Sportnieuws PRATEN -fex mm wassen bijna overbodig» Alléén moor inweken of voorwassen DE ONDERGANG VAN UHR Schaatsenrijden VOETBAL- Volleybal Afd. Zeeuws-Vlaanderen BEDDENPROBLEEM IN GOTENBURG Bekerwedstrijd PSV-DWS zaterdagmorgen 19 febr. DE HUWELIJKSBOOT VOER UIT Leider Poolse missie ter dood veroordeeld KWART MILJOEN BELASTING ONTDOKEN Brand in hotel Bloedvlekken, melkvlekken, vet' vlekken, alle eimtvlekken- dus ook luiervlekken - verdwijnen als sneeuw voor de xon* PREMIE VOOR EEN BLANKE BABY Lyceum HulstSt. Eloy Oostburg 0—3 Twee jeugdige teams die nog niet veel wedstrijdervaring hebben. Technisch gingen beide ploegen ongeveer gelijk op. St. Eloy beheer ste beter de smach en wist daar door de wedstrijd in haar voordeel te beslechten. TerholeSt. Eloy 21 t» Aanvankelijk nam Terhole het nogal licht op tegen de bezoekers, die hiervan profiteerden en Terhole overspeelden. In de gelederen van Terhole wilde het daarna in de eerste set niet vlotten zodat zij deze set gewonnen moesten geven. De tweede en derde set waren echter voor Terhole, dat technisch beter ging spelen en de wedstrijd ervaring kon uitbuiten. Met 21 wist Terhole de winstpunten te be houden. D.S.V. (Sas van Gent)Terhole 0—3 De meer geroutineerde dames van Terhole hebben een gemakke lijke winst weten te behalen op de dames uit Sas van Gent die voor het eerst aan een volleybalcompe titie deelnamen. Toch gaven de Sassenaers af en toe goed spel te zien. Het ontbreekt hun echter aan de nodige wedstrijdervaring. Dat zal verbeteren naarmate men meer dere wedstrijden speelt. S.V. Sluiskil—Terhole 0—3 Ook hier waren de dames van Terhole duidelijk de meerderen, hoewel zij meer tegenstand onder vonden dan te Sas van Gent. Voor al de laatste set kwam Sluiskil goed terug toen zij een achterstand had den van 02, welke zij geheel wis ten weg te werken. Nog wat meer wedstrijden spelen en Sluiskil brengt een goed team op de been. S.A.S. (Sas van Gent) P.V. DOW Terneuzen 12 Twee aan elkaar gelijke teams waarbij uiteindelijk de punten be slisten. Over en weer werd goed spel te zien gegeven. Technische fouten kwamen nogal eens vóór, doch dit verbeterde naarmate de wedstrijd vorderde. DOW wist ten slotte met 12 te zegevieren. Ongekend groot is de belang stelling voor de strijd om het wereldkampioenschap hardrijden op de schaats, dat zaterdag en zondag a.s. in Gotenburg wordt gehouden. Maar liefst 50.000 kaarten driemaal zoveel als bii het laatste in Zweden gehou den kampioenschap werden al in de voorverkoop omgezet. Hiervan gingen er 20.000 naar het buitenland. De huisvesting van de toeschouwers vormt een enorm probleem. In Gotenburg zelf en de 18 in de omgeving ge legen plaatsjes zijn alle hotels bezet. Ook in de jeugdherber gen en vakantieverblijven is .geen bed meer vrij. De organisa toren hopen nu maar dat een on gebruikelijk' initiatief van een "aantal sportieve geestelijken redding zal brengen. Van enkele preekstoelen in Gotenburg en omgeving klonk zondag namelijk niet slechts een stichtelijk woord, ook werden de leden van de ge meenten dringend verzocht slaapruimte voor de bezoekers van de titelstrijd vrij te maken. De besturen van de eredivisie clubs PSV en DWS hebben dins dagavond aan de K.N.V.B. naar aanleiding van het door de voet balbond gestelde ultimatum het volgende telegram gestuurd: „Naar aanleiding van uw ul timatum van 14 dezer delen wij u mede, dat wij ons protest tegen uw wijze van behandeling van deze zaak handhaven. Eveneens handhaven wij onze beslissing op zaterdagmiddag of -avond of op zondag niet te spelen. Uitslui tend om de belangen van onze spelers niet te schaden hebben onze besturen besloten de beker wedstrijd PSVDWS te spelen op zaterdag 19 februari om elf uur voormiddag ondanks de wetenschap, dat dit eveneens ongunstige tijdstip een financiële slag voor onze verenigingen be tekent. Wij behouden ons het recht voor bij de bevoegde in stanties de door uw beleid ver oorzaakte schade te claimen". ADO—HERACLES 2—2 De woensdagavond in Den Haag gespeelde competitiewed strijd voor de eredivisie tussen ADO en Heracles is geëindigd in gelijkspel: 22. Bij rust was de stand 11. Stalen verpleegster in de Expo-hal Op de tentoonstelling „Medica 65", welke in de Expohal te Hil versum wordt gehouden, is o.m. deze „stalen verpleegster" te zien. Het toestel maakt het in deze tijd van personeelsgebrek mogelijk, dat slechts één ver pleegster een liggend patient kan verbedden. Dat het woord „huwelijksboot" niet zo maar een woord is dat het figuurlijk wel doet, is gis teren in Giesbeek aan de IJs- sel bewezen. De hoge stand van de IJssel maakte daar het huwelijksbootje een tastbaar begrip. Bruidegom Henk Eg- gink (29) stapte in een bootje dat langs de dijk lag gemeerd en voer over de ondergelopen polder Valewaard naar het ouderlijk huis van zijn bruid, Antoinette Wijkamp (29). Dat huis ligt midden in de polder en is al enkele dagen door het IJsselwater geïsoleerd. Later arriveerde de bruidsstoet bij de kerk in een fraai ver sierde boot. Wladyslaw Tykocinski, de voor malige chef van de Poolse mili taire missie in West-Berlijn, is woensdag door een Poolse krijgs raad wegens hoogverraad bij verstek ter dood veroordeeld. Tykocinski vroeg vorig jaar mei bij de Amerikaanse autoriteiten in West-Berlijn om asiel. Vol gens de krijgsraad was gebleken dat Tykocinski Poolse staatsge heimen aan de Amerikaanse ge heime dienst had uitgeleverd. Zijn echtgenote is enige tijd ge leden naar haar land terugge keerd. De officier van justitie bij de rechtbank te Arnhem, mr. J. H. C. Pieters, heeft tegen de 37- jarige handelaar A. W. H. te Lienden zeven maanden gevan genisstraf geëist, waarvan drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en 25.000 gulden boete wegens ont duiking van omzetbelasting, in komenbelasting en accijns op suiker in de jaren 1961, 1962 en 1963. Volgens de officier heeft de man 258.000 gulden te weinig belasting betaald. Hij betaalt het nu af met 100 gulden per week. Het zal dus een vijftigtal jaren duren eer de fiscus aan zijn trek ken komt. Door onbekende oorzaak is vannacht om drie uur brand ont staan in het hotel-café-restau rant „De Rode Leeuw" te Sint Maartensbrug. Het grote pand, dat nog maar kort werd geëx ploiteerd door de familie R. Hei- nemans en dat eind februari openbaar zou worden verkocht, is totaal verloren gegaan. Aan de blussing werd deelgenomen door de brandweerkorpsen van Zijpe, Sint Maarten, Schagen en het reactorcent. rm te Petten. Tegen kwart over vier was het gevaar voor uitbreiding gewe ken. De belendende percelen kregen behalve veel waterscha de, ook brandschade. Bij deze brand hebben de plaatselijke gymnastiek- en toneelvereniging hun attributen verloren. De be woners van het brandende pand konden het gebouw via een brandtrap verlaten. W4ARQVER Waar de was fer sprake komt is Blo-tex favoriet Wie Bio-tex kent Is enthousiast over dit fantas tische inweek/voorwasmiddel. Met verbluffend gemak verdwijnen hardnekkige eiwit-, bloed-, melk-, vet- en luiervlekken. Spoorloos! Even Inweken of voorwassen en 't meeste goed kan zo aan de lijn. En Bio-tex is enorm zuinig. Het 47 ets. pak is voldoende voor maar liefst 35 liter sop. 81) In vliegende galop joeg Maya tussen de brandende puin hopen, tot zij de poorten van Ur bereikte. Hier hield zij halt en keek onderzoekend langs de hel lingen van de vulkaan omlaag, tot zij in de verte een figuurtje ontdekte dat zich naar de top van de berg repte. Opnieuw dreef zij haar paard voort, ach ter dat verwijderende figuurtje aan. i „Ik moet hem inhalen, ik moet hem inhalen," herhaal de zij steeds bij zichzelf, „vóór hij de Gong des Doods bereikt!" Op de steile hellingen kwam haar paard evenwel niet veel sneller dan de voetganger voor uit. Inmiddels had Harald een vlak gedeelte van de berg be reikt en hij spoedde zich naar een koepelvorming gebouw, waarin zich een zware poort be vond de poort naar de Gong des Doods. Reeds hield hij stil bij deze poort en stak de gou den sleutel in het slot, toen Maya met opgeheven speer kwam aanstormen. Haar speer beschreef een grote boog door de lucht en drong, naast Harald, diep in de deur. Glimlachend keek hij om en fluisterde „Maya!'__ Toen opende hij zonder aar zeling de poort en trad naar binnen. En daar binnen zag hij, wat tot nog toe alleen de ogen van de hogepriesteres en -pries ters van Uhr hadden mogen aan schouwen: een grote, zwarte gong, die midden in een kaal vertrek stond. Weer Indisch vliegtuig verongelukt Nieuw Delhi: Een Caravelle- straalvliegtuig van de „Indian Airlines" is maandag op hei vliegveld Palam bij Nieuw Delhi bij de landing verongelukt. Het toestel, afkomstig uit Calcuta, brandde geheel uit. De 81 inzit tenden wisten tijdig de machine te verlatenvier van hen werden met brandwonden in een zieken huis opgenomen. De kraaminrichtingen van Jo hannesburg hebben besloten het blanke ras een handje te helpen. Een inrichting is op het idee ge komen een gratis bevalling aan te bieden aan blanke moeders die hun vierde baby ter wereld brengen. Zoals gemeld lanceerde de Zuidafrikaanse minister Botha vorig jaar november de slagzin „Geef ons prachtige land een blank kind" ter viering van de vijfde verjaardag van de repu bliek. I

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 5