PROVINCIAAL NIEUWS BEURSOVERZICHT Treinen in de sneeuw vastgelopen Militairen ruimden sneeuwbarrières op LUCHTVERKEER OP SCHIPHOL LAMGELEGD De misdaad van Richard Ross Marktberichten Cjtefarme..4" Terneuzen Groede Hansweert Oostburg Sluis Sluiskil Geïsoleerd op Schiphol AGENDA Griepbesfrijding met 4 middelen tegelijk! Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Maandag 14 dinsdag 15 februari 1966 HOOFDSCHOTEL? VLEES De „Holland" voer uit Als de „Holland" van Muller uit vaart in dichte mist of bij vliegende storm, is er altijd wel iets aan de hand op de Zeeuwse stromen. Zo ook zaterdag j.l. Donderdag was de sleepboot „Internos" op weg van Antwerpen naar Gent met de „Francis" (1600 ton) op sleeptouw door de mist ge noodzaakt voor anker te gaan in de buurt van Kruiningen-haven. Gebrek aan proviand noodzaakte de kapitein van de „Internos" naar Hansweert te varen om inkopen ie doen. Terugvarende naar de an kerplaats raakte de sleepboot om hoog. Weer vlot ging men op zoek naar de Francis. De sleepboot kwam terecht bij het Schaar van Waarde en voer daar voor de twee de maal omhoog. De bemanning van de Francis ongerust over het uitblijven van de Internos, waarschuwde de politie te water. De Francis werd door de inmid dels ter plaatse gearriveerde Hol land naar Terneuzen gesleept. De Internos waarover vele uren lang een dichte mist hing, arriveer de zaterdagavond in de haven van Hansweert, waarmee aan de on zekerheid over boot en bemanning een einde kwam. Philips-dansavond Philips' ontspanningsvereni ging bood de leden zaterdag in „De Vriendschap" een dans avond aan. Met medewerking van Jonk mans bekende orkest werd het een gezellige avond, waar een ongedwongen en opgewekte sfeer heerste. Een groepje van zes werknemers, die tezamen de Chroma's vormen, trad hier voor de eerste maal op. Het viel best in de smaak. Hun optreden werd door de vele aanwezigen dan ook met instemming begroet. Een taart in maart Naar men ons van goed inge lichte zijde mededeelt zal het in de loop van 1966 gonzen van de activiteiten van de Terneuzense middenstanders. Zo zal om te be ginnen in een der winkelwijken een „taartenactie" worden ge voerd. Bij het besteden van een be paald bedrag zullen de kopers op een daarvoor uitgereikte kaart een stempel krijgen. Zodra men een bepaald aantal stempels (ver moedelijk 10) heeft verzameld, komt men in 't bezit van een taart door de stempelkaart in te leveren. „Een taart in maart!" Wie weet krijgen we ook nog „een haas met Paas"... Openbare vergadering P. v. d. A. Zaterdagmiddag belegde de P.v.d.A. een openbare vergade ring in „De Schakel". De belang stelling was bevredigend. De voorzitter van de afdeling Terneuzen heette in z'n ope ningswoord het lid van G. S. de heer M. J. van Poelje wel kom. Minister Den Uyl was door de weersomstandigheden opgehou den en zou later aanwezig zijn. De heer Van Poelje stelde vast dat de verkiezingen voor leden van de provinciale staten min der spectaculair verlopen dan voor de gemeenteraden en twee de kamer. Toch is iedere politie ke krachtmeting in een demo cratische staat van groot ge wicht. De statenverkiezingen zijn een graadmeter hoe de kie zers over het politiek bestel den ken. Via hun stembiljet kunnen ze een uitspraak doen over het nieuwe kabinet. De tijd is voorbij, dat het pro vinciaal bestuur alles bedisselt. Dit bestuur moet zich met alle belangrijke zaken bemoeien die van belang zijn voor de burgers van de provincie, te meer ook omdat de rijksoverheid veel heeft overgedragen aan de pro vinciale besturen. Het is daarom niet verant woord dat de kiezers zich weinig of niets van deze verkiezingen aantrekken. De provincie Zeeland maakt een opmerkelijke ontwikkelings fase door. Vroeger moesten velen werk zoeken buiten Zeeland om hun kwaliteiten productief te kunnen maken. Het aantrekken van industrie is geen „mode". Het gaat er om de mensen die hier wonen aan werk te helpen. De spreker ging uitvoerig in op- de veerdiensten en op de vas te oeververbinding. Dit gaf aanleiding tot een scherp meningsverschil met ir. Van Krevelen, de voorzitter van de K. v. K. De heer Van Kreve len, aldus de heer Van Poelje, neemt het blijkbaar deze rege ring kwalijk dat ze een andere koers vaart. Hij heeft zich op politiek ijs begeven en is uitge gleden. Wanneer de heer Van Krevelen beweert dat het vori ge kabinet is heengegaan om een omroepkwestie, toont hij weinig inzicht ir. het politieke leven in Nederland, aldus spre ker. Over de zienswijze van de heer Van Krevelen dat men de welvaart riskeert en dat de in zichten van dit kabinet kapitaal- vlucht zullen veroorzaken, zei de heer Van Poelje dat dit een „knappe" ontdekking was. Inhakend op de zienswijze van de heer Van Krevelen over de plaats van de vaste oeververbin ding en over het afvalwater in de Westerschelde zei de spreker dat men als uitgangspunt moet kiezen de belangen van de pro vincie en niet van Zeeuws- Vlaanderen alleen. Men moet in deze kwesties gezamenlijk op trekken. Inmiddels was de minister ge arriveerd die onmiddellijk na de pauze het woord verkreeg. Drs Den Uyl wees erop dat in het kabinet-Cals de welvaart een deel van het te voeren be leid uitmaakte. Er zijn duidelij ke lijnen getrokken en men wenst de lijn van vroeger om te buigen. Er moet meer gebeuren op 't gebied van gemeenschaps verbeteringen. Vroeger gebeurde dit op verstolen wijze. Het kabi net-Cals heeft duidelijk gesteld dat er een welvaartsgroei moge lijk is, aldus de minister. Spreker maakte een kleine balans op van wat het zittende kabinet in tien maanden heeft verwezenlijkt. Er wordt teveel rumoer gemaakt rond het kabi net-Cals. Bepaalde kranten heb ben geprobeerd incidenten te scheppen over kleinigheden en wisten daardoor de aandacht van de hoofdzaak af te leiden. Men denke aan de woningbouw, de wegenbouw, het wetenschappe lijk onderwijs. Er is jaren voor uitgezien en het Nederlandse volk weet waar het aan toe is. Dit kabinet heeft duidelijk wil len maken waarvoor we belas ting betalen en het volk zal bij de stembus zijn keuze moeten bepalen. Toch zijn we er nog niet, aldus de minister. Er wordt beweerd dat er individuele wel vaart zou bestaan, maar voor de kleine inkomens is daarvan geen sprake. Dit ligt hoofdzakelijk aan de kwestie van lonen en prijzen. Het is onjuist dat de prijsstijgingen de loonsverhogin gen zouden „opeten". De prijsstijgingen blijven een groot kwaad en het is de plicht die zoveel mogelijk te beperken. Voor 1966 is de loonstijging geraamd op 9% bij een ge middelde prijsstijging van 4%. Dit betekent een reële stijging van het loon met 5 Als wij dat waar kunnen maken, aldus de minister, zou de gemeen- 'schapsvernieuwing een flinke vooruitgang te zien geven. Bij de statenverkiezingen wordt een eerste appèl gehouden. Tal van gedachten die het socialis me heeft gepropageerd, hebben wortel geschoten in andere par tijen. Naar aanleiding van de rede voeringen werden tal van vra gen gesteld. Met een dankwoord sloot de voorzitter, de heer Van Driel, de bijeenkomst. Studiedag „St. Deusdedit" Ontwikkeling landbouw gelijke tred met de industriële Zaterdag heeft de afdeling Zeeland van de Nederlandse katholieke bond van werkne mers in de agrarische bedrijfs takken „St. Deusdedit", in hotel „Rotterdam" te Terneuzen de jaarlijkse studiedag gehouden. Nadat het hoofdbestuurslid, de heer P. Kenter, zijn gebruike lijk welkomstwoord had gespro ken werd de inleiding gehouden door ir. L. T. J. de Wit, rijks- landbouwconsulent, die een uit eenzetting gaf over „de positie van de landbouw in de provin cie Zeeland". STROOMVERSNELLING Ook de landbouw is in een stroomversnelling terechtgeko men, zo stelde ir. De Wit de pro blemen die bij de hedendaagse ontwikkeling een belangrijke rol spelen. Hoewel er dus verande ringen te constateren zijn, die van geweldige invloed zijn op de ontwikkeling, behoeft dit niet te betekenen dat het „schip stuurloos rondzwalkt". Bepalend voor de ontwikkeling noemde de heer De Wit de gestegen grond prijzen, de toenemende kapi taalsbehoefte en de arbeids krachten. Spreker lichtte ieder punt afzonderlijk toe, waarbij hij wat het eerste punt betrof tot de konklusie kwam, dat hij de grondprijzen, die nu rond 10.000,liggen (en in enkele jaren tijds verdubbelden) nog zullen stijgen door twee belang rijke factoren, de geldontwaar ding en het steeds schaarser worden van de grond. Ook de kapitaalsbehoefte neemt sterk toe, zo betoogde spreker verder. Wil een landbouwer zijn bedrijf rendabel houden, dan zal hij verder moeten mechani seren en automatiseren, hetgeen ook verband houdt met de per soneelsbezetting. Deze loopt in de agrarische sector sterk terug. In Nederland was in de dertiger jaren 30 van de beroepsbe volking agrarisch; in 1950 was dit teruggelopen tot 20 en in 1965 bedroeg dit maar 10 meer. In de komende decennia zal dit nog verminderen en ir. De Wit zei van oordeel te zijn dat het over een dertigtal jaren nog 5 of misschien minder zal bedragen. NOG BELANGRIJK Zouden deze gegevens de in druk wekken dat de landbouw in ons land een te verwaarlozen grootheid aan het worden is, dan meende spreker daartegen te moeten waarschuwen. De export waarde van de landbouwproduc ten levert nog altijd 25 van hc_ totaal op en wanneer 10 van de beroepsbevolking dit kan presteren, zou men wel eens van een onderwaardering van deze groep kunnen spreken. De heer De Wit achtte het van het grootste belang dat jon geren die nog in de landbouw willen gaan werken, goede vak lui zijn. Men kan dan niet meer van een „boerenarbeider" of „landarbeider" spreken maar veeleer van een agrarisch me canicien. Hij moet niet alleen verstand hebben van landbouw machines maar moet ook kun nen timmeren en metselen om zijn uren op het bedrijf zo pro ductief mogelijk te maken. De lonen zijn in de afgelopen 10 jaar verdubbeld, zo stelde ir. De Wit. Kostte in 1950 een vaste arbeider per uur 3 kg tarwe of 5 kg melk, dit is nu resp. 8 en 10 kg. Spreker zag de bedrijven van 25 ha en minder eenmans bedrijven worden. Verdere me chanisatie en automatisering, steeds meer combineren van oogst en afvoer van de produc ten zal een oplossing moeten brengen, aldus ir. De Wit, die de toestand zeker niet al te somber inzag, mits de agrarische ont wikkeling gelijke tred houdt met de industriële. Het tweede gedeelte van de dag werd gewijd aan het bekij ken van 'n tweetal films „Oogst- gebruiken" en „Landarbeid is vakarbeid". De eerste gaf authentieke beel den uit de twintiger jaren en de tweede liet zien in welk een stormachtig tempo ook in de landbouw veranderingen zijn opgetreden. De inleiding 's morgens en de films in de namiddag werden gevolgd door een levendige dis cussie. Plattelandsvrouwen De afdeling Groede van de Nederl. bond van plattelands vrouwen houdt dinsdag 22 febru ari, de jaarvergadering in de Franse kerk. De aftredende be stuursleden mevr. S. Salomê- Verhage en mej. J. Mazure zijn niet meer herkiesbaar. Het huis houdelijk gedeelte zal worden af gewisseld met een causere van wika Ten Have over haar reis achter het ijzeren gordijn. Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad van Groede wees de heer J. A. Scheele aan als gemeentelijk vertegenwoor diger in het Zeeuws-Vlaamse Borgstelligsfonds te Terneuzen; dit voor de tijd van drie jaar. De heer A. J. G. van Looij te IJzendijke vroeg medewerking bij de ruil van grond ten be hoeve van de bouw van een bun galow aan de Uitvalsweg. Vóór hiertoe kan worden overgegaan zal een nauwkeuriger omschrij ving van de bedoelingen in over weging genomen moeten wor den. Voor de bouw van woningen in de ratiobouw en in de vrije sector moet grond worden aan gekocht. Aan b. en w. werd in dertijd machtiging verstrekt de medewerking in te roepen van een deskundig taxateur. De rap porten van de taxatiecommissie lagen nu ter inzage voor de raadsleden. Hieruit blijkt dat met de grondeigenaren over eenstemming is bereikt voor de aankoop van 2,35 ha grond voor de prijs van 109.863. Uit de be sprekingen, die hierop volgde tussen de taxateurs en het col lege bleek, dat hier gesproken kan worden van een acceptabele prijs. Opzichter C. van Over- beke gaf voor de raadsleden een toelichting op het gehele bouw plan en de daaraan verbonden werkzaamheden voor het bouw rijp maken van deze grond. In de toekomst is hier ruimte aanwezig voor de bouw van 74 ratiowoningen, acht bungalows en 43 woningen in de vrije sec tor. Het college werd gemachtigd over te gaan tot het sluiten van de voor dit plan nodige geld leningen en om, na goedkeuring van de plannen door gedeputeer de staten, in onderhandeling te treden met het Ingenieursbureau Hasselt en De Koning voor het uitvoeren van de openbare wer ken. Deze bestaan uit de afbraak van een woning, de uitvoering van rioleringswerkzaamheden en de verharding van de voor de bouw benodigde toegangswegen. Bij de stemming verliet wethou der Cijsouw een ogenblik de zaal omdat hij bij de betrokken plan nen belanghebbende was. Nederlands binnenschip gezonken Zaterdagmiddag omstreeks drie uur is het Nederlandse binnen schip „Atalante" (54 ton) op de Westerschelde gezonken. Er wa ren vijf personen aan boord die overgenomen werden door een passerend binnenschip. Het schip voer, uitwijkende voor een zeeschip, tegen een gas- boei, waardoor het lek stootte. De schipper heeft zijn schip om hoog gezet maar bij hoog water liep het vol. De Belgische sleep boot „Laurens Gerling' was kort na de aanvaring aanwezig maar de pompen van dit schip weiger den. Het Nederlandse schip „Me- napia" heeft nog getracht de „Atalante" met zijn pompen bo ven water te houden, hetgeen niet lukte. Het schip had een lading van 500 ton zand en was afkomstig uit België. Het ligt nu op Bel gisch grondgebied ter hoogte van boei 78. Bond van muziekvereningen In hotel „De Eenhoorn" te Oostburg vindt zaterdagmiddag de jaarvergadering plaats van de bond van muziekverenigingen in Zeeuws-Vlaanderen. Gesproken wordt daar o.m. over de jaarlijkse concoursdag van de bond. De -af tredende bestuursleden J. Hakker en J. A. Hennekey, beiden uit Re- tranchement, stellen zich niet meer herkiesbaar. Nutsbijeenkomst Het departement „Sluis en Aar denburg" van de maatschappij tot nut van. het algemeen had een bijéénkomst in hotel Sanders-de Paauw. Voor deze avond die mede bezocht werd door een aantal leden van de plaatselijke afdeling v-an de bond van plattelands vrouwen, bestond een redelijke belangstelling. De goochelaar Ali ben Lux uit Mddelburg slaagde erin om samen met de accordeo nist Baby den Toonder de aan wezigen aangenaam bezig te hou den. Aan het slot van de avond Rico Bulthuis 118) Ross morst lachen in de taxi. Stel je voor: voorwaardelijk, als of men zeggen wilde: als jij nog eens iemand op blauwzuur trac- teert, dan zullen we je wel! Daarna zou de reclasserng ko men en Nee, dacht Ross. Bedankt. Als je iemand recht wil doen, doe dan recht, maar bezorg hem geen minderwaardigheidscomplexen. Het woord „moordenaar" gaat er toch immers nooit meer af. In sommige landen hangen ze moordenaars op. In andere lan den schuift men ze onder de guillotine en elders kookt men ze in een electrische stoel. Dat doet men hier gelukkig niet, maar in verschillende landen vindt men afpersing geen klein misdrijfje meer en chanteurs krijgen zo hier en daar een jagr of twintig, naar ik hoop, dacht Ross, voor elk geval afzon derlijk. De auto stopte, stond al enkele ogenblikken stil en de bestuur der morrelde aan de meter. Om dat hij geen koffers te dragen had, vroeg hij of Ross iemand ging halen. De perronkaarten waren ingehouden en als hij hier wilde wachten Tegelijk rekende hij af, tikte aan zijn pet voor de fooi. „Ik heb vrij toegang", ant woordde Ross. „De politie heeft altijd toegang." De chauffeur scheen het niet te horen, hij staarde, binnens monds mompelend langs zijn „hoog" vrachtje heen en zei: „Vermopt, wat doe ik nou? Laat ik me nou vergissen met de meter, ik had u bijna afgezet, dat gebeurt me nou nooit!" „Heel gelukkig dat je het ziet," vond Ross en nam een gulden terug. Hij wandelde' door de zwie pende deuren, toonde bij de controle zijn bewijs en ver dween in de verlichte gang on der de perrons. Er hingen rich tingwijzers naast de stenen trap pen. Ross had ruim een kwar tier tijd en hij had hoogstens vijf minuten nodig. Achter een sneltrein die bestormd werd, stond een bijna lege diesel. Langs de raampjes kuierend keek Ross Zaterdagavond laat zijn op het" traject GroningenRoodeschool twee reizigerstreinen in de sneeuw vastgelopen. De een was een dieseltrein die om kwart over elf het station Warffum had verlaten. Even huiten het sta tion liep hij in de opgewaaide sneeuw vast. Korte tijd later raakte daar dicht in de huurt een trein uit de tegenovergestel de richting in de sneeuw vast. Men besloot toen alle reizi gers van de twee treinen geza menlijk terug te rijden naar Groningen in een eenwagenstel, dat was losgekoppeld van een van de vastgeraakte treinen. Een andere mogelijkheid was er niet. De passagiers die Roodeschool als reisdoel hadden, konden niet meer naar deze plaats worden vervoerd. Er reden geen bussen meer en zelfs geen taxi's. De spoorwegen hebben toen een deel van de reizigers onderge bracht in hotels in Groningen. De overigen konden bij kennis sen en familie terecht. Veertig militairen van de Jo- han Willem Friso-kazerne uit Assen zijn bezig geweest de J eugd voetbaltoernooi De afdeling Zeeland van de KNVB organiseert in de paasva kantie het voetbaltoernooi voor de schoolgaande jeugd. Er wordt gespeeld in de afdelingen Wal cheren, Noord- en Zuid-Beve land, Sshouwen-Duiveland, Oost Zeeuws-Vlaanderen en West Zeeuws-Vlaanderen. Er zijn voor ieder rayon vier groepen, nl. A. voor lagere scholen, B. leeftijd 12 t/m 14, C. leeftijd 15 en 16 en D. leeftijd 17 t/m 22 jaar. Het ligt in de bedoeling dat de districtskampioeneri van de af delingen A, B en C elkaar zullen ontmoeten op 31 mei te Goes voor iiet betwisten van 't Zeeuws kampioenschap. Voor de afdeling D wordt het Zeeuws kampioen schap verspeeld op 15 april te Terneuzen. bracht de voorzitter, de heer G. J. van Oorschot, dank voor het ver toonde en voor de belangstelling. Oudercommissie openbare school Dezer dagen kwam de ouder commissie van de openbare school te Sluiskil voor het eerst in zijn nieuwe samenstelling bij een. Besloten werd de heer R. Engel tot voorzitter en de heer T. van der Lijke tot secretaris te be noemen. Het jaarlijkse vierdaag se schoolkamp voor de hoogste drie leerjaren zal dit jaar worden gehouden van 25 t/m 28 mei. Het recreatiecentrum „De Kloof" bij Bergen op Zoom zal ook dit jaar weer het reisdoel zijn. In samen werking met de afdeling „Volks onderwijs" zal worden getracht op korte termijn 'n ontspannings avond te organiseren voor de ouders van schoolgaande kinde ren en de leden van „Volksonder wijs". De avond zal worden ver zorgd door de leerlingen van de openbare school. De aan de school benoemde mej. S. Morel zal woensdag 16 februari in funk- lie treden. De vervanger, de heer J. Kopmels. gaat met ingang van die datum naar de Zuidlandsehool in Terneuzen. naar binnen. In de tweede klasse zat een troep jongelui luidkeels schoolengels te kwetteren. Er stonden wat buitenlandse sol daten in de overloop. De eerste klasse was nagenoeg verlaten. Drie oude dames presenteerden elkaar pepermuntjes uit een opengescheurd rolletje. Een oude heer zat een krant te lezen en twee raampjes verder. Richard Ross zuchtte. Hij liep, zonder naar binnen te kijken, naar de ingang, stapte in de wagon en slenterde door het middenpad tot aan de coupé, waar hij iemand, die zijn volle belangstelling opeiste, had zien zitten. Het was een jonge vrouw. Ze leunde met het hoofd tegen de fluwelen rugleuning en ze had de ogen gesloten. Ross deed zijn jas open, zette da tas naast zich op de bank tegenover het vrouwtje en ging zitten. Twee zware koffers had z" bij zich en op haar schoot, in een cape-manteltje gewikkeld sliep een kind, een klein jonge tje met een ijsmuts op en nieu we schoentjes aan. „Juffrouw Filippo", zei Richard Ross zachtjes. Lucia maakte slechts één be weging. Ze opende haar ogen. Waarschijnlijk was ze niet meer in staat om erg te schrikken. Ross zei: „Ik hoorde dat u wegging en ik wil u even een pakje brieven komen brengen, dat de heer Lucas bij vergissing in zijn kast had liggen. Het lijkt me Joch beter dat u deze brie ven zelf bewaart." Hij nam de brieven van Oscar uit zijn tas en stak ze in een boodschappennetje van rood 'sneeuwbarrière bij Warffum op te ruimen. Na de sneeuwstorm die zater dagmiddag en daarna de gehele nacht heeft gewoed, heeft veel overlast en stagnatie veroor zaakt. De dorpen in oost- en noord-Groningen waren vrijwel geheel geïsoleerd. Met man en macht werd overal gewerkt om de soms manshoge sneeuwdui- nen te ruimen en de wegen vrij te maken. De diensten van de autobussen droegen een chao tisch karakter. Door de hevige sneeuwval, ijzel op de startbanen en ijsaf zetting op de vliegtuigen was het luchtverkeer op Schiphol zater dag praktisch lamgelegd. Tot omstreeks twaalf uur was het voor sommige toestellen nog mogelijk een landing te maken en zijn er enkele vliegtuigen vertrokken. Daarna zijn de mees te vluchten geannuleerd en bin nenkomende toestellen hebben de wijk genomen naar andere luchthavens. Er heerste een complete chaos. Wachtende mensen die passagiers kwamen afhalen, moesten ten slotte huiswaarts keren. Lucht reizigers die hadden gehoopt nog te vertrekken, bleven wachten op een mogelijke verbetering van het weer. De ene vlucht na de andere werd uitgesteld of af gelast. De luchtvaartmaatschap pijen hadden hun handen vol om de reizigers, van wie sommi gen bijna een hele dag in de vertrekhallen vertoefden, van consumptie of maaltijd te voor zien. Velen werden in hotels on dergebracht in de hoop dat ze zondag zouden kunnen vertrek ken, maar het vervoer naar de stad bleek wegens het slechte weer een probleem. In de vertrekhallen zocht ieder een naar een gerieflijk plaatsje om de lange wachttijd door te brengen. Gehuld in dekers en bedekt met jassen kortten velen de tijd met een vluchtig slaapje- AFBROKKELENDE MARKT De aktiviteiten zijn vanmid dag voor vrijwel alle interna tionale waarden minimaal ge weest. Gedurende de gehele beursduur was de handel gering. De koersen gaven een afbrokke ling te zien waardoor zij iets be neden het slotniveau van vrijdag bleven. Kon. Olie vormde hier op een uitzondering bij een no tering op 161,40 (160,70). 's Mor gens werd als hoogste koers 161,70 voor de olie-aandelen be taald. De vraag bestond uit wat lokale koopordertjes. Philips was iets lager op 128,50, evenals Unilever op 114,40. AKU moest 2 punten prijsgeven tot 369. Het publiek alsmede de arbitrage WOENSDAG 16 FEBRUARI Terneuzen: Café Maandag, 7.30 uur: Vereniging „Oud-Terneu- zen": Causerie met dia's. (Adv.) V/er middelen In één tablet helpen elkaar endoen wonderen! De vier middelen, verenigd in één tablet Chefarine „4", zijn elk in de hele wereld beroemd en hebben mil joenen mensen baat gebracht. Te zamen werken zij nóg beter en doen werkelijk wonderen. Eén der be- standdelenishet betrouwbare maag middel Chefarox. Dit zorgt, dat een teveel aan maagzuur wordt geneu traliseerd. BEROEMDE MIDDELEN IN ÉÉN TABLET DOEN WONDEREN! namen een afwachtende houding aan. De koop- en verkooporders hielden elkaar in evenwicht. Hierdoor bleven de koersfluc tuaties op de dag binnen nauwe grenzen. Wallstreet sloot vrijdag vast voor spoorwegfondsen in een iets lagere markt waarbij de Nederlandse fondsen licht ver deeld waren. K.L.M. werd in Amsterdam hoger geadviseerd ingevolge Wallstreet. In de lokale afdeling werden aandelen Kromhout-motoren op 145 a 150 geadviseerd tegen een laatstgedane notering op 132. Zoals bekend wordt dit bedrijf door de V. M. F. overgenomen door een bod op de aandelen. Vereenigde Bankbedrijven lagen wederom iets hoger in de markt op 180. De heer Zwolsman (E.M.S.) is zojuist teruggekeerd van een Amerikaanse zakenreis. Volgens de beurs zou de heer Zwolsman in Amerika goede zaken hebben gedaan door het verhüreh óf de verkoop van het hotel „Conti nental" in Parijs aan de Pan American Airways. De beurs noemt een verkoopprijs van circa 55 min. VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden aangevoerd 1043 dieren. De noteringen waren als volgt: Slachtrunderen ƒ3,30ƒ4,65; Stieren (alle kwal. lev. gew.) ƒ3,95ƒ4,45; Worstkoeien ƒ3,15 3,35. Alles per kg. Overzicht. Slachtrunderen: rui mer aanvier, handel vlot, afloop kalm en iets stijver in prijs. GRAANBEURS ROTTERDAM Heden werden op de Rotter r damse graanbeurs de volgende prijzen genoteerd af boerderij: Groene erwten tot 41. Schokkers tot ƒ46. Capucijners tot ƒ52,50. Bruine bonen tot 107,50. koord, dat aan een der koffers bengelde en waar appels en een teddybeer in zaten. Lucia keek er naar, maar ze zweeg en bleef stil zitten. „Het is goed dat u weggaat, juffrouw Filippo! Het huis had een akelige sfeer en Lucas, die een groot misdadiger was, heeft het er niet beter op gemaakt. Zulke mensen horen niet in het leven thuis. Het zijn ratten. In dien iemand hem uit de weg had geruimd, zou hij of zij daar geen wroeging over moeten hebben. Zijn dood heeft een dozijn men sen het leven gered." Lucia maakte één klein ge baar, ze sloeg haar armen iets meer om het slapende jongetje heen. „Ik heb een meisje gekend," zei Richard Ross, „die uit zelf verdediging een dergelijke kerel neerschoot. Ze kwam thuis, want hij had haar opgebeld en moest haar dringend spreken. Ze was nergens op verdacht, want ze kwam door de Voordeur, ze raap te de post van de gangvloer op, legde de brieven op een gas kastje, ging naar boven met een briefkaart en legde die op haar kamer neer. Iemand die boze plannen koestert, doet zoiets niet. Die neemt de achterdeur en laat de brieven liggen. Toen scheurde zij een paar kalender blaadjes af, sloot haar deur en bracht een bezoek aan de per soon, die haar spreken moest. Hij was dronken en hij zei iets over betalen op een andere wijze, want hij wist dingen van haar, die geen mens aangingen." (Wordt vervolgd.) Dertig jaar verpleging Bij een modernisering van de krankzinnigeninrichting van de Argentijnse stad La Plata kwam de nieuwbenoemde directeur tot de ontdekking, dat van de ver pleegde Alejandro Novoa geen enkel dossier bestond. „Wat doe je hier", zo vroeg hij de man. „Dat weet ik zelf ook niet", was het anwoord. Novoa vertelde vervolgens dat hij in 1935 op een vage verden king met enkele vrienden was gearresteerd. Allen werden en kele dagen later vrijgelaten, be halve hijzelf. Een arts wiens naam men niet meer kon achter halen verklaarde hem geestelijk gestoord, waarop hij in de in richting werd opgenomen. Hij was er al geruime tijd mee opgehouden protesten in te die nen, zo zei hij. De uit de inrichting ontslagen Novoa gaf donderdag als zijn enige wens te kennen spoedig naar zijn vrouw te mogen terug keren die hem de afgelopen der tig jaar trouw elke week kwam bezoeken. Clandestien café ontruimd Zaterdagnacht hebben recher cheurs van de bijzonder wetten en de zedenpolitie in een tot café omgetoverd pakhuis aan de Diergaardesingel te Rotterdam een partij bier en wijn in beslag genomen. Men was er achter gekomen dat de 40-jarige M. W. een café-exploitatie was begon nen 'onder de vereiste toestem ming. Tegen W. is een proces verbaal opgemaakt wegens over treding van de drankwet. Het café werd uitsluitend door man nen bezocht.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 2