De kinderen Extra kleur DUET NIEUWE NEDERLANDSE MAATKLEDING- MODELLEN Pagina 1 NYLONS met gratis •waardezegels van 15 en 25 ct. Warme beschuitpudding Kaasomelet Zaterdag 26 februari 1966 DE VRIJE ZEEUW kleuriger Voor ons is de winter weer bijna voorbij. Maar in de Alpen viert de wintersport op het mo ment hoogtij. De wintervakan- ties zijn cxingebroken, iedereen die tijd en geld heeft vertoeft nu in de met sneeuw bedekte ber gen. Skieën, tochten maken, wandelen, 's avonds in de gezel lige hotels en overal moet u na tuurlijk op deze sport en „après- sJci" vermaak gekleed zijn. Bont wordt deze winter heel veel gedragen, op kragen, langs mouwen en zomen, maar ook sportieve bontjaeks zult u tegen komen. Bontmutsen zagen we vorig jaar al, maar dit jaar heb ben wij ze in een nog grotere verscheidenheid ontmoet. Sportieve jasjes voor de win tersport of voor op reis worden dit seizoen in alle kleuren en formaten gedragen; gestreept of geblokt, effen of met vele kleu ren, u kunt het niet bedenken of de mode-ontwerpers hebben er aan gedacht. De stoffen die hier voor worden gebruikt lopen nog al uiteen. Gabardine, wol, bont en soms ook wel nylon. Voor de hele kleine sportbe oefenaars, of misschien zullen Uti' zij alleen maar toeschouwers zijn, hebben we natuurlijk ook warme pakjes a'ezien. En van- zdfsprekend waren er voor hen ook van die heerlijke warme bontmutsen. De goede wintersportster zal al spoedig beseffen, dat zij haar kleding met zorg moet kiezen. Het komt namelijk niet alleen aan op de grootst mogelijke funktionaliteit, d.w.z. dat er niet alleen moet worden gelet op warmte en behaaglijkheid door het gebruik var goede stoffen, maar ook de vorm en de kleur zijn belangrijk. En dan niet te vergeten, de mogelijkheid tot het combineren van enkele kleding stukken. Het velschil is ook zo groot tussen het buiten in de koude en in de sneeuw genieten van wan delingen en vergezichten en het binnen zitten bij de open haar met een verfrissend drankje. De ontwerpers van de after- skikleding hebben het laatste seizoen hun best gedaan om aan de wintersport-binnenshuis wat extra kleur te geven door het creëren van allerlei buitenissige modellen en het gedurfde ge bruik van minder gangbare tin ten. 't Is te begrijpen, dat deze bij zondere kleding sommige win- tersportsters wel eens zal heb ben afgeschrokken. Doch we kunnen nu bespeuren, dat d couturiers niet langer binnens kamers blijven met hun buiten gewone ideeën. Bij sommige creaties zijn funktie en vorm tot een elegante eenheid geworden, die aan uw verschijning in de sneeuw een uitzonderlijk tintje geven, zonder aan behaaglijk heid ih te boeten. Daarmee is een aantrekkelijk punt bereikt in deze zeer aparte mode, die van de wintersport tussen de twee zomervakanties een dubbel feest kan maken. ONZE KINDERKAMER Een eigen kamertje voor de kinderen, ook voor de aller kleinsten, is een wens van alle moeders. Zc'n licht, luchtig en heel zonnig kamertje. Niet alleen een ternauwernood ge vonden plaatsje voor de box in de woonkamer, maar een speciaal vertrekje, al is het maar klein, voor het kindje. Waar het geen kwaad kan, waar alle speelgoed ee~ plaatsje vindt. Zo'n kamertje is belangrijk voor de gezonde ontwikkeling van het kindje en het is gemakkelijk en met betrekkelijk geringe kosten zelf in te richten. Tenminste, als vader een beetje handig is.Veel meubilair is niet nodig en op de grond nemen we gemakkelijke schoon te maken vloerbedekking. Lino leum of plastic tapijt in zachte tint. We kunnen voor baby een houten schommel wiegje aanschaffen. Is het kindje later uit deze wieg gegroeid en gaat het in een ledikar.tje slapen, 'an kan dat houten wiegje als bergplaats voor het speelgoed dienen. Het kan ook in een naaikastje veranderd worden of het kan als planten- en bloemenwieg gebruikt worden. Zeer origineel. Er zijn ook beeldige rotan wiegen en wiegjes met licht betalen buisonderstellen, die heel gemakkelijk verplaats baar zijn. IN DE KORF Het is ook plezierig in zo'n babykamertje een korfje, we zouden haast zeggen zakje, van een stevige katoenen stof op te hangen aan vier heel sterke, leren banden, die samen weer aan één ijzersterke band aan het plafond bevestigd zijn. Het korfje heeft in de „bodem" twee ronde uitsparingen om de beentjes van baby in te steken. Gaat de telefoon of belt er iemand aan de deur als we net met de baby bezig zijn, dan stop pen we de kleine hummel snel in het veilige, hangende onder komen en er kan niets met de peuter gebeuren als we hem even alleen moeten laten, 's Zomers kan zo'n schommelzitje, heel praktisch, in de tuin of op het terras gebruikt worden. Besluiten we een commode te nemen, dan komen we tot de ont dekking dat er heel veel uitvoe ringen te koop zijn. Weet u, dat er commodes zijn die later door enige simpele handelingen in een ideaal huiswerkbureautje omgetoverd kunnen worden? Een handig meegroeimeubel dus. HET EERSTE LEDIKANT Als baby uit de wieg is ge groeid schaffen we ohs een ledi- kantje aan. Dit is echt wel een moeilijke zaak, want ook hierin is weer zo enorm veel keus. Praktisch is het om een ledi- kantje te nemen waarvan de éne lange zijkant uit spijltjes be staat. Door zo'n open zijwand kan de kleine gemakkelijk naar de hem omringende dingen kij ken. In het bedje komt een stevig matrasje met erin, alpen gras of schuimplastic vulling, een rubber zeiltje, een molton, twee wollen dekentjes en twee lakentjes met een sloopje. Later, als zoon of dochter ook weer uit dit ledikantje gegroeid is, nemen we de spijltjes wand eruit. Op de bodem en tegen de drie opstaande wandjes van het ledikantje plaatsen we kussen matrasjes met een vrolijke be kleding en niemand herkent in het aardige bankje wat we nu hebben, het kinderledikantje van vroeger. Een krukje er naast als tafeltje en er ontstaat een heel gezellig hoekje. Ideaal in een kinderkamer met slaapbanken is het om laden onder zulke bedden te maken. Het zijn heerlijke bergplaatsen voor speelgoed, boeken en vele andere zaken. GEZELLIGER Ook is het bijzonder aardig om kastjes en tafeltjes zó tegen een muur te rangschikken, dat het effekt van opbouwmeubeltjes wordt verkregen. Natuurlijk kunnen kasten en tafeltje ook vast tegen de muur worden be vestigd. Krukjes op passende zithoogte bij het tafeltje zijn ook nu weer de minst kostbare oplossing. Kinderen zitten bo vendien graag op zo'n houten gevalletje als ze lezen, tekenen of spelen. Een simpele plank, aange bracht tussen commode en berg- kastje en bekleed met formica, kan ook als werk- of speeltafel tje dienst doen. Deze combina tie neemt ook weinig plaats in. Krukjes worden, als ze niet in gebruik zijn, onder het tafel blad geschoven. Eenvoudige metalen rekjes aan de wand in een kinderkamer zijn ook onmisbaar. Ze kunnen wor den gebruikt voor baby's toilet spulletjes maar ook als zitplaats voor de poppen en speelgoed beesten en als boekenrekjes. (Adv.) spaar plezierigmet vraag vooral om de DUET-spaarkaart <SX5XSKë>«xS>SXS>Sx5>Sxgx5>SK5>g( Amsterdam: Tijdens een show zijn in Amsterdam de laatste modellen maat kleding voor heren getoond. Een zomers jeugdcostuum. Opvallend zijn de front- knopen de lengtewerking van het jasje ondersteunend. Naar het toekomstige modesilhouet: nauw en slank. (Adv.) Voor huisvrouw en gezin 0 Appelmoes zonder suiker maakt u van half om zure en zoete appelen. De zoete appelen moeten eerst ge kookt worden. Naderhand voegt u er de zure bij. O Verfvlekken op een lederen jas kunt u verwijderen door de vlek in te smeren met zeep en hierop wat ter- petijn of terpetine te druppelen; even laten inwerken en daarna voor zichtig afwrijven met een zacht lap je. Tenslotte behandelen met vloei bare was. WINTERMODE WEL OP TIJD De Franse mode-ontwerper Rodier heeft zijn nieuwe winterkollektie 1966-1967 getoond. Hier vier van zijn nieuwe modellen. V.l.n.r.: „lena", „Vdllorcine", „Pereire" en „Clio". 9 Een nieuwe aluminium ketel kunt u het best een paar keer uitkoken met water waarin u een flinke scheut azijn hebt gedaan. Natuurlijk goed naspoelen met schoon water. 0 Schroeivlekken in een linnen stof kunt u verwijderen door de plek vochtig te maken en in de zon te leggen. Zonodig herhalen. O IJsvlekken in suède kunt u proberen te verwijderen door er wat magne siumpoeder op te strooien. Het poe der goed laten intrekken en daarna afborstelen. Deze behandeling en kele malen herhalen en dan met een borsteltje dat speciaal voor suède vervaardigd is nog eens borstelen. 0 Prefereert u een roodachtige glans op uw koperwerk, wrijf het, na het schoongemaakt te hebben, op met een prop papier met as van kool of turf. O Honing smaakt lekkerder als u het sap van een halve citroen door de inhoud van het potje roert. Is de tomatensoep te scherp, doe er dan wat koffiemelk of room in. 9 Fluwelen stoffen kunnen behan deld worden als wollen stoffen. Zij mogen niet gewreven of ge knepen worden, ook niet tussen weken, wassen of spoelen in. - O Roest op delen van kachels en haarden, verwijdert u met warme olie. Micaruitjes kunt u goed schoon maken met spiritus en keuken zout. i Glimmende plekken uit een ter- lenka pantalon kunt u verwijde ren met geest van salmiak in wa ter verdund (1 op 10). Hiermee dient u de plekken nat te maken. 1 Inktvlekken kunt u verwijderen met een citroenzuuroplossing. De vlek betten tot deze geen kleur meer afgeeft. Daarna de plek na- betten met water, tot er geen zure lucht meer aan te ruiken is. De overgebleven vlek in gekleurde weefsels nabehandelen met sop of amoniak en direkt met water na- betten. XSXSHSXSXS>«><sxsxSXSXSXSXSXS>«XSXS>« MENU van week Rauwe groenten zijn zeer rijk aan vi tamines, die deels zeer gevoelig zijn en door lang koken of stoven onwerkzaam kunnen worden. Wanneer de groente wordt gesmoord (d.i. in heel weinig roomboter aangebakken) en daarna zon der toevoeging van vocht in een geslo ten pan wordt gaargemaakt, worden de wezenlijke bestanddelen door een klein vetlaagie omsloten en kunnen zo doende niet door b.v. de inwerking van de lucht vernietigd worden. Bovendien behoudt de groente op deze wijze be reid, het beste haar natuurlijke smanic en geur, zodat praktisch geen zout toe gevoegd behoeft te worden. Prei en kool op deze wijze klaargemaakt zijn beslist een lekkernij. ZONDAG: kop bouillon; schotel witlof met ham en kaas, aardappelpuree; citroenpudding met vanillesaus. MAANDAG: kaasomelet; andijvie, ge bakken aardappelen; drie in de pan. DINSDAG: rolpens, appelmoes, aardap pelen; muesli. WOENSDAG: gesmoorde prei, gehakt, aardappelen; vanillevla met rozij nen. DONDERDAG: capucijners, speklappen, gefruite uien, aardappelpuree; yog hurt met bruine basterdsuiker. VRIJDAG: eieren met kerriesaus Af vissticks met tomatensaus; sla, rijst; appelkoekjes. ZATERDAG: kop groentesoep met rest rijst en blokjes kaas; warme be schuitpudding. 12 beschuiten, 3 eieren, y2 liter melk, 70 g suiker, 150 g boter, 100 g rozijnen, 1 theelepel kanaal, boter, paneermeel Roer de eieren met suiker en kaneel. Voeg de melk toe. Besmeer de beschui ten met boter en laat deze in het vocht weken tot het er helemaal is ingetrok ken. Leg deze massa laag om laag met de rozijnen in een met boter ingevette en met paneermeel bestrooide warme puddingvorm en laat deze l'/3 a 2 uur koken. 4 eieren, 4 eetlepels melk, 50 g ge raspte kaas, 20 g boter, zout peper, peprika. Klop de eieren en de melk los, voeg de geraspte kaas toe en maak het be slag op smaak met zout, peper en pa prika. Smelt de boter in de koekepan en bak hierin langzaam de omelet gaar en goudbruin. Sla de omelet voor het opdienen dubbel.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 5