links, die wer d afgeslagen. Internos ging in de aanval via haar rechtshalf Hermes en rechtsbuiten C. van Beers, die De Smet, en Geelhoedt te vlug af was en zijn midvoor de zaak liet afronden (13). Internos kwam terug toen Lauret zeer slordig terugspeelde op doelman De Vos Linksbuiten N. van Beers kreeg de bal te pakken en schoot hard tegen de kruising van paal en lat. De Terneuzense voorhoede probeerde de achterstand te verkleinen. Zo ging een boogbal van Dooms net over en een vliegend schot van Wissel wist doelman Van Staay nog net moet zijn voet te keren. In de 16e minuut liet lauret Ge raerts volkomen vrij waarvan deze gebruik maakte om er 14 van te maken. Het werd steeds rommeli ger in de Terneuzense gelederen en van plaatsen was geen sprake. In de 19e minuut kreeg Borgt onver wacht een kans, die hij goed benut te (24). De Roodzwarte verdedi ging faalde volkomen toen in de 23e minuut rechtsbuiten C. van Beers langs drie roodzwarte ver dedigers liep en de eindstand op 25 bracht. De strijd was nu ge streden en Internos ging verdiend met de puntjes naar Brabant terug. R.K.V.V.U.—Axel 1-3 Axel is er in geslaagd in de uit wedstrijd koploper R.K.V.V.U. een verdiende nederlaag toe te bren gen. De oranje-witten speelden vóór de rust met de wind in de rug en waren hierdoor sterk in de aanval. R.K.V.V.U probeerde met lange passen het spel te verplaatsen maar dit lukte slechts sporadisch. Na 20 minuten spelen kreeg Van Vugt een kans, maar zijn schot uit een moeilijke positie belandde in de handen van de keeper. Na ongeveer een half uur spelen bereikte een dieptepass Sheilds, die goed door ging en handig door gaf naar Her man, wiens schot doel trof (01). Unitas kwam niet verder dan en kele afstandsschoten die ver over en naast gingen. Talloze malen kreeg Axel cor ners te nemen maar wist hiervan geen profijt te trekken. Met de be zoekers sterk in de meerderheid brak de rust aan. Na de hervatting wisten de Bra banders, nu gesteund door de wind, in de aanval te gaan en ver op te dringen. De druk op het Axelse doel werd groot maar behendig wist de verdediging meester van het terrein te blijven. Het ver op dringen van de R.K.V.V.U.-verdedi- ging had tot gevolg dat Herman met een vrij veld voor zich op een dieptepass goed doorging en zui ver inschoot (02) Het leek of Axel reeds 'n veilige voorsprong had bereikt, maar 10 minuten later kon men uit een doel- worsteling het Axelse doel treffen (12). Unitas rukte weer ver op om grote druk op het Axelse doel uit te oefenen. Dit ver opdringen werd hun nog maals noodlottig. Een pass van Sheilds bereikte Lensen die goed met de bal oprukte en onhoudbaar inschoot (13). Met deze stand kwam het einde van een spannen de wedstrijd. H.V.V. 24—V.O.A.B. 1-1 H.V.V. heeft het tegen V.O.A.B. niet verder kunnen brengen dan een gelijkspel. De thuisploeg mag hiermede zeer tevreden zijn, want zij speelde zwak. Het plaatsen der Hulsterse voorhoedespelers was slecht. Kwam er een goede aanval dan werd deze voor de doelmocd verknoeid. In het eerste kwartier kwamen de bezoekers tot driemaal kort achterelkaar voor open doel doch er werd althans naast of over geschoten. De bezoekers had den ook een paar maal geluk toen opgelegde kansen werden gemist. V.O.A.B. nam in de 25e minuut de leiding door midvoor Gies, toen de achterhoede aarzelde. Langs de uitgelopen doelman d'Hooge vloog de bal in het doel (0V). Het zag ernaaruit dat H.V.V. hierdoor wak ker werd maar na een kwartier verviel de thuisploeg wederom in zijn slecht afwerken en plaatsen. Met een verdiende I0 voorsprong voor de bezoekers kwam de rust. Na de thee wederom hetzelfde spelbeeld. Toch zou H.V.V. nog een tegenpunt maken. Na ongeveer een kwartier spelen werd de wed strijd wat harder. De scheidsrech ter kende aan H.V.V. een vrije trap toe, die door Schauwaert goed voor het doel van de bezoekers werd geplaatst en door Jac. de Booy ingekopt (11). De wedstrijd werd ruwer en de scheidsrechter moest heel wat vermaningen uit delen. Het laatste kwartier zette H.V.V. alles op alles, maar doel punten werden er niet meer ge maakt.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 3