De misdaad van Richard Ross iimi! PROVINCIAAL MEVWS fmr Natuurzuiver Lezers die schrijven Terneuzen Aardenburg Bruintsse Goes Hoek Retranchement Sas van Gent. Sluis Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Donderdag 17 februari 1988 Weikcomité „Eten voor India" doet beroep op bevolking van Terneuzen Aansluitend op het bericht in onze editie van gisteren deelde men ons mede dat in Terneuzen een werkcomité is gevormd dat gelden zal inzamelen in het kader van de actie „Eten voor India'', van de landelijke actie „Eten voor India". Op 1 maart a.s. zal een een gecoördineerde inzameling worden gehouden, waarop wij gaarne de aandacht vestigen. Er heerst hongersnood in In dia. In New-Delhi spreekt men van „de hongersnood van deze eeuw". Het betekent eenvoudig, dat het gaat om het leven van miljoenen mensen. Ze zijn aan de dood overgeleverd als de wereld niet helpt. Hoe verschrikkelijk honger is, weet iedere Nederlander die de oorlog heeft meegemaakt. Wij mogen daarom geen ogenblik aarzelen om de door hongerdood bedreigde Indiërs te redden. Een handvol rijst daar betekent veel meer dan een handvol geld hier. Het betekent...leven! Daar om vraagt de aktie „Eten voor India" van iedere Nederlander, jong en oud, een handvol geld. Daarvoor wordt onmiddellijk rijst, tarwe, melkpoeder en ha vermout gekocht. Dat gaat zo spoedig mogelijk het schip in. Dit betekent, dat wij de hel pende hand uitsteken naar de hongerende mensen in India. Ieder uitstel betekent de dood van vele medemensen „Eten voor India" wordt een nationale marathon tegen de dood. In Ter neuzen zal men daarbij niet ach ter willen blijven. De inwoners van Terneuzen zullen per circu laire worden ingelicht over de te voeren actie. Om deze aktie op 1 maart vlot en afdoende te doen verlopen, zijn medewerk(stIers nodig. Er zullen 120 collectanten beschik baar moeten zijn'om gedurende twee uur met lijsten langs de hui zen te gaan. Een ieder die zich hiervoor wil inzetten, kan zich melden bij de afdeling culturele zaken van de gemeente, Markt 13. Het werkcomité dat deze actie animeert, bestaat uit de heren: mr. H. Rijpstra, ds. J. A. Poel man, deken J. A. A. van Meche- len, ds. W. H. Gispen, ds. H. J. Ruis, pater Paulinus Kuipers OFM Cap., J. Stenvert, Joh. de Vries en J. A. Lauret. Actie Huwelijksgeschenk Vandaag, op de ondertrouwdag van onze Kroonprinses Beatrix met de heer Claus von Amsberg, zal een bus worden geplaatst voor het gemeentehuis in de Noord straat, waarin de bevolking in de gelegenheid zal worden ge steld een bijdrage te deponeren voor het door het Nederlandse volk aan te bieden huwelijksge schenk. Deze bus zal ook geplaatst wor den op 10 maart, de dag van de huwelijksvoltrekking. Tennisclub van Dow-peisoneel Veel werknemers hebben veei hobbies. Dat impliceert dat bij een bedrijf als Dow Chemical de personeelsvereniging meerdere afdelingen telt. Zo is er enige weken geleden een tennisclub opgericht. Deze week vergaderden de le den in de zaal van café „De Vriendschap". Het bestuur kon meedelen dat besprekingen met de personeelsvereniging van de glasfabriek te Sas van Gent er toe hadden geleid, dat gebruik kan worden gemaakt van de ten nisbanen aldaar. Deze welwillend heid werd zeer gewaardeerd. De voorzitter meende dat de Terneuzense sportaccomodatie steeds beter wordt, maar dat men met de aanleg van tennis banen enigszins achter is. Men is nu verplicht naar elders te gaan om z'n sport te kunnen beoefe nen. Hij sprak de hoop uit dat spoedig in de aanleg van enige tennisbanen zal worden voorzien. En verdermaar dat zal voor lopig wel tot de vrome wensen blijven behoren, een sporthal waar ook in de winter alle spor ten kunnen worden beoefend. Dit geluid is overigens niet nieuw. Ook in de gemeenteraad is al eerder en van meer dan één zijde op de noodzaak van een sporthal gewezen. Gelaagd Voor het examen medisch analyste slaagde te Leiden mej. Vera Paridaen, afkomstig uit Aardenburg en werkzaam aan de Boerhaavekliniek te Amster dam. Jaarvergadering tennisclub De tennisclub „S. J. E. F." hield haar algemene jaarvergadering Uit het jaarverslag van secreta ris J. W. A. Trapman bleek dat er minder getennist werd dan de voorafgaande jaren, hetgeen moet worden toegeschreven aan de minder gunstige weersom standigheden. De penningmees teres, mevr. v. d. Velde, kon mededelen dat de financiële po sitie gunstig is. Er zal dit jaar worden getraind onder leiding van de heer G. Maenhout. Men zal weer met een team inschrij ven voor de competitie van de K.N.L.T.B. Toreu kabelbaan Grevelingen gesloopt Van de drie pylons, de grote stalen torens waaraan de kabel baan heeft gehangen waarmee de Noord-Grevelingen werd ge dicht, is nu de eerste geheel" ge sloopt. Deze toren was een ob stakel bij de aanleg van de twee de rijbaan voor het snelverkeer over de Grevelingendam. Ontwikkelingsdag voor de Zeen w se groenteteelt Het kernprobleem van de Zeeuwse groenteteelt is dat er teveel bedrijven zijn en een te geringe produktie-omvang. Bo vendien wordt er te weinig specialisatie toegepast, terwijl landelijk gezien de tuinbouw juist sterk is gegroeid door specialisatie en intensivering. Daarom zal in de toekomst in Zeeland meer in deze richting gewerkt moeten worden. Dit stelde de Zeeuwse rijks- tuinbouwconsulent, ir. L. Velle- koop, in zijn nabeschouwing tij dens de gisteren in Goes gehou den ontwikkelingsdag voor de Zeeuwse groenteteelt. Ir. Velle- koop vtstigde de aandacht op het feit dat 78 pet van de Zeeuwse glasbedrijven een oppervlakte glas heeft van minder dan 2.000 m2 per bedrijf, waaruit de zwakke structuur van de glas tuinbouw blijkt. Hij pleitte voor de vestiging van tuinbouwbe drijven op plaatsen waar een vr'je maar georganiseerde ves tiging mogelijk is. Voor vele ooengrondsgroententeeltbedrij- ven zullen de glasteelten geen oolossing bieden, maar men zou zich moeten aanpassen aan de eisen van de tijd en streven naar bedrijven met een behoorlijke produktiecapaciteit en minder gewassen per bedrijf in grotere opoervlakte gaan telen. De heel Vellekoop dacht aan vijf hectare per bedrijf. In zijn openingsrede zei voor zitter W. Joziasse van de Zeeuw se groententelersvereniging, dat het voor de bestaande stookbe- drijven in Zeeland noodzakelijk dat het areaal of het aantal bedrijven toeneemt om te komen tot goede verhoudingen bij de afzet. Drie jaar geleden werd een oppervlakte van 3.000 m2 glas per groenteteeltbedrijf levensvatbaar geacht, maar nu denkt men aan 5.000 tot 6.000 m2 glas als minimum voor een stookbedrijf. Op het eiland Tholen en in Kapelle-Biezelinge en omgeving heeft zich in korte tijd een glas tuinbouwcentrum van betekenis ontwikkeld en in deze centra vindt een gestadige uitbreiding plaats. Op Walcheren is er wei nig uitbreiding, maar wel scha kelen hier verschillende tuinders over van koude teelten op stook- teelten. Hoekse bejaaidensocieteit vierde het tweede lustrum Al vele jaren komen wij Gezellig bij elkaar, Het is het tweede lustrum nu, De soos bestaat 10 jaar. Wat u die jaren voor ons deed, Waarderen wij oprecht. Er is een vriendschapsband [ontstaan Die sterk is, zeer gehecht. Als blijk voor onze grote dank Bieden wij u wat aan. We hopen, dat de sociëteit Nog jaren mag bestaan. De simpele woorden in deze drie coupletjes neergelegd, wer den uitgesproken door de oud ste en in tien jaar geen enkele maal verzuimd hebbende be zoekster van de Hoekse bejaar densociëteit. In vergelijking met het inwo nertal was de belangstelling voor dit jubileumfeest in de gehoor zaal te Hoek wellicht nog groter dan in „De Schakel' te Terneu zen, waar woensdag een soortge lijk jubileum werd gevierd.. Wat gisteren bij ons bezoek opviel was de aanwezigheid van een groot aantal dames-bejaar den in klederdracht. Een beeld dat langzaamaan tot de zeld zaamheden behoort (en tot het verleden. - Red.). De mannen, op één na, waren allen getooid met de burgerpet. Mevr. Hanssens opende de bij eenkomst met allen hartelijk welkom te heten, in 't bijzonder het dagelijks bestuur der ge meente en dokter Jongsma. Zij memoreerde dat sinds de oprich ting het bezoek een stijgende lijn had vertoond. We vinden nu nog wel allemaal een plaats, maar 't is soms krap aan, aldus de voorzitster. Daarom verheug de het haar dat binnenkort de gehoorzaal zal worden verbouwd, en de accomodatie verbeterd. We hebben een prettige tijd ach ter de rug, zo besloot mevr. Hanssens, er is vriendschap ge groeid. We hebben het volgehou den, omdat we alles eenvoudig hielden en gebeurde het eens dat er kleine moeilijkheden waren, dan had dit de volle aan dacht van het gemeentebestuur, waarvoor wij heel erkentelijk zijn. De presidente deelde vervol gens mee dat de bond van be jaarden vier tulbanden en een taart had geschonken. Ook an dere geschenken (taarten en handwerken) waren binnenge komen, welke zouden worden verloot. Namens het gemeentebestuur bood de burgemeester met dit jubileum gelukwensen aan. Hij sprak waardering uit voor het werk dat hier al deze jaren werd gedaan en in 't bijzonder betrok hij hierin de „helpsters". Burgemeester Hanssens liet zijn felicitaties vergezeld gaan van een fraaie bloemenhulde. In de pauze werd koffie ge serveerd. Zuster Bauwens had voor alle bejaarden een persoonlijk ge schenk gemaakt als herinnering aan dit jubileum. Het bestond uit een tegelvormig wandplaatje, waarop het wapen van Hoek was uitgevoerd. Het werd algemeen bewonderd. Na de pauze vertoonde de heer J. de Vries uit Terneuzen enige series dia's. Diverse plekjes in Zeeuws-Vlaanderen, ook de kanaalzone in nieuwe beelden, maar in 't bijzonder de nu nog rustieke plekjes rondom Hoek genoten alle belangstelling. Mevrouw Hanssens kon tot besluit van deze feestmiddag ge tuigen van grote tevredenheid over alles wat voor velen door velen was gedaan. In de pauze schatten wij bij het overzien van de aanwezige bejaarden de meesten iets boven de zeventig. Dat klopte vrij aar dig. Één der mannelijke bejaar den, die wij op ongeveer 70 schatten, zei: „Ik bin d'r 81, meneer. En de meeste 'ier bin boven de zeventig, zou ik dien ken. Van vuuf en zestig bin d'r nie veé, die voelen udder eigen nog te jong." De meesten leken nog erg kras, met levenslust en levens moed en interesse voor „De Vrije Zeeuw". Ziekenpastoraat Ds. W. C. Luuring te Cadzand trad af als secretaris-penning meester van de stichting Her vormd Ziekcnpastoraat voor West Zeeuws-Vlaanderen. In zijn olaats is benoemd de heer J. C. Faas te Retranchement. Jaarvergadering vrouwenvereniging De hervormde vrouwenvereni ging hield dezer dagen haar jaar vergadering onder leiding van mevr. De Vriesv. d. Werff. Mevr. N. J. HennekeijWil- lemsen die niet herkiesbaar was, droeg het secretariaat over aan mevr. E. van Dalede Voldere. Als nieuw bestuurslid werd ge kozen mevr. Van de Voorde. Koninklijke onderscheiding Deze week werd in de rapport zaal van de glasfabriek te Sas van Gent de eremedaille in brons, - erbonden aan de orde van Oranje-Nassau, uitgereikt aan de heer Henri Haers te Sas van Gent. Deze medaille werd uitgereikt omdat hij 40 jaar in dienst was van de glasfabriek. De uitreiking vond plaats in tegenwoordigheid van de alge meen direkteur, drs. P. A. Nee- teson, en de direkteur glasfa briek, de heer H. F. Kok. Ook burgemeester Den Boer was aan wezig. Deze reikte de onder scheiding uit. Aan mevrouw M. Haersvan Bunder werden bloemen aangeboden. Na de uitreiking nam drs. Neeteson het woord waarbij hij de burgemeester dankte voor zijn komst naar de glasfabriek om zodoende dit feit in eigen kring te kunnen vieren. Verder dankte hij de overheid voor het toekennen van de onderschei ding aan een van de werknemers van de glasfabriek, omdat hij daarin een erkenning zag door de overheid van deze fabriek. Nog even bleef het gezelschap bijeen om te praten over het verleden en om een heildronk uit te brengen op de jubilaris. Nederlander adopteert Koreaanse wezen Los Angeles: Max Prinsen en zijn echtgenote verlaten hier het gerechtsgebouw na de adoptie van twee Koreaanse wezen. Max jr. (13) had zijn ouders overge haald tot het adopteren van Kim (7) links en June (12) nadat hij op school een film had gezien over de Koreaanse vluchtelin gen. Prinsen is afkomstig uit Nederland. INDIA HOUDT ZICH BUITEN HET GESCHIL- VIETNAM Van goedingelichte zijde in Nieuw Delhi is vernomen dat de Indiase president Radhakrisjnan de Amerikaanse vice-president Humphrey heeft meegedeeld dat India zich absoluut afzijdig zal h uden van het vraagstuk-Viet- nam. Humphrey kwam woens dag in de Indiase hoofdstad aan en bracht een beleefdheidsbe zoek aan de president. Zodra de situatie zich hiertoe leent, zo voegde men hier van dezelfde zijde aan toe, is de president bereid deel te nemen aan een bemiddelingspoging met landen als Zuid-Slavië en Egyp te. Terwijl Humphrey allereerst de Amerikaanse politiek in Viet nam uiteen wenst te zetten, schijnt hervatting van de Ame rikaanse hulp aan India on derbroken sedert het conflict tussen India en Pakistan de meeste interesse van de Indiase leiders te hebben. (Adv.) ~/5F 1: Prior seminarie wordt pastoor De prior van het seminarie „Sint Augustinus" is benoemd tot pastoor te Aardenburg als opvolger van pastoor J. F. Die- riek. Prior dom. M. W. B. Mar tens, die in 1919 te Helmond werd geboren, kwam in 1947 te Sluis waar hij verbonden werd aan de orde der reguliere kanun niken. Een jaar later werd hij te Sluis tot priester gewijd. De installatie van de nieuwe pastoor vindt vrijdagavond plaats in de parochiekerk waar deken Dierick, pastoor te Oostburg, jhem aan de parochianen zal I voorstellen. S' „S zegt Mm Green Spot. Van verse Californische sinaasappelen! Vol vitamine-C! Fantastisch lekker! En zonder prik! NEDERLANDSE DIAMANTAIR BESTOLEN Onbekenden hebben dinsdag nacht ingebroken in de te Wenen staande woning van de in Am stelveen woonachtige Neder landse diamantair A. Schaier. Zij verdwenen met juwelen ter waarde van ruim 200.000 gulden en 70.000 gulden baargeld. De U.T.S. te Terneuzen wordt uitgebieid Deze aanhef houdt niet alleen in, dat de schoolruimte en de inventaris met bijna 50 werd uitgebreid. De uitbreiding heeft vooral betrekking op de onder- wijskant van de school. De toe nemende mechanisatie in moder ne bedrijven maakt de toepas sing nodig van moderne instru menten, die gegevens verstrek ken, maar die ook het produk- tieproces zullen moeten regelen. Dit productieproces is hierdoor zeer versneld, maar is tegelijker tijd kwetsbaar geworden. Specialisten moeten worden gekweekt die in staat zijn, niet alleen de gegevens af te lezen die de apparatuur verstrekt, maar ook snel storngen op te sporen en deze te verhelpen. Aan de U.T.S. is verbonden een 2-jarige avondkursus meet- en regeltechniek, waar in twee avonden per week inzicht in deze materie wordt bijgebracht. Toelatingseisen voor deze kur- sus zijn diploma U.T.S. afdeling werktuigbouwkunde, bouwkunde of electrotechniek of een oplei ding die naar het oordeel van de school gelijkwaardig is. Het overwegend chemische karakter van de plaatselijke in dustrie doet vraag ontstaan naar jonge mensen, die zich interes seren voor de scheikunde. Het instellen van een dagkur- sus chemische procestechniek aan de U.T.S. wordt in studie geno men. Tot deze opleiding zullen zich, naar wij verwachten, aan getrokken voelen jongens en ook meisjes met een U.L.O.-B opleiding (later M.A.X.O.) en mogelijk ook jongelui van de H.A.V.O. In het begin zal er slechts plaats zijn voor een kleine groep van 10 a 12 jongelui. Medewer king van de industrie, die tot nu toe steeds werd verkregen, zal ook dan niet gemist kunnen worden voor het opdoen van praktijkervaring en medewerking van deskundigen, die thuis zijn in deze nieuwe materie. In september 1968 treedt de wet op het voortgezet onderwijs in werking. De U.T.S., een ver trouwde klank, zal dan M.T.S. genoemd worden. De opleiding wordt dan vierjarig en wel drie jaar theoretisch en één jaar praktisch. Dit betekent dat de opleiding uit de M.A.V.O. soms met een jaar wordt verlengd. Het is voor de „vluggen" onder de Mavo-leerlingen, die wij nu nog U.L.O.-leerlingen noemen, Rlco Bulthuis 120.) Het duurde vijf minuten... zes minu ten... zeven minuten... nénen minuten Daar had ie Harry Ishiguro Hij keek eerst links en dan rechts en wandelde met kleine, vlugge pasjes op het tramhuisje aan. Ross booq het hoofd, liep eveneens naar de overkant en op het punt. dat hij de Japanner passeerde maakte hij een snelle uitval. Hij zette zijn vinger op de borst van Ishiguro. d'e geschrok ken en gespannen stil bleef staan. Zo stonden ze beiden, midden op de grote verkeersweg. De auto'- gleden met een lichte boog om hen heen. Er kwam een agent van politie lang zaam naderbij, doch bleef doodstil staan toen hij op tien meter afstand Ross ontdekte. - Wat bent u van uw ras vroeg Ross. Ishiguro had zijn aanrander herkend. Zijn verschrikt, maar beheerst ge zicht gleed uit in een brede, vriende lijke lach. - Zoeloewaperr, inspecteurrr 1 zei hij. Ross nam zijn hoed af. - Ik dank u, antwoordde hij en liep door. De agent in de verte begreep absoluut niet, waarom dat kleine, Ja vaanse mannetje daar midden op de weg zo onbedaarlijk stond te lachen. En dan zeiden ze nog wel dat Ooste- lingen zo beheerst waren. Op het politiebureau was het een formeel relletje. Sardemann had zwa re Hein opgebracht met een jute zak vol zilveren kandelabres. - Zo Hein, zei commissaris Hoekstra leuk, - wou je Kerstfeest gaan vie ren - Heb ik gevonden, commesaris. - Verduiveld vindingrijk ben je toch, Hein. - Heus meneer, heus, vraag het an de mensen buiten. Ik zeg tegen ie mand, verrek zeg ik, er lelt een zak tegen de stoep en ik pak de zak op en ik loop gewoon en daar komt inspecteur Sardemann en nou hè, on weer is er stilletjes bij. Commissaris Lammers, die in een hoek van het grote vertrek tegen de muur geleund stond, lachte tegen Ross en zei, dat die ouwe baas zijn veertigjarig jubileum in de bajes nog wel halen zou. Een jaar of vier kreeg hij voor dit karweitje nog wel. - Ik stong heel gewoon te kijken en ik nam die zak en ik dacht... - Dat er koolraap in zat, grappigde Hoekstra. Hein aan het schreeuwen- dat het maar makkelijk was, om een onschul dig man op de hak te nemen, wist hij wat er in die zak zat. Enfin, hij liep gewoon en daar had je inspec teur Sardemann met twee stille bin ken en... - Waarom heb je de gouden horlo ges uit de zak genomen? vroeg Hoek stra streng. - Er zatte geen horloges in - Die ronde dingen waren horloges, Hein, dat weet je best 1 - Het waren ijzeren voetjes voor de kandelaars, verdorie-nog-an-toe. - Hoe weet je dat Hein, je had toch niet in die zak gekeken - Ik ik ik... zei Hein, - ik heb de zak gewoon gevonde en daar komt in specteur Sardemann en een bèk, jongens, nou nou nou 1 Hoekstra glimlachte. - Hein, zei hij, - wees niet zo dom, je hebt de zak in Schiedam al op de trein gezet en toen... - Wat een onzin, wat een leugens, commesaris - In Schiedam Hein, je zoon stond op de uitkijk en je dochter wist het ook te vertellen, want die zeide ouwe is kaarsjes gaan halen in Schie - Commesaaaaris, dat is gelóoooge I Ik loop gewoon en ik zie de zak lig gen en ik denk, effies naar het beroo brengen en daar komt inspecteur Sardemann en die gaat an 't brullen als de hele dierenhuin enne... '- Je dochter stond al op de uitkijk Hein en je zoon was op het station bij de trein uit Schiedam en toen vroek een van de rechercheurs... Hein schuimde van drift. - Geloooo- ge, gelooooge, me kinderen benne zo eerlijk als goud 1 - Schiedam, uit de zaak van Doode- hefer en Veldman op de Rotterdamse weg, je zoon heeft het gezegd tegen dronken Jaap. We hebben de zaak juist opgebeld. Hein huilde bijna van woede. De commissaris ging .rustig verder en zei: - Je zoon heeft de boel gegapt en jij moest het in veiligheid brengen, je dochter zei het vanmorgen tegen ie mand in de kroeg. - Mijn kind komt niet in de kroeg 1 Mijn jongen gapt niks, geen cent 1 -• Schiedam... riep Hoekstra zege vierend. - Gelóóóóge 1... Ik liep gewoon en daar komt opeens inspecteur Sarde mann en... - Schiedam, Hein, samen met je on eerlijke en dronken kinderen... - Het komt geeneens uit Schiedam, het lag al drie dagen onder het hooi op de vliering van Kees en me kin deren weten van niks, want de zak is uit de boel van van Kempen en niet van die Doodehe... - We zijn weer zover, Hein, sprak Hoekstra bedaard. - Je bracht de zak in veiligheid en daar komt opeens in specteur Sardemann en die... Iedereen schaterde. Sardemann het hardst. - Ik stink er in, zei Hein. - Nou vooruit maar, er kan nog méér bij 1 (Slot volgt.) mogelijk na 3 jaar een Mavo-ger tuigschrift te halen en dan naar de U.T.S. te gaan. In dit geval is de totale studietijd even lang gebleven. Doordat de schakelklas, die thans aan de U.T.S. is verbon den als brugklas tussen de tech nische school en de U.T.S., gaat verdwijnen, is de opleiding van jon. dui met het diploma tech nische school (men spreekt meestal van ambachtsschool) evenlang gebleven. Leerlingen op deze technische school die verder willen leren aan de ver- volgkursus (dus aan de nieuwe M.T.S.) zullen dit kunnen dóen uit een aparte klas op de tech nische school, die men nu nog aanduidt met „A-stroom". De nieuwe M.T.S. zal niet „hoger" of „moeilijker' worden dan de U.T.S. nu is. Doordat de leerstof nu moet worden ver werkt in twee of drie jaren aan de school, moest een vrij hoog tempo worden aangehouden. Later met één studiejaar meer en met iets minder lessen per week hoopt men dat de M.T.S. voor meer leerlingen dan tot nu toe meer kansen zal bieden. Natuurlijk moet voorop staan belangstelling voor de techniek en ook technische aanleg moet daarbij aanwezig zijn. Reeds vóór 1968 zullen enkele U.T.S.-en beginnen njetrfle nieu we vorm als experiment. Moge lijk is daarbij ook dé'fa.T.Sr té Terneuzen. A. J. M. VERMEULEN, Direkteur. TREINONGELUK IN ZUID-SLAVIE Een botsing tussen een per sonen- en een goederentrein in de buurt van de Zuidslavische stad Split heeft woensdagmor gen aan zeker 29 mensen het leven gekost. 28 mensen werden gewond, van wie zeven levens gevaarlijk. De slachtoffers zijn voornamelijk arbeiders die zich naar hun werk in het industrie gebied van de Dalmatische ha venplaats begaven. De reddings werkzaamheden werden bemoei lijkt door de brand die na de botsing ia de personentrein uit brak. Nekkramp in Dinxperlo In Dinxperlo is bij het 9-jarige dochtertje van de familie Van Beest nekkramp geconstateerd. De kleine is overgebracht naar een ziekenhuis te Doetinchem. N.A.M. BOORT GAS AAN IN URETERP De Nederlandse aardoliemaat- schappij heeft in Ureterp op een diepte van circa 2600 meter aardgas aangeboord. Over de hoeveelheid valt nog niets met zekerheid te zeggen. Binnenkort zal de N.A.M. een produktiebo- ring verrichten ter bevestiging van de eerste waarneming. Het perceel waarop de boring is ver richt, is eigendom van de stich ting beheer landbouwgronden. De boring in Ureterp is de eerste in de gemeente Opsterland sinds er, nu al gedurende enkele jaren, intensief in de Friese bo dem naar aardolie of aardgas wordt gezocht. Zoals bekend zijn de laatste tijd ten westen en noordwesten van Drachten di verse boorpogingen met voor lopig succes bekroond (in Nije- ga, De Wilgen en Oudega). In 1949 werd er in Frieschepalen een bescheiden proefboring ver richt, die niets opleverde. De boring in Ureterp verliep niet zonder moeilijkheden. Half november begon men met de op bouw van de locatie en enkele weken geleden stuitte men op een harde steenlaag. Bü navraag werd van de zijde van de N.A.M. in Oldenzaal meegedeeld, dat men door elek trische metingen inderdaad een aanwijzing heeft gekregen om trent de aanwezigheid van gas in de betreffende formatie, maar dat er binnenkort produktie- proeven zullen worden genomen om te trachten bevestiging te krijgen van de uitslag van de elektrische metingen.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 2