dis mmm ttaüfi Sm tó ofao* mm GEMEENTERAAD VAN ZAAMSLAG Begroting goedgekeurd lex 25 teLex 25 telex 25 telex 25 1 assistente in de zusterhuishouding 01 het nu koud weer of zacht weer is, het voor jaar is er voor nieuwe stoffen en nieuwe kleuren Het is dan ook voorjaar in Natuurlijk is er ook OP-ART en MONDRIAAN Pagina 4 „De vergadering zal wel lang duren vandaag" FINEST AMERICAN TOBACCOS arnhem+++werkgeversorganisaties en vakbonden bereikten vandaag akkoord over de kwestie lex25+++ongeorganiseerden en vakbonds leden zuLlen voor deze prima sigaret dezelfde prijs betalen+++ staphorst+++ 25 jarige boerenzoon werd bedreigd met een volks gericht omdat hij een andere sigaret tiet schieten voor lex25+ ++nadat de opgewonden menigte met lex25 had kennis gemaakt gaf men de boerenzoon echter groot gelijk+++ serooskerken+44 een 19 jarige landbouwerszoon vond tussen prèi een pakje Lex25 +++aangemoedigd door andere waardevolle vond sten in de gemeente spitte hij gehele akker om maar het bleef bij dat ene pakje+++andere zal hij moeten kopen zoals iedereen 25 SIGARETTEN 1,50 +++de nieuwe sigaret in het nieuws+++lex25+++styled by Lexington STYLED BY LEXINGTON r~ HET JULIANA ZIEKENHUIS Deze reactie van een toevallige bezoeker vóór de aanvang van de vrijdag gehouden gemeenteraads vergadering te Zaamslag was een uiting van bewondering voor de gerestaureerde raadszaal. Hij bedoelde dat de raadsleden de gezelligheid en intimiteit Van het nieuwe interieur zouden weten te waarderen en er een langere vergadering van zouden maken. Ook ons frappeerde de verande ring. Een fantastisch gevlamde eikenkleurige lambrizering (Indi sche houtsoort) aangepast aan het comfortabele en keurige meubilair was het meest in 't oog lopend van de vernieuwing. De zachtgroene vloerbedekking, rustig voor de ogen en zacht aan de voeten, draagt met de nog aan te brengen donkeroranjekleurige gordijnen bij tot de algehele verfraaiing. De burgemeester de heer .T. van Wijk, de eerste burger van Zaam- slag met wie we vóór de aanvang van de vergadering een kort onder houd hadden, was er zichtbaar mee in z'n „nopjes". De zolderverlichting bestaat uit twee kandelaarvormige lampen, elk 24 lampjes bevattend, terwijl er een aardige wandverlichting in dezelfde geest is aangebracht. In deze ge heel gerestaureerde zaal ontving de burgemeester z'n medebestuur deren, die algemeen hun bewonde ring te kennen gaven. Na de opening met gebed vond de beëdiging plaats van het nieuw benoemde raadslid de heer .1. Pladdet (St. G.). De voorzitter sprak een wel komstwoord tot de heer Pladdet. Hij hoopte dat het nieuwe raadslid de kracht zou worden gegeven de afgelegde eed na te komen. TEGENVALLER Op 28 april 1965 werd een ex ploitatiebegroting vastgesteld voor het uitbreidingsplan ten westen van de Polderstraat 'kleine bedrijven). Hiervoor moest nu een nieuwe ex ploitatierekening worden vastge steld. Het bleek dat een verkoop prijs van 19,75 per m2 noodzake lijk was. De heer A. J. de Visser vond dit een tegenvaller. Hij vond de groen strook in dit plan wat aan de brede kant. De stedebouwkundige wilde deze handhaven en de voorzitter meende hieraan te moeten voldoen. Op een suggestie van de heer J. van Hoeve om grond voor de ge meente ter beschikking te houden ging de voorzitter niet in, omdat de gemeente er geen voordeel van zou -hebben ter plaatse te doen parkeren. VERKOOP GEMEENTEGROND Op een verzoek van de N.V Zegam te Goes tot aankoop van een perceel bouwgrond voor het vestigen van een gasdistributiecen trum op het terrein voor de bouw van kleine bedrijven werd gunstig beschikt. Eveneens werd tot verkoop be sloten van bouwgrond aan de Koe poortstraat aan N Lourens, A. Naeye en J. P. van den Heuvel te Terneuzen en A. Hamelink te Zaamslag resp. -t 217 m2, 175 m2, 231 m2 en 175 m2. Voorts werd het voorstel aan genomen tot verkoop van 160 m2 grond aan H. J. Bevelander. KWIJTSCHELDING RESTANT-SCHULD Het schuldrestant van de mu ziekvereniging „De Volharding ad f 1000 werd kwijtgescholden; het geen tevens was bedoeld als een huldeblijk ter gelegenheid van het a.s. 80-jarig bestaan der vereni ging. De heer De Visser zeide dat iedereen de harmonie een goed hart toedraagt. Toch achtte hij dit voorstel niet zakelijk. Bovendien kan het precedenten scheppen. De voorzitter stelde hem even wel gerust door mee te delen, dat het bestuur van „De Volharding" nu niet op een bijdrage moet re kenen voor een aanstaand con cours. De geruststelling voor de heer De Visser was nog groter, toen wethouder De Koeijer aan de woor den van de voorzitter toevoegde dat er pas een precedent zou ont staan als er weer een 80-jarige vereniging zou zijn. En die zijn er niet te veel. DE BEGROTING De heer Florussen was de enige, die gebruik maakte van de ge legenheid tot het houden van een algemene beschouwing. Een blik terugwerpend op 1965 wijst uit, dat er niet veel schok kende dingen gebeurd zijn, zo be gon de heer Florussen. Dit wil evenwel niet zeggen dat er niets gebeurd is; zo kwam het rijwiel pad in de Axelsestraat klaar wat een belangrijke verbetering is en ook veel veiliger. Het vernieuwen van de scholen vond doorgang, wat voor het on derwijs van grote betekenis is. Met de bouw van de ratio-wonin- gen werd een aanvang genomen. In het afgelopen jaar was ook een tussentijdse verkiezing nodig van een wethouder door het over lijden van de heer Koster. Ik ben van mening, dat voor de functie van wethouder alleen de meest be kwame personen uit de raad in aanmerking komen, aldus spreker. Wethouder zijn is op het ogen blik geen sinecure meer. Bekwaam heid zowel in de bestuurlijke als in de politieke sector zijn daarvoor een eerste vereiste. Niet het partij belang, maar het gemeentebelang moet vooropstaan bij'het kiezen van wethouders. Ik hoop dat na de komende raadsverkiezing de nodi ge aandacht hieraan zal worden besteed door de nieuw benoemde raadsleden. Van de kapitaalswerken die in de begeleidingsbrief genoemd wor den, zou ik de speciale aandacht willen vragen voor gymnastiek lokaal en instructie-zwembad. Voor het gymnastieklokaal is een urgentieverklaring aangevraagd, wat mijn volledige instemming heeft. Zou het nu niet mogelijk zijn, gymnastieklokaal en zwembad te combineren en in één gebouw onder te brengen. Ik zou B. en W. willen verzoeken dit eens ernstig te bestuderen. De totale kosten van beide projekten kunnen mis schien aanmerkelijk lager zijn bij zo'n combinatie, wat voor de ge meente toch ook niet onbelangrijk is. GEEN HOERASTEMMING Met de woningbouw gaat het, maar voor een hoerastemming is zeker geen plaats, als men maar twee woningen toegewezen krijgt voor 1966; misschien dat de Bo- gaerswoningen enig soulaas ge ven. De 24 ratiowoningen zullen in de loop van het jaar bewoond kun nen worden en ik hoop dat ze aan de verwachting voldoen. Hierover is wel enige twijfel gerezen. Enke le weken geleden las ik een raads- verslag van Hulst dat enkele ratio woningen in eerste instantie wa ren afgekeurd omdat ze doorregen den. Nu kan men voor 20 huur geen villa verlangen, maar toch wel e°n woning waarvan het dak water dicht is. Is er wel voldoende toe zicht bij deze bouw, zo niet, neem dan de nodige maatregelen, zodat dit euvel zich hier niet kan voor doen. Voorzitter, vele van onze straten en trottoirs zijn door opbreken en opgraven door de openbare nuts bedrijven en de huisaansluitingen op het riool in een slechte staat komen te verkeren. Het is een ver nieling op grote schaal van kost bare projekten. Ik vind het een schandaal in wat voor toestand de straten na noodzakelijke werk zaamheden achtergelaten worden. Hier komt nog bij dat alle buizen voor het aardgas nog in de grond moeten. Ik ben van mening dat het zon der streng gemeentelijk toezicht niet langer kan; anders gaat het de gemeente kapitalen kosten aan 'ner- stelwerk. Over de uitbreidingsplannen en bebouwingsvoorschriften een op merking in het algemeen. Ik ben van mening, dat met de dure bouwgrond toch wel wat erg royaal wordt omgesprongen wat betreft de bebouwingsvoorschrif- ten. In het algemeen konden er toch wel meer woningen in de uit breidingsplannen worden gebouwd zonder afbreuk te doen aan ruim te, licht en zon. Men krijgt deze plannen hier te behandelen met een uiteenzetting van een stedebouw kundige, maar men kan er vrijwel niets aan veranderen, anders wordt goedkeuring onthouden. Het verkeersvraagstuk in onze gemeente is nodig aan een herzie ning toe; parkeerverbod aan één zijde van Terneuzensestraat en Axelsestraat in de omgeving van „De Poort" en van de „brouwerij'' is zeer gewenst. Onverantwoord hard razen vele auto's door de kom van ons dorp. Hier moet strenger tegen opgetreden worden, die maximumsnelheid is er niet voor niets. Ook aan het onverlicht parkeren van auto's 's nachts in de straten moet de nodige aan dacht worden besteed. Dat de begroting sluitend is, is een verheugend feit, al is de post. onvoorzien niet om over naar huis te schrijven. Duidelijk is ook dat de bijstands wet van grote invloed is op de be groting, een wet die voor velen in onze gemeente een uitkomst was in de financiële zorgen. Tot slot, voorzitter, wil ik dan mijn waardering uitspreken, voor allen die deze begroting hebben samengesteld. Het is een keurig verzorgd boekwerk. BURGEMEESTER ANTWOORD F In z'n antwoord deelde de bur gemeester mede, dat ook in het college de gedachte leeft aan een combinatie gymnastieklokaal zwembad. Een instructiebad is alleen voor lesgeven en daarvoor zijn er jaarlijks weinig leerlingen. Betreffende de ratiowoningen zei de voorzitter, dat een aantal woningen in Hulst nog niet voor zien was van een „vorst" en dit het inregenen veroorzaakte. De voorzitter stelde de heer Florussen wat het toezicht betreft gerust, door hem te verzekeren dat de gemeente-opzichter ook controle uitoefent. Als er iets scheef gaat, kan er ingegrepen worden, hetgeen de heer Florussen een „Ik hoop het" ontlokte. De pessimistische woorden van de heer Florussen over straten en trottoirs kregen van de voorzitter de verzekering dat het herstel e.d. voor rekening van de aannemer komt. +-H.+4++-H-++++44+44+44++444++44+4444-4+4++4++++++4-++++4-+++++4+4-++-H-4+444+++4++++++4++++++++4++ V - V.' I- H ■t> 1 i -v.,A r 44444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444 „Er wordt niet gewerkt met zand maar „met modder", zo in terrumpeerde de heer Florussen. Hij had blijkbaar weinig vertrou wen in afdoend herstel door de aannemers. Op de klacht van de heer Flo russen dat een gat in de weg zon der markering een nacht had open gelegen, waaraan op verzoek van de omwonenden niets was gedaan, zei de voorzitter dat er bij de ge meente geen melding was binnen gekomen. Verder vroeg de heer Florussen opheldering over het feit dat Ter- neuzen, aan de Terneuzense zijde van de kreek bouwt en sjouwt, terwijl er voor de Zaamslagse kant nog geen plan is zo groot als een sigarettenpapiertje. Over het verkeer, de snelheid en het parkeren werd uitvoerig ge sproken. Voor het parkeerprobleem wordt hard naar een oplossing ge zocht, zo deelde de voorzitter mede. Maar over het bepalen van snelheden door de kom kan weinig gezegd worden. Overschrijding van de maximum snelheid moet evenwel geconsta teerd worden. Op een interruptie van de heer Florussen dat hij het zo wel kon zien, antwoordde de voorzitter dat het moet worden vastgesteld met instfumenten. Om dat is gebleken dat de snelheids meters niet voor 100 betrouw baar zijn, moeten chronometers worden gebruikt. Hiervoor zijn drie mensen nodig en er is een tekort aan personeel, zodat een dergelijke controle slechts spora disch kan plaatsvinden. SLUITING HAVEN In antwoord op een desbetreffen de vraag zei de voorzitter dat wordt onderzocht of sluiting van de haven op de Griete mogelijk is. Sinds de weegbrug weg is, is er totaal geen vaart meer. Hoogstens zou er nog een zeiljacht gebruik van het haventje maken en dit is niet verantwoord wegens hoge kos ten. De haven verzandt en de kos ten van het uitbaggeren zijn der mate hoog, dat het niet opweegt tegen het nut. Zolang de haven er nog is, is er ook een havenmees ter nodig. Hiermee is in de begro ting rekening gehouden. Nadat de 'heer De Jonge z'n waardering had uitgesproken over het verrichte werk aan de begro ting adviseerde hij namens de com missieleden die een en ander had den onderzocht, de begroting goed te keuren, hetgeen dan ook met al gemene stemmen geschiedde. Bij de rondvraag werd door en kele leden gepleit voor meer speel- gelegenheid in de buurtschappen Othene en 't Veer en voor verbre ding van het wandelpad om het sportterrein. De voorzitter sloot hierna de vergadering met het uitspreken van het dankgebed. te Terneuzen vraagt een De voorkeur wordt gegeven aan iemand die in het bezit is van het INAS-diploma, hetgeen niet vereist is. Sollicitaties te richten aan de adjunct-directrice, Van Steenbergenlaan 25a. J VOOR JONG tNOVVi. VINDT V By... N.V. Fa. P. .T. v. (L SANT» Van NEDERLANDSE en vooral ook BUITENLANDSE HUIZEN heeft „Het Stof- fenpaleis" een SCHITTERENDE NIEUWE èollectie MODESTOFFEN samengesteld. Juist vooi NU is TERGAL, naast vele andere kwaliteiten, een zeer prettige en ook kreukvrije stof. TERGAL IMPRIMé, in satin of crêpe, zeer aparte en mooie dessins (90 cm br.) van 12,90 tot 16,90 p.m. TERGAL met wol, in barathea, effen of heel moderne visgraat (140 cm breed) van 17,90 tot 24,50 p.m. m m n onze knippatronendienst BURDA en VOGUE ms me

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 4