Kerkdiensten Gemeenteraadsvergadering Axel Meer dan 4 2 miljard Corn Producis in Nederland als groep onder één directie Verpleegsters- droom Voor de zondag Weekenddiensten Eis de originele Eöaliui m Pagina 2 OF VTUJF ZEEUW Zaterdag 26 februari I960 AGENDA Coöp. Boerenleenbank «Terneuzen» RAIFFEISENBANK Tentoonstelling in R.A. I* geopend Huwelijksqeschenk van president Soekarno Voor 50 mille aan baar geld uit Chinees restaurant gestolen OOST S5EEUWS-VXAANDEHEN NED. HEBV. KERK ZONDAG 27 FEBRUARI Axel: 10 uur en 14.30 uur Ds. P. J. Pennings; 16 uur „Zorgvliet". Hoek: 10 uur Ds. J. A. Bro-k, van Hulst; 14.30 uur Ds. W. J. van Meeuwen. Hontenisse'.B.SO uur Ds, E. Grams- bergen, Hulst: 10 uur Ds, W. J. van Meeu wen, van Hoek. Philippine: 11 uur Ds, E. E, Stern. Sas van Gent: 9,30 uur Ds. E. E. Stern Sluiskil: 9.30 uur en 11 uur Ds. H. J. Ruis. Terneuzen: (Grote Kerk) 10 uur Ds. J. Scholten; 19 uur geen dienst. (Goede Herderkerk)10 uur Ds, P. A. v. d. Vlugt; 19 uur Ds. J. A. Poelman (jeugddienst). Zaamslag: 10 uur Ds. Ph. M. Becht (Bed. H. Doop); 14.30 uur Ds. Ph. M. Becht, GEREF. KERK, Axel: 10 uur en 15 uur Ds, J. Th, Heemskerk. Hoek: geen opgave. Sas van Gent: 19 uur Ds. L. Ber ger, van Terneuzen. Terneuzen: 10 uur Ds, E. Berger; 16.30 uur Ds, W. H. Gispen. Zaamslag: 10 uur en 15 uur Ds. M. den Boer. GEREF, KERK (Vrijgemaakt) Axel: 10 uur en 15 uur Ds. A. Kuiper. Hoek: 10 uur en 14.30 uur Ds, H. M. Ohmann. Terneuzen: 10.00 uur en 15 uur Ds. K. D. van Dijk. Zoute/Spui: 10 uur en 14.30 uur Ds. C. v. d. Jagt. GEREF. GEMEENTE Terneuzen: (Vlooswijkstraat) 9.30 uur, 14 uur en 18 uur Ds. J. Pan- nekoek. Hoek: 9,30 uur en 14 uur Lees- dienst. GEREF. GEMEENTE (Syn.) Axel: 10 uur en 14.30 uur lees- dienst. Terneuzen: (Frans Halslaan) 10 uur en 15 uur leesdienst. CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 10 uur en 14.30 uur Ds. P. Sneep. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30 uur, 14 uur en 18 uur Ds. de Reuver. VOLLE EVANG. GEM. Terneuzen: Samenkomsten: zon dags 10 uur v.m. en donderdags 8 uur n.m. Bidstond zondags om 8.30 uur n.m. NED. PROTESTANTENBOND (K.M.C.-gebouw, Eeeuwenl. 31) Terneuzen: 10.30 uur Ds. S. A, Vis, van Aardenburg. LEGER DES HEILS Terneuzen: 10 uur Heiligingssa menkomst; 19.30 uur Evangelie bijeenkomst, o.l.v. luitenante B. E. Meutfels en luitenante H. R. Nijhuis. WEST ZEEUWS-VLA ANDEREN NED. HERV. KERK ZONDAG 27 FEBRUARI Aardenburg: 11 uur Ds. G. van Hoogstraten, van IJzendijke. Biervliet: 10 uur Ds. G. F. H. Kel- ling. Breskens: 10 uur Ds. L. Spaans. Cadzand: 9.30 uur Ds. W. C. Luu- ring. Groede: 9.30 uur Ds. W. Dooraink. Hoofdplaat: 10 uur Ds. H. J. Be geer. Nieuwvliet: 11 u. Ds. H. W. Door- nink, van Groede. Oostburg9-30 uur Ds. T. A. C. van Drunen, Retranchement: 11 uur Ds. W. C Luuring, van Cadzand. Schoondijke: 10 uur Ds. P. A. L. Brinkman. Sint Anna ter Muiden: 11 uur Ds. C. Balk, van Sluis. Sint Kruis: 19 uur Ds. C. Balk, van Sluis. Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk. Waterlandkerkje: 10 uurDs. W. B. Bergsma. IJzendijke: 9.30 uur Ds. G. van Hoogstraten. Zuidzande: 10.30 uur mej. Da. H. B. de Neeling. ROOMS KATHOLIEKE KERK Axel: 7.30 uur, 9 uur, 10.30 uur en 17.30 uur H. H. Missen. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Hulst: 6.30 uur. 7.45 uur, 9 uur en 10 uur H. H. Missen. Philipnine: 7.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Sas van Gent: 7 uur 9 uur, 11 uur en 17 uur H. H. Missen. Sluiskil: 6,45 uur. 8.30 uur, 10,30 uur en 17 uur H. H. Missen. Terneuzen: (H. Willibr'-rduskerk) H. H. Missen (op zondag): 7 uur, 9,30 uur en 11 uur. (In de week) 7.30 uur. (Op zaterdag): 7.30 uur en 9 uur. (Trinitmtskerk)H. H. Missen 'op zondag): 8 uur; 11 uur en 17 uur. (In de week)- 7-30 uur en 19.15 uur, (Op zaterdag): 7.30 uur en 9 uur. GEMEENTEVLAG, CULTUUR EN FONTEIN De Axelse gemeenteraad krijgt het druk op dinsdag 1 maart. Het wordt blijkens de agenda een vergadering-op-hoog-niveau. We beginnen met een voorstel dat in een verordening het uiterlijk aanzien van de ge meente Axel wil regelen. De administratieve procedures voor het aanvragen van vergun ningen ingevolge de „Land- sehapsverordening Zeeland" tot het aanbrengen van opschriften, aankondigingen, reclames enz, zijn voor B. en W. aanleiding geweest G. S, te verzoeken in gevolge het bepaalde in artikel 8 van de „Landschapsverorde ning Zeeland" de gemeente Axel aan te wijzen als gemeente, waar de bepalingen van die ver ordening geheel of gedeeltelijk buiten werking worden gelaten. C. S. schrijven dat zij hiertegen geen bezwaar hebben, mits de regeling wordt neergelegd in een strafverordening, waarvan de inhoud zo weinig mogelijk afwijkt van de landschapsver ordening. Bovendien moet de beoordeling van aanvragen dooi de bouwcommissie van de pro vinciale Zeeuwse schoonheids commissie gehandhaafd blijven. EEN GEMEENTEVLAG B. en W. zijn van mening dat het gewenst is om voor Axel een gemeentevlag vast te stel len. Deze kan worden gebruikt bij alle plechtige gelegenheden en feestelijkheden binnen de gemeente en daar, waar de ge meente naar buiten optreedt. Over het ontwerp van een ge meentevlag is advies uitgebracht door de voorzitter van de stich ting „Banistiek en Heraldiek" te Muiderberg. Daarna is het ontwerp om ad vies toegezonden aan de Hoge Raad van Adel te 's-Gravenha- ge. Dit college bericht dat het zich hiermede kan verenigen. Het ontwerp van de vlag is; „rechthoekig, waarvan de hoog te zich verhoudt tot de lengte als 2 3; in geel twee blauwe Profeteer tot de Geest Ezechiël 37 9 Verticaal profeteren is: profe teren tot de Geest: Dat is dus niet profeteren in het platte vlak tot de dode beenderen. Zonder meer baat dat niet. Dat maakt die beenderen niet levend. Als de beenderen weer levend zullen worden, moeten we ook, ja boven al, verticaal profeteren, moeten we profeteren tot de Geest. Met „preken" en „verkondigen" ko men we er niet. Bidden is nog meer waard dan preken. We pre ken te veel en we bidden te wei nig. Billy Graham is geweldig als prediker, hij is nóg geweldi ger als bidder. „Profeteren tot de Geest", dat is een aangrijpende gedachte. Tot zo iets wordt „het mensenkind" opgeroepen en verwaardigd. De uitstorting des Heiligen Geestes is Christus' werk, maar de in storting en doorstroming geeft God op het profeteren van het mensenkind. Wij moeten de kra nen openzetten. „Het gebed des rechtvaardigen vermag veel", zegt de Schrift. Hier kunt u zien: hóéveel. Dit is om ervan te dui zelen! Het mensenkind wordt hier macht over de Geest ver leend. We mogen profeteren In de naam van Christus: „Gij, Geest, kom aan! Gij, Geest, blaas in! Gij, Geest, maak levend!" Daaraan kunt u dan zien hoe verantwoordelijk het is om een „levend mensenkind" te zijn. De Heilige Geest wil zich in Zijn werk aan de „doodsbeenderen" van ons profeteren afhankelijk maken. Als het mensenkind niet profeteert, komt de Geest niet in de beenderen. We kunnen ver schrikkelijke dingen doen met de Heilige Geest. Wij kunnen de Geest smarten aandoen, tegen staan, bedroeven, ja zelfs: uit blussen. Maar... we kunnen ook héérlij ke dingen doen. We kunnen tot de Geest profeteren. Dat is: de Geest oproepen, de Geest som meren, de Geest bevelen. Neen, we kunnen deze gedo- den niet levend maken, maar we kunnen ze wel levend bidden. We kunnen, we moeten, mede-arbei ders Gods zijn bij de geestelijke herleving van ons volk, van ons gezin, van rnze Kerk. Hier kun nen geweldhebbers het Konink rijk der Hemelen nemen met ge weld. (Uit ,.De Stem achter U.") TERNEUZEN: Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter K. Jiskoot, Markt 25, telefoon 2303. Apotheek geopend: A. J. Klaas- sen, Noordstraat 54, tel. 2090. Weekeinddienst Groene en Wit- Gele Kruis: zr: A. C. Leenhouts, v. Steenbergenlaan 68, tel. 3360. SLUISKIL, HOEK EN PHILIPPINE: Weekeinddienst Groene en Wit- Gele Kruis voor Sluiskil, Hoek en Philippine: zr. Villerius, tel. 01150 —3961 (b.g.g. 008). AXEL: Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter W. G. C. Kok, Oran jestraat 19, tel. 555. DIERENARTS: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waar genomen door dierenarts J. F, de Haas, Axelsestraat 108, tel. 01153 —366. HEDEN: Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „De eend en de Cadillac". Zuidersportpark, 3 uur: Tern. Boys I—Rillandia I". Café „Kolkzicht", 7.30 uur: Prijskaarten. Gebouw „De Schakel". In stuif m.m.v. The Trollers". OTHENE: 7 u.: Prijskaarten. ZONDAG 27 FEBRUARI Terneuzen: Luxor-Theater, 2.30 en 8 uur: „De eend en de Ca dillac". Zuidersportpark, 2.30 uur: Terneuzen IInternos I. MAANDAG 28 FEBRUARI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 u.: „De eend en de Cadillac". DINSDAG 1 MAART Terneuzen: Luxor-Theater, 8 u.: „De eend en de Cadillac". omgewende sleutels, in het mid den vergezeld van een rode naar rechts liggende geknotte keper, waarvan de breedte bedraagt van de lengte van de vlag". B. en W. stellen voor de ge meentevlag vast te stellen con form het bij de stukken gevoeg de ontwerp-besluit met teke ning. HET HUWELIJK Ter viering van het huwelijk van prinses Beatrix zijn B. en W. voornemens aan de leerlin gen van de kleuterscholen en de scholen voor lager onderwijs een aandenken uit te reiken. Het bestuur van de Oranje vereniging Axel en de buurt vereniging Spui zijn voornemens op de huwelijksdag enige festi viteiten te organiseren. De kos ten die met een en ander ge moeid zijn, zullen resp. circa 1550, 1200 en 250 bedragen. Aangezien in de begroting reeds een bedrag is geraamd van 500 stellen B. en W. voor voor dit doel een aanvullend krediet te verstrekken groot 2500. CULTUREEL CENTRUM Er bestaat in Axel reeds lang behoefte aan een goed geoutil leerd gebouw of gebouwencom plex ter voorziening in de ac comodate voor diverse activi teiten op cultureedsociaal ge bied. Met name is een zodanig ge bouw bestemd om gebruikt te worden als verenigingsgebouw, voor het houden van bijeen komsten, vergaderingen, lezin gen, toneeluitvoeringen, film voorstellingen e.d., terwijl daar in tevens de afdeling Axel van de Zeeuwse muziekschool een onderdak dient te krijgen. Ter nadere bestudering is een commissie in het leven geroe pen, die een voorlopig advies heeft gegeven. Het zal duidelijk zijn, dat op dit moment de vraag naar de indeling en de inrichting van het cultureel centrum nog niet opportuun is. Het gaat in eer ste instantie om het constateren van de behoefte aan zaalruimte, welke behoefte evident is. Hier bij dient in aanmerking te wor den genomen, dat de N.V. „Het Centrum" voornemens is de ex ploitatie van het bioscoopge bouw met 'foyer en vergaderza len op korte termijn te beëin digen en het gebouw voor an dere doeleinden te bestemmen. De door B. en W. aangewezen vertegenwoordiger van het col lege is voorzitter van het vor men stichtingsbestuur. Als zo danig is door ons aangewezen de voorzitter van het college. In afwachting van de totstand koming van een permanent cul tureel centrum zal het stich tingsbestuur in de gelegenheid zijn „Het Centrum" tijdelijk te huren. Het nieuwe cultureel cen trum wordt gestimuleerd aan het John F. Kennedyplein in de na bijheid van het bejaardencen trum. Deze situering die in nauw overleg met de stedebouwkun- dige is vastgesteld, is gunstig, mede met het oog op de toe komstige bewoners van het al daar in aanbouw zijnde bejaar dencentrum. Door de vestiging van het cultureel centrum zul len voor het open bejaarden- werk e.d. nieuwe mogelijkheden kunnen worden geschapen. Het college stelt voor: a. te besluiten tot het in het leven roepen van de stich ting Cultureel Centrum Axel en daarvoor statuten vast te stellen; b. mede ter financiering van de voorbereidingskosten 'n stich tingskapitaal af te zonderen groot i 15.000; (Adv.) c. als bestuurleden te benoemen de heren M. L. M. IJsebaert, C. van Bendegem en L. A. van der Linden; d. te besluiten tot het bestem men van een gedeelte van de reserve winstderving gasbe drijf ter grootte van 400,000 gulden, tot partiële dekking van de stichtingskosten; e. te besluiten dat de gemeente zich garant stelt voor even tuele exploitatie-tekorten van de stichting. DE GESCHIEDENIS VAN AXEL De raad heeft in zijn vergade- i ring van 10 november 1960 be sloten de uitgifte van een we tenschappelijk verantwoord en gedocumenteerd boekwerk over de geschiedenis van Axel te be vorderen. Ter dekking van de kosten van de voorbereiding van dit boek is jaarlijks in de ge meentebegroting een bedrag uit getrokken. De voorbereiding is thans in een zodanig stadium, dat de ver schijning van het werk medio 1966 mag worden verwacht. De firma Niemeijer te Gro ningen die zich specialiseert in de uitgifte van dergelijke boe ken, is bereid het boekwerk te vervaardigen in een onlaag van 1500 exemplaren. De kosten, welke daaraan voor de gemeen te zijn verbonden, zullen maxi maal 13.000 bedragen, waar door zij de beschikking krijgt over 500 exemplaren. De firma Niemeijer neemt de overige kos- sten voor haar rekening. Het bedrag ad 13.000 kan als een investering worden beschouwd en in 10 jaar worden afgeshcre- ven. Niet uitgesloten is, dat het boekwerk zal worden uitgege ven met een plaatselijke druk ker. B. en W. stellen daarom voor het benodigde crediet ad 13.000 te voteren. DE FONTEIN IN DE KREEK De raad heeft voor de stads- verfraaiing destijds een cultu reel fonds ingesteld, Uit dit fonds zijn verschillende beeldhouw werkjes aangekocht, Het aan brengen van een permanente verlichte fontein in de kleine kreek en een bosrandverlichting langs die kreek zal, zoals geble ken is met dé proefverlichting t.g.v. „Axel 750 jaar stad", tot verfraaiing van onze gemeente bijdragen, hetgeen het bezoek van vreemdelingen zal stimule ren. De kosten van een en ander zullen circa ƒ35.000 bedragen. Deze kunnen worden gedekt uit de jaarlijkse dotatie in het cul tureel fonds. Gehoord de commissie voor onderwijs en culturele zaken stellen B. en W. voor een kre diet van ƒ35.000 voor dit doel I te voteren. f 4.500.000.000,—) Dat is het totaal spaartegoed bij de boerenleen banken, aangesloten bij de Coöp. Centrale Raif- feisenbank te Utrecht. Ruim vier en een half miljard gulden. Ook U kunt profiteren van de gunstige voorwaarden. ^r ligt een spaarboekje voor U klaar bij de WALSTRA AT 7 TERNEUZEN NOORDSTRAAT AXEL (Adv.) Amsterdam: Minister M. Vrolijk (crema) heeft de tentoonstelli ig van caravans en tweewielers in dt R.A.I. te Amsterdam officieel ge opend. Tijdens de rondgang maak te de minister een proefrit op een z.g. gezinsfiets. De Corn Products, groep van maatschappijen in Nederland heeft voor het eerst een geza menlijke directie. Van de direc tie maken deel uit de heren M. DOOR LILIAN WOODWARD 6) Daarop glimlachte Janice tegen de Femosaan, die naar haar weinige bezittingen en haar man tel greep. David Blake ging naast Janice lopen toen ze de landings baan overstaken naar de doane- loods, „Ik hoon dat u zich goed voelt na uw reis." zei hij beleefd. Ze glimlachte. „Ik voel me heerlijk." Ze keek in het rond. ..Waar ligt het dorp?" vroeg ze. Hii zwaaide onduidelijk met zijn arm naar rechts. „Het liat ongeveer anderhal ve kilometer aan de andere kant midden on de heuvel. Meestal zijn er ezelwagentjes om de pas sagiers van het vliegveld te ver boeren. Dat is nogal een nlotse- iinge overgang, van vierhon derd kilometer per uur paar vier." Ze waren al gauw door de douanecontrole. Ongelukkiger wijs was het laatste ezelwagen- tie weggereden toen Janice en David Blake, die de laatsten waren, weer in de warme zon neschijn stonden. „Ik kan maar beter gaan lo pen," zei Janice en keek naar de weg. „Het is niet ver. Ze zweeg toen er plotseling pen zwarte auto in zicht kwam. Hii joeg een stofwolk over de ezelwagentjes die op weg waren naar het dorp, beschreef een bocht voor de douaneloods en kwam met knarseende remmen vlak naast Janice en David Bla ke tot stilstand. „Ik denk dat ik U wel een lift kan geven," zei de dokter, toen de deur openging en de bestuur ster uitstapte. Ze was heel summier geleed, zodat niets van haar perfecte figuur en welgevormde benen verborgen bleef. Het rood van haar strandpakje stak fel af te gen het pikzwarte haar en paste precies bij de kleur van haar hartstochtelijke mond. Haar grote, zwarte ogen fon kelden toen ze die van David Blake ontmoetten in een bewon derende, allesomvattende blik. „Dokter Blake?" vroeg ze. En toen hij knikte, zei ze: „Ik ben Feona Tellini. U komt mijn va der bezoeken, niet waar?" Haar Engels was wat hoog dravend en had sporen van een Amerikaanse accent. Ze richtte vragend haar grote ogen op Ja nice. Vlug zei David Blake: „Deze jongedame was een medereizig ster. Zou u haar misschien 'n lift naar Femosa willen geven, juf frouw?" „Met het grootste plezier," zei het meisje. „Zullen we dan maar gaan?' David Blake betaalde de Fe mosaan en nam Janice's bezit tingen in ontvangst. Hij opende de achterdeur van de auto. Een ogenblikje later was ze op de achterbank geïnstalleerd en zat hij naast het Italiaanse meisje voorin. Het ritje naar Femosa kostte minder dan vier minuten. De ezelwagentjes kregen nog eens een stofregen toen de grote Ca dillac langs ze stoof over de hob belige weg. Janice was blij toen het meis je wat langzamer ging rijden bij het begin van het dorp en over haar schouder heen vroeg: „Zegt u me alstublieft waar u gaat logeren," „In pension Marieu", antwoord de Janice en de grote auto schoot een hoek om en kwam plotseling tot stilstand. ..We zijn er," zei het meisje, David Blake sprong uit de auto en opende het portier voor Janice om uit te stappen. Ze glimlachte tegen hem toen ze haar kleine koffer op de stoep zette van het huis waarvoor ze gestopt hadden. „Dank u, u bent erg vriende lijk geweest," zei ze en vroeg zich af wat hij zou zeggen als ze eraan toevoegde „meneer Blake." Maar dan zou ze de hele zaak verraden. Want iedereen die ge noeg van hem wist om hem als „meneer Blake" aan te spreken en niet als „dokter", moest wel een heleboel van hem weten. Ze lachte tegen het meisje achter het stuur en betrapte haar op een scherpe, berekenen de blik in de donkere, peinzen de ogen. Het was net alsof Feo na Tellini zich zat af te vragen hoeveel belangstelling deze aan trekkelijke Engelsman had voor zijn toevallige kennis van de vliegreis uit Engeland. „Maar ze kan toch zeker niet jaloers op me zijn," dacht Jani ce toen de auto weer om 'n hoek van de steile, bochtige weg ver dween. En ze draaide zich om en ging het hotelletje binnen. Tot nu toe had ze weinig ge legenheid gehad haar verblijf plaats voor de eerstkomende 14 dagen nauwkeurig te bekijken. Pension Marieu was een groot, vrij wrak gebouw, dat rose ge verfd was en begroeid met mag nolia's om de deur en de ramen. Janice kwam in een smal halle tje en wachtte een ogenblik om haar ogen te laten wennen aan de duisternis na het felle licht buiten. „Goedendag, juffrouw." Het was een vrouwenstem en die scheen ergens van rechts te ko men. „U 'ebt een prettige reis vanaf Londen 'had, hoop ik?" (Wordt vervolgd.) van Tittelboom, dr. Th. Gauer, H. van Liesbhout, J. Graafmans en H. Gras, van wie deze opera ting manager is geworden. In de groep werken samen de N.V. Stijfsel- en glucosefabriek „Sas van Gent", Cosmonda voedings middelen N.V. (Knorr) te Nieuw Loosdrecht, N.V. Corn Products Company (Dut-yea) te Amster dam en Feed Products Ltd. Dit werd vrijdag op een pers conferentie in Den Haag door de heer Eric P. Haueter, direc teur-generaal van Corn Pro ducts in de Benelux en Scandi navië meegedeeld. Corn Products groep van maatschappijen in Nederland is een dochtermaat schappij van Corn Products In ternational, die op haar beurt een zusteronderneming is van de Amerikaanse maatschappij Corn Products Company. Naar de heer Aueter verklaar de is Corn Products met de op zet van de Nederlandse groep in een sterkere positie gekomen om eventueel over te stappen op 'n serie produkten, die reeds op andere markten een succes bleken. Hij dacht hierbij aan Gerber babyvoeding voor de ac tiviteiten gericht op verkoop aan consumenten. Voor de leve ring aan industrieën gaat Corn Products groep van maatschap pijen in Nederland zich wellicht President Soekarno van Indonesië zal prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg als huwelijksgeschenk een cassette met een thee- en kof- fiestel van gebrand Djokja-zilver doen aanbieden De ambassadeur van Indonesië in Den Haag, dr. Sor djarwo Tjondronegoro, zal het o" schenk op een nader te bepalen h"'4 stip overhandigen, met een bed" de beste wensen voor een geluk! huwelijk van de kroonprinses en dr heer von Amsberg. verder op chemisch gebied be wegen. Corn Products beschikt over een Europees netwerk van man' schappijen, die bijna eenderde van de zaken van Corn Products over de gehele wereld vormen. Beoogd wordt een bundeling van de research en de verkoop. De Nederlandse groep levert bij dragen aan zustermaatschap pijen in andere landen. Zij voor ziet b.v. geheel België en Lu xemburg van soepen. Het labo ratorium voor bakkerijproduc ten te Sas van Gent zal ten dien ste staan van de gehele Euro pese groep. De Europese groep is een verzamelplaats van tech nische kennis, die ten dienste van de Nederlandse staat. Bij Corn Products groep van maatschappijen in Nederland zijn ongeveer duizend werkne mers in dienst. De omzet van de groep was vorig jaar rond 120.000.000. Gisternacht hebben inbrekers in het Chinese restaurant Peking aan de Herengracht-hoek Vijzel straat in Amsterdam uit een brandkast 50.000 gulden aan baar geld weggenomen. Ze hadden zich aan de zijkant via een open staande houten poort toegang tot het pand verschaft. Het slot van brandkast werd rondom met "m snijbrander onklaar gebrand waarna de kast kon worden ge boend. In het restaurant werdal- '°s overhoop gehaald. Uit een b'' reaulade namen de indringers c nog een gouden halsketting e een gouden horloge mee.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 2