DE ONDERGANG VAN UHR DRIE KILOMETER XLEIRERFILM VAN HUWELIJK PRINSES BEATRIX lex 25 telex 25 telex 25 telex 25 Politierechter te Middelburg BURGERLIJKE STAND Loop der bevolking Mölïvdlag 14 7 dinsdag 15 februari 1966 DE VRIJE ZEEUW Pagina 5 Complete kleurenfilm wernhout-t-t-t- honderdmiljoenste pakje lex25 passeerde vandaag de grens++de importeur van lex25 kreeg een spaarbankboekje van da directeur-generaal der invoerrechten en accijnsen+++ op de rijksweg amsterdam utrecht bood een lifter de bestuurder lex25 aan +-H- auto en pakje wisselden van eigenaar wassenaar++-i- de kostbare sigarettendoos die de vorige week bij een inbraak werd meegenomen is teruggevonden+++inhoud 25 lex25 wordt nog vermist+++ coevorden+++ man in zuiderstraat trof 26 sigaretten aan in een pakje++haags importeur overweegt naam te wijzigen in lex ca 25 25 SIGARETTEN 1,50 STYLED BY LEXINGTON f+de nieuwe sigaret in het nieuws+-i-i-lex25+-i-i-styled by Lexington CHOCOLADE-MINTS HET BIJ SPANJE VERMISTE AMERIKAANSE KERNWAPEN Het huwelijk van prinses Bea trix zal door Polygoon in kleu ren Worden verfilmd. In totaal zullen 32 camera- lieden aan deze reportage mee werken. Zij zullen daarvoor ruim 3.000 meter film belichten. De vaste opnamestaf van het film journaal wordt bijgestaan door de andere filmequipes van Cine- centrum, die op de 10de maart hun opnamewerk aan bedrijfs film, reclamefilms, t.v.-spots en documentaires zullen laten rus ten om „het huwelijk" op kleu renfilm vast te leggen. Boven dien krijgt Polygoon nog assis tentie van de collega's van de Duitse en Belgische filmjour naals. Van 10 maart af zal het labo ratorium van Cinecentrum dan ook gedurende enige dagen en nachten voornamelijk zijn inge steld op het maken van een 100- tal copieën van dit filmjournaal, geheel in kleuren, voor de Ne derlandse bioscopen. Verder zal het laboratorium nog een groet aantal copieën, voorzien van En gelse, Duitse, Spaanse en andere commentaren verzorgen, terwijl het bovendien ten behoeve van de buitenlandse filmjournaals tientallen negatief-duplicaten moet vervaardigen. Gezien de capaciteit van het Cinecentrum-laboratorium staat men hierbij niet voor grote pro blemen, al zal door de snelle af levering wel 24 uur per dag wor den gewerkt. Door de beperkte plaatsruimte in het stadhuis en in de Wester- kerk is alleen Polygoon belast met de vervaardiging van de filmopnamen. Op dit zgn. „pool- materiaal" rust een leverings plicht aan binnen- en buiten landse filmmaatschappijen die over dit materiaal wensen te be schikken. Reeds van vrijdag 11 maart af zal een deel van de film in kleu ren in de Nederlandse bioscopen worden vertoond, terwijl zater dag 12 maart de complete kleu renfilm te zien zal zijn in een honderdtal bioscopen. Ook in Suriname en de Ned. Antillen Zal deze film reeds tij dens het weekeinde worden ver toond. Naast het extra lange film journaal in kleuren' wordt ook nog een aparte kleurenfilm ge maakt met een vertoningsduur van ruim twintig minuten. Deze uitgebreide film zal o.a. worden vertoond in de cineacs, terwijl ook in andere theaters speciale voorstellingen met deze „huwe lijksfilms" zullen worden ge geven. Partij van vrije burgers vraagt maatregelen tegen „Zo is het De partij van de vrije burgers uit Den Haag heeft in een tele gram aan de minister van justi tie, dr. I. Samkalden, verzocht om een vervolging in te stellen tegen degenen die verantwoor delijk zijn voor de uitzending van „Zo is het toevallig ook nog eens een keer" van vrijdagavond. De ondertekenaars van het tele gram, de voorzitter van de par tij van vrije burgers, ing. E. D. C. Drenthem Soesman, en sekre- taris K. G. W. van Oven, me nen dat men zich in dit program ma schuldig heeft gemaakt aan een misdrijf, strafbaar gesteld j bij artikel 112 van het wetboek van strafrecht. Dit artikel luidt: '„Opzettelijke belediging van de troonopvolger, een lid van het koninklijk huis of een regent aangedaan, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste vier jargij.o.f geldboete van ten hoogste driehonderd gulden DE HANDEL MET COMMUNISTISCHE LANDEN De Amerikaanse regering heeft bij het congres een rap port ingediend over de handel met communistische staten, welke op grond van een wet uit 1951 aan besprekingen onderhe vig is. Zij zegt hierin dat het net in het belang is van de Verenigde Staten om uitbreiding van de contacten der communistische staten met het westen tegen te werken. De Amerikaanse poli tiek om de vreedzame handel met de Sowj et-Unie en Oost-Europa uit te breiden vormt een ant woord op de belangrijke wijzi gingen in de politiek van Oost- Europa, Albanië uitgezonderd. Het rapport doet een aanval op pogingen van bepaalde groepe ringen in de Verenigde Staten die door middel van particuliere boycotacties de invoer van vreedzame goederen uit Oost- europese landen trachten tegen te werken. De federale regering kan niet toestaan, dat particu lieren door intimidatie de Amerikaanse buitenlandse poli tiek doorkruisen. Het rapport merkt voorts op, dat „Cocom", de commissie waarin alle NAVO-landen, met uitzondering van IJsland en Ja pan zitting hebben, op het ogen blik de handel in strategische goederen aan een onderzoek on derwerpt. De Verenigde Staten trachten hun lijst van verboden goederen te moderniseren. Haagse politie dag en nacht attent op „kalkers" Van vrijdagavond af heeft de Haagse politie een voortdurende patrouille ingesteld in de naaste omgeving van gebouwen, waar donderdag a.s. op de onder trouwdag van prinses Beatrix feestelijkheden in de residentie zullen zijn. Deze attentie van de poiltie bedoelt te voorkomen, dat door op muren te kalken uiting wordt gegeven aan gevoe lens van afkeuring en onbeha gen over het huwelijk van de prinses met de heer Von Ams- berg. Deze bewaking die voorlopig het gehele weekeinde zal duren, is ingesteld naar aanleiding van geruchten, dat mensen uit Haar lem van plan ziin naar de resi dentie te komen om gebouwen te bekladden. Zaterdagmorgen zijn geen hakenkruisen met de letter C. aangetroffen, zoals verschillende weekeinden in ja nuari het geval Was. De dag-en-nacht-patrouille wordt gevormd door steeds vier agenten, naar de politie mee deelt. Men houdt het paleis aan het Lange Voorhout in de gaten en de koninklijke schouwburg, twee patrouilleren rond de Rid derzaal en het Binnenhof, ter wijl de vierde man oplet bij het paleis Noordeinde. (Adv.) last mmm +++-++++- K4 4++ 4+ 44+ 4 4-t+ 4 4+ ZIJ WEET NOG ALLES, BEHALVE In Graaff Reinet in Zuid- Afrika woont Maggie, die zegt 130 jaar te zijn en - die zich nog alles kan her- inneren van van de Boe- renoorlog en die over de „Kaffer"-oorlogen, waar- van de eerste in 1877 uit- brak, spreekt alsof het gis- teren gebeurde. t— Maggie herinnert zich hoe haar ouders met haar uit Transkei vertrokken in een tijd dat de stamhoofden de kinderen aan slavenhan- delaren plachten te verko- pen. Twee feiten zijn haar echter ontschoten, name- [lijk de maand waarin zij werd geboren en haar hu- welijksdatum. trim chocolade-mints: van binnen hard/zachte mint, van buiten fijne chocolade. Verras uzelf met trim! trim De Spaanse minister van voor lichting, Manuel Fraga Iribarne, heeft gezegd dat er in het gebied bij Almeria, waar nog steeds ge zocht wordt naar de bij een vliegtuigongeluk verloren kern bom, „op het land noch op zee gevaar voor besmetting bestaat". Hij zei dat de Spaanse en Amerikaanse militairen groente, fruit en vis, dat uit het gebied afkomstig is, eten. Axelaar bedreigde politieman De 18-jarige Axelaar M. de J. had in de nacht van 15 op 16 ja nuari thuis de boel op stelten gezet. Na cafébezoek 's nachts thuisgekomen, wilde hij dat er voor frites werd gezorgd. Toen dat niet lukte, werd hij baldadig. De knaap bedreigde zijn vader en begon tegen deuren te trap pen. De hulp van de politie werd ingeroepen, maar de wachtmees ter zag zich bedreigd met een glas. De officier van justitie, mr. Lebret, noemde het verzet tegen de politie ernstig. Hij wees erop dat de jongeman er de slechte gewoonte op na houdt zijn ouders en zo mogelijk ook de omgeving te tiranniseren. Hij eiste vijf maanden met af trek, waarvan drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De raadsman, mr. P. C. Adriaanse, drong aan op clemen tie, mede met het oog op de te kortkomingen in de opvoeding. De politierechter, mr. Sieper- da, vond het gedrag van de 18- jarige De J. ergerlijk. Vooral de bedreiging van een ambtenaar in functie noemde hij hoogst ernstig. De uitspraak luidde vier maanden, waarvan drie voorwaardelijk met drie jaar proeftijd, benevens drie jaar toe zicht van het consultatiebureau voor alcoholisme. Joy-riding Zekere P. A. S. te Hulst had zich schuldig gemaakt aan joy riding met een brommer. Een en ander was gebeurd na drank misbruik. De politierechter die veronderstelde dat de verdachte wel veel goede kennissen onder de caféhouders zou hebben, ver oordeelde S. tot een week voor waardelijk conform de eis. Bo vendien werd een boete van 60 opgelegd. Links gereden De 30-jarige F. de P. te Zaam- slag had in november op de Axelsestraat te Terneuzen een lelijke schuiver gemaakt met zijn auto, nadat hij links op de weg had gereden. Hij had een bloedproef afgewezen omdat hij die naar zijn zeggen niet ver trouwde. Hij bleek al eerder wegens rij den onder invloed te zijn ver oordeeld. Dit laatste geval werd geweten aan het vastlopen van een der achterwielen. De officier eiste twee weken, plus drie jaar ontzegging. De raadsman, mr. Tichelman jr., sprak zijn twijfel uit over het rijden onder invloed. Dat de P. na keuring ongeschikt is ver klaard om motorrijtuigen te be sturen, noemde hij een klap voor zijn cliënt. De politierechter kwam tot een uitspraak van drie weken, waarvan twee voorwaardelijk met drie jaar proeftijd, benevens drie maanden ontzegging en drie jaar toezicht van het con sultatiebureau. Vreemde bruiloftsgast in Groningen Een Groninger, M. van der T. gast op een bruiloftsfeest in de Amstelstraat, heeft zaterdag nacht de gemeentepolitie, de G. G.D., een arts en een verpleeg ster van het academisch zieken huis nogal wat last veroorzaakt. Door alcohol overmoedig gewor den stak hij zich plotseling, zon der dat daar aanleiding toe was, met een dolkmes in de arm, ken nelijk omdat hij flink wilde zijn. Om ongeveer kwart over twee 's nachts kwam bij de wachtcommandanten van politie een telefoontje binnen uit een cel aan de Rivierenhof. Een man onder invloed meldde dat er iemand gestoken was. De politie ging poolshoogte nemen maar vond in de telefooncel alleen een plasje bloed. Kort daarop kwam een telefonische melding uit de cel bij de Herebrug. De man werd daar aangetroffen en bloedde hevig. De politie waarschuwde de G.G.D., die hem overbracht naar het academisch ziekenhuis. Enige tijd later belde een arts van het academisch ziekenhuis naar het hoofdbureau met het verzoek of de politie zo goed wilde zijn de lastige patiënt weer weg te halen. Van der T. ge droeg zich bijzonder agressief je gens de arts en verpleegster, die hem wilden behandelen. Toen de politie aan het zie kenhuis verscheen, was de vreemde bruiloftsgast via een achteruitgang gevlucht. Er wordt door de recherche een nader on derzoek ingesteld. TERNEUZEN Geboren: 3 feb. Adriaan, z. van Jan de Braai en Frangoise de Putter, Tramstr. 1; Christina Ma- rie-Uouise, d. van Johannes W. Dieleman en Annie J. de Groene. Nieuwstr. 28; Judith Elisabeth Maria, d. van Karei H. van dei- Poel en Irin A. M. Witkamp, De Genestetstr. 15. 4 feb. Paulus Elisabeth Roger, z. van Roger A. M. Baert en Gerarda L. H. van Paemel, won. te Koewacht, Klap- straat 21; Louis Maurits, z. van Henri J. Q. Tichelman en Aöèle J. L. Cahen, Fr. van Eedenstr. 7; Sara Adriana, d. van Janus de Groot en Elizabeth M. de Koster, 2e Verbindingsstraat 8. 5 feb. Adriaan Willem, z. van Johan J Braai en Anna C. Oosterling, won. te Kruiningen, Rijksweg la. 7 feb. Jaqueline, d. van Pieter Sol en Tanneke de Kraker, Es doornlaan 15; Imca Alma Lodu- vica. d. van Ludwig A. Segers en Margo C. Pieters, won. te Phi lippine, Markt 3; Jacomina, d. van Gelein Kaijser en Janneke Kaijser, Hogendijk 37; Koenraad, z. van Jan J. van Doorn en Leona J. Missiaen, won. te Philippine, Provincialeweg 2. 8 feb. Charles, z. van Jasper D. de Caluwé en Jenny F. Ch. van Wijek, won. te Othene, Verbindingsstr. 12; Eric, z. van Jacob H. de Bruin en Eli sabeth Mandemaker, Joh. Ver- meerstr. 18; Anthony Jan, z. van Willem P. Passenier ea Klazina Provoost, Lange Kerkstrt. 44. 9 feb. Abraham Francois, z. van Pieter F. Dieleman en Maria S. van Doezelaar, won. te Hoek, Knol B 34; Erika, d. van Hans Schou en Brenda Hoekwater, Zuidlandstr. 91. A- In Engeland heeft een 74-ja- rige weduwnaar toestemming gekregen om het lijk van zijn echtgenote van de begraafplaats over te brengen naar zijn tuin en het daar te begraven. De man had toestemming van het minis terie van buitenlandse zaken ge kregen omdat hij zei niet te kun nen leven zonder zijn vrouw in zijn omgeving te weten. Buren die bij het gemeentebestuur pro testeerden, kregen te horen dat wettelijk niet kan worden ver hinderd dat iemand zijn verwan ten op eigen grond ter aarde be stelt. 79. Langzaam kwam de Kan-Ur naderbij. „En nu, vreemdeling," siste hij, „zult ge sterven ten aan- schouwe van mijn krijgers en. van Maya." Aram week terug, het restant van zijn zwaard ter verdediging gereed houdend. Tenslotte kon hij niet verder terug; met de rug tegen de verschansing moest hij toezien, hoe de Kan-Ur zijn zwaard hief voor de laatste slag. Het volgende ogenblik handelde Aram meer uit instinct, dan uit overleg. Inplaats van te pareren, stormde hij op zijn tegenstander toe. Hij voelde een hevige slag, toen het gevest van diens zwaard zijn hoofd raakte, maar thans was hij zó dicht bij, dat zijn korte zwaardstomp meer kon uitrich ten. De duizeligheid, die de klap op zijn hoofd had veroorzaakt, bedwingend, sloeg hij toe Uit de gelederen van Maya's leger steeg een gejuich op, toen de Kan-Ur viel, terwijl de albi no's verslagen toekeken. Dit was het ogenblik, waarop Harald had gewacht. „Ten aan val!" schreeuwde hij en, aan het hoofd van de met nieuwe moed bezielde krijgers, stormde hij op de gedemoraliseerde tegenstan ders in. De laatste, vernietigende slag was begonnen Huwelijksvoltrekkingen: 4 feb. Gerrit van Genderen, 19 j., jm. en Marleentje M. E. Strobbe, 19 j., jd. Tonny Maas, 20 j., jm en Adelheid E. van Reenen, 19 j. jd.; Cornelis J. van Oosten, 19 j. jm., won. te Goes en Leuntje Harms, 21 j., jd. Overleden: 2 feb. Cornelis Plad- det, 83 j., geh. gew., won. te Zaamslag. 3 feb. Emelie M. Buysse, 86 j., geh. gew., won. te Westdorpe. 4 feb. Willem P. van Meurs, 81 j., geh. gew., won. te Axel. 5 feb. Martinus Óppeneer, 37 j., echtg. van M. A. P. 't Gilde, G. Gezeïlestr. 46. 6 feb. Helena Koens, 56 j., echtg. van A. B. van Pamelen, Visartstr. 6. 7 feb. Jan na M. Verheijke, 84 j., geh. gew., won. te Axel; Christina van Kerkvoorde, 77 j., geh. gew. met Jan P. de Regt, Grenulaan 14a; Frederik A. de Koeijer, 2 dagen, won. te IJzendijke; Laurens G. Verhage, 24 j., echtg. van Fran- cina de Zeeuw, Azaleastr. 92. ZAAMSLAG Geboren: 5 jan. Petrus Leen- dert, z. van Abraham J. Haak en Helena de Regt, Axelsestr. 101. 17 jan. Cornelis Anne, z. van Leendert de Visser en Maria de Jonge, Polderstr. 37. 23 jan. Jo hanna Sophia, d. van Gerardus W. Oostdijk en Johanna C. M. Fremouw, C 54c. Huwelijksaangiften: 10 jan. Cornelis Schoonakker, 23 j., jm. en Magdalena F. Dooms, 22 j., jd. 24 jan. Arie A. de Putter, 21 j., jm. en Pieternella A. Hamelink, 19 j., jd. 31 jan. Arthur J. G. de Wolf, 18 j., jm. en Janna C. M. Cornelissen, 18 j. jd. Huwelijksvoltrekking: 27 jan. Cornelis Schoonakker, 23 j., jm. en Magdalena F. Doorns, 22 j., jd. Overleden: 6 jan. Jacob van den Berge, 76 j., wednr van Neeltje Hamelink. 8 jan. Francois Hame link. 68 j., echtg. van Janna Die leman. TERNEUZEN In de periode van 3 tot en 9 feb. hebben zich in deze gemeen te gevestigd: C. A. Korstanje, 2e Verbindingsstr. 15a, van Rotter dam; S. E. de Heer, v. Steenber- genlaan 25a, van Hoek; T. A. M. L. Molendijk, Eikenstr. 92, van Middelburg; P. H. W. de Weijer, Erasmusstr. 7, van Eist en J. P. E. Broekaart, Staringstr. 11, van Graauw. In dezelfde periode zijn ver trokken H. W. M. Oskam, Steen- kamplaan 57, naar Lichtenvoor de; M. S. Simons, Sc-hoolweg 41, naar Gorinchem; G. R.. P. Dijse- linck, Stationsweg 65, naar Hoek; M. Beks. Nieuwe Kerkstr. 24, naar Breda; A. G. Seheele, Em- malaan 1, naar Axel en M. J. Branderhorst, Vondelstr. 75, naar Bunschoten.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 5